34. ..mm. North State EXTRA AANBIEDING Sportjasjes '^Vlieuwó uit clercvincie Zuid-Beveland. KERK ^ending Schouwen-Duiveland. Tholen. kert WATERSTANDEN en veiling en hel vliegende fcspi)f< Hj cigarettes IP BURGERLIJKE STAND Sport en spel Goese Damvereniging bestaat 15 jaar. DE SJADIO brengt u m WA 77% 77% 43% S9X S7H 82# 47yi 63M 62 23% 24% 23'A jongsfe employé en Spaarbank G.A te Goes. GOES Lange Vorststraat 80-82 Tel. 2087 Donderdag 12 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 GOES. Begroeiingbavoud Jonge Kerk. Dinsdagavond werd in de „Prins van Oranje", onder leiding van de heer H. .->tolk, een vergadering gehouden door de Jonge Kerk, ter begroeting van de nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Ge meente. Na het openingswoord, waarin in het bijzonder de nieuwe leden werden welkom geheten, declameerde de heer H. Stolk: „En in dien nacht vingen zij niets", de heer L. Pieterse (jeugdouder- ling): „Wat is de Jonge Kerk?" Mej. J. Hamelink en de heer A. Godeschalk; „Waar is de Jonge Kerk te Goes?", VVika W. Veenhoven: „Waar moet de Jonge Kerk heen?", onderbroken door declamatie van de heer H. Stolk: „Dag van oordeel" en „Kom over en help ons". Eén en ander werd afgewisseld door ge meenschappelijk zingen. Na de pauze werd in discussiegroepen gesproken over de idealen der Jonge Kerk en hoe die ln de praktijk zijn te verwezenlijken. De dagsluiting werd gehouden door ds H. M. Strating. BIEZELINGK. Vergadering N.C.L.B. Maandagavond vergaderde de afdeling Biezelinge van de Ned. Chr. Landarbei- dersbond onder voorzitterschap van de heer Chr. A. Goeree. De voorzifter heette in het bijzonder ve'kom de heer Vingerling. li „.v. Ktfrk. Aangenomen naar Vaassen (N.P.B.), D. G. Boon te Almelo. Geref. Kerken. Tweetal te Epe, H. Heule te Beek bergen en J. H. Post te Wieringer- werf. Beroepen te Kampen, J. L. Wie- llnga te Oudewater; te Amsterdam- W. (4e pred.pl.), H. W. Wierda te Loosduinen. Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Beroepen te Bilthoven, K. J. Dij- kema te ZwijndrechtGrote Lindt. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar 's-Gravenmoer, W. de Graaf te Dedemsvaart. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk stelt zich beroepbaar de heer H. Stumpf, cand. te Zeist. Zijn adres is Fransen v. d. Puttelaan 4, Zeist. Ds A. M. Lindenburg. Naar de kerkeraad der Ned. Herv. van Beekbergen in het officieel .gaan dezer gemeente „Kerkklan- i.en" mededeelt, heeft hij tengevolge van de uitspraak van het classicaal bestuur van Arnhem d.d. 30 Maart j.l. zich genoodzaakt gezien ds A. M. Lin- denberg, predikant te Beekbergen, voor de tijd van zes maanden te schor sen in zijn ambt. De feiten, die tot deze schorsing aanleiding gegeven ebben vonden plaats tijdens het dienstwerk van ds Lindenburg in zijn vorige gemeente te Nijbroek. Geref. Onderlingenconferentie te Middelburg. Referaat van ouderling J. J. Boon. In de morgenvergadering van de Geref. Ouderlingenconferentie te Mid delburg kwamen enkele huishoudelijke zaken aan de orde. O.m. deed de pen ningmeester, ouderling F. Kaan uit Wolphaartsdijk het voorstel om i.v.m. het feit, dat het laatste jaar tevens een najaarsconferentie is ingesteld, de bij dragen der gemeenten te verhogen van 1 tot IK ct, per ziel. Uiteraard zullen de kerkeraden hierover nader hebben te beslissingen. Nadat ouderling F. D. G. Prins uit Vlissingen de leiding had overgenomen, refereerde de voorzitter