ZAL SEROOSKERKE NU ZIJN KANS GRIJPEN Ha..,dat is VAN HOUTEN AD.-VISO.M de loupe '^ieuwó uit cle^P rovincie Spannende wedstrijden verwacht in de le klasse. En zó is de stand: De Volleybal-competitie. miamiBmiiMBntmiimutamiiamiiaasistiiaBsias^ssanMaanmsSi GEMEENTERADEN Zeeuwse Kamers van Koop handel schrijven over Veer Vlissingen-Breskens. 5tuklading. WAT ZAL HET ZIJN? ORANJEBOOM BIER! Walcheren. Vrijdag 9 Maart 1951 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Er zijn nog vele mogelijkheden Het is toch wel verwonderlijk dat, nu de tweede helft van deze competitie reeds ver is gevorderd, er nog geen enkele kampioen uit de bus gekomen is. integendeel, er zijn nog vele mogelijkheden voor meerdere mutaties omdat iedere koploper wel een belager heeft, die in iedere misstap van de leider zijn voordeel tracht te verkrijgen. Voor de voetbal-supporters behoeft daarom de belangstelling nog niet te zakken en kunnen zij nog vele spannende wed strijden meemaken. le KLASSEArnemuiden IKapelle I; CoI(jnpl. Boys I—Kloetinge I; Ril iandia 1Meundorp I; Wemeldinge I Krabbendijke I; V.C'.K. IWol phaartsdijk I. Vooral in deze klasse krijgen wij en kele spannende wedstrijden, en verras singen zijn niet onmogelijk. Nieuwdorp gaat naar Rilland en hoewel het de beste kansen heeft, zal het toch geducht op moeten passen. Dit geldt in nog Iterkere mate voor Arnemuiden,dat Kapelle op bezoek krijgt. Deze laatsten hebben door hun snel spel reeds voor enkele verrassingen gezorgd. Voor Co- Ujnplaatse Boys zal het tegen Kloetinge geen eenvoudige taak zijn. De VVemel- dingse gastheren maken een kleine kans tegen Krabbendijke al zal de krachts verhouding niet groot zijn. Ook V.C.K. zal het de jongens van Wolphaartsdljk niet mogelijk maken om hun eerste overwinning te behalen, zodat deze wel heel slecht geklassificeerd zullen blijven. 2e KLASSE A: Serooskerke IVeere I; Kuts IWissekerke I; 's-Heer Hen drikskinderen lMevo L Ofschoon Veere een behoorlijke repu tatie in deze competitie heeft verwor ven zal het de jongens uit dit oude stadje niet gelukken om Serooskerke de eerste nederlaag toe te brengen, te meer omdat dit elftal belust is de eerste kampioen te worden. Kats dat als gast heer zal fungeren en in punten-aantal gelijk staat met Wissekerke, heeft de overwinning nog niet behaald. 's-Heer Hendrikskinderen is ver afgezakt maar kan zijn positie door een te verwachten overwinning op Mevo weer aanmerke lijk verbeteren. 2e KLASSE B: Veere IX—Wemeldin ge II; Bevelanders IIKloetinge II; Wolphaartsdijk IIColijnpl. Boys II; Krabbendijke IIMevo II; Kapelle II Riliandia II. Kloetinge XI gaat naar Kamperland. Het kunnen daar wel eens korfbalcijfers worden in het voordeel der gasten. Ook Krabbendijke zal ongetwijfeld Mevo met flinke cijfers slaan. Wemeldinge zal het niet gelukken, de rode lantaarn, nu reeds kwijt te raken. In Wolphaartsdijk kan het terrein-voordeel een goed woord meespreken, in tegenstelling tot Kapel le dat nog niet van Riliandia gewonnen heeft. 2e KLASSE C; Meeuwen ISeroos kerke II; Nieuwdorp IIV.C.K. II; R.C.S. IArnemuiden II; V.S.C. I 's-Heer Arendskerke II. Zowel 's-Heer Arendskerke als Arne muiden zullen wel weer alles op alles zetten om de volle buit binnen te halen en hun tegenstanders hiervan 't slacht offer trachten te maken. De Meeuwen zullen Serooskerke niet aan kunnen ter wijl er voor Nieuwdorp een mogelijkheid is om de beide punten thuis te houden. 