„De Porceleyn Tafel" biedt U deze week aan Dit alles in onze bekende PRIMA KWALITEITEN fXïïêtAlM^ Boekenweek van 24 Februari tot 3 Maart. Pagina 9 Koopt nu een boek. De prijzen zijn nog billijk. PROVINCIENIEUWS Jaarvergadering Ver. Bedrijfsvoorlichting te Middelburg. Een menselijke barometer Vitrages vanaf f 1.29 per Meter Steres per Meter, 220 cm. hoog, met kant en entredeux f9.25 Vitrage met strookje, vanaf f2.10 Theedoeken fl.45, f155, fl.95 Blauwe en Rode Blokdoeken f 1.55, f 1.85 Baddoeken, grote maat, f 2.49, f 2.65 Wasdoekjes f0.39, f0.59 Washandjes f0.39 Grijze Keukendoeken f 1.49 Slopen f 2.89, f 2.98, f 3.60 Holtap-Karpetten Deurmatjes Deurmatten Cocosloper, 70 en 100 c.m. breed 1- en 2-persoons Kapokbedstellen Bedstellen met stalen binnenvering LANGE V0RSTSTRAAT 42-44-54 TEL. 2717 NOTEERT EVEN? SCHEEPSTIJDINGEN Vrijdag 23 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Bij contante aankoop van Nederlandse boeken voor tenminste f 3,50 gratis het geschenk NED. BOEKVERKOPERSBOND AFDELING ZEELAND (Vervolg van pag 2.) Viissingse schaakclub nam afscheid van voorzitter Ir. G. de Regt. Da Viissingse schaakclub heeft haar algemene jaarvergadering gehouden. De heer B. Schreuder zal het voorzitterschap van ir G. de Regt overnemen. De beide an der# aftredende bestuursleden, c!e heren J. Kroon en J. Antheunisoe, werden herkozen. Hierna bracht de heer G. Ruyg verslag uit namens de wedstrijd commissie. Er zullen voortaan twee kampioenen van Vlissingen worden aangewezen, namelijk de eigenlijke kampioen en de kampi oen der eerste klassers en beide kampioenen zullen in het bezit van een wisselbeker komen. Aan de heren F. Bialek en C. van Noppen werd een boek aan geboden voor de beste prestatie van resp. het eerste en tweede tiental. Beiden wonnen n.l. al hun partijen. Aan het slot van de vergadering werd de scheidende voorzitter, ir G. de Regt, toegesproken door de heer Ruyg, die hem namens de vereniging een fraai schaakbord als herinnering aanbood. Als oud ste bestuurslid dankte de heer J. Kroon voor de prettige samen werking, waarna de scheidende voorzitter met een persoonlijk dankwoord afscheid van zijn ver eniging nam. GOES. Doopsgezind Gemeenteleven in Amerika. Voor de Doopsgezinde Gemeen te te Goes heeft de heer Irving Horst, een Amerikaans geloofs genoot, die namens het Mennonite Central Committee (M.C.C.), in Nederland verblijft, een lezing ge houden over het Doopsgezind ge meenteleven inAmerika. De Doopsgezinden in de V.S., aldus spr., leven het meest op het platteland, voornamelijk in Penn sylvania en Texas. In de grote steden werken kij veelal samen met de andere kerkgenootschap pen. De Amerikaanse Doopsge zinden doen zeer veel aan hulp werk, dat door het M.C.C. wordt voorbereid, richten zich naar de leefwijze van de Amische Doops gezinden die in 1600 uit Zwitser land en de Elzas waren geïmmi greerd en een streng godsdienstig leven leidden. Na de laatste oor log zijn vele jonge Doopsgezinden naar Europa getrokken om daar liefdewerk te verrichten. Tijdens de jongste oorlog weigerde 65 der Doopsgezinden dienst. Zij wer den door de regering in diverse particuliere diensten te werk ge steld zonder toekenning van loon. Zü stelden zich ook beschikbaar voor het nemen van proeven. De heer Horst, die tenslotte nog een en ander vertelde over het jeugdwerk, en bijbelonderricht lichtte zijn lezing toe met fraaie gekleurde lantaarnplaatjes. De heer Van Santé dankte namens de aanwezigen de heer Horst voor zijn interessante causerie. Benoemingen. De raad heeft tot tijdelijk le raar aan de aid. Gymnasium van het Goese Lyceum benoemd de heren J. C. Lodder