Voor Uw baby dit patje Wj Vw stag dat pat FILO FOP Zeldzame Plant en de PROVINCIENIEUWS Gezond èn lekker! Dr S. DRUKKER Maandag 19 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTEL IJK DAGBLAD Pagina 3 Drs J. J. Knibbe sprak voor C. B.T. B.ers te 's-GravenpoIder. Onder voorzitterschap van de heer H. Hoeve heeft in het ver enigingslokaal te 's-Gravenpolder de afdeling van de Chr. Boeren- en Tuindersbond vergaderd. De hoofdmoot van de vergadering was de causerie van drs J. J. Knibbe over „Eigendom en Pacht" Vooraf werden een aantal huis houdelijke zaken afgewerkt, die een jaarvergadering nu eenmaal meebrengt. De seer.-penningmees- ter, de heer A. üele, deelde in zijn jaarverslagen mede, dat het aan tal leden met drie is teruggelopen en er een saldo in kas is van f 51.92. Het bestuur werd met een lid uitgebreid en daarvoor werd geaozen de heer M. H. van Liere. De heer Knibbe bezag in zijn causerie de kwestie van eigendom en pacht vanuit het principiële standpunt, dat door een christen- boer dient te worden ingenomen, liij herinnerde aan de liberale op vatting aan het begin van de 18e eeuw, net best aan te duiden als: geen heer en geen meester en merkte op dat de tegenwoordige tijd wel de crisis van de eigendom genoemd wordt. Overigens vindt men tegenwoordig beide menin gen,liberalistisch en het socialis tisch streven om de eigendom steeds meer aan de staat te trek ken. Voor ons geldt, aldus de heer Knibbe, alle eigendom is van God en wij zijn rentmeesters. Over de kwestie privaat of collectief be zit zijn de meningen verdeeld, maar uitgaande van Gods Woord, waarin grote waarde toegekend wordt aan de enkeling meende spr. dat het niet de kant van col lectivisme uitmoet, dat een ge vaar is voor de persoonlijke vrij heid en verantwoordelijkheid en zelfs een gevaar kan opleveren voor de geestelijke vrijheid. Wat de tegenwoordige regeringsmaat regelen betreft zei de heer Knib be, dat deze zeer ingrijpend zijn en vaak te ver gaan. In dit ver band wees hij o.a. op het ontwerp- pachtwet, herverkavelingswet en de maatregelen voor de verdeling van de woonruimte, alle zaken die diep ingrijpen in de rechten van de individuele mens. Tenslotte wekte hij op het ledental van de C.B.T.B. zoveel mogelijk uit te breiden, opdat men als christen ondernemers zo sterk mogelijk staat in het overleg met de over heid over de vele kwesties die tegenwoordig aan de orde zijn. Geslaagd voor le stuurman Grote Handelsvaart, de heer J. J. Poppe, leerling van de „De Kuy- terschool" te Vlissingen. (Ingez. mededeling advert.) Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent levert schuimaarde voor Zeeuwse landbouw. Schuimaarde, een afvalproduct der suikerfabrieken, dat in ver scheidene deien van het land reeds lang met succes wordt ge bruikt voor de bemesting van kalkarme en moeilijk bewerkbare oudere gronden, was tot voor kort' bij de Zeeuwse landbouw een vrij wel onbekende en weinig gebruik te meststof. Teneinde te trachten aan deze organische meststof ook in Zee land meer bekendheid te geven, besloot, na overleg met het Ne derlands Landbouwkalkbureau, het Rijksbureau voor Afvalstoffen en de Rijkslandbouweonsulenten voor de Zeeuwse Eilanden en Zeeuwsch-Vlaanderen, de directie der Eerste Ned. Coöp. Beetwor tel-suikerfabriek te Sas van Gent