fa» en Kei eliefgende lapijl* !-'4 lf\ieuwó uitde^rovincie f ah Walcheren Zuid-Beveland. VAN MARKT en veiling Schout bij nacht De Booy aan vaardde bevel over oefensmaldeel 5 KERK Opbouwende jyf iddenstand HIER 'lotte Eerkoop PRODUCT «Waar zijn U^onze schepen e schepen Dinsdag 17 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Mr J. A. Hcyse Kringcommissaris Ncd. Roode Kruis in Zeeland. Als opvolger van wylen dokter G. Sis- singh is by Kon. Besluit van 21 Maart benoemd tot Kringcommissaris van het Nederlandse Kodo Kruis in de Kring Zeeland, mr J. A. Heyse te Middelburg, zulks met ingang van 1 Januari 1951. Mr Heyse, die van 1946 tot 1948 pen ningmeester van de afdeling Vlissingen is geweest, werd met ingang van 1 Januari benoemd tot wnd. Kringcom missaris. Hij volgde toen wijlen jhr mr W. C. Sandberg tot Essenburg op. Groenvoerdrogerij in West-Brabant VOOR THOLEN VAN BELANG. De voorzitter van de voorbereidings commissie, de heer J. M. Bommel van Vloten uit Goes, heeft op een te Roosen daal gehouden vergadering meegedeeld, dat thans niets meer de oprichting van een Coöp. Groenvoerdrogerij in West- Brabant in de weg staat. Van de 12Ó0 aandelen zijn er reeds 840 geplaatst van f 130 elk. Er zal een bedrag nodig zijn van f 525.000, waarvan een derde door het rijk, een derde door de landbouw organisatie en een derde door de boeren zelf moet worden opgebracht. De ver eniging „Tholen", die het belang inziet, draagt in dit laatste aandeel f 20.000 bij, zodat de aandeelhouders nog f155.000 moer ten bijeenbrengen. Om de drogerij, die in Stampersgat wordt ge vestigd, rendabel te kunnen maken, moet per aandeel 2000 kg geleverd wor den. De drogerij zal een gebied met een straal van 30 km kunnen bestrijken. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHOONDIJKE. Donderdagmiddag 26 April a.s. om kwart voor twee wordt in de cantine van het arbeiderslogeerkamp aan de Sasputseweg te Schoondijke de open bare eindles der Rijkslandbouwwinter- siv.ool aldaar gehouden. MIDDELBURG. looljeugd gaat weer plantjes kweken Evenals vorig, jaar heeft ook thans het bestuur van de Kon. Ver. „Uit het Volk Voor het Volk" in sa menwerking met de afd. Walcheren der Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde voor de schooljeugd plantjes ter beschikking gesteld. Deze plantjes zullen door de kinderen wor den gekweekt, waarna een tentoon stelling zal worden georganiseerd der gen weekte planten. Door 1144 leerlin gen van 16 openbare en bijzondere scholen werden 1840 plantjes aange vraagd. De uitgifte der stekjes zal in Mei plaats vinden, terwijl tentoon stelling en prijsuitreiking in Septem ber a.s. zullen worden gehouden. Uitvoering „Excelsior". Voor de uitvoering van het Muziek corps „Excelsior" in het Schuttershof bestond weinig belangstelling. De heer J. J. Laroes verwelkomde de aanwezigen en maakte hen attent op het Provinci aal Muziekconcours, dat „Excelsior" op 2e Pinksterdag zal organiseren en waar aan 34 muziekgezelschappen zullen deelnemen. Hij uitte zijn dankbaarheid voor de grote steun, die de vereniging hiervoor van gemeentebestuur, midden stand en particulieren ondervindt. Tot de pauze trad daarna „Excelsior' in volle bezetting op. Het laatste deel van het programma werd verzorgd door „Excelsior" 's „Beierse Kapel", die tot groot genoegen van het publiek een groot aantal vrolij ke wijsjes ten gehoren bracht. VLISSINGEN. Oprichting afdeling Geref. Vereniging voor Drankbestrijding. Zaterdagmiddag werd in het Jeugd- gebouw van de Geref. Kerk een