over het onder werp „Predikant en ouderling". De heer Boon wees er eerst op, dat predikant en ouderling beiden ambts drager zijn. Hun ambt is af te leiden uit het drievoudig ambt van Christus. Bij dat van de predikant komt daarbij de profetische zijde wat meer naar vo ren en bij de ouderling de koninklijke. Al moet de eenheid der ambten, naar prof. Dijk terecht heeft beklemtoond, voorop staan, dit onderscheid komt toch in de practijk wel tot uiting. Vooral ook omdat tussen predikant en ouderling nog dit praetische verschil bestaat, dat de eerste speciaal voor zijn werk is op geleid en zich daaraan geheel kan wij den. Uit deze „voorsprong" van de predi kant moet echter niet voortvloeien, dat hij boven de ouderling komt te staan. Het moet een samenwerking blijven, waarbij het welzijn van de gemeente het richtsnoer is. Het overigens goede systeem van het vormen van een mode- lamen uit de kerkeraad en het werk op de meerdere vergaderingen geeft inder daad gevaar voor dominocratie. Hier tegen zal gewaakt moeten worden en de ouderlingen zullen zich in verband hiermee o.a. terdege moeten verdiepen in de zaken, die op de meerdere verga deringen aan de orde komen. Ook t.a.v. de bediening des Woords zal samenwerking dienen te bestaan tussen ouderlingen en predikant. Het geregeld in bespreking brengen van de prediking en ook de wijze van bediening der sacramenten is op de kerkeraads- vergaderingen zeer aan te bevelen. Het- zellde geldt voor de catechisaties. In de kerkeraden hebben veelal paedagogische deskundigen zitting, van wier oordeel over het catechetisch onderwijs veel profijt kan worden getrokken. Tenslotte is daar de zorg voor het stoffelijk en geestelijk welzijn van de predikant zelf, waarvoor de ouderlingen een belangrijke verantwoordelijkheid dragen. Een gesprek met de dominees vrouw kan voor een juist begrip van de zorgen van het predikantsgezin zeker van belang zijn. En wat het geestelijk welzijn betreft: het huisbezoek bij het predikantsgezin zal zeker niet mogen ontbreken. Op dit referaat volgde een uitvoerige bespreking. EXTRA KERKDIENST. Meliskerke: Geref, Gemeente: Heden avond half acht ds de Wit uit Middel burg. Na afuandeling van de huishouaehjae zaken, leidde de heer A. Vingerling een onderwerp in getiteld „Donker en Licht". Spr. noemde de toekomst don ker, ook economisch is het duister, en de prijsverhogingen zijn een zwarte plek, en voor onze nationale veiligheid zullen we een offer moeten brengen. Maar een lichtpunt en perspectief is de organisa tie, de Chr. vakbeweging, en het geloof dat God regeert, en zijn kinderen be schermt. Na het slotwoord van de voor zitter ging de heer Vingerling voor in dankgebed. 's-HEER AKEXDSKERKE „Het Groene Kruis" vergaderde. Maandagavond hield de Groene Kruis vereniging een slecht bezochte jaarver gadering in café Heijstek. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat vanaf de opening van het badhuis op 26 Mei 1950 tot 1 Januari 1951 in totaal 7150 baden zijn genomen, terwijl de bode 200 maal artikelen uit leende. De wijkzuster deed te 's-Heer Aiends- kerke en 's-Heer Hendrikskinderen 2857 ziekenbezoeken, n.L 2277 voor zieken verpleging, 144 voor tuberculosebestrij ding en 436 voor kinderhygiëne. In to taal legde zij in-haar rayon 4380 bezoe ken af. Laatste hulp werd 20 maal ge geven, waarvan in voornoemde dorpen 6 maal. M.a.s. werd besloten de badprijzen enigszins te verhogen en wel voor z.g. 