~''La ^^ÏXieuwó uitde^rovincie Walcheren. Zuid-Beveland. Noord-Beveland. Schouwen-Duiveland. Tholen. Uitgifte van mosselpercelen in de Waddenzee aan Zeeuwse kwekers. Minder dam-evenementen in Zeeland. VAN MARKT en veiling ^ilc en de Jemmc ketting* GEMEENTERADEN KERK AANBESTEDING DE ^ADIO brengt u Waar zijn onze 95% 96*4 94*4 101*4 95*4 9554 9554 S Dinsdag 3 April 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Geslaagd voor diploma Kraamverzorgster. Voor het diploma kraamverzorg ster slaagden de dames: E. de Bruyne, Kamperland; H. Gunst, Oud-Vosse- meer; N. op 'tHof, Oudelande; C. Krijger, Borssele; P. Nijsse, Goes; A. Waterman, Waarde en M. van Wes ten, Borssele. Alle zijn opgeleid aan het Cen trum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, waar op 2 Mei a.s. weer een opleidingscursus zal aanvangen. Men kan zich hier voor opgeven: Oostsingel 70, Goes. MIDDELBURG. Simultaanseance. Vrijdag a.s. zal de heer Barendrecht uit Amsterdam op uitnodiging van de Schaakvereniging „Middelburg" een si multaanseance geven voor leden en niet- leden der vereniging. Het aantal deel nemers zal 30 bedragen. De séance be gint om 7.30 uur in de groene zaal van het Schuttershof. De heer Barendrecht staat bekend als één der sterkste spe lers van ons land; hij is Zeeuw van ge boorte. VLISSINGEN. Senerade voor de Marine. Nu de kruiser „Jacob van Heems- kerck" het dok heeft verlaten en lig plaats heeft genomen aan de eerste Bin nenhaven W.z., zal de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" hedenavond om 8.30 uur daar ter plaatse aan de Kon. Mari ne een serenade brengen. „Ons Genoe gen" vertrekt om 8 uur van het repe titielokaal in de Kleine Kerkstraat. „Gemeenschappelijk Belang" bestaat 40 jaar. De woningbouwvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te Vlissin- gen zal Zaterdag 7 April a.s. haar 40-jarig bestaan herdenken. Dat deze g ng een belangrijke plaats in neemt blijkt wel uit het feit, dat er thans 530 woningen in exploitatie zijn. Dit zijn niet alleen woningen in de Verkuijl Quakkelaarstraat, maar o e- Du plex van 110 montage- en een aantal duplexwoningen, welke na de bevrijding voor rekening van „Gemeenschappelijk Belang" zijn ge bouwd. De woningbouwvereniging is 40 jaar geleden opgericht op initiatief van enkele bestuursleden van „Pa trimonium" en de Chr. Nat. Werk mansbond te Vlissingen. Zes jaar na de oprichting konden de eerste 80 woningen in gebruik genomen wor den. ARNEMUIDEN. Jaarvergadering Meisjesclub „Lentebloesem". De Geref. meisjesclub „Lentebloe sem" vierde o.l.v. mej. T. de Jager haar 2de jaarvergadering. Verschil lende meisjes werkten mee aan di verse stukjes. Enige gedichtjes wer den gedeclameerd. De club is zó groot geworden, dat ze gesplitst is in twee clubs, één voor meisjes van 810 jaar en één voor meisjes van 1012 jaar. Alles getuigde deze avond van een bloeiend verenigingsleven, dank zij de onvermoeide arbeid van de leidsters, mej. de Jager, mej. v. d. Graaff en mej. Dekker. Ouderling Steketee sloot deze jaar vergadering met een slotwoord en dankgebed. Jaarv-gadering Vereniging Bjjz. L.O. op Geref. Grondslag. De vereniging voor Bijz, L.O. op Geref. Grondslag heeft haar jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer K. J. Steketee. De secretaris, de heer J. J. Boone, deelde in zijn jaarverslag mede, dat het leerlingenaantal 188 bedraagt, het aan tal leden van de vereniging 80. De aanvangscursus blijft voorlopig ge- handhaaft op 1 Anril. De heren C. Mesu Czn en C. Dekker werden herkozen in het bestuur. Verder kwam aan de orde verlenging der statuten, opnieuw zal de Koninklijke goedkeuring hiervoor wor den aangevraagd. Voorts werden enkele schoolzaken be sproken, waarna