4*Ylieuwó uit de**Provincie ERNSTIG ONGEVAL OP STATION GOES Zeeuwsch- Vlaanderen. Bravo Kruiningen, dat was goed werk! Walcheren. Die slopende Moamatiek maakt humeurig en ziek Sport en spel Zuid-Beveland. Schouwen-Duiveland. Tholen Aanbestedingen BURGERLIJKE STAND ^*1© cn Je J toning* licrl Emigranten dienen zich op hun toekomst voor te bereiden* VAN MARKT en veiling WATERSTANDEN KERK Donderdag 29 Maart 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina J Rangeerder onder goederentrein geraakt. Gutermorgen omstreek» kwart voor acht U op het gtationaemplacement te Goes de 26-jarige rangeerder J. de Jonge uit Lewedofp onder een rijdende goe derentrein geraakt, waarbij hem beide benen zijn afgereden. De Jonge stond, zoals gewoonlijk bij het rangeren geschiedt, op een tree plank van een goederenwagen toen de trein de overkapping binnenrolde. Voor het stationsgebouw staat tussen beide spoorbanen een waterpomp en zowel stationspersoneel als treinreizigers za gen tot hun ontsteltenis, dat, toen de wagen waarop de man stond de pomp passeerde, de ongelukkige hier tegen aan sloeg. Hij wankelde en viel schuin onder de trein, waarbij hij drie maal een wiel over de benen kreeg. Van het slachtoffer, dat onmiddellijk naar 't St. Joanna ziekenhuis werd ver voerd, moest een been bij de lies worden geamputeerd; het andere been juist on der de knie. De toestand van De Jonge, die gehuwd is, doch geen kinderen heeft werd gis teravond redelijk genoemd. „DAT WAS ONBENULLIG", ZEI DE RECHTER. „U ziet er niet bepaald uit als een acrobate" zei op de laatstgehouden zit ting de Oostburgse kantonrechter tegen een bejaarde dame, mevr. J. P. uit Cad- zand, die voor hem verschijnen moest. Zij had, aldus „Da Stem", tijdens een fietstochtje, even haar stuur losgelaten om haar handschoenen aan te trekken en was toen bekeurd. „Ik zal U geen straf geven", zei de rechter, al bent U wel schuldig. Maar lk vind het ergerlijk, dat dergelijke onbe nulligheden worden aangebracht". Baksteen ging door spiegelruit. „Dat is een lelijke rukwind" dacht slagersvrouw. „Dat is een lelijke rukwind", dacht slaapdronken de vrouw van slager de Muynck in Hansweert, toen zij Dinsdag nacht plotseling wakker schrok van glasgerinkel, maar ze maakte geen alarm want er was al meer een raampje kapot gewaaid. Edoch, het bleek geen raampje te zijn, dat in diggelen was gegaan maar een raam en nog wel de etalageruit. En niet een rukwind maar een baksteen was oorzaak, dat de etalage vol glassplinters lag terwijl de hartige inhoud verdwenen was. De politie zoekt nu naar ham en worst en natuurlijk meteen naar de dader(s). Moeilijkheden met de oesterexport naar Frankrijk. Hoe weinig men rekenen kan op be loften of toezeggingen van het buiten land op handelsgebied bewijzen weder de laatste toezeggingen van Frankrijk Inzake de import van Zeeuwse oesters. Reeds 12 Maart berichtte het Bedrijf schap dat vanaf 2 Maart de mogelijk heid van invoer van oesters uit Neder land was opengesteld. Vanaf 17 Maart kon men invoerver gunningen aanvragen bij het Office des Changes. Nu is echter nog geen enkele invoer vergunning ontvangen. EERSTE ZEEUWSE AUTOMARKT TE GOES. Met ingang van 30 Maart a.s. zal te poes automarkt worden gehouden op Iedere Vrijdag van 13 uur op het terrein Van Hotel „Tivoli" aan de Stationsweg. HET GRIEKSE S.S. „VIRGINIA" VLOTGEKOMEN. Het Griekse s.s. „Virginia", dat Dins dagavond omstreeks 21 uur bij Terneu- jien