10-rittenboekjes van volwassenen van f 1.50 op f 1.75 en voor kinderen van f 1.op f 1.25. De tarieven van f 0.20 per bad voor volwassenen en f 0.15 voor kinderen bleef ongewijzigd. HEINKENSZAND. Uitslag prjjsschieting. Aan de prijsschieting der ver. „Sora- nes II" in de zaal van mej. de wed. Hoondert, namen 42 schutters deel. Hoofdvogel: M. de Raed „De Schelde", le klep C. Bek, „Soranes"; 2e klep A. de Jonge, „Willem Teil"; 3e klep P. de Koster, „Soranes"; Zijvogels: L. Ver- mue, „Soranes" en P. Rentmeester, „Willem Teil"; Kallen: C. de Jongh en G. Driedijk, „Soranes II"; C. Koens en F. Menheere, „Zeelandia". BRUINISSE. De Ned. Herv. Kerk. Door de aanhoudende regens onder vindt ook de bouw van de Kerk der Ned. Herv. Gemeente ernstige stagnatie. In het grondwerk, dat moet gebeuren, spe ciaal het maken van een kelder voor centrale verwarming, treden voortdu rend verzakkingen op. De pastorie is al grotendeels gereed. Nieuwe notaris te Tholen. Zoon volgt zijn vader op. Naar wij vernemen is tot opvolger van de heer D. v. d. Velde, notaris te Tho len, zijn zoon, de heer E. D. v, d. Velde, benoemd. Het bericht van deze benoeming kwam juist aan de vooravond van het 40-jarig jubileum als notaris, dat de heer D. v. d. Velde gisteren in de fami liekring heeft gevierd. De heer v. d. Velde Jr was de laatste 15 jaar op het kantoor van zijn vader als candidaat-notaris werkzaam. Het was gisteren dus wel een dubbel feest voor de familie v. d. Velde. -ie 's-He®r Arendskerke is een dames comité gevormd met het doel een bazar te organiseren t.b.v. de muzlekver. „Ex celsior" voor de aanschaf van nieuwe in strumenten. Als voorzitster treedt op mevr. Elenbaas. Voor het Gehrels-zangdiploma slaag den Maandag te Middelburg de volgende leerkrachten uit W.-Z.-Vlaanderen mevr. G. DijkstraBergvelt, Oostburg, de heren M. Beun, Sluis, A. W. Gosseije, Oostburg, J. C. Haartsen, Groede en J. A. Hennekelj, Retranchement. De heer J. A. Hennekeij te Retran chement is gekozen als bestuurslid van de muziekver. „Ons Genoegen". Zaterdag a.s. zal een gemeenteavond worden gehouden voor de leden en doop leden van de Ned. Herv. Kerk te Ove- zande, teneinde de financiële toestand te bespreken. In Maart werden ter secretarie te St. Annaland 60 vergunningen uitgereikt voor huisslachtingen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer D. Tavenier is tot ouderling gekozen in de Geref. Kerk te Souburg de heer J. Jobse. In het eerste kwartaal 1951 zijn te Vrouwenpolder 83 slachtvergunningen uitgegeven en 11 noodslachtingen opge geven. Morgen 7.30 u. houdt Steun Wettig Gezag een contactavond in het Vereni gingsgebouw te Hoedekenskerke. Toe spraken worden gehouden door lt. kol. de Feijter, ds Hulsbergen en de heer de Kam. Een comité o.l.v. ds van Dalen te Colijnsplaat heeft t.b.v. de ontheemden in de Westduitse kampen 1084 stuks goederen, w.o. kleding, schoene etc. in gezameld, alsmede f70. Mannheim 362 (plus 1), Trier 398 (plus 17), Keulen 365 (plus 33), Ruhrort 586 (plus 30), Lobith 1192 (plus 9), Nijmegen 962 (plus 9), Arnhem 940 (plus 5), Eefde 516 (plus 32), De venter 409 (plus 30), Borgharen 4310 (plus 40), Grave 630 (plus 52), Belfeld 1408 (plus 79). Venlo 1354 (plus 79). Vreeswijk 1.44 (plus 0.10), Lith 2.80 (plus 0.63). Stuwen open te Belfeld. Waar zijn onze schepen4^ PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. 