-i <~Ylieuwó uit rovincie fep en Je Jomme koning* Walcheren. Zuid-Beveland. Zal de grote ontmoeting in Kloetinge beslissend zijn? Noord-Beveland. Tholen. Nu beslissen als U geld wilt verdienen KERK WATERSTANDEN Wordt U gekweld AANBESTEDINGEN DE ^ADIO brengt u BURGERLIJKE STAND Advertentiën Vrijdag 30 Maart 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 MIDDELBURG. Feesteljjke voorjaarsmarkt. Als opening van het lente-seizoen hebben de marktkooplui gemeend een feestelijke voorjaarsmarkt te moeten organiseren. Zo waren gisteren op het marktplein vlaggen opgesteld en de kraampjes feestelijk versierd. Om de kooplust van het publiek nog aan te moedigen kreeg men bij aankoop van goederen een lot. De weersomstandigheden, waren niet ongunstig. Bovendien bleek de datum voor deze markt niet te vroeg gekozen, want de eerste bussen met Belgen en zelfs enkele Engelsen bezochten gisteren reeds de markt. Wanneer de voorteke nen niet bedriegen belooft het weer een druk seizoen te worden wat betreft het vreemdelingenverkeer. Een grote ver betering tenslotte is de nieuwe parkeer plaats achter het noodgebouw van de Stoomtram Walcheren. Klmavi klopt bij u aan Donderdag a.s. zal de jaarlijkse collecte voor Simavi worden gehou den. Reeds jarenlang beijvert deze vereniging zich het onmenselijke lij den van de inwoners der trcpenlan- den te lenigen. Dit jaar zal Simavi trachten de bijzondere onmenselijke nood van Suriname en Nieuw Gui nea te verlichten. In dit verband wordt plaats voor plaats een beroep op de bevolking gedaan om bij te dragen dit alles mogelijk te maken en daardoor een stuk naastenliefde in practijk te brengen. Bijeenkomst N.C.V.B. Woensdag hield de afdeling Mid- ^e'burg van de N.C.V.B. een gewone ledenvergadering. Na de huishoude lijke besprekingen hield ds J. v. Winterswijk te Grijpskerke een le zing over: Het Gebed. Spreker wees er o.m. op, dat bidden de steunpilaar van het leven, de adem der ziel is. Een levendige discussie gaf blijk hoe deze lezing gevolgd was. VLISSINGEN. Van fantasiekleedje tot witte kralen. De Commissaris van Politie te Vlis- singen maakt bekend, dat in de pe riode van 21 tot en met 26 Maart 1951 de volgende voorwerpen als ge vonden aan zijn bureau zijn gedepo neerd: Fantasiekleedje, ruitenwisser, sleutel aan plankje, klein model sleutel, zwarte glacé handschoen zwarte alpinomuts, grijze handschoen, hondenriem aan ketting, portemon- naie en een snoer witte kralen. En dat aan zijn bureau adressen zijn te bekomen omtrent vele andere gevon den voorwerpen. Bosbouw en Bosbescherming. Woensdagavond kwam de afd. Wal cheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in café Ki- viet te Vlissingen bijeen. De heer W. E. Meijerink sprak over Bosbouw en Bosbescherming speciaal met betrek king tot Walcheren. Na de pauze volg de een lfchtbeeldenserie o.a. over de aanplant in Walcheren. De wnd. voorzitter deelde nog mede, dat begin April de schoolkin deren te Middelburg met de tuinbe- planting zal beginnen, terwijl de af deling een exéursie naar Oostkapelle zal maken. Aan Floraliaplantjes zijn te Middelburg voor tien scholen reeds ruim 1300 stuks besteld. Een klein maar aandachtig gehoor volgde de le zingen en na afloop werden diverse vragen gesteld. ST. LAURENS. Benoeming. Met ingang van 1 April is benoemd tot volontair ter gemeente-secretarie de