de voorzitter de verga dering sloot en de heer J. P. de Jonge in dankgebed voorging. GRIJPSKEKKE. Feestavond. De gecombineerde jeugdverenigingen der Ned. Herv. Gemeente hielden een feestavond in het Dorpshuis o.l.v. ds J. van Winterswijk. Het programma bestond uit schetsjes, voordrachten en samenzang. De leden van de Meisjesvereniging voerden op „Het ideaal der Christen vrouw", waarin doel en strekking van heden tot uiting kwamen. SOUBURG. Buurtfeest. Vrijdagavond hield de buurtvereniging Braamstraat e.o. in „De Zwaan" een buurtfeest o.l.v. de heer P. de Rijcke, die speciaal in zijn openingswoord een woord van waardering sprak voor 't vele werk in het belang der buurtvereniging gedaan door wijlen de heer M. de Noosjer, die tot aan zijn overlijden voor zitter was, herdacht. Een woord van af scheid werd gesproken tot de heren A. Marijs en P. den Boer. Daarna werd het programma afgewerkt. Het muzikale gedeelte stond o.l.v. da heer Joziasse. Het toneelstuk „De verjongde Profes sor" oogstte veel bijval. GOES. Autobotsing. In de Wijngaardstraat is gisteren de heer K. uit Rilland met zijn personen auto op de bestelauto van de heer M. Gunst uit Goes gereden, waarbij beide auto's flink werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Portefeuille gestolen. Zaterdag werd uit de gemeentelijke badinrichting aan de Beestenmarkt een portefeuille gestolen, inhoudende f 25 én papieren. De politie stelde een onder zoek in en hield de 15-jarige M. uit Goes aan, die bekende de portefeuille gestolen en in het Vuilstraatje te heb ben verstopt. HEINKENSZAND. Afscheid Zondagsschool. Zondagmiddag heeft mevr. Renting voor de laatste maal als leidster van de Zondagsschool „Maranatha" in de Zondagsschooldienst de leiding gehad. Na de vertelling werd ze op harte lijke wijze toegesproken door de voorzitter, de heer J. J. Houtekamer, die een prachtige ets van de Grote Kerk met Stadhuis van Goes aan bood. Diep getroffen dankte mevr. Renting. KAPELLE. Prjjzencontrölecommlssie benoemd. Dezer dagen is alhier de prijzencom- missie voor de gemeente Kapelie be noemd, hierin hebben de volgende per sonen zitting. Voor Schore: D. Kodde; voor Biezelinge: Chr. Goeree; voor Ka pelle: P. Minnaard en H. J. Burger. OVEZANDE. Buurtvereniging Hoofdstraat. Op een matig bezochte vergadering van de bewoners van de Hoofdstraat werd definitief een buurtvereniging opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: C. Westdijk, voorzit ter; J. H. Rijk, secretaris; A. van Hove, penningmeester en J. Morauw, bestuurslid. De contributie werd be paald op f 1,50 per jaar. YERSEKE. Ouderavond Kinderkerk en Zondagsschool. Dezer dagen werd in de kleuter school een ouderavond gehouden van Kinderkerk en Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente o.l.v. de heer A. S. van Stee. Een Zondagsschool- dienst werd verzorgd door de leid sters Janny Minnaard en Janny Grootjans. Op boeiende wijze werd een bijbels verhaal verteld aan een 10-tal kinderen. Na de pauze sprak de heer D. Min naard over: „Het gezin en het Zon dagsschoolkind". Nadat verschillende ouders vragen gesteld hadden sloot de heer C. J. de Jonge deze ouder avond. Kreeftenvereniglng. De Vereniging van Kreeftenvissers kwam in vergadering bijeen o.l.v. de heer A. Meyaard. Het voornaamste punt van de agenda was: de gun ning van kreeften gedurende April tegen dezelfde prijs als de Noorse exportkreeften. Na een langdurige discussie werd besloten aan de drie kreeftenhandelaars-exporteurs in Yer- seke in April alles wat gevangen zal worden, te verkopen. Dus zullen dan geen veilingen plaats hebben. Voor de twee laatste maanden hebben de vis sers hun verkoop voorbehouden. Voor de vissers buiten Yerseke, die hun