1NDRAPOERA: 13 te Rotterdam verwacht: NEW AUSTRALIA: 10 325 mijl W. Poeloe Nies naar Amsterdam; SIBAJAK: 11 te Suez naar Rotterdam; DORSETSHIRE: pas. 10 Kp Guar- dafui naar Amsterdam; WELTEVREDEN! 10 te Fenang naar Djakarta. JAARVERGADERING „KINDERZORG". (Vervolg van pag. 1) ONAANGEPASTE JEUGD. In de middagvergadering kon de voor zitter o.m. verwelkomen burgemeester Bolkestein, de Kinderrechter mr P. van Empei, de commissaris van politie de heer M. A. Reneman, de secretaris van de Voogdijraad, mr A. M. J. Post Uiter- weer, en een aantal sociale werksters. Namens de Ver. van Oud-Verpleegden bood de heer v. d. Werf t.g.v. het 45- jarig bestaan f 100.aan, bestemd voor het uniformen- en tentenfonds. Hierna sprak ds K. O. Finkensieper over „Nieuwere inzichten in de verple ging van onaangepaste jeugd". 'Nadat hij o.m. gewezen had op de achtergrond van het werk der Kinderbescherming, zei ds Finkensieper, dat geen kinderen in gezinnen of gestichten dienen te worden opgenomen zonder dat zij vooraf zijn geobserveerd. Aan de hand van tal van voorbeelden, ontleend aan zijn werk in de Heldringgestichten, besprak hij de moeilijkheden, die zich voordoen bij de plaatsing van onaangepaste jeugd. Ten slotte gaf ds Finkensieper een over zicht van de groepsindelingen, die men in de Heldringgestichten toepast. Nadat verschillende vragen waren beantwoord, waarbij ook de noodzaak van de oprich ting van een Medisch Opvoedkundig Bureau in Zeeland nog aan de orde was geweest, sloot ds van Willenswaard de vergadering met gebed. MIDDELBURGSE SPORT- COMMISSIE JUBILEERDE. Vrijdagmiddag zai te Middelburg een bijeenkomst in het stadhuis aan de Markt worden gehouden, waarbij tegen woordig zullen zijn het college van B. en W. en de commissie van beheer over de sportterreinen. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze commissie 30 jaar beslaat, terwijl de leden, de voorzitter de heer W. L. Heyboer, alsmede de se cretaris de heer L. J. Geers al die jaren zitting in deze commissie hebben ge had. De sportcommissie werd op 1 April 1921 geïnstalleerd en bestond toen uit de heren mr Joh. Adriaanse, J. Onder- dijk, W. L. Heyboer, C. Helder en L. J. Geers. In Juni 1921 werd de heer W. de Graaf tot directeur der sportterrei nen benoemd. De officiële opening van de terreinen aan de Nadorst vond op 1 October 1921 plaats door de Commis saris der Koningin. Op 30 Maart 1922 nam de raad het voorstel aan om 2 ten nisbanen aan te leggen, waarvan de kosten toen f 6500.bedroegen. In 1923 volgde de heer R. van Roo de heer Hel der in de commissie op. In 1937 kwam de commissie tot de conclusie, dat de pas gelegde draineerbuizen van het le veld niet werkten, zodat men weer van voren af aan kon beginnen. Op 7 Juni 1940 werden de Nadorslter- reinen door de bezetter in gebruik ge nomen en op 1 Juli 1942 werd men ge heel van deze terreinen alsmede van het terrein bij de voormalige Meelfabriek verjaagd. Men moest het toen verder maar stellen met Modderoord. In Maart 1945 deden de heren Matthijssen en Bruggeman hun intrede in de commis sie. In 1947 kon na de inundatie weer gebruik gemaakt worden van de Na dorstterreinen en Modderoord, doch het veld bij de Meelfabriek kwam te ver vallen. Tenslotte volgde in October 1949 de heer B. A. Hesselink mr M. de Vink op, die in 1946 lid van de commissie werd. Noodbrug te Middelburg toch onmisbaar. Kort voor zes uur gisteravond deed zich een technische storing voor aan de nieuwe Stationsbrug te Middelburg, ten gevolge waarvan zij moest