heer J. van Wouwe te Serooskerke thans als zodanig werkzaam ter gemeente-secretarie van Veeie. GOES. De postduiven vlogen weer. De vereniging van postduivenhouders „De Goese Zaterdagvliegers" opende op 2e Paasdag het nieuwe seizoen met een wedvlucht van Bergen op Zoom. Leden en donateurs hadden verschei dene mooie ere-prijzen beschikbaar ge steld. De uitslag luidt als volgt: 1 en 4 J. Rejack; 2, 14, 15 P. Amperze; 3, 9, 19, 20 Joh. Heijmans; 5, 8, 10, 12, 17, 26 J. van Hekken; 6 Jaap Wijs; 7 C. Brouwer; 11, 16, 23, 24 J. Koppejan; 13, 22 Chr. Wijs; 18, 25 Wim van Hoorn; 21 M. de Pan. Het ongeval op het station. De heer De Jonge, die Woensdag ochtend bij het tragisch ongeluk op het stationsemplacement te Goes-zo zwaar werd gewond, maakt het thans, zoals ons bij informatie bleek, naar omstan digheden vrij goed. Er werd ons mede gedeeld dat pas na enkele dagen kan vaststaan of het levensgevaar geweken is. Benoeming. Tot gemeentedeurwaarder te Driewe gen is benoemd de heer J. Thiery alhier. Onvrijwillig bad. Waarschijnlijk doordat het stuur van haar fiets los zat is gisterochtend, om streeks 11 uur, de 35-jarige mej. Z. al hier, in de Oostvest gereden voor café Barends. Door dit onvrijwillig bad was zij zo geschrokken, dat men haar naar het ziekenhuis aan de Oostwal liet over brengen. BAARLAND. Vergadering kleuterschool. Onder voorzitterschap van ds Bena der hield de vereniging Algem. Kleu terschool haar jaarvergadering. Dit jaar bezochten 30 leerlingen de school. De penningm. sloot zijn kas met een klein nadelig saldo. Het aftredende be stuurslid mevr. Fransen v. d. Putte werd herkozen. In de vacature van mevr. Harinck werd gekozen mevr. van DoornLukasse. Voortaan zal het schoolgeld door enige bestuursleden ééns per maand opgehaald worden. Tenslotte sprak de voorzitter zijn blijdschap er over uit, dat binnen afzienbaren tijd een nieuwe kleuterschool gebouwd zal worden. BORSSELE Chr. Wijkverpleging. Dinsdagavond werd alhier de jaar vergadering gehouden van de Chr. Wijkverpleging. De voorzitter, de heer Hommes, sprak een openingswoord. Het secretariaat werd waargenomen door ds v. d. Made wegens het be danken van ds Beukema. De rekening 1950 bedroeg aan ontvangsten f 7259,90, uitgaven f 5560,95, saldo f 1698,95. Tot leden van de kaseommissie 1951 wer den benoemd de heren Hoogerbrugge en Riemens. De begroting 1951 werd voorlopig vastgesteld op een totaal bedrag van f7190,95. De aftredende bestuursleden ds Beukema, ds Vrij- landt, ds v. d. Made en de heer Joh. Dekker werden bij acclamatie her benoemd. In de plaats van ds Diele- man, die de gemeente verlaat, werd als bestuurslid gekozen de heer A. v. d. Ende. De voorzitter dankte ds Die- leman voor zijn werk en deze dankte op zijn beurt voor de goede geest in de vereniging, waarna hij op verzoek eindigde met dankgebed. HEINKENSZAND. Prot. Kleuterschool. Woensdagavond vergaderde de ver eniging tot instandhouding van een Protestantse Kleuterschool in gebouw „Maranatha". Op verzoek van dr P. Staverman opende ds J. H. Ren ting met gebed, waarna de voorzitter een openingswoord sprak en de ver slagen werden voorgelezen. Het finan- ZATERDAGM1DDAGVOETBALCOMPETITIE. Nu er reeds 2 kampioenen uit de bus zijn gekomen, zullen er weldra meer volgen. Dat zal ook wel moeten, omdat de competitie nu snel haar einde nadert. lo KLASSE. Arnemuiden