ver, gadering gehouden ter oprichting van een afdeling der Geref. Ver. voor Drankbestrijding. Het initiatief hier voor ging uit van het bestuur van Je Zeeuwse Bond. De voorzitter, de heer G. M. Feij. opende de vergadering met Schrift lezing en gebed. De heer P. Boon Sr. deed mede delingen over de voorafgegane ar beid, waarna een afdeling werd op gericht met aanvankelijk 8 leden en 2 donateurs. Een definitief bestuur zal later worden gekozen. De heer M. de Borst, voorzitter van de Zeeuwse Bond, eindigde met dankgebed. ST LAURENS. Jaarvergadering Chr. kleuterschool. Vrijdagavond vergaderde de Ver. „De Chr. Kleuterschool" in het school gebouw o.l.v. de heer C. J. van Burg. De secretaris, de heer P. Mesu, deelde ln zijn jaarverslag o.a. mede, dat de school door gemiddeld 45 kinderen werd bezocht. Het ledental bedraagt 70 en dat van de begunstigers 78. De penningmeester, de heer A. Duine, deelde mede, dat de uitgaven waren f 2067,61, de inmomsten f 1533,53, zodat minder werd ontvan gen dan uitgegeven f 534,08. De voor zitter wees er op, dat, indien dat zo doorgaat, de reserve in 3 jaren uitge put zal zijn. De oorzaak is, dat de Rijksregeling op zich laat wachten en zonder dit subsidie de school op de duur niet kan bestaan. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor het verhoogde subsidie en voor alia me dewerking. Het hoofd der school, mej. P. Ver eist, gaf in de pauze een aanschou welijke voordracht. De ouders po seerden als leerlingen en kregen een duidelijk beeld van het onderwijs. Tot bestuursleden werden herkozen de heren J. v. d. Bosse en A. Duine. Gekozen werd in de plaats van Mevr. Sanders, Mevr. JoosseFloresse. Bij de behandeling der begroting, waarop weer een tekort wordt ge raamd, deelde de voorzitter mede, dat niet kan worden overgegaan tot verhoging van de vrij hoge contribu tie. Ook verhoging van de schooJgel- S i yoor vele ouders bezwaarlijk. Enkele leden deden middelen aan TT, *°t hogere ontvangsten. Wethouder Boon eindigde met danKgebed. SOUBURG. Ouderavond C.V.O. Door de vereniging C.V.O. werd een contactavond gehouden met de leerlin gen van de 7e en 8e V.G.L.O.-klasse o.l.v. de heer J. Deij, hoofd van de Ju- lianaschool. Door de heer J. Dingemanse onderwijzer aan de school in de 7e en 8e klasse, werd een causerie gehouden over de methode in die klasse. Voor de avond in „Rehoboth" begon, was er ge legenheid in de school het werk der leer lingen te bezichtigen. De klas was voor die gelegenheid keurig ingericht. De voorzitter der schoolvereniging sprak 'n slotwoord. Het Ned. Rode Kruis heeft mensen nodig. In het Rode Kruisgebouw werd een dezer dagen de jaarvergadering gehou den, o.l.v. de heer F. Leenhouts. Di secretaresse, Zr Vermaas, gaf een overzicht van*het verrichte werk. De colonne bestaat uit 40 helpers en 48 helpsters en enkele adspirantleden. 75 maal werd door de colonne hulp ver leend bij grotere en kleinere ongevallen en bij vervoer van zieken ter plaatse. Gesproken werd over de bescherming van de burgerbevolking. Het afdelings bestuur hoopt dat zeer veel personen zullen toetreden als werkend lid, want op helpers en helpsters komt het aan. Op verzoek van het bestuur van de ver eniging van Ouden van Dagen zal het Rode Kruisgebouw in de Paspoortstraat op Woensdagmiddag voor de oudjes be schikbaar worden gesteld. Jaarvergadering Evangelisatie Zang koor. In „Rehoboth" werd door het Evan gelisatie Zangkoor van de Geref. kerk o.l.v. de heer P. Joziasse de derde jaar vergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Lobbezoo, bleek, dat