rovintigSs mum F1L0 FOP Zenuwpijn "tfORT Zeldzame Plant en de Hoek kampioen 2e klasse D> KlRÉflEüÊ Maandag 26 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Centrale Hulst van A.R.-Kiesverenigingen. De centrale Hulst van A.R. Kiesvereniging vergaderde in Ter- neuzen o.l.v. de heer F. de Koeijer. Na goedkeuring der jaarversla gen werd de heer De Koeijer als voorzitter herkozen. De bestuurs leden Jac. de Feijter voor Terneu- zen. H. de Jonge voor Hoek, Jac. de Klerk voor Zaamslag werden opnieuw benoemd en voor Axel werd gekozen de heren J. Fran- cke. Tot leden van het Prov. Co mité werden opnieuw aangewezen de heren F. de Koeijer, P. Scheele en C. A. de Kraker. i ierna volgde een bespreking over een propaganda-avond te Axel tot oprichting van Arjos- clubs. De heer C. de Putter sprak over het verloop van een Staten- zitting. Een drukka bespreking vo.gde, o.m. over de gasvoorzie- ning, de wegen, woningbouw, cen tralisatie van bedrijven enz. De heer De Putter eindigde met dankgebed. LEZINGEN PLATTELANDS VROUWEN EN „CERES". In de algemene vergadering van de Ver. van Plattelands vrouwen en „Ceres" te Oostburg op 27 Februari zal de heer Van Dijk uit Schoondijke een lezing houden over het onderwerp: „Van deze tijd". Ir K. A. Zweede te Wagenin- gen zal spreken over: „Het con serveren van groente en fruit, o.a. door diepvries". VERENIGING VOOR K.L OP WALCHEREN. Donderdagmorgen a.s. zal de Vereniging voor K.I. „Naar pro ductief vee op Walcheren" haar derde algemene ledenvergadering houden in de Bogardzaal te Mid delburg. Na afdoening der huishoudelijke zaken zal ir W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent, spreken over: „De betekenis van de K.I. voor de verbetering van het rund vee". MIDDELBURG. Automobilist, let op uw reflector*. De politie zal er In de komen de weken strenger op gaan toe zien, dat de auto's van twee goed functionnerende reflectoren zijn voorzien. Vooral van de zijde van de rijdeskundige, die belast is met het afnemen van de examens voor het behalen van het rijbewijs, zijn klachten binnengekomen. Natuur lijk behoeft een auto niet van re flectoren te zijn voorzien, wan neer het voertuig twee goed func tionnerende achterlichten heeft. Jaarvergadering A.R.-Kiesvereniging. In het C.J.M.V.-gebouw hield de A.R.-Kiesver. „Nederland en Oranje" Vrijdagavond haar jaar vergadering o.l.v. de heer J. S. Hoek, die in zijn openingswoord kon mededelen, dat de actie tot verhoging van de contributie ruim f300.en negen nieuwe leden had opgeleverd. De heren M. Wattel, J. K. Voogd en J. J. Tevel werden herkozen als bestuursleden. De secretaris, de heer A. Meulbroek, meldde in zijn jaarverslag o.m dat het aantal leden ruim 400 bedraagt. De penningmeester, de heer J. Janse de Jonge, kon een klein batig saldo boeken. In deze vergadering spraken de heren J. W. Kögeler, wethou der, en M. Wattel, raadslid, over de gemeentepolitiek. De heer Kögeler gaf eerst een uitvoerig overzicht van de financiële ver houding tussen Rijk en gemeen ten De tekorten van 1940 t.m, 1947 ad ruim 1 millioen zijn thans geslonken tot ca. 6 ton. Op de begroting van 1951 is f 67.000 uitgetrokken als afschrijving op het voor rekening der gemeente blijvende deel der oorlogsschade, dat niet wordt vergoed. Tot he den kon uit de molestverzeke- ringsuitkering de restauratie van het Stadhuis tot ca. 9 ton wor den gefinancierd. Hoe dit verder zal gaan is nog niet te zeggen, De totale restauratiekosten zul len enkele millioenen bedragen. Een enorme rente moet betaald worden op de voor deze restau ratie gesloten leningen. De heer Kögeler wees erop, dat er zeker kostbare voorzieningen zullen moeten worden getroffen, wil Middelburg geen aftands stadje worden. Het is momenteel een levende stad. Wil de ontwikke