bij de suikerbietencampagne in 1949 over te gaan tot de bewer king volgens een bepaald procédé van de schuimaarde, die tot dan toe bij deze fabriek als een afval productverkregen door- de zui vering van het ruwe suikersap door middel van kalk en koolzuur werd beschouwd. Een buitengewoon goed strooi- bare kalkmeststof werd verkre gen en de vraag van de zijde der Zeeuwse landbouw voor dit pro duct was van die aard, dat in de ioop van de vorige zomer circa 5.5U0.000 kg. schuimaarde door de Sasse suikerfabriek werd afge leverd. Verwacht wordt, dat ook de tijdens de fgelopen suikerbieten- campagne geproduceerde schuim aarde, circa t'ü miliioen kg., in de loop van dit jaar zal worden afge nomen, temeer ook, omdat deze vrij goedkope meststof, zoals elders in den lande reeds is ge bleken niet alleen uitstekend geschikt is voor de bemesting van kalkarme gronden, doch dat zij ook de structuur van ae grond verbetert, hetgeen grotere op brengst en betere kwaliteit der producten betekent. (Vervolg van pag 2.) Oorlogsherinneringskruisen uitgereikt te Vlissingen. Door de burgemeester van Vlis singen, dr B. Kolff, zijn aan een groot aantal Vllssingse Ingezete nen het oorlogsherinneringskruis en het ereteken voor orde en vre de uitgereikt. Het ereteken voor orde en vrede werd uitgereikt aan: P. v. d. Linde, L. Visser, A. Tlialen, W. Sprong, M. Huiszoon, J. C. Geldof, P. L. A. Brasser, W. Schout, B. P. C. Pleyte, A. Hoendervanger, G. M. Boucherie, J. D. van Blemen, J. Wagenaar, M. Verhage, P. J. van Sluys, J. Slnke, P. le Roy, N. Pels, Th. A. S. v. d. Linden, J. J. van Leeu wen, P. Labrujere, K. Koper, J. G. Groenouwe, F. J. van Koge- lenberg, M. B. A. F. Kriek, S. Mudde, A. Nagtegaal, W. D. de Regt, A. van Sluijs, J. Spruit, A. I. Teileman, G. J. Timmerman, H. Tisslnk, M. K. Zeventer, J. Muntjewerf, L. Nleuwburg, C. Bostelaar, J. Geersdaele J. J. Jansen, H, v. d. Ridder, en J. Broersma. Het oorlogs-herinnerlngskruls werd uitgereikt aan: A. Thalen, P. van Gameren, W. D. de Regt, G. Lammers, J. v, d. Meulen, W. Ova en J. J. Paarde- kooper. Uitbreiding Herv. Rusthuis te Middeiburg aanbesteed. Vrijdag heeft architect K. Boot de uitbreiding van het Rusthuis „De Griffioen" te Middelburg aanbesteed. Wat de bouw be treft werd ingeschreven door de voigende aannemers: fa. D. v. d. Poel, Oudelande, f 101.020; fa. E. G. Lindenbergh, Vlissingen, f 105.500; C. Joziasse en Zn. f105.550; J. C. Vinke f 105.050; fa. van Schaik en Gilde f 105.977; fa. L. J. de Lange en Zn. f 106.050; allen te Middelburg; S. de Vries, Breda, f 106.200; J. Wisse f 106.550; F. Hollebrandse en Zn. f 108.680; A. J. Stoppels en Zn. f 109.200; fa. Iz. Franse f 109.740, allen ta Middelburg; J. Oordt, Vriezenveen, f 109.900; fa. J. van Wieringen, Alphen a. d. Rijn, f 110.000; fa. D. Dekker, Middelburg, f 110.600; N. Th. van Doorn, St. Laurens, f 111.000; C. V. Aannemersbedrijf Proper, Middelburg, f 111.400. Het glas-, schilder- en behang- werk werd apart aanbesteed. De volgende schilderpatroons schre ven in: Th. J Geleyns f5974,90; G. Huijsse en L. Suurmond er. Co. f6557, beiden Middelburg; J, Maranus, Aagtekerke, f 6560; Joh. Geleyns, M'burg, f 6772; G. v. d. Knaap, 'sH. A.kerke, f 6967; J. de Graaf en Zn., Goes, f 681H; L. J. de Lange en Zn., Middel burg, f6660; W. S. Pouwer, St.