het koor thans 48 leden telt. In het afgelopen jaar werd goed werk verricht. De penningmeesteresse, mevrouw C. v. d. PuttePolderman, sloot haar boe ken met een batig saldo. Bij de laatst gehouden bestuursverkiezing werd zij opgevolgd door mevr. StrooVader. De avond, die verder gezellig werd doorgebracht, werd door ds J. v. d. Berg met dankgebed gesloten. GOES. Smeden zagen films. Zaterdagmiddag werden in de „Prins van Oranje" enkele films ver toond voor smeden vanwege de vak groep Smederij en de Stichting Vak opleiding in het Smedingbedrijf, de Smecoma. De ene film behandelde de reparatie van landbouwwerktuigen, o.a. de graanmaaier en -binder, en de andere vakopleiding. Voor deze films bestond grote belangstelling van de zij de der smeden. Nieuwe klanken van de toren. Donderdag zal het Goese carillon van nieuwe melodieën worden voor zien. Op de hele uren speelt het „Op Bergen en in dalen". Evang. Gezang no. 7, op kwart over „O, Jesulein süsz, O, Jesulein mild", op de halve uren zal een tweestemmige koraalmelodie van de Goese componist en muziek, leraar Otto Lies weerklinken en op kwart voor „Die Uhr" van Loewe. Donderdagavond hoopt de beiaardier de heer W. Harthoorn met het ver steken van de trommel gereed te zijn, KRUININGEN. Kind te water. Dezer dagen geraakte het tweeja rig dochtertje van de fam. B. spelen derwijs te water in de sloot langs het Clercq's wegje. Pogingen van haar vijfjarig broertje om haar uit de slool te halen hadden geen succes; hij be gon toen hard te gillen. De daarop s toeschietende heer Geldof, die alleen nog maar de beide beentjes van de kleine drenkelinge boven het water zag uitsteken, begaf zich on middellijk in de sloot en bracht het meisje op het droge. Daar het weinig tekenen van leven meer vertoonde, gaf de heer G. haar een klap op de broek, waarop het kind begon te bra ken en het op een huilen zette. Later bleek, dat het meisje van dit onvrij willige bad geen nadelige gevolgen heeft ondervonden. WEMELDINGE. Vergadering Cljr. school. Vrijdagavond vergaderde in de Chr. school de Ver. voor Chr. Volksonder wijs o.l.v. de heer Jac. Wabeke. De wnd. secretaris, de heer J. Benschap Knook, bracht het jaarverslag uit. De school heeft een grote verandering ondergaan (aanbrengen van nieuwe ramen, sanitaire verbeteringen, ver nieuwing van twee vloeren). Tot bestuurslid werd in de plaats van de heer J. Florusse gekozen de heer D. Kerkhoven. De heer C. de Schipper eindigde met dankzegging. YERSEKE. Mosselexport. De laatste mosselen voor export naar Frankrijk zijn Woensdag 11 April van. de Wadden verzonden, on geveer 150 ton. Naar België gingen in het laatst van de vorige week van Yerseke nog geregeld kleine partijtjes weg, Zater dag 14 April de laatste. Vakopleiding voor ds vishandel. Nederland, dat beschikt over een grote, tamelijk moderne vissersvloot, is een vleesetend, geen visetend land. Engeland gebruikt per jaar per hoofd 27 kg., Nederland slechts 12 kg. Om het gebruik van vis te kunnen stimu leren, zou men moeten kunnen be schikken over een deskundige ver kopersstand. Deze ontbreekt nog. Daarom is opgericht een stichting vakopleiding vishandel. Deze zal in het gehele land cursussen organise ren en zodoende een verkopersstand opleiden. Daar Yerseke door de mos selziekte wellicht een vruchtbaar ter rein is, zal daar een dergelijke cur sus worden gegeven. Ter propagering waren overgekomen de secretaris van de vakgroep, mr Kuipers, een leraar in boekhouden en de practi- sche vakman-leraar, Bronsvelt, bei