kreeften inbrengen, zal dezelfde prijs worden betaald. GESLAAGDEN MOTORCURSUS. Voor de cursus kennis motoren en landbouwwerktuigen, die door de kring Noord-Beveland der Z.L.M. In samenwerking met de vereniging tot Bedrijfsvoorlichting op Noord-Beve land was georganiseerd, slaagden de volgende personen: J. Clement, F. G Israël, J. van Maldegem, C. Verweij, allen te Kortgene; J. de Back, J. van Driel, C. A. Janse, C. van Driel, al len te Kats; I. J. van Gilst en J. de Vos te Colijnsplaat; L. van der Heijde, Joh. Kouwer, J. Schrier, allen te Kamperland; J. Dijke, L. Klap, J. Lek- kerkerk, allen te Wissenkerke. COLIJNSPLAAT. Volksfilmavond. De Stichting Volksfilmavond orga niseerde Vrijdag j.l. een volksfilm avond. Vertoond werd het filmwerk „Van mens tot mens....", handelen de over het leven van de stichter van het Rode Kruis, Henri Dunant. De film werd ingeleid en toegelicht door ds Hugo van Dalen. KORTGENE. Plattelandsvrouwen bijeen. Dezer dagen kwam de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Noord-Be veland, in de Stadswijnkelder bijeen. Het zangkoortje o.l.v. de heer F. Smit zong enige liederen, waarna mevr. Mullié een stuk voorlas, getiteld „De Onbekende". Zuster Krello hield een causerie over gezinsverzorging. BRUINISSE. Mosselvissers naar Wester-Eems. Donderdagavond en Vrijdagmorgen vroeg was er op de haven weer de jaar lijkse drukte van het zich gereedmaken van de mosselvissers voor hun tocht naar de Waddenzee. Donderdagnamiddag werd in spanning de uitslag van de loting afgewacht, waarbij werd bepaald, welke groepen het eerst naar de Wester-Eems mochten vertrekken. Bruinisse lootte vroeg, zodat de ha ven thans weer een verlaten aanblik biedt. Hoewel de meeste vissers in com binatie het mosselzaad gaan halen, zijn toch heel wat schepen vertrokken. Jam mer, dat de meesten ook weer zo spoe dig terug zullen zijn, want meer dan één reis zal waarschijnlijk voorlopig niet kunnen worden gehaald. STAVENISSE. Algemene vergadering Coöp. Boerenleenbank. In café Hendrikse hield de Coöp. Boerenleenbank een algemene ver gadering o.l.v. de heer A. G. v. IJs- seldijk. In 1950 traden 22 nieuwe le den toe; 4 werden uitgeschreven. De spaargelden stegen met f 210.000. Ont vangen werd aan spaargelden f 879.704,10, ontvangsten lopende re kening f 1.546.429,33. Terugbetaald aan spaargelden f 669.696,46; verleen de voorschotten f28.300; uitgaven lo pende rekening f 1.738.294,50; kas saldo op 31 Dec. f34.957,30. De ba- lanscijfers waren ontv. en uitg. f 1.482.063,34. De heer A. G. van IJsseldijk werd als bestuurslid herkozen en de heer A. J. v. d. Reest als lid raad van toe zicht. De rente voor 1951 werd voor spaarders der bank vastgesteld op 2>4 pet. tot f4000, daarboven 1 pet. Voor beleggingsrekening 1% pet. Voor niet-leden zijn deze cijfers resp. 2,3 pet., pet. en 1% pet. Het salaris van de kassier werd gebracht op f2700. De heren A. G. van IJsseldijk en Joh. Hage werden aangewezen als vertegenwoordigers naar de algemene vergadering. Mosselkwekers, die over een eigen vaartuig beschikken, in de Zeeuwse Stromen één of meer percelen voor de teelt van consumptiemosselen in pacht hebben en over een standaardcapaci- teitscijfer beschikken, kunnen zich bij de inspecteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e district opgeven als gegadig den voor het in concessie verkrijgen van een perceel in de Waddenzee. Er zullen slechts percelen worden uit gegeven in het gedeelte van de Wad denzee, dat in het Oosten wordt be grensd door de lijn gaande van de .Zwarte Haan" in Friesland, door het vaarwater van de „Zwarte Haan" naar de toren van Bollum op Ameland, met dien verstande, dat geen percelen zullen worden uitgegeven in specifieke