- Laurens, f6925; M. J. Janse en J. M. Flipse f 7056; Verhage en Dijke 17500; fa. Steutel en Zn. f7586 fa. van Paggee en Zn. f7630; A. Heyboer f7949, allen te Middelburg; fa. J. Boot en L. M. Roosendaal, Goes, f8100; fa. Wed. van Dijk, Souburg, f8125; C. B. van Strien, Renesse, f8139; M. Grootjans, Vlissingen, f8400; J. B. Huysse f8845; G. T. vm de Hoven 19100; fa. v. d. Kop en Zn. f9240; J. J. Worell en Zn f9300, allen te Middelburg. De gunning werd aangehou den. De „Mattheus-Passion" te Goes In Mei 1950 besloot de Chr. Oratoriumv. reniging „Willem 't Hooft", dirigent de heer Adr. Kousemak, de Mattheüs-Pas- sion uit te voeren. Om een goede voorbereiding van het werk mogelijk te ma ken, werd een werkcomité op gericht. Van verschillende zijden werd medewerking toegezegd; zo werd b.v. het garantiefonds spoedig voltekend, terwijl vele vooraanstaande Zeeuwen in het erecomité zitting namen. De kaartverkoop leverde tot op heden bevredigende resulta ten. Niet in de eerste plaats is deze uitvoering bestemd voor Goes; men hoopt ook een groot publiek uit de provincie te trekken. Jammer is, dat tegelijk met deze uitvoering de Middel burgse „Instrumentale Vereni ging" een concert geeft. Ge tracht zal worden dit concert alsnog te verschuiven. Zoals bekend komen de solis ten zowel als het koor, van buitenaf. Het koor bestaat ech ter geheel uit eigen leden; een actie tot ledenwerving verdub belde het ledental van de Chr. Oratoriumvereniging bijna. Het koor zal niet meer, zo als bij de uitvoering van Bach's Hohe Messe, onder het orgel worden geplaatst, maar zal een plaats krijgen voor de preek stoel. Het grote orgel zal dit keer niet worden gebruikt om dat is gebleken, dat het niet geheel voldoet. Men zal daarom speciaal voor deze gelegenheid een pijporgel met 2 registers plaatsen, een zgn. „Fortatief". Een geselecteerd jongenskoor uit leerlingen van alle lagere scholen zal het openingskoor zingen. Daar de beste solisten aan deze uitvoering meewerken, zien we deze uitvoering met verlangen tegemoet als een der muzikale hoogtepunten in het Zeeuwse muziekleven. Aanbesteding boerderij te Souburg. Vorige week werd door het Bouwbureau voor de Landbouw te Middelburg aanbesteed 't bou wen van een boerderij voor de Wed. M. Lorler, Abeelseweg 21 te Oost- en West-Souburg. T. C. Hubers f53.465; Fa A. J. Stoppels en Zoon f 53.495; C. Holthuizen f 53.500, allen te Mid delburg; Fa J. van Wieringen te Alphen a. d. Rijn f53.650; Fa C. Joziasse Zn, te Middelburg f53.770; C. Vaes te Souburg f53.984; Vermeulen's Bcruwbedr., Gorinchem f 54.00; J. M. Goede- mondt, Vlissingen f54.300; Fa X. Franse Zn f 54.370; L. de Rijk f 54.390, belden te Middelburg; Fa G. M. Breas Zn, te Goes f54.600; J. M. Cevaal te Ritthem f54.700; Fa de Rijk Van Bel- zen, Middelburg f 54.830. MIDDELBURG. Uitvoering „Concordia". Voor een overvolle Schuttershof zaal werd Vrijdagavond door „Concordia", de leerlingenvereni ging van de Rijkskweekschool. De voorzitter, de heer I. Verkruysse, sprak een kort openingswoord uit en daarna werd de zaal vergast op vier Madrigalen voor gemengd koor van dl Lasso, uitgevoerd o.l.v. de heer C, ScUijve. De hoofd schotel van het programma was het blijspel „Gouden Regen" van J. B. Priestley. In dit stuk zat, evenals in de meeste stukken van