SHSSDH Wet Pasen dit pakje In Zeeuwsch-Vlaanderen werd flink spionnagewerk verricht* VERKOUDEN? ADAmON Haar avontuur bij Vw sl**g dat pakje mei Mascotte gaat-ie goed! HET ZEEUWSE VERZET. (IV) Samenwerking met „Witte Brigade"* „Luchtgevecht" tussen apen en papegaaien. SIROOP BONN u Moordend tempo! De regen was weer spelbreker •bed is ook voor U ideaal! Maandag 19 Maart 1951 Pagina 2 (Ingez. mededeling, advert.) In Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan het westen door de Duitse maatregelen moeilijker te bereiken was, treft men als verzetswerk het eerst spionnagewerk aan. Ook zitten sommigen in de, overigens passieve, O.D. Verder dringt de illegale pers reeds spoedig in het westelyk gedeelte door en tenslotte is hier en daar een voorloper van de LO met voor de hand liggend onderduikerswerk bezig. De pioniers, die dikwyls op alle gebieden tegelyk bezig waren, kwamen van zelfsprekend op de duur in contact met elkaar, maar van een biyvend verband voor het onderduikerswerk is vóór midden '43 toch nog geen sprake. Met de komst van Frits de Zwerver in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen begonnen en daarna uitgebouwd, wordt de orga nisatie na de komst van Jan de Wit voltooid en in vast provinciaal verband gebracht. Eigenlyk is de komst van Frits niet de enige oorzaak van het ontstaan der organisatie. Men had zich nl. toen reeds voorgenomen dit werk te organiseren, omdat men bemerkte, dat door enkele zwakke broeders het illegale werk en de zwarte handel niet geheel uit elkaar gehouden werden. Er moesten vele contacten worden gelegd. Men heeft verder ln '43 niet stil ge zeten. Voortdurend werden nieuwe con tacten gemaakt en verbindingen ge legd, o.a. met Bertus, een onderduiker in Zeeuwsch-Vlaanderen, afkomstig van 2uld-Beveland, die lange tijd de ver binding tussen beide gebieden met Wal cheren onderhield. Deze Bertus, die b(J een dominee ln Aardenburg ondergedo ken was, kreeg reeds voor de komst van Frits contact met een verzetsman ln Axel, bij wie hij ook onderdook om vandaar uit Zeeuwsch-Vlaanderen-W. in tensiever te gaan bewerken. Hij kwam via de genoemde Axelse medewerker tevens ln aanraking met Bill, die reeds lang bezig was met allerlei verzetswerk. Eerst gingen ze samen op stap als koe riers voor Zeeuwsch-Vlaanderen, daarna nam Bertus het westen en Bill het oos ten voor zijn rekening. Eind '43 nam Bertus een neef van de man uit Axel, kleine Jaap, mee op stap en spoedig daarna nam deze het werk over, terwijl Bertus na de kraak van St. Lauren3 uitsluitend met KP werk ging bezighouden. Maar eerst heeft hij nog Jan de Wit, de koerier van de pro vinciale, geïntroduceerd bij de contac ten ln Zeeuws-Vlaanderen. VELE CONTACTEN. Ook zo is het beeld uit de beginperi ode nog niet voltooid. Men moet nl. ook aandacht besteden aan de vele en wil lekeurige contacten, die de verzetsmen sen uit Zeeuws-Vlaanderen buiten dit gebied hadden. Bertus bv. kreeg zijn bonkaarten, voordat Zeeuwsch-Vlaande ren officieel bij de LO getrokken was, o.a. uit Barendrecht van de latere Frans-PBS en zelfs ook uit Zeist. Om streeks de komst van Frits de Zwer ver werd Goes zijn bonkaartencontact, terwijl hij ook relaties met Vllssingen onderhield en tenslotte op eigen houtje de weg wist te vinden naar Cor van de LO in Breda en naar Eindhoven. Bill had met name ten behoeve van de Inlichtingendienst contact met Quant en met de algemene groep op Zuid-Be veland. Met die groep onderhielden ook de latere LO-medewerkers uit Sluis verbinding voor het verkrijgen van bon kaarten totdat in September '43 de al gemene groep uitgeschakeld werd. De dominee van Aardenhurg legde contac ten op 'Noord-Beveland voor het plaat sen van onderduikers. Verder bestond er een Trouwverbinding tussen Bres- kens en Vllssingen, die ook voor inlich tingenwerk gebruikt werd en die