Acte Tassen r ïïlf'G'U' HOOFTMAN Inspanveiling te BIGGEKERKE. KERK iSport en spel V oorcurn-examens K. N. G.V. ia Zeeland. VAN MARKT hel «licgenJe lapijl* Ring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van het C. J. M. V* jubileert, 30-jarig bestaan wordt Zaterdag a.s. herdacht. NOTEERT U EVEN 7. Chetarine; BURGERLIJKE STAND WATERSTANDEN DE S2ADIO brengt u Advertentiën 6.95, 7.75, 8.50 enz. Het Lederhuis Vrijdag 4 Mei 1951 Woensdag 18 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Protestantse Kerken van Indonesië hebben stenn nodig. Ds A. W. Brink sprak voor „In Dienst der kerk" te Goes. Maandagavond sprak voor de organi satie „In dienst der Kerk" te Goes ds A. W. Brink, predikant in algemene dienst der Ned. Herv. Kerk te Zeist, over de situatie in de Protestantse ker ken van Indonesië. Ds Brink maakte na de oorlog drie reizen naar Indonesië. De Protestantse kerken in Indonesië ontstonden uit de Oost-Indische Com pagnie. Het zijn de Molukse Kerk, de Kerk in de Minahassa, de Kerk op Ti- mor en de Kerk in West-Indonesië, ter wijl daarnaast nog de vanuit Oegstgeest gevormde zendingskerken bestaan. Met nadruk betoogde ds Brink, dat wat op politiek terrein geldt, niet op gaat voor kerkelijk terrein. Men wil daar eenheid met de Nederlandse chris tenen, maar men wil ook voor vol wor den aangezien. Van Indonesische zijde verzette men zich met alle macht tegen een uittocht van de Nederlanders uit de Protestantse kerken. Waar de zen ding zich terugtrekt is dit vanwege de vijandige houding, die de niet-christenen aannemen. Hulp aan de Protestantse kerken in Indonesië is dringend nodig. Op de Mo- lukken is de verwoesting schrikbarend. Men kan onmogelijk zonder hulp op bouwen. Dit geldt ook voor de Mina hassa. Op Timor, waar het christendom zo levend is, dat het doet denken aan de eerste christen gemeenten, heeft men 75 inheemse predikanten moeten ont slaan, omdat men hen niet meer kon betalen. Sommigen werken nu om in hun levensonderhoud te voorzien, doch preken daarnaast nog. Het gevaar is groot, dat, wanneer niet tijdig wordt geholpen, Rome, dat daar reeds op loert, alles opslokt. Het beschikt over genoeg mensen en enorme kapitalen. Op Timor b.v. doet zich de roomse infiltratie van uit Flores duidelijk gevoelen. In de Mi nahassa is dat net zo. Overal tracht Rome het onderwijs, de hospitalen en de poliklinieken in zijn bezit te krijgen. Ds Brink wees verder op het belang van goede lectuurverspreiding en oplei ding van Inheemse theologen. Hij be sloot zijn referaat met er de nadruk op te leggen dat ook na de souvereini- teïtsoverdracht Nederland nog een taak heeft in Indonesië. In de volgende drukke bespreking be klemtoonde dr Van Joost nog eens, dat de Indonesische christenen de band met Nederland niet doorgesneden willen zien, maar hulp en steun blijven ver wachten. In deze bespreking kwam ook nog ter sprake de situatie, waarin de naar ons land gekomen Indische Nederlan ders en Ambonezen verkeren. Ds Brink wees erop, dat deze mensen niet mogen verpauperen. Veel zorg zal nodig zijn om hen te behouden. Ds Odé leidde deze samenkomst. *j^&neling Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Anlo, J. R. Hanen- burg, cand. te Leeuwarden; naar Fijn aart, P. de Bruyn te Workum. Bedankt voor Ophemert, C. J. de