Priestley, een tendenz. Hier wordt de burgerlijkheid op de korrel ge nomen en lichtelijk bespot. De hoofdrolspeler, Kees Blerens, was goed op dreef en ook de oud- Indischman, gespeeld door Adrt v. d. LUcke, verdient hulde. Van de verdere medespelenden, had Plet de Kramer een dankbare rol en hoewel voorts enkelen wat plankenkoorts hadden, mag de goedverzorgde opvoering geslaagd genoemd worden. Spelers en re- gisseuze werden toegesproken door de voorzitter en hadden ge schenken ln ontvangst te, nemen. Tusse* de bedrijven door was de band van „Concordia" nog te beluisteren. VLISSINGEN. Aanwinsten Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Open bare Leeszaal wérd aangevuld met de volgende werken: Jung, Psychologie van het on bewuste; Churchill, Memoires- over de Tweede Wereldoorlog, dl 5; Ballintijn, Walcheren; De Vries Rellingh, Denemarken; Lange veld De opvoeding van zuigeling en kleuter; De Groot, Spelenderwijs Latijn; Stuiveling, Een eeuw Ne derlandse letteren; The Reader's Digest 1948 I; Horizon 1949; Atoom 1948. - In de maand Januari werden uitgeleend 2177 Ned. romans, 248 romans ln vreemde talen, 886 studieboeken en 857 kinderboeken totaal 4168). De tijdschriften- en kranten zaal werd bezocht door 524 man nen en 66 vrouwen; de jeugdlees zaal door 260 jongens en 230 meisjes. Er ward voorgelezen aan 30 jongens en 39 meisjes. WISSENKERKE. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. - Woensdagavond vergaderde de afd. Noord-Beveland van de Chr. Vrouwenbond ln de Geref. Kerk .ol.v. mevr. Scheele. De heer J. van Mossel uit Middelburg sprak deze avond over het feestvieren en doorbrengen van de vacantie door de rijpere jeugd. Terwijl de feestvreugde voor een christen zoker niet verboden Is, moet niet temin steeds duidelijk uitkomen, dat slechts met Christus ware feestvreugde mogelijk ls. T.o.v. het doorbrengen van de vacanties wees spr. o.a. op de ge varen, die voor de jeugd zijn ver bonden aan buitenlandse reizen. Daar deze steeds meer ln zwang komen, dienen de ouders de groot ste voorzichtigheid in acht te ne men. COLIJNSPLAAT. J. A. Kallewaard ter aarde besteld Onder grote belangstelling had Donderdagmiddag de begrafenis plaats van de op Maandag ln het ziekenhuis te Goes overleden ex pediteur J. A. Kalleward. Het stoffelijk overschot werd door de bodes van Noord-Beve land grafwaarts gedragen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds H. Retel, Geref. predi kant, alsmede door enkele verte genwoordigers van wegtransport In welker bestuur de overledene ztlting had. Een oom van de over ledene sprak namens de familie woorden van dank voor de bewe zen eer. Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. In de consistoriekamer der Ge ref. Kerk vergaderde Donderdag avond de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs onder voorzitterschap van de heer J. M. Contant. Het hoofd der school, de heer C. Haak, gaf een over zicht over het afgelopen school jaar, dat zeer gunstig was, daar door de toename van het leerlin genaantal kon worden overge gaan tot het benoemen van een tijdelijke vierde leerkracht, waar in reeds ls voorzien door de be noeming van mevr. Haak-Groene- wegen. De penningmeester A. A, Hoogerheide kon eveneens een gunstig verslag uitbrengen over d6 financiën. De aftredende