1 de dag PRODENT la< allemaal Ei nu. Koeliechnisch-Monteur Russen lezen anti-communis tische lectuur* AKKERTJES KONINKLIJKE MARECHAUSSEE Arbeider Gevonden voorwerpen. Sportlaan wordt Burgemeester v.Wceldcrcnlaan. GEMEENTERADEN mnYp^-nv'"" Jaarvergadering Vereniging Bedrijfs voorlichting „Walcheren" Toelatingsexamen opleiding Vroedvrouwen Goldsckmedings Muziekhandel Dagboek voor hei Christelijk Gezin 1951 OOSTERBAAK i IE COINTRE 11 GOES Zwarte Bessen Rode Bessen een ervaren Monteur Maandag 19 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina VERZETSBEWEGING GEBRUIKT RAKETTEN VOOR DE VERSPREIDING. Met raketten en luchtballons verspreidt de Russische verzets beweging In Duitsland anti-communistische lectuur in de Russische zone van Duitsland en in de andere landen achter het „ijzeren gordijn". De raketten worden voor het verzenden op korte afstand gebruikt. In Berljjn dienen zJJ om de Russische kazernes, die dicht bi) de Westelijke sectoren van de stad liggen, met pakken pamfletten en kranten te bombarderen. Voor de bediening van het achterland V/orden ballons gebruikt van één meter doorsnee. Tegelijkertijd opereren de Russische illegalen met verplaatsbare radiozenders langs de grens van de Sowjet-Unie en haar satellieten. Veel succes heeft de verzetsbeweging geboekt met het uitgeven en verspreiden van een getrouwe kopie van „Sovjetskaja Armja", het officiële orgaan van het Rode Leger. Opmaak, formaat en lettertype waren precies gelijk, alleen de inhoud was anti-bolsjewistisch. Pakketten van dit blad werden neergelegd in stations-restaurants, bi) kazernes en langs drukke wegen, aldus meldt de Berljjnse correspondent van „De Volkskrant". In de Russische zóne alleen al werden 150.000 exemplaren ver spreid. Aangemoedigd door het gunstig onthaal, dat de anti-bols jewistische „Sovjetkaja Armja" bij de rode soldaten en officieren Vond, bereidt de verzetsbeweging nu de uitgave voor van een nage maakte „Literatournaja Gazeta", een in de Sowjet-Unie toonaange vend tijdschrift op literair gebied. In vlugschriften, waarop een mestvork staat afgedrukt, het symbool van de opstand der boe ren in Rusland, worden de rode «oldaten opgeroepen anti-commu nistische cellen te vormen. Onder eenheden, die reeds geruime tijd in Oost-Duitsland vertoeven, heeft de verzetsbeweging vrij veel contact. Zelfs in de staatspolitie, M.V.D., is zij doorgedrongen, ge tuige de instemmende reactie, die zij van drie M.V.D.-officieren op een artikel in het blad „Posev" ontving. Moeilijker te benaderen zijn eenheden, die pas uit de Sowjet-Unie zijn aangekomen. De ervaring heeft geleerd, dat zij op zijn vroegst drie maanden na hun aankomst door de anti-communis tische propaganda met kans op succes kunnen worden aangespro ken. Verkeerde toon. De Russen, die actief aan het verzet deelnemen, zijn zeer slecht te spreken over de propaganda, die de zender, de „Stem van Ame rika", tegen de Sowjet-Unie voert. Zij verwijten deze organisatie onder andere te weinig rekening te houden met het feit, dat luiste ren naar een buitenlandse zender In de Sov»jet-Unie levensgevaar lijk is. De Rus begrijpt niet, dat in lommige uitzendingen twintig mi- huten lang wordt gesproken over net verschijnen van een nieuw boek. Evenmin interesseert het hem, hoe goed de Amerikaan wel leeft. Zijn boerenblouse is hem veel liever dan het mooiste con- fectie-pak. Wat hij weten wil is, in hoe verre de strijd tegen het commu nisme in de wereld vordert en welke de mogelijkheden zijn van êen bevrijding op lange of korte termijn. Ook de toon der sociale voorlichting acht men slecht ge kozen. Russen, die voor kort uit de Sowjet-Unie of de Russische