garna len- en wulkenstreken en op plaatsen, waar bij voorkeur mosselzaadval plaats vindt. Voor het bezaaien zal men uit sluitend zijn aangewezen op halfwas mosselen en het mosselzaad, dat zich in bovengenoemd deel van de Wadden zee bevindt. Er wordt op gewezen, dat het onder zaad krijgen veel tijd zal ver gen en met grote kosten gepaard zal gaan. In verband -hiermee wordt het advies gegeven combinaties te vormen. De uitgifte zal voor de tijd van 3 jaar plaats hebben, terwijl de retributie f 100 per perceel per jaar zal bedragen. De toewijzing zal geschieden na 4 April. Jaarvergadering Zeeuwse Dambond. Op de Zaterdag te Goes gehouden algemene vergadering van de Zeeuw se Dambond, heeft de voorzitter, de heer H. M. Slabbekoorn, in zijn ope ningswoord medegedeeld, dat de Zeeuwse damsport zich in het afge lopen jaar niet op hetzelfde peil heeft kunnen handhaven als de eerste ja ren na de bevrijding. Hij herinnerde daarbij aan verschillende evenemen ten welke men het laatste jaar heelt moeten missen. De voornaamste pun ten van het programma, dat het be stuur heeft opgesteld om het dam spel onder de jeugd te propageren, betreffen de organisatie van school- wedstrijden en een jaarlijks provin ciaal jeugdkampioenschap. Uit het jaarverslag van secretaris M. F. de Jonge bleek, dat op 31 Maait 1951 bij de Bond waren aangesloten 18 verenigingen met 294 leden, een vermindering ten opzichte van 1950 met 2 verenigingen en 48 leden. Tot bestuursleden werden herko zen de heren M. F. de Jonge en L. Goedbloed, terwijl in de vacature- J. Sinke, de heer L. Anderson te Goes werd gekozen. Aan de winnaar van het le klasse kampioenschap, de heer D. Davidse uit Arnemuiden werd met een toe passelijk woord de wisselbeker uit gereikt, welke beschikbaar gesteld was door D.I.D. te Vlissingen. Aan de vier opvolgers werd een lauwer- takje overhandigd. Voor de viering van het 40-jarig bestaan van de Ned. Dambond zullen bijna 200 Zeeuwen naar Amsterdam gaan waar op Hemelvaartsdag in de Koopmansbeurs een massakamp tus sen 1200 dammers zal worden ge houden. Nog geen fusie van S.B.M. en Z.V.T.M. In een te Middelburg gehouden bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomtram BreskensMaldeghem werd m.i.v. 1 April eervol ontslag verleend aan de directeur, ir J. F. Denie. In diens plaats werd benoemd de heer Chr. Grauw te Vught. In verband met de plannen tot fusie van deze N.V. met de N.V. Zeeuws- Vlaamse Tramweg Mij, trad de direc teur van laatstgenoemde Mij, ir Denie, tevens op als directeur van de S.B.M. Aangezien van verwezenlijking der fu sieplannen om financiële redenen voor lopig echter nog geen sprake kan zijn, werd het noodzakelijk geacht, dat de S.B.M. weer een eigen directeur krijgt. Koninklijk onderscheiden. Bij K.B. is verleend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons aan de heer M. Kole te 's-Heer Arendskerke, landarbeider op de hofstede .Domeinplaat" aldaar, en in zilver aan de heer P. Bustraan, chef- drukker bij de Boek-, Courant- en Han delsdrukkerij v.h. J. J. van der Peijl te Yerseke. Schoolvoetbalwedstrijden te Goes. Door terreinafkeuring zijn ook giste ren, vele wedstrijden afgelast. Slechts in afdeling C werd de finale gespeeld. De uitslagen zijn als volgt: Op. Lyceum I—Z.T.I. 136; Goese Lyceum IChr. Lyceum I 40; Z.T.I. IGoese Lyceum X 00. Goese Lyceum wint na verlenging met strafschoppen). Goese Lyceum I is thans afdelingskam pioen geworden van het district Noord en Zuid-Beveland. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotter dam) met weinig aanbod, vast ge stemd. Tarwe naar kwaliteit. Zonder vochtconditie 24,5025. Op vocht- conditie tot 24,65. Zomergerst 41 43,50. Haver 4042, zware daarbo ven. Rogge 36,5036,75. Peulvruch ten lusteloos. Groene Erwten 3543. Schokkers 4051,50. Bruine Bonen 45—52. GOES. Veiling van 2 April. Groenten: Witlof A 3139; idem B 2434; idem stek 218; Rabarber 39; Veldsla 74 79; Spinazie 5558; Prei 821; Kro ten 4; Wijnpeen 4—4,50, alles per 100 kg; Radijs 12 per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 4 April. Groenten: Andijvie 6274; Sla st. 5 19; Stoofsla 981.38; Spinazie 8389; Rabarber 3134; Radijs 1419; Kool rapen 1016; Rode kool 1526; Boere- kool 1619; Gele kool 15; Kroten 411 Peen 46; Witlof 2427; Spruiten 5886. Fruit: Winston 6566; Goud- reinetten 1841; Jonotbans 30—47. VISMIJN VEERE. 2 April '51. 682 kg. export garnalen 1.101.55; 43 kg. schar AL43; 81 kg. bot 45—50; 3 kg. tong 1.50—1.53; 3 kg. rog 35; 62 kg. ongesorteerde vis 3647. 187. „Kijk majesteit!" zei Fllo Fop. „Daar ligt de hoofdstad! Niet veel moois, vindt U wel? Overal lege en geblakerde hulzen!Hop paard, nog een klein rukje!" De koning zat sprakeloos! Hij dacht, dat zijn land een prachtige hoofdstad had, maar nu vond hij juist het te genovergestelde; een armzalige, vervallende stad! „D-d-d-dlt ls allemaal nu m-mijn schuld!" stotterde de koning Ineens tegen Fllo. „Ik-ik moetd.dlt iseh ehrijd gauw terug! Snelnaar het paleis!" Fllo draalde meteen om en ln vliegende vaart reed het karretje terug. „Ik ga weer regeren!" riep Ko ning Sulvaert. „Maar nu goed!" Toen nam hij plaats op zijn troon en nam de scepter ln zijn hand om te gaan regeeren. „Ik besluit tot het volgende", zei hij plechtig. „In heel Raldaldesla worden weer schouten aangesteld, en veldwachters en wakers en ordebewaarders! Ook moe ten er weer rechters komen, die de rovers straffen voor al hun lelijke daden! Zo gebeure het!" BORSSELE. Molenweg wordt verbeterd. Vrijdagavond vergaderde de raad. Aan de orde kwam de verbetering van de Molenweg (nieuw te leggen weg). De keien die nu het dek vormen, zijn ver kocht voor f 20.350. De aanleg der nieu we weg (4 meter breed) werd opgedra gen aan de firma J. D. Janse te Colijns plaat voor f 23.911,85. De heer Almekinders vestigde de aan dacht op eventuele havenonkosten. De heer Jac. van Westen richtte zich nogmaals met een verzoek tot de raad om van de koop van de woning Noord singel 21 ontheven te worden. Uitvoerig werd één en ander besproken. De raad ging accoord met het voorstel afwijzend te beschikken. Verder kwam naar voren de wense lijkheid een deel van de Borsseledijk te teren Daarbij kwam ook ter sprake de Jorjaaneweg. Hierover liepen de menin gen nogal uiteen. Wethouder Van West einde pleitte voor tering Borsseledijk van woning N. de Kunder tot punt Jor jaaneweg bij Wed. C. Boonman. Dit stuk' is zeer slecht. De heer Van Liere pleitte voor het gedeelte Jorjaaneweg vanaf Nijsse tot zeedijk. Na breedvoerige dis cussie werd besloten (met 43 stem men) uitgevoerd zal worden de gehele Jorjaaneweg (kan dat niet, dan de helft) plus de Borsseledijk van een teer laag te voorzien. Bij de rondvraag werd nog gevraagd naar de riolering. Getracht zal worden hierin verbetering te brengen. GRIJPSKERKE. Aankoop van grond. De gemeenteraad van Grijpskerke heeft besloten, een strook grond van ruim 2000 vierkante meter te kopen van Vrouwe M. L. Boogaert van de Swalme te Domburg. Van de heer L. Marinus- sen te Grijpskerke zal een stuk grond gekocht worden ter grootte van 8200 vierkante meter, gelegen in het uitbrei dingsplan. Wethouder Geschiere was niet aanwezig. Op een verzoek van de Kon. Ned. Ja gersvereniging, afdeling Middelburg, om het vrij laten rondlopen van honden te verbieden werd afwijzend beschikt. Twee verzoeken om een bijdrage in de vervoerskosten van schoolgaande kinderen naar de B.L.O.