in de beginperiode van belang was voor de LO, omdat ln het noordelijk deel van West-Zeeuws-Vlaanderen de LO en Trouw één waren. Tenslotte ls het van belang op te merken, dat de Witte Brigade voor de spionnage en het etappenwerk voorpos ten ln Zeeuwsch-Vlaanderen had zitten, met name op de lijn Hulst-CUnge. Die verbinding bestond reeds in '40. Begin '44 werd de organisatie van Zeeuwsch-Vlaanderen voltooid. Vele plaatsen, b.v. Axel, Hulst, Aardenburg, Oostburg, Breskens en Sluis waren toen reeds actief aan de gang en in on derling verband; ln andere plaatsen moest de actie nog gestart worden of bij vernieuwing op gang gebracht wor den, bv. in Terneuzen, Sas van Gent en Kloosterzande. In weer andere plaatsen werkte men reeds, maar was het leg gen van een vaster verband met het district noodzakelijk. Eigenlijk kwamen er twee districten, Oost met de rayons Hulst, Axel en Ter- neuzen, en West met Breskens en Oost burg. Een duidelijke districtsleiding be stond weliswaar niet, zy 't dat de ge noemde medewerker uit Axel (Oost) en de dominee uit Aardenburg (West) een belangrijke plaats in de districten inna men. De koeriers Bill en Kleine Jaap onderhielden, zoals gezegd, de verbin dingen in en buiten het district. Tot September '44 (op 19 September werd Axel bevrijd) wist men dit Organisato risch verband in stand te houden en uit te breiden. UIT „HET GROTE GEBOD" VERZETSBOEK LO-LKP Het totaal onderduikers ls ook hier moeilijk te schatten, maar het zal ln leder geval liggen boven het aantal uit gereikte bonkaarten: 800 voor Zeeuws- Vlaanderen-Oost en 500 voor Zeeuws- Vlaanderen-West. Dat aantal werd ln toenemende mate op valse Inlegvellen verkregen. CONTROLE WAS NODIG. Ook hier besteedde men aandacht aan de controle op de uitreiking. Toen een contact in Zaamslag weigerde op te geven, hoe de afgenomen 10 bonkaar ten gedistribueerd werden, verschafte men geen bonkaarten meer; eerst poog de de man door opgave van enkele adressen de LO tevreden te stellen, maar het ene bleek zijn eigen duikadres te zijn en het andere was dat van zijn „medewerker", die hem echter niet keu- de. De jongeman zette zijn pogingen om bonkaarten te verkrijgen onder dreige menten voort en gaf daartoe zelfs be kendheid aan de LO-adressen. De LO nam het arbeidsbureau in de arm en van daar uit werd hy gewaarschuwd zich niet meer op straat te vertonen, omdat hij anders voor de arbeidsinzet gevorderd zou worden. Dat was af doende. Financiën voor het werk kreeg men volgens de bekende recepten, terwijl vooral ln het Noorden van W.-Vlaan deren de kas versterkt was uit de ver koop van Trouw. Een boer uit West- Zeeuws-Vlaanderen kocht de „last" van het herbergen van onderduikers af door maandelijks f 500.te verschaffen. Voor het plaatsen van onderduikers probeerde men vanzelfsprekend protes tanten by protestanten en katholieken by katholieken te plaatsen, wat onder de gemengde bevolking vooral ln Oost- Zeeuws-Vlaanderen goed gelukte. Ook het medewerkersapparaat was daar ge- mengder, zij het dan dat uit de oorza ken van het ontstaan, de leiding over wegend ln handen van protestanten was. Hier en daar muntte men uit door gastvrijheid, zoals b.v. een weduwe in Zaamslag, die zelf twee zoons elders ondergedoken had en vijf onderduikers in haar huis nam. Op een boerderij ln de Emmapolder waren er soms negen tegelijk, maar dat waren hoofdzakelijk onderduikers voor de etappendienst, die daar klaar gehouden werden voor het overschryden van de grens. „YOU MUST HAVE LUCK"... De grensoverschry'dlng vond met be hulp van medewerkers uit het politie corps plaats ln samenwerking met de Witte Brigade voornamelijk bij Clinge. 