Ung voortgang hebben, dan zal dat de gemeente veel geld kos ten. De heer Wattel verklaarde, dat een vaste koers in het beleid van B. en W. niet altijd te ontdekken is. Hij sprak vervolgens uitvoe rlg over de woningbouw en deelde o.m. mede, dat er nog 670 aanvragen voor woningen zijn waarvan 143 op de z.g. trouw lost. Met bouw van 500 wonin gen zou het probleem zijn opge lost. Voorts wees de heer Wattel op de wenselijkheid de bouw verordening onder de loupe te nemen. Hij deelde nog mede, dat binnenkort het straatvuil met driewielers zal worden opge haald. Op deze interessante uiteen zettingen volgde een zeer uit voerige discussie, waarin vooral la vraag besproken werd, of en tn hoeverre het wenselijk is de lering naar de nering te zetten. Bij de beantwoording deelde de keer Kögeler o.a. nog mede, dat binnenkort in de Segeerstraat nieuwe trottoirs zullen worden aangelegd, terwijl deze straat ook van betere verlichting zal worden voorzien. Geref. Jeugdclubs in het Schuttershof. De Geref. jeugdclubs hadden Vrijdag hun jaarlijkse „grote" avond in het Schuttershof, die geheel was gevuld. De voorzitter van da ouder vereniging, de heer A. Goed- bloed, sprak een inleidend woord waarna o.l.v. de heer Chr. de Bruin een uitgebreid programma bestaande uit schetsjes, voor drachten, muziek en zang door enige tientallen jongens en meis jes op vlotte wijze werd afge werkt. De gezamenlijke jongens- en meisjesclubs tellen momen teel 180 leden. Dr A. H. Oussoren sprak een slotwoord en eindigde met dank zegging. GOES. Propaganda-avond Kon. Wilh. Fonds. Op Woensdag 28 Februari a._. des avonds om acht uur zal in het Schuttershof een propagan da-vergadering worden gehou den van het Kon. Wilhelmina fonds. Door een lid van het hoofdbe stuur zal een korte uiteenzetting worden gegeven over doel er werkwijze van de kankerbestrij ding. Het Zuid-Bevelands Dames koor onder leiding van de heer J. H. Tamminga zal enkele liede ren zingen, terwijl na de pauze een film zal worden vertoond. Lezing over Kaj Munk. De schrijver en journalist Jo han Winkler hield Vrijdagavond in het Schuttershof een lezing over de bekende Deense predikant, dichter en marte laar Kaj Munk. Voor deze lezing die belegd was door de organi satie „In dienst der Kerk", be stond grote belangstelling. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer J. J. Duve kot. Deze sprak een openings woord naar aanleiding van Mat- theus 10 1626. Het doel van de organisatie „In dienst der Kerk" werd door hem nog eens nader uiteengezet. De heer Winkler schetste de gehele le vensloop van Kaj Munk. Hij deed zich daarbij kennen als een uitstekend kenner van deze gro te Deense predikant. Kaj. Munk werd geboren in Marybo op het Deense eiland Laland. Daar zijn ouders vroeg stierven werd hij opgevoed door een doodarme oom en tante. Als kind was de jonge Kaj zeer zwak en leed hij veel aan allerlei ziekten. Vooral op aandrang van zijn tante werd hij, eigenlijk tegen zijn wil en roeping, predikant. HQ worstel de zwaar met twijfel aan God en met het probleem waarvoor da dood hem stelde. Hij was, aldus de heer Winkler, een gelovige ongelovige. Van Christus kon hij echter niet loskomen, zijn leven was doortrokken met eerbied voor Hem. Hij voelde Christus vaak zeer nabij. Als theoloog paste hij in geen enkele theologie. Als predikant stond hij 20 jaar in een klein dorpje aan de Westkust van Jut land, Vedersö. Niet enkel op de preekstoel liet Munk zijn getui genis echter horen, ook als dich ter en toneelschrijver van groot formaat bracht hij Jezus' bood schap in de wereld. Bijna werd Munk nationaal-socialist. Door- dat hij er eerst zo tot werd aan getrokken, leerde hij dit stelsel zo door en door kennen en kon hij er later zo tegen optreden. Door zijn optreden