den uit Den Haag. In de zaal Nolet spraken ze met de belanghebbenden en gezien de belangstelling zullen ze wel succes hebben. Verschillende vragen van belang hebbenden werden beantwoord. De kosten van de lessen, zowel boekhou den als theoretisch en practisch vis- schoonmaken, enz., zullen nog geen f 180 bedragen, waarbij komt een paar maal een weekend in een centrum des lands. Tenslotte werd een film vertoond van de haringvangst opDog- gersbank.Ook de forellenteelt in Lim burg werd vertoond. Zeeuwen werden onderscheiden, Bij Kon. Besluit is de eremédaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau in zilver verleend aan: M. M. Cor- nelisse te Tholen, opzichter bij de N.V, Zeeuwse Oester Mg „Bonafides" en aan M. Pieavet, voorman brj de Brou werij „De Roode Leeuw" te Hulst. Kamer van Toezicht notarissen en cand.-notarissen te Middelburg. De heer J. Bonthuls thans plv. lid. Bij besluit van de minister van Jus title Is op zjjn verzoek aan de heer H, R. Heerema te Goes, hoofdinspecteur- titulair van 's Rijks belastingen te Rot- terdam, met ingang van 23 April 1951 eervol ontslag verleend als plaatsver vangend lid van de Kamer van Toe zicht op de notarissen en candidaat notarissen te Middelburg. Met ingang van die datum is benoemd tot zijn op volger de heer J. Bonthuls, Inspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Middelburg. Vergadering Classicale Zendings» commissie te Zierikzee. Zaterdag kwam de Classicale Zen- dingscommissie bijeen in het Vereni gingsgebouw ,,'t Vrije" te Zierikzee, Ds P. J. Mackaay, één van de secre tarissen van de Hervormde Raad voor uitwendige zending uit Haarlem, las Psalm 67 en ging voor in gebed. Na het openingswoord kwamen enkeli huishoudelijke zaken aan de orde. Als voorzitter van de Classicale Zendings commissie werd gekozen ds M. G, Westerhof, Ned. Herv. predikart te Nieuwerkerk, als secretaris de heer W. P. L. Bakker, en als penningmees- ter de heer M. Krijger uit Bruinisse. Verder hebben in deze commissie zit ting ds G. E. Huizing, Ned. Herv. pred. te Dreischor, mevr. den Hollander te Haamstede, J. L. Kristeleijn, W van Prooyen, ouderling te Stavenisse, J. v. d. Velde en J. van Elsacker, beiden te Tholen en C. van Winkelen, corres pondent van de G.Z.B. te St. Anna land. Nadat door ds Mackaay nog en kele mededelingen waren gedaan sloot ds K. G. Eckenhausen uit Brouwers haven deze vergadering met gebed GEMEENTEVERGADERING GEREF. KERK TE MIDDELBURG. In een gisteravond in de Hofplein kerk te Middelburg gehouden verga dering van leden der Geref. kerk werden tot ouderlingen gekozen de h.ren C. W. Alewijnse, J. Besuijen M, Jasperse, L. Joosse, N. v. d. Linde, I. v. Noppen, A. Pouwer en I. Traas. En tot diakenen de heren C. Franse, C. den Hollander, P. G. Kamermans en M. J. Verspoor. In deze vergadering kwamen aan de orde de rekening 1950 en begroting 1951 der kerk, alsmede de rekeningen 1950 van de diaconie, het jeugdgebouw, de zendings-, evangelisatie- en tele fooncommissie, het rusthuis en het bouwfonds. Het ledental (belijdende en doopleden) steeg in 1950 van 3308 tot 3380. „ATLANTIC STAR" OP DE REDE. Het Panamese stoomschip „Atlantic Star", dat Zondagmiddag met 10 sleep boten bij Hansweert werd vlot getrok ken, is op de rede van Vlissingen te anker voor nader onderzoek. LEGER DES HEILS TE MIDDEL BURG NEEMT HET INITIATIEF. Het Leger des Heils te Middelburg heeft als eerste het initiatief genomen om iets te doen voor de 145 Ambo nese militairen, die in het D.U.W. kamp verblijven. Zondagmiddag om 4.15 zal het zang- en muziekcorps van het Leger in de cantir.e van het kamp een uitvoering geven. Korfbaluitslagen van Zaterdag j.l, le klasse: B.K.C.Scampolo 34 SeoltoSwift 09; TjobaS.S.S. 53, 2e klasse: ZeelandiaTogo II afge keurd; MadjoeStormvogels afgek, OlympiaEendracht 30. 