IKrab bend jjke I; Kapelle IRillandia I; Kloe tinge INleuwdorp I; V.C.K. IWe- meldinge I. De beslissende match voor deze klasse kan ongetwijfeld in Kloetinge gespeeld worden. Nieuwdorp wacht hier echter geen gemakkelijke taak, ook omdat de gastheren terrein-voordeel hebben. Slaagt Nieuwdorp er echter In de volle buit binnen te halen, dan zal het de kampioen van de eerste klasse gewor den zijn, Brengt dit elftal .Snort het niet verder jan een gelijk-spel dan zal het, omdat en óp el het alle wedstrij den gespeeld heeft, moeten afwachten wat de verrichtingen Van Arnemuiden zijn. Dit krijgt Krab bendijke op bezoek en hoewel Arnemui den zijn gasten zeker niet mag onder- (chatten, geven wij de jongens van de Arne de meeste kansen. Na de beide flinke overwinningen van Rillandia op Nieuwdorp en Arnemuiden, moeten zij er op berekend zijn in Kapelle nog niet te hebben gewonnen. Wemeldinge gaat naar Koudekerke en kan daar een kleine overwinning behalen waardoor het zijn plaats enigszins kan verbeteren. 2e KLASSE A. Mevo IDe Beve landers I, Ook in Zierikzee kan het terrein-voor deel voor Mevo een kleine overwinning Opleveren, waardoor het zijn plaats met me van de tegenstanders zal verwisse len. 2e KLASSE B. Mevo II—De Beve landers I; tVemeldinge IIKapelle II; yrolphaartsdijk IIKrabbendijke II; Rillandia IIVeere II. Door een te verwachten overwinning V#n Rillandia op Veere zal Kloetinge |t)n leiders-plaats verspeeld hebben. Ofschoon de reserves van Wolphaarts- dljk een flink woordje meespreken, ge loven we nog niet in een overwinning tegen Krabbendijke. Wemeldinge heeft d« laatste weken zijn punten-aantal snel doen groeien, doch zal tegen Kapelle niet slagen. Mevo zal door de Beve landers nog wel vaster op de onderste plaats genageld worden. 2e KLASSE C. R.C.S. I—Nieuwland II; Serooskerke II's-Heer Arendsker- ke II; V.C.K. II—Meeuwen I; V.S.C. I— Arnemuiden II. Zowel 's-Heer Arendskerke als Arne muiden zullen ook nu wel weer de beide punten resp. tegen Serooskerke en V.S.C. binnen weten te halen en daar door er nog een poosje de spanning in houden. Nieuwland krijgt tegen R.C.S. weinig kans om van de onderste plaats te komen terwijl de Meeuwen, ondanks enkele successen, tegen Koudekerke nog niet op de overwinning berekend moeten zijn. 2e KLASSE E. Kloetinge III—Tern. Boys II; Hoek IIDriewegen II; Zaam- slag IIIDe Beren II. Hier kan Driewegen als kampioen uit de bus komen, tenminste als Hoek op eigen terrein verslagen wordt. Zij heb ben wel de grootste kansen, maar ook hier is een verrassing niet denkbeeldig. Kloetinge III, dat zo dapper de reizen naar Zeeuwsch-Vlaanderen blijft volhou den, zal ook nu geen punten mee naar huis kunnen nemen. In Zaamslag zullen de gastheren er wel alles op zetten om de overwinning thuis te houden. Zaterdag gaat men weer korfballen. Zaterdag a.s. nemen de korfbalcom petities der Z.K.B. weer een aanvang. In de eerste klasse is er meteen een treffen tussen Swift en Togo te Middel burg. Hoewel Swift op papier de beste kansen heeft, zullen ze toch aan moe ten pakken, om de punten binnen te ha len. Scampolo moet naar Vios, wat een overwinning voor de bezoekers kan op leveren. De nieuweling S.S.S. ontvangt Seolto, de uitslag zal wel niet ver van een gelijk spel afblijven. De overige wedstrijden zijn: 2e klasse: Stormvogels 1Togo 2; Eendracht—Volharding. 