schudde hij zijn land wakker. Niet in het heimelijke, maar openlijk trad Kaj Munk op tegen de bezetter. Hij was een groot openlijk ver zetsheld. Zijn kerstpreek in 1943 in de Dom te Kopenhagen was een felle aanklacht tegen de Jo denvervolgingen. Op Nieuw jaarsdag daaraan volgend preek te hij niet uit protest tegen het feit, Jat de bevolking van zijn gemeente de Duitsers gingen helpen bij de aanleg van verde digingswerken. Dat kostte hem het leven. Vlak daarop werd hij door de Duitsers aan de kant van de weg neergeschoten. Na zijn dood ontvlamde het Deense ver zet, een vrucht van zijn optre den. Het Deense verzet, was daarna zo fel als nergens elders in Europa. Door zijn optreden tegen de Duitsers verkreeg Munks naam bekendheid over de gehele wereld. Zijn geschrif ten, vooral preken, werden in vele talen vertaald en veel ver kocht. Na de pauze vertoonde de heer Winkler nog een serie lan taarnplaatjes, die betrekking hadden op het le-en van Kaj Munk. Hengelaportverenlging bestaat vijf jaar. De Eerste Goese Hengelsport vereniging zal binnenkort het 5-jarig bestaan feestelijk her denken. Aldus is besloten op een dezer dagen gehouden vergade ring. De datum zal nader be kend worden gemaakt. Het af tredend bestuur, bestaande uit de heren P. W Bliek, voorz., P. Hogesteger en H. van Noorden werd herkozen. Er zullen dit jaar 3 concour sen worden gehouden en wel op Hemelvaartsdag en nog nader te bepalen datum. De vis welke op Hemelvaartsdag wordt ge vangen zal geschonken worden aan het Gasthuis ten behoeve van de t.b.c.-patiënten. Voorts zal dit jaar een hengelcompe- titie worden gehouden waar drie prijzen van f6 en f4 beschik baar worden gesteld voor de ge lukkigen, die de grootste bjt en de daarop volgende, de grootste paling en de daarop volgende de grootste andere soort vis verschalken KLOETINGE. Propaganda-avond Nat. Reserve. Woensdag a.s. wordt in het Verenigingsgebouw alhier een propaganda-avond belegd door het Instituut Steun Wettig Ge zag. Op deze avond zullen o.m. enige fraaie films worden ge draald. BIEZELINGE. Jaarvergadering C.J.M.V. De C.J.M.V„Jehova Nizzi" hield, gecombineerd met de knapenvereniging haar jaarver gadering o.l.v. de heer Mare. Verhulst Jacz., in de consisto rie der Ned. Herv. Kerk. D» ere-voorzitter, Ds Schellevis, sprak een inleidend woord. Na de jaarverslagen werd de avond gevuld met samenspraak, voor dracht, zang en tableau, voor stellende „De kracht van ons werk". Ds L. Schellevis sloot de avond met dankgebed. De col lecte voor de kankerbestrijding bracht ruim f 77 op. NIEUWDOKP. Vergadering C.B.T.B. De plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. vergaderde o.l.v. de heer A. J. de Jager. De heer van Hoven, hoofd van de chr. lagere landbouwschool 's-Heer Arendskerke sprak over „De verzorging van onze cul tuurgrond". Vooral de christen, die denkt aan het bevel, dat hij de aarde niet alleen moet bouwen, maar ook bewaren, bedenkte dat hij een grote taak heeft bij de in standhouding van de grond. Men bestede vooral aandacht aan de bemesting met organische stof fen en aan de bekalking. Ont watering levert soms moeilik, heden op, maar waar vaak ver droging plaats vindt is de bewa tering een nog lastiger probleem in onze omgeving. Een drukke bespreking volgde. Verder werd ook nog gesproken over de coö peratieve melkafzet in Zuid Beveland. BORSSELE. Kiesvereniging vergaderde. Donderdagavond hield de ko lenver. een algemene vergade ring o.l.v. de heer C. Almekin- ders. De financiële positie was niet ongunstig. De vereniging heeft in 1950 327 ton kolen aange schaft. De heer C. de Vrie werd tot bestuurslid herbenoemd. In de controlecommissie werd in de plaats van Jac. Priester Jzn. ge kozen de heer W. Perrel». KOUDEKERKE. Jaarvergadering „Ons