r LOGOMOTIEF ^Ylieuwó cle^P rovincie Walcheren Zuid-Beveland. Schouwen-Duiveland. KORTE BERICHTEN VAN MARKT Sport en spel Officiële Publicatiën WATERSTANDEN Waar zijn RIJWIELEN I 1 lg^ ending AANBESTEDING brengt u 94H 94'/s 9514 9514 9514 I57y2 m Vrijdag 13 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Zoutelande krijgt een nieuw verenigingsgebouw. Tot grote voldoening van de diverse verenigingen wordt momenteel de laat ste hand gelegd aan het verenigingsge bouw. Toen in Januari 1950 de Nood kerk onder slop.rshanden viel, zaten de verenigingen in een moeilijke positie, daar er geen gelegenheid meer was jaarvergaderingen te houden. Wel kocht de gemeente de boerderij „Middendorp van de heer J. Clarisse, die naar de N.O.P. vertrok, doch eer het gebouw ge reed zou zijn, zou geruime tijd verlopen. Nu is dan eindelijk het gebouw gereed en de officiële opening vindt op 19 April plaats. De woning is gesplitst, zodat er 2 ge zinnen kunnen wonen. De schuur is ver bouw tot verenigingsgebouw. Beneden is er een grote zaal, 12.75 m. bij 10 m. en een podium van 10 bij 5 m. De zaal biedt plaats aan plm. 300 personen. Van het podium kunnen ook nog 2 vergaderlo kalen gemaakt worden. Boven zijn ook nog 2 kamers. De grote zaal kan ook ingericht worden voor bruiloften, meubelshow e.d. MIDDELBURG. Wie verloor een enveloppe met Inhoud In het tijdvak van 4 tot 10 April zijn op het bureau van politie weer een aan tal gevonden voorwerpen gebracht, die Zaterdagavond tussen zeven en acht uur kunnen worden afgehaald. Zwarte want, enveloppe met inhoud, sleutel 34514, lipssleutel 38, p. glacé dameshanschoe- nen, zw. portemonnaie, actetas met inh. bril in etui, kinderwantje, muts, br. kin- derportem. Bij particulieren zijn terug te beko men: ring met sleutels, haarborstel, p. br. voetbalschoenen, postduif, zakmes, gr. geblokte das, zilveren broche, knip mes, br. portemonnaie, schuifmaat, gl. herenhandschoen, zilverbon van f 1. schooletui, nummerbord K 26366, kin derarmband, puntenslijper, 2 zilverbons van f2.50, rode step op luchtbanden, rood kindertasje, gl. handschoen, p. gr. glacé herenhandschoenen, dameshorloge r. gl. handschoen, koperen gewicht van 100 gr., groene ceintuur, tekenlineaal, kinderspeelgoedauto, buigtangetje, kin- derportemonnaie, zilveren broche, etui met foto's, vulpen en schaar. Zendingsavond. Donderdag a.s. zal in het Schuttershof een zendingsavond worden gehouden. Vertoond worden de films „Indonesië werkt" en „Gaat dan uit in de wereld". Een openingswoord zal worden gespro ken door ds P. J. F. van Voorst Vader; ds M. Enker zal de avond sluiten. Ds Ten Haaft, oud-zendeling, thans Herv. predikant te Hoek, zal een korte toe spraak houden. De avond wordt geor ganiseerd door de Gem, Zendingsraad van Middelburg en 'tZand. 's Middags om half vijf is er een kin dervoorstelling. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt bekend, dat aan zijn bureau in het tijdvak van 4 April t.m. 10 April 1951, de navolgende voorwerpen als gevon den zijn gedeponeerd: Diveisc hand schoenen, zak zink, diverse sleutels, een bal, een heren zomer-pantalon. En dat eveneens aan zijn bureau de adressen van de vinders van de vol gende voorwerpen zijn te bevragen: Diverse handschoenen, diverse sleu tels, verschillende portemonnaie's met Inhoud, scheerapparaat, muntbiljet van een gulden, blauw kinderjasje, lichtgrijs kindermanteltje, geblokte das, zilveren broche, grijze heven- hoed, een herdershondje, een ketting (goud?), padvindersriem, een bal. DOMBURG. Begrafenis