in'l| ^T^ieuiüd uit det^P rcvincie Walcheren. Zuid-Beveland. Tholen. Zeeuwsch-V laanderen. acrl en kei vliegende fapijf< KERK ^ending Militairen uit de West te Vlissingen gedebarkeerd. In Augustus weer een Nijtengo te Goes. AANBESTEDING VAN MARKT en veiling Officiële Publicatiën Nagekomen Advertentiën WATERSTANDEN DE ^ADIO brengt u m m A m Vrijdag 6 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Avondschool voor Nijverheids onderwijs te Vlissingen. Voor het eindexamen 5-jarige cursus zijn geslaagd: P. C. Bertijn, M. J. Cor- stanje, F. N. M. Corveleijn, W. R. H. de la Cousine, H. E. Koetje, J. C. Markel- bach, W, K. van Splunder, H. C. van Uxem, J. P. de Klerk, H. van der Lin den, J. van der Zouwen, J. J. Bomer, A. Houmes (lof), M. de Noo(jer( lof), H. Schuys en C. M. van Wanrooij (lof), allen te Vlissingen. Her-examen 1 leerling. Vervolgcursus metaalbewerkers. Voor eindexamen slaagden: K. Dyballa, J. Lafleur, A. Nagtegaal, A. C. Slough (lof), J. Sijnke, J. B. Belde, J. P. van Beveren, R. Geerts, W. Kruit, C. J. van Aken, J. J. van der Pas, F. Theune, F. Vroomland, allen te Vlissingen; L. Dor- leijn, H. Barentsen, M. van der Guchte, W. Schout, I. van Sluys (lof), allen te Souburg; KI. van der Ketterij (lof) te Arnemuiden; M. Weststrate (lof) te Vlake. Niet geslaagd 3 leerlingen. Vervolg cursus houtbewerkers. Voor eindexamen slaagden: P. J. Contant, P. Kruit, beiden te Vlissingen. Electrisch lassen. Voor het eindexa men slaagden: W. Stein, P. Leertouwer, N. H. J. den Tandt, H. Boschma, L. de Ridder, K. de Nooijer, P. van Hoorn, al len te Vlissingen; J. Leenhouts, A. P. Leenhouts en F. Seckels te Breskens A. F. Groosman te IJzendijke; A. du Puij en J. Engels te Biervliet; P. Baan en C. Kant te Middelburg; A. Stroo te Arnemuiden; J. Dominicus en J. Reijn- houdt te Nieuw- en St Joosland; S. Hil- lebrand, F. Janse en J. Cüsouw te Oost- kapelle; C. van Os te Yerseke; J. van der Ende te Borssele; J. Evertse te Krabbendijke en D. Zuidweg te Hein- kenszand. MIDDELBURG. Lezing Herverkaveling Walcheren. In de bovenzaal van de Schouwburg hield ir W. A. van der Werff, van de Dienst Herverkaveling Walcheren, Woensdagavond een lezing, getiteld: „Van schatting tot herverkaveling". Deze avond, door de vereniging van Technisch Ambtenaren van het Kadas ter in samenwerking met de Personeels vereniging van de Nederlandse Heide Mij georganiseerd, werd door de voor zitter van eerstgenoemde vereniging, de heer J. Bakker, geopend. Ir Van der Werff begon zijn voor dracht met het bespreken van de sa- nhang van de organisatie der her- Kaveling, waarna hij een korte uit eenzetting gaf over het hoe en waarom der herverkaveling. Her-verkaveling is nodig om vergroting van de bodemop brengst te verkrijgen. Dit bereikt men door het versnipperde grondbezit samen te nemen en opnieuw in te delen, waar bij dan de kavels groter en beter be reikbaar worden, wat uiteindelijk aan de doelmatigheid zeer ten goede komt, een hogere opbrengst geeft en waarvan eigenaar en pachter profiteren. De plm. 37.000 percelen op Walcheren zullen na de herverkaveling tot ongeveer een zesde zijn teruggebracht. Nadat ir Van der Werff nog in het kort de gang van zaken vanaf de schat ting van de grond tot en met het ogen blik, dat de actie van herverkaveling getekend wordt, had geschetst, beant woordde hij nog enkele vragen. De heer K. Wieringa, voorzitter van de Personeelsver. der Ned. Heide Mij dankte ir van der Werff voor zijn in teressante voordracht en sloot de avond. I 1500 voor speeltuin aan 't Zand. In het verenigingsorgaan van de Buurtvereniging 't Zand wordt mede gedeeld, dat het bestuur der vereni ging verzoekt in aanmerking te mo gen komen bij de verdeling van he' laldo van het Middelburgs Hulp- Qonuté. Deze poging had succes en er tyerd bericht ontvangen, dat f 1500 is