zóne zijn gevlucht, zeggen dat het da Russische bevolking volkomen onverschillig laat, of fabrieken zich in staats- of particulier eigendom bevinden, terwijl de boeren niet bereid zijn alle instel lingen der kolchozen op te geven. Wie in radio-uitzendingen het be zit van gemeenschappelijke weide velden en machine-uitleenstations aanvalt, verliest uit het oog, dat men hier niet met een bolsjewis tische vinding te maken heeft, maar met een gebruik dat 'n vrij wel alle Oosteuropese landen steeds bestaan heeft. VLISSINGEN. De commissaris van politie maakt bekend, dat in het tijdvak van 713 Februari 1951 de vol gende voorwerpen aan zijn bureau zijn gedeponeerd, te weten: Kinderwantje, damesrijwiel, toe gangsbewijzen Chr. Mandoline vereniging, leerboek Lagere school, portemonnaie met inhoud, vuilnisemmers, en zadeldek voor rijwiel, en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te verkrijgen om trent de adresssen, waar de vol gende gevonden voonverpen zich bevinden: wieldop van auto, lede ren want, wanten diverse kleuren, zilveren manchetknoop, beurs met zilverbon en boodschappenbriefje, zwarte herenschoenen, bankbiljet, padvindersriem, speelgoedauto, broche met molen, schroeven draaier, zilveren armband, licht bruine plastic jas, zwarte turn- schoen, zilveren ringetje, vulpen en potlood in etui, kastsleutel, aardappelstamper en een ball point. MIDDELBURG. Een trouwring en vuilnisemmer gevonden. In het tijdvak van 8 tot en met 14 Febr. zijn op het bureau van Politie de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd, die Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur 's avonds kunnen worden afgehaald: Sleutels, kinder wantjes, handschoenen, dames shawl, gummilaarzen, ballpoint, pet, muts, brilleglas, gymnastiek schoen en dopsleutel. Bij de Voorstellen aan de Vlissingse raad. Da gemeenteraad van Vlissln- gen ls tegen Vrijdag 23 Februari 's middags om 2 uur bijeengeroe pen ter behandeling van een der tigtal punten. Allereerst wordt door B. en W. aan de raad voorgesteld de heer H. B. Ligteringen op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag te verlenen als leraar aan de Gemeentelijke Han delsavondschool. Verder wordt voorgesteld de verordening op de heffing van schoolgeld voor de Nijverheidsavondschool in die zin te wijzigen, dat voor de leerlingen die hier aanvullend theorethisch onderwijs ontvangen geen school geld meer behoefd te worden be taald. Met het oog op de reeds verge vorderde bouw van een aantal woningen in het plan Breewater- straat en omgeving en de nog in voorbereiding zijnde bouwplannen is het noodzakelijk, dat spoedig wordt overgegaan tot de uitvoe ring van de grond-bestratings- en rioleringswerken in dit stadsdeel. De kosten worden geraamd op f 174.000.voor welk bedrag B. en W. een crediet vragen. Voor beplanting van de plantsoenstrook langse de Westzijde van de Joost de Moorstraat .tussen de Hoge- weg en de Bonedijkeschool, welke strook een afscheiding vormt van de tuin bij „Bethesda", vragen B. en W. een crediet van f 1080. De Stichting „Nieuw Walcheren" schenkt f300.aan plaatmate riaal. B. en W. stellen voor thans reeds namen te geven aan de in het ontwerp-plan opgenomen straten op het „Eiland". Het zijn de namen van Speijkstraat, Ka naalstraat, Dijkstraat, Abraham Crijnssenstraat, Dijkstraat, Cor nells Lampsiusplein, Cornelis Lonckestraat. Burgemeester van Woelderen-laan. Ter nagedachtenis van de over leden oud-burgemeester van Vlis- singen, de heer C. H. van Woel- deren, die zeer veel voor de Schel- destad tot stand heeft gebracht, stellen B. en W. voor de Sport laan de naam Burgemeester van Woelderenlaan te noemen. Deze laan, die in de toekomst ongetwij feld een belangrijke weg zal wor den, loopt langs het opnieuw in aanleg zijnde Nollebos, dat de heer van Woelderen steeds zeer na aan het hart heeft gelegen. Rijkspolitie te Souburg ligt een groot geldsbedrag op de recht matige eigenaar te wachten. Bij particulieren zijn terug te beko men: papieren geld, kinder wantjes, jongensriem, lepeltje, herenschoen, shawl, want, bal- point, 1 p. kinderwanten, arm band, snoeizaag, wollen want, geldsbedrag, handschoenen, das en geld,etui met bril, K.L.M.