B. J. Westenburger. Dinsdag werd onder grote belangstel ling het stoffelijk overschot van wijlen de heer B. J. Westenburger ter aarde besteld en vele bloemstukken dekten de baar. De heer D. F. P. Hoegen sprak als commissaris van dé N.V. Bad- en Strandhotel. Hij schetste de heer Wes tenburger als een voortreffelijk direc teur en een hoogstaand mens. In de bijna 42 jaar, dat hij aan het hoofd stond van de N.V., heeft hij ook de be langen van Domburg gediend. De heer W. Brand sprak namens de V.V.V. in Domburg. Hij noemde de over ledene als een goed bedrijfsleider en een goed bestuurder. Een zoon van de overledene, de heer A. Westenourger, dankte de velen voor de belangstelling. ..Alt. De heer G. Beuheiman 30 jaar onderwijzer. Het was dezer dagen 30 jaar geleden, dat de heer G. Beukelman als onder wijzer zijn intrede deed in deze gemeen te. Ruim 20 jaar was hij als „ondermees ter" werkzaam en in 1942 werd hij hoofd der school. Niet alleen bij het la gere onderwijs is hij een bekende per soonlijkheid, maar ook bij het landbouw onderwijs. De heer Beukelman heeft tal van landbouwwintercursussen gegeven. Ook over de bijenteelt gaf hij cursussen. De heer Beukelman is voorts ouder ling bij de Geref. Kerk. Het school bestuur heeft hem een fraaie bloemen mand aangeboden er ook de kinderen hebben hem niet vergeten. Namens het bestuur sprak de heer A. J. Huijsman woorden van dank en waardering. De heer Beukelman dankte. SOUBURG. Verkeersongeval. Woensdagmorgen kwam vanaf de brug een tractor met een stroperser de Kanaalstraat ingereden. Door het los raken van de koppelingsbout raakte" de stroperser de bakfiets van de melkhan delaar M. De bakfiets werd tegen de gevel van het café van de heer K. ge drukt. Met materiële schade liep het ongeval af. VROUWENPOLDER. Brandweer. De vaste kern van de brandsveer kwam bijeen, o.l.v. de heer S. Ludikhuize, die een uiteenzetting gaf over het brand gevaar bij kachels, Butagas en acety- leengas. Besloten werd de periodieke brand weeroefeningen wat geanimeerder te maken. De nieuwe uniformen zijn in middels ook gearriveerd. GOES. Jaarvergadering Geref. Vrouwen vereniging. De Geref. Vrouwenvereniging kwam dezer dagen in jaarvergadering bijeen. De presidente, mej. M. C. de Witte, sprak een kort openingswoord, waarna de jaarverslagen werden uit gebracht, welke een dankbaar geluid lieten horen. De vereniging telt thans 47 leden. Mevrouw M. C. v. d. Vegt- v. d. Vegt hield een boeiend referaat over het Bijbelboek „Amos". Felicitaties werden uitgesproken ndmens de kerkeraad en diverse ver enigingen. Verschillende dames ga ven in een vragenwedstrijd blijk:, dat ze van de inhoud van het Bondsor gaan „De Geref. Vrouw" goed op de hoogte waren, terwijl anderen de aan wezigen deden genieten van hun vlotte samenspraak over een opgegeven on derwerp. Nog verschillende andere bijdragen werden geleverd. 's-HEER ARENDSKERKE. Gemeenteraad. Hedenmiddag 1.30 vergadert de raad. B. en W. stellen o.m. voor het verzoek van de Herv. Chr. school te 's-H. Hen drikskinderen om gelden voor de aan schaf van nieuwe schoolbanken in te willigen. Ook komt een voorstel aan de orde tot gunning van de bouw van het complex school-verenigingsgebouw-bad- huis te Nieuwdorp aan de aannemer Otte aldaar. HEINKENSZAND. Uitreiken van getuigschriften. Dinsdagavond werden op het ge meentehuis in tegenwoordigheid van burgemeester Funk en wethouder C. Dellebeke de getuigschriften van de cursus voor de brandweer uitgereikt. Vooraf werd door burgemeester Funk het woord gevoerd, die de