te Goes en J. W. J. Heidoorn te Vlissingen. Tot lid van het Gasthuisbestuur werd benoemd de heer A. Haeck, tot lid van het B.A. de heer A. Elenbaas en tot lid van de Com missie van Toezicht op het Goese Lyceum mr J. H. Stieger. WEMELDINGE. Ned. Herv. Vrouwenvereniging. Dinsdagavond {iergaderde de Ned. Herv. Vrouwenvereniging in het jeugdgebouw o.l.v. mevr. Oost. Als spreekster trad op mej. Van den Akker met het onder werp „Gezins- en diaconale zorg". Zij wijdde ln den brede uit over wat gezinsverzorging en diaconale zorg in de Ned. Herv. Kerk be tekend. Voor meisjes van 18 jaar en ouder is er gelegenheid om in Dordrecht en Eindhoven als ge zinsverzorgster te worden opge leid. Het salaris bedraagt wan neer men in het bezit is van het vereiste diploma f 120 tot f 140 per maand. YEBSEKE. Chr. Wijkverpleging had goed jaar. De Chr. Wijkverpleging te Yer- seke heeft een goed jaar achter de rug, aldus bleek op op de dezer dagen gehouden vergadering. De kas vertoont een batig slot van f 968,04. Zr Stelling heeft dat jaar 3762 bezoeken afgelegd, w.o. 244 aan T.B.C.-patiënten. De af tredende bestuursleden B. J. de Winter, F. v. d. Boomgaard en C. van Sparrentak werden herkozen. •S-HEER ARENDSKERKE. De verandering in het Burgerlijk Armbestuur. Door de Kroon is ongegrond verklaard het door Maatschappe lijke Zorg te 's-H. Hendrikskinde ren ingediende beroep tegen het door de gemeenteraad vastgestel de nieuwe reglement op de bur gerlijke instellingen van weldadig heid. Het nieuwe reglement treedt thans definitief in werking. Op grond hiervan is door B. en W. benoemd tot voorzitter van Maat schappelijke Zorg te 's-H. Arends- kerke (vroeger Burgerlijk Arm bestuur) burgemeester Elenbaas en tot voorzitter te 's-H. Hen drikskinderen weth. M. Schipper. Aan de heer J. Schipper te 's-H. Hendrikskinderen is eervol ont slag verleend, aangezien hij bloed verwant van de voorzitter is. Verder zal het bestuur van Maatschappelijke Zorg te 's-H. Arendskerke nog uitgebreid die nen te worden tot 9 leden. KATTENDIJKE. Ouderavond Zondagsschool. In de consistorie werd Woens dagavond een ouderavond gehou den van de Zondagsschool „Ira- manuël". Nadat de kleine kinde ren enkele liederen hadden ge zongen o.l.v. mej. M. Bogaard en mej. J. Wisse een vertelling had gehouden, sprak de heer C. J. de Jonge uit Yerseke over „Het ge zin en het Zondagsschoolkind". De avond stond onder leiding van ds Breek, die een openings- en slotwoord sprak. Ouderavond school Wilhelmina- dorp. Op de ouderavond van de O.L. school te Wilhelminadorp zijn in de plaats van de heren C. Burger en J. Buteyn tot leden van de oudercommissie gekozen mevr. Schipper en de heer M. Dalebout. Het hoofd der school, de heer L. C. Broere, dankte de aftredende bestuursleden voor hun werk. Na mens de gemeente en de school bood hij de heer C. Burger een boekwerk aan als blijk van waar dering voo.' het werk dat hij als voorzitter heeft verricht. 'S-GRA VENPOLDER. Jaarvergadering „Vrederust". Dinsdagavond werd in het ver enigingsgebouw de jaarvergade ring gehouden van de Stichting „Vrederust", afdeling 's-Graven- polder, die geopend werd door ds J. H. Kluiver. Op 1 Jan. j.l. waren er 331 le den, zo bleek uit het verslag van de secretaris, de heer C. West- veer. Hiervoor werd hulde gebracht aan de heren Chr. Huissen en Joh Nijsse. De penningmeester, Joh. Nijsse, deelde mede, dat aan de Stichting f 462.50 kon worden af gedragen, plus een kerkcoliecte van f 96.83. De aftredende bestuursleden, de heren Joh. Nijsse en J. Lou werse werden herkozen. De heren Joh. Nijsse en Chr. Huissen werden ais permanente afgevaardigden naar de algemene vergadering benoemd en verder werden voor dit jaar de heren J. Geense, D. de Korne en C. West- veer aangewezen. BIEZELINGE. Vergadering C.H. Kiesvereniging. Dinsdagavond kwam de C.H. Kiesvereniging bijeen onder voorzitterschap van de heer L. de Koeijer. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. Zuidweg, bleek, dat de in komsten bedroegen 149, de uit gaven f27,10, goed slot f21,10. De voorzitter deed verslag van de vergadering van de Kamer kring en Statenkring te Goes. De contributie werd voor een jaar vastgesteld op f 2,50. Be sloten werd om met de Kies vereniging van Kapelle een sa- menspreking te houden om ge combineerd een spreker te laten optreden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heren L. de Koeijer en M. Wisse, waarna nog breedvoerig de gemeentepoli tiek werd besproken. Tot be stuurslid werd herkozen de heer P. J. Kloosterman. VROUWENPOLDER. Jaarvergadering Knapen- en Meisjes Ver. De Knapen- en Kleine Meisjes Ver. op G.G. heeft haar jaarver gadering gehouden o.l.v. de heer A. van Sparrentak. Als leidster der Kleine Meisjes Ver. gaf zich op mej. E. Mesu Ad. in de plaats van mej. M. van Sparrentak. Het programma be vatte o.a. een Bijbelinleiding, voordrachten, samenspraken en een wedstrijd. Tijdens een pauze werd er een collecte gehouden voor het Kon. Wilhelminafonds (kankerbestrij ding), welke f22,01 opbracht. Tal van afgevaardigden brach ten felicitaties uit. Ds Streefkerk sloot met woorden van dank deze uitstekend geslaagde avond. OOSTKAPELLE. A.R. Kiesvereniging. De A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" hield dezer dagen haar jaarvergadering. De Jaarverslagen van secretaris en penningmeester getuigden van een goed verenigingsleven. De aftredende bestuursleden, de voorzitter en de heer J. Geldof, werden herkozen. Over de gemeentepolitiek wer den vele vragen gesteld, die door de beide raadsleden beantwoord werden. Door de heer K, de Kam werd een politieke rondschouw gele- leverd, waar de nationale als ook de Internationale gebeurtenissen in besproken werd. Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Op de ledenvergadering van de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" onder voorzitterschap van Burgemeester F. G. Sprenger, bleek dat 1950 een gunstig jaar geweest is voor pen sionhouders en verhuurders van zomerhuisjes en gem. kamers. De heren C. Schoonenboom en A. de Visser werden herkozen als bestuurslid. Door de V.V.V. zullen op enkele plaatsen banken ge plaatst worden en er zai weer propaganda gemaakt worden, terwijl de inwoners opgewekt worden om ook een gedeelte van hun woning te verhuren. School met de Bijbel. Maandagavond hield de Vereni ging „Een School met de Bijbel" de jaarvergadering o.l.v. de voor zitter, de heer J, de Kam. De af tredende bestuursleden J. Cop- poolse, A. H. Geertse en A. de Visser Wz. werden met grote meerderheid herkozen. SOUBURG. Uitvoering „Soli Deo Gloria". In „De Zwaan" heeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" o.l.v. haar directeur, de heer Jao. Suurmond, een uit voering gegeven. De voorzitter, de heer A. Goethart, opende de bij eenkomst en sprak een woord van welkom tot de beschermvrouwe der vereniging, mevr. Stemerding en de burgemeester, alsmede tot afgevaardigden van zustervereni gingen uit de omliggende plaatsen. Een keur van liederen van on derscheidene componisten werd gezongen, welke alle keurig wer den uitgevoerd. De piano-begeleiding werd ver zorgd door de heer S. v. d. Meer te Vlissingen. Orgelbegeleiding door mevr. de Boervan Boven. Aan het eind van de uitvoering sprak de heer Goethart een woord van dank tot de directeur en me vrouw de Boer en de heer v. d. Meer. Beide laatsten mochten als blijk van waardering een envelop pe met inhoud ontvangen. GRIJPSKERKE. Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. hield Dinsdag de jaarvergadering. Na de opening hield mevr. de Wed. Boogaard een Bijbelinieiding over „De Weduwe te Zarfath". Na de pauze moest een nieuwe secretaresse gekozen worden, we gens vertrek van mevr. L. Ge- schiereGeschiere naar de NOP. De presidente dankte haar harte lijk voor al het werk dat zij voor de N.C.V.B. gedaan heeft en over handigde haar een klein aanden ken. Als nieuwe secretaresse werd gekozen Wed. J. Verhagede Visser. C'OLIJNSPLAAT. Vergadering Weegbrug. Dinsdagavond vergaderden de aandeelhouders van de Weegbrug „Help U Zeiven", onder voorzit terschap van de heer M. van der Weele. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er in 1950 gewogen was: 7.861.368 kg suikerbieten, 6.251.718 kg aard appelen, 2.818.443 kg diversen, 219.510 kg pulp en 193 stuks vee De heer M. de Bruine werd her kozen als bestuurslid. Bondsavond A.N.W.B. Door de Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. werd Dinsdag avond een Bondsavond gehouden in de zaal van de heer Gast, Door causerie en een tentoon stelling werd het doel en de werkwijze der bond toegelicht. Vertoond werd de film „De hori zon wijkt" die de ontwikkeling van verkeer en toerisme tot in hun huidige vorm liet zien. Ver der werd vertoond de kleuren geluidsfilm „Ridders van de weg", die het werk van de We genwacht uitbeeldt. ST. ANNALAND. Filmavond. Dinsdagavond werd in Hotel „Havenzicht" een filmavond ge geven, uitgaande van de Zaai zaadvereniging „West Friesland' te Wijdenes. Nadat eerst een uit eenzetting gegeven was over de zaadteelt, werd de bedrijfsfilm „Hoe wij werken" vertoond. Coöperatieve Zaadteeltverenjglng. Dinsdagmiddag vergaderde de coöperatieve Zaadteeltvereniging .Tholen en St Philipsland" in de zaal van de heer Adr. de Graaf onder voorzitterschap van de heer D. Dormaar. De heer M. Ligtendag deelde mede, dat de rekening sluit met een batig slot van f 18,18. Tot bestuursleden wei-den her kozen de heren H. Overbeeke en M. Ligtendag. Vervolgens gaf de heer Bakker uit Wijdenes een toelichting op de zaadteelt, en werd vertoond de bedrijfsfilm „Hoe werken wij". AXEL. Vergadering Z.L.M.-afdeling. Dinsdagmiddag hield de afde ling Axel der Z.L.M. een druk bezochte jaarvergadering in „Hotel Porthde Lozanne" on der voorzitterschap van de heer W. Koster Jz„ die in zijn ope ningswoord constateerde, dat het ledental en de financiën stabiel en dus gunstig zijn gebleven en er op wees, dat Nederland slechts schijnwelvaart en enorme tekor ten op de betalingsbalans heeft. Overigens was 1950 een goed jaar voor de boer. De aftredende bestuursleden, de heren W, Koster en 14. de Feijter Wz. werden herkozen. Als afgevaardigden naar de Z.L.M.-vergadering te Goes werden benoemd: W. de Hamer Jz., Iz. de Festerde Mul en A. Scheele. Hierna kwam aan de orde een rapport van de voorlopige vraag punten-commissie. Rapporteur was de heer J. H. Bouman, dia o.m. behandelde: „Is Intensive ring in de landbouw mogelijk zonder kostenverhoging?" en „Is verdere mechanisatie in deland- bouw technisch en sociaal ver antwoord?" Over deze zaken volgde een lange discussie, waarna» door Ir W. H. Ubbink een lezing werd gehouden over Grond- en Pachtzaken". Mr J. F. G. Schlingemann, al gemeen secretaris der Z.L.M. te Goes, hield daarna een Inleiding over „Devalueert de Ned. gul den in 1951?" Na een zeer uit voerig betoog was spr.'s eind conclusie, dat dit jaar nog geen devaluatie zal plaats hebben, alhoewel