2e KLASSE E: Zaamslag III—De Be ren II; Kloetinge IIISpui II; Hoek II Tern. Boys II. Zaamslag III zal zich door een over winning op de Beren nog wel verder van de onderste plaats distanciëren in tegenstelling tot het derde elftal van Kloetinge dat nog wel vaster op de on derste plaats zal worden genageld. Zal Hoek na zijn laatste nederlaag aan zijn eigen krachten gaan twijfelen? Het ant woord van Terneuzen zal dan niet lang op zich laten wachten, ofschoon een herstel van de gastheren zeer zeker niet onmogelijk is. In de afdeling heren A klom de Zee vaartschool een plaatsje op de rang lijst door een 3I overwinning op E.W.W. De stand is hier: Wilno 1223; E.V.V.C. 1219; Zeevaartschool 13—17; M.V.C. 1016; Walcheren 149; C.O A.K. 8—5; Marathon 11—6; E.V.V.C. II 8—4; E.W.W. 14—4. In de afdeling heven B bleven de Wil- no-reserves ook na hun 12e wedstrijd zonder een enkele verliespunt 'aan de kop, want de Rijkspolitie moest met •en 30 nederlaag naar huis. M.V.C. H speelde tweemaal en won beide wed strijden met 30. Eerst werd E.M.M. het kind van de rekening en daarna de C.O.A.K.-reserves. E.M.M. wist echter een 31 zege te behalen op de Politie Vlissingen en zich daardoor ten koste van de Vlissingse Hermandad van de onderste plaats af te werken. De stand is hier: Wilno H 12—24; M.V.C II 13—22; C.O.A.K. II 1416; Zeevaartschool II 11—15; E.V.V.C. ni 13—11; Rijkspoli tie 12—7; Marathon II 10—5; E.M.M. 10-M; Politie Vlissingen 134. Bij de dames werd er niet gespeeld. Het nieuwe competitie-programma luidt als volgt: Heren A: C.O.A.K.Marathon; E.V. V.c.—C.O.A.K.; EW.W.C.O. A.K. E.V.V.C.Marathon; WilnoE.V.V.C. JI; Walcheren Wilno; M.V.C.E.V.V. C. II. Heren B: RijkspolitieC.O.A.K. II; E.M.M.Marathon II; Marathon II M.V.C. H; RijkspolitieMarathon II; Politie VlissingenRijkspolitie. Dames: WalcherenE.W.W.; Marathon E.W.W.; U.L.O. VlissingenWalcheren. TAFELTENNISCOMPETITIE. In de 2de klasse kreeg hekkesluiter V.S.V. bezoek van de leiders en dus was het niet te verbazen, dat de Schelde met 10—0 zegevierde. De lei ders zijn dus nog steeds ongeslagen. Goes bracht de P.Z.E.M. in eigen huis een 64 nederlaag toe en stelde zich daardoor practisch veilig. Sorry won met dezelfde cijfers van het bezoeken de Spirit en klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. De stand is hier: Schelde 11 10 1 0 21 89—21 C.O.A.K. 10 9 0 1 18 71—29 Wilno 10 7 1 2 15 6436 Sorry 13 5 3 5 13 6565 S.O.S. 10 4 3 3 11 48—52 P.Z.E.M. 12 3 2 7 8 42—78 Goes 11 2 3 6 7 55—55 Spirit 11 3 1 7 7 5060 V.S.V. 12 0 0 12 0 26—94 In de 3de klasse nam de Schelde 2 de leiding weer van Be Fair over. Im mers verspeelde Be Fair een kostbaar puntje t.g.v. het bezoek aan de C.O.A.K., want deze ontmoeting ein digde in een 55 gelijk spel. De Sabelde 2 daarentegen stuurde Wilno 2 met een 64 nederlaag naar huis Sorry 2 bleef baas in eigen huis en zegevierde met 82 over Spirit 2. In de 4de klasse tenslotte stelde Arm '50 zich practisch veilig door V.S V. 3 in eigen huis met 73 te kloppen. V.S.V. 3 kreeg bezoek van P.Z.E.M 3 en omdat de gasten met 73 zegevierden, bleef de situatie voor de Vitrite-mensen weinig hoopvol. Programma. 2e klasse: ScheldeC.O.A.K.; V.S.V', Spirit; WilnoGoes; S.O.S.P.Z.E.M. 3e klasse: Wilno IIV.S.V.; Schelde II—P.Z.E.M. II: Be Fair Sorry II; Spirit IIGoes II. ■4e klasse: Spirit IIIGoes III; Sche'de III-Sorry III: V.S.V. III P.Z.E.M. IV. Heijdra behandelde de opening zwak tegen Strooband Jr., die geen kans op herstel gaf. In de partij HeijdraStrooband Sr. ging de strijd gelijk op en een punten verdeling was het resultaat. In een partij met wisselende kan sen, waarin de Jonge aanvankelijk goede winstmogelijkheden had, ver raste Strooband Jr. na een uitstekende