Belang", Donderdagavond hield de Coöp, Brandstoffenvereniging „Ons Be lang" W.A. haar jaarvergadering o.l.v. de heer J. Koole Wzn. De secretaris, de heer H. Schipper, meldde, dat het aantal leden 313 bedroeg. Niet altijd was het ge makkelijk op tijd de benodigde kolen af te leveren. De penningmeester, de heer J Geldof, kon zijn boeken afsluiten met een saldo van f 156,22, doch het reservefonds moest worden aangesproken, terwijl een lening van f7000 bij de Boerenleenbank is gesloten. Nadat de heer Melse namens de financiële commissie verslag had uitgebracht, werd tot lid dezer commissie benoemd de heer P. Roelse, tot reservelid de heer A. v. d. Heyden. De aftre dende bestuursleden, de heren Geldof en P. Wielemaker, werden herkozen. Tot lossers werden be noemd de heren A. v. d. Heyden en W. v. Sluis, terwijl J. de Witte opnieuw tot bode werd benoemd, Bij de rondvraag werd o.m. ge vraagd naar het beschikbaar stel- van spaarzegels. De animo hiertoe bleek echter niet groot te zijn, Men wilde tenslotte een boete stelsel invoeren bij het niet be zoeken der algemene vergadering, doch ook dit vond geen bijval. ARNEMUIDEN. Jaarvergadering A.R. Klesver. met „Arjos". Onder leiding van de heer J. J. C. v. d. Graaff hield de A.R. Kies vereniging in combinatie met de Arjos" haar jaarvergadering. Na het lezen der jaarverslagen, sprak de heer P, v, d. Graaff over „Christendom en Socialisme". De heer K. J. Steketee werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van de heer J. Wondergem werd als bestuurslid gekozen de heer J. Cornelisse Nzn. De heer K. J. Steketee ging voor In dankgebed. SJT. LAURENS. Eindles cursus motorenkennis. Vrij daga zond had de eindles plaats van de door de Z.L.M. ge organiseerde cursus in Motoren kennis. De voorzitter der pl. afd. van de Z.L.M., de heer Jóh. Marinis sen, sprak een woord van wel kom, inzonderheid tot ir Ver steeg, hoofd van de R.L.W.S. te Goes, die als consulent was be last met het toezicht. De heer H. Hozee ondervroeg de verschillende cursisten, waar na hij een causerie hield over electromotoren. Vervolgens reikte ir Versteeg aan 23 cursisten het diploma uit, e geslaagden zijn: J, Allaart; den Boeft, C. W. Bommeljé, S. v. d. Broeke, P. C. Chjistiaan- se, A. P. Gideonse, J. Gideonse Jr, M. Hillebrand, A. Houterman M. Francke, C. Janse, A. Kluijf- hout, A. Kluijfhout, C. Kluijf- hout, J. A. Kurz, C. Langebeeke, J. M. Marinissen, J. Marinissen, G. Poppe, P. Rooze, Z. Willemse, J. Wisse en K. Wouterse, Na de uitreiking sprak ir Ver steeg woorden vbn gelukwens. Burgemeester van tHoff weês op het grote belang van de cur sus en verder spraken nog de heren Hozee en Marinissen. De heer K. Wouterse dankte namens de cursisten de heer Ho zee en bood hem een boekwerk en een schemerlamp aan. SOUBURG. Bevestiging en intrede. Zondag 4 Maart zal ds J. D. de Stoppelaar in de morgendienst om 11 uur bevestigd worden als tweede predikant van de Ned. Herv. Gemeente. De bevestiging vindt plaats door dr G. Oorthuys. Ds De Stoppelaar zal intrede doen des avonds om 7 uur. Beide dien sten worden in de Geref. Kerk gehouden. Ouderavond. Vrijdag organiseerde het ouder bestuur van de Geref. jongensclub .Timotheüs" en de meisjesclub Van knop tot bloem" in het jeugdgebouw een ouder- en be gunstigersavond o.l.v. de heer B. Koole. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek dat de clubs in 2 leeftijden zijn gesplitst, n.l. van \p 158. „Hé, lelijke snoeshaan!" schreeuwde hij. „Wat moet jij hier!?" Je bevalt mij niet met die rooie pet en die gekke veer!. Jij ben rijk, hé!!! Veel te rijk!!!" Filo schrok van zulke ruwe taal, dat begrijp je. „Wat is er?" vroeg hij. „Wat wilt U van mij? Ik ben niet rijk en wat zou„Niet rijk, zeg je, kleine vlegel!" De man werd nu heel woest. „Je hebt allemaal hele kleren aan en je bent zo dik als 'n gemene big, ja, jij eet er goed van, elke dag, dat zie ik wel, schobbejak Jij hebt wel eten bij je, daar in die tas, vast en zeker, en daar moet ik mijn portie van hebben!!! Viug wat, schavuit! Geef me te eten, ik heb honger, ik „Ho", onderbrak Filo hem, „tut,tut, man wees kalm. Let even op en ik zal U iets laten beleven...." Hij nam zijn muts in zijn handen en haalde zijn goocheldoek te voorschijn. De brutale vent keek argwanend toe. „Kijk!" riep Filo. „Deze muts is leeg nietwaar? Ik leg die doek er over, ik haal 'm er weer af en In de muts prijkte nu een grote haverkoelt! „Een koek...." gilde de man en sprong er meteen op af. Grijnzend griste hij hem weg en begon er smakkend van te eten. Zonder nog iets ta zeggen, liep hij toen weg, tot grote opluchting van Filo.... (Ingez. mededeling, advert.) verstoort Uw leven en belet U te werkenHet middel dat Actie voor Veilig Verkeer. Er wordt actief propaganda gevoerd. Door de vereniging voor veilig verkeer te Goes e.o. wordt mo menteel propaganda gevoerd teneinde in breder kring belang stelling te wekken voor de nieu wa verkeersregels. Nadat Donderdag in Kats, Co lijnsplaat en Kortgene voor in totaal 400 schoolkinderen de ver- keersfilm „Twee jongens en één auto" was gedraaid, werd Vrij dagochtend in 's-Heerenhoek een bijeenkomst gehouden. Vrijdag middag werd in de Prins van Oranje te Goes door de heer Edzes, opperwachtmeester van de Rijkspolitie, toegevoegd aan het verbond van Veilig Verkeer, een lezing gehouden voor de po litie, marechaussee, douane en ambtenaren van de Rijksver keersinspectie. Vrijdagavond werd onder grote belangstelling deze lezing met lichtbeelden herhaald voor de leden van de afd. Goes Voor de gezellige noot zorgden 5 chauffeurs van de A.M.Z. en andere weggebruikers, die een hersengymnastiekwedstrijd eikaars kunde van de verkeers regels maten. Zaterdag werd bovengenoem de verkeersfilm vertoond voor de leerlingen der Goese scholen. Zeeuwse C.B.T.B. vergadert te Goes. Op Dinsdag 6 -Maart zal te Goes In de Prins van Oranje de alge mene vergadering gehouden wor- d van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. In de ochtendvergade ring, die om 10 uur begint, houdt ir H. H. Smeenk, secretaris van de Akkerbouwcommissie te Den Haag, een referaat over: „Actuele akkerbouwplannen". De middagvergadering zal ge wijd zijn aan de lonen en prijzen in de landbouw, over welk onder werp de heer A. W. Bieuwenga, voorzitter van de Groninger CJJ. T.B. en lid van de Tweede Kamer, zal spreken. 1213 jaar en van 1417 jaar. De jongensclub telt 39 leden de meisjesclub 29. De heren B. Koole en L. van Sluijs en mej. M. Arendse-Huson werden als bestuursleden herko zen. Drs J. v. d. Berg sprak daar na over „Hoe denkt u over de jeugd?" Daarna eindigde hij met dankgebed. Jaarvergadering Coöperatieve Boerenleenbank. In do jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank werd de heer J. Suurmond Pzn als voor zitter herkozen. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Chr. Simonse naar de N.-O. Polder werd gekozen de heer S. van Soelen. De heer J. Suurmond behan delde daarna het onderwerp „Plafondkwestie". DOMBURG. Opening Hotel „Zomeriust". Vrijdag opende de heer B. Th, Middendorp een hotel-, café- en restaurantbedrijf in het voorin, pension „Zomeriust" in het Villapark. Was het voorheen een voor naam familie-pension, de heer Middendorp heeft zich nu meer in gesteld op toerisme. Van twee zitkamers is een gezellige eetzaal gemaakt met een mooi uitzicht op iet Villapark. Twee badkamers zullen nog worden ingericht en een serre zal nog worden ge bouwd. Het gehele hotel zal van centrale gasverwarming worden voorzien. Het geheel maakt eeri keurige indruk. WESTKAPELLE. Vergadering „O.K.K." Onder voorzitterschap van de heer P. de Vos hield de muziek vereniging „O.K.K." haar alge mene vergadering. Besloten werd deel te nemen aan het Pinksterconcours te Middelburg. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 1265,07 bedroegen en de uitgaven f 1453,56. De heer J. Cijsouw werd tot bestuurslid gekozen, de heer P. de Vos werd herkozen. Op een vraag naar de plannen tot oprichting van een muziek tent antwoordde de voorzitter, dat daartoe een comité is opge richt en dat door het comité Westkapelle Herrijst" gelden beschikbaar gesteld zullen wor den voor aankoop van materia- (len, in de verwachting, dat vrij willigers uit de bevolking de tent zullen opbouwen. Momen teel kan de plaats voor de tent nog niet worden aangewezen. KAMPERLAND. Ouderavond Schoei met de Bijbel. Donderdag werd de jaarlijkse ouderavond gehouden in de School met de Bijbel, o.l.v. de heer J. Ch. de Muynck. Do on der wijzer A. Willemse sprak over het zangonderwijs. De leer lingen der 5e klasse zongen en kele liederen o.l.v. de onderwij zeres, mej. Nieuwenhuyze. De heer J. Karreman sprak over „Het achterlijke kind". In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd. Ds Radder sloot de avond. WISSEKERKE. School met de Bijbel. In de school met de Bijbel werd dezer dagen een ouderavond be legd, die onder leiding stond van de heer J. van Halst. Nadat het hoofd der school, de heer U. Schuil, een overzicht had gegeven over het afgelopen jaar, droeg de heer Overweg enig proza voor en speelde mej. Van der Strenge viool. Voorts werden enige film pjes op onderwijsgebied vertoond. Nadat het werk der leerlingen was bezichtigd, spraken ds Boon stra en burgemeester v. d. Maas nog enkele woorden tot de aan wezigen. KORTGENE. Bijeenkomst van plattelands vrouwen. Donderdagmiddag organiseer de de Bond van Plattelandsvrou wen, afd. Noord-Beveland, In hotel „De Korenbeurs" een bij eenkomst, waarvoor grote be langstelling bestond. Mevrouw Huijsman sprak over de tentoon stelling „Goede Kleding", die in April in Goes zal worden gehou den. Mevr. Huijsman en mevr, Hirdes voerden het toneelstukje „Het hoedje van Jeanne" op. Na de pauze werden filmpjes ver toond. AXEL. Uitvoering „Mondc.ccordeola' Voor een stampvolle „Centrum1 -zaal gaf, de vorige zomer opge richte Accordeon- en Mondac cordeonvereniging „Mondaccor. deola", haar eerste winteruitvoe ring. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer L. v. d. Velde werd een fraaie clubvlag aan vaard. Namens „Concordia" uit Wemeldinge werden gelukwen sc-i aangeboden en een medaille overhandigd. Hierna werd o.l.v. de directeur, de heer W. Meulmeester uit Ter- neuzen een uitgebreid repertoire afgewerkt, bestaande uit popu laire nummers. Een dillettantengroep van .Concordia" voerde ten tonele Inkwartiering", een Zeeuws blijspel in dialect van K. Koets ST. ANNALAND. Jaarvergadering Kolenbond „Ons Belang". Donderdag hield de Coöp. Kolenver. „Ons Belang" haar jaarvergadering in hotel „Ha venzicht", o.l.v. de heer W. A. Boogaard. De boekhouder, de heer Abr. Kurvink, meldde, dat het leden tal op 1 Jan. 1951 bestond uit 594 leden. In totaal werden 812.721 kg brandstoffen afgeleverd. De voorzitter werd herkozen, evenals het lid van de commissie van toezicht, de heer J. Mossel man. Als plaatsvervangende be stuursleden werden herkozen de heren Jac. Kaashoek, Abrz. en Chr. van 't Hof. De boekhouder kreeg een gratificatie van f 30 De leden, die niet het vereiste minimum van brandstoffan na men, zullen een boete van f 1. moeten betalen. Bij weigering volgt royering. Het bestuur werd gemachtigd een lening van f13.000 aan te gaan bij de Boe renleenbank. Jaarvergadering „Nooit Volmaakt". De zangvereniging „Nooit Vol maakt" hield Donderdag haar