hoop uitsprak, dat de brandweer zijn nut mag hebben van deze cursus en dat ze bij brand paraat zal zijn en de oefeningen, die weer begonnen, steeds trouw zullen bezoeken. Daarna ging hij over tot het uitreiken van de ge tuigschriften aan de heren W. Rijk Pz„ J. Buddingh, J. Koopman, W. Hirdes, A. Schrijver, A. Moelker, A. Clarijs, M. de Jonge Cz., C. Malle- koote, B. Simonse, J. v. d. Swaluw. L. Dekker, W. Braamse en M. de Regt. Na het uitreiken dankte de com mandant S. Dekker de burgemeester en hoopte, dat de leden van het corps hun volle medewerking zullen geven, Op 26 Mei zal aan de wedstrijden, die gehouden worden te 's H. Arends- kerke worden deelgenomen. KLOETINGE. Jaarvergadering V.V.D. In de tearoom van Blomaard hield de V.V.D. afd. Kloetinge Woensdagavond haar jaarvergadering. De aftredende bestuursleden, de heren W. P. Beye en J. de Jonge, werden resp. als voorzitter en secretaris herkozen. De heer G. Jacohs werd tot penning meester benoemd en de heer J. de Jonge werd aangewezen als afgevaardigd naar de vergadering der Centrale. Wethouder J. Q. C. Lenshoek hield een causerie over ontstaan, ontwikke ling en werkwijze van het Burgerlijk Armbestuur. Huurcommissie in het Kanton Zierikzee. De Huuradviescommissie voor het Kanton Zierikzee is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: J. J, Vrie- sendorp van Renesse te Renesse; vice-voorzitter: J. Steutel, Blokweg, te Zierikzee; leden: J. van der Gaast. Manhuisstraat, te Zierikzee; F. L. Timmerman, 't Vrije, te Zierikzee; A. P. Bil te St. Annaland; E. C. W. A. Geuze te Poortvliet; J. Krakeel, Bol werk te Zierikzee, terwijl binnen kort nog uitbreiding der commissie met een lid is te verwachten. Als secretaris treedt op Mr E. Overbosch, griffier van het Kanton gerecht te Zierikzee, terwijl het Secretariaat is gevestigd in het Kan tongerechtsgebouw aan de Oude Ha ven A 344 te Zierikzee. ZIERIKZEE. „Terug tot de Bijbel". Dinsdagavond sprak in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw voor de Ver. van Rechtzinnig Hervormden ds W. H. v. Dalen, Ned. Herv. pred. te Colijnsplaat, over: „De huidige crisis; Schrift of mens". Na een inleidend woord van de heer P. J. v. d. Dol be lichtte ds v. Dalen uitvoerig het pro bleem van de moderne mens en zijn verhouding tot de Bijbel. Hij behan delde de moderne mens in zijn tasten naar geestelijke werkelijkheden, het denken en willen van God, zoals dit in de Bijbel, het volle Woord van God, tot ons komt, en de noodzake lijkheid van de ontmoeting tussen Schrift en mens. Ds v. Dalen wees op de ontvluchting uit het leed in sport en spel, op de angst, maar daartegen over op Jezus Christus. GEMEENTE-AVOND NED. HERV. KERK GOES. Donderdagavond werd vanwege de Ned. Herv. Gemeente een gemeente avond gehouden in de „Prins van Oranje". Deze avond was in het bijzon der bedoeld om de gemeente kennis te laten maken ma het jeugdclubwerk. De avond werd door Ds Metselaar gopend met Schriftlezing en gebed. In het kort werd verder de nieuwe kerkorde be handeld, die per 1 Mei zal worden inge voerd. De kerk zal dan belijdende kerk worden in plaats van besturen-kerk, zo als ze sinds 1816 is. In Goes zal men o.a. de verandering kunnen opmerken doordat de kerkvoogden een plaats zul len krijgen in de ouderlingenbank. Het college van Toezicht (de notabelen) zal worden gehandhaafd. De kerkelijke ad ministratie zal voor rekening komen van de kerkvoogden. Het kiescollege heeft afgedaan; de stemgerechtigde lid maten zullen mogen kiezen of zij zullen de kerkeraad mogen