Voor UIENZAAD uitrovincie ARTSENDIENST APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen Walcheren. Zuid-Beveland. U fcetvt mij tocA Voor accuraat BEULENWERK BAAYËNS Msjnsbergen, Goes zaagt dag en nacht. „Meester Jansen" nam afscheid van Meliskerke* Men ziet hem ongaarne vertrekken. Zaterdag 24 Maart 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Aanstaande Zondag (1ste Paasdag) m Maandag (2de Paasdag) zullen de rolgende doktoren dienst doen: Middelburg: J. C. Peeck, Lange fiele 49, telef. 2637; Maandag: W. L. Pel, Rouaansekade 11, telef. 2565. Vlissingen: R. Grippeling, Badhuis- itraat 121, telef. 2190; Maandag: J. A. ran Kooten, Koudekerkseweg 78, lelef. 2525. Goes: C. Griep, Ganze- loortstraat 6, telef. 2460. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Middelburgsestraat A 61, Koudeker ke, telef. K 1185—231. Oostkapelle, Serooskerke en Veere: Dr Reijnders Schilt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212, Driewegen, 's Hee- renhoek en Nieuwdorp: J. J. Gelder blom, Havenweg H 21, Nieuwdorp, tel. K 1196327. 'sHeer Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk: A. I. Vos, Dorpstraat A 2, Wolphaarts dijk, tel. K 1198—231 (2e Paasdag: arts P. Staverman, Heink.zand tel. 1106-234) Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vosmeer en St. Philipsland: P. J. Duinker, Tho len, tel. 40 en J. Vermet, tel. 10. In de week van 2431 Maart zullen de volgende apotheken voor avond en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: Engering. Goes: Laport. Van Zaterdagmiddag tot Dinsdag morgen zal de praktijk van de die renartsen in West-Zuid-Beveland wor den waargenomen door A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100—2233 en M. Gaakeer, Ovezande, tel. K 1195283. (Ingez. mededeling, advert.) l) kunt weer volop genieten van de getonde en verdikkende de'& :ekteka< 1 de Wijziging organisatie P.Z.E.M. In de organisatie van de N.V. P.Z.E.M. ia m.i.v. 1 Maart j.L de afdeling Alge meen Technische Dienst onder de hoofd ingenieur, ir H. Everwijn, gebracht, ter wijl de Technische Dienst Districten, met uitzondering van de eilanden Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Phi lipsland, onder leiding staat van ir A. P. Lindenbergh, die daartoe overgeko men is uit Terneuzen. In verband met de belangrijkheid van het distriet Zeeuwsch-Vlaanderen is, met standplaats Terneuzen, voor de da- felijkse leiding aldaar aangewezen ir J. 1. Langebaerd, die organisch staat on der de heer Lindenbergh. De heer Langebaerd studeerde af in 1934 en was, na enkele functies hier te lande te hebben vervuld, tot November 1950 werkzaam bij de N.V. Gebeo, het Gemeenschappelijk Electriciteitsbedrjjf Bandoeng en omstreken. De verkeerscommissie voor Middelburg. In de commissie, die tot taak zal heb ben de verbeteringen in de verbindingen tussen Middelburg en de andere delen der provincie te bestuderen hebben zit ting genomen de heren mr N. Bolke- stein, burgemeester van Middelburg, voorzitter; ir J. F. Denie, directeur van de N.V. Zeeuws-Vlaamse Tramweg Maatschappij, Terneuzen, lid; mr J. A. Dumon Tak, voorzitter van de V.V.V. te Middelburg; W. ten Haaf, secretaris van de Gew. Afd. Zeeland van Bedrijfshore- oa, Middelburg; C. A. Kammeraad, voor- aitter Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden, Middelburg; mr J. L. Nieuwenhuis, Rijksinspecteur van het Verkeer, Middelburg; mr M. A. Ter- woert, voorzitter „Handelsbelang", Mid delburg; drs M. C. Verburg, directeur E.T.I., Middelburg; E. F. A. Sap, so- oiaal-econoom bij het E.T.I. Wegen en duikers op Walcheren aanbesteed. De Herverkavelingscommissie Wal cheren heeft Donderdag het bestek P. 55 aanbesteed, omvattende het ma ken van vier duikers in gewapend beton met bijkomende werken in de West watering van de Polder Walche ren. Apart werd nog aanbesteed de duiker in de Nieuwe Vlissingseweg bij Middelburg, die moet worden ge maakt i.v.m. de verbreding van deze weg. Er werd ingeschreven resp. voor de vier en voor laatstgenoemde dui ker: L. D. Dekker, Vlissingen, f 99.009 en f 34.800; C. v. d. Klippe, Vlissin gen, f99.700 en f36.000; J. A. v. Housselt, Bergen op Zoom, f96.200 en f 37.394; A. J. Blijleven, Breda, f 95.140 en f 37.775; Jac. Vos, Tholen, f 100.500 en f 38.900; fa. J. van Wieringen, Al phen a. d. Rijn, f96.782 en f 37.400; P. B. Huberts, De Bilt, f 106.000 en f 38.500; „Den Oosthoek", Uden, f112.800 en f41.700; L. v. d. Klippe en L. la Gasse, Vlissingen, f 95.400 en f35.800; K. W. Dekker, Veere, f95.456 en f35.547. Voorts werd nog aanbesteed het verbeteren van de weg tussen Grijps- kerke en de Provinciale weg van Zoutelande naar Biggekerke bij het voormalige Tolhuis van Zoutelande in de Noordwa lering van de Polder Wal cheren (Bestek P. 51). Hiervoor kwa men de volgende inschrijvingen bin nen; „Den Oosthoek", Uden, f358.700' Jan van 't Verlaat, Hardinxveld, f315.500; Gebr. Geldof, Serooskerke. f 336..900; fa. JD. Janse, Coiijns- plaat, f349.900. SHDDELBÜBG. Prof. B. V. A, Röling sprak voor Z.V.U. Woensdagavond sprak op uitnodiging van de Z.V.U. in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal prof. mr dr B. V. A. Röling, hoogleraar in het strat en strafprocesrecht aan de R.U. te Gro ningen, over Shakespaere, speciaal over diens beschouwing van het kwaad, zo als deze naar voren komt in zijn drama Macbeth. Prof. Röling noemde het op vallend. dat in dit drama zoveel heksen en demonische situaties voorkomen. Verklaarbaar is dat, indien men de tijd van het ontstaan van Macbeth in reke ning brengt, maar, zo merkte prof. Rö ling op, principieel verschilt dit niet met de moderne tijd. Zei men vroeger, dat iemand van de duivel was bezeten, te genwoordig spreekt men van complexen. Nadat de spreker een inhoudscwer- zicht van dit kleine, compacte en daar door zeer ingewikkelde drama had ge geven, constateerde hij, dat de grond gedachte van het stuk is de verwarring van goed en kwaad en dat Shakespaere ermede wil aantonen, dat de goedé ei genschappen in de mens in bepaalde omstandigheden hem ten verderve kun nen leiden. De in het drama optredende personen vergissen zich onophoudelijk. Slechts drie spreken de waarheid. Op de drie hoogste dingen in het mensenleven wordt een beroep gedaan, n.l. de moed, de liefde en trouw, als lady Macbeth aanzet tot het plegen van de moord op de koning door Macbeth, die zijn weer zin overwint en tot de daad overgaat. Zo is de strekking 't hoogste (de „milk of human kindness") kan leiden tot het slechtste. Macbeth stonden daarna twee wegen open, die der boete en die der vernietiging van het eigen ik, het doorgaan dus op de verkeerde weg. Hij koos de laatste weg, want hij kon zijn geweten niet „wegpraten", slechts „weg doen". Dit is, zo merkte prof. Röling op, de pessimistische, maar ook reële visie van Shakespaere. Vergadering Middelburgs Drankweer- Comité. Woensdagavond vergaderde