worden afge sloten. Ijlings werd de noodbrug, die men nog enige tijd zai laten liggen, in geschakeld, waardoor het verkeer, zij het met enige stagnatie, kon passeren. Gelukkig was het defect snel hersteld en na een uurtje kon de draaibrug weer worden opengesteld. De Baileybrug bleek dus tóch onmisbaar te zijn PROMOTIES BIJ DE KON. MIJ. „DE SCHELDE". Tot hoofdingenieurs bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" zijn benoemd ir G. A. Kemper, ir A. Markus, ir A. de Vos en de heer M. F. Kok. Doorgezakt bed veroorzaakt burenruzie in Den Haag. Met een daverende klap zakte Dins dagavond om half twaalf een echtpaar in Den Haag door de echtelijke sponde. Buurman beneden schrok zo geweldig, dat hij kwaad werd. Hij sleepte een lad der uit zijn huis, zette die tegen de ge vel, klom er op en sloeg de ruiten in bij het onfortuinlijke echtpaar. Toen dit naar buiten kwam kreeg het van de verbolgen buurman nog een pak slaag op de koop toe. VAN MARKT GOES. Veiling van 11 April: Wit lof 1523, Rabarber 915, Snijsla 59, Spinazie 5758, Andijvie 54, Prei 812, Wjjnpeen 45, Uien (stek) 0,801,80, alles per 100 kg.; Radijs 10 per 100 bos; Knolselderij 18,50 per 100 stuks. ST. ANNALAND. Uienveiling van 10 April: Middel 8,76, bonken 8,53, picklers 2. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. SCHERPENISSE. (Via de veiUng van St. Annaland.) Uienveiling van 10 April: Middel 8,41, picklers 2. Al les per 100 kg. Aanvoer 4 ton. VEERE, vismijn van 11 April 1951. 1188 kg. export garnalen 941.07; 445 kg. schar 2338; 473 kg. bot 26 41; 157 kg. rog 26—35; 22 kg. tong 1.231.53; 2 kg. kabeljauw 99. KRABBENDIJKE. Veiling van 11 April 1951. Exportveiling: Goudreinette 4750.10. Verpakt: Jonathan 5468. Gewone vei ling: Goudreinette 1331; Jonathan 12 51; Golden-Delicious 36—45; Comtes- se de Paris 2126; alles per 100 kg. MIDDELBURG. Veiling van 11 April. Sla 5—18; Spinazie 31—63; Andijvie 59—63; Rabarber 17—22; Bloemkool 15—43; Stoofsla 23—55; Radijs 9—17; Ramenas 10; Prei 1016; Witlof 19 37; Rodekool 14—26; Gelekool 16—17; Peen 4—8; Uien 49; Koolrapen 10 15; Goudreinetten 2143; St. Remy 4951; Bintjes groten 11.4011.90, lij. Toen volgde er een heel gesprek tussen die twee! Filo stond versteld! „Tjonge, tjonge", dacht hij, „die oude man verstaat dat vreemde Oosterse taaltje! Hoe ls 't mogelijk.,., het moet dan wel 'n heel geleerd man zijn...." Nu als je ln dit huisje eens goed ln 't rond keek, zag je overal boekendikke en dunne, oude en nieuwe en ook landkaarten en nog vele andere dingen, waaraan je kon zien, dat de bewoner erg veel gestudeerd had. De oude man kwam naar Filo toe. „Ik heb met deze vreemdeling gesproken", verklaarde hg, „ja, ik ben zijn taal eniger mate machtig, ziet ge? Wat hij mij vertelde, is werkelijk opzienbarend Hij is een echte Oosterse Prins; zijn naam is Omar en hg komt uitEn, gij zult het niet wil len geloven hij maakt een reis om de wereld op dat tapijtja, warempel, dat kleedje is,een vliegend tapijt!" vulde Filo aan, „hoe bestaat het!!" De grijsaard bracht zijn hand naar zijn mond, want- hij geeuwde. „Ik heb slaap", zei hij, „laten wij morgen verder praten en nu gaan rusten". Spoedig lagen de ge leerde de Oosterse prins en Filo Fop rond het haardvuur in diepe slaap, terwijl de storm nog om het huls raasde. (Ingez. mededeling, advert.) GOES. Geboren: Jacobus C„ z.v. D. de Meester en A. Meijers; Leendert G. J., z. v. G. F. J. Overgaauw en S J. Schrier; Anette