Haan te Aarlanderveen; voor Dokkum, N. v. d. Wall te Hornhuizen. Geref. Kerken. Beroepen te Scherpenzeel, Y. J. Tie- mersma te Baarland; te Giessen-Rijs wijk, W. M. de Bakker, cand. te Den Haag; te Midwolda H. Moll, cand. te Huizen (N.H.); te Epe, J. H. Post te Wieringerwerf; te. Oude-Pekela, G. van 't Riet te Vollenhove-Sint Jansklooster. Aangenomen naar Vroomshoop, J. v. d. Staal te Leens, die bedankte voor Oudega (Sm.) Bedankt voor WetsingeSauwerd, C. Kamper te Bleiswijk; voor Murmer- woude, W. C. P. den Boer te Vorden Geref, Kerken (art. 31), Beroepen te IJsselmondeBolnes Slikkerveer, C. van Kalkeren te Schou werzijl. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenzande, J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.). Geref. Gemeenten. Tweetal te Enkhuizen, Chr. v. Dam te Werkendam en A. van Stuyvenberg te Nunspeet. Bedankt voor Borssele, ds Heer schap uit Wageningen. Prof. G. Wisse. Naar wij vernemen zal Prof. G. Wisse, die eerst onlangs aanvankelijk van een ernstige ziekte is hersteld en thans weer eenmaal per Zondag mag optreden, Zondag 22 April a.s. voor gaan in de middagdienrt in de Chr. Geref. Kerk te Middelburg, die aan vangt om 2.30 u. Israël-conferentie te Oegstgeest. Het interkerkelijk-contact-Israël houdt dit jaar weer een conferentie voor predikanten, theologische stu denten e.a. op 24 en 25 Mei in het Zendingshuis-Oegstgeest. Tijdens deze bijeenkomst wordt van gedachten gewisseld over de vraag; „Heeft Israël inderdaad afge daan en is de kerk zijn rechtstreekse erfgenaam?" EXTRA KERKDIENST. Yersekei Geref. Gemeente; Donderdag 3 uur ds Van Struyvenberg (bevesti ging), 7.30 ds Dieleman (intrede). (Ingez. mededeling, advert.) MlJNHARDTJES: sterke ||a bestrijders van pijnen T Te Goes Is Zaterdag het examen ge houden voor 2e en Se graad voorturner en voortunrnster bij verenigingen aan gesloten bij het K.N.G.V. De cursisten werden opgeleid door de heren P. J. Sturm en K. Kooy, beiden te Goes en de eerste les werd gegeven op 20 Mei 1950. Aan de cursus namen 7 dames deel voor de 2e graad, 6 heren 2e graad, 27 dames 3e graad en 8 heren 3e graad. Afgevallen zijn 1 dame en 2 heren 2e fraad, 8 dames en 5 heren 3e graad, candidaat is niet opgekomen, zodat het examen kon worden afgenomen van 31 candidaten. De examencommissie werd gevormd door de heren S. J. Klom- pe en J. Goedee te Goes, J. H. Bakker, K. de Vries, L. Bueninck en D. Lampe te Middelburg, L. Soeting te Kruinin- gen en J. Becht te Bergen op Zoom, al len leraren M.O. In de 2e graad is aan 1 dame her examen opgelegd. Geslaagd zijn de dames: mevr. Blind- Jansen, V.T.V., Vlissingen; mevr. A. M. Schelling, Domburg; mej. A. Schouwe- naar, W.I.K., Wemeldinge; mej. A Reijerse, Astrow, Souburg; mej. K. Lubsen, Medioburgum, Middelburg en de heren L. Blind, V.T.V., Vlissingen; D. P. Weststrate, V.T.V., Vlissingen; J. Hendrikx en C. Gillissen, beiden As trow, Souburg. In de 3e graad zijn 2 dames afgewe zen en is aan 6 dames en 1 heer her examen opgelegd. Geslaagd zijn de dames: P. Bouwen- se, Willielmina, Middelburg; M. Roelse, J. van der Welle en R. Roelse, Dom burg; C. de Baar, W.I.K., Wemeldinge; C. Schot, Olympia, Tholen; C. Franje, Sparta, Krabbendyke; A. Zuidweg, A.T. L.A.S., Heinkenszand; C. Lokerse, Olympia, Kapelle; M. van