het Middelburgse Drankweercomité o.l.v. de heer B. v. d. Giezen. De heer G M. Feij nam ontslag als secretaris. In een volgende vergadering zal een nieuwe secretaris worden benoemd. De penningmeester, de heer A. P. Lievense, zal zolang het secretariaat waarnemen. Filmavond N.R.V. De Nederlandse Reisvereniging, afd. Walcheren, besloot Woensdag avond in de sociëteit „De Vergenoe ging" het seizoen met een filmavond. De hoofdschotel was de kleurenfilm „Marokko, de tuin van Allah", die vertond werd door de bekende ci neast D. van Sijn, Er heersen grote contrasten; de rijkdom leeft vlak naast de diepste armoede. Men zag het leven der Arabieren in de steden Casablanca en Marakesj en dat der Berbers in het woeste Hoogland van de Atlas, waarbij de heer van Sijn leerzame en boeiende explicaties gaf. Aan de vertoning van de film ging vooraf een serie kleurendia's, di> vooral de flora en fauna in beeld brachten. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende gevonden voorwerpen zijn gedeponeerd en terug te bekomen Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur Verschillende sleutels, enkele wanten, dop van benzinetank, ballpointpen, riempje, zilveren ringetje, insigne K.N.Z.B., blauwe regenmantelband, vulpen in étui. De lijst van gevonden voorwerpen, welke bij particulieren in bewaring worden gehouden, ligt op ons kantoor te Middelburg, Korte Noordstraat 35, ter inzage. Eindles motorencnrsus, Onder leiding van de heer J. Nijsse vetrgaderde het bestuur van de C.J.B.T.O. te Middelburg met de cur sisten van de motorencursus. De door de cursusleider gestelde vragen wer den alle vlot beantwoord. Ir Steur wenste vervolgens de cur sisten geluk met het behaalde succes en spoorde hen aan de verworven kennis ook in de praktijk te gebrui ken. Aan 22 cursisten werd een ge tuigschrift uitgereikt. VLISSINGEN. Dankbetuiging voor gocdereninzameling Het gemeentebestuur heeft van de Nationale Commissie voor Vluchtelin genhulp te 's-Gravenhage een dankbe tuiging ontvangen voor de ingezamelde 70 colli kleding en speelgoed. Deze zijn in de kampen Hüsede en Ueffeln aan de vluchtelingenkinderen uitgereikt en men was zeer dankbaar voor deze wel in bijzonder goede staat verkerende goederen. Gevonden voorwerpen, De commissaris van politie maakt bekend, dat in het tijdvak van 14 Maart tot en met 21 Maart 1951 de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: di verse sleutels, zakkam, oorbelletjes, herenrijwielen, portemonnaie, porte fauille, zilveren damesring met rode steen, wanten, rechter herenhand schoen (bruin), trens van regenjas, rood-beige geblokte halsdoek. En dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen al waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: Diverse handschoenen, Lipssleutel no. 11773, werlcpet, ma rinemuts, 2 broche's, zaklantaarn grijze ceintuur (visgraat), 2 snoeren kralen, padvindersriem, hondenriem, doublé armbandje, koperen huissleu tel, houten duimstok, kruiwagen, AAGTEKERKE. Openbare Verkoping. Woensdagmiddag werden ten over staan van notaris van Verre in het openbaar verkocht voor de erven D, Hugense: Twee woonhuizen met schuur en erf te Aagtekerke, groot 8 A. 42 c.A. Koper Joh. de Visse: Jacz. voor f 4210; 21 A. bouwland naast perceel I. Koper L. Hugense voor f 588; 31 A. 32 c.A. bouwland aan de Kleine Zandweg. Koper F, Hugense voor f 756. Jaarvergadering Landbouwvereniging. Dinsdagavond hield de plaatselijk