toegewezen, welk bedrag dankbaar is aanvaard ten behoeve van de speel tuin. VLISSINGEN. Inzameling voor Simavl. Het Simavi-comité zal volgende week yveer de jaarlijkse inzameling organise ren. Collectanten kunnen zich aanmel- den bij mevr. N. Bikker-v. d. Sande, Singel 2. Het comité van aanbeveling bestaat uit de volgende dames: M. K, Kolff-Kruisinga, J. Ahn-Appel, M, Blan ken-Gillissen, J. P. Bfjl-Venema, M. C. (Jroot-Harte, T. van Heulen, N. W. Jo- hannes-v. d. Brink C. P. C. Schreuder- Jorissen, C. J. Sickesz-Snijder, N. Ver- gchoor-v. d. Vlis, Q. C. Vervenne-Rem- gerswaal, W. Wolters-Hazeu, Ds M. de oer en N. Bikker-v. d. Sande. BIGGEKERKE. Jaarvergatleri ng Oranjevereniging. Onder voorzitterschap van de heer P Wijkhuis vergaderde de Oranjevereni ging. De jaarverslagen gewaagden van een gezonde activiteit. Ook voor dit jaar ftaat weer een en ander op het pro gramma. Er zal getracht worden op de Verjaardag van Koningin Juliana een ooncert te laten geven door de Muziek vereniging en de schooljeugd te tracte- fen. Op 4 Mei zal een herdenkingsdienst worden gehouden, waaraan de Zang- Vereniging zal meewerken en in de ko mende winter zal zo mogelijk weer een ontspanningsavond worden georgani Éeerd. De aftredende bestuursleden de heren P. Wijkhuis, W. Geschiere en S. Koets werden herkozen. SOUBURG. Ouderavond C.V.O. Dinsdag werd in de Marnixschool •en ouderavond gehouden. Na bezich tiging van het werk der leerlingen Werd afscheid genomen van de heer J. Gideonse, hoofd der school, die 15 April in gelijke betrekking is benoemd Ie Broek op Langendijk. De voorzitter van het schoolbestuur bracht hem dank voor het vele werk ln 't belang van de kinderen gedaan. De heer d' Olivat, die namens de ouders het woord voerde, sprak en- Itele woorden van afscheid en over handigde de heer Gideonse een aantal boeken. Vervolgens spraken de heer ejJ' hoofd van de Julianaschool, en ftiej. Brasser, onderwijzer aan de Mar- tuxschool. In zijn dankwoord herin nerde de heer Gideonse er aan, dat toen hjj in 1946 naar Souburg kwam er alles hopeloos en droevig uitzag. Het nieuwe hoofd, de heer C. Elbert- sen, hoopt 15 April in functie te tra den. Jaarfeest. Dinsdagavond hielden da meisjes- club „De Schakel" en de jongensclub „Samuel" hun jaarfeest. Het openings woord werd gesproken door de heer A. Steketee. Daarna volgden de jaar verslagen. Mevrouw Hornstra, leidster van de Meisjesclub, gaf een overzicht van het werk. De jongens voerden een toneelstuk op en de meisjes zorgden voor reidansen en een pantomine. Ter afwisseling bracht het bandje van de C.J.M.V. muziek en zang ten gehore. De heer Lijnse hield de dagsluiting. Begunstigersavond Geref. J.V. Woensdag hield in het jeugdgebouw de Geref. J.V. „Repos Ailleur" een begunstigersavond, tevens de 59e jaar vergadering, o.l.v, de heer B. Koole. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er thans 45 leden zijn. Er zijn 278 boeken. De heer D. Kasse behandelde het onderwerp: „De Heilige Schrift en onze sociale roeping". Na de pauze werd een improvisatiewedstrijd ge houden en door G. Koole een memo- risatie over: „Het belang van ons jeugdcentrum". Aan mevr. v. d. Putte werd als blijk van waardering voor het vele wat door haar gedaan is voor de J.V. een plant overhandigd. DrsJ v. d. Berg sprak een slotwoord over „Kerk en jeugd". Commissaris der Koningin bezocht Rilland-Bath. Woensdag bracht de Commissaris der Koninging, jhr mr A. F. C. de Casem- broot, een bezoek aan de gemeente Ril land-Ba th. Na aankomst ten gemeentehuize, werd aan verschillende personen audiëntie verleend. Daarna werd een bezoek ge bracht aan de nieuwe gemeente-wonin gen en de Herv. kleuterschool. Daarna werd de heer M. Eversdijk bezocht, die al enkele jaren het eerste Zeeuwse kie vitsei aan de Commissaris heeft aan geboden. Een bezoek aan het