KiïtoüË eerste Verpleegster Coöp. Boerenleenbank „KRABBENDIJKE". PROVINCIENIEUWS Lijdt niet langer Sportuitwisseling Middelburg-Folkstone EEN WINTER ZONDER WINTERTENEN P. KLEINEPIER een Meisje voor de linnenkamer Gids met duizendpooteggen H.H. Landbouwers Vrijdag 16 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag 2.) VLISSINGEN. Geslaagde uitvoering Chr. MandoUneverenlglng. In de 15 jaar dat ze bestaat, heeft de Christelijke Mandoline- vereniging talrijke uitvoeringen gegeven, die steed* veel belang stellenden trokken. Woensdag avond werd de jaarlijk** uitvoe ring gegeven in het Concertge bouw en ook ditmaal bewees de dirigente, mej. J. P. Kuijpers, dat ze de musicerende dames en heren op een uitstekend peil heeft weten te brengen. Al wa* er hier en daar wel eens een misgreep, over het geheel genomen werden de liederen en populaire stukken keurig gespeeld. Het was opge wekte, welluidende en beschaafde muziek, die in goed samenspel tdn gehore werd gebracht. In 't bij zonder mag wel genoemd worden het kwartet, dat da ouverture „De kalif van Bagdad" ten gehore bracht. Maar er was meer; er werden door een groepje cowboy-liedjes gespeeld en gezongen, er was een Hawaiian-ensemble en de jeugdaf deling liet zich zij het soms een beetje aarzelend in zang horen. Bovendien was er nog de citer- zpeelster Dominica, die met haar prachtig spel de tot in de hoeken gevulde zaal in verrukking bracht. Zjj was een waardig plaatsvervangster voor Olga Lo- wina, de jodelzangeres, die we gens ziekte niet kon komen. Zij zal op een volgende avond optre den. Het slot van de avond be- «tond uit een klucht in 2 bedrij ven genaamd „De truc van Tie- nus". Voordat de zeer geslaagde uit voering aanving, deelde mej. P. Sijtsma mede, dat de vereniging thans na 15 jaar een naam heeft en wel: „Con Amore". En dat deze naam juist is, werd deze avond bewezen! GOES. Leden van de „P.C.B." hadden gezellige familieavond. De leden van de afd. Goes van de Prot. Chr. Bond van Spoor-, Tram- en ander Ver- voerspersoneel hadden Woens dagavond hun fraaie vaandel te voorschijn gehaald om in' de „Prins van Oranje" een uiterst gezellige familie-avond, tevens 44ste jaarbijeenkomst, te be leggen. De heer A. A. G. Woltering merkte in zijn openingswoord op, dat het voor de chr. vak beweging een moeilijke tijd is. De problemen, waarvoor het hoofdbestuur thans wordt ge steld, zijn vele. Hij wekte de aanwezigen op het ontstellende getal van 160.