afdeling van de Coöp. Landbouwver eniging haar jaarvergadering o.l.v. de heer A. Bosselaar Jzn. Uit de jaar verslagen van secretaris en penning meester bleek, dat 1950 niet ongun stig is geweest. De aftredende be stuursleden A. Bosselaar Jzn., P. de Visser Wzn. en L. J. Maljers werden herkozen. Het gebruik van de kunst meststrooier verliep niet naar genoe gen der leden, daar deze soms te lang op één plaats is. In de rondvraag werden klachten geuit over de waterlopen, zoals deze thans worden gelegd. Vooral was me:r van mening, dat de buizen te diep liggen. BIGGEKERKE. Jaarvergadering C.V.O. De vereniging voor C.V.O. hield haar jaarvergadering o.l.v. de heer P. Wijkhuis. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er 70 leden zijn en 42 kinderen de school be zochten. De aftredende bestuursleden ds Witteveen, M. Caljé en P. Lam- pert werden herkozen. De contributie werd onveranderd vastgesteld. Je heer Wijsman gaf daarna een uiteen zetting over het financieren der school van de vereniging. A.R.-Kïesvereniging. Dinsdagavond kwam de A.R. Kies vereniging o.l.v. de voorzitter, de heer Joh. Kodde, in jaarvergadering bij een. De voorzitter werd als zodamg herkozen. Aan de hand van een con cept van het Centraal Comité werd een nieuw reglement besproken en vastgesteld. DOMBURG. Oranjevereniging vergaderde. De Oranjevereniging alhier telt thans 380 leden. Aldus bleek op de dezer dagen gehouden jaarvergade ring. De voorzitter deelde mede, dat op bescheiden schaal bij de verjaar dagen van het Kon. Huis feest zal moeten worden gevierd gezien de kasmiddelen. Na het huishoudelijke gedeelte heeft mevr. Trimpe Burger- van Strien enkele filmpjes vertoond over de feestelijkheden na de bevrij dingsdagen. KOUDEKERKE. De heer Visser nam afscheid van de Herv. school. In de Herv. school heeft, in tegen woordigheid van het bestuur, personeel en leerlingen, de heer Visser afscheid genomen wegens vertrek naar Noord- wijkerhout. De heer Chr. Schipper, hoofd der school, dankte voor het vele werk door de scheidende onderwijzer verricht en bood namens de kinderen een boek aan, Sprookjes van Grimm. De voorzitter der schoolvereniging, ds L. D. van Dijl, dankte namens het be stuur en overhandigde hem het boek: Sprookjes van Andersen. De onderwijzeres, mevrouw van Eldik, bracht dank voor de ondervonden pret tige samenwerking. De heer Visser herinnerde aan de goede geest, welke altijd op school heerste, en de goede verstandhouding met collega's, bestuur, kinderen en hun ouders. ST. LAURENS. Afd. E.H.B.O. opgericht. Onder leiding van de heer A. C. Schip per werd een vergadering gehouden tot oprichting van een afdeling der Ned. Ver. E.H.B.O. O.m. waren aanwezig dokter Boerwinkel, de districtsvoorzit ter, de heer C. Vader en ca. 25 belang stellenden. De heer Schipper herinnerde eraan, dat de vroegere afdeling in de inunda- tietijd moest worden opgeheven. Nadat de heer Vader op het grote nut van het E.H.B.O.-werk had gewezen, sprak dok ter Boerwinkel een inleidend woord voor de eerste les, die zal gegeven worden op 2 April a.s. 28 personen traden toe. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. C. Schipper, tot secretaris de heer L. Tis- sink, tot penn.esse mej. C. Vader. msj deed OOSTKAPELLE. Mej. IViersinga nam afscheid. Woensdagmiddag nam mej. Wier- singa afscheid van de leerlingen der Chr. school na een diensttijd van 44 jaren. Het hoofd der school, de heel' P. Cornelisse, schetste haar als een goede onderwijzeres, die Oostkapelle 26 jaren met hart en ziel heeft ge diend. De schoolkinderen zongen haar een afscheidslied toe. Een der kinde ren las een gedicht voor en verder werden bloemen en een armbandhor loge aangeboden. Het onderwijzend personeel bood enkele boeken aan als souvenier. De scheidende onderwijzeres ver telde een en ander uit haar leven. Zij begon haar loopbaan in Staphorst en vervolgens in Nijeveen, Kampen, Zuid-Limburg, Aagtekerke en ten slotte 26 jaren in Oostkapelle. De heer Cornelisse dankte Wievsinga voor alles wat zij voor het Chr. onderwijs. SEROOSKERKE (W.). Jaarvergadering. Woensdagavond werd in het lokaal Samenwerking de jaarvergadering van de Chr. Oranje Vereniging „Bea trix" gehouden. Van de 210 leden wa ren buiten het bestuur 2 leden aan wezig. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat het boekjaar 1950 sloot met een batig slot van f345,40. De aftredende bestuursleden J. Francke en F. de Steur werden bij acclamatie herkozen. De jaarlijkse contributie werd vastgesteld op fl per lid. Op de jaardag van Prins Bernhard zal aan de kinderen van alle scholen een tractatie worden aangeboden. Aan het Chr. Fanfarekoor en de Chr. Zang vereniging zal worden verzocht 's avonds 'n concert op de muziektent te willen geven. Besloten werd deze zomer weer een rijtoer te organiseren voor ouden van dagen. (Ingez. mededeling, advert.) "VLISSINGEN: Garage CENTRUM, Fa Rouw en Van Veen, Coosje Buskenstraat 54, Tel. 2866. „Siang-waterleioing" in Rilland. De landbouwer J. Nieuwenhuizen te Rilland-Bath heeft thans stromend water in zijn boerderij, die op een af stand van ca. 600 meter van de hoofdleiding van de waterleiding ge legen is. Tot dusverre aangewezen op regenwater of op water, dat met tankwagens moest worden aange voerd heeit hij t.:ans als eerste „slang- water-leiding" gekregen. De draad- en kabelfabriek uit Amsterdam (de Draka) heeft thans de boerderij van Nieuwenhuizen de primeur gegeven van een soort slang waterleiding, die over de afstand van 600 meter binnen een uur werd aan gelegd en bovendien in die tijd was aangesloten op de hoofdleiding en op het watersysteem van de boerderij. Anders zouden hiervoor dagen nodig zijn. Deze nieuwe buigbare pijplei ding is genaamd polytheenbuis, die, volgens de fabrikant, lichter is dan water, vervaardigd van materiaal, dat chemisch en biologisch onaantast baar is, bij bevriezing van het er zich in bevindende water niet barst en zonder bezwaar een waterdruk van meer dan 30 atmosfeer kan ver dragen. Door een van te voren gegraven 1 meter diepe groeve door het land werd de buis van een door een trac tor getrokken haspel afgerold en door enkele mannen in de geul gelegd. Binnen een uur had de boerderij stromend water. (Ingez. mededeling, advert.) De verkoopster van 't Geschenkenhuis. Ik mocht U zo dikwijls van dienst zijn, bij het uitzoeken van een cadeautje. Ik mag van m'n baas, in deze courant, iedere week 'n babbeltje met U maken over al dat mooi's uit onze zaak. Prettige Paasdagen. komstige huurders met de bouw zoals is voorgesteld, aceoord gaan. De heer Zuidema vroeg of de degelijkheid van de constructies er niet onder zal lijden hetgeen werd ontkend. Het voorstel werd hierna goedge keurd. Goedgekeurd werd ook het voor stel tot de bouw van een achtklassige lagere school in Bouwplan Oost, terwijl eveneens besloten werd aan de R. K. jongensschool vijf klassen af te staan in dit nieuwe schoolgebouw. Het voorstel om toe te treden tot een combinatie van Gasbedrijven teneinde gezamenlijk cokes te verkopen, werd wegens technische redenen door B. en W. teruggenomen. (Ingez. mededeling, advert.) SPECIAAL IN OPTIEK Lange Vorststraat 1 06 Telei. 