Herv. jeugdgebouw volgde daarna. Nadat bij burgemeester De Goffau de maaltijd was gebruikt, werd naar Bath gereden, waar o.a. de nieuwe Evang. Kerk werd bezocht en de voor malige haven. Daarna kwamen nog aan de beurt: de Bathpolder, de zeer afge legen wijk „Het Volckerdorp" de Ratte- kaai (haven), waarna ten huize van de directeur der Mij „De Bathpolders" de thee werd gebruikt, de begraafplaats en tenslotte het bedrijf van de firma v. d. Have in de Fredericapolder. Van vele particuliere en openbare ge bouwen wapperde de driekleur. BODE ALGEMEEN ZIEKENFONDS, Door het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland werd tot bode-incasseerder voor het rayon Krabbendijke benoemd de heer M. H. Dek te Waarde. Voor deze betrekking hadden 87 sol licitanten zich aangemeld, GOES. Vergadering „Handelsbelangen", Woensdagavond vergaderde in café „Flora" de Middenstandsvereniging „Handelsbelangen". Daar de heer Don- ner wegens ziekte was verhinderd, werd deze vergadering gepresideerd door de heer A. Vermaire. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter vergaderingsmoeheid daar van de plm. 240 leden slechts een klein aantal was opgekomen. Hij waarschuw de tegen verslapping in het verenigings leven. Hij wierp vervolgens een korte terugblik op het afgelopen jaar en me moreerde daarin het verscheiden van twee leden, de heren Van der Weele en Van der Heil. Ondanks de sombere toe komst riep hij op niet bij de pakken neer te zitten. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer Godfried, bleek, dat in het afgelopen jaar een grote activiteit werd ontwikkeld doch dat niet die resultaten werden bereikt, waarop men hoopte Op een vraag van B. en W. bleek dat „Handelsbelangen" geen bezwaar had tegen opheffing van de najaarstoonda- gen. Waarschijnlijk zullen deze dus ver vallen. Aan een Zaterdagsmarkt voelde men geen behoefte. De penningmeester, de heer Van Zweeden, had op 1 Januari j.l. een voor delig balanssaldo van f 3161,63. De glas verzekering had een voordelig balans saldo van f 5000,74. Tot bestuursleden werden herkozen de heren H. D. Meulenberg en J. D. de Jonge. Tot bestuurslid van de glasver zekering werd herkozen de heer G. M. Broekstra. In verband met het 50-jarig bestaan der vereniging in 1952 werd de contri butie verhoogd tot f 10 per jaar. Men wil daarvan het gouden jubileum op grootse wijze vieren. De contactcommissie had vanwege de geringe medewerking, die van de zijde van de middenstand was ondervonden, het idee geopperd af te treden. Evenals de beide andere midden standsverenigingen was ook „Handels belangen" van mening dat de contact commissie nuttig werk deed en dat zij daarom prijs stelde op een voortbestaan der contactcommissie. De commissie zal pogen weer eens iets tot stand te bren gen waaraan ieder medewerkt. In de rondvraag werd er nog op aan gedrongen om actie te voeren om toe stemming te verkrijgen tot het verbruik van electrische stroom voor reclame verlichting. Simavicollecte. In de week van 914 April a.s. zal weer de jaarlijks# collecte van Simavi (Steun in medische aangelegenheden voor inheemsen) worden gehouden. Col lecten kunnen zich opgeven bij mevr. T. Pilaar-Gaarlandt, Kloetingseweg 46, Tel, 2260. Jubileum bij het gasbedrjjf. Gisteren herdacht de heer Th. A. Brusket, fitter bij het gemeentelijk Gasbedrijf het feit, dat hij 25 jaar verbonden is aan de Gasfabriek. In verband me zijn ziekte, werd hem de gebruikelijke jubileumgratificatie met een persoonlijk woord door de direc teur, de heer K. K. Brink, thuis over handigd. 