verdediging zijn clubgenoot met een kleine combinatie, die winst oplever de. Strooband Jr. heeft hierdoor een kleine voorsprong op zijn naaste con currenten verkregen en scoorde 8 punten uit 5 partijen. le Klasse: Nieuwdorp I 16 13 2 1 28 Arnemuiden I 13 9 3 1 21 Kloetinge I 14 8 4 2 20 Kapelle I 13 6 3 4 15 Riliandia I 15 6 3 6 15 Krabbendijke I 13 6 0 7 12 Wemeldinge I 15 3 6 6 12 Colijnspl. Boys I 15 3 3 9 9 V.C.K. I 13 2 3 8 7 Wolphaartsdijk I 15 0 3 12 3 2e Klasse A: Serooskerke I 13 9 4 0 22 Kats I 14 7 1 6 15 Wissekerke I 14 5 5 4 15 's-H. H.kinderen I 15 5 5 5 15 Veere I 13 6 2 5 14 Bevelanders I 13 4 4 5 12 S.V.D. I 14 4 3 7 11 Mevo I 10 3 4 3 10 Nieuwland I 14 3 0 11 6 2e Klasse B: Kloetinge II 11 10 0 1 20 Riliandia II 13 9 2 2 20 Krabbendijke II 11 8 1 2 17 Kapelle H 13 7 1 2 15 Wolphaartsdijk II 12 7 0 5 14 Colijnpl. Boys II 15 5 4 6 14 Bevelanders II 14 4 0 10 8 Veere II 11 2 2 7 6 Mevo II 11 1 3 7 5 Wemeldinge II 13 2 1 10 5 2e Klasse C: 's-H. Arendskerke II 13 11 1 1 23 Arnemuiden II 12 10 1 1 21 R.C.S. I 8 4 2 2 10 Nieuwdorp H 12 5 0 7 10 V.C.K. II 9 4 1 4 9 Serooskerke II 10 4 1 5 9 V.S.C. I 8 3 1 4 7 Meeuwen I 10 2 0 8 4 Nieuwland H 14 1 1 12 3 2e Klasse D: Hoek I 11 8 2 1 18 Zaamslag I 11 7 2 2 16 Tern. Boys I 12 8 0 4 16 Driewegen I 12 6 2 4 14 Spul 1 12 6 1 5 13 De Beren I 12 1 1 10 3 A.Z.V.V. I 12 1 0 11 2 2e Klasse E; fo Driewegen n 12 0 2 20 Zaamslag II 13 9 0 4 -18 Spui II 13 8 1 4 17 Tern. Boys II 12 7 2 3 16 Hoek II 9 5 1 3 11 Zaamslag Hl 11 2 0 9 4 De Beren II 12 1 1 10 3 Kloetinge Hl 8 0 1 7 1 MOTORTECHNISCHE PROEF. Zaterdagavond organiseert de mo tor- en autoclub „Scheldegouwen" haar vijfde proef voor het kampioen schap. Het is de eerste motortechnische proef, welke bestaat uit een aantal schriftelijke vragen op motortechnisch gebied, welke de deelnemers binnen een bepaalde tijd moeten beantwoor den. De proef wordt gehouden in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. CHR. PLATTELANDS VROUWEN TE GOES BIJEEN. De Chr. Plattelandsvrouwenbond afdeling Zuid- en Noord-Beveland heeft Woensdag de 2e jaarvergadering ge houden. De nieuwe presidente, mevr. P. C. op 't Hoff-Frederiksen te Biezelinge opende de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze. Zij heette een groot aantal leden van harte welkom en begroette ook verschillende nieuwe leden en be zoeksters. In een vlot tempo werden de verschil lende onderdelen van het programma, dat een enigszins feestelijk karakter droeg, afgewerkt. Het jaarverslag van de secretaresse gaf blijk van een opgewekt en bloeiend verenigingsleven. De vergaderingen zijn steeds goed bezocht eri liet gebodene wordt zeer gewaardeerd door de leden. Het organiseren van aantrekkelijke en tevens leerzame vergaderingen zal ook in het nieuwe verenigingsjaar de groot ste taak zijn van het bestuur. Ook staat voor deze zomer weer een reisje op sta pel, n.l. een bezoek aan de N.C.R.V.- studio's te Hilversum gecombineerd met een bezoek aan het conferentieoord van de C.B.T.B. „Birkhoven" te Amersfoort. Hiervoor bleek grote belangstelling te bestaan. Ter vergadering gaven zich reeds 54 dames hiervoor op. Ook het jaarverslag van de penning- meesteresse was optimistisch gesteld, de kas sloot met een flink batig saldo. Besloten werd tot aansluiting bij de Landelijke Bond, de C.B.P.B. Door 2 leden werd nog een humoris tische schets ten beste gegeven. Na enkele huishoudelijke zaken werden enkele films vertoond, die erg in de smaak vielen. De gehouden collecte voor de „Haak-in"-actie bracht een be drag op van f56,16. Deze