2159 - GOES Faasknobelrit. De Solexclab „De Bromvlieg" zal Maandagmiddag a.s. (2e Paasdag) een Paasknobelrit voor berijders van alle merken bromfietsen organiseren. De start vindt plaats bij Hotel Ter minus, Stationsplein, terwijl de kno- belrit in de omgeving van Goes zal plaats vinden. Volharding leverde goede prestatie. De gymnastiekvereniging „Volhar ding" te Goes zag kans, om maar even ruim 8000 loten voor het K.N.G.V. aan de man te brengen. Het eindigde daar door in de landelijke wedstrijd op de tweede plaats, waarvoor een prijs van f200 beschikbaar werd gesteld. Met de jubileumviering op komst bete kent dit een bijzonder welkome ver sterking van de verenigingskas. Faaszangdienst op do Markt. Op initiatief van de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. zal Zondagmorgen a.s. (Eerste Paasdag) om half twaalf een korte Paaszangdienst worden ge houden op de Grote Markt. O.l.v. .de heer Adr. Kousemaker zul len daar Üan een aantal paasliederen worden gezongen, waarbij Hosanna voor de muzikale begeleiding zal zorgen. Tij dens de dienst zullen gestencilde bladen met de tekst der te zingen liederen wor den uitgereikt. Medewerking wordt ver leend door het Hervormd kerkkoor. GOES. Bouw industriehallen goedgekeurd. In de Woensdagavond gehouden raadszitting is ook nog ter sprake ge komen de bouw van drie industriehallen. Voordat dit voorstel werd goedgekeurd ontstond hierover een kleine discussie. De heer de Roo sprak zijn verwondering over het voorstel uit want hij had de indruk gekregen dat Polynorm aan de prijzen gebonden was. Toen de voorzit ter mededeelde, dat deze bouwmaat schappij zich niet aan de toezeggingen had gehouden, verweet de heer de Roo B. en W. verzuimd te hebben de af spraak niet schriftelijk te hebben vast gelegd. Weth. Roose gaf dit toe, doch weth. Buys wees erop, dat het materi- aalbedrijf thans met zeer veel risico's moet werken, en weth. Van Melle wees erop, dat het risico door de opdracht gever gedragen moet worden. Op een vraag van de heer de Roo deelde de voorzitter mede, dat de toe- (Ingez. mededeling, advert.) naar BIEZELINGE. Ouderavond kleuterschool. De kleuterschool hield Woensdag avond haar ouderavond o.l.v. de voorzitter, de heer C. Traas. De heer Jac. Kloosterman behandelde het on derwerp „Hoe staan wij ouders te genover de school", waarna de heer A. A. van de Vrie een onderwerp in leidde getiteld „Het kind en de school". De onderwijzeressen Mej. S. Sinke en mej. C. S. de Puit vertelden iets uit hun klas en zorgden verder voor de vrolijke toon door het organiseren van een spraakwaterval voor paren en een uitvoering van kleuterspel letjes door volwassenen. HEINKENSZAND. Examen voor brandweerlieden. Reeds enige tijd is onder leiding van de heren Pilaar en Fokema een cur sus gegeven voor de vrijwillige brandweer. Dinsdagmiddag werd een mondeling examen afgenomen door de heren v. Mijnhard uit Den Haag, Koster uit Breda en Matthijsse uit iddelbmg. Mede aanwezig was het dagelijks bestuur dezer gemeente. a een p" r, ningen werden de di ploma's uitgereikt. Na afloop sprak burgemeester Funk een woord van dank en waardering. Namens de cur sisten