3e klasse A: Scampolo 2Scampolo 3 DiosO.D.S. 3e klasse B: TopMadjoe 2; Olympia 2—Tjoba 2; 3e klasse C: A.K.C.—For- tuna; K.V.L.—Atlas. Adspiranten: Swift ATogo; De Poel Vopo; ZeelandiaScampolo. cieel verslag liet een klein tekort zien evenals de begroting voor 1951. De heer J. J. Meulendijk en mevr. v. Damme werden beiden als bestuurslid herkozen. Door enkele suggesties uit de ver gadering bleek wel, dat deze kleuter school, die bewezen heeft in een be hoefte te voorzien, zijn prachtig inter kerkelijk werk zal kunnen voortzet ten. Een commissie van ouders werd samengesteld om door huisbezoek te trachten het aantal contribuanten op te voeren. Na een speciaal woord tot het schei dende bestuurslid ds Renting, die op zijn beurt een dankwoord sprak, werd deze goed bezochte vergadering door ds Lammens met dankgebed gesloten. KLOETINGE. Oplichting. „Geef me een pakje sigaretten mee. Het is voor de kolenhandelaar Chr. Kole". Op deze manier is een onbeken de jongeman, waarschijnlijk een school jongen, in het bezit gekomen van een rokertje. De wed, Joosse, die een siga renwinkeltje houdt is er echter door ge dupeerd. Al was het maar voor een kleih bedrag. De politie onderzoekt de zaak. COLIJNSPLAAT. Afloop verkoping. Ten overstaan van notaris J. J. W. Klop te Kortgene werd Woensdag avond in hotel „De Patrijs" te Colij'13- plaat voor de erven van de heer P. G. de Lange publiek verkocht: a. Het woonhuis met schuur en erf aan de Voorstraat A 118, groot 2.70 A. Koper de heer H. Verburg voor f5151. b. Het woonhuis met schuur en erf aan de Zeedijk A 96, groot 0.81 A. Koper de heer H. Verburg voor f2525. ST. ANNALAND. Rectificatie. Naar ons uit nadere informaties is gebleken berustte het in ons nummer van Dinsdag j.l. onder het opschrift „Baldadigheid" geplaatste bericht op onjuiste inlichtingen. OB*l Dezer dagen wordt te Kortgene een inzameling van goederen en gelden ge houden ten behoeve van de in West- Duitse kampen opgenomen ontheemden. Op het jaarlijks nationaal concours van het Ned. Verbond van Mandoline federaties heeft de Mandolinevereniging „Excelsior" te Kruiningen in de 3e af deling een eerste prijs met 287 punten behaald. Zaterdagmiddag zullen de tuinders van de Groente- en Fruitveiling te Ber gen op Zoom hun jaarvergadering hou den. Door het Classicaal Bestuur van Lei den is na gehouden examen de acte Godsdienstonderwijs uitgereikt aan mej. M. C. van Sighem, voorheen te West- kapelle. Polydora werd reeds in 1765 ontdekt. In een brochure van dr P. Korringa „Polydora als vijand van de oestercul tuur", uitgegeven door het ministerie van Landbouw ten behoeve der oester kwekers vertelt dr Korringa, dat reeds in 1765, een Zeeuws geleerde, een zekere dr Job Baster uit Zierikzee, de polydora heeft onderkend. Hij beschreef het wormpje dat in een nauw buisje van zand en slik leeft en 2 lange dunne ken- takels kan uitsteken als het in een bakje water wordt geplaatst. Daarom noemde dr Baster dit diertje de „kleine Zee- duizendbeen" met zeer lange grijpers, een naam die later door de wetenschap werd omgedoopt tot Polydora ciliata. Z.V.IX. concert te Middelburg. De aanblik van een slechts matig be zette Concertzaal heeft de Franse bari ton Gérard Souzay die met pianobege leiding van Jacqueline Bonneau gister avond een concert gaf in Middelburg voor de Z.V.U. niet kunnen weerhouden met volledige overgave zijn liederen te zingen. Zowel in een aantal liederen van de oudere meesters als in de be kende liederen van Schubert en later op de avond in de werken van Debussy, Fauré en Ravel vulde hq volkomen be heerst maar met het vurige tempera ment van zijn Franse aard met zijn wer kelijk prachtige stem de gehele Con certzaal. Bewondering hebben we ge kregen, zowel voor zijn groot volume als voor zijn fluisterstem. Als uit hoger sferen klonk b.v. 