3e klasse A: Scampolo IIIde Poel 0—10; Dios—Elto 4—1; Vopo—O.D.S 8—1. 3e klasse B: Swift IIIOlympia II 51; TopTjoba II 10. 3e klasse C: AtlasStormvogels II 21; FortunaS.V. Groede afgek. K.V.L.—Swift IV 2—7. Adspiranten: TjobaS.S.S. 21 ScampoloDe Poel 03; Zeelandia- Togo afgek.; VopoSwift A afgek. Benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie te Krabbendijke de heer A. van 't Leven Pzn, aldaar. De collecte voor Haak-in, op de uitvoering van de Chr. Gymnastiek vereniging „O.K.K." te Goes, heeft opgebracht f 62.77. Te Rotterdam slaagden voor het diploma van het Chr. Kleuteronder wijs de dames L. A. van Sluijs te Middelburg en Rie Flipse te Sint- Laurens. Rt*;ERDAM. Aardappelbeurs van 16 April: Klei 35 mm. opwaarts. Eigen heimers 14, Bintjes 14, Alpha's 11—12. Furore 1414,50, Bevelanders 14,50. Zand 35 mm. opwaarts. Noordeliug 9,25, Eigenheimers 8,50, IJsselster 9,50, Record 8,25. Voeraardappelen 6,30. ROTTERDAM. Graanbeurs van 16 April: Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotter dam) bij gering aanbod tarwe iets vaster, overige artikelen prijshou dend. Tarwe naar kwaliteit 24,75— 4041, zware daarboven; Rogge 36,5037; Peulvruchten kalm. Groene Erwten 3543, Schokkers 4052, Bruine Bonen 4552. MIDDELBURG. Veiling van 16 April 1951. Kropsla 515, Spinazie 4072, Andijvie 4170, Rabarber 19 —22, Stoofsla 33—56, Bloemkool 10— 56, Radijs 9—18, Witlof 17—31, Kro- n 6, Rode kool 935, Uien 48, Peen 410, Prei 819, Koolrapen 7—16. GOES. Veiling van Maandag 16 April: Spinazie 6266, Witlof A 35 37, id. B 25—28, Rabarber 15—17, Prei 812, Wijnpeen 5, alles per 100 kg.; Kropsla B 14—15, id. C 5,50—8, Bloemkool C 1726, Violenplanten 3,403,60, alles per 100 stuks. VEERE. Vismijn van 16 April 1951. Aangevoerd: 1740 kg export-garnalen 1.19—1.32, 700 kg schar 39—52, 446 kg bot 4447, 157 kg rog 38—47, 14 kg tong 1.31—1.87. 199. „Ach, ach", mompelde de oude geleerde, ,,die arme prinsIk moet zien, dat ik het goede toverwoord vind, zodat het tapijt stil houdtach, ach, als prins Poehah nu maar niet valthij kan toch niet steeds achteraan dat kleed blijven bungelen Nu, je weet dat Prins Poehah Harrewar al lang veilig boven op zijn tapijt zat en hij was ln een beste stemming, want het zonnetje scheen lekker en hij had Filo Fop als gezelschapi waartegen hij kon praten. Heel veel praten, met heel veel gezwaai van zijn armen'. „Tjonge", dacht Fllo, „lk hoop dat Ik dat vreemde taaltje gauw leer ver staan, want ik zou wel 'ns willen weten, waar de reia heengaatVreemd, dat het tapijt zo plotseling weg vloogDie oude man heeft zeker 'n verkeerd tover woord gebruikt Hij wist Met, dat de grijsaard juist het goede tover woord uit zijn boek opdiepte, ,,Zle, lk heb mij vergist!" riep hij uit, „hier is het goede woord: „Humah-homeh!" Op het zelfde moment verloor het tapijt al zijn snelheid en zakte Ineens weg, zodat Fllo en Prins Poehah zich stevig moes ten vastgrijpen'. Aan boord van de lichte kruiser Hr Ms „Tromp" in de Parkhaven te Rotter dam, heeft schout by nacht A. de Booy, gistermorgen het bevel aanvaard over het geformeerde oefensmaldeel 5, dat bestaat uit de lichte kruiser „Tromp", de fregatten „Dubois" en „Van Ewijck" en de onderzeeboot „Zwaardvis". Op 1 Mei a.s. wordt