der Linden, Drieschor en de heer J. L. Vaane, Drei- schor. Het her-examen zal plaats hebben 28 April a.s. te Goes. De uitslag werd bekend gemaakt aan een gezellige koffietafel, waar aan de cursusleiders werd dank gebracht en een herinnering aangeboden door een der cursisten. Enkele examinatoren ga ven nog enkele opmerkingen over de gegeven opdrachten en wenken voor de praktijk. In September a.s. begint een cursus voor opleiding voor le en 2e graad. SCHAKEN. Middelburg 2 blijft in de eerste klasse. Zaterdagmiddag speelde Middelburg n van de promotie- en degradatiecom petitie van de Zeeuwse Schaakbond te gen Terneuzen II. De hoofdstedellngen wonnen met 73. De gedetailleerde uit slagen waren: G, Woudstra—A. v. d. Staal VIJ D. de VosD. M. van Wyck 1—0; I. S. Blokpoel—A. de Co- ninck 1—0; H. J. Kraak—J. P. Kleft 10; W. FlissebaaljeM. de Putter 10; J. A, VerdonkJ. van Bemme- len l0; F. de BuyzerC. Boerman MiK. J. HolsterH. van Ooster- om 0 1; L. J, WoudstraJ. Frangois Ml K. van BelzenJ. van Bortei De belde afgebroken partijen van de wedstrijd Vltssingen II—Middelburg II werden gearbitreerd. De hoofdstedelln gen behaalden 1% punten, zodat de voorlopige uitslag 4—4 werd gewHziga in een uiteindelijke 6%4% zege voor de Middelburgers. Doordat de kampioen van de 2e klas se B, Max Euwe uit Hansweert, van net spelen van promotiewedstrijden af zag, is het pleit beslecht en blijft Mid delburg II in de eerste klasse. De eindstand! Middelburg II 2 2 4 12%— 7% Terneuzen II 2 12 9 11 Vlissingen H 2 0 0 8%—11% Middelburg en Terneuzen degraderen. Het eerste tiental van Terneuzen gaat na een jaar in de hoofdklasse C te zijn uitgekomen, terug naar de eerste klas se van de Zeeuwse Schaakbond. Ook het eerste tiental van Middelburg moet de graderen en zal het volgend seizoen uit komen in de hoofdklasse C in plaats van in de hoofdklasse B. Damkampioenschap van Zeeland. De uitslagen van de 9e ronde zijn: AndersonHeydra 20; BlomHey- dra 02; Boogaardv. d. Kreeke 11; Strooband Jr.Anderson 11; Strooband SrBisschop 11; Rijkse de Smet 20. De partij Brandenburgde Jonge werd uitgesteld. Door deze uitslagen is er in zoverre tekening in de strijd gekomen, dat alleen Anderson, Rijkse en de Jonge en misschien ook Strooband Jr. nog een reële kans op de eerste plaats hebben. De situatie van deze leidende groep is als volgt: Anderson heeft 13 punten uit 9 partijen; Rijkse 12 uit 9; de Jonge uit 11 uit 8 en Strooband Jr. 11 uit 9. Het programma voor de laatste ronden luidt: Rijk eHeijdra Strooband Jr. van de Kreeke; Strooband Sr. Blom; de JongeAnderson; Bisschop de Smet; BrandenburgBoogaard; v. d. Kreekede Jonge; Heijdra Bisschop; AndersonStrooband Sr.; BlomStrooband Jr.; Boogaard Rykse; de SmetBrandenburg. De laatste ronde, waarin de beslis sing zal moeten vallen, wordt op 28 April a.s. te 's Gravenpolder ge speeld. KORFBAL. Competitie S.D.K.B. Het S.D.K.B.