't ontroerende „Amen" aan het eind van Ravel's chanson Epui- que. Een woord van bewondering komt zeker ook toe aan de jeugdige pianiste, Jacqueline Bonneau, die zich op uitste kende wijze aanpaste aan de opvattin gen van de zanger. De door de Z.V.U, aangeboden bloe menhulde aan beide kunstenaars en het enthousiaste applaus der aanwezigen werden door de concertgevers beloond met 2 liederen, resp. van Brahms en Berlioz J. K. VAN MARKT en veiling KAPELLE. Veiling van 28 Maart. Exportveiling: Goudreinetten 33,70 40,20. Kleine veiling: Goudreinetten 2551, Jonathan 2668, Goiden De licious 25—54, Zure Bellefleur 27 34, Hollands Zoet 2945, Zoete Erm- gaard 3642, Tuinzoet 46, Stekap- pels 822, Saint Remy 37—46, Fran- sis'ca Borgia 3745, alles per kg.; No ten 0,90 per 100 stuk; Nrcissen 710 per bos; Spinazie 5155, Snijsla 60 - 75, Witlof 13—27, Prei 11—18, Uien 35, alles per kg.; Radijs 911 per bos. BERGEN OP ZOOM. Veiling: Spruiten AI 121, Witlof A 2537, id. B 14—28, Prei 12—19, Wittekool 8, Radijs 1117, Rabarber 2633, Spi nazie 4057, Andijvie 5158, Sla pe." stuk 16, Boerenkool 25, Kroten 69, Schorseneren 1419. ST. MAARTENSDIJK. Veiling van 28 Maart. Uien gewone 6,20, id. bon ken 6,30, id. drielingen 4,00, id. picklers 9,00. Aanvoer 65 ton. VEERE. Vismijn van 29 Maart Aan gevoerd: 1415 kg export-garnalen 1,88 —2,21; 303 kg schar 31-418; 763 kg bot 18-33; 36 kg rog 18—31; 8 kg tong 1,161,48; 5 kg kabeljauw 52. Deze week is geen eierveiling ge houden, zodat de nieuwe noteringen achterwege blijven. 184. „Houd je mond, vlegel!" blafte de Koning Dole- rick toe. „Zolang lk hier Koning ben, gaat het Raidal- desia goed! Raldaldesia is een fijn land, en een mooi land, daar komen geen rampen! Onzin! Al mijn onder danen mogen doen wat zij willen, net als ik, dus „Is dat werkelijk waar, Majesteit?" onderbrak Dole- rlck hem. „Goed, majesteit. Luister: Filo en lk willen hier blijven, in Uw palels en omdat wq van U alles mo gen doen. wat wij willen, blijven wij hier!" Koning Sulvaert was verbluft.Mmmmeh tj. tjaj.jaja, 't 't is zoehmompelde hij ,Jje hebt gelijk Toen trad Filo naar voren. „Majesteit", zei hij, „U bent geen oplettend vorst. Toen wij binnenkwamen lag Uw scepter nog naast Uw troon, maar waar is hij ge bleven?" Koning Sulvaert maakte een sprong van ontzetting. „Mijn scepter!" schreeuwde hij. „Mijn gouden scepter is weg! Wat moet ik beginnen!!" Gehuurde fiets verkocht. Uitspraken Arr. Rechtbank Middelburg. Door de Arrondissements-Reehtbank te Middelburg werd Woensdag uit spraak gedaan: De 29-jarige betonvlechter P. J. M. te Oostkapelle, wegens het verkopen van een gehuurde fiets veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maan den voorw. met 2 jaar proeftijd en met aftr. van voorarrest. A. S. v. d. H., steriliseerder te Vlis singen, kreeg wegens diefstal 1 jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Uitspraken