-school te Mid delburg werden ingewilligd. Het voor schot op de gemeentelijke vergoeding voor 1951 ten behoeve van de Bijzondere school werd bepaald op f 25 per leerling. De raad kon zich niet verenigen met het besluit van de gemeente Middelburg om de keur- en slachtlonen van de slachthuiskeuringsdienst aldaar te ver hogen. De vertegenwoordigers van de kringgemeenten hadden zich wel met deze verhoging kunnen verenigen. Een verzoek van de heer P. Sanderse om een bijdrage ineens of een jaarlijks bedrag in de garantiekosten l.v.m. de aansluiting van zijn buiten de kom ge legen perceel aan het electrisch net werd afgewezen. Tegenover het besluit vim Ged. Sta ten om de wethouderssalarissen m.i.v 1 Januari 1951 met 10 procent te ver hogen, meende de meerderheid van de raad afwijzend te moeten staan, daar men het wethouderschap {ds een ere baantje beschouwde en de wethouders in deze tijd het voorbeeld zouden moeten geven van zelfbeperking. Over het verzoek van de Ned. vereni ging van Suikerzieken om subsidie te mogen ontvangen, besloot men dat de raad zich in voorkomende gevallen hier over nader zal beraden. De gemeente zal garantie verlenen aan de Stichting „Rusthuizen Walche ren" overeenkomstig de verhouding van het aantal inwoners tot dat van de ge zamenlijke plattelandsgemeenten van Walcheren. Tenslotte werd besloten tot restau ratie van de gemeentekamer, welke be halve als secretarie, ook gebruikt wordt voor raad- en trouwzaal en er zeer ha veloos uitziet. Hiervoor zal een aanbe steding plaats vinden. ZOUTELANDE. Herstel van Willebrordusput? Vrijdagavond vergaderde de raad. Medegedeeld werd, dat de klok bij begrafenissen geluid zal worden van af 20 minuten voor het tijdstip der begrafenis tot 10 minuten daarna. Aan de heren Jac. Wouters en J. Brasser werd vergunning verleend tot het leggen van buizen door ge meentegrond voor het afvoeren van afvalwater. Goedgekeurd werd het besluit van de Stichting „Gemeen schappelijk Belang" om een geldle ning aan te gaan van ten hoogste f 9000 voor de inrichting van het ver enigingsgebouw. De raad was in be ginsel bereid in de Langedam, het Duinstraatje en een deel van de Duinweg de waterafvoer ondergronds te maken. B. en W. werd verzocht plannen voor te bereiden. Op verzoek van B. en W. van Kou- dekerke zal de gemeente zich garant verklaren voor een lening t.b.v. de Stichting „Rusthuizen Walcheren". Het verbouwen van het pand Smids straat 1618 zal meer kosten dan werd geraamd. De aannemingssom zal f 1939,86 hoger liggen en boven dien is f 600 nodig voor een buffet. De raad nam deze mededeling voor kennisgeving aan. Om grond te verkrijgen in het uit breidingsplan werd voorgesteld de nodige terreinen te onteigenen. De heer Gabriëlse vroeg, of degenen van wie de grond onteigend wordt voor die prijs weer andere grond kunnen terugkopen. De voorzitter antwoordde bevestigend. Over de tarieven voor het gebruik van het Verenigingsgebouw werden verschillende opmerkingen gemaakt. De heer de Wolf had bezwaren, dat er gezelschapsspelen in het gebouw gebracht zullen worden. Hij dacht, dat dit de uithuizigheid der jeugd zal bevorderen. De heer Wisse zou niet graag zien, dat er een „verkapt café" zou komen. Er moet beslist contróle zijn, zo verklaarde de voorzitter. Bij de rondvraag vroeg de heer Ga briëlse naar het herstel van de Wil lebrordusput. De voorzitter zei, dat er plannen zijn. Er is echter toestem ming nodig van het ministerie van O., K. en W. De heer de Wolf vroeg naar de mogelijkheid tot uitbreiding van de waterleiding buiten de kom der gemeente. De voorzitter ver wachtte, dat deze wel tot stand zal komen, maar dat over het tijdstip niets te zeggen is. De heer Riemens vroeg hoe ver het staat met de aan koop van het sportterrein. De