hij zeer bezorgd was over de desolate toestand van 's Rijks kas. Aan het bevolkingsonderzoek op T.B.C. te Brouwershaven heeft 83,4 procent van de daarvoor in aanmerking komende personen deelgenomen. Voor het diploma B I scheeps- werktuigkundige slaagde de heer B. Volmer, voor het diploma A slaagde de heer J. J. C. Hoore- mgns en voor 3e stuurman de heer A. Kranendonk, allen leer lingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. De laatste militair, die uit Ka- Lezing Ir Bakker Arkema. Gistermorgen kwam in het Schuttershof te Middelburg de „Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Walcheren" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Jac. Wisse, deelde in zijn openings woord mede, dat zich 23 personen hebben opgegeven voor de geza menlijke silobouw; 22 gaven zich op voor de maisclub. Bij de bestuursverkiezing wer den in de plaats van de heren A. Kluyfhout te Arnemuiden en S, de Visser te Vrouwenpolder ge kozen de heren B. Janse, Arne muiden en A. Wondergem te Vrouwenpolder. De penningmeester sloot zijn boeken over 1950 af met een ba tig saldo van f 661.06. De inkom sten bedroegen f 5828, De voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor hun werk. Hierna hield Ir. Bakker-Arke ma een lezing over: „Mechanisa tie in de landbouw". Spr. begon met te zeggen dat in de eerste plaats de bedrljfsgrootte een rol speelt bij liet gebruik van werk tuigen. Wat de trekker betreft, zei Ir. Bakker Arkema dat deze gebruikt kan worden voor de akkerbouw op bedrijven van minimaal 10 15 ha en op de weidebedrijven van 15 a 20 ha. Het rendabele gebruik der trek ker, aldus spr., is de laatste jaren naar beneden gegaan. Voorts spe len ook de ligging van de perce len rond de bedrijfsgebouwen een rol, alsmede de kosten per ha. Spr. raadde de aanwezigen aan alleen na rijp beraad werktuigen aan te schaffen. Ook zal de boer enige aanleg en technische kennis moeten hebben, doch Ir Bakker Arkema waarschuwde er voor dat de boer op die manier-geen smid wordt. Ais voordelen van het ge bruik der werktuigen noemde spr. de opvoering der prestatie en ver groting van het aantal manieren, Voorts gaat het er om, dat ver velende karweitjes, zoals mest- verspreiding, sneller en doelmati ger kunnen geschieden. Verder is het van belang, dat er doeltref fender en sneller wordt gewerkt. Tenslotte gaat het nog om een productiever en rendabeler be drijfsvoering. Na nog even gewezen te heb ben op de sociale aspecten der mechanisatie, besprak Ir. Bakker Arkema het gebruik van land bouwwerktuigen op de kleine be drijven. Spr. ging ook aan de hand van enkele cijfers de voordelen van het gebruik van een trekker t.o.v. een span paarden na. De vaste kosten van een paard bedragen f 150, waarvan f 25 af gaat als opbrengst van de mest. De voeding 's zomers kost f 75, en 's winters f 290, zodat de to- taalkosten plm. f 500 bedragen. Wanneer men aanneemt dat een paard gemiddeld 700 uur per jaar werkt, bedragen de kosten per uur f 0.70 hetgeen dicht in de buurt ligt van het loon van de landarbeider. Dit was ook vroeger het geval. Voor een span paarden moet men één arbeider hebben, waarvan de kosten f 1,25 per uur belopen. Een trekker van 20 p.k. kost zonder bediening f 2.50, met bediening f 3.50 per uur. Een ver gelijking van de prestatie tussen trekker en paard valt uit in het voordeel van de trekker. Na de lezing werden nog enkele vragen beantwoord. (Ingez. mededeling, advert.) zljt GIJ, als vocht en tocht Uw vijanden zijn. Uw gevoelige spieren en gewrich ten waarschuwen U bij elke wisseling in temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak In alle hevigheid