aan de grond is gelopen, is gister morgen te 3.30 uur met acht Belgische leepboten vlot getrokken. Het 3chip eeft zijn reis naar Antwerpen ver- olgd. AXEL. Vergadering afd. Axel Bond Ouden van Dagen. De afdeling Axel van de Bond voor Ouden van Dagen hield een matig bezochte vergadering in „Het Cen trum' onder voorzitterschap van de heer A. Maas. Als spreker tred op de heer A. König uit Vlissingen, die de toestand der ouden van dagen Schetste in het licht der huidige tijds omstandigheden en de noodwet-Dreti besprak. Het P.T.T.-personeel en de ge meentebode te Kruiningen alle lof! Op waarlijk zeer originele wijze hebben zij in deze gemeente me degewerkt aan de Haak-in actie. Op verscheidene plaatsen waren raambiljetten opgehangen waarop dagelijks op een thermometer de stand van het ingezamelde bedrag werd aangegeven. En de gemeente naren lieten zich niet onbetuigd, want het hoogste bedrag dat deze thermometer kon aangeven was f 1500 en deze stand is bereikt. Een autobezitter heeft de orga nisatoren aangeboden hen naar Hilversum te brengen, zodat het bedrag vanavond voor de microfoon kan worden overhandigd. Onge twijfeld zullen vele inwoners van Kruiningen nu vanavond op Hil versum afstemmen om te vernemen wat zij voor het goede doel bijeen hebben gebracht. Hoogelandse weg op Walcheren aanbesteed. Gisteren is door de Herverkavelings commissie Walcheren de Hoogelandse- weg, gelegen in de gemeenten Bigge- kerke en Grljpskerke aanbesteed. Inge schreven werd door vier aannemers n.l. fa. J. D. Janse, Colijnsplaat f 249.900. fa, Jasper van 't Verlaat, Hardinxveld f 252.900.„Den Oosthoek" Uden f 257.800.—; Gebr. Geldof, Serooskerke (W.) f257.929.— MIDDELBURG. De oogst van de straat. Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur kunnen op het bureau van Politie de volgende gevonden voorwerpen worden afgehaald: schoolschrift, 1. br. want, kammetje ln etui, schroevendraaier, p. zw. handschoenen, rode zakdoek, br. kinderwant, hondenpenning, 3 boe ken, br. jasceintuur, wollen want, br. glacé herenhandschoen, 1. gr. wollen want, linker dameshandschoen, dop van benzinetank, g. br. want, Bij particulieren kunnen worden .af- fehaald: werkschort, zilveren broche, busjes groente, herdershond, dames- portm. m. inh., br. ceintuur, zw. kinder schoentje, kruiwagen, rode gasslang, zilv. boerenknoop, 4-delige duimstok, kaartje elastiek, zilverbon, slinger van auto, schroevendraaier, hondenpenning, snoer parels, bl. dameshoed, zUverbon, r. h. glacé handschoen, kralen hals snoertje, regencape, glacé handschoenen rood kindertasje, rode klnderportm., zilverbon, br. meisjesschoen, donkerbl. portm., bl. damesportm., muntbiljet, br. alpinomuts en br. glacé handschoenen. De Hjst met namen, waar deze voor werpen kunnen worden afgehaald, hangt in de etalage van ons kantoor, Korte Noordstraat 35, ter inzage. KOUDEKERKE. De brandweer in nieuwe uniformen. Dezer dagen werden de aangekochte brandweeruniformen aan het personeel uitgereikt. Burgemeester J. L. Dregmans bracht bij die gelegenheid het korps hulde voor zijn activiteit. Het gemeentebestuur gevoelt op het korps aan te kunnen en liet is daarom dat het besluit genomen is, hun van een passende en degelijke uniform te voorzien. De opperbrandmeester dankte namens zijn manschappen het gemeentebestuur voor de grote medewerking welke altijd wordt ondervonden. (Ingez. mededeling, advert.) maar bovendien raakt Uw hele gestel er van ondersteboven. Ga toch zó niet ver der, drijf die slopende pijnen uit Uw leden. Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld, voor U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuive rende organen precies datgene toe, wat ze nodig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de onzuiverheden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, worden langs natuur lijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. Seriewedstrijden Sportvereniging „Burgh". De sportvereniging „Burgh" hield op de 2e Paasdag seriewedstrijden, die dank zij vrij goed weer uitstekend ge slaagd zijn. Er namen 15 twaalftallen van het eiland aan deel, in 3 afdelingen. De wedstrijden hadden een vlot verloop en het talrijk publiek kon genieten van Vrij behoorlijk spei. Na afloop werden door de voorzitter van de ver. „Burgh", de heer J. A. v. d. Weel, ln hotel „Het wapen van Burgh" de prijzen uitgereikt. Ie afdeling: I ZeemeeuwenHaam stede, 2 Velocitas—Serooskerke; 3 Burgh I; 4 Strandvogels—Renesse; 5 Die GouweNoordgouwe. 2e afdeling: 1 D.E.S.; 2 D.S.S.; 3 Stormvogels II; Dosko. 3e afdeling: I Strandvogels III; 2 flurgh II; 3 D.S.S. II; 4 Velocitas II; 5 waluwen II. De prijzen bestonden uit een beker, schilden en lauwertakken. DAMMEN. Eindstanden clubcompetitie Zeeuwse Dambond. Hoofdklasse: resp. gevv. gel. verl. punten Middelburg g 16 Vlissingen 6 2 12 Goes G.D.C. 4 3 1 11 Bergen op Zoom DOS 5 3 10 Goes D.I.D. 3 2 3 8 Aagtekerka 4 3 3 7 touburg 2X55 erseke 1 7 2 Kapalle —17 1 Het eerste tiental van de Middelburg se Damclub behaalde dus voor de 3e achtereenvolgende maal het kampioen- sohap en zal de provincie Zeeland ver tegenwoordigen in de wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland. Eerste klasse: resp. gew. gel. verl. punt, Middelburg II 9 1 18 Noord-Beveland 8 2 16 De Schelde, Vlissingen 5 5 10 Nieuwdorp 4 0 8 Vlissingen II 3 7 6 Kapelle II 1 92 Ook het tweede tiental van Middel burg wist dus, in zijn afdeling, beslag te leggen op de eerste plaats. Tweede klasse A: St. Laurens 3 2 18 Aagtekerke II 3 2 18 Souburg II 2 2 2 6 Koudekerke 2 4 2 Hier was de beslissingswedstrijd nodig tussen St. Laurens en Aagtekerke, wel ke wedstrijd door St. Laurens met 164 werd gewonnen, waarmede het kam pioenschap voor de eerste maal naar St Laurens ging. Tweede klasse B: Renesse 4 2 8 Arnemuiden 3 12 7 Goes D.I.D. II 3—36 Bergen op Zoom DOS II 1 1 4 3 De beide kampioenen St. Laurens en Renesse speelden een wedstrijd om het algemeen kampioenschap der 2e klasse. Renesse toonde zich daarbij wederom de sterkste en won met 137. Een fraai resultaat van deze vereniging, die zich wegens de moeilijke verkeersverbindin gen heel wat offers moet getroosten om aan deze competitie te kunnen deelne men. Renesse is n.l. de enige, bij de Z.D.B. aangesloten vereniging van Schouwen-Duiveland. GOES. Geslaagd. Gisteren werd door de heer M. Alle- wijn, onderwijzer aan de Prinses Irene school, alhier, met goed gevolg voor het Cl. Bestuur van Goes examen afgelegd voor godsdienstonderwijzer. KAPELLE. Schuttersconcour». Op tweede Paasdag gaf de sociëteit „Willem Teil" te Kapelle een concours op de liggende wip waaraan werd deel genomen door 24 schutters van 8 socië teiten. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofd vogel A. van Willegen „Willem Teil" Kapelle; 1, zijvogel F. Menheere „Zee- landia" Ovezande; 2e zijvogel A. Sorber „Batavieren" Goes; le Hoofdkal A. van Willigen „Willem Teil" Kapelle; 2e Hoofdkal W. Pantus „Zeelandia" Ove zande; le onderkal C. Rijk „Zeelandia" Ovezande; 2e onderkal L. Baart „Bata vieren" Goes; meeste kleine vogels C. Rijk „Zeelandia" Ovezande; le klep A. Sorber „Batavieren" Goes; 2e klep H. A. Mol „Willem Teil" Kapelle; 3e klep C. Rijk „Zeelandia" Ovezande. WEMELDINGE. Verloren anker weer opgevist. Het sleepschip van de S.V.H. uit Rot terdam verloor een dezer dagen in de buitenhaven te Wemeldinge het anker. Door een duiker is het 850 kg. zware an ker gevonden en door middel van een vissersvaartuig aan de oppervlakte ge bracht, waarna het ter beschikking van de eigenaar is gesteld. Eindles landbouwcursus C.B.T.B. In de Bijzondere School te Zierikzee vond de eindles plaats van de Algemene Landbouwcursus voor het eerste winter halfjaar 1950/'51, aldaar georganiseerd door de gew. afdeling Schouwen en Dui velend van de C.B.T.B., met de heer P. J. v. d. Berg, landbouwonderwijzer te Haamstede als hoofd en de heer W. P. L. Bakker, landbouwonderwijzer te Zierikzea als leraar. Van belangstelling gaven blijk de Rijkslandbouwconsulent ir Versteeg, de heer A. M. den Boer Wzn, namens de C.B.T.B., alsmede vertegenwoordigers van het schoolbestuur en van de Com missie van Toezicht. De heer P. J. v. d. Berg was wegens ziekte verhinderd aan wezig te zijn. Nadat de heer Bakker de bijeenkomst met gebed en een welkomstwoord had geopend, stelde eerst deze en daarna de Rijkslandbouwconsulent een aantal examenvragen. Uit de antwoorden bleek, dat de cursisten de leerstof onder de knie hadden. Allen werden bevorderd tot het 2e halfjaar. Met een gelukwens reikte ir Versteeg daarna de cijferlijsten uit aan achttien leerlingen. HAAMSTEDE. Druk bezoek Paasdagen. Dat velen ernaar hunkeren om van de natuur te genieten zo spoedig als hel weer zich daartoe leent, bleek wel uit het drukke bezoek dat op tweede Paas dag in de Sehouwse Westhoek werd ge constateerd. Velen waagden zich reeds aan een flinke fietstocht met als einddoel het strand. ST. ANNALAND. Oneerlijk. Mej. van 't H. had bij de gezusters SI. 2 paar glacé'» op zicht meegenomen. Toen ze In de winkel terugkwam, bracht ze geld mee voor één paar, en zei, dat ze maar één paar meegenomen had. De gezusters SI. echter wisten zeker, dat het er twee paar waren. Toen de politie er aan te pas kwam, viel de oplichteres door da mand. Gisteren is te Middelburg aanbesteed het graven en verruimen van een water gang in de West-Watering, het verwer ken van delfspecie en het uitvoeren van bijkomende werken (Bestek P 54), Hierbij werd ingeschreven door Gebr. Geldof, Serooskerke voor f 170.500 en f 179.500 (met wegomlegging)Fa. J. D. Janse te Colijnsplaat voor f 179.900 en f 188.900; Aannemersbedrijf N.V. van Oord te Werkendam voor f189.000 en f 196.196;Fa. J. van 't Verlaat te Har dinxveld voor f 18Ö.9Ö0 en f 189.300; Gebr. Griekspoor te Hillegom voor f198.000 (zonder wegomlegging). Eveneens werd gisteren aanbesteed het aanbrengen van een spreiddek en slijtlagen op een aantal landwegen in de N.O. en Z.-Watering van de Polder Wal cheren (Bestek P 58). Er werd als volgt ingeschreven: Perceel I. Wegenbouw, Utrecht f151.700; P. B. Gubers, De Bilt f 182.600. Perceel J3. Wegenbouw Utrecht f 165.600; Fa. 