20 piloten, 6 Franse krijgsgevangenen, benevens vele illegale werkers en on derduikers, passeerden daar de grens. De 70-jarige pastoor uit het dorp, die men de wandelende BBC noemde, ver leende zijn trouwe diensten voor het ge sprek met vreemdelingen ln het Frans en in het Engels, zowel als voor het In vullen der papleren. Andere illegale grensovergangen bestonden bij Selzaete, St. Jan-Steen en Nleuwnamen. Vanzelf sprekend werd ln het grensgebied door de Duitsers en de landwacht zwaar ge controleerd. Ook het overbrengen van piloten naar Zeeuwsch-Vlaanderen was door de controle zeer moeilijk. Twee medewerkers uit Axel, die een drietal Engelse piloten op de veerboot van Hoedekenskerke naar Terneuzen vervoerden, kwamen ln moeilijkheden, doordat de aan boord aanwezige Duit sers zich naast de piloten neerzetten. Een poging tot een gesprek zou fataal kunnen worden. Nu kwam er juist een Engels eskader over de Schelde, dat de aandacht wat afleidde. Een Duitser merkte op: „Sie fliegen über". „Ja", antwoordde een LO'er. Daarop verze kerde een andere Duitser, diep ademha lend: „Sie mussen Gliick haben". De LO'er antwoordde: „Und wissen Sie was die Flieger sagen? Sie sagen: You must have luck". En de Engelse piloten zaten er by met een gezicht alsof ze er alles van begrepen Het contact met officiële organen, politie, distributiebureaux en arbeids- bureaux, was over het algemeen uitste kend en heeft veel profijt opgeleverd, o.a. by de voorziening van de Qulttun- gen der Z-kaarten, waardoor vanwege de Z-kaarten-actie geen man uit Z. Vlaanderen gevorderd werd. Er was ook contact met de SD, maar van enigszins andere aard. In Terneu zen tapte een medewerker n.l. geduren de twee jaar de SD telefoon af. Hy wist uit de afgeluisterde gesprekken vele waarschuwingen door te geven. Geheel van arrestaties verstoken bleef Zeeuwsch-Vlaanderen niet. Reeds in Au gustus '43 werden in Zeeuwsch-Vlaande- ren-Oost arrestaties verricht l.v.m. In lichtingenwerk en Trouw-verspreiding en samenhangend met de arrestaties van de algemene groep Zuid-Beveland. Op de lijn van Selzaete werden de me dewerkers voor de etappendienst naar België door arrestatie uitgeschakeld. Ook de reeds eerder genoemde voorman uit Axel werd ln '44 gearresteerd we gens het verbergen van Joden. Vyfhonderd apen en 24 papegaaien hebben in een vliegtuig van de B.O.A.C. tussen Cairo en Rome en tussen Rome en Londen een formeel gevecht gele verd. Er vielen geen slachtoffers, maar wel brachten de dieren elkaar wonden toe. De ongeregeldheden begonnen, toen enkele apen na het vertrek van het vliegveld uit Cairo uit hun kooien ont snapten. Overgelukkig bevrijdden de apen de papegaaien uit hun kooien en begonnen deze op te jagen in de vracht ruimte. De papegaaien kwamen echter in de aanval en de apen sloegen op de vlucht voor hun scherpe snavels. Enige kraanvogels werden wat onrustig en gingen van het éne been op het andere staan, maar een aantal vliegende hon den bleef ongestoord op en neer zwaaien. Te Rome werden beide partijen door inmiddels gewaarschuwde zoölogische deskundigen weer ingesloten, maar na het vertrek uit Rome begon het lieve leventje opnieuw. Ditmaal herwonnen de papegaaien zelf de vrüheid door met hun snavels hun tenen kooien door te knagen. Eén wist zelfs onder de vloer door in de keuken te komen. Te Londen werden de papegaaien gevangen en, in speciaal versterkte kooien opgesloten, aan boord van een vliegtuig met be stemming Amsterdam gebracht. De apen schreeuwden hen een vaarwel toe, terwijl zü naar een verwarmde loods werden gebracht. Hun reisdoel is New- York. (Ingez. mededeling, advert.) (Ingez. mededeling, adv.) VLIS Kost minder dan élke andere auto" in zijn klassel Rijdt 1 op 12! Centrale chassis-smering, dus lage onder- houds-kosten! Kruissnelheid 85 km/u! 