op, bederven Uw levens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wrljl Uw rheumatlek en Uw lendenpijn weg, tnaak Uw stijve spieren weer soepel met da 'beroemd» Akker"8 Kloosterbalsem, {iel middel waarvan men a) 3 gestach- en lang «egtl „geen goud, zo goed.'t V eilingsberichten MIDDELBURG. Eiermarkt van 22 Febr.: Sortering I, Minimum prijs voor pluimveehouders f 1,78 per kg. Vuilschalige 2 ct. min der per ei. Winkelprijs per 100 stuks f 17,50 voor klasse 0; f 16,50 klasse I; f 15,50 klasse II; f 14,50 klasse III; f 13,50 klasse IV; f 12,50 klasse V; f 11,50 klasse VI; f 10,50 klasse VII. KAPELLE. Veiling van 21 Febr.: Exportveiling: Goudrei- netten I 29,7035,30. Gewone veiling: Goudreinetten 18—32, Jonathan 1857, Golden Deli cious 2148, Zure Bellefleur 1230, Baldwin 1418, Cam- pagnezoet 35, Courtpendu 13 27, Zoete Ermgaard 2350, Gel- derszoet 921, Stekappels 8 14, Saint Remy 22—38, Kleipeer 3041, Brederode 3339, Fran- sisca Borgia 3238, Conférence 18—27, Stekperen 79, Spruit- kool 836, Rodekool 15, Uien 3, Breekpeen 34, Witlof 3435, Prei 1518, Kroten 1554, al les per kg.; Knolselderij 154 per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 21 Febr.: Exportveiling: Goud reinetten 2635,50, Jonathan 3245,10. Gewone veiling: Jo nathan (verpakt) 4055, Jona than 23—45, Goudreinetten 12- - 28, Golden Delicious 1034, St. Remy 535. Beurré Alex. Lu cas 8i7, alles per 100 kg. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 22 Febr.; Spruiten O 39 52, id. B 31—33, Witlof A 26—35, id. B 19—20, Prei 8—11, Savoye- ue laatste militair, die uit Ka- y f «y> JTT pelle in Indonesië is geweest, de kool 14—22, Wlttekool 9—11, heer W. Burger, keerde deze week I Rodekool 1018, Kroten 6 I, terug ln de ouderlijke woning. Uien 3,98, Boerenkool 21. HEDEN 23 FEBRUARI. GOES. Schuttershof, 11 uur. Alg. verg. „Het Ned. Trek paard". Schuttershof. 8 uur. „In Dienst der Kerk". Joh. Win kler spreekt over Kaj Munk. Pr. v. Oranje. 8 uur. Vereen, voor Veilig Verkeer. VLISSINGEN. 2 uur. Gemeen teraadsvergadering. TERNEUZEN. Hotel Rotter dam. 2.45 uur. Alg. verg. Kamer van Koophandel. ZATERDAG 34 FEBRUARI. GOES. Pr. v. Oranje. 8 uur. Lezing over Bachs Matthaüs Passion. Landbouw. 2 uur. Vergade ring C.B.P.B. Landbouw. 2.30 uur. Konij- nenvereen. „Zeelandia". MIDDELBURG. Schuttershof. Jaarvergadering Chr. Emi gratie Centrale. KLOETINGE. Veren, gebouw. 7.30 u. Uitvoering „Unitas". KRUININGEN. Korenbeurs. 7 uur. Ontsp.avond L.J.G. MAANDAG 30 FEBRUARI. OOSTBURG. Café Mabesoone. 10.30 uur. Alg. verg. Ver. tot Verb, van Rundvee ln Zee land. KQRTGENE. Korenbeurs. 3 uur. Alg. verg. Vereen. Be drijfsvoorlichting. WISSENKERKE. 2 u. Raads vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Berkhout (toez,),. H. v. d. Kam te Tedichem. Bedankt voor Arnemuiden, G H. van Kooten te Brandwijk. Geref. Kerken. Beroepen te Leidschendam, J. Boss te Ermelo; te Wou- brugge, G. Veeneman, cand. te Apeldoorn. Geref. Kerken (art. 81). Beroepen te Zaamslag, J. v d. Haagen te Ulrum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Scheveningen, M. Heerschap te Wageningen, Geslaagd, Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het cand.-examen psychologie mej. G. M. Bavinck e Baarn. Geen geestelijke verzorgers meer naar Java. Naar wij vernemen is de ge hele uitzending van geestelijke verzorgers naar de militairen op Java stopgezet, aangezien de repatriëring van de militairen zo snel gaat, dat van geestelijke verzorging op korte termijn is afgezien. Dit betekent o.m„ dat ds A. J. W. Vogelaar, Geref. pred. te Almelo, die voor vol gende week passage ln een vliegtuig had geboekt, niet zal vertrekken. Wat brengt de Radio? Zaterdag 24 Februari. HILV. I (402 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Gram, 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 8.18 „Ónder ons ge zegd". 