overhandigde de heer S. Dek ker, de cursusleider, de heer Fokema, een vulpotlood. Ook spraken nog de heren Matthijsse en Mijnhorst. KLOETINGE. Vergadering Ver. van Oud-leerlingen. Donderdagavond hield de vereni ging van Oud-leerlingen van land en tuinbouwwintercursussen in sa menwerking met de N.F.O. afd. Goes een vergadering in café „de Tol". De heer J. Weststrate werd als viee- voorzitter herkozen. In de plaats van de heren P. Oele en Joh. v. d. Velde werden tot penningmeester en secre taris gekozen de heren G. Jacobs en J. de Jonge. Gezien de financiële con sequenties werd besloten dit jaar geen bloementententoonstelling te houden. Na de pauze gaf de heer M. Paar- dekoper zijn reisindrukken weer over Amerika en dan vooral over de fruit teelt in dit land. Met lantaarnplaatjes werd daarna een en ander verduide lijkt. Afd. N.C.L.B. in jaarvergadering bijeen. Woensdaghield de afdeling Kloe- tinge van de Ned. Chr. Landarbei- dersbond haar 19e jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, de heer J. van Liere. Na afdoening van de huishoudelijke zaken hield het H.B.-lid, de heer A. Vingerling uit Goes, een toespraak. Spreker belichtte o.m. het loon- en prijsvraagstuk van het ogenblik, waarin hij de houding van het C.N.V. belichtte. Hij wees ook op het grote voorrecht als N.C.L.B.ers te behoren tot het Chr. Nat. Vakver bond, dat ook in onze dagen weer beweest, dat niet het grote getal, doch het beginsel de grootste kracht is. Nadat nog een spraakwaterval was gehouden, voerden na de pauze nog het woord de heer D. Koster namens de Herv. Mannenvereniging en de heer A. de Lange namens de Chr. Be sturenbond, waarna namens de ker keraad der Ned. Herv. Gem. de heer A. Lankester een slotwoord sprak. KRUINTNGEN. Ouderavond landbouwhuishoudschool. Onder grote belangstelling, o.m. van B. en W., heeft de Landbouw huishoudschool alhier een ouderavond gehouden o.l.v. Mej. Boogerd. Met muziek en zang en een toneelstuk ge steld ..Instituut Kwartelhof" werden de uren gezellig doorgebracht. Na n» pauze deelde Mej. Boogerd nog mede, dat een schoolclub is opgericht onder de naam „Onda" (Ontspanning naar heid). In het schoolgebouw kon het werk der meisjes voordien worden bezichtigd, waaruit bleek, dat deze school in een grote behoefte voorziet. Ouderavond o.l. school. Dinsdag werd een ouderavond van de o.l. school gehouden. Nadat vooraf ge legenheid was gegeven het werk van de leerlingen te bezichtigen, gaf het hoofd der school, de heer C. Maaskant, een overzicht van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Met enige vrees wordt uitgezien naar 1 September a.s., de da tum waarop mevr. OnstenkLokerse de school zal verlaten om zich aan haar huishouden te geven. Het is de vraag of een nieuwe onderwijzeres gevonden zal kunnen worden. De heer A. M. Kostense werd tot lid der oudercommissie herkozen. In de va cature Jan Witte, welke zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen mevr. F. C. BrandtHartoog. Het schoolfonds heeft een batig saldo van ruim f 350,—. Besloten werd dit jaar ook met de le, 2e en 3e klas een schoolreis te maken, en wel naar Oisterwijk en omgeving. Mej. J. Weststrate declameerde en kele verzen, waarna de heer W. Brou wer een fragment voorlas uit „Da Witte" van Ernst Claes. Burgemeester Vogelaar sprak een slotwoord. NIEUWDORP. Uitslag verkoping. Op 21 Maart j.l. werd in het café van de heer J. de Laat t.v. van de heer Iz. Bakker