bestuursleden F. Klaassen en Anth. Verburg wer den herkozen. De Ouderavond zal op 27 Febr. a.s. gehouden wor den. Jaarfeest Ned. Herv. Kerkkoor. Woensdag en Donderdag hield het Ned. Herv. Kerkkoor „Harpe Davids" zijn eerste jaarfeest ln de zaal boven de bewaarschool. O.l.v. haar directeur, de heer E. Korshuize, werden eerst enkele zangnummers ten gehore ge bracht. Opgevoerd werd de sa menspraak ,,'s Levens wegen" en de klucht: „De boerin op de kost school". Verschillende bijdragen ruiden het verdere van de avond. Ds Hugo van Dalen opende en sloot deze feestavonden. E.H.B.O.-verenlging. Naar wij vernemen ligt het ln de bedoeling alhier een E.H.B.O.- vereniglng op te richten en E.H.- B.O.-cursussen te organiseren. Tot dit doel zal binnenkort een propaganda-avond worden georga niseerd. SINT ANNALAND. Ouderavond O. L. SO'.ool, Donderdag j.l. rrna de ouder avond gehouden van de O. L. school o.l.v. de heer Fr. J. Stols. Het hoofd der school, de heer Chr. J. C. Boot, gaf een uiteen zetting over het achtste leerjaar. De secretaris, de heer H. Over- keeke, gaf de rekening en het jaarverslag over de Ouderavond van 1950. De inkomsten waren f 283.66, de uitgaven f 210.46, ba tig saldo f 73.20. Voor de school- 4^ 'P 152. Door een vriendelijke zonnestraal werden onze vrienden de volgende morgen gewekt. Zij sprongen vrolijk naar buiten, braken de tent af en maakten alles klaar voor de -thuisreis. De twee schurken lagen nog steeds stevig gebonden op de grond, die hadden slecht geslapen, dat staat vast! Nu werden zij ieder op een paard gehesen door Filo en Dr Spriet, die daarna zelf in het zadel sprongen. Zo reden ze weg naar Endereinde! De tocht verliep voorspoedig en het stadje werd nog diezelfde middag bereikt. De dappere plantenzoekers hadden natuurlijk veel bekijks met die geboeide schurken bij zich. Zij redèn meteen naar het stadhuis, waar zij hun belevenissen aan de schout vertelden, die de boeven met hun paarden dadelijk onder be waking zette.- „Juist, jongmens! Nog luttele uurtjes en we zijn thuis!" zei Dr Spriet, terwijl hij met Filo in de postkoets stapte. Nu, de koetsier deed zijn best, hij liet zijn paarden lustig draven! (Ingez. mededeling i COHFECTiOflEClf WQRKt ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIf reis ln de zomer van 1950 be droegen de Inkomsten zowel als de uitgaven f 614.25. De heer H. Overbeeke werd herkozen als lid van de Oudercommissie. Vervolgens werden films ver toond door de heer Louwagle Blo. Woensdagavond om half acht zal de gemeenteraad van St. Maartensdijk vergaderen, op de agenda staat o.a. de benoeming van een gemeente-ontvanger. o. Aan de Bakkersvakschool te Eindhoven slaagde voor het vak diploma Banketbakker de heer J. T. Deurloo Mz. te Tholen. Op 22 Febr. a.s. hoopt het echt paar Matthys Hagevan de Klooster te Tholen zijn 50-jarige echtvereniging te herdenken. Op Woensdag 28 Februari a.s. zal te Kortgene de verplichte voorjaarsstierenkeuring 1951 ge houden worden. -• Door de Mij tot Nut van 't Al gemeen is te Colijnsplaat in hotel „De Kroon" een filmavond geor ganiseerd, die zeer geslaagd ge noemd mag worden. Vertoond werd de film „Het Woord", die op vele aanwezigen een onverge telijke indruk maakte. -» Vrijdag liep de kustvaarder „Markab" uit Delfzijl de haven van St. Annaland