<~Ylieuwó uitrovincie r Zuid-Beveland, Noord-Beveland. Schouwen-Duiveland. Tholen ^ilc en hel vliegende lapijl* Zeeuw sch- Vlaanderen. VAN MARKT Goodwillreis in belang van Nederlandse zakenleven* KERK ^^ending NOTEERT U - EVEN 7. 37* PCT NEDERLANDSE STAATSLENING 1951 f200.090.000 222 172% m 22*4 Woensdag 11 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S (Ingez. mededeling, advert.) Middelburgs schip wordt tien meter verlengd. Door bemiddeling van het Scheeps- makeiaarskantoor £a. P. A, van Bou- chaute te Terneuzen werd opdracht ge geven aan de N.V. Mij tot Exploitatie van de Scheepswerf en Machinefabriek „Holland-Nautic" i.o. te Haarlem, tot het verlengen met 10 meter van het motorvrachtschip „Johanna Maria", groot 200 ton voor rekening van de fa. W. van Ouwerkerk, Zand- en grinthan- del, te Middelburg. Het schip wordt te vens voorzien van een z.g. koproer, een schroef tunnel, een zandschot en langs- versterking over de spanten. De lengte van dit schip wordt nu gebracht op 42 meter. Regeling pachtsom gedupeerde mosselkwekers ontworpen. Het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen te Middelburg heeft een regeling ontworpen voor de betaling van de pachtsom der gedupeerde mos- mosseikwekers. Degene die niet meer dan twintig van hun capaciteit-leveringscijfer heb ben geleverd, zijn vrijgesteld van pacht. Voor iedere procent hetwelk een pachter over het pachtjaar 19501951 minder heeft geleverd dan 80 van het capaciteit-cijfer, wordt de totaal door hem verschuldigde pachtsom ver minderd met 1 twee derde procent, zo dat pachters die 20 of minder op het cap.-cijter hebben geleverd, geheel van betaling van pachtsommen worden vrij gesteld. De pachters van mosselpercelen die tevens voor de oestercultuur worden gebruikt moeten betalen, evenals de pachters van verwaterplaatsen. GOES. Gemeen te-avond Ned. Herv. Gemeente. Nadat de drie verschillende wijken deze winter in wijkavonden zijn samen gekomen, hoopt de Goese Herv. Ge meente thans nog op Donderdagavond a.s. om half acht in de „Prins van Oranje" ter afsluiting van het winter werk een gemeenschappelijke avond te Houden voor heel de Gemeente onder ieiding (voor wat het begin betreft) van ds C. Metselaar, die een korte inleiding hoopt te houden over de vraag: „Wat zal er bij invoering van de nieuwe Kerk orde in onze gemeente veranderen?" Het verdere van deze avond zal worden gevuld door de jeugd zelf, speciaal de jongere meisjesgroepen, waarvan de leiosters zicii zeer hebben beijverd om hun resp. groepen goed voor de dag te doen komen, door o.m. zang en dans, als ook een lekenspel op het toneel te doen uitvoeren. Het belooft een goede avond te wor den, waar de gemeente in de gelegen heid is nader kennis te nemen wat spe ciaal de jongere meisjes op hun clubs uitvoeren. heinkenszand. Uitvoering a.t.l.a.s. De Sportvereniging „A.T.L.A.S." gaf Vrijaag- en Zaterdagavond een uitvoering in gebouw „Maranatha' onder leiding van de heer N. Gelok. Dr P. Staverman opende als voorzit ter deze avonden, waarna het pro gramma, bestaande uit brug-, paard-, rek- en vrije oefeningen zeer vlot werd uitgevoerd. Na de pauze werd door „Kunst naar Kracht opgevoerd het toneelstuk ,,'t Was in de Mei". HOEDEKEN SKERKE. Algemene