-programma voor 14 April j.l. is In zijn geheel afgelast. Programma voor 21 April: le klasse: Burgh IDie Gouwe I; O.W.K. IZeemeeuwen I; Velocitas IStrandvogels I. 2de klasse: Brouwershaven I D.S.S. I; D.O.S.K.O. I—D.E.S. I; Zwaluwen IStormvogels I. Alle wedstryden beginnen op 5.45. Residentie gaat bloemetjes buiten zetten, „Den Haag-bloemen-zee". In de re sidentie, te Honselersdyk, Berkel en Rijsburg wordt thans hard gewerkt om deze slagzin in de week van 30 Juli tot 4 Augustus tot kleurige, zelfs koninklijke werkelijkheid te maken. Centrale figuur van dit festyn wordt een schone, doch geen schoonheids-, koningin, wier geïdealiseerde portret reeds prijkt op het affiche. Het is, al dus de voorzitter, „een mooie, donkere jonge vrouw met een prachtige matte teint en zachte gazellenogen". Wie het is? De comitéleden lachen vergenoegd en geheimzinnig. Zy bhjft incognito tot het grote moment gekomen is als met bloemen gekroond vorstin de scepter over een met bloemen gesierd Den Haag te gaan zwaaien. Op Maandag 30 Juli zal vorstin Flora dus haar intocht in Den Haag houden. Zy zal door een versierde stad ryden en zelfs uit de etalages zullen de bloemen haar in onderlinge wedstryd toelachen. Ged. Staten keurden Goese beursplan goed. Naar wfj vernemen hebben Ged. Staten het plan voor overdracht van het Goese Graanbeursgebouw, zoals door de Goese Raad is beslist, goed gekeurd, zij het dan onder enkele kleine voorwaarden. Het plan heeft inmiddels enige wijziging ondergaan in die zin, dat het nog verbeterd is geworden, z: vernamen wij verder, Loodsboot bield proefvaart. Maandagavond arriveerde te Vlis singen de nieuwe loodsboot „Antares' van het Ned. Loodswezen. Dinsdag werd proefgevaren. Het schip is ge bouwd bij Boele's Scheepswerven te Bolnes en is uitgerust met een 3 inch kanon en 2 cerlikons. Voor de be diening daarvan zijn 4 matrozen op geleid. Het schip heeft naar voldoe ning proefgevaren en zal voor enkele voorzieningen terug naar de werf gaan om over een maand in dienst gesteld te worden. Bakfiets reed in kade te Middelburg Gistermiddag omstreeks 1 uur ver liet de bekende Middelburgse kruier H. D. S. op de Houtkade even zyn beladen bakfiets om wat te gaan drinken. De bakfiets had blijkbaar ook een verfrissing nodig en reed zon der bestuurder de kade in. Even later verscheen S. in een bootje in de kade om de pakjes op te vissen. De bak fiets werd met een vrachtauto van Boele en van Eesteren op het droge gehaald. Voor de witkiel een schade post, voor vele anderen een onder werp van vermaak. Ex-verloofde ging uit stelen. DIEFSTAL TE RILLAND-BATH Maandag kwam de heer E. Dek- kinga, wonende in de Bathpolder te Rilland, tot de ontdekking, dat er geld ontvreemd was uit zijn woning. De Rijkspolitie werd erbij gehaald en wist, na enig onderzoek als verdacht van deze daad te arresteren, de on geveer 27-jarige C. W. uit Wemel dinge. Deze jongeman, die tot voor enige weken met de dochter des hui zes verloofd was geweest, werd in Rilland met de gedupeerde geconfron teerd. Hy zou hebben bekend, doch er zou meer geld vermist worden dan hy voorgaf te hebben weggenomen Het schynt, dat hy de diefstal heeft gepleegd, terwijl de bewoners Zon naar de kerk waren. Nachtverblijf In kleuterschool te Vlissingen. Zondagnacht werd ingebroken in de kleuterschool, tevens noodkerk, in het Havendorp. Aangezien bleek, dat niets was ontvreemd, meende de po litie reeds direct, dat men te doen had met een dakloze, die daar nachtver blijf had gezocht. Inderdaad bleek, dat een 18-jarige jongen, die uit was geweest en zo laat was thuisgekomen, dat hy de deur gesloten vond gedu rende die nacht door verbreking van een ruit zich toegang had