binnen, om een lading van 180 ton uien ln te ne men met bestemmig Egeland. Britse oorlogsschepen krijgen atoomaandrijving. Deskundigen van de Britse ma rine streven thans naar het bou wen van een vloot, bestaande uit snelle oorlogsschepen van geringe afmetingen, w.o. enkele met atoom-aandrijving, ter bestrijding van het duikbotengevaar in een toekomstige oorlog. Er is afgezien van het bouwen van slagschepen, die in de moder ne oorlog te omslachtig in het ge bruik worden beschouwd. Groot-Brittannië beschikt thans over 5 slagschepen, 5 zware vlieg dekschepen van 23.000 a 26.000 ton, waarbij nog 2 moderne typen, die nog in aanbouw zijn, moeten worden gevoegd, 6 lichte vlieg dekschepen van 13.000 ton en 8 lichte vliegdekschepen in aan bouw. Paaspakketten voor opvarenden „Evertsen". In verband met Pasen wordt ge durende het tijdvak van IS Fe bruari tot 3 Maart 1951 de gele genheid opengesteld aan de op varenden van de „Evertsen" luchtpostpakketten tot een maxi mum gewicht van 500 gram te verzenden. De pakjes moeten vol gens internationaal tarief gefran keerd zijn. De adressering dient te luiden: „rang/kwal., naam, stamboekno. a. b, Hr. Ms. „Evertsen", Amsterdam-Schiphol-marine". NEDERLANDSE TECHNICI NAAR ZUID-AFRIKA. Momenteel worden rechtstreek se onderhandelingen gevoerd tus sen Zuid-Afrika en Nederland over spoedige immigratie van 200 Nederlandse telefoon- en tele graaftechnicl. De kosten van overtocht naar Zuid-Afrika zullen worden gedragen door het depar tement voor Posterijen in de Unie, Sportnieuws Tafeltennis. Het competitie-programma luidt als volgt: 2e klasse: Wllno-P.Z.E.M.; Sorry-C.O.A.C; Spirit-Schelde; Goes-S.O.S. 3de klasse: Be Falr-Schelde H; P.Z.E.M. H-COAC n; Sorry H- Èoes II; Spirit II-V.S.V. II. 4e klasse: P.Z.E.M. in-Sorry in; Arm. '50-P.Z.E.M. IV; Goes III-V.S.V. III; Schelde Ill-Splrit IH. Volleybal. Het competitie-programma luidt als volgt: Heren A: C.O.A.C.-WLNO; E.V. V.C. I-E.V.V.C. II; Zeevaartschool -Marathon; E.V.V.C. H-E.W.W.; E.W.W.-Walcheren. Heren B: C.O.A.K. II-Wilna II; Marathon II-Rijkspolltle; Rijks- politie-Zeevaartsehool n; M.V.C. II-E.V.V.C. HI; C.O.A.C. II-E.M. M.; Politie Vlisslngen-M.V.C. II; Politie Vllsslngen-E.M.M. ZATERDAGMIDDAG GEEN VOETBAL WEDSTRIJDEN. Door de gestadige regenval van Zaterdagmiddag moesten alle wedstrijden óf worden af gelast óf worden afgebroken. Niet in de eerste plaats omdat de velden onbespeelbaar waren maar hoofdzakelijk omdat de gezondheid van de spelers bij dergelijk weer in acht genomen dient te worden. Het is daarom zeer verwonderlijk dat er wel enkele juniorehwedstrjjden zijn doorgeggaan, waarvan de deel nemers na de wedstrijd druipnat en vaak blootvoets in een koude bus naar huis moesten. Het is zeer te betreuren, dat de betref fende scheidsrechters voor deze voetballers beneden de 18 jaar niet meer verantwoordelijkheid hadden om onder dergelijke om standigheden de wedstrijden af te lassen. Overigens zullen vooral de penningmeesters met lede ogen dé rekening van deze tevergeefs gemaakte reizen, die toch voor vele verenigingen een blok aan het been zijn, tege moet zien. Laat het Bestuur van de afd. Zeeland, indien moge lijk, daarom in het vervolg al les in het werk stellen om bij een dergelijke weersverwach ting het risico van aflassen te