J., d. v. A. W. Beu- kema en F. A. Bezemer; Adriana, d. v. Th. Peeman en D. Kleinepier; Elisabeth G. C. A. F., d. v. J. P. F. van Buël en C. van Bedaff; Marga- rietha E., d. v. L. M. A. van der Vliet en A. J. Kole; Christianne Ch., d. v. Ch. W. Duvekot en Ch. P. Kui per; Johanna C., d. v. J. F. Janssens en C. E. de Willegen; Levina K„ d. v. G P. van Loo en J. H. Valk; Alber- tus J., z. v. A. Janse en C. Schrieks. Ondertrouwd: S. A. van der Burght, 34 j. te Yerseke en J. M. Gacsadi, 35 j.; W. H. Schipper, 25 j. en J. J. Ha- rinck, 23 j.; P. J. J. Jobsen, 19 j. en M. Schrijver, 19 j. Gehuwd: H. Janse van Noordwijk, 35 j. en J. M. Beenhakker, 26 j.; J. Paauwe, 25 j. en E. J. Jacobs, 22 j.; P. C. Verbart, 24 j. en J. van Kalmt- hout, 24 j. Overleden: P. Oele, 69 j„ echtg. van P. J. de Witt; J. G. van Zalt- bommel, 65 j., echtg. van G. de Vis ser; R. M. de Bock, 65 j.; L. de Nooyer, 83 j.; C. G. P. Stevens, 59 j., echtg. van A. M. Peskens; P. C. Pol derman, 41 j., echtg. van P. de Kam. KAPELLE. Geboren: Anna A., d.v. J. Burger en D. M. Paardekooper; Theo doras B„ z.v. E. C. Seebus en M. T. Rieswijk; Johanna J., d. v. P. van Zwe den en J. Kloosterman; Leuntje E., d.v. A. van Oosten en J. Traas; Maatje G., d.v. A. S. van Liere en L. Salm; Maria G., d.v. J. de Keijzer en C. Westveer; Jacoba, d.v. H. J. Burger en A. J. Daa- ne; Sara M., d. v. J. C. Keim en J. D. Hirdes; Jan, z.v. J. van Oosten en A. P. van Dommele; Cornelis H., z.v. I. Slab bekoorn en A. P. Balkenende. Gehuwd: J. C. Mol, 25 j. en J. C. Paauwe 21 j.; P. J. Jansen, 24 j. te Krai- ningen en P. T. van der Kujjl, 20 j.; P. Aarnoutse, 28 j. te 's-Heer-Abtskerke en A. C. Slabbekoorn, 25 j.; J. A. van der Jagt, 20 j. te Goes en C. F. Lavooij, 20 j.; C. F. van de Velde, 24 j. te Katten- dijke en J. Verhulst, 25 j.; A. F. Hun- dersmarek, 25 j. en J. D. C. Wisse, 24 j. Overleden: Adriaan de Jonge, 67 j., ongehuwd; Adriana Borger, 48 j., ongeh. BANK VOOR ZEELAND TE GOES. In onze mededeling van gisteren over het jaarverslag van de N.V. Bank voor Zeeland te Goes komen enige storende onjuistheden voor. Zo zal niet aan de alg. vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld 5 dividend op de gewone aandelen uit te betalen, maar 8 Er komt nl. nog een dividend van 3 bij, te betalen uit overwinst. Ver der zal de opmerkzame lezer hebben ge constateerd, dat het woord belangstel ling in de laatste zin vervangen moet worden door balanstelling. De Goese Damvereniging D.I.D. be staat 15 jaar. De vereniging werd op 10 Maart 1936 opgericht met acht leden. Het ledental nam spoedig toe en direct werd aansluiting gezocht bij de Zeeuw se Dambond. In 1939 speelde de vereniging al met twee tientallen in de competitie, n.l. in de eerste en tweede klasse. Er waren toen 36 leden. In 1941 werd men ver plicht tot aansluiting bij de Ned. Dam bond. Dit ging echter niet door. Het clublokaal, de chr. bewaarschool, was gevorderd en het materiaal was en bleef opgeborgen, zodat het niet kon worden overgedragen aan een „foute" organisatie. Dit alles betekende echter niet, dat de leden nooit meer een dam steen verschoven. Onderling was er ge noeg contact door het spelen bij de leden aan huis. In 1945 werd weer begonnen met de clubavonden en de deelneming aan wed strijden. Zowel in de eerste ais in de tweede klasse kwam een tiental uit. Het eerste tiental was twee jaar achtereen afdelingskampioen en ging in 1948 over naar de