verschaft tot de noodkerk en daar had gesla pen. Dief te Vlissingen liet spoor achter. Maandagmorgen bleek de aanne mer van het werk aan de nieuwe sluizen dat ongenode gasten zich toe gang hadden verschaft en voor enige honderden guldens materiaal hadden, weggenomen. By het politie-onder- zoek werden op de plaats van de diefstal enige pluisjes van een oude zak gevonden. Dergelijke pluisjes werden eveneens gevonden op de plaats waar de dief over het hek was geklommen. Steeds verder zoekend vond de politie die pluisjes op ver schillende plaatsen op de openbare weg. Het laatste pluisje werd gevon den in het tuintje van een woning in het Havendorp Toen ze de woning binnenstapte was de bewoner juist bezig de gestolen materialen weg te stoppen. Hij kon toen niet anders dan bekennen. en veiling GOES. Veiling van 17 April. Ap pels voor export Jonathan 5770, Golden Delicious 4863, Bramly Seedling 44,9046,40. Appels ver pakt: Jonathan 6470, Golden Deli cious 5070, alles per 100 kg. Ge wone veiling; Bramly Seedling 26 29.40, Goudreinetten 3039.90; Gol den Delicious 2953, Jonathan 32 50, Pomme d'Oranje 55, Appels (stek) 10—20, Witlof A 20—32, id. B 19—23, Spinazie 5669, Rabarber 1316, Prei 814, Uien 1,508, alles per 100 kg.: Bloemkool A 81, id. B 5260, id. C 28, Kropsla A 1213, id. B 911 ld. C 810, alles per 100 stuks; Ra dijs 16 per 100 bos. EIERMARKT GOES. Prys voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag f 1,58 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren: Kipeieren 8% ct., kleine 6K ct., ganzeneieren 20 ct. ZIERIKZEE. Veiling van 16 April: Witlof 1025, Spinazie 6169, Andij vie 5056, Rabarber 2732, Stoofsia 32—35, Peen 9—9,50, Prei 10—12, al les per 100 kg.; Kropsla 617 per 100 krop. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 16 April: Spinazie 5884, Sla 1221, Rabarber 12—17, Andijvie 5759, Prei 8—10, Witlof A 27—35, id. B 19— 23, Radijs 1416, Kroten 67. ROTTERDAM. Veemarkt van 17 April. Aanvoer in totaal 6210. Vette koeien en ossen 830; Gefaruiksvee 1788; Vette kalveren 55; Graskalve ren 245; Nuchtere kalveren 2289; Varkens 165; Biggen 515; Paarden 151; Veulens 10; Schapen of lamme ren 62; Weide/zuiglammeren 39; Bok ken of geiten 61. Vette koeien 2.55—2.85, 2.35—2.55, 2.002.30; Vette kalveren 2.603.00, 2.30—2.60, 2.20—2.30; Slachtpaarden 2.10, 2.00, 1.85, alles per kg.; Graskal veren 320, 230, 150; Nuchtere kalve ren 50, 45, 40; Biggen 40, 35, 25; Scha pen 180, 140, 100; Kalf- en Melk koeien 1050, 825, 700; Vare koeien 675. 575, 525; Vaarzen 675, 600, 500; Pin ken 475, 400, 325. THOLEN. Uien veiling van 17 April 1951. Bonken en gewone 8.018.20, Drielingen 2.60. Aanvoer 13 ton. VEERE. Vismyn van 17 April 1951. Angevoerd: 331 kg exportgarnalen 1.321.40, 46 kg schar 40, 16 kg bot 41—43, 25 kg rog 37—38. 