hoger beroepzaken: A. Ph. P., schipper te Yerseke kreeg wegens overtreding van de Visserijwet f 15 of 10 dagen, met verbeurdverkla ring van een inbeslag genomen kruisnet. Het vrijsprekend vonnis van de Kanton rechter te Middelburg werd hierbij ver nietigd. E. C. de R. manufacturier te Wisse- kerke kreeg f 6 of 3 dagen omdat hij op 7 September van het vorig jaar te Mid delburg op de Pottenmarkt het parkeer verbod had overtreden. Het beroepen vonnis werd hierbij bevestigd. De controleur J. v. S. te Goes werd wegens het veroorzaken van een ver keersongeval op 11 Juni van het vorig jaar aldaar, veroordeeld tot f 25 of 10 dagen. Het beroepen vonnis werd hierbij bevestigd. (Ingez. mededeling, advert.) -N hoeft niet zomaar ge noegen le nemen met de nieuwe margarineprijs. U kunt toch immers óók gaan profiteren van 10 procent korting op De Gruyter's margarine. Dat wordt nu, méér nog dan vroeger, een Voordeel, dat U stukken scheelt. U bent dan ook van alle kwaliteits - onzekerheid af, want De Gruyter heeft alleen de allerbeste volledig gevitaminiseerde margarine MET HET IVA PEN van 54 cent per pakje. Door 10 procent korting nog goedkobp bovendien inding Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak, W. L. Tuk ker te Delft. Aangenomen naar Hemmen, V. E. Schaefer, voorheen pred. bij de Prot. Kerk in Indonesië, woonachtig te Apeldoorn; naar Oostermeer, H. J. N. Zuidersma te Birdaard. Geref. Kerken. Beroepen te Enumatil en te Tzum, J. Kuntz, cand. te Assen. Bedankt voor Nieuwendijk (vac. I. Hamming), C. Verspuy te Rijsoord. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Amsterdam, F. de Vries te Den Haag-Oost. Ds H. de Haan overleden. In de ouderdom van 77 jaar is te Haren (Gr.) ds H. de Haan, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk, overleden. De overledene werd 1873 geboren en aanvaardde 1898 zijn ambt te Scher- penzeel (Fr.). Vandaar vertrok ds Je Haan in 1901 naar Warga om in 1906 zijn ambt te Paramaribo te aanvaarden. In 1920 keerde ds de Haan naar Hoüand terug en arbeidde nog in Visvliet en Etten, waar hem in 1938 zijn emeritaat werd verleend. Mannheim 430 (plus 0.20); Trier 401 (plus 0.18); Keulen 435 (plus 0.32)Ruhrort 660 (plus 0.36) Lobith 1272 (plus 0.23); Nijmegen 1028 (plus 0.11); Arnhem 999 (plus 0.09); Eefde 544 (-0.11); De venter 435 (—0.10)Namen (Ia Plante) 270 (—0.04)Borgharen 4344 (-0.12); Belfeld 1489 (plus 0.74); Venlo 1425 (plus 0.66); Grave 667 (plus 0.51); Vreeswijk 157 (—0.15); Litli 333 (—0.30). Stuwen zijn open te Roermond, Belfeld, Sambeek en Lith. Waar zijn 5 onze schepen PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. ORANJE 29 te Amsterdam. CASTELBIANCO pass. 28 Enggaiio Eil. naar Amsterdam. INDRA- l'OERA pass. 28 Guardafui naar Rotterdam. ROM A 29 bij Kreta naar Rotterdam. S1BAJAK 28 dwars Bcnkoelen naar Rotterdam. WILLEM RUYS 28 720 inijl W. Minicoy naar Djakarta. (Ingez. mededeling, advert.