voor zitter deelde mede, dat er een moge lijkheid is aan terrein te komen door de herverkaveling. ending Ned. Heiv. ojick. Beroepen te: Woudenberg H. G. Abma te Rotterdam-Delfshaven; te Utrecht H, Bout te Amersfoort; te Vinkeveen B. N. B. Bouthoorn te Bennekom. Aangenomen naar: Driesum, W. Kra nendonk te Hagestein, die bedankte voor Nieuwe Tonge, Melissant en Loop op Zand. Bedankt voor: Elim J. H. Vrielink te Lutjesgast; voor Elburg H. Goedhart te Middelharnis; voor Groot-Ammers en voor Woudenberg L. Vroegindewey te Papendrecht; voor Rijssen G. M. van Dieren te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te: Groningen D. A. Zijl stra te Amersfoort. Aangenomen naar: Heerjansdam A. Bouwmeester, cand. te Maassluis. Bedankt voor: Oostkapelle en voor Tuindorp-Oostzaan J. van Leeuwen, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken (onderh. art. 81 K.O.) Beroepen te: Edwarton (Canada) J. van Popta te Mussel; te Zalk en Ver- caten L. Moes te Blokzijl, Met emeritaat. De Classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft aan ds P. H. van Eijk, miss. pred. van de kerk van Delft, na 25 dienstjaren in de tropen eervol eme ritaat verleend. Ds Van Eijk is voorne mens Zondag 15 April a.s. afscheid te nemen van de kerk van Delft. Leenpredikanten. Aan de kerkeraad van de Geref. Kerk onderh. art. 31 K.O. te Groningen is verzocht de nestor van zijn predikan ten, ds D. van Dijk, drie maanden af te staan aan de kerk van Canada als leen- predikant. EXTRA KERKDIENSTEN. Arnemuiden: Geref. Gemeente: Don derdagavond 7.30 uur ds De Wit; Geref. Kerk hedenavond 7.30 uur ds Pontier. Oud-Vossemeer: Geref. Gemeente: 2.30 en 7 uur ds Du Marchie van Voort- huyzen te Sliedrecht. Woonhuis te Wemeldinge. Door de heer M. J. le Clercq, archit&t te Kruiningen, werd voor de heer W. Kole, landbouwer wonende te Wemel dinge, publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Inschrijvers waren de heren: A .Kosten en H. J. Meijaard te Wemeldinge f 20.715; Jac. van de Lin de te Kattendijke f 20.634; C. van Gorp, te Wemeldinge f 20-549. Mej. J. van Iwaarden, onderwijzeres te Kampen, voorheen te Kruiningen, slaagde te Amsterdam voor het examen leeraibeid, uitgaande van de vereniging voor Handenarbeid. De heer A. W. Duine te Scherpenisse slaagde aan de Ambachtsschool te Doe- tichem voor het diploma kennis trac toren en tractorwerktuigen. Dezer dagen werd de nieuwe groen ten- en fruitwinkel van de heer M. C. Geuze aan de Noordweg te Poortvliet officieel geopend. Wethouder G. K. J. Krijger feliciteerde de fam. Geuze met dit mooie pand. Bij de gehouden stierenkeuring te Poortvliet werden 2 stieren van de heer A. Luijk goedgekeurd. Naar ons uit betrouwbare bron is medegedeeld is het in het nummer van Donderdag jj. vermelde onder het op schrift „oneerlijk" onder Sint Annaland niet juist. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse werd Vrijdagavond de film „Naar vernieuwing der samenleving" van het C.N.V. vertoond. Zaterdag liep te Colijnsplaat de ha ven binnen de kustvaarder „Erkalin" uit Groningen voor het innemen van een lading uien bestemd voor Engeland. Woensdag 4 April. HILVERSUM I (402 m). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.46 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Hoorspel. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Vocaal dubbel- kwartet. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-or kest. 13.50 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamermuziek. 15.30 Marinierska pel. 16.00 Gram. 10.15 Voor de jeugd. 17.30 Viool en plano. 17.45 Regerlngs- ultz. 18.00 Gemengd koor. 18.30 R.V.U. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de Jeugd. 