200. Voordat de twee luchtreizigers elgeniyk wisten wat er gebeurde, was het tapijt al met een sierlijke zwaai op de grond beland. Daar zaten ze nutwee verschrikte kornuiten op een kleedje, midden in een veld! De oudeman zat nog achter zyn boek, met wanhopige gedachten. ,,Wat nu?" dacht hij, „ach, kon ik toch maar zien wat er' gebeurde! Dat tapijt zal wel heel langzaam neerstrijken, denk ik, maar die prins lijkt my niet zo slim, ik geloof niet, dat ie zich het toverwoord herinnert, waar door h(j het kleed weer kan laten vertrekken... Wacht...; ik denk dat het ding nu heel zachtjes daalt en dat de prins er wel bovenop geklommen ls... het kan dus weer rustig verder vliegen en daarom zeg ik nu maar; „Alleëh- la-la-oep!" Met een plotselinge ruk schoot het tapijt vooruit en daar hadden de beduusde prins en Fllo Fop helemaal niet op gerekend, zodat zij achterover ln het gras buitelden en het kleedje alléén wegvloog, het wijde luchtruim in Met een feestelijke bijeenkomst te Zaamslag op Zaterdag a.s. zal het 30- jarig bestaan worden gevierd van de Ring Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen van het C.J.M.V. De voorzitter, de heer 3. L. Hame link te Terneuzen, zal een herdenkings rede uitspreken, en de secretaris van het C.J.M.V., de heer H. 3. Jansen Klomp, zal spreken over: „Waarom Ringwerk?". De afdeling Zaamslag zal een „toneelstuk opvoeren. Hoewel het C.J.M.V. in Nederland in 1953 reeds 100 jaar bestaat, kwam de Ring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen pas in 1921 tot leven. Dit betekent echter niet, dat er vóór 1921 geen C.J.M.V.-werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen bestond. Op Heden 18 April. GOES. Prins van Oranje; 7.30 uur. Propaganda- en filmavond Natio nale Reserve. MIDDELBURG. Kunstmuseum10.30 11.30 en 1417 uur. Tentoon stelling E.C.A. tekeningen. Donderdag 19 April. GOES. Prins van Oranje: 10 uur. Alg. verg. Ned. Bijbelgenootschap. P. v. Oranje: 8 uur. Ned. Chr. Vr. Bond. Vrijdag 20 April. GOES. Schuttershof: 7.30 uur. Uit voering Pijpercorps „Excelsior". (Ingez. mededeling, advert.) 'n enkel tablei doet wonderen m TEGEN PUNENEN GRIEP, 20 ubl.ttsn 75 cl Ontwerp melkwinningswet. Minister Mansholt heeft de Centrale Zuivelcommissie en de Stichting voor de Landbouw verzocht haar meningen kenbaar te maken over een concept- melkwinningswet. Daarin worden orga nen, door de overheid in te stellen, voor gesteld, welke zich met de kwaliteits bepaling bezig dienen te houden. SPAARDUITJES WORDEN OPGEMAAKT. De door de Nederlandse Spaarbank- bond gepubliceerde cijfers wijzen uit, dat in de maand Maart by de alge mene spaarbanken is ingelegd f 27.536,602 en terugbetaald f 42.675,160, hetgeen een ontsparing van f 15.138.558 betekent. By de bankspaarbanken wa ren inleg en terugbetaling resp. f2.134.182 en f3.563.339, zodat hier f 1.429.157 is ontspaard. 20 December 1894 werd opgericht de C.J.M.V. „Bidt en Werkt" te Terneu zen. Het zou echter tot 1920 duren, voordat er een tweede C.J.M.V. in dit deel van Zeeland werd opgericht. In Axel werd in April van dat jaar, een C.J.M.V. gesticht. Kort daarop, in Januari 1921, kwam er ook één in Zaamslag. Het was de kortgeleden over leden algemeen secretaris van het toen malige N.J.V., de heer C. Tabak, die tydens een büeenkomst te Zaamslag de stoot gaf tot de oprichting van de Ring. Langzaam maar zeker groeide het C.J. M.V.-werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Simons, die tot 1928 in functie bleef en toen werd opgevolgd door de heer Hamelink, die deze functie nog bekleedt en tot 1928 secretaris was. Hy jubileert dus met de Ring mee. GESTADIGE GROEI. Er zit in het C.J.M.V.