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert de nieren en is onschade lijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94. De Rotterdamse journalist Edzes, die terecht heeft gestaan omdat hq een spi ritistische seance in een artikel had be schreven onder de kop „Bedrogbe drog", is gisteren ontslagen van rechts vervolging. O.L. school te Nieuwdorp. Op het gemeentehuis te 's-Heer Arendskerke had de aanbesteding plaats van de nieuw te bouwen openbare schooi in de gemeente Nieuw dorp. Hoogste inschrijver was A. J. Rijk te Heinkenszand voor f 134.650 en laag ste fa. In 't Veld, Dordrecht voor f 122.300. Gunning heeft pas later plaats. Rijksweg no. 18 op Schouwen. Te Zierikzee werd Woensdag aanbe steed het maken van grondwerken en verharding van cementbelon en klin kers op een gedeelte van Rijksweg no. 18, onder de gemeente Bruinisse en Oos- terland (het betreft hier het laatste stuk (van de Oude Dijk tussen Bruinisse en Oosterland tot aan het veer te Zijpe) met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt; Gebrs Hoogink, Arnhem f 369.744.--; W. van Vossen, St. Annaland f 365.500.J. v. Egteren, Enschedé f 364.000.M. van der Velde, Bruinisse f362.000.W. Rasenberg, Breda f 352.200.A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 348.780. Gegund aan de laagste inschrijver. Zaterdag 31 Maart 1951. HILVERSUM I (402 M.): VARA; 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgel. 8.50 Gram. VPRO; 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Fluit en piano. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Banjo-ensemble. 13.40 Piano. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Lichte muziek. 14.40 Fries programma. 15.15 Tiroler muziek. 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. .16.45 Kamer orkest en solist. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Causerie. 18.20 VARA-varia. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzending. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gev. programma. 21.25 Weense muziek. 21.55 Socialistisch commentaar. 22.10 Metro- pole orkest, koor en solisten. 22.40 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Gev. mu ziek. 23.4524.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 An gelus 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Politie- kapel. 14.00 Orgel. 14.20 Engelse les. 14.40 Aecordeonmuziek. 15.00 Kroniek. 15.35 Dubbelmannenkwartet. 15.55 Om roeporkest. 16.30 Meerstemmige litur gische muziek met toelichting. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmprogramma. 18.15 Reportage. 18.25 Piano. 18.48 Sportpraatje. 19.00 Nieuws. 19.15 Actu aliteiten. 19.23 Gram. 19.52 Journalis tiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op Heren!". 21.00 Gev. programma. 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Amusements muziek 22.30 Wjj luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.35—24.00 Gram. VLISSINGEN. Geboren: Leintje M., d. v. J. Riemens en H. Dingemansaj Cornelis G., z. v. D. J. Volmer en A. C. Breas; Elisabeth, d. v. A. Wouter» en H. M. Geijsels; Magdalena C„ d. v. F. G. van Luijk en M. Jongbioedj Willem P., z. v. A. A. Daamen en A. v. d. Leyé. Ondertrouwd: C. Wagenaar, 23 j, en M. Meerman, 21 j.; J. M. de Mink, 20 j. en H. A. Tabak, 20 j. Gehuwd: I. L. Dronkers, 24 j. (voor heen te Nisse) en R. Jilleba 25 j.; M. Bevers, 23 j. te Den Haag en C. W. A. de Haas, 25 j.; W. L. J. M. vnn Rooij, 36 j. te 's-Hertogenbosch en B. D. Koenders, 30 j. Overleden: A van Roekei, 71 j., echtg. van J. C. de Groot; J. C. Burg- meijer, 78 j„ wed. van C. A. Adamsej B. Louwerse, 5 j.; L. Zeqlemaker, 88 j., wednr. van S. Haringa; A. d« Landmeter, 68 j., echtg. van A. ds Koster; J. H. de Jonge, 28 j., echtg. van J. M. Mes. Tot