Vergadering Coöperatieve Boerenleenbank. Zaterdagmiddag hield de Coöp. Boe renleenbank Hoedekenskerke c.a. een algemene vergadering in Café Huijzen Ö.l.v. ue neer J. Traas Pzn. De neer C. Hoogerheide, kassier, leg de rekening en verantwoording over het 42e boekjaar af. De totale ontvangsten en uitgaven bedroegen f 3.457.185.31. De oljfers van de balans waren f 1.670.567.01 Het reservefonds is groot f 34.751.39. Over 1950 is er een winst gemaakt, na afschrijvingen, van f 2333.31, hetgeen aan het reservefonds werd toegevoegd. De spaarbank Is groot f 1.461.387.10. Aan rente is uitbetaald f 27.399.29. Per 31 Dec. jJ. waren er 282 leden; 1187 spaarders (vrij), 136 (Belegging) en 81 rekeninghouders. Herkozen werd ais bestuurslid de heer Joh. Boone, als lid van de raad van toe zicht de heer L. v. Doeselaar. billand. Jaarvergadering Knapenvereniging. Zaterdag hield de Knapenvereniging te Bath haar jaarvergadering in het voormalige kerkgebouw der Vrij Evang. Gemeente. Secretaris en penningmeester brach ten hun jaarverslag uit. De avond werd verder gevuld met samenspraken, voor drachten etc. Jaap Walrave hield een Bijbelinleiding. kobtgene, Vergadering Schoolver. Goref. Gemeente. Dezer dagen hield de schoolvereniging der Geref. Gemeente In de kerk een openbare vergadering o.l.v. de heer H. Geelhoed. Spreker was de heer P. Kuit, directeur van de Chr. Kweekschool te Krabbendijke. Deze wees op het nut van het christelijk onderwijs en op de oor zaken van de crisis in het wereldgebeu ren, nl. het krenken van Gods waarheid. Een collecte werd gehouden voor de internaten. Succes voor iriskweker te Haamstede. Op de bloemenkeuring te Haarlem werd de collectie Irissen, ingezonden door de N.V. Boembollen Maatschap pij vit. H. S. v. Waveren te Haam stede, bekroond met een gouden me daille. Het was vooral de door deze N.V. zelf gekweekte iris „Prof. Blaauw", die in deze collectie opviel. Een reden tot grote voldoening na het moeilijke kruisingswerk van jaren. HAAMSTEDE. Jubilea Bloembollen Mij. v/h H. S. van Waveren. Het jaar 1951 is voor vijf personen, werkzaam bij de N.V. Bloembollen maatschappij vli. H. S. v. Waveren, een jubileumjaar. De heren J. Tibout en Joh. Laban waren resp. 19 iebr. en 12 Maart 45 jaar in dienst. De heer M. Poldermans is vanaf 1 Jan. 1921 als administrateur en tevens commis saris aan de N.V. verbonden. De heer J. de Bruine was op 28 Maart j.l. 30 jaar in dienst en de heer C. Evert' se zal op 5 Juli 25 jaar in diens' zijn. Het ligt in het voornemen de direc tie in Mei a.s. deze mannen, hoewel zij reeds vele jaren in de bloemen werkzaam zijn, eens extra in de bloe metjes te zetten. Afscheid Ds F. Dieleman te Borssele. In een stampvol kerkgebouw heeft Ds F. Dieleman gisteravond afscheid genomen van de Geref. Gemeente te Borssele. Ds Dieleman, die van Yerseke vertrekt, preekte n.a.v. Matth. 