jaarvergadering in de consistorie kamer der Geref. Gemeente o.l.v. de heer Jac. Moerland. Op 1 Januari j.l. waren er 24 werkende en 5 rustende leden. Na de pauze zong men verschillende psalmen. HAAMSTEDE. Uitvoering „Looft den Heer". In het Geref. jeugdgebouw gaf Donderdagavond da Chr. Zang vereniging „Looft den Heer" een uitvoering. De heer M. J. Jonker sprak een openingsvoord. O.l.v. de heer L. C. Hoogerhuis werd een uitvoerig programma daarna op vlotte en uitstekende wijze uitgevoerd. Na de pauze werd het toneel spel „De zoon van Berkenhof" op gevoerd. Ds Van Swighem sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. KAPELLE II SLAAT KLOETINGE II. In tegenstelling tot de vorige week, hadden we nu een prachtige voetbalmiddag. Jammer genoeg moesten ook nu weer meerdere wedstrijden werden afgelast door onbespeelbaarheid van de velden. In Hoek kwam echter de eerste kampioen uit de bus. Met een flinke 41 overwinning op hun rivalen uit Terneuzen hebben z(j hun doel bereikt, waarvoor een hartelijke felicitatie op zijn plaats is. te brengen en zai hard moeten vechten om de rode lantaarn niet in handen te krijgen. le KLASSE: RiUandia I—Krab- bendjjko I 2I; Wolphaartsdflk I Nieuwdorp I 19. De beide andere wedstrijden werden afge last. In Rilland heeft inderdaad het terreinvoordeel zijn woordje mee gesproken in de wedstrijd tussen de oude tegenstanders. De gast heren versterkten daardoor hun positie door de 4e plaats t* be zetten. Nieuwdorp heeft aan de hekkensluiters van Wolphaarts- dijk een lesje gegeven door met korfbalcijfers de volle buit bin nen te halen. 2e KLASSE A: 's-H. Hendriks- kinderen IWissekerke I 44. In deze klasse is er maar één wedstrijd gespeeld en wel in 'sH. Hendrikskinderen. Ook op eigen terrein gelukte het de gastheren niet de overwinning te behalen en werden zij door de gasten uit Wissekerke gedwongen de punten te delen. 2e KLASSE B: Mevo IIVeere II afgeL; Coljjnpl. Boys IIWol- phaartsdjjk II G1; Kapelie II Kloeiige n 32; Krabbend jjke II Rillandia II SS; Wemeldinge II Bevelanders H 23. In deze klasse werden wij plot seling voor de grootste verras singen geplaatst. Allereerst redde Kapelie de eer door Kloetinge, dat overigens de leidersplaats blijft bezetten, met de eerste nederlaag huiswaarts te zenden. Colijns- plaat maakte er veel grotere cij fers van, wat voor Wolphaarts- dijk beslist een grote tegenvaller moet zijn geweest. In Krabben- dijke slaagden de gastheren er niet in de beide punten thuis te houden en moesten met één punt tevreden zijn. Ook Wemeldinge wist het niet tot een overwinning ST PHILIFSLAND. C.B.T.B.-afdeling vergaderde. Onder voorzitterschap van de heer I. G. de Jager heeft te St Philipsland de afdeling van de C.B.T.B. vergaderd. De secretaris de heer C. J. van Strien gewaag de in zijn jaarverslag van een op gewekt verenigingsleven en een constant gebleven ledenaantal, terwijl de penningmeester, de heer A. van Strien melding maakte van een goed slot. De secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., drs J. J, Knibbe, hield een belangwekkend referaat over de internationale samenwerking. Hij gaf een uiteenzetting van het doel en de werkwijze van de F.A. O., en de I.F.A.P., waarin de land bouworganisaties samenwerken, Ondertussen is de samenwerking wel wat op de achtergrond ge raakt door de controverse tussen Oost-West. De heer Knibbe wees voorts op de betekenis van de Raad van Europa, het politieke orgaan, dat zich ook met sociaal- economische kwesties bezig houdt en op de noodzaak van econo mische integratie, liberalisatie en Europese betalingsunie. Al deze problemen raken ook Nederland, dat intensief meewerken moet in de internationale organisaties, ge zien de economische voordelen, die de samenwerking biedt. Na een uitvoerige discussie hierover, werden nog allerlei land bouwproblemen aan de orde ge steld en een der leden hield een krachtig pleidooi voor aansluiting bij het C.B.T.B.