's-GRAV ENPOLDER. Eindles Tulnbouwcursus. Woensdagavond werd de eindles van de Tuinbouwcursus gegeven in tegenwoordigheid van de Rijkstuin- bouwconsulent Ir van Soest, de com missie van toezicht en het bestuur der Ver. van Oud-leerlingen. Na de opening met gebed stelde het hoofd d# heren Slotboom, Buteijn en Ver- schuure voor hun werk en feliciteer de de geslaagden. De getuigschriften werden uitgereikt aan 16 cursisten. De heer L. Hoekman, voorzitter der commissie van toezicht, uitte zijn te vredenheid over het geleverde werk. De heer M. de Witte wekte de j slaagde cursisten op lid te worden van de Ver. van Oud-leerlingen. De heer Jac. Welleman overhandigde na mens de cursisten elk der leraren een kistje sigaren. YERSEKE. Prjj'zeneommissie gevormd. B. en W. hebben een prijzencommissie gevormd, die bestaat uit mevr. J. A. Vlaming-de Koek en de heren J. de Wit te, T. M. v. d. Vrede en F. Tramper. De installatie zal plaats vinden op 27 ApriL WILHELMINADORP. Contactcommissie Het Groene Kruis. Woensdagavond vergaderde Het Groe ne Kruis van Kattendijke en Wilhei- minadorp in zaal Lookman o.l.v. de heer W. M. Loüwerse. Besloten werd een combinatie te vormen. Benoemd werden tot leden der contactcommissie de heren J .Buteijn en C. Burger te Wilhelmina- dorp en DS Breek en W. M. Louwerse te Kattendijke. Deze commissie zal ieder jaar aftreden, doch herkiesbaar zijn. .ST ANNALAND. Film voor de Plattelandsvrouwen. Dinsdag werd in zaal Rijnberg onder auspiciën van de Ver. „Nederlands Fa brikaat" een filmavond georganiseerd voor de Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Tholen. Vertoond werden „Van volwaardig fruit tot zuivere vruchtenconserven" en „Ken uw industrie". THOLEN. 50-jarige trouwe dienst. Morgen hoopt de heer Mach. Cor- nelisse Mzn. het feit te herdenken, dat hij 50. jaar in dienst is bij de be kende Oester Mij. „Bona Fides". De heer Cornelisse begon zijn loop baan o.l.vi zijn vader wijlen M. Cor nelisse, toen opzichter bij deze Mij., als knecht en heeft zich door zijn ac curatesse 'en plichtsbetrachting welen op te werken tot opzichter. TERNEUZEN. Rode Kruis. Maandag werd in hotel „Roterdam" een avond georganiseerd, waar als spre ker optrad de heer J. D. de Visser Smits uit Den Haag, hoofdbestuurslid van het Ned. Rode Kruis. De bedoeling van deze avond was te komen tot een beter begrip van de taak van het Rode Kruis en het verlenen van medewerking aan de van 21 Mei3 Juni te houden landelijke actie voor het bij eenbrengen van gelden. Staande deze vergadering werd een propaganda-com- missie gevormd. In de beide lagere scholen te Brui- nisse wordt centrale verwarming aan gelegd. Voor de schooljeugd betekent dit een vacantie tot 9 April. Dinsdagavond hield in hotel „Cen traal" te Terneuzen de heer J, Wonder- gem een lezing over het leven der bijen. I.v.m. haar huwelijk is aan mej. A. Burgers te Tholen eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de algemene kleuterschool aldaar. Per 3 April is in haar plaats benoemd mej. Jac. Over- beeke alhier. De korfbalvereniging „Atlas" te Ritthem behaalde in het nederlaag- tournooi van „Tjoba" te 's-Heer Hen drikskinderen de Ie prijs tegen „Tjoba II", een beker. De heer A. van Dis, eerste ambtenaar ter secretarie te Serooskerke (W.), is m.i.v. 1 Juni a.s. benoemd tot commies ter secretarie te Maasland. Benoemd tot tekenaar bij de Centrale Dienst Bevelanden voor Bouw- en Wo ningtoezicht te 's-Heer Arendskerke de heren H. Michels te Goes en A. J. van Gilst te Kortgene. Benoemd tot commandant van de brandweer te Nieuwdorp de heer A. Dommisse. Vanavond zal de raad van Yerseke vergaderen. Op 20 April hoopt de Thoolse Gym nastiekvereniging te Tholen haar 50- jarig bestaan te vieren met een jubi leum-uitvoering. 