-tas met inhoud,' damesportemon., jonge herdershond, ring met sleutels, vuilnisemmer, br. porte- mon. met inhoud., potloodslij per, witte tumschoen, portemon. met inh., snoeimes, wieldop van auto, trouwring, vulpotlood, step, riem. De lijst met adressen, waar dit alles kan worden afgehaald, hangt in de étalage van ons kantoor, K. Noordstraat 35, ter inzage. Bovendien zal deze weg t.z.t. zijn eindpunt vinden waar de heer van Woelderen zich steeds het nieuwe badcentrum heeft gedacht. Huishoudschool. Teneinde bij de aanvang van de cursus 1951'52 voldoende lo kaalruimte te hebben in de ge meentelijke industrie- en huis houdschool, is een uitbreiding van de school in de loop van dit jaar noodzakelijk. Bereids is reeds een uitbrei dingsplan voor de school opge maakt, dat het gehele beschik bare terrein aan het Groenewoud beslaat. In het raam van dit plan zal de uitbreiding voor dit jaar plaats vinden en tegelijkertijd wil len B. en W. de gasverwarming vervangen door centrale verwar ming, die f20.000 zal vorderen, welk bedrag echter uit de reeds toegestane gelden kan worden ge dekt. In verband met het bouwen van een nieuwe marechausséekazerne stellen B. en W. voor hiervoor een terrein aan de Beatrixlaan, groot 6000 m", aan te wijzen. De waarde van de grond is f28.787, maar de gemeente zal geen geld krijgen, doch andere gronden van het Rijk ontvangen in ruil tegen het per ceel aan de Beatrixlaan. Voorgesteld wordt de heer J. L. van Leeuwen, in verband met zijn benoeming tot chef van de Vishal te Scheveningen, op zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag te verlenen als di recteur van het gemeentelijk vis- mijnbedrijf en tevens om admini stratieve redenen hem met ingang van 1 Mei 1948 vast te benoemen als directeur van het vismijnbe- drijf. B. en W. tekenen hierbij aan, dat het vooralsnog niet in hun voornemen ligt in de vaca ture te voorzien. Verder stellen B. en W. nog voor opnieuw een deel van het be plantingsplan voor het Nollebos uit te voeren. Hiermee is een be drag van f 30.000 gemoeid, dat uit een reeds verleend crediet kan worden gevraagd. Een aanvullende crediet van f 2000.wordt gevraagd voor een sintelbaan in het nieuwe sport veldencomplex. Tevens moet de raad beslissen óf deze sintelbaan KATTENDIJKE. Besloten tot aankoop van Dreef. Onder voorzitterschap van burgemeester A. Schipper ver gaderde vorige week de raad. Bij de ingekomen stukken was 0.a. een beschikking van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, houdende toe kenning van een jaarlijkse bij drage in het exploitatietekort en de huurvaststelling van de drie woningen te Wilhelminadorp. Een bezwaarschrift van de heer J. F. Hundersmarck tegen de opgelegde aanslag van begra fenisrechten werd ongegrond verklaard. Afgewezen werden verzoekschriften van J. F. Hun dersmarck, Wed. M. van Kleu nenGelok en B. van Kleunen om op andere wijze het huisvuil te transporteren dan door mid del van de reinigingsdienst. Het voorstel tot aankoop van de Dreef, teneinde de bestrating van deze weg te kunnen uitvoe ren, werd aangenomen. De begrotingen voor de jaren 1950 en 1951 werden