machtigen. Stem gerechtigd is men vanaf 21 jaar. De kerkeraad beroept predikanten, die steeds vier jaar op een standplaats moeten blijven. Eigenlijk zou men Goes in drie wijk- gemeenten moeten verdelen doch de kerkeraad zal hiervoor dispensatie aan vragen daar men het niet wenselijk acht de gemeente te verdelen. Namens de leidsters der jeugdclub vertelde daarop mej. A. Maartense een en ander over de jeugdclubs. De meisjes van de jeugdclubs brach ten daarna een programma van zang, dansjes en het spelen van een sprookje. Nadat ds Strating na de pauze eerst nog had gewezen op de behoeften der jeugdclubs, werd het lekespel „Martha en Maria" opgevoerd. Hierin werd op opwekking van Lazarus en de houding van zijn beide zusters dienaangaande be handeld. Over het geheel genomen was het een zeer geslaagde avond. Voor de examens strafrecht en econo mie, afgenomen voor de Vereniging van Belastingconsulenten, slaagde met lof de heer J. P. Wieles te Axel. Geslaagd voor het examen Scheeps- werktuigkundige B II de heren J. Bos telaar en J. Stevense (met lof) leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Bij het verlaten zijner gemeente heeft ds F. Dieleman aan de Geref. Gemeente te Borssele een avondmaalstel geschon ken. De Chr. Meisjesver. en Jeugdclub te Borssele hielden Dinsdagavond het jaar feest o.l.v. mevr. Vrijlandt. Jaarversla gen werden voorgelezen en enige schet sen, alsmede een tableau, werden op gevoerd. Van de landbouwer de B. te Seroos- kerke, ging een paard, gespannen voor een kar, op hol. Een fiets van een lom penhandelaar werd vernield. De schade zal door de B. vergoed worden. Woensdagmorgen werd in het school radio-uurtje van de V.P.R.O. bekend ge maakt, dat de o.l.-school te YV'ilhelmina- ilorp de prijsvraag uit de vorige uitzen ding gewonnen had, n.l. een gratis bus reisje naar het hoogovenbedrijf te IJmuiden. Oostkapelle's bezwaren tegen Streekplan Walcheren. In de gisteravond gehouden raadsver gadering te Oostkapelle heeft men uit voerig gesproken over liet Streekplan Walcheren. Een van de hoofdbezwaren van de raad bleek te zijn, dat in het Streekplan niet is opgenomen het uit breidingsplan van de gemeente. Dit uit breidingsplan houdt rekening met uit breiding van de bebouwing ten Noorden en ten Zuiden van het dorp, evenals de verbinding tussen Waterstraat en Duin weg en de verbinding tussen Molenweg en Brouwerfjweg. Bovendien vond men, dat er voldoende terreinen zijn aange wezen voor de bouw van landhuizen en zomerwoningen. Men wilde n.l. de land- huizenbouw niet alleen ten Oosten van de Duinweg doen plaats vinden, doch ook ten Westen van deze weg. Op hetgeen verder in deze vergade ring ter sprake is gekomen, komen we nader terug. Eerste Nederlandse pijprokersclub opgericht. In een lokaliteit, die blauw stond van de rook, is gisteravond in Purmerend de Eerste Nederlandse Pijprokersclub opgericht. Gestart werd met 17 leden, allen Purmerenders. Het bestuur wordt gevormd door een sigarenhandelaar, een predikant en een ziekenfonds-admini strateur. En nu maar roken, heren! -■ De te 's-Gravenpolder ten bate van de Ver. „SIMAV1" gehouden collecte heeft f 57.71 opgebracht. en veiling MIDDELBURG. Eierveiling van 12 April: Sort. I min.prijs voor pluim veehouders f 1,63 per kg. Vuilschalige 2 ct. minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks: f 16 voor klasse 0; f 15 voor klasse I; f 14 voor klasse II; f 13 voor klasse III; f 12 voor klasse IV; fll voor klasse V; f 10 voor klasse VI; f 9 voor klasse VII. ZIERIKZEE. Veiling van 11 April: Spinazie 5261, Witlof 1530, Andij vie 5558, Stoofsla 40, Prei 14. Alles per 100 kg. Kropsla 1119, Radijs 8 per 100 krop en bos. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 11 April: Kroten 6—8, Witlof A 28— 38, id. B 2330, Spinazie 3261, An dijvie 4653, Radijs 711, Wittekool 89, Prei 1314, Sla per stuk 1420. Eiernoteringen A.V.M.: De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptie prijs voor eieren van Vrijdag 13 April als volgt genoteerd: Prijsklasse 15%, id. II 14'A, id. Ill 13%, id. IV 12%. VEERE. Vismijn van 12 April 1951. 1469 kg. export garnalen 881.01; 288 kg. schar 26—42; 309 kg. bot 32—41; 24 kg. rog 2026; 20)4 kg. tong 1.14 1.28; 16 kg. ongesorteerde vis 39. Hoe staan de Chr. Geref. Kerken ervoor i Dezer dagen is bij de uitgeverij D. J. van Brummen te Dordrecht ver schenen het Jaarboek 1951 der Chris telijke Gereformeerde Kerken. Daar uit blijkt, dat er momenteel 148 ge- institueerde gemeenten zijn met een totaal van 87 predikanten. Niet min der dan 68 gemeenten moeten het derhalve zonder leraar stellen. Uit de mededlingen van ds J. C. Maris, die het kerkelijk overzicht schreef, kan men echter opmaken, dat ruim dertig gemeenten ook indien er voorgan gers disponibel waren de kracht niet kunnen opbrengen om een eigen dominé te beroepen. Het zielental der gezamenlijke ker ken bedraagt 55.004, waarvan bijna de helft belijdend lid is. Aan de Theologische School te Apeldoorn studeren momenteel 28 jongelui voor predikant bij deze ker kengroep. Verloopt alles naar wens, dan zullen er dit jaar vijf klaar ko men, terwijl er volgend jaar twaalf beroepbaar verklaard kunnen wor den. Van I" drie hoogleraren weiden er volgend jaar twee, n.l. de professoren J. J. van der Schuit en L. H. van der Meiden, 70 jaar. Zij willen echter aan blijven totdat de generale synode van 1953 de nodige voorzieningen zal hebben getroffen. Er bestaat kans op, dat de synode tegen die tijd niet twee maar drie hoogleraren zal benoemen, omdat de verschillende functionaris sen veel te zwaar belast zijn met vakken. De professoren worden door een viertal lectores bijgestaan. In het afgelopen jaar mocht de ge meente van Overschie worden ge sticht en nam het ledental toe met 289. ^Cip en kei vlicgcnJe lapijl* 196. Zij werden wakker door het vrolijk zingen van de vogeltjes. De storm en de regen waren helemaal verdwe nen en er stond al een vriendelijk zonnetje aan de hemel. De oude geleerde was de eerste, die opstond. „Ziet", sprak hij, ,de morgenstond heeft goud ln de mond!" en hij zette net raam wijd open. Hy ademde de frisse ochtendlucht diep in .en dat wilde Fllo hem juist nadoen, toen .er plotseling een luid geschreeuw klonk: „Uaja al iba al ibaaa!Het was de prinsdie opge wonden overeind sprong en als een wilde voor zich uit graaideHij greep naar zijn tapyt, dat midden ln de kamer zweefdeja, zó maar zweefde, terwyi het langzaam naar het open venster dreef! ,,Het tapijt vliegt weg!" riep de geleerde, „houdt het tegen, meneer vlug!!" TAFELTENNIS. Zeeuws-Vlaamse clubkampioenschappen In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in de afgelopen maanden flink wat tafel tennisclubs opgericht. Deze zullen zich voor het volgende seizoen nog aansluiten bij de NTTB, afd. Zeeland en dan een eigen competitie gaan spelen. Zaterdag a.s. organiseert de tafeltennisciub De Schorrebloem te Cadzand de clubkampioenschappen van Zeeuwsch-Vlaanderen. piervoor hebben ingeschreven: Terneuzen met twee heren- en drie damesteams; Axel met twee heren- en een dames