9 36 38 en liet na de preek zingen Ps. 741 en 2. Vervolgens werd de scheidende predikant toegesproken door burge meester Bax van Borssele, Ds F. Malan van B ruims se en ouderling van Zweden uit Goes. Ds Dieleman dankte op zijn beurt de burgerlijke en kerkelijke ge meente, het schoolbestuur, de organist en de koster, voor de vele vriendschap en medewerking, die hij te Borssele ge durende zijn ambtsperiode heeft mogen ontvangen. Nadat vervolgens was ge zongen Ps. 122 3 sprak ouderling Bus van Borssele namens de gemeente een woord van afscheid. Hij liet de scheiden de predikant toezingen Ps. 121 :4. Ds Dieleman sloot dit stijlvolle afscheid met dankzegging. STAVENISSE. Algemene Vergadering „Het Groene Kruis". De afdeling Stavenisse van „Het Groene Kruis" hield haar algemene ver gadering in de Bewaarschool. De afdeling telde op 31 Dec. j.l. 454 leden. De wijkverpleegster, zr Boon, bracht in 1950 totaal 2796 bezoeken n.l. 1722 zieken-, 298 zuigelingen-, 368 kraamverpleging- en 408 t.b.c.-bezoeken. De rekening 1950 gaf aan ontvangen- sten f 9316,36 en uitgaven f 7297,42, ba tig saldo dus f 2018,94. Het aftredende bestuurslid de heer J. W. van der Slikke, werd herkozen. Zr J. Fuijkschot hield een causerie over het ontstaan en de groei van het Groene Kruiswerk. Een mooie Groene Kruisfilm werd vertoond THOLEN. Nutsspaarbank. De Nutsspaarbank te Tholen had aan het begin van de maand Maart j.l. een tegoed van f 723.853,17. Eind Maart was dit bedrag f714.440,60. De inleg bedroeg n.l. f7.858,18 en de op name f 17.412,57. Het aantal rekenin gen bedroeg aan het begin van Maart 1546 en aan het eind 1552. In deze maand werden er babyboekjes uitge reikt. Bij het schoolsparen werd niets ingelegd en in 4 posten van terugbe taling f 104,69 opgenomen. Het aantal schoolspaarders bedraagt 165. Er wer den 85 spaarbusjes geledigd met een inleg van f 667,96. Er zijn nu 703 bus jes in omloop. Bij het jeugdsparen was een inleg van f 43,30. De heer J. van Haver te Axel gehuldigd. De heer J. van Haver te Axel is Za terdag op 64-jarige leeftijd gepension- neerd na een diensttijd van bijna 49 jaren. Op 13 Mei 1902 kwam de heer Van Haver in dienst van de Spoorweg Mij. MechelenTerneuzen. In Maart 1907 vertrok hij naar Duitsland tot Oct. 1911. Daarna kwam hij weer in dienst van de Mij. tot 15 Juli 1916. Vanaf die datum was hij in vaste dienst bij de Z.V.T.M. als lijnopzichter. Een gedeelte van de Zaterdag werd in huiselijke kring doorgebracht. Ver der werd de heer van Haver op het hoofdbureau der Z.V.T.M. te Terneuzen ontvangen, waar hem zeer waarderende woorden werden toegesproken en een enveloppe met Inhoud overhandigd. Tallozen brachten de familie van Ha ver thuis een bezoek. Vele geschenken en een zee van bloemen prijkten in de woning. Des avonds bracht de harmonie „Con cordia" een serenade, waarbij de voor zitter, de heer J. Blok, een felicitatie rede hield. Ook werden gelukwensen ge sproken door de heer R. v. d. Berg, voor zitter der afd. van „St. Raphael" (Ver voerpersoneel) en door de voorzitter van de K.A.B.-afd. Axel, de heer E. Maas. AXEL. Ouderavond Geref. School. In het schoolgebouw te Zoutespui werd een goed bezochte ouderavond ge houden door de „Hulpvereniging van Geref. Schoolonderwijs". Na de opening door de voorzitter, de heer R. Dees, kreeg de heer S. van Harn, hoofd der school, de leiding. Na een reeks voordrachten volgde de bezichtiging van de wedstrijdresultaten in schoolschrijven der leerlingen. De heer J. Dieleman te Terneuzen, hield een lezing over Ambon. De heer Dieleman, was 30 jaar in Indonesië. Ds C. v. d. Jagt te Zoutespui sprak een