8.23 Gram. VPRO 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA 10.20 Voor de ar beiders. 11.40 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Instrumentaal kwintet. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 15.00 Boek bespreking. 15.15 Metropole ork 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.50 Radio Philh. orkest en soliste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA varia. 18.20 Hammond-orgel. 18.30 Volksdansen. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Actua liteiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Instru mentaal sextet. 22.25 Hoorspel. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Amusementsmuziek. 23.40 Gram. HILV. II (298 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Amusements orkest. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gr. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 14.00 „Wij maken een Paasgroep". 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Amaleursuitzending. 15.15 Kroniek. 15.50 Omroeporkest en soliste. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Klankbeeld. 18.25 Gram. 18.40 Reg. Uitz. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven". 19.27 Orgel. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren!" 21.00 Populair concert. 21.30 Hoorspel. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.25 Gram. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË van Suez naar WILLEM RUYS 21 Rotterdam. NELLY ?0 Amsterdam. KO pies EU. naar 1.- 2l te Belawan naar Balikpapan. HAVEN VAN VUSSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 21 Febru- arlt ZWALUW van Antwerpen. MULAN van Antwerpen. WITBRUCKE van Fort Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochtertjes en zusjes ELIZABETH MARIA en maatje tona. J. C. CARELS. A. S. CARELS—MOGGRS. HANNIE en INA. Heinkenszand, 20 Febr. 1951 Tijd.: Ziekenhuis St. Joanna. We noemen ze Elma en Mattie. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer WILLEM VAN STRIEN in de ouder om van bijna 79 jaar. Ons Uw deelneming overtuigd houdende. Uit aller naam: Wolfaartsdijk: Wed. p. VAN STRIEN- BOONMAN. Krabbendljke: J. VAN STRIEN. T. VAN STRIEN— DE BOURGRAAF. WIM. ADRI. Wolfaartsdijk: F. J. VAN STRIEN. 3. VAN STRIEN— DE RIJDER. FREDDIE. NELLIE. Wolfaartsdijk, 21 Febr. 1951. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 24 Febr. a.s. om 12 uur. Familieberichten uit andere bladen: Geboren: Elsje, d.v. p. J. Dees en S. J. van den Heuvel te Terneuzen. Ondertrouwd: J. Meerman te Vlissingen en K. Mesu te St. Laurens. Overleden: E. Bulk, wed. van W. F. van Dieren- donk, 78 j. te Middelburg; L. Berrevoets, 29 j. te Zierik- zee; A. D. van den Berge, 59 j. te Zierikzee; A. Flohil, wed. van J. Boogerd, 89 j. te Ellemeet. Jerome. 23 Februari: TUBA van Ant« werpen. MULAN van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 21 Febru* ari: WITBRUCKE naar Kopenhagen» PINGUÏN naar Choorhame. CORONA naar Goole. ANTARIS naar Strood. Gepasseerd naar Antwerpen 21 Febrtf- ari: UNION van zee. MICHAJL.E SWEN DEN van Kingsleijn.' CASANA vaa Kopenhagen. TIMO van Calais. JOCO- BA CATHARINA van Casablanca. Februari: ELZENBURG van Amsteram. Gepasseerd van Antwerpen 21 Febrile ari: HELENA naar Amsterdam. SKA«« GERAK naar Visbcek. REX naar zee, HAST V naar Vismar. 22 Februari: AL- NATI naar Rotterdam. EDAM naar Rot terdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3