onze grote droef heid is heden van ons heengegaan, onze lieve Vrouw en zorgzame Moeder PETRONELLA FRANCINA VAN DER POEST CLEMENT, oud 37 jaar. I. VROOMBOUT. TRUKE. Nisse, 28 Maart 1951. Tot onze grote droef heid is heden van ons heen gegaan, onze in nig geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster PETRONELLA FRANCINA VROOMBOUT— VAN DER POEST CLEMENT, oud 37 jaar. Diaconessehuis Bronovo, 's-Gravenhage. Uit aller naam: A. VAN DER POEST CLEMENT Sr Nisse, 28 Maart 1951, De begrafenis zal plaats hebben te Nisse op Za terdag 31 Maart 1951, om 2 uur n.m. Ondergetekend zal op 18 April 1951, om 2.30 uur, in Hotel „Centraal", Grote Markt te Goes, namens M. DE DREU Co.'s N.V., Official Ford Dealer te Goes, aanbesteden: Perceel I: Het bouwen van een garage met magazij nen, kantoren, showrooms, was- en kleedlokalen, 1 bovenwoning, enz., op een terrein aan d Anjelieren straat te Goes. Perceel II: Het bouwen van een service-station met 3 bovenwoningen, aanslui tende aan Perceel I. De percelen I en II in massa. Bestek en tekening voor da percelen I en II afzonder lijk verkrijgbaar ad 15. per stel bij Technisch Bu reau Mazure Co., Wage- naarstraat 17 te Middel burg; franco per post 15.50 per stel. Restitutie op dag aanbeste ding 10.per stel. Middelburg, 23 Maart 1951. Groenmarkt 35. De Architect, J. B.' VAN WUYCKHUYSE. AMST iRL AMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkoersen op 92 Maart 1951 medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V., Goes Grootb. Obligatiën Nederland 1948 96 Dito 1947 96)4 Dito 1937 91/ Dollarlcniug '47 100 Invest. Certif. 95/ Nederl. 1962-64 ex. 95/ Dito cum. 95*4 Nederland N.VV.S. 78/ Spaarcertific. Grootboek 1946 94/ Indië 1937 A 91)4 C. H. I. Bank 54 Nat. Handelsbank 94/ Ned. Handel Mij. 153/ A.K.U. 182'/, Berghs Jurg. 319 Berkels Patent 119/ Calvé Delft 138 Centrale Suiker 187/ Fokker 134 Gelder Zonen 170 Kon. Hoogovens 154/ Lev. Bros Unil. 231/ Ned. Ford 343 Ned. Kabelfabr. 228/ Philips' Gloeil. 248 Do. 6 cum. pref. wd 166 Wilton 96 96)4 94/ 101 95/ 95/ 95/ 78 94/ 9 If i 5444 93/ 152/ 182/ 320 118 136/ 168 154/ 229 250-/ 165/ 171 Amsterdamscbe Bank N.V. Biliton I rubr. Dito II rubr. 225 Dordtsche Petr. 272/ 272 Dito pref. 288/ 288 Kon. Olie 301)4 304/ Dito onder aand. 303 301)4 Moeara Enim 475 480 A'dam Rubber 125/ 123/ Bandar Rubber 122 123 Deli Bat. Rubber 107 107 Kendeng Leniboe 94/ Oost 'Java Rubber 39/ 39 De Oostkust 105/ 105 Serbadjadi 4834 Holl. Am. Lijn Java China Jap.l'jn 134/ Kon. Boot 154/ 153/ Kon. l'aketvrt. 127 128/ Ned. Sch. Unie 163 162/ v. Ommeren's Sv. 203/ 200/ Roti. Lloyd 161 160 Stv. Mij. Ned. 176 175/ 11. V. A. 127/ 127/ Java Cult. 59/ 60 N.LS.U. 100 101 Vorstenlanden 27 27 Deli Bat. Mij. 117/ 116/ Deli Mij. 101/ 104/ Scncmbah 106 106/ Muller Co. 176)4 176)4 Amsterd. Bank Kscompto Bk. Holl. Bk. Unie Cert. Javasche Bk. ITerstelbk. IT. Ned. Bk. v. Z. Afr. R'damscbe Bank Surinaamse Bk. Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copp. Bcthl. Steel Chrysler Gc'iieral Motors Intern. Nickel Kcnnccott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania 169 52/ 262)4 225 17 J) 4 167 78 43/ 57/ 39/ 82/ 46/ 168/ 53 262/ 85/ 224/ 173Z 166 79/ 42/ 57/ 87/ 39/ 81 457/ 45/ 45 21/ 108)4 61)4 84/ 60 35/ 22/ 24 21 106 60 59/ 34/ 20 12 22/ 23/

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3