190. Er stonden daar vele oude, stoere bomen met alkke bladerkronen en onder de grootste ging Filo staan schuilen voor de regen. Die regen viel nu met dikke stra len neer; de lucht werd hoe langer hoe donkerder en het begon heel erg te onweren. Nu moet je niet denken, dat het zo maar een bultje was, o nee! Er kwam geen eind aan; het regende en stormde zó hard, dat Filo zelfs onder de boom niet droog kon blijven. „Zo erg heb lk het nog niet meegemaakt", mompelde hij; „het lijkt wel of het nooit ophoudt! Tjonge, wat wordt het donker, het ls al avond, ge'.oof lkwat nu? Ik word hoe langer hoe natterhéwat ls dat? Een lichtje? Waratjes! Daarginds moet een huls zijn In de verte, tussen de bomen, twinkelde een klein, ver licht venstertje. Filo bedacht zich niet langer; h(j liep er zo hard als hij kon, naar toe! der cursus, de heer M. A. Slotboom, vragen aan d# cursisten. De heer Bu teijn stelde vragen over fruitteelt en ziektebestrijding. Ir van Soest dankte Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Putten, H. G. Abma te Rotterdam-Delf shaven; te Kooten en te Zijpe, J. R. Hanenburg, cand. te Leeuwarden; te Rotterdam-C., J. Godthelp te Zwijndrecht; te Amster dam-Watergraafsmeer, S. W. de Vries te Hengelo (O.). Geref. Kerken, Beroepen te Edam, H. Moll, cand, te Huizen (N.-H.); te Deventer, C, v. d. Tas te Honselersdijk. Geref. Kerken (art. 81) Beroepen te Haarlemmermeer- Oostzijde, G. Ph. Pieffers te Bussum Aangenomen naar Groningen (8e pred.pl.), C. Stam te'Ermelo. Bedankt voor Neede-Eibergen, L. Moes te Blokzijl. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Nieuw-Vennep, L. Floor Sr. te Amsterdam-N. Theologische promoties. In de laatste Aprilweek zullen aan de R.U. te Utrecht twee theologische promoties plaatsvinden. Woensdagmid dag 25 April zal bij prof. dr W. C. van Unnik tot doctor in de theologie promo veren ds Kwa Joe Linang, geboren te Djakarta op een proefschrift, getiteld: „Het begrip deemoed in 1 Clemens". Donderdagmiddag 26 April zal de heer Th. P. van Baaren, theologisch candi- daat t« Utrecht, bij prof. dr H. W. Ob- bink promoveren op een dissertatie, ge titeld: „Voorstellingen van openbaring, phaenomanologisch beschouwd", EXTRA KERKDIENST, Oostkapellei Geref. Gemeente! Zater dagavond 7 uur de heer Hage, SCHIP VOER LEK OP HAVENDAM VOOR ZIERIKZEE. Gisteravond is het 140 ton metende m.s. „Gëradine", schipper A. A. Groeze, uit Made (N.-Br.) en geladen met steen, op de Oosthavendam voor Zie- rikzee lek gestoten. Het schip kon ech ter de haven nog binnenvaren waar men vannacht in allerijl de lading in mossel vaartuigen heeft overgebracht. Zodoen de hoopt men het schip drijvend te hou den en te repareren. MIDDELBURG. Ongeluk liep goed af. Gistermiddag vond in de Lange Noord straat te Middelburg een ongeval plaats dat gelukkig goed is afgelopen. Het vierjarige zoontje van de bakker L. J. V. stak plotseling niet ver van de ouder lijke woning de straat over. Hij werd door een naderende auto, die bestuurd werd door J. v. W. aangereden en werd tegen de straat gesmakt. Het ventje liep verschillende lichte verwondingen op. De bestuurder treft geen schuld. VLISSINGEN. Muzikale rondgang voor Gemeenschappelijk Belang. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de woningbouwvereniging Ge meenschappelijk Belang wapperden Donderdag de vlaggen van de huizen dezer vereniging in de Verkuijl Quak- kelaarstraat en de Tuinstadbuurt. De Koninklijke harmonie „Ons Genoegen" bracht 's avonds een serenade, waarvoor van de zijde van het publiek grote be langstelling bestond. De leden ontvingen een jubileum-herinnering. Zaterdagmid dag zal de receptie plaats vinden in ho tel Noordzee-Boulevard. GOES. Chr. arbeiders in de Voedings- en Genotmiddelenbedrjjven hadden gezellige jaarvergadering. Gisteravond vond in het gebouw van de C.J.M.V. te Goes de jaarvergadering ilaats van de afd. Goes van de Ned. lentr. Bond van Chr. Arb. in de bedrij ven van Voedings- en Genotmiddelen, ;onder voorzitterschap van de heer C. H. Boone. Als spreker van het hoofdbestuur trad op de heer Van Soelen, die een waarde rend woord liet horen aan het adres van het afd. bestuur voor het werk in Goes en omstreken door