19.30 Commentaar famillecompetitie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Paulus- herdenklng. 21.30 Oratorium. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgel. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U. 11.30 Gram. 12.00 Hawallanmuzlek. 12.30 Land- en tuln bouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Planoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.50 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconeert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Pianorecital 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Acccr."Neon- muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-va- ria. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte mu ziek. 19.00 Causerie. 19.15 Sport. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Opera. 21.20 Hoorspel. 22.10 Gram. 22.20 Causerie. 22.35 Pianoduo. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel. 23.3524.00 Gram. schepen^ HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 2 April: CLAUS WILHELM van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 1 April: REGULUS naar Colbin. HONDSRUG naar Wisbecar. FRANK DELMAS naar Stettin. CONGO naar Esbjerg. MARIK naar Hampton Road. Gepasseerd naar Antwerpen 1 April: REM- MERT van Rotterdam. BROUWERSGRACHT van Rotterdam. TWENTE van Lynmout. SUR- VIS van Lizard naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 1 April: ALSBE- RIO naar Rotetrdam. COTTIHA naar Amster dam. SOMMELSDIJK naar Rotterdam. STRIJPE naar Hamburg. PRINS WILLEM IV naar Lon den. OCEAAN naar Glasgow. OREON naar Londen. WESTLAND naar Londen. DELFS- HAVEN naar Montevideo. AMSTiRLAMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkoersen op 2 April 1951 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes 91*4 94*4 53*4 9344 Grootb. Obligatiën Nederland 1948 95?-$ Dito 1947 96*4 Dito 1937 94*4 Dollarlening '47 101 Invest. Certif. 95*4 Nederl. 1962-64 ex. 95j4 Dito cum 9554 Nederland N.W.S. 78 Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 C. H. I. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogoven» Lev. Bros Unil. 227 22614 Ned. Ford 34754 349 Ned. Kabelfabr. 226 Philips' Gloeit 249 247 Do. 6 cuta. pref. wd. 165 16454 Wilton 168 166 77*4 9154 5454 93 15454 15354 18054 179 317 318J4 11954 11654 135 18754 - 134 165 - 152# 154 Amsterdamsche Bank N.V. Biliton I rubr. 308 Dito n rubr. 226 225 Dordtsche Petr. 271 270*4 Dito pref. 285*4 285*4 Kon. Olie 300 300*4 Dito onder aand. 29754 29754 Moeara Enim 480 481 A'dam Rubber 123*4 12454 Bandar Rubber 121J4 122 Deli Bat. Rubber 106*4 107 Kendeng Lemboe 94}4 Oost Java Rubber 39*4 De Oostkust 103*4 105 Serbadjadi 48 47 Holt Am. Lijn 181 ex. Java China Jap.lijn 133*4 136 Kon. Boot 153 149*6 Kon. Paketvrt. 126*4 127 Ned. Sch, Unie 161*4 162*4 v. Ommeren'» Sv, 200 199 Rott. Lloyd 160 160 Stv. Mij. Ned. 174*4 175*4 H.V.A. 128 130*4 Java Cult. 61*4 62*4 N.LS.U. 100*4 100 Vorstenlanden 27*4 27*4 Deli Bat. Mij. 116 114*4 Deli Mij. 102*4 103*4 Senembah 107*4 109*4 Muller Co. 177 177 Amsterd. Bk. 167*4 169 Escompto Bk. 53*4 53*4 Holl. Bk. Unie 262 262*4 Cert. Javasche Bk. 86*4 86 Herételbk. Pr. 90*4 90 Ned. Bk. v. Z. Afr. 225 225 R'damsche Bank 171*4 173*4 Surinaamse Bk. Twentse Bank 164 167 Am. Smelting 80 80 Anaconda Copp. 43 43 Bethl. Steel 5754 57'/, Chrysler 88*4 W. General Motors 57 Intern. Nickel 39*4 39^ Kennecott 81*4 80)* Rep. Steel 45*4 Stand. Brands 6*4 U.S. Steel 46 45*4 Cities Service 94 North Am. 21 Cont. Oil 106 106 Midcont. Oil 60*4 61*4 Philips Oil 85*4 85 Shell Union 60*4 61 Tide Water 34*4 34*4 Baltimore 20*4 21 Miss. K. Texas 11*4 22*4 New York Centr. 22*4 Pennsylvania 23*4 23*4

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3