c.s. ten overstaan van notaris D. C. van Werkum te Hein kenszand publiek verkocht het woon huis met schuurtje, erf en tuin te Nieuwdorp, H 260, groot 3 A. 64 c.A. Koper werd de heer Jacs. de Bruyn, aldaar, voor f 1200. OVEZANDE. Ouderavond Chr. school. De Chr. school te Ovezande heeft een uitstekend geslaagde ouderavond gehouden waar door een onderwijzeres aan de hand van een nieuw leer- systeem, het z.g.n. flanelbord, een bijbels verhaal werd verteld. Het hoofd der school hield een inleiding over „critische zin", waarna de heer Mol een bijbels onderwerp behandel de. Gepleit werd voor het stichten van een fondsje voor het aanschaffen van bijzondere leermiddelen die de gemeente vermoedelijk niet zal ver goeden. De heer H. Jansen te Meliskerke zal de 22ste Maart niet spoedig vergeten. Want het was de dag, waarop hij af scheid genomen heeft van de B.O.A.Z.- school waar hij als hoofd ruim 18 jaar voor de klas heeft gestaan. Het werd tevens een afscheid van de gehele ge meente en zowel uit de overgrote be langstelling ais uit het gesprokene bleek, dat men „Meester Jansen" on gaarne ziet vertrekken naar zijn nieuwe werkkring in Gouda. „Uw verblijf hier was een arbeid zaam leven, niet alleen in de school, maar ook ver daarbuiten". Dit zei de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Provoost, nadat hij de avond, die gehouden werd in het kerkgebouw der Geref. Gemeente, met Schriftlezing en gebed had geopend. Hij bracht het scheidende hoofd dank voor het Bijbels onderwijs dat hij de kin deren heeft gegeven. Teruggrijpend naai het voorgelezen Schriftgedeelte - de 144ste Psalm wees spr. erop, dat de heer Jansen dit heeft mogen doen in de kracht van Gods liefde. Nadat hij mevr. Jansen dank had gebracht voor hetgeen zij in de gemeente heeft mogen doen, bood hij, namens leden en oud-leerlingen een fraaie hanglamp aan. „Wat ik heb gedaan is niets, de Heere heeft het gedaan" zei de heer Jansen, toen hij ontroerd dankte voor de vele vriendschap en aangename samenwer king, die hij gedurende zijn verblijf hier had ondervonden. Achtereenvolgens dankte hij het schoolbestuur, de kerke raad, zijn collega Bouwman uit Aagte kerke, B. en W., het hootd der Geref. school de heer Beukelman en de con cierge de heer Hoogewerf. Tenslotte sprak hij dankwoorden tot de heer J. S. Hoek, die namens de com missie van vaste medewerkers aan het Zeeuwsch Dagblad, aanwezig was. De heer Jansen wees in zijn dankwoord op de grote taak, die dit Prot. Chr. dag blad in de samenleving heeft te vervul len. Nadat eèn korte pauze was gehouden, voerden achtereenvolgens het woord de heer de Korte namens de kerkeraad, burgemeester Huysman namens de raad en de gemeente, de heer J. 8. Hoek, die net scheidende schoolhoofd namens het bestuur van het Zeeuwseh Dagblad, een gratis jaarabonnement aanoood, de heer Bouwman, de heer Beukelman en ten slotte de Geref. predikant ds van Nes. Nadat de heer Jansen de sprekers af zonderlijk had gedankt ricntte de voor zitter van het schoolbestuur zich tot diens opvolger, de heer Geuze, die uit Rotterdam is gekomen en die nu meteen als schoolhoofd werd geïnstalleerd. De heer Geuze zette in een eenvoudige, maar krachtige rede zijn standpunt, Bij bels onderricht op de scholen, uiteen. Hij hoopte op een goede samenwerking. Op zijn verzoek zong men de 116e Psalm, waarna ouderling de Korte de avond met dankgebed sloot.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2