hen verricht in het belang van de Chr. vakbeweging. Ook de vrouwen der leden wekte spr. op zich met hun mannen achter de Chr. Vakbeweging te scharen. Na gewezen te hebben op vele zegeningen, welke de sociale wetten voor ons volk betekenen, gaf spreker verschillende voorbeelden van het gevolg en samensprekingen met de patroons ter verbetering van de so ciale toestande in deze tijden, o.a, ook wat betreft de tegenwoordige loon- en prijzenpolitiek. Met een opwekkend woord speciaal tot de jonge leden, ein digde de heer van Soelen. Een en ander werd afgewisseld door declamatie van de heer De Lange uit Rotterdam, accordeon-muziek en voor drachten. Het was reeds laat, toen de voorzitter allen dankte voor de mede werking aan deze zeer geslaagde avond. De heer De Lange, voorzitter Chr. B. B., die nog een kort woord sprak, ein digde met dankgebed. De te 's-Graveupol<ler gehouden col- lecle voor „Het Hoogeland" heeft op gebracht f 42,73. Gistermorgen om 11 uur arriveerde op de rede van Vlissingen het motor schip „Willemstad" van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, die o.m. zestig militairen onder commando van de eer ste luitenant H. van Oderkerk, uit Cu racao en Aruba repatrieerde. Zij beho ren tot verscheidene onderdelen en had den een a twee jaar in de West gediend. Dank zij het gunsti'ge weer was het mogelijk om hen op de rede te debar- keren. Daartoe was de sleepboot „Van Woelderen" van de S.H.V. uitgevaren, en op deze boot werd overgestapt. Nog op de „Willemstad" controleerde de douane reeds de bagage en toen de „Van Woelderen" om 12 uur aan de buiten haven meerde, konden de repatrianten vrijwel terstond in de gereed staande auto's en bussen naar hun woonplaatsen vertrekken. Over het verblijf aan boord was men uiterst tevreden. Een zeven tal overweegt dienstneming bij het vrij- willigersbataljon in Korea. Reeds thans flinke belangstelling. Meldden wij reeds, dat er bij voldoen de deelname in Augustus weer een Nij verheidstentoonstelling te Goes gehou den zou worden, het is thans zeker dat deze doorgaat, daar zich reeds genoeg deelnemers hebben opgegeven. Twee zalen zijn reeds volgeboekt en het Nij- tengo-comité is in bespreking over het plaatsen van een tent. Zoals te doen gebruikelijk zullen aan de Nijtengo ver schillende attracties verbonden worden; definitieve beslissingen hieromtrent zijn echter nog niet genomen. De tentoon stelling zal gehouden worden van 9 tot en met 18 Augustus, met uitzondering van de in deze periode vallende Zondag. VLIEGTUIG NEERGESTORT TE RILLAND-BATH. Bestuurder kwam met hoofdwonde vrij. Gisteren is in Rilland-Bath aan de Hoge Dijk een vliegtuig van de vlieg basis Woensdrecht neergestort op een stuk geploegd land. Het toestel vloog erg laag en op een gegeven moment kon de bestuurder het niet meer optrekken, het raakte de grond en kwam op de kop in de grond te staan. De bestuurder kon zelf uit het vliegtuig komen en had slechts een hoofdwonde opgelopen, die door dr Nanninga verbonden werd. Het toestel is gebroken. Bij het te Rotterdam gehouden exa men behaalde de heer P. L. J. Dagevos, voorheen te Katemljjke, het paedago- gisch getuigschrift, behorende bij de akte N IV. De heer Dagevos was tot heden assistent mach. fab. aan de M. T.S. te Enschede. POLITIERECHTER MIDDELBURG. Vier maanden voorwaardelijk voor kapper van Arnemuiden. De Politierechter te Middelburg be handelde Dinsdag de zaak tegen d« 64-jarige kapper A. Ch. Z. uit Arne muiden, die op 13 Febr. 1951, terwijl hij dronken was, een wachtmeester der Rijkspolitie met een pistool had be dreigd. Ter zitting herkende hij de hem tenlaste gelegde feiten. Hij had te veel gedronken, maar wat hij precies met het pistool had uitgevoerd, kon hij zich niet meer herinneren. De Politierechter was van oordeel, dat in deze zaak verschillende ver zachtende