-werk in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen een gestadige groei. Niet alleen het werk onder de jongemannen werd actief aangevat, maar ook het jongenswerk werd niet verwaarloosd. Reeds op 17 October 1924, d.w.z. 3)4 na de oprichting van de Ring van C.J.M.V.'s werd de Ring van Jon gensclubs „Jonge Kracht" opgericht. Er was een gestadige groei waar te nemen in het ledenaantal. Het hoogtepunt voor de oorlog werd bereikt In 1935, toen de Ring 111 leden telde. In 1941 by het 20-jarig bestaan bedroeg het aantal le den 75. Het verslag over 1950 sluit met een ledental van 108. Er zyn C.J.M.V.'s in Axel, Driewegen, Hoek, Sluiskil, Ter neuzen en Zaamslag. Eenzelfde groei zit er in het jongenswerk. In 1941 had men iets meer dan 100 leden op de ver schillende jongensclubs, doch dit aantal was eind vorig jaar gegroeid tot 203 met een totaal aantal leiders van 33, MIDDELBURG. Geboren: Agnes R., d. v. M. R. A. Verlinde en L. Geen- sen; Elizabeth C., d. v. I. Cambier en M. A. Moggré; Abraham, z. v. Chr. Dekker en P. M. Klaasse; Cornelia, Willem, z. v. M. Brouwer en L. Jop- pe; Gerard, z. v. D. Ridderbos en H. Pater te Grijpskerke; Cornelis A. J., z. v. C. J. Cevaal en C. Hage; Catha- rina M., d. v. L. de Klerk en J. Ver- meule; Jan, z. v. J, Griep en M. Louws; Alwina, d. v. J. H. van Pagee en J. G. Venteville; Jacobus M., z. v. P. van de Pas en C. Bassie; Sara, d. v. J. den Hollander en J. Geljon; Jo hannes F. M., z. v. A. M. J-. Veldman en J. L. Legerste. Ondertrouwd; W. F. Burghardt, 23 j. en A. P. Will, 18 j.; K. J. de Koeijer, 33 j. en P. E. de Ryke, 29 j.; J. C. F. Jopse, 25 j. en I. M. C. Eiff, 26 j. Gehuwd: J. Hooftman, 30 j. en J. G. Pelster, 28 j. Overleden: Th. J. Petiet, 70 j wedn. van C. Grootjans; P. de Zeeuw, 85 j., wedn. van M. van Rooijen. WEER EEN „AETHERPIRAAT" GEPAKT. De opsporingsdienst van P.T.T. heeft samen met de Rijkspolitie in Vrooms hoop (gemeente Den Ham) de clan destiene zender „Batavia" opgespoord, die op een golflengte van ca. 210 m. werkte. De zendingsapparatuur en een groot aantal gramofoonplaten werden In be> slag genomen. De eigenaar, een 19- jarige transportarbeider, kreeg een proces-verbaal. Mannheim 3.22 (-0.07): Trier 2.60 (-0.04)1 Keulen 3,02 (-0.18); Ruhrort 5.37 (-0.25); Lo- blth 11.76 C—0.27)Nijmegen 9.55 (-0.23); Arn hem 9.36 (-0.20); Eetde 4.90 (-0.28); Deventer 3.86 (—0.23); Namen (la Plante) 1.98 (plus 0.05); Borgharen 41.70 (-0.25); Belfeld 12.33 (-0.55); Grave (ben.) 5.41 (-0.22). Waar zijn .^Ji^onze schepen*} PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. DORSETSHIRE 17 van Port Said naar Rot terdam. GROOTE BEER 16 420 mijl W. Poeloe >ass. naar Amsterdam. SIBAJAK 17 pass. Gi- jraltar naar Rotterdam. WILLEM RUYS 16 22S mijl O. Dondrahead naar Rotterdam. NEW AUSTRALIA pass. 16 Kp. Guardafui naar Am sterdam. ORANJE pass. 16 Kp. Teniz naar Djakarta. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 16 April: CAR- MAS van Gent. 17 April: AKTIKILL van Ant werpen. Van Vlissingen vertrokken 16 Aprilt HASTRI naar Kopenhagen. IHEILIA sleepboot naar Ply mouth. BONAIRE naar Rotterdam. 17 April: CARMAS naar Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen 16 April: COR NELIS van Barry-Docks. MISAR van Londen. 17 April: SULFAPLANA van Rotterdam. BIR MINGHAM van Londen naar Gent. FLEIS van Lissabon. ZEUS van Yarmouth. Gepasseerd van Antwerpen 61 April: PELI KAAN naar zee. GROTE KERK naar Amster dam. VROUWENPOLDER naar Rotterdam. SUMATRA naar Kingslyn. 