gewijzigd 1.v.m. de moeilijkheden een geld lening te sluiten voor de straat- aanleg te Kattendijke. Tevens werd besloten een subsidie te verlenen aan de Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultureel werk en het E.T.I. ad f0,10 per inwoner. ELLEWOUTSDIJK. Kolen voor ouden van dagen. De gemeenteraad van Elle- wout'sdijk,, die dezer dagen ver gaderde, heeft na een uiteenzet ting van de directeur van de Dienst Bouw- en Woningtoezicht, besloten enige woningen te bou wen aan de Breestraat, waarvan de aanbesteding spoedig zal plaats hebben. Tevens werd be sproken het riolerings- en stra tenplan, dat dit jaar nog zal worden uitgevoerd. Het voorstel van Ged. Staten tot verhoging van de wedden der wethouders met 10 pet. werd goedgekeurd door dé raad, doch de wethouders gaven de wens te kennen, in verband met de fi- zal worden aangelegd, omdat het aanvankelijk plan was een gras- baan aan te leggen. Een sintel baan verdient echter voorkeur, zo zeggen B. en W„ in verband met eventueel te houden zg. speedway races. Voor de vervanging van het bovengronds stroomnet aan de Boulevard Evertsen en een deel van de Boul. Bankert, door een ondergrondse kabel moet de straatverlichting verandert wor den. Er zullen nu lichtmasten in het midden van het wegdek ge plaatst worden, waarvan de kos ten f 6100 bedragen, voor welk bedrag B. en W, de raad een cre diet verzoeken. nanciële toestand van de ge meente de verhoging niet te ac cepteren. Tot onderwijzer aan de o.l. school werd in vaste dienst be noemd de heer A. Bruijnooge. Tot leden van het burgerlijk armbestuur werden herbenoemd L. Paulusse en A. van der Hage. Nadat de rekening 1949 vast gesteld was met aan inkomsten van de gewone dienst f 130.147,64 en aan uitgaven f 148.551,95 cn de kapitaaldienst met aan in komsten en uitgaven van f 174.813,26 werd besloten tot aan koop van een perceel grond. Bij de rondvraag informeerde de heer Oele naar het consulta tiebureau en de heer Platschorre zeide het gewenst te achten, dat de hulpkeurmeester in een van de kringgemeenten woonachtig is, daar hij altijd niet op tijd kan zijn. Door de heer Bosselaar werd voorgesteld aan hen die een uit kering ontvangen ingevolge ue Noodwet Ouderdomsvoorziening een brandstoffentoeslag te ver lenen. Besloten werd met het Burg. Armbestuur overleg te plegen, opdat aan ieder die een Ouderdomsuitkering ontvangt 2 HL kolen zal worden uitgereikt. (Ingez. mededeling, advert.) hangerig, koorts! Druk de Infectie grondigdekopin Neem één of twee "AKKERTJES*,kruip onder de wol. eninkorte tijd'bentUweeropgeknapt/ hel pen direct f V eilingsberichten MIDDELBURG. Veiling van 16 Febr.: Andijvie 731,63, Ro dekool 716, Savoyekool 825, Boerekool 410, Wittekool 3 13, Kroten 812, Bospeen 22 23, Prei 816, Spruiten 1230, Snij sla 1,95—2,17, Witlof 21—41, Koolrapen 49, Uien 45, Peen 4—6, Herfstrapen 410, Veldsla 111,68; Cox Orange Pippin 47 65, Jonathan 2950, Goudrei- netten 1935, Gieser Wildeman 4041, Honing 2,12, alles per kg.; Koopmans blauwe aardap pelen 10,70, Meerlanders 10,20 10,80, Blauwe Eigenheimers 10, Peen (veevoeder) f3 per 100 kg. GOES. Veiling van 16 Febr.: Spruiten 3151, Prei 1018, Peen 67, Boerekool 1518, Uien 3, Witlof 26—36, Veldsla 1012, Andijvie 57, Savoyekool 10, alles per 100 kg.; Knolsel derij 46 per 100 stuks. VEERE. Vismijn van 16 Febr.: 269 kg. export garnalen 1,23 1,30, 171 kg. schat 16—27, 50 kg. bot 2430; 5 kg. wijting 29; 12 kg. ongesorteerde vis 2324. Burgerlijke Stand WEMELDINGE. Geboren: Ca- tharlna C„ d. v. P. Tolhoek en J. P. A. van Liere; Cornelia J„ d. v. J. J. C. Slebes en L. P. de Looff. Ondertrouwd: P. J. Rulsaard, 27 j. en P. van Baal, 41 j. Overleden: w. de Leeuw, 76 j. echtg. van W. de Mul. Officiële Publicatiën Kanaal door Zuid-Bevcland. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Oostsluis te Wemeldinge van he den af weer voor de scheepvaart ls opengesteld. Wat brengt de Radio? Dinsdag 20 Febmari 1951. HILVERSUM I (402 m). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Orgel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.35 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinde ren. 11.00 Tenor en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Plano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlet. 13.20 Finan cieel weekoverzicht. 13.30 Metro- pole-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 15.50 Onze Ameri kaanse buren. 16.25 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Amusementsmuziek. 17.45 Accordeonmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Promenade orkest. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Fanfare-orkest. 19.30 Orgel. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevar. programma. 21.15 De antwoord man. 21.30 AVRO-allerlel. 21.35 Gram. 22.00 Causerie. 22.15 Vioolf Claveelmbel en viola da gamba. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgenge bed. 8.00 Nieuws. 8.15 Sympho- nette-orlcest en vocaal kwartet. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleu- tels. 10.15 Gram. 10.40 School, radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmeded). 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actuali teiten. 13.25 Populair concert, 14.00 Viool en piano. 14.25 Gram, 16.00 Voor de zieken. 16.03 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.4J Regeringsuitzending. 18.00 Gram, 18.15 Lichte muziek. 18.48 Sport, 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten, 19.23 Bariton en piano. 19.52 Po litiek overzicht. 20.00 Nieuws, 20.05 De gewone man. 20.12 FIull en piano. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Plano. 22.05 Radio PhilH, orkest. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram, - vr-lVi-i.';';".' V- r - - v'3'V Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder JACOMINA KOENE, Wed. van Abr. Houterman, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid onze dank aan Dr Frima en Zuster Koster voor de liefderijke behande ling en verpleging. Familie HOUTERMAN. Meliskerke, Februari 1951. Voor de vele blijken van deelnming, ontvangen na het overlijden van onze on vergetelijke geliefde, zorg zame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder CORNELIA DE VISSER, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de Familie: A. DE VISSER. St.-Laurens, Feb ari 1951. „Leg-Af". Voor de .ele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en na het plotseling overlijden van onze innig geliefde Man en Vader J. H. ANDERIESSE, betuigen wij hiermede onze harte' jke dank. Wed. M. F. ANDERIESSE- POLDERMAN en Kinderen. Middelburg, Febri ari 1951. Trompstraat 38. Zonder PRIJSVERHO GING kunt U door bemid deling van onze Admini stratie, Uw advertentiën in alle bladen laten plaatsen. Administratie „Zeeuwsch Dagblad". Familieberichten uit andere bladen: Geboren: Cornelia, d. v. J. van Rooyen en S. J. Huser te Vlissingen. Overleden: K. Dekker, 71 j. te Haarlem; W. van der Linde, wed. van M. Bijnagte, 85 j. te Dreischor; N. Bak ker, wed. van J. J. Deurloo, 83 j. te Zierikzee. WIE HELPT t.b.c.