omstandigheden aanwezig waren en veroordeelde Z. tot 4 maan den gev.straf voorw. met 3 jaar proef tijd en enige bijzondere voorwaarden. De voorlopige hechtenis, waarin verd. zich sedert 14 Febr. j.l. bevond, werd onmiddellijk opgeheven. AANBESTEDING te SCHERPENISSE. Te Scherpenisse werd aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1952 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de waterkering van het cal. waterschap Scherpenisse. Begroting f 66.500. Ingeschreven werd als volgt; P. Broe ken, Breda f 75.000; A. Bleylevens, Bre da f 73.500; D. van den Heuvel, Wer kendam f 70.800; M. van de Velde, Brui. nisse f 70.200; L. van Popering, Brui- nisse f 69.990; M. Moerland, St Anna- land f 69.633; J. Hoogesteger, Wemel- dinge f 68.980; W. van den Berg, Brui- nisse f 68.835; Gebr. Kieviet, Colijns- plaat f 68.350; W. van Vossen, St Anna- land f 68.200; Alf. Warrens, Ossenisse f 68.000; Sponselee en Lucasse, Wals oorden f 67.990; K. Lucasse, Walsoor den f 67.950; Joh. van Vossen en Moer land, St Annaland f 67.900; A, van der Werf, Scherpenisse f 67.800. Gegund aan de laagste inschrijver. MIDDELBURG. Eierveihng van 5 April: Sortering I voor pluimveehou ders min. prijs f 1,63 per kg. Vuilscha- lige 2 ct. minder per ei. Winkelprijs: f 16 klasse 0; f 15 klasse I; f 14 klasse II; f 13 klasse III; f 12 klasse IV; f II klasse V; f 10 klasse VI; f9 klasse VII. KAPELLE. Veiling van 4 April Ex- portv, Goudrein. 35,7043,20 p. 100 kg; Kleine veiling: Appels: Jonathan 27 70; Goudreinette 2444; Golden Deli cious 20—53; Zure Bellefleur 21—32; Cox's Orange Pippin 88; Stek-appels 1023; Peren: Saint Remy 3345. Francisca Borgia 3846; Kleipeer 52; Brederode 3548; Comtesse de Paris 1520; Groenten: Snijsla 84; Witlof 13 32; Prei 816; Uien 'iVzAardappelen 9)411; Rabarber 28; Sjalotten 114 Kroten 14; Rode kool 15; Spinazie 44 62, alles per kg; Kropsla 1820 per stuk; Radijs 71411 per bos. ZIERIKZEE. Veiling van 1 April. Spinazie 1035; Andijvie 5154; Wit lof 10—34; Snijsla 22—26; Prei 8—9; alles per 100 kg.; Kropsla 1724; Ra dijs 7, beide per 100 krop en bos. VISMIJN VEERE. 5 April 1951. 1348 kg. export garnalen 62—77; 379 kg. schar. 16—27; 410 kg. bot 16—19; 814 kg. tong 1.01—1.49; 76 kg. rog 1724. Kiezerslijst. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de op 22 Februari j.l. vastgestelde kiezerslijst, zoals deze thans luidt, van 1 April 1951 tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsge- wijze, in uittreksel, verkrijgbaar. Begraafplaats Middelburg. De Directeur van Gemeentewerken te Middel burg maakt namens B. en W. van Middelburg bekend: le. dat zal worden overgegaan tot uitvoering van het gestelde in art. VI en VII van de ver ordening op de heffing en invordering van be grafenisrechten 2e. dat zal worden overgegaan tot ruiming van de beplantingen en bloembakjes, welke niet voor onderhoud zijn opgegeven (zie de publicatie van 5 April 1950 in de dagbladen) en mede in ver band met de verwaarlozing van deze versierin gen; 3e. dat tot 1 Mei 1951 nog de gelegenheid bestaat eventuele grafversieringen voor onder houd op te geven bij de Directeur van Gemeen tewerken, Stadsschuur 1, tussen 9 en 12 uur. Na die datum zal worden aangenomen, dat op het behoud van genoemde grafversieringen geen prijs wordt gesteld en zullen deze van Gemeen tewege worden verwijderd. HARING HAAK-IN ACTIE. Wj) geven van heden af een halve cent van Iedere b(j ons gekochte HARING voor de actie kankerbe strijding. Dus bij aankoop van Bokking, Zure Haring, Rolmops, Harderwijkers en Hollandse Nieuwe, A, TILROE Sc ZN. St, Adriaanstraat 17 Goes, Mannheim 376 (—0.10), Trier 318 (—0.16), Keu len 372 (-0.13), Ruhrort 607 (-0.14), Lobith 1239 (—0.15), Nijmegen 1011 0.14), Arnhem 984 0.12), Eefde 523 (—0.19), Deventer 413 (-0.19), Namen 230 —0.06), Borgharen 4247 (—0.18), Bel- fel 1360 (-0.10), Venlo 1304 (-0.10), Grave 619 (plus 0.01), stuwen c/pen te Sonsbeek. Zaterdag 7 April 1951. HILVERSUM I (402 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Mor gengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.03 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Cau serie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Piano, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Voor de jeugd 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzen ding'. 