hoofdklasse van de Ned. Dam bond. Hier werd de derde plaats bezet achter „Middelburg" en de „Goese Dam club". Door vertrek verloor de vereniging verschillende leden en dit had tot ge volg, dat men in 1949 vrijwillig in de eerste klasse ging spelen. Nadat in deze klasse opnieuw het kampioenschap was behaald, promoveerde het tiental weer naar de hoofdklasse. Het resultaat van de afgelopen competitie was, dat een goede vijfde plaats werd bezet. Het tweede tiental bezette de tweede plaats in de tweede klasse. De clubavonden worden des Woens dags gehouden in het C.J.M.V.-gebouw. Gedurende alle jaren heeft de heer H. M. Slabbekoorn de voorzittershamer ge hanteerd. Hij is de enige, die vanaf de oprichting onafgebroken lid is geweest. i'yUag 13 April 1951. HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Prome nade-orkest. 10.55 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Populaire muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Zang en orgel. 14.30 Populair con cert. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de zieken. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Amu- Lichte muziek. 19.48 Katholiek signaal. 18.30 Cellorecital. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Reg. Uitz. 19.35 Lichte muziek. 1948 Katholiek signaal 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 21.05 Actualiteiten. 21.15 Gram. 21.30 Klankbeeld. 22.30 Piano en orgel. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gevarieerde muziek. HILV. II (298 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor da huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Cau serie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano recital. 11.10 Radiofeuilleton. 11.30 Or gel en tenor. AVRO 12.00 Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. i2 33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVKO-ailer- lel. 13.20 Orgel. 13.50 Gram. 14.00 Kook- praatje. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voor dracht. 15.20 Gram. 15.30 Cabaret. VA RA 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Orgel. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties, 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. VPRO 19.30 Cau serie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Gram. 20.35 Causerie. VARA 21.00 Verzoekprogram ma. 21.40 „De ducdalf". 22.00 BuitenL overzicht. 22.15 Gram. VPRO 22.40 Cau. serie. 22.45 Avondwgding. VARA 23.09 Nieuws. 23.15 Causerie. 23.30 Gram. AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS. Grootb. Obligatiën 99)4 Ned. 1948 94)4 9654 Ned. 1947 Ned. 1937 94 Dollarlening '47 101*4 101 Invest. Certif, 95)4 95)4 9554 Ned. '62-64 ex. Dito cum. 95J4 95)4 Ned. N. W. S. Spaarcertific. Indië 1937 A 91 91 Grootboek 1946 C. II. Ind. Bk. 55)4 5454 Nat. Handelsbank 92)4 92)4 Ned. Handel Mij. 155 157J4 A. IC. U. 170*4 172)4 Berghs Jurg. 317 31554 Berkels Patent 118 Calvé Delft my2 135 Centr. Suiker 178 Fokker 132J4 132 Gelder Zonen Kon. Hoogovens 152 15254 Lev. Bros Unil. 23654 233 Ned. Ford 351 348 Ned. Kabelfabr. 223 Philip's Gloeil. 249)4 24754 Do. 6 pet. cum. pref. wd. 166)4 166 Wilton 17051 171 Sloetkoersen op 11 April 1951 medegedeeld dooi de Incaaso-Bank N.V.Goes Amsterdamsche Bank N.V. Biliton Ie rubr. Biliton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubb. De Oostkust Serbadjadi Holl. Ara, Lijn J.. a China jap.lijn Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sch. Rott. Lloy Stv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. 