hieraan nog de onderzeeboot „Zeehond" toegevoegd. Het smaldeel is gevormd met het doel, door veelvuldig oefenen van de vloot in verband, onder een blijvende operationele leiding en volgens vaste lijnen, tot een gelijkgerichte, aan de practijk getoetste tactische bekwaam heid te geraken. Tevens zal het Smal deel 5 een zo groot mogelijke gelegen heid moeten bieden tot oefening van personeel, afkomstig van verschillende opleidingen, zodat het bemannen van de nog in aanbouw zijnde vloot over enige jaren met bevaren en bekwaam perso neel kan geschieden. Na afloop van de plechtigheid ver telde schout bfj nacht A. de Booy een en ander over de komende oefeningen. Het smaldeel zal vanaf heden beginnen met schietoefeningen, waarin ook onder zeeboten en vliegtuigen zullen worden betrokken. Daarna zal het deelnemen aan de ge allieerde vlootoefening „Achilles", die onder bevel van schout bij nacht C. W. Slot wordt gehouden. Verder bestaan er plannen, zo vervolgde schout by nacht meting Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Berkhoudt, D. Bender te Warffum; te Nijkerk, J. C. Stel wagen te Wezep. Geref. Kerken. Aangenomen naar Amersfoort, H. W. Engelkes te Delft. Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Beroepen te Capelle a. d. IJssel, H. Amelink te Langerak. Geref. (Gemeenten. Beroepen te Vlaardingen, F. Mallan te Bruinisse, 'die bedankte voor Kat- wgk aan Zee. Oud Geref. Gemeenten. Beroepen te Utrecht (3ë maal), W. van Dijk te Capelle a. d. IJssel. Bevestiging en intrede cand. L. de Nood. Cand. L. de Nood te Middelburg is voornemens op Zondagmiddag 22 April zyn intrede te doen by de Geref. Kerk van Oostvoome, na des morgens te zyn bevestigd door ds D. Bremmer van Bruinisse. Ds R. Brouwer overleden. Zondag is in de ouderdom van 84 jaar overleden ds R. Brouwer, em.- pred. der Geref. Kerken. Ds Brouwer, die in 1867 te Nieuwe Pekela gebo ren werd, studeerde te Kampen en aanvaardde 1894 zijn ambt te Stiens. Voorts diende hg de gemeenten van Rhoon, Oud-Loosdrecht, Onstwedde, Genderen, Haamstede, Baar land, Herwqnen en Heinenoord, waar hy in 1934 met emeritaat ging. de Booy, om begin Mei in de Oostzee te gaan oefenen, waarby men dan be zoeken hoopt te brengen aan Zweden en Denemarken. Begin Juni zullen dan de torpedoboot- jagers „Kortenaer" en „Marnix" en de onderzeeboot „Tügerhaai" aan het smaldeel worden toegevoegd. De sche pen zullen dan deelnemen aan de geal lieerde oefening „Progrès". Deze oefe ning zal onder Franse leiding staan. EXTRA KERKDIENST. Waarde: Geref. Gemeente. Woensdag avond half acht: ds Aangeenbrug uit Temeuzen. ITIi Nieuwe zaak te Yerseke. Vrijdagmiddag werd de nieuwe zaak van de Gezusters Servaas aan de Lepel straat te Yerseke geopend. Een mooi gebouw in een passende styl is tegen de oude zaak aangebouwd. Voor de opening bestond veel belang stelling. Burgemeester en wethouders waren met hun dames aanwezig, bene vens veel leveranciers en belangstellen den. Veel bloemen werden aangeboden. Slagerij Th. Schell te Zierikzee be haalde op de te Utrecht gehouden Sla- gersvakwedstrijd met vier inzendingen, vier prijzen, n.l. een 2e prijs met een inzending Leverkaas, een eervolle ver melding met snijworst, een dito met gekruide ham en een 2e prys met een etalage-schotel. Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het semi-arts examen de heer F. A. A. Blondeel te Sluis. De heer Joh. van Gilst, aan boord van de „Meeuw" te Tholen, is bevorderd tot opziener der Visserijen op de Schel de en de Zeeuwse Stromen. De Simavi-collecte bracht te Vrou wenpolder f 24,80 op. De Prins trok zijn zakdoek en danste de „Cueca". Heel Chili spreekt op het ogenblik over de „Cueca", een Chileense volks dans die Prins Bernhard op hel landgoed van de president van de Chileense landbouworganisaties heeft gedanst. Het landgoed ligt op dertig km. van Santiago. De gehele middag werden dansen uitgevoerd en Chileense volksliederen gezongen, terwijl Prins Bernhard en talrijke genodigden in de openlucht de lunch gebruikten. Na de lunch was het gezelschap nog wat intiem bijeen en demonstreerden een paar meisjes Prins Bernhard de Cueca, een zeer spectaculaire dans, waarbij met een zakdoek boven het hoofd wordt gezwaaid. De Prins be vond zich temidden van een groepje dansenden en kon de verleiding niet weerstaan om deze aantrekkelijke dans, die op het Chileense platteland zeer populair is, ook eens te probe ren. Plotseling trok hij zijn zakdoek uit zijn zak en binnen enkele ogen blikken danste hij met Margota Loyola in de openlucht de Cueca, luide aangemoedigd door alle om standers, die van dit tafereel intens genoten. en over de grenzen Een 54-jarige Amsterdamse arbeider probeerde in zgn woning met een beitel een luchtdoelgranaat te demonteren. Het projectiel ontplofte. De man bracht er het leven af, maar zal vermoedeiyk zyn linkerhand moeten missen. Overleden aan influenza zijn in Fe bruari van dit jaar in Nederland 657 personen. De administrateur van de Provinciale Groningse Slagersvakcentrale is in hechtenis genomen, in verband met fraude of financieel wanbeheer. Een kip in Oostzaan heeft een ei ge legd van slechts 414 gram. En dat als een normaal ei 60 gram weegt. Het was een rode Yslander, die deze wandaad bedreef. Iedere 18 seconden wordt in de V.S. een ernstig misdrijf gepleegd, aldus een officieel rapport. Het vliegveld Eelde zal vermoedelük de Ryksluchtvaartschool gaan huisves ten. Sinds 11 April is te Amsterdam een 5-jarig jongetje zoek. De Akense douane heeft gedurende het eerste kwartaal van dit jaar weer goede ontvangsten gedaan. Zy maakte toen 14.000 kg koffie, 154.000 sigaretten 26 auto's en ongeveer evenveel fietsen buit. De smokkelaars, die zij aanhield, werden samen tot meer dan honderd jaar gevangenisstraf en 60.000 D. M. boete veroordeeld; maar het waren er byna 3700, dus per hoofd viel de schade nogal mee. Een nieuwe methode voor de productie van mijngas is in Engeland gevonden. Indien de experimenten resultaat ople veren, zou hierdoor een grote nieuwe bron voor de opwekking van electrische stroom gevonden zijn. mededeling, advert.l AANBESTEDINGEN Bouw van FoiJgarage te Goes. Maandagmiddag is in hotel Centraal te Goes voor de fa. M. de Dreu en Co'» N.V., officieel Ford Dealer, door de ar chitect de heer J. B. van Wuyckhuy'se, aanbesteed het bouwen van een garage met magazynen, kantoren, showrooms, was- en kleedlokalen en een Dovenwo- ning op een terrein aan de Anjelieren straat (Perceel I) en het bouwen van een service-station met 3 bovenwonin gen (Perceel II). Er werd ingeschreven als volgt: D. v. d. Poel, Oudelande Perceel I f 109.392, Perceel II f 106.980, massa f 296.372. fa. de Lange v. d. Plassche, Vlissingen resp. f190.320, f107.850 en f296.372, fa. D, F. Christiaansen, Vlissingen resp. f119.500, f107.788 en f298.288, fa. van Oord, Vriezenveen, resp. f 196.000, f113.000 en f309.000, fa. Joh. de Kok, Goes resp. f 197.450, f 112.000 en f 309.450, C. Priem, Lewedorp f 209.000, f 108.600 en f 317.600, fa. J. A. Hopman, Goes f 207.250, f 111300 en f 318.500. Onderhoud