team; Sas van Gent met twee heren teams; IJzendijke met twee heren- en een damesteam; Schoondijke met twee herenteams; Cadzand met drie heren teams en Oostburg met twee heren en een damesteam. MOTORSPORT. Jaarvergadering. Zaterdagmiddag wordt in Hotel Tivoli te Goes de jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging gehouden. Motortoerisme. Zaterdagavond spreekt de heer G. J. BoscH uit Leiden, lid van het da gelijks bestuur van de KNMV, in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg voor de leden van de MAC Schelde- gouwen over avontuurlijk toerisme. KORFBAL. Competitieprogramma voor Zaterdag 14 April. Ie kl.: B.K.C.Scampolo; Seolto Swift; TjobaS.S.S. De bezoekende clubs Scampolo en Swift zullen de beide punten wel kunnen meenemen, terwijl Tjoba thuis van S.S.S. moet kunnen winnen. 2e kl,: ZeelandiaTogo 2; Madjoe Stormvogels: OlympiaEendracht. 3e kl. A: Scampolo 3de Poel; DiosElto; VopoO.D.S. 3e kl. B: Swift 3Olympia; Top Tjoba 2. 3e kl. C: AtlasStormvogels 2; Fortuna—S.V. Groede; K.V.L.— Swift 4. Adspiranten: TjobaS S.S.; Scam polode Poel; ZeelandiaTogo; VopoSwift A. Schoolkorfbal. Te Middelburg zal een enkele schoolbalcompetitie gespeeld worden, waaraan twaalftallen van de R.H.B.S., Rijkskweekschool, Chr. Kweekschool en de Mulo-scholen aan de Nieuwe Haven en de Singelstraat zullen deel nemen. Nederlaagtournooi „Tjoba". In het nederlaag-tournooi van „Tjoba" heeft in de eerste afd. Olym pia en in de tweede afd. Atlas da eerste prijs behaald. Prestatietournool „Swift. Dit tournooi is door herhaalde ter reinafkeuring nog niet geheel afge werkt. In de eerste afd. is Togo als eerste geëindigd. In de tweede afd. staat Madjoe I bovenaan, doch moet Stormvogels nog op bezoek komen; in de derde afd. is TOP als eerste ge ëindigd, terwijl in de vierde afd. Stormvogels 2 nog op bezoek moet komen. (Ingez, mededeling, advert.) DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat door A. A. Triou, wonende te Middelburg een verzoek is ingediend om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein (verlof A) voor de beneden localiteit van het perceel Vlissings-Wagenplin No. 14. Vanaf heden gedurende twee weken kunnen tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijk bezwaren bij hun college worden in gediend. Mannheim 367 (plus 0.05)Trier 398 0-02) Keulen 394 (plus 0.29)Ruhrort 642 (plus 0.56) Lobith 1240 (plus 0.48)Nijmegen 996 (plus 0.34)Arnhem 970 (plus 0.30)Eefde 531 (plus 0.15)Deventer 425 (plus 0.16)Namen 250 0.16); Borgharen 4292 0.18); Belfeld 1414 (plus 0.06)Venlo 1363 (plus 0.09)Grave 660 (plus 0.30)Stuwen open te Belfeld. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN OP INDONESIë. INDRAPOERA; 13 te Rotterdam verwacht; KOTA INTEN: pass. 11 Gibraltar naar Nw.- Guinea; NEW AUSTRALIA: 12 te Colombo naar Amsterdam; KOTA GEDE: pass. 11 Str. Messina naar Djakarta. BINNENLANDSE HAVENS. Vlissingen aangekomen 11 April: RUJA van Duinkerken; INSPE van Londen; TEMPO van Gent; 12 April: ACTIO van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 11 April: RO- NALT naar Malmeu; DINKEL naar Shoeham; CORRENHAUS IV naar Hamburg. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 11 April: DAFINA GOEDKOOP van Londen; AN- GEA van Worlington naar Gent; HERA van Amsterdam; 12 April: LEIDENDIJK van Rot terdam; ATTS van Rotterdam naar Gent; JA- CORONA van SjoTgen, COB VOORBURG van Londen naar Gent; Te Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 11 April: LOMMERSDIJK naar New York; YSEL naar Amsterdam; HECUBA naar Am sterdam; COEN naar Plymouth; AKTJO naar Rostock; 12 April: EEMS naar Freelaborg; CETAS naar ze« van Terneuzen, L. V. EEN EN MA AM - GOES Middelburgsestr. 