320 Amsterd. Bk. 166)4 165 220 220 Escompto Bk. 5154 270 269 Holl. Bk. Unie 264)4 264)4 286J4 288 Cert. Jav. Bk. 88)4 8754 30054 299 Herstelbk. Pr. 90 298J4 298 Ned. Bk. Z. Afr. 224 224*4 47554 475 Rott. Bank 172)4 124 122)4 Surinaamse Bk. 170J4 120 118 Twentse Bank 166 10654 10554 Am. Smelting 81 81« Anaconda Copp. 43?i 39 38 Betlil. Steel 60*4 60>i Chr,sier 91)4 45'/a 45 Gen. Motors 5854 179 179)4 Intern. Nickel 41 40 13454 Kennecott 8354 14354 14454 Rep. Steel 49 124 124)4 Stand. Brands «4 159 15 9% Cities Service 197 199 U. S. Steel 47 463* 157)4 159 North Am. 21)4 21ex 172 173 Cont. Oil 109 12954 130J4 Midccmt. Oil 64 62)4 62)4 Phillips Oil 9954 99)4 Shell Union 6254 26)4 26J4 Tide Water 37 36K 11854 Baltimore 2254 10354 98 10254 Miss. K. Texas 95)4 New York Centr. 22J! 172 173 Pennsylvania IZAK P. HAGE en JO BAAS geven U hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 26 April, des na middags om 2 uur. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw en St.-Joosland door de Weleerw. Heer Ds H. J. Pijnacker Hordijk, des nam. om 2.30 uur. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 4.30 5.30 uur in de zaal „De Roode Leeuw". N.- en St.-Joosland, 11 April 1951. Molendijk 60. Molendijk 23. Toeko ïstig adres: Molendijk 60. Coöp. Boerenleenbank Domburg. DE ALGEMENE LEDENVERGADERING zal gehouden worden op Donderdag 26 April a.s., des namiddags 7.30 uur, in Café Wilhelmina. De stukken liggen vanaf heden ter inzage bij de bank. HET BESTUUR. Ten kantore van de Neder- landsche Handelmaatschap pij N.V., Agentschap Vlis singen, kan een ter opleiding geplaatst wor den. Degenen, die voor plaatsing in aanmerking willen komen, kunnen zich schriftelijk tot de agent wenden. Familieberichten uit andere bladen: Overleden: F. C. Polderman, 41 j. te Goes; F. Meijer, 52 j. te Schore; J. J. Bouwen- se, 70 j. te Middelburg; Th. J. Petiet, wedn. van C. Grootjans, 71 j. te Middel burg; S. E. Steenhart, wed. van Iz. de Hullu, 87 j. te Sehoondijke; M. de Rijke, 81 j. te Zierikzee; A. de Munnik, 62 j. te Brouwers haven; M. Natte, wed. van Joh. der Weduwen, 78 j. te Brouwershaven. Geboren: Davina M., d. v. C. M. van Staalen en C. M. de Rijke te Dreischor; Ja coba, d. v. J. W. Kleppe en M. v. d. Berge te Bruinisse; Cornelis L., z. v. A. D. Dale bout en A. C. Overbeke te Haamstede; Janna W„ d. v. J. M. Rademaker en A. P. v. d. Zande te Burgh; Jo hannes H., z. v. H. Koevoets en J. J. Verwijs te Z'zee. ALGEMENE LEDENVERGADERING op Maandag 16 April 1951, des avonds 8 uur, in Hotel „Centraal te Goes. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Jaarverslag kassier. 3. Verkiezing voorzitter we gens periodieke aftre ding van de heer H. J. Molhoek. Verkiezing commissaris wegens periodieke aftre ding van de heer G. M. den Herder. 4. Rondvraag. De voorzitter, H. J. MOLHOEK. Voor de grote belangstelling mij betoond bij mijn terug keer uit Indonesië betuig ik, mede namens mijn ouders, mijn hartelijke dank. Soldaat P. GABRIËLSE. Westkapelle, Noordkerkepad 29. In ieder Christelijk gezin het Christelijke dagblad! TE KOOP: PRIMA BLOEMKOOL- PLANTEN in perspot, vroege Mechelse. Ook gelegenheid tot bestel len van TOMATENPLANTEN in perspot. M. TON, Seisweg 200, Middelburg. Tel. K 1180 3951. 8 moderne tinten geheel gevoerd Jt 75 maten 36 t.m. 46 Alleen bij

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3