slotwoord. De fanfare „Oefening Kweekt Kunst" te Borssele zal deze zomer haar 60-jarig bestaan vieren. Een comité uit de ge meente zal ter ere van de jubilaresse een groot muziekfeest organiseren. -■ De muziekvereniging „Concordia" te Tholen bracht Zaterdagavond de heer M. Cornelisse ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum b(j „Bona Fide" een serenade. Van het smokkelfront in Zeeuwsch-Vlaanderen. De douane-ambtenaren in Zeeuwsch- Vlaanderen boekten weer een mooi suc ces met de aanhouding van twee koeien en twee drachtige vaarzen tot een ge zamenlijke waarde van f 2500. Dat het niet altijd even gemakkelijk gaat om de drijvers tot stilstand en af stand van de beesten te brengen, bleek ook thans weer. Ondanks de sommatie tot stoppen werd voortgegaan met het opdrijven van het vee. Eerst nadat de F.N.-pistolen, waarmede het douane corps bewapend is, een woordje hadden meegesproken, kozen de drijvers het hazenpad en konden zowel koeien als vaarzen van eigenaar wisselen. Irenefonds geeft openlucht' filmvoorstelling te Goes. Als voorproef van een in Goes te hou den propaganda-avond van het Irene fonds, dat zich ten doei stelt culturele verzorging en ontspanning aan chroni sche zieken mogelijk te maken en als zodanig reeds jaren overal in den lande prettige avonden bezorgde aan patiën ten in sanatoria voor tuberculose en geestesziekten, zal Vrijdagavond 13 April van 8.30 tot 10 uur op de Grote Markt in Goes een openlucht-filmvoor stelling worden gegeven. Het gezelschap de „Air-ghosts" zat o.a. Industriefilms vertonen. Algemene vergadering „School museum" op 5 Mei. De jaarvergadering van de vereniging „Schoolmuseum" is vastgesteld op Za terdag 5 Mei a.s. te Middelburg. In de morgenvergadering zal de heer Walrecht te Biezelinge spreken over: „Onze provincie ais bron voor het biolo gisch onderwijs op de scholen". Des middags spreekt prof. dr Min- naert te Utrecht over: „De natuurkunde in het vrije veld", toegelicht met lan taarnplaatjes. Arbeider uit St.-Philipsland plotseling overleden. Toen Maandagmorgen de 70-jarige Adr. Hooglander uit St. Philipsland, die met een groep van 70 personen bij de herverkaveling onder de gemeente Ouwerkerk op Duiveland was tewerk gesteld, op het werk arriveerde, zakte hij in elkaar en overleed onmiddellijk daarna. Een ontboden geneesheer constateer de hartverlamming. De „Mecklenburg" vertrekt. Na het totstandkomen van de nieuwe „Zeeland"-werkplaatsen aan de buiten haven te Vllssingen kwam ais eerste mailboot de „Mecklenburg" voor een revisie. Vandaag zal het schip weer ge reed zijn voor de lijndienst Hoek van HollandHarwich en de buitenhaven verlaten. Als tweede schip zal thans de „Beatrix" naar Vlissingen komen voor een grote beurt. en veiling ROTTERDAM. Veemarkt van 10 April. Aanvoer 6124. Vette koeien en ossen 800; Gebruiksvee 1770; Vette kalveren 50; Graskalveren 286; Nuch tere kalveren 2295; Biggen 448; Paar den 175; Veulens 3; Schapen of lam meren 76; Weide/zuiglammeren 19; Bokken of geiten 58. Prijzen: Vette koeien 2,502,89, 2,30—2,50, 2,00—2,30; Vette kalveren 2,60—3,00, 2,30—2,60, f 2,20—2.30; Graskalveren 330, 230, 150; Nuchtere kalveren 49, 45, 40; Biggen 40, 35, 25; Slachtpaarden 2,05, 1,95, 1,80; Scha pen 170, 