16 22, Tel. 281G KERK Herv. ivcïk. Bedankt voor Maarssen, A. L. v. d. Smit te Onstwedde. Geref. Kerken. Beroepen te Paesens, J. J. Goumare, cand. te Rotterdam-Z.; te Lichten voorde, R. Strijker, cand. te Nijeveen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Tweetal te Hattem, R. H. Bremmer te Zwolle en J. Waagmeester te Baarn. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Noordeloos, A. Hil- bers te Oud-Beijerland. Ds Joh. Jonker t. In de ouderdom van 75 jaar is te Overasselt overleden ds Joh. Jonker, em.-predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds Jonker werd in 1875 gebo ren en in 1901 candidaat om in 1906 zijn ambt te Overasselt te aanvaar den, welke gemeente hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat op 1 Aug. 1945. Woensdagmiddag is zijn stoffe lijk overschot te Overasselt teraarde- besteld. Gouden jubileum Geref. Zendingsbond. De jaarvergadering van de Geref. zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk zal 25 April a.s. te Utrecht worden gehouden. De morgenvergadering vindt plaats in de Dietsche Taveerne, 's Middags recipieërt het hoofdbe stuur in „Esplanade" en 's avonds vindt een openbare bijeenkomst plaats ln de Domkerk, waarin zullen voorgaan ds A. Meijers te Utrecht, ds J. v. Dijk te Gameren en ds J. Bate laan, zendingsdirector. Toegelaten tot het predikambt. De classis Apeldoorn der Chr. Geref. Kerken heeft geëxamineerd naar ar tikel 8 K.O. en beroepbaar verklaard de heer J. W. v. d. Gronden, v. Has seltlaan 12 te Apeldoorn. N0TEERTU EVEN i ibdiSN, VRIJDAG 13 APRIL 1951. MIDDELBURG. 4 Kunstmuseum: uitreiking diploma's E.C.A.-teken- wedstrgd. VLISSINGEN. 7.30 „Scheldekwar- tier": film Rijksluchtvaartdienst en causerie W. G. v. Veenendaal. GOES. 2 Gebouw R.L.W.-School openbare eindles. 2.30 „De Landbouw": Bond van Gepensionneerden. 8.30—10 Grote Markt: Openlucht filmvoorstelling voor Prinses Irenefonds. 's-HEER ARENDSKERKE. 1.30 Ge meenteraad. O.- en W.-SOUBURG. 2 Gemeente raad. ZATERDAG 14 APRIL 1951. MIDDELBURG. 10.30—11.30 en 14— 17.30 tentoonstelling E.C.A.-teke- ningen. VLISSINGEN: 8 Concertgebouw: Uitvoering Vliss. Oratoriumver. GOES. 9 Schuttershof: tweede büen- markt. 2 „Prins van Oranje": C.H. Ka merkring. 2.30 „Prins van Oranje": Kader vergadering C.N.V. 2.30 „De Landbouw": vergadering C.B.P.B. 4 „De Landbouw": Ned. Wandel sportbond, kring Zeeland. 7.30 „Prins van Oranje": Uitvoe ring O.K.K. MAANDAG 16 APRIL 1951. GOES. 8 „Prins van Oranje": „In dienst der Kerk"; Ds v. d. Brink: „De Prot. kerken in Indonesië". Tot tijdeiyk onderwijzer aan de Chr. school te Aalburg is benoemd de heer J. Hannewijk te Heinkenszand. WILHELMINADORP. Aanbesteding Onderhoud Wilhelmina- polder. Te Wilhelminadorp is aanbesteed het onderhoud van de rijs- en steenglooi- ingswerken van de Wilhelminapolder. Er werd ingeschreven als volgt: Gebr. Kievit, Colijnsplaat f 26575; L. van Po- pering, Bruinisse f 29800; K. Lukasse en Sponselee, OssenisSe en Kloosterzande f29950; J. Warren, Ossenisse f26020; A. Sponselee, Kloosterzande en A. Lu kasse, Ossenisse f29917; W. v. d. Berge en van Dongen, BruinisseHaamstede f 29430; Joh, van Oosten, St. Annaland f27800; N. van de Velde, Bruinisse f26980; A. de Boergraaf, Wilhelmina dorp f26478; J. Hoogesteger, Wemel- dinge f 25.475. Behoudens goedkeuring van G. S., is het werk gegund aan de laagste in- schrüver. DE S2ADIO Zaterdag 14 April 1951. HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewyde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmedëdelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Har monie-orkest. 