15.15 Kroniek. 15.50 Zang en or gel. 16.10 Koperkwartet 16.30 Meer stemmige liturgische muziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Bin nenlands overzicht. 18.25 Orgel. 18.40 Regerlngsultz. 19.00 Nieuws. 19.j 5 Cau serie. 19.25 Vraaggesprek. 19.30 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht, 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens op, Heren. 21.00 Gev. programma, 21.53 Wat zou U doen? 22.00 Amuse mentsmuziek. 20.30 W(j luiden de Zon- dag in! 23.00 Nieuws. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons ge zegd. 8.23 Orgel. 8.50 Klassieke muziek, VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders. 11.40 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30— 12.33 Land- en tuinbouwmeded. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest en' so list. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd, 14.30 Lichte muziek. 15.00 Boekbespre king. 15.15 Dansorkest. 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sport. 16.45 Kamer orkest. 17.30 Programma over industri alisatie. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Gram. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Muzi kale comedie. 21.15 Tirolermuziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instru mentaal sextet. 22.25 Hoorspel. 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. AMSTERL AMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkoersen op 5 April 1951 medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligatiëu Ned. 1948 Ned. 1947 Ned. 1937 Dollarlening '47 Invest: Certif. Ned. '62-64 ex. Dito cum. Ned. N.W.S, Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 C. II. Ind. Bk. Nat. Handelsbk. Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurg. ?erkels Patent alvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabel fabr. Philips' Gloeil. No. 6 cum. pref. wd. 16554 166 Wilton 16954 17ÖH 954 95 4 064 964 944 944 101 954 954 954 954 9S4 954 78 774 914 914 544 564 92 924 153 1554 1734 1764 3184 316 117 1164 136 137 1854 1344 1344 1524 1524 2284 2334 345 346 250 Biliton Ie rubr. Dito lie rubr. D .dtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Eniui Amsterd. Ruber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Oost Java Rubber 3014 222 2214 270*4 2724 287 2884 3004 3034 2984 3014 481 481 1244 121 108 474 404 De Oostkust 98e x 98 Holl. Am. Lijn 179 1794 Java China Jap.lijn 135 Kon. Boot 149 1484 Kon. Paketvaart 1264 1264 Ned. Scli. Unie 1624 1614 v. Ommeren's Sch. 199 198 Rott. Lloyd 160 160 Stv. Mij. Ned. 175 1754 H. V. A. 130 1314 Java Cult. 624 62 N. I. S. U. 994 Vorstenlanden 264 Deli Bat. Mij. 1164 118 Dell Mij. 103 1024 Seneinbah 98exd Muller 6c Co. 1754 Amsterd. Bk. Escotnpto Bk. Hol. Bk. Unie Cert. Javasche B Herstelbk. Pr. Ned. Bk. Z. Afr. Rotterd. Bk. Surinaamse Bk. Twent-e Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Rep. Steel Kennecott U. S. Steel Stand. Brands Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Phillips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania 1684 168 52 52 2664 k. 88 265 222 220 1744 175 1674 1674 794 434ex 444 594 60 894 904 574 574 394 394 454 4 74 814 824 46 464 64 64 204 204 1054 62 634 86 85 624 63 354 35 4 194 224 114 224 224 234 234

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 5