geslaagde bijeenkomst werd door de presidente met een dankwoord ge sloten. Accountantsonderzoek bij vlassers. Op 17 Januari j.l. werd een bespreking gehouden tussen de minister van land bouw, Visserij en Voedselvoorziening en de vertegenwoordigers der Zeeuws- Vlaamse en West-Brabantse vlassers verenigingen, betreffende de heffings verordening 1945 op stroovlas, vlas linnen en bewerkte vlasafvallen. De minister zegde toen toe, dat hij deze zaak, naar aanleiding van de door de vlassers naar voren gebrachte be zwaren, opnieuw zou bestuderen en daarna een beslissing nemen. In verband hiermede wosdt sinds enige tijd bij verschillende vlassersbe- drijven door de Accountantsdienst van het ministerie van Landbouw een onder zoek ingesteld. Ofschoon over de uitslag van dit on derzoek nog niets is bekend, bestaat de verwachting, dat thans spoedig door de minister een beslissing in deze kwestie zal worden genomen. (Ingez. mededeling, adv.) aero Melkchocolade, luch tig en bros, waardoor de fijne smaak en kwaliteit nóg beter tor hun recht komen. aero is thans overal verlctijgbaar Het Nederlandse Merk met Wereldreputatie. Damkampioenschap van Zeeland. Strooband Jr. heeft de leiding. Het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland werd voortgezet met de volgende partijen: De Jongede Smet 20; Bisschop Anderson 02; Strooband JrHeij dra 20; HeijdraStrooband Sr. 11; de JongeStrooband Jr 02. De Smet verloor van de Jonge, na dat eerstgenoemde een aanvankelijk voordeel niet had weten uit te buiten. Anderson boekte een snelle zege op Bisschop, die reeds na 29 zetten moest opgeven. AXEL. Er komt een nieuwe Christelijke -U.L.O.-school. In de raadsvergadering van Axel is een verzoek aan de orde gekomen van de tuinier C. van Sluis om spoedige uit betaling van zijn schadeloosstelling we gens derving van inkomsten. Daar vo rige week f1100 door B. en W. uitbe taald is, vroeg de heer C. van Bende- gem wat er zal gebeuren, als G.S. deze schadeloosstelling afkeuren. Hij meende, dat de raadsleden hiervoor persoonlijk aansprakelijk kunnen worden gesteld en stemde tegen deze posten. Hij vond B en W, wat al te voortvarend, waarop de voorzitter antwoordde, dat snel han delen geboden was omdat de gronden ontsloten moesten worden voor woning bouw. Een verzoek van de afdeling van de Bond van Ouden van Dagen om vrij stelling van reinigingsrechten, werd af gewezen. Medegedeeld werd, dat de gasprijs verhoogd zal worden. De heer Van Bendegem maakte hierbij de opmerking, dat te Terneuzen de meteropname ge schiedt door een technisch ambtenaar met een salaris van f 4000, hetgeen be ter door lager personeel kan geschieden. Verder werden verschillende voorstel len z.h.s. aangenomen, waaronder het voorstel om de arbeiders W. de Groote en K. Kotvis, die niet meer nodig zijn op de gasfabriek, in dienst van de ge meente te nemen. Voorts werd besloten tot verkoop van 700 c.a. grond op de hoek BylocquestraatPironstraat aan de kerkeraad der Geref. Kerk, voor de bouw van een kerk. In principe werd besloten om op het verzoek der Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs om gelden voor de stichting van een nieuwe Chr. Uloschool met gymnastieklokaal, werd gunstig beschikt, evenals op de verzoeken om f 100 voor de Paasveetentoonstelling en f 50 voor de fokveedag in Juni. Ook het voorstel tot het aangaan van een bijzondere kasgeldlening van f 250.000 voor de bouw van 40 simplex en 10 duplexwoningen, werd aangeno men. Bij de rondvraag informeerde de heer de Feijter nog naar de mogelijkheid om industrie- of landbouwhallen