't Verlaat, Hardinxveld f 189.900. Perceel I en II. Wegenbouw, Utrecht f 308.500. GOES. Geboren: Johanna T. E. d. v. Ph. Reinhoudt en J. J. Kaboord; Pe trus J., z. v. Wed. Aertsen, geb. P. Rooze; Maria G, H., d. v. M. G. A, Acda en H. J. Zuidhof; Dolf, z. v. J. Goedee en H. van Dongen; Frans C., z. v. M. C. van Strien en S. J. Janse; Jacobus J., z. v. C. de Pundert en J. de Koster; Janna, d. v. C. Jobse en L. de Jager. Ondertrouwd: P. C. Verbart, 24 j. te Helnkenszand en J. van Kalmthout; G. A. Luijk, 29 j. en W. A. de la Houssaije, 25 j.; J. de Grip, 31 j. te Souburg cn J. C. Stokmans, 29 j.; K. Striker, 28 j. te Breda en C. M. Nor- mann, 21 j.; J. Kuiper, 32 j. te Woensdrecht en A. F. Dopper, 21 j.; C. B. Blaak, 28 j. te Vlaardingen. en F. N. Oele, 23 j. Gehuwd: A. J. Bitter, 30 j. en M. H. J. van Opstal, 23 j.; J. M. de Regt, 28 j. en L. J. Hamelink, 22 j.; H. de Moet, 24 j te Rheden en J. A. Dek' ker, 25 j.; A. Koster, 26 j. te Hulst en A. E. T. Hopmans, 25 j. Overleden: C. M. Snoek, 60 j., wed. van J. P. Disselen; A. Geleedst, 66 j., echtg. van E. M. van Aken; A. W. de Groot, 78 j., wed. van A. J. Schrijver; J. Kloosterman, 79 j., wedn. van J. J. Zandee; C. J. Voois, 1 j.;P. Liplijn, 61 j., echtg. van M. Scheffers; J. Knieriem, 79 j., wed. van C. Korstanje. 183. „Zeker Majesteit, om U te dienen! Ik zal ze ogen blikkelijk halen!" zei de Heraut. Hij vond onze vrienden al gauw in de zaal, waar zij met de edellieden stonden te praten. Hij nodigde hen met een zwierig gebaar uit. Fllo en Dolerlck gingen met de heraut mee. Toen Koning Sul- vaert hen vóör zich zag verschijnen, verdubbelde ztjn woede zich. H(j werd paars van kwaadheid. „Lelijke be moeiallen!!" brulde hij. „Bétweters! Dat kleine knulletje wil mij de les lezen! Ja-ja! Weg, uit mijn paleis! Vandaag nog zeg lk je! Vort!" Na deze uitvai snakte de Koning naar adem en daarvan maakte Dolerlck gebruik. „Weet wat ge zegt, o Majesteit!" sprak hij waarschuwend. HET AUSTRALISCHE EMIGRATIEVERDRAG. Aan de heren C. B. van der Borgt, J. A. Kruidenier, D. Lokerse, A. Steutel en J. Verlare uit Kruiningen werd dezer dagen het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. De heer A. Bakker heeft bedankt als secr.-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeen te te Ovezande. In zijn plaats is de heer G. Schijf als kerkvoogd en J. Sommeijer als secr-kerkvoogd gekozen. Mej. A. Goedegebuure vroeger te St. Annaland is met ingang van 1 Juni 1951 benoemd tot wijkverpleegster te Ouder kerk aan de IJsel. Dezer dagen hield de Vrijwillige Brandweer te Kortgene haar algemene vergadering in café Havenzicht alhier, o.l.v, de heer J. M. de Kater. Van de heer J. Welleman werd afscheid geno men na 40-jarige brandweerdienst. Bur gemeester Schuit reikte hem een onder scheiding met toebehoren uit. De kiesvereniging „Algemeen Belang" te Arnemuiden heeft een verzoek ge richt aan het gemeentebestuur om een wachthuisje voor buspassagiers aan de Rijksweg neer te zetten. Benoemd met ingang van 1 September tot onderwijzer aan de Chr. school te Maartensdijk (U.) de heer M. C. Ca- pelle, thans onderwijzer aan de School met de Bijbel te Kamperland. Bij de gehouden stemming voor kerk voogd der Ned. Herv. Kerk te Wemel dinge is gekozen in de vacature van de heer W. H. van Moort, de heer M. van der Maas. GOES. Jaarvergadering afd. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Woensdagavond hield de afdeling Goes van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel haar jaarvergadering, onder leiding van de heer J. Dirks. In zijn openingswoord heette hij in het bijzonder welkom de vele dames, die de heren-leden ter vergadering hadden vergezeld, opdat ook zij mochten kennis nmen van het werk der afdeling. Spr. herinnerde aan de moeiiijke tijden, zo wel die voor als die achter onsliggen, als de toestand, waarin wij momenteel le ven. Speciaal het jongere geslacht be leeft een zeer moeilijke tijd. Doch er is een uitweg uit al deze nare toestanden. Wij hebben een gekruisigde, doch ook een opgestane Heiland. Het oog gericht op Hem. Wij moeten zijn het zout der aarde. Dat dit ook inderdaad moge blij ken in het dagelijkse leven. Spr. memo reerde het werk van het C.N.V., waar niet het grote aantal, dooh het begin sel van het grootste belang is. De secretaris, de heer K. Goudzwaard, memoreerde in zijn jaarverslag ver schillende zaken uit het afgelopen jaar. Het ledental bedraagt 148. Ook de penningmeester, de heer J. Ramondt, bracht zijn jaarverslag, wat een goed overzicht gaf van zijn beheer. De aftredende bestuursleden, de .he ren Goudzwaard en Meijboom, beiden te Goes en de heer Nieuwenhuijze te Hein- kenszand werden bij acclamatie herko zen. Namens de Chr. Besturenbond bracht de heer C, K. Maartense de ge lukwensen over. Mevr. D. Piets-Metselaar wisselde een en ander af door declamatie, die zeer op prijs werd gesteld, terwijl de heer Meijers het muzikale gedeelte ver zorgde. De vergadering werd gesloten met dankgebed door de heer Maartense. De collecte voor de Haak-In-actie bracht f 26,86 op. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL VOOR BERGEN OP ZOOM. Met ingang van 1 September a.s. zal het dr Mollerlyseum te Bergen op Zoom worden uitgebreid met een mid delbar» meisjesschool met vijfjarige cur sus. Tot nu toe kende de school alleen een opleiding van jongens voor H.B.S. A en B en Gymnasium A en B. Indonesië zendt waarnemers naar Raad van Europa. Het Indonesische parlement zal waar nemers zenden naar de conferentie van de Raad'van Europa te Straatsburg. MIDDELBURG. Veiling van 28 Maart Groenten: Andijvie 5165; Rode kool 825; Boere kool 1220; Gele kool 15 —17; Prei 16—27; Kroten 6—13; Lof 2349; Peen kg 4—7; Spruiten 1672; Koolrapen 1011; Bloemkool 1934; Sla (stuks) 1529; Snijsla 361,68; Spinazie 2259; Rabarber 39-^44; Ra dijs 718; Fruit: Jonathan 2053; Goüdreinet 20.40. GOES. Veiling van 28 Maart: Witlof A 28—36, id. B 16—25, Spina zie 5057, Rabarber 44, Prei 812, Andijvie 65, Wijnpeen 1,504, Veld sla 65, id. afw. 0,508, Uien 2, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 28 Maart: Appels: Jonathan 1547; Goud- reinette 14—36; Appels verpakt: Jo nathan 3469; Peren: St Remy 32, al les per 100 kg. VEERE. Vismijn van 28 Maart: Aan gevoerd: 873 kg export-garnalen 1,98 2,46; 19 kg schar 4752; 119 kg bot 39—49; 11 kg tong 1,29—1,60; 46 kg rog 38—42; 80 kg ongesorteerde vis 35—60. De commissaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman, heeft gisteren hij het afscheid van het emigrantenschip Julian van Oldenbarneveft" medegedeeld, dat zeer binnenkort iu Australië onderhandelingen zullen aanvangen over de selectie-normen, wclhe bij de Inwerkingtreding van het nieuwe verdrag op I April zullen gelden. De huisvestingsmoeilijkheden doen de voorkeur der Australische regering uit gaan naar ongehuwden en zeer kleine gezinnen, terwijl de Nederlandse bevol kingsstructuur het noodzakelijk maakt dat ook gezinnen van grotere omvang een open deur blijven vinden, wil het overeengekomen quotum van 25.000 emigranten per jaar enigermate