Jonkvrouw Annapolder. Te Kortgene werd aanbesteed het aanleggen van steenglooiingswerken en het onderhouden tot 30 April 1952 der waterkerende en anderer werken aan de waterkering van de Calamiteuze Jonkvrouw Annapolder te Kortgene. Raming f 9077. Ingeschreven werd als volgt: A. Visser, Werkendam f 10.860 A. de Bourgraaf, Wilhelminadorp f 10.175; K. Lucasse, Walsoorden f 10.095; A. Sponselee, Walsoorden f 10.088,81; Gebrs Kieviet, Coiynsplaat f 10.068; L. van Popering, Bruinisse f 9850; J. Hoogesteger, Wemeldinge f 9780; A. C. van Hee, Kamperland f 9779; J. F. Warrens, Ossenisse f 9690; W. van den Berg, Bruinisse f 9657; M. van der Velde, Bruinisse f 9264; Fa v.h. J. M. Dekker en Zoon, Papendreeht f 9077. WATERSTANDEN Mannheim 329 (—0.06); Trier 264 (—0.20); 1203 (-0.28); Nijmegen 978 (-0.26); Arnhem 956 Keulen 320 0.19)Ruhrort 562 (—0.30)Lobith (-0.23); Eelde 518 (-0.12); Derenter 409 0.10) J Namen 193 0.23)Borgharen 4195 (-0.16); Bel- feld 1288 (-0.29); Venlo 1244 (-0.26); Grave 561 (-0.21); Vreeswijk 136 0.10)Lith 191 (-0.32). PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. CASTELBIANCO pass. 15 Westpunt Kreta naar Rotterdam. GROOTE BEER pass. 14 Eng» gano Eil. naar Amsterdam. KOTA INTEN 17 t« Port Said. NEW AUSTRALIA 16 bü Socotra naar Amsterdam. SIBAJAK pass. 15 Bona naar Rotterdam. SOMERSETSHIRE 14 200 rajjl W.« Siberset Eil. naar Amsterdam. ORANJE pass. 15 Kp. St. Vincent naar Djakarta. WILLEM RUYS 14 van Belawan naar Rotterdam. AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS, Slotkoersen op 16 April 1951 medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V.» Goes Amsterdamsche Bank N.V Grootb. Obligatiën Dito 1947 Nederland 1948 Dito 1937 Dollarlening '47 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. 94*$ 94*$ 95*$ 94?$ - 94 93*$ - 101 101 95*$ 94*4 - 93*$ 93*$ Dito cum. Nederland N.W.S. 77 5$ Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 19-16 C. H. I. Bank 55*4 Nat. Handelsbank 92*$ Ned. Handel Mij. 156*$ 158 A.K.U. 170*4 170*4 Berghs Jurg. 316 319*$ Berkels Patent 117*4 117 Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unïl. 231$$ 230 Ned. Ford 347 345*4 Ned. Kabelfabr. 226 Philips' Gloeil. 248 249*$ Do. 6 cum. pref. wd. 163*4 163*4 Wilton 169*4 168*4 90*$ 90 55*$ 92*$ 137*4 137 - 176*4 133 132 150 ex. 151*$ 149*4 Biliton I rubr. Dito II rubr. Dordtscbe Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv. Rott. Lloyd Stv. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden I li Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. 269*$ 286*$ 301*$ 299*$ 475*$ 123 118 105*4 90 38*4 93*4 46*$ 179 134 145 125*$ 159*4 197 158 172*4 129*$ 62*4 99 26*4 102 96*4 169& Amsterd. Bk. 167 167*4 Escompto Bk. 50*$ 50*4 269*4 Holl. Bk. Unie 263*$ 264*4 286*$ Cert. Jarasche Bk. 87*$ 87*4 300*$ Herstelbk. Pr. 298*4 Ned. Bk. v. Z. Afr. 224 225*4 475 R'damsche Bank 17154 171 120 Surinaamse Bk. 117 Twentse Bank 166 106*4 Am. Smelting 83*$ 83*4 92*4 Anaconda Copp. 44*$ 46 38 Bethl. Steel 61*4 62*$ 93*4 Chrysler 89 91*$ 59*4 46 General Motors 58 179 Intern. Nickel 40 41 133 Kennecott 83 83*4 143*$ Rep. Steel 47*$ 48*$ 624 125*$ 159*$ Stand. Brands 6*$ U.S. Steel 47*$ 48*$ 197*4 Cities Service 100 101 157*$ North Am. 20*4 20*4 172 Cont. Oil 109*4 127*$ Midcont. Oil 647$ 67*4 62 Philips Oil 88*4 90 98 Shell Union 62*$ 63*4 26*$ Tide Water 38 39 Baltimore 21*$ 22 101*4 Miss. K. Texas 96*4 Ncvr York Centr. 23*4 24*$ 23*4 171*4 Pennsylvania 24*4

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3