te plaatsen in de nieuwe buurten. OOSTKAPELLE. Tegen het streekplan Walcheren Woensdagavond werd in de gemeente raad van Oostkapelle het Streekplan voor Walcheren besproken. Aan de hand van de kaart gaf de burgemeester, de heer F. G. Sprenger, een overzicht van de betekenis van het Streekplan voor de gemeente. De burgemeester was van mening, dat men zich dient te houden aan het goedgekeurde uitbreidingsplan, daar het Streekplan nog steeds een ontwerp is. Hoewel het college van B. en W. tevreden is over het zomerwoningen terrein komt het hen ongewenst voor, dat dit in particuliere handen is. Voorts wees de heer Sprenger er op, dat er zo mogelijk meer terrein voor zomerwo ningen moet komen, omdat het bestaan- terrein volgeboekt is, terwijl ook naar uitbreiding van kampeermogelijk- heid moet worden gezocht. Het eigen aardige in het Streekplan was, zo ver volgde spr., dat met het uitbreidings plan blijkbaar geen rekening is gehou den, daar de geprojecteerde terreinen voor woningbouw aan het Baantje, de Brouwerij- en Molenweg in 't geheel niet in het Streekplan zijn terug te vinden. Tenslofte zei de burgemeester, dat doorvoering van dit plan betekent, dat er een verregaande overheidsbe moeiing komt, waarvan de gemeente besturen niet zijn gediend. Men zal in een volgende raadsvergadering een be zwaarschrift opstellen. Garantie. Door de gemeente Koudekerke is een geldlening van de Stichting Rusthuizen Walcheren gegarandeerd van f650.000 en door de gemeente Domburg een le ning van f 500.000. Daar deze bedragen het gemeentebestuur van Koudekerke te hoog voorkomen om door één enkele gemeente te worden gegarandeerd, wordt aan de andere Walcherse gemeen tebesturen voorgesteld mede te garan deren. Hoewel schoorvoetend, wilde de bur gemeester voorstellen de garantie te verlenen. Het voorstel werd echter door de raad met algemene stemmen ver worpen. 3 woningen. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat aan G.S. was verzocht het bouw volume, dat is toegewezen, reeds in 1951 te verwezenlijken. Van de 4 toegewezen woningen mogen er dit jaar echter slechts 2 worden gebouwd. De Geref. school kreeg een bedrag van f 3400 voor aanschaf schoolmeubelen. In de rond vraag vroeg de heer Wondergem ver betering van het verenigingsgebouw. Hiervoor is echter, volgens de voorzitter geen geld beschikbaar. Bij de te Borssele gehouden stieren keuring werden goedgekeurd de stieren Cornelis, geb. 31 Mei 1949 behorende aan de Wed. Van Overbeeke en Adam II van Goes, geb. 4 Jan. 1949, behorende aan Jac. van Westeinde Abzn, Adres aan Raad voor Economische Aangelegenheden. De Kamers van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden en voor Zeeuivseh Vlaanderen hebben de Raad voor Economische Aangelegenhe den uit de Raad van Ministers een schrijven gezonden, waarin uiting ge geven wordt aan de ongerustheid over (Ie toestand van de Breskense haven en do z.g. aanlegtuik van de Prov. Stoom bootdiensten aldaar. In het schrijven wordt er op gewezen, dat de schepen van het veer Vlissingen- Breskens reeds thans vóór de haven de grond raken en vast komen te zitten. Dit geeft grote vertraging, overbelas ting en bijgevolg zeer grote economische schade. Een wand van de fuik te Breskens is belangrijk van zijn plaats geweken en de klep ligt niet voldoende op het schip. Reeds is het voorgekomen, dat daardoor een auto te water raakte. Bij langer uitstel der noodzakelijk te tref fen voorzieningen zullen steeds grotere bedragen nodig zijn voor afdoend her stel. De Kamers verzoeken tenslotte de Raad zich door