bena derd worden. De heer Haveman sprak er zijn leed wezen over uit dat de Nederlandse emi granten deels zelf oorzaak zijn van de moeilijkheden. De ontvangst-kampen, welke voor onze emigranten bestemd zijn, raken verstopt omdat tal van emi grantengezinnen, door gebrek aan ken nis van de Engelse taal, hun weg niet weten te banen en, door In de kampen te blijven, de komst van nieuwe emi granten beletten. In verband hiermede zal overwogen worden prioriteit te verlenen aan de (Ingez. mededeling, adv.) emigranten die zich terdege op hun toe komst, ook wat de taal betreft voorbe reid hebben. Aan de Australische regering is ver zocht in de maanden April en Mei nog vertrek van emigranten geselecteerd volgens oude normen toe te staan. In middels zullen bovengenoemde bespre kingen in Canberra gevoerd worden, van Nederlandse zijde geleid door de ambas sadeur aldaar de heer Teixeira de Mat- tos. Waar zijn onze schepen4 PASSAGIERS- EN TROEPENTRANSPORT SCHEPEN OP INDONESIË. KERTOSONO 28 pass. Ouessant naar Rotter dam. ROMA 9 te Rotterdam verw. ORANJE pass. Ouessant naar Amsterdam. SIBAJAK 97 van Djakarta naaf Rotterdam. WELTEVREDEN 28 te Aden. Mannheim 4.10 (—0.14); Trier 3.83 (plus 0.75)1 Keulen 4.03 (plus 0.20)Ruhrort 6.24 (plus 0.08) i Lobith 12.49 (-0.07); Nijmegen 10.17 (—0.11) Arnhem 3,55 (—0,05)Deventer 4.45 (—0.04)Na* men (la Plante) 2.74 (plus 0.46); Borgharen 43.56 (plus 1.08); Belfeld 14.15 (plus 0.79); Venlo 13.» (plus 0.71)Grave (beneden) 6.16 (plus 0.17) t Vreeswijk 1.72 (-0.08); Lith 3.65 (plus 1.22)1 stuw open te Roermond, Belfeld en Sambeek. ending Ned. i.e.itsik. Beroepen te Ophemert, C. J. de Haan te Aarlanderveen; te Gronin gen (vac. H. W. te Winkel), J. Godt- help te Zwijndrecht. Aangenomen naar Noordsehar- woudeOudkarspel, M. R. Pliester te Vries (Dr.); naar Minnertsga, W. Oost te Wemeldinge. Bedankt voor Arnemuiden, W. J. Kolkert te Vlaardingen; voor Wor- kum, G. Moen, pred. „Ruimzicht" te Doetinchem; voor Neerlangbroek, J. T. Doornenbal te Oene; voor Nijkerk, K. v. d. Pol te Veenendaal; voor Meerkerk, J. Zwijnenburg te Hui zen (N.H.). Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam (vac. S. Doornbos), A. Plaatsman te Renkum- Heelsum; te Engwierum, H. Moll, cand. te Huizen (N.H.); te Reitsum, R. Strijker, cand. te Nijeveen, te Westmaas, W. M. de Bakker, cand. te Den Haag; te WetsingeSauwerd, C. Kamper te Bleiswijk; te Pernis, W. C. P. den Boer te Vorden. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuwpoon, E. du Marchie van Voorthuyzen te Slie- drecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Bedankt voor DriebergenDoorn, H. Amelink te Langerak. Geref. Gemeenten. Beroepen te Katwijk aan Zee, F. Mallan te Bruinisse. Ds J. A. Hoek overleden. Te Hilversum Is in de ouderdom van 77 jaar overleden ds J. A. Hoek, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk, die de overledene van 1904 tot zijn eme ritaat in 1936 heeft gediend. Hij be diende het Woord in Oosterbierum, Goor en Nijenga-Opeinde. In laatst genoemde gemeente was ds Hoek 25 jaar werkzaam. Intrede cand. J. Spoelstra te Gapinge. Zondag 6 Mei a.s. hoopt cand. J. Spoelstra te Meeden, beroepen predi kant bij de Geref. Kerk te Gapinge zijn intrede te doen. De bevestiging zal geschieden door zijn vader ds K. Spoelstra te Meeden (Gr.). Ds P. D. Kuiper. Ds P. D. Kuiper, Geref. pred. te Sassenheim, gaat 16 April a.s. met de „Volendam" een reis maken als geestelijk verzorger