130, 90; Kalf- en Melkkoeien 1050, 825, 700; Vare koeien 675, 575, 525; Vaarzen 675, 600, 500; Pinken 475, 400, 325. GOES. Veiling van 10 April. Ap pels voor export: Jonathan 46 64,60, Golden Delicious 4560. Idem Delicious 5771. Gewone veiling: Goudreinetten 2441, Jonathan 29- 44, Zure Bellefleur 1927,30, Golden Delicious 1648, Laxton Superbe 37 42, Goudreinetten (stek) 1617, St. Remy 3848, alles per 100 kg.; Bloem kool A 5571, id. B 3142, Kropsla 1013, alles per 100 stuks; Radijs 12 —15 per 100 bos; Witlof A 20—31, id. B 1522, Rabarber 1117, Prei 813, Uien 2,508, Aardappelen 12 13, alles per 100 kg. GOES. Eiermarkt van 10 April; Handelarenprijs: Grote kipeieren 8'A. kleine kipeieren 6K, eendeneieren 8¥i, ganzeneieren 20 ct. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag f 1,63 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. ZIERIKZEE. Veiling van 9 April: Witlof 23—38, Spinazie 42—61, Sprui ten 3033, Andijvie 5256, Rabar ber 36, Prei 13—15, Peen 7,80—8, al les per 100 kg.; Kropsla 17—20, Ra dijs 8, alles per 100 krop en bos. THOLEN. Uienveiling van 10 April: Bonken 8,40, gewone 8,058,41, drie lingen 2,21, picklers 3,50. Aanvoer 53 ton. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 9 April: Witlof A 30—36, ld. fi 29— 32, Radijs 9—11, Spinazie 40—59, An dijvie 4855, Rabarber 8—20, Prei 11—15, alles per kg.; Sla per stuk 13-20, 194. „Brrrdat klopt!" zei Filo rillend, „er ls aan ons geen draad meer droog!" „llah wa oh makmhed, abah!" voegde de vreemdeling er met luid misbaar aan toe en hij zei nog een heleboel, waar Filo Fop geen touw aan vast kon knopen. De oude baas was echter plotseling één en al belangstelling, „Neen maar!gij zijt ln gezelschap van een Oosterling!" riep hij uit, „dat ls een verrassing!Maar ach, waarde Heden, treedt toch nader en warmt U b(j het haardvuur'.Wel, wel, een OosterlingFilo en de vreemde man hingen hun natte kleren te drogen, evenals het tapijt, en gingen toen lek ker bij het vuur zitten. „Zegt mij thans Uw namen", sprak de gastheer minzaam. „Mijn naam ls Filo Fop", zei onjM vriend, „maar wie deze vreemdeling la, weet lk niet en hij vertelde wat hem overkomen was. „Zo, zo", zei de oude peinzend, „dus dit tapijt en dea* Oosterling„Yamlh la ola 11 haddasj!" riep de vreen* deling, blijkbaar omdat hij zag dat de oude man het tapijt bekeek. „Awa Bahba lk Umaen hij maakte heftige gebaren. Nu zag Filo tot zijn grote verbazing, dat 3# grijsaard op die man afstapte en hem doodgewoon anfc> woord gaf, ln datzelfde rare taaltje! „Iwah al sjwabbab of zoiets was bet (Ingez. mededeling, advert.) Bezoek van Prins Bernhard aan Argentinië is ten einde. Resultaat hangt af van nauwe samen werking en begrip. Het bezoek van Prins Bernhard aan Argentinië is tliaus ten einde. Gisteren werd de reis voortgezet naar Chili, het derde en laatste land, dat op deze good willreis zal worden bezocht. Bij het organiseren van de reis, zo schrijft de speciale A.N.P.