een te vormen commissie van deskundigen en betrokkenen te willen doen voorlichten, teneinde de zeer precaire toestand, alsook de alge mene klachten over de veerdiensten on der het oog te zien. Nieuwe telefoontarieven. Het nieuwe interlocale telefoon tarief zal in de loop van de komende maanden in de telefoonnetten Borssele, Colijnsplaat, EUewoutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, 's Heer Arendskerke, Hoedekenskerke, Kapelle, Kats, Kort- gene, Nieuwdorp, Nisse, Ovezande, Wemeldinge, Wissekerke en Wol phaartsdijk worden ingevoerd. Het eerst zullen de nieuwe tarie ven worden berekend in de netten Hoedekenskerke en Ovezande en wel op 9 Maart. Volgens het overgangstarief zal verschuldigd zijn voor interlocale ge sprekken tussen de abonné's van de netten: Borssele, Colijnsplaat, EUe woutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, s Heer Arendskerke, Hoedekenskerke, Kapelle, Kats, Kortgene, Nieuwdorp, Nisse, Ovezande, Wemeldinge, Wisse kerke en Wolphaartsdijk tarief A f 0,06 voor de eerste min. en f 0,03 voor elke volgende minuut. Voor gesprekken van voornoemde netten met Domburg, Koudekerke, Middelburg, N.- en St. Joosland, Oost- Souburg, Serooskerke OW.), Veere, Vlissingen, Zoutelande en Terneuzen wordt tarief B f 0,18 voor de eerste min. en f 0,06 voor elke volgende min. berekend. Voor gesprekken met de overige netten, welke automatisch bereikbaar zijn geldt tarief C, f0,36 voor elke eerste minuut en f 0,18 voor elke vol gende minuut. Chr. melkhandelaren bi'een. De Prot. Chr. Bond van Handelaren in Melk- en Zuivelproducten ln Neder land, heeft in Groningen zijn algemene ledenvergadering gehouden. In het afgelopen jaar voerde de bond een intensieve reclamecampagne. Als gevolg daarvan werden verschillende nieuwe leden geboekt en steeg het ledental tot 1136. Volgend jaar hoopt de bond in Utrecht zijn 25-jarig bestaan te vieren. Onder DRAGEN. „Ik kan aangeven waar het econo misch aan schort ik kan het volk niet harder laten werken. Het inzicht, dat dat noodzakelijk is en daaruit de consequentie trekken, ja, dat moet uit de maatschappij zelf voortkomen." Deze woorden werden volgens da „Nieuwe Rott. Crt." onlangs op een persconferentie uitgesproken door da Indonesische minister van financiën, Sjafroeddin Prawiranegara. De meer dan ellendige economische toestand, waarin Indonesië verkeert, gaven lot deze uitspraak zeker alle aanleiding. De les, die in deze woorden ligt, it echter niet alleen voor Indonesië van belang. Ook wij in Nederland kunnen er van leren. Dat sober leven en hard wgrken noodzakelijk is, toil ook ont land de zware tijd, die wij thans be leven, economisch te boven komen: da ar is iedereen wel van overtuigd. Maar het feit ligt er toe, dat de open bare en particuliere gesprekken zich voor alles bezig houden met de vraag, hoe lasten en inspanning eerlijk te ver delen. Meestal met de stille bedoeling zelf bij die verdeling aan het langste eind te trekken. Laat men hier eindelijk eens me» ophouden. Er is niemand, die een on eerlijke verdeling der offers verdedigt. Niemand wil de laagste inkomens as waarste lasten opleggen. Maar waar het nu op aankomt is, dat wij ii» zware lasten inderdaad als volk wer kelijk op ons nemen. Anders zouden ze ons wel weer eens door vreemd» heersers op de schouders kunnen wor den gelegd maar dan in hun be lang terwijl wij nog redekavelden over een kilogram meer of minder voor deze of gene. (Ingez. mededeling, advert.) „Oranjestad" zette 64 militairen in Vlissingen af. Donderdagmorgen om half acht arri veerde ln de