nemen, vooral om èn de gezond heid van de spelers èn de fi nanciële positie van de vereni gingen te sparen. Deze laatsten zullen haar daar beslist dank baar voor zijn. „VOLHARDING" GOES START JUBELJAAR. Geslaagde uitvoering ln Schuttershof. Het was te begrijpen, dat de Goese Gymnastiek- en Hand balvereniging „Volharding", die Zaterdagavond in het „Schut tershof" te Goes haar jaarlijkse uitvoering heeft gegeven, met een uitgebreid programma zou komen. Deze uitvoering, waar mee de vereniging die in November het 60-jarig bestaan hoopt te vieren haar „Jubel jaar" is begonnen, heeft op de talloze bezoekers een voortref felijke indruk gemaakt. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer W. P. Louwerse, die na een welkom, speciaal tot burgemeester W. C. ten Kate en het erelid, de heer K. Kooij, op zeer populaire wijze dankwoorden sprak tot de heren P. J. Sturm, die de algehele lei ding heeft gekregen, H. M. Mijnsbergen, die de scepter over de dames zwaait en de heer Schipper en mevr. v. d. Sande Tilroe, die thans hun taak heb ben neergelegd. Het programma, dat vervol gens werd afgewerkt, bewees, dat de leden niet stil hebben gezeten. Er werd vlot gewerkt. Voor de pauze zelfs wel eens tè vlot, waardoor vaak een indruk van slordigheid achterbleef. Mis schien was het tijdsbestek wat kort. De vrjje oefeningen zaten er echter uitstekend in en waren tot in de puntjes doorgewerkt. Genoten heeft men vooral van de kleuterklassen. De vaardig heid, die de heer P. J. Sturm bij deze gymnasten-in-de-dop heeft bijgebracht, werd dan ook met een hartelijk applaus be loond. Was het programma vóór de pauze voor het merendeel door de jeugd verzorgd, na de pauze kwamen de'dames en heren hun kunnen tonen. Of de heren sinds de drie- steden-turnwedstrijd vooruit zijn gegaan, kon enkel getoetst wor den aan het brugwerk. En dat was goed. Paardsprong en vrije oefening kregen we van hen niet te zien. De dames brachten een zeer goede rhijthmische en een uitstekende baloefening. Ook de rhijthmische- en vrije oefening van de meisjes waren goed. Het slot van de avond bracht een verrassing in de vorm van een matrozendans, die door de dames werd uitgevoerd. Zij kre gen een welverdiend applaus voor deze zeer uitgebreide, zéér ingewikkelde en wat bewon dering oogstte foutloos uit gevoerde oefening. Op 24 Februari volgt een re prise van de zeer geslaagde uit voering. Zeeuwse Schaakbond vergaderde. Zaterdagmiddag kwam de Zeeuwse Schaakbond in Hotel „Centraal" te Goes in jaarlijkse algemene vergadering bijeen. De heer W. Flissebaalje deelde in zijn jaarverslag mede, dat het ledental nog steeds stijgend is. Momenteel telt de bond 14 aan gesloten verenigingen en 371 leden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer Lan- gendijk, bleek, dat het batig saldo f 675.21 bedroeg. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, zodat het bestuur er als volgt uitziet: voorzitter: drs J. Scheltens; vice-voorzitter: A. J. C. Nord- lohne; secretaris: W. Flissebaal je; 2de secretaris:H. Voorhans; commissarissen: J. J. v. d. Ende en J. P. Staal. De revanche tussen Zeeland en Belgisch Vlaanderen zal in Middelburg worden gehouden. Er zal aan tenminste 50 borden worden gespeeld. De persoon lijke kampioenschappen ln de hoofd- en de 1ste klasse zullen op 1 April beginnen. De huidi ge kampioen is de heer Quak- kelaar. Er zullen dit jaar voor het eerst wedstrijden om het jeugdkampioenschap van Zee land worden gehouden. De deel name zal open staan voor jeugd- lec.en van de aangesloten ver enigingen, zowel als voor niet- leden, mits geboren na 1 Augus tus 1932 en vóór 2 Augustus 1939. Er zal zo spoedig moge- Nagekomen Advertentie Heden werd na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, van ons weggenomen, onze lie ve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, CORNELIS MOELEKER, in de gezegende ouder dom van 82 jaar en 10 maanden. Uit aller naam: J. MOELEKER. 's-Gravenpolder, 18 Februari 1951. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 21 Februari a.s., des middags om 12 uur, op de begraafplaats te 's-Gravenpolder. Wederom werden wij diep getroffen door het plotseling overlijden in de hope des Eeuwi gen Levens, van onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER VAN WIMGEN Janszn, in de ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. Baarland: J J VAN WINGEN. J P. VAN WINGEN— DE DREU. Oudelande: C. T. DE DREU— VAN WINGEN. A. M. VAN WINGEN. Én Kleinkinderen. Baarland, 18 Febr. '51. Begrafenis op Woens dag 21 Februari 1951, des middags om 12 uur. lijk met de voorronden worden begonnen. De Zeeuwse jeugd kampioen zal door de KNSB in de gelegenheid worden gesteld om deel te nemen aan de Ne derlandse jeugdkampioenschap pen, welke in de tweede week van Augustus in Rotterdam zul len worden gehouden, tegelijk met de bondswedstrijden. Tenslotte werd besloten, dat de Zeeuwse Schaakspiegel, het bondsmededelingenblad, tot wel ker opheffing vorig jaar om financiële redenen besloten werd, thans weer op onregel matige tijdstippen uit te geven. Met diep leedwezen bereikte ons het droe vige bericht van het plotseling overlijden van' onze Vertegen woordiger, de heer M. J. BARENTSEN. Wij verliezen in hem een goed vriend en zeer geacht medewer ker. Zijn nagedachte nis zal by ons steeds in ere blijven. E. A. SPELIER. Garage „De Koepoort". Goes, Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geachte medewerker, de heer M. J. BARENTSEN. Het personeel van Garage „De Koepoort", Goes. Algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, ónze beste Zoon, Broer, Zwager en Oom, CORNELIS PIETER JANSE, op de leeftijd van 43 jaar. Middelburg: M. JANSE. J. JANSE—POUWER. P. C. JANSE. C. JANSE—'WATTEL. JACOBA. PIETER. A. P. JANSE. Vlissingen: P. A. DISSEN-JANSE. C. F. DISSEN. Middelburg, 17 Februari 1951. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 21 Febr. Vertrek Dom- burgs Schuitvlot om 12 uur. Heden nam de Heere van ons weg, in de Hope des Eeuwigen Levens, onze lieve Vrouw en zorgzame Moeder en Behuwd- moeder, Mevrouw M. GRUPPEN— DRENTH, Echtgenote van Ds A. Gruppen, op de leeftijd van ruim 64 jaar. Biezelinge: Ds A. GRUPPEN. Eindhoven: A. N. GRUPPEN. E. GRUPPEN— v. d. WETERING. Paterson (U.S.A.): II. J. GRUPPEN. Biezelinge, 16 Februari 1951. Nieuw Kerkstraat 16. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Woens dag 21 Februari a.s., op de Algemene Be graafplaats te Bieze linge. Vertrek van het sterfhuis 's namiddags 1.30 uur. GOES GÉÉN SPREEKUUR van 19 t.e.m. 24 Februari.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3