-p atiënt, 3 jaar ziek, aan gebruikte of ongebruikte BINNEN- EN BUITEN LANDSE POSTZEGELS Alles is welkom. Ook ro manlectuur. JAN HELD, Sa natorium „Zonnestraal" Hilversum. KASO'.'l'ERS: morgen. fy/1rplcwttt€ tand 071 DuTcl> w van de te houden op Donderdag 22 Februari a.s., om 10 uur voorm., in het Schuttershof te Middelburg. Spreker: Ir BAKKER ARKEMA, over „Mechanisatie in de Landbouw". Speciaal voor de Walcherse bedrijven. Ieder welkom. HET BESTUUR. Plaatst ook Uw familie berichten in ons blad. In de maand April wordt het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen afgenomen voor de Kweekscholen voor Vroedvrouwen, welke gevestigd zijn te Rotterdam en te Amsterdam. De nieuwe cursus vangt aan omstreeks 1 'September a.s. Duur van de opleiding: 3 jaar. Minimum leeftijd voor toelating: 19 jaar. Kosten der opleiding voor inwonende leerlingen ƒ200. per jaar. Nadere inlichtingen verstrekt de voorzitter der examen commissie, Dr C. BANNING, Geneeskundig Hoofd inspecteur van de Volksgezondheid, Parkweg 12, Sche veningen, Tel. 554835. De candidaten moeten zich vóór 1 April 1951 aanmelden bij de Voorzitter voornoemd. Deze zangbundel heeft in de pers zeer de aandacht getrokken. Heeft U de bundel al In Uw bezit Prijs I 7.90. Bestelbaar bij Lange Kerkstraat 41 GOES. VERSCHENEN: onder redactie van Ds W. SCHEELE. Gebonden in geheel linnen band, met goud bedrukt, 730 pagina's formaat 8 x 12cm. Prijs slechts ƒ2.50! De inhoud van dit dagboek is gelijk aan die van de Gereformeerde Scheurkalender 1951. De oplage is beperkt. Bestellingen worden in volgorde van binnenkomst uitgevoerd. Verkrijgbaar bij de boekhandel en bij de KALENDERCOMMISSIE, De Wetstraat 13, Arnhem. Verschenen Dames Wereldkampioenschap Schaken 1949 door Dr MAX EUWE en T. D. VAN SCHELTINGA Onze Nationale Schaakkampioene Fenny Heemskerk op haar best Samengesteld door Het Nederlandse Schaakcentrum 120 partijen, voorzien van index, van het door Dr Eu we geheel nieuw ontworpen coderingssysteem, gebaseerd op de verschillende kenmerken welke in het schaakspel kunnen voorkomen. B.v.: Voorsprong in ontwikkeling: loperpaar; aanval op de Damevleugel; zevende rij; paard tegen slechte loper; pionneneindspelenz. enz. Fraai uitgevoerd op prima papier en in twee kleuren gedrukt omslag. PRIJS I 2.50 Verkrijgbaar in de Boekhandel en bij de Uitgevers i Postgiro 36000 ADVERTEERT IN DIT BLAD door gebruik te maken van de mogelijkheid tot opleiding als Marechaussee (beroepsmilitair): een beroep om trots op te zijn en een boeiende werkkring. Dit zijn de eisen, waaraan men moet voldoen: 1 Ongehuwd Nederlander zijn. 8 Leeftijd van 19 t/m 24 jaar. Uit Indonesië gerepatrieerde oorlogsvrijwilligers en dienstplichtige militairen mogen deze leeftijd overschreden hebben, mits zij op het tijd- 'stip van vertrek naar de tropen nog geen 25 jaar waren. 3 Minimum lengte hebben van 1.75 meter. 4L Geen bril dragen. <5 De lagere school doorlopen hebben. Vul onderstaande coupon in cn zend deze omgaand aan de Commandant Depot KONINKLIJKE MARECHAUSSEE (Afd. Werving), Koning Willem UI Kazerne, Apeldoorn. Kom vooruit bij de Hierbij geef ik mij op als sollicitant voor het Wapen der Koninklijke Marechaussee cn ontvang gaafne volledige inlichtingen. Naam: Straat: Plaats: HH TE KOOP AANGEBODEN: (Wellington XXX) en (Taij's Prolefic). 2-jarig en N.A.K.B. gekeurd A 10.per 100. P. EVERSDIJK Jac.z., Post weg 14, KapeUe. Gevraagd: vast werk. J. FKANCKE, „Ruimzicht", Grijpskerke. LINTHORST KOELHUIS IJSFABRIEKEN N.V. vragen voor haar te Breda in aanbouw zijnd Koelhuis bekend met het monteren van diepvriesinstal aties. Bij gebleken geschiktheid kan aanstelling als machinist in vaste dienst volgen. Brieven met opgave van genoten opleiding, tegenwoordige werkkring, afschrift getuig schriften, opgave van leeftijd, godsdienst etq. aan H. A. LINTHORST Gr. Hasebroekscheweg 56 te Wassenaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4