-verslaggever uit Buenos-Aires hebben de bezoeken aan Uruguay en Chili de minste hoofd brekens opgeleverd. Anders lag de zaak met Argentinië. Men begreep, dat de reis naar dit land in het licht der huidige politieke verhoudingen de meeste zorgen zou kunnen baren, en wist dan ook niet, hoe de Argentijnen de Prins en zijn gevolg zouden ontvan gen. Boven de hartelijk ontvangst in Uruguay en de gastvrijheid, die daar on geveinsd werd gegeven, hing steeds de schaduw van de onzekerheid, die Argen tinië bood, het land, dat uiteindelijk commercieel gezien, voor deze tweede Zuidamerikaanse reis van de Prins ais het oeiangrijkste beschouwd moet wor den. Er kan echter ongetwijfeld gezegd worden, dat het Argentijnse gedeelte van de Zuid-Amerikaanse trip een hoog tepunt is geworden. Peron en zijn echt genote, en de burgerlijke en militaire autoriteiten hebben geijverd elkander de loet af te steken in voorkomendheid, hoffelijkheid en bij het tonen van de prestaties, waartoe het huidige Argen tinië in staat is. Mevrouw Peron had al haar sociale instellingen gemobiliseerd om de Prins hiervan een zo volledig mogelijke indruk te geven. BE VRIJE PERS De eerste kennismaking met mevrouw Peron vond plaats in haar werkkamer in het ministerie van openbare werken waar zich een levendig gesprek ontspon. Even kwam dit gesprek op een zeer teer punt: de vrije pers. Mevrouw Peron zei onomwonden, dat zij zeer weinig gesteld is op journalisten, omdat deze naar haar opvattingen vaak leugens debiteren en haar ten onrechte in een verkeerd dag licht plaatsen. Zonder een ogenblik de hoffelijkheid uit het oog te verliezen ging de Prins hier onmiddellijk tegen in en koos partij voor de vertegenwoordi gers van de wereldpers: „Ik geef toe, dat zij wel eens lastig kunnen zijn", zei hij lachend, maar voegde hier onmiddel lijk aan toe: „Mijn opvattingen over de journalisten zijn echter andere dan de uwe, mevrouw". Senora Eva stapte toen terstond van dit onderwerp af en koos wederom het terrein van de sociale in stellingen, die zij de volgende dag per soonlijk aan de Prins zou tonen. In Buenos Aires wordt het bezoek en alles wat geschiedde geïnterpreteerd als een onomstotelijk bewijs van Perons wens tot het komen van inniger banden met Nederland. Of dit door de Prins op z\jn tweede goodwillreis bereikte res ui- Gunstig jaar voor N.V. Bank voor Zeeland te Goes. In de algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Bank voor Zeeland te Goes, die op 19 April a.s. zal worden gehouden, zal worden voorgesteld op de preferente aande len 4 pet. en op de gewone aandelen 5 pet. te betalen over het afgelopen boekjaar. Na ten laste van de be haalde winst in het jaar 1950 opnieuw f 15.000 toegevoegd te hebben aan het fonds personeelsvoorziening, be draagt de nettowinst over 1950 f 46.612,66. De vennootschapsbelasting bedraagt f17.035, zodat ter verdeling overblijft f29.577,60. De balans per 1 Januari 1951 beloopt een bedrag van f 3.221.149,76 en de verlies- en winst rekening een bedrag van f 124.710,24. De ontwikkeling van de bank in het afgelopen jaar en de behaalde resul taten gaven aanleiding tot bijzondere voldoening. Ondanks grote belasting betalingen en het vrijkomen van be langrijke bedragen uit de geblok keerde in de vrije sfeer is de belang stelling hoger dan per 1 Januari 1950. De vorige week te Middelburg gehou den straat- en huis-aan-huis-collecte voor Simavl heeft f 545,76 opgebracht. In de plaats van de heer C. Rottier Jz., die bedankte als kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente te Borssele ls gekozen da heer F. de Keizer Jz. Als gevolg van het ongunstige weer nam de werkloosheid te Kortgene In de afgelopen week weer toe. Thans zijn ruim 40 personen opgenomen in de over bruggingsregeling en 5 personen ln de sociale bijstandsregeling. taat Inderdaad /.