buitenhaven te Vlissingen het m.s. „Oranjestad" van de K.N.S.M. op weg van West-Indië naar Antwer pen. Het schip had 64 uit de West repatriërende militairen aan boord, die in Vlissingen van boord gingen. Een en ander ging dit keer zonder enige plech tigheid voorbij. Er bevonden zich onder de repatriërenden geen Zeeuwen. Het schip vertrok om half 10 weer naar Antwerpen. Rusthuis „Ter Mantelinge" te Oostkapelle. Naar wij vernemen is aan het in aanbouw zijnde pension-tehuis van de Stichting Rusthuizen Walcheren te Oostkapelle de naam gegeven „Ter Mantelinge". Middelburgse Huishoudschool trok grote belangstelling. Dat de opleiding van de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg meer om vat, dan alleen maar wat naai- en kook les, heeft menigeen Woensdagmiddag kunnen constateren. Een traditie werd n.l. In ere hersteld. Sinds 1938 is er geen openbare les meer gehouden en de directrice, mej. J. M. Stolk, verkeerde evenals het bestuur van de school in de mening, dat een openbare les van groot nut is. Deze mening bleek juist te zijn, want groot was de belangstelling, niet alleen van ouders, die kinderen op deze school hebben, maar ook van buiten staanders. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van belangstelling, daar de beide wethouders, de heren A. J. Berenpas en J. Geers een kijkje kwamen nemen. Ook wij hebben o.l.v. de directrice een kijkje genomen in de talrijke lokalen, waar de meisjes gewoon aan het werk waren. Men zag de school dus in vol bedrijf. Naast het koken en naaien wordt zangonderwijs gegeven evenals algemeen vormend onderwijs. Verstel len, verzorgingsleer, tekenonderwijs e.d. nemen eveneens een grote plaats ln. Ook gistermiddag was de school te bezichtigen. Herbeplanting „Toorenvliedt" te Middelburg vordert snel. Naar wij vernemen zijn de door dé gemeente Middelburg aangekochte gron. den van de voormalige buitenplaat» „Toorenvliedt", die begrepen waren in het plan tot aanleg van het park, thans overgedragen. Er kan thans met de meeste spoed worden doorgewerkt aan de aanleg van de herbeplanting. ARNEMUIDEN. Kindles Landbouwivintercursus. In tegenwoordigheid van ir J. Versteeg, directeur R.L.W.S. te Goes en consulent voor landbouwonderwijs, en de heren E. Verlare, J. Scheele, C. Polderdijk als commissie van toezicht en de burge meester de heer J. Langebeke, werd te Arnemuiden, de eindles van de land- bouwwln tercursus gehouden. Aan alle 12 cursisten kon een diplo ma worden uitgereikt. DOMBURG. Aanbesteding muziektent. Door de architect W. Voogt werd namens de muziekvereniging „Apollo" de bouw van een muziektent aanbe steed. Ingeschreven werd voor tim mer- en metselwerk door: De Pagter en van Sluijs f5148; C. Vreeke f5095; J. Passenier f 5035; A. v. d. Hage f4790. Voor schilderwerk; J. Vreke f540; B. Carlier f535; J. Maas f521; P. H. v. Dullemen f 504,50. Voor smid- en loodgieterswerk: Wed. Akkerdaas f 740; fa. van Eijzeren f696. Voor electrische installatie Wed. Akkerdaas f321; A. A. Jellema f315. De bouw werd aan de laagste in schrijvers gegund. SOUBURG. Uitvoering „Vlijt en Volharding". Dinsdagavond werd in „De Zwaan" door de fanfarevereniging „Vlijt en Volharding" de jaarlijkse uitvoering gegeven o.l.v. de directeur de heer A. L. v. Wallenburg. Voor de pauze werd een uitgebreid programma op ver dienstelijke wijze ten gehore gebracht. Na da pauze werd een uitgebreid programma van toneel en schetsen ge bracht onder de titel „Zoek het maar uit". Donderdag en Zaterdag worden deze avonden herhaald.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2