'aat U nooit in de steek! IMPORT NV. AUTO PALACr DEN HAAG Garage CENTRUM, Fa Rouw en Van Veen, Coosje Buskenstraat 54, Tel. 2866. KERK EN SCHOOL Zaterdagmiddagvoetbal. WEMELDINGE II VERSLAAT KRABBENDIJKE II. De zware regenval der laatste dagen van de vorige week, was de oorzaak, dat vele velden moesten worden afge keurd wegens onbespeelbaarheid, zodat er dan ook slechts een 4-tal wedstryden kon doorgaan. lo KLASSE: Colpl. Boys IKapelle I 23; Wolfaartsdgk IKrabbendyke I 3—5. De beide wedstrijden, welke ln deze klasse gespeeld werden, hebben geen verrassingen opgeleverd. Het zwakke Wolfaartsdyk slaagde er ook op eigen terrein niet in om de gasten uit Krab bendyke te bedwingen en moest daar door zijn 14e nederlaag incasseren. Ook de magere overwinning van Kapelle op de gastheren in Coljjnsplaat lag onge- (Ingez. mededeMng, advert.) .-•-•••• - v.' Lekker warm en volkomen geruisloze vering. t l'.LETON door G. P. BAKKER. 46) o— „Niet nodig, blijf", sprak de offi cier op iets minder brute to Dn. „Heb je gasten?" „Slechts één. Een kapitein van het leger van de hertog, die hier sinds enige dagen met zijn oppasser ver blijf houdt." „Ga voor." Ze doorzochten de onderverdieping en de bijgebouwtjes, zonder iets bij zonders te ontdekken. In de keuken werden ze opgewacht door Annette. „Goede morgen, kapitein", zei ze vrolijk, „en daar heb je warempel Jörgen ook." „Hoe gaat het met jou sinds de hertog „Goed", zei Jörgen enigszins stroef, maar toen de luitenant zich omwend de, schudde hjj even grijnslachend met het hoofd in de richting van zijn meerdere. „Allemachtig, wat een rook", brom de deze, maar onverwachts draaide hij zich weer om. Echter te laat om het stille spel van zijn wachtmeester te kunnen bewonderen. Mpar met grote belangstelling keek hij naar het knappe, donkere dienst meisje, dat bij de tafel zat mosterd te malen. Op haar schoot draaide ze onverschillig een ronde stenen kom rond met een grote ijzeren kogel er in „Wie ben jij vroeg hy. „Lize", luidde het antwoord en ze keek met haar grote, donkere kijkers de knappe luitenant lachend aan. „Sta op." Het slanke, bevallige boerenmeisje in haar rood keursje, witte mouwen en zwarte rok voldeed aan de uitno diging. „Volg mq." Jörgen begon te gniffelen. „An nette", zei hij, „de luitenant is niet gek." Maar Annette ging mee. In de jachtweide nam de luitenant weer aan de tafel plaats. „Hoe heet je?" „Lize, kapitein." „Verder." „Glück." „Reeds lang hier?" „Een jaar, als hulp van vrouw Ru- dolf." 9 Glück, ik geloof dat je mij geluk brengt" zei hij. Ze keek hem aan met grote, verbaasde ogen. „Wanneer is hier de laatste vrouwe lijke gast geweest?" vroeg hij. „Ge woond, bedoel ik." „Enige dagen geleden is een nichtje van vrouw Annette met haar vrijer vertrokken." „Hoe lang heeft die hier gewoond?" „Een maand ongeveer." „Ik zoek een dame, die gevlucht is en ik geloof, dat ik haar gevonden heb. We zullen deze dame meenemen. Laat twee mannen haar bewaken. Maar alle eerbied, geen grapjes. Het is een voorname dame." Lize schudde het zwartgelokte kupje, alsof ze te kennen wou geven, dat de huzarenofficier een slag van de mo len gekregen had. „Kapitein", zei ze, ,.u maakt grap jes. Ik verlang niet naar het leger te gaan." „Je gaat toch." „Kapitein", sprak Annette, ,ik ge loof dat u een grote vergissing begaat. Lize werkt hier reeds meer dan een jaar. De knechten kunnen het getui gen." „Toch zal ze mee moeten en ik raad u in uw eigen belang, u niet verdei met deze zaak te bemoeien. Ik zie al door de vingers, dat Rudolf wilde nog iets in het midden brengen. „Mond dicht", luidde het ongedul dige antwoord. „Bewaak die dame goed", sprak hij tot zijn huzaren. „Ik stel je met je hoofd verantwoordelijk." „Een vogeltje vloog in de kooi", neuriede hij thans beter geluimd." „En nu gaan we naar boven. Waard, eerst nog een beker wijn. We hebben geen haast. De herberg wordt goed bewaakt. Er kan geen muis uit." Hij dronk de beker leeg in een lange teug, zuchtte van genot en beval; „En nu naar boven." Alle deuren werden geopend. Alle vertrekken onderworpen