-boekhoudbureau. 2e KLASSE C: Nieuwland II Arnemuiden O10; 's-II. Arends kerke IINieuwdorp II 48. De beide andere wedstrijden werden afgelast. De leiders van 's-H. Arendsker ke wisten een magere overwin ning te behalen, die toch wel te denken geeft. Vooral wanneer men daarnaast de korfbalcijfers van Arnemuiden ziet, ofschoon deze tegen de bezetters van de onderste plaats meer kansen bad. Het zal echter toch een scan nende nek aan nek race blijven. 2e KLASSE D: Hoek I—Tern. Boys I 4:1; Zaamslag IDe Be ren I 7—0. Zoals we hierboven reeds schre ven is Hoek de eerste kampioen geworden, met een overwinning waarvan de cijfers niemand doet twijfelen. Uit de 12 gespeeld* wedstrijden behaalde zij 20 pun ten door 9 overwiningen, 2 gelijl» spelen en 1 nederlaag. Totaal werd het doel der tegenstanders 43 keer doorboord en werd de eigen keeper 18 keer gepasseerd. Deze klasse is na de wedstrijd in Zaamslag, waar de Beren hun 10a nederlaag moesten incasseren, ver uitgespeeld. Alleen zullen Zaamslag en AZ.V.V. elkander nog één keer ontmoeten. 2o KLASSE E: De enige wed strijd welke lüer op het program ma stond, werd afgelast. Er kwamen tevens nog enkele uitslagen door van gespeelde ju nioren-wedstrijden. Voor de com petitie: Wemeldingeïerseke 4—0. Vriendschappelijk: Colijn- plaatse BoysBevelanders 01. Geslaagd voor het diploma scheepswerktuigkundige B II, de heer O. Ehrlich, en voor scheeps werktuigkundige C I, de heer K. M. Gommers, leerlingen van de De Ruyterschool" te Vlissingen. De kiezerslijst van Poortvliet draagt de namen van 1009 kiezers waarvan 498 mannen en 511 vrou wen. De raad van Vrouwenpolder zal Dinsdag 27 Februari des middags om 2.30 uur vergaderen. De lezing, die de Z.V.U. voor Vrijdagavond j.l. in „De Zwaan" te Souburg had georganiseerd, kon wegens gebrek aan belang stelling niet doorgaan. Donderdag werd in de zaal J. Sinke te Krabbendjjke een gezel lige avond gehouden van de v.v. Krabbendijke". De buurtver. Dorpsstraat voerde enkele toneel stukjes op en er was verder mu ziek. Burgemeester J. Vader hield een toespraak. Donderdagavond hield de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Krabben dijke de maandelijkse vergadering. Ds v. d. Leek sprak over de „Leerschool des Lijdens", Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ophemert, J. van Vliet te Haamstede; te Sneek J. G. Panhuise te Hardenberg; t# Daerie J. C. Terlouw te Otterloo. Bedankt voor Minnertsga A. Postma te Kamperland; voor Aal ten J. de Ruiter te Eek en Wiel: voor Ameide en Tienhoven J. T. Doornenbal te Oene. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravendeel H. W. Eerland te Lisse; te Nieuw- poort E. du Marchie van Voort- huyzen te Sliedrecht. Nagekomen Advertentiën Heden overleed plotse ling onze innig gelief de Zuster, Schoonzus ter en Tante NEELTJE STAAL Echtgenote van M. Sulster» in de ouderdom van 53 jaar. De wetenschap dat zij nu juicht voor Gods troon is ons tot rijke troost. Uit aller naam, FAMtLIE STAAL Goes, 21 Febr. 1951. Jacoba v. Beierenstr. 7 m in i^x—a— Heden overleed nog onverwachts onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader de heer JOHANNES GUNST Weduwnaar van Jac. Goedhart op de leeftijd vanaruim 80 jaar. Ontario (Canada) W. M. GUNST E. GUNST—LEECE Goes: J. SCHRIJVER- GUNST J. GUNST A GUNST— DE BUCK M. E. SCHRIJVER- GUNST J C. SCHRIJVER JOH. GUNST C. GUNST—BLOK M. GUNST G. E. GUNST— TOUW en Klein kinderen Goes, 25 Febr. 1951 Westsingel 188. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 28 Februari a.s. des na middags 2 uur. W

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3