van emigranten naar Canada, waar hij ook de jongs kerken bezoeken zal. Ds J. A. Schep. Ds J. A. Schep, Geref. pred. te Schiedam, zal nog niet met de „Johan van Olebarneveld", die einde dezer maand naar Australië gaat, naar zijn arbeidsveld op Tasmanië kunnen vertrekken. Het vertrek is nu defini tief bepaald met de „Sibajak", die 7 Mei a.s. afvaart. Centrale diaconale conferentie. De komende centrale diaconale conferentie der Geref. Kerken zal staan in het teken van het 60-jarig bestaan. Daarom zal deze conferentie gehouden worden te Amsterdam, waar ook de eerste conferentie in 1888 bijeen kwam. Herv. Raad voor „Kerk en School". De jaarvergadering van de Herv. Raad voor „Kerk en School" zal a.s. Vrijdag worden gehouden in Espla nade te Utrecht. Als referenten tre den op de heren: M. Apperloo, secr., met het onderwerp: „Bijbelonderwijl en Verkondiging" en ds R. Dijkstra, em.-pred. te Putten, onderwerpt „A-normalen in school en opvoe ding". Bevestiging en intrede ds D. J. van Djjk De bij de Ned. Herv. Kerk te Sint Annaland beroepen predikant, ds D. J. van Dijk, thans Indische predikant t# Apeldoorn, hoopt op Zondag 15 April, 's middags om half drie zijn intrede té doen. In de morgendienst, die om 10 uur plaats vindt, zal hij bevestigd worden door zijn studievriend, ds M. Ottevan- ger, Ned. Herv. predikant te Leiden. KARL BARTH IN DUITSLAND. Na meer dan twee jaar zal professor Karl Barth weer voor de eerste maal naar Duitsland komen om deel te nemen aan een conferentie van Duitse, Neder landse en Franse theologen. AMSTTRL AMSCHE EFFECTENBEURS. Slotkocrsen op 28 Maart 1951 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligatiën Nederland 1948 Dito 1947 Bito 1937 ollarlening '47 Invest. Certif. Ncderl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N.W.S. Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 C. H. I. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel hfij. A.K.U. fterghs Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unll. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil- Do. 6 oum 99# 96# 96)4 94 100 96 95H 9SH 80 92 94# 91 153 96 96)4 94 100 95# 95 95/i 78# 91)4 94 54 94# 153# 183)4 182# 317 319 118# 119# 138 138 187# 187# 132 134 167 1*4 170 154# 231# 343 228# Wilton 343* 230 251# 248 pref. wd. 165# 166 170 168 Biliton I rubr. Dito H rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Ain. Lijn Java China Jap.lijn Kon. Boot Kon. paketvrt. Ned. Sch. Unie v. Ommeren's Sv. Rott. Lloyd atv. Mij. Ned. H.V.A, Java Cult. N.I.6.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. 315 Amsterd. Bk. 168# 169 227 225 Escompto Bk. 52 52# 272 272# Holl. Bk. Unie 262# 262)4 289 288# Cert. Javasche Bk. 85# 303# 304)4 Hcrstelbk. Pr. 302 303 Ned. Bk. v. Z. Afr. 225 225 474 475 R'damsche Bank 174 173# 125 124# Surinaamse Bk. 122 Twentse Bank 165# 167 107 Am. Smelting 80 78 92# Anaconda Copp. 43# 43# 39# Bethl. Steel 59 57# 105# 47# 105# Chrysler 87 General Motors Intern. Nickel 39# 39# Kennecott 81# 82# 154# 154# Rep. Steel 47 46# 126# 127 Stand. Brands 6# 163)4 163 U.P. Steel 45# 203 203# Cities Service 160 161 North Am. 21# 21# 175 176 Cont. Oil 107# 108# 125# 127# Midcont. Oil 6034 61# 60 59# Philips Oil 84# 84# 100# 100 Shell Unioti 60# 60 27 27 Tide Water 35# 35# 116# 104# 117# Baltimore 104# Miss. K. Texas 103# 106 New York Centr. 23 22# 176# 176)4 Pennsylvania 24 26

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3