17 April: VICTORY naar Oslo. DREHELLE naar Bremen. EEN DRACHT naar Rotterdam. Donderdag 19 April. HILVERSUM I (402 m): KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonne- wyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Instrument, septet. 13.40 Pianorecital. NCRV: 14.00 Promenade orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cembalogezelschap en bas. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Pianoduo. 17.50 Regeringsuitzending. 18.00 Verzoekprogramma. 18.30 Cause rie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Levensvragen- van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 „In dienst van het vaderland". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gev. progr. 22.20 Buitenlands overzicht. 22.40 Gram. 22.45 Avond-overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m)AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AV RO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gram. 10.30 De Ant woordman. 10.45 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 Cau serie. 12.00 Walsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Or kest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Pianovoordracht. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor tennissers. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Piano en orgel. 18.50 Gesprek met de brandweerman. 19.00 Lichte muziek. 19.50 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 AVRO-allerlei, 20.20 Philh. orkest en soliste. 21.30 Hoorspel. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- actualiteiten. 23.30 Gram. Herv. Meisjes- en Jongelingsver. houden bondsdagen in Utrecht. De bonden van Ned. Herv. Meisjes- en Jongelingsverenigingen op Geref, grondslag zullen op Hemelvaartsdag resp. hun 25- en 40-jarig bestaan her denken met een gecombineerde bond» dag in de Beatrixhal van het Jaarbeurs gebouw te Utrecht. Sprekers op deze samenkomst zyn d* predikanten ds H. N. van Hensbergen, Schalkwijk; G. Boer, Gouda; G. Spilt, Ermelo en A. Meyers, Utrecht. Voorts zullen verschillende oud-leden kor» toespraken houden. Regenjassen Regenmantels Popeline Mantels f 59.00 Gabardine Mantels f 81.00, (125.00 Dames Sporting Jackets in curduroy en Egyptisch katoen f29.50, f43.50 Heren Gummi Tweedjassen (27.00, (31.00 Gabardine Jassen f 86.00, 94.00 (115.00, f 135.00 Zware Solex Jassen van dubbel texs f61.00 KLEDINGMAGAZIJN Vlasmarkt 35 - Middelburg van stevig leder vanaf Korte Delft 44 MIDDELBURG Telefoon 3172 De zaak met de grootste sortering Mr P. LOEFF, Notaris te Middelburg zal nam. 2 u. by de schuur van de heer Jan Moens B 49 voor de heer JOOS FRAN- CKE weg. vertrek n.d. N.O.- Polder 5 contant veilen: 6 MELKKOEIEN, waarvan 2 ing. i. h. Ned. Rundvee stamboek No's 200226 en 200228, 5 GESTIERDE VAARZEN 2' j.), 3 VAARSJES 10 mnd.), 2 VAARSKALVEREN. (Rundvee is T.B.C. vrij met Witte Verkl. en ingeënt te gen mond- en klauwzeer). Menwagen, Watervat, Wa terpomp, Melkbussen, Bas cule, Draad, Horden, Staken, ong. 120 ton Mest, Draineer- buizen, Dakpannen, 3 Bie- tennetten, enz. HUISRAAD: Ledikant met bed, Tafel, Stoelen, Spiegel, Wringer m. Box enz.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3