aan een nauwkeurig onderzoek. In Marion's kamer zocht hij heel lang. Hij kreeg zeker de indruk, dat die nog onlangs bewoond was geweest. Was het de lichte geur van lavendel, de geheime betovering, welke een mooie jonge vrouw omringt? Geen stuk bleef op zijn plaats. Hij ontdekte niets, maar zei: „Juist, hier heeft ze gewoond." Hij opende de deur van Saxon's ka mer. Deze zat doodkalm in 'n leuning stoel. Melchior stond naast hem. „Goeden middag, luitenant", sprak Saxon vriendelijk. „Wat is de reden van uw bezoek?" „Wie is u?" vroeg hij. „Wie is vroeg de ander. „Von Lisse, luitenant van de keizer lijke huzaren onder veldmaarschalk Von Pappenheim." „Kapitein Saxon, vroeger van Wal- leinstein's ruiters. En dit is wacht meester Melchior." (Wordt vervolgd.) twjjfeld in de lijn der verwachtingen, al moet er ook altijd rekening mee ge houden worden, dat Colpl. Boys op eigen terrein geduchte tegenstanders zijn. De beide overwinnaars van Kapelle en Krabbendyke zien hun moeite dan ook beloond door één plaats op de algemene ranglijst te stijgen. 2e KLASSE A: S.V.D. I—Veere I 22. Nadat Veere een week geleden er In slaagde om de leider en vermoedelijke kampioen van Serooskerke te verslaan, moest het in Driewegen met een ge lijk spel tevreden zqn. Het steeg daar door echter op de ranglijst en bezet nu de tweede plaats, zonder een gevaar te betekenen voor Serooskerke. 2e KLASSE B: Wemeldinge II— Krabbendijke Ut 5—4. Al kwamen de gastheren van We meldinge met de hakken over de sloot, zij leverden toch een opmerkelijke prestatie door Krabbendijke te ver slaan. Was Wemeldinge enkele weken geleden nog by de hekkensluiters, het bezet thans de 7e plaats. Alle overige wedstrijden werden af gelast. Jubileumconcert Souburgs Mannenkoor. Ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan heeft het Souburgs Mannen koor, onder leiding van de heer S. Sanders, Zaterdagavond een jubileum concert gegeven. Koorzang van uitsluitend mannen is erg moeiiyk. Daarom stemt het tot voldoening, dat in het eerste gedeelte van dit concert bleek, hoe onder de enthousiaste leiding van de heer San ders een behoorlijk resultaat ls bereikt wat betreft uitspraak, voordracht en zuiverheid. Opvallend was het beheer ste zingen, waardoor ruwheden werden vermeden. Al was niet alles even zui ver, het resultaat was verblijdend en hoopvol. Een uit 22 musici bestaand sympho- nie-orkest verleende medewerking door het spelen van enkele bekende muziek stukken, waarvan de selectie uit wer ken van Schubert ons het slechtste be viel. Tezamen met het orkest werden door het koor nog enkele walsen uit gevoerd. Doordat het koor wel wat te klein was voor dit orkest werd in sommige gedeelten vervallen in de fout van het ruw zingen. Wanneer met ani mo doorgewerkt wordt, zal in de toe komst heel waf bereikt kunnen worden. Voordat 't concert begon werden o.a. door de burgemeester van Souburg, de heer Stemerding, en een afgevaardigde van de Zeeuwse Zangersbond en na mens verschillende zusterverenigingen felicitaties uitgesproken. De heer en Mevr. Sanders kregen geschenken, terwijl na afloop alle mede werkende orkestleden een surprise ont vingen. J. K. Vergadering Ring Goes van de Vrije Universiteit. Zaterdag vergaderde de Ring Goes van de Vereniging voor H.O. op Geref. Grondslag, onder leiding van ds van der Leek te Kapelle. Het voornaamste punt van bespre king was de winteractie voor de ver hoging van de contributies. Hoewel niet alle plaatselijke comité's aanwezig wa ren, kon toch worden geconstateerd, dat de bijdragen in totaal met f 650. zijn vermeerderd. Bovendien is het aantal busjes van de vrouwenactie niet onbelangryk verhoogd. Voorzover be kend bedraagt de meerdere opbrengst voor de provincie ruim f1000.Ver wacht kan echter worden, dat het eind resultaat belangrijk hoger zal zijn. Naar de heer Kalisvaart, vertegenwoor diger van de V.U., meedeelde, gaf de laatste lichting van de busjes over het gehele land een opbrengst van f75000. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noorden A. J. Jorissen, cand. te Rijssen. Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam (vac. S. Doorn bos) A. Plaatsman te Renkum Heelsum en G. W. Rijken te Rotterdam-Z. Vergadering over het oecumenische vraagstuk. Op Dinsdagavond 27 Maart en op Woensdag 28 Maart a.s. belegt het Ge reformeerd Studieverbond voor Oecu menische Vragen te Utrecht een bij eenkomst voor leden en belangstellen den. Dinsdagsavonds zullen in een vergadering, die om 8 uur aanvangt, in de Westerkerk spreken Dr L. Praam- sma over de Internationale Raad van Christelijke Kerken, ds F. Dresselhuis over the National Association of Evan gelicals en Prof. Mr I. A. Diepenhorst over de Wereldraad van Kerken. Woensdagmorgen om 10.30 u. begint in de Oosterkerk een vergadering, waar in deze onderwerpen worden bespro ken. Promotie F. E. Meuleman. Naar wij vernemen is de heer C. E. Meuleman, theol. drs te Steenwijk, voornemens 20 April a.s. aan de V.U. te promoveren, tot doctor in de theolo gie op een proefschrift getiteld: „Da ontwikkeling van het Dogma in de Rooms Katholieke theologie". Als pro motor treedt op prof. dr G. C. Berkou- wer. Drs Meuleman zal gaarne een e.v. beroep uit de Geref. Kerken met in gang van 20 Mei a.s. in overweging nemen. Zijn adres is Kornputsingel 22 te Steenwijk. ACTIEVERGADERING VAN MOSSELKWEKERS TE GOES. (Vervolg van pag, 1) Stemmen uit de practyk. De voorzitters van de verschillende vissersverenigingen belichtten daarna nog eens hoe moeilijk de positie der mosselvissers wel is. Allen zonder uit zondering wezen zy er op, dat de enig ste mogelijkheid tot redding is gelegen in het verlenen van bedrijfssteun van overheidswege aan de zwaar gedupeer de bedrijven. Uit deze betogen bleek, dat vooral in de kleinere bedrijven de nood heel hoog is gestegen. Achtereen volgens werd dit standpunt uiteengezet door de heren A. P. E. Rammeloo uit Philippine, A. C. Verschoor te Bruinisse, Joh. Bal te Tholen, C. Pekaar en H. Bom te Yerseke en J. C. van der Hey- den te Nieuw-Namen. Namens de bur gemeesters der Zeeuwse visserqgemeen- ten sprak burgemeester W. v. d. Berg van Bruinisse. Hy wees op de financiële consequenties die de steunverlening voor de gemeentebesturen met zich brengt. Zo trok Bruinisse reeds f 52.000 uit. De voorzitter der Stichting Neder landse Visserij, mr Kievit de Jonge, wees de aanwezigen op enkele licht puntjes. Hij wekte de aanwezigen op vooral de organisatie te versterken; het niet georganiseerd zijn der visserij werkte het optreden van het Bedrijfs- schap in de hand. Jhr de Casembroot, de Commissaris der Koningin, zegde de aanwezigen da volledige steun van het provinciaal be stuur toe by hun pogingen om over heidssteun te verkrijgen. Motie. Tenslotte werd een motie aangeno men, waarin bq de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening wordt aangedrongen om de mossel- visserij bedrijfssteun te verlenen. Deze motie zal ter kennis worden gebracht van de Raad van Ministers, de minis ter van Financiën, de minister van Economische Zaken, de Eerste en Tweede Kamer en het provinciaal be stuur van Zeeland. Tot besluit van de oefening „Crescendo" welke door de, tot de lichting 1949-11 be horende troepen op een ge deelte van de Veluwe wer den gehouden, werd Vrij dagmiddag in de omgering van Amersfoort gedefileerd voor H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard en vele autoriteiten uit bin nen- en buitenland. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard bezichtigen de door Canada aan Neder land geschonken vuurmon den. Rechts (gedeeltelijk zichtbaar) de Canadese Am bassadeur Pierre Dupuy.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2