(jn vrachten zal afwer pen, zal grotendeels afhangen van de houding en het begrip der Nederlandse Industrie en de Nederlandse zaken lieden. Want in Nederlandse zakenkringen in Argentinië klinkt alom dezelfde klacht, die wij ook in Uruguay hoorden, aldus het A.N.P., namelijk, dat voor het be reiken van tastbare resultaten in de eer ste plaats een samenwerking der indus trie in het vaderland een eerste voor waarde is en in de tweede plaats een beter begrip van de naar Zuid Amerika komende zakenlieden voor de geheel verschillende mentaliteit, die men hier heeft. Eerst wanneer deze voorwaarden zijn vervuld, zal de Prins, die elk ogen blik van de dag zijn oren spitste om voor ons land op deze tocht het hoogst mo gelijke te bereiken, zijn afmattend werk hier in Zuid Amerika niet tevergeefs weten. Herv. Kerk. Beroepen te Montfoort, G. H. van Kooten te Brandwijk; te Vlaardin- gen, L. Kievit te Putten; te Zaan dam, W. de Weerd te Muis-Niebert. Aangenomen naar Wijk bjj Heus- den, J. van Rootselaar te Oud-Al- blas, die bedankte voor Brakel en voor Benschop; naar Bodegraven, Jac. Vermaas te Amersfoort naar Ankeveen, P. A. Tichelaar te Sant poort. Bedankt voor Barneveld, J. Zwij- nenburg te Huizen (N.H.); voor 's Grevelduin-Capelle, B. Haver kamp te Veen; voor Meppel, K. G. Kwink te Hengelo (Geld.). Geref. Kerken. Beroepen te Makkum en te Wou- brugge, W. M. de Bakker, cand. te Den Haag; te Minnertsga, J. Kuntz. cand. te Assen. Bedankt voor Watergraafsmeer K. Hart te Utrecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Aangenomen naar Meppel, P. v. Gurp te Musselkanaal, die bedankte voor Zaandam. HEDEN, WOENSDAG 11 APRIL. MIDDELBURG. 10 Gymnastiekzaal „Kinderzorg", Veersesingel 150, huishoudelijke vergadering 1.30 Rede ds K. O. Finkensieper, directeur Heldring Gestichten, Zet ten. 9.30 Bogardzaal: Gereformeerde Ouderlingenconferentie. Referaat de heer J. J. Boon te B. op Zoom. 1.30 Referaat ds G. Brinkman te A'dam: „Heden en toekomst van onze Geref. Kerken". GOES. 7.30 Zaal Krijger: Kiesver eniging S.G.P. DONDERDAG 12 APRIL. VLISSINGEN. 8 Verenigingsgebouw, Noordstraat 34: algemene leden vergadering Stichting Diaconessen- arbeid. GOES. 8 „Prins van Oranje": ge meenteavond Ned. Herv. Kerk. OOSTKAPELLE. 7 Raad Oost- kapelle. VRIJDAG 13 APRIL. MIDDELBURG. 4 Kunstmuseum: uitreiking diploma's E.C.A. teken wedstrijd. GOES. 2 R.L.W.-school: openbare eindles. 2.30 „De Landbouw": Bond van Gepensionneerden. SOUBURG. 2 Gemeenteraad. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Barendreeht, N. de Jong te Middelharnis en C. Smits te Driebergen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, dr C. Steenblok te Gouda en F. Mallan te Bruinisse. Beroepen te Paterson (2e maal), K. de Gier te Lisse. Intrede van ds J. H. Renting te Gendt. Zondag j.l. werd in de morgen dienst der Ned. Herv. gemeente te Gendt ds J. H. Renting, gekomen van Heinkenszand, in zijn ambt bevestigd door dr J. v. Dorp uit Haarlem, em.