15.10 Kroniek. 15.45 Ope ramuziek. 16.05 Grafn. 16.20 „De Vlie gende Hollander". 16.30 Meerstemmige liturgische muz. 17.00 Voor de jeugd, 18.00 Filmmuziek. 18.15 Causerie. 18.25 Lichte muz. 18.50 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverz, 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?" 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wü lui den de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.22 Radio Philh. orkest en solist. HILV. II (298 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gr. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgel. 8.40 Gram. VPRO 10.00 Cause rie. 10.05 Morgenwnding. VARA 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 IJawaiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Piano duo. 14.50 Gronings programma. 15.15 Politiekapel. 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en solist. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 In strumentaal kwintet. 18.40 Reg. Uitz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19.30 Causerie. 19.40 „Indrukken uit Israël". 19.55 Causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Metro- pole-orkest, koor en solisten. 22.40 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Gevarieer de muziek. 23.45 Gram. AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkoersen op 12 April 1951 medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Biliton le rubr. Dito 2e rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Bandar Rubber Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am lijn Java China Jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvrt Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv Rott. Lloyd Stv. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Seuembah Muller en O» Amsterd. Bk Grootb. Obligatiën 99H Nederland 1948 Dito 1947 9654 9654 Dito 1937 Dollarlening 1947 101 101 Invest. Cert, 95)4 95)4 Ned. 1962-64 ex Dito cum 9554 Nederl. N.W.S. 77)4 77)4 Spaarcertif. Indië 1937 A 91 91 Grootboek 1946 Cult. II. Ind. Bk 5454 S4fi Nat. Handelsbk 92J4 92)4 Ned. Handel Mij 158 A.K.U. 172)4 172 Berghs en Jurg. 315 54 317 Berkels Patent 118 118J4 Calvé Delft 135 137 Centrale Suiker 178 178 Fokker 132 134 Gelder Zonen Kon. Hoogovens 15254 152 Lér. Br. en Unil. 233 231)4 Ned. Ford 348 348 Ned. Kabelfabr. 226 Philips Gloeil. 247J4 249 Dito 6% cum pref wd. 166 1.64*4 Wilton 171 169)4 303 220 222 288 26954 28654 299)4 300)4 298 299 475 47554 118 116 10554 104»4 90 38 38 93 45 179)4 181)4 144J4 145 12454 125)4 159)4 15954 199 197 159 158)4 173 17254 130)4 62)4 99)4 2654 2654 118 102)4 103 9554 9654 173 170 165)4 16654 Escompto Bk 5154 Holl. Bk Unie 264)4 26254 Cert. Javasche Bk 8754 Herstel Bk Pr. 90 Ned. Bk v. Z.-A. 22454 227*4 R'damsche Bk lOlex Surin. Bk 170J4 17154 Twentsche Bk Am. Smetting 81)4 82 Anaconda Copp. 43)4 43)4 Bethl.Steel 6054 59)4 Chrysler 89)4 89 General Motors 57)4 57)4 Intern. Nickel 40 39)4 Kennecott 8254 82 Rep. Steel 47/2 47ex Stand. Brands 6)4 6 TA U.S. Steel 46)4 46)| Cities Service 9654 North Am. 2 lex 21 Cont. Oil 10854 Midcont. Oil 6354 6354 Philips Oil Shell Union 62 6054 Tide Water 3654 36)4 Baltimore Miss K. Texas 1154 New York Centr. 2254 23)4 2354 Pennsylvania 2354 Canadian Pac. 28)4 29

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 5