- pred. van Gendringen. In de namiddag verbond ds Ren ting zich aan zijn nieuwe gemeente met een predikatie over 2 Corinth» 5 20. Na afloop van de preek vroeg hij een goede samenwerking aan kerkeraad, kerkvoogdij en burger lijke gemeente. Hij dankte de kerk voogdij voor de vele moeiten en zorg bij de bouw van de nieuwe pastorie. Woorden van welkom werden ga- sproken door de burgemeester, na mens classis en kerkeraad en door de heer Bakker. Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. De Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk zal van 1618 April 1951 op „Woudschoten" te Zeist vergade ren. (Ingez. mededeling, advert.) KONINKRIJK DER NEDERLANDEN uit te geven tot een bedrag van Ier consolidatie van vlottende schuld in het kader van de financiering van de buitengewone militaire uitgaven. Looptijd ten hoogste 25 jaren INSCHRIJVING op 12 April 1951 van 9 tot 16 uur bjj het Agentachap ran hot Ministerie van Financiën to Amsterdam, uitsluitend door bemiddeling van Banken of Commissionairs in effecten, leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel (Bedrijfsgroep Effectenhandel). AMSTiKL AMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkoersen op 10 April 1951 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goe» Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligation 99*4 Ned. 1948 Ned. 1947 Ned. 1937 Dollarlening '47 Invest. Certif. Ned. '62-64 ex. Dito cum. Ned. N.W.S. Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 C. H. Ind. Bk. Nat. Handelsbk. - 95H m 94'A 102 95*4 95J4 9554 77% 91 57 9354 Ned.é Handel Mij. 153 A. K. U. 170# Berghs Jurg. 317 Berkels Patent 118*4 Calvé Delft 13754 Centrale Suiker 180 Fokker 13254 Gelder Zonen Kon. Hoogovens 151 Lev. Bros Unü. 238 Ned. Ford 347 Ned. Kabel fabr. - Philips* GloeU. 249*4 Do. 6 outn. pref. wd, 167 Wilton 170*4 9654 9454 10154 95*4 9554 77 55*4 92*4 155 17054 317 11854 13754 13254 152 23654 351 223 249*4 Biliton Ie rubr. Dito He rubr. Dordtsche Petr. Dito Pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli. Bat. Rubb. Kendeng Lemboe Oost Java Rubb. De Oostkust Serbadjadi Kon. Boot Kon. Pakctvaart Ned. Sch. Unie v. Ommeren' Sch. Rott, Lloyd Stv. Mjf. Ned. H. V. A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bk. Escompto Ba. 304 302 Hol. Bk. Unie 26454 264*4 22054 220 Cert. Jav. Bk. 88 8854 268)4 28754 270 Herstelbk. Pr. 286)4 Ned. Bk. Z. Afr. 224 300)4 30054 Rotterd. Bk. 172*4 299*4 298)4 Surinaamse Bk. 476 47554 T ventse Bk. 166)4 166 12454 124 Hol. Am. Lijn 178 179 12054 120 Java China Jap.lijn 134*4 107)4 10654 Am. Smelting 81 81 94 An-conda Copp. 44*4 43*4 39*4 39 Bethl. Steel 6154 60*4 96 Chrysler 91*4 91*4 48 4554 Intern. Nickel 4154 41 144 143)4 General Motors 59 58*4 123 124 Kennecott 85 83*4 156*4 159 Stand. Brands 7 1% 197 P j. Steel 48*4 49 155 15754 U. S. Steel 48 47 172 172 Cities Service 13154 127)4 North Am. 21*4 21*4 61*4 62*4 Cont. Oil 109 9954 Midcont. Oil 6454 88 64 2754 26*4 Phillips Oil U854 11854 Shell Union 63*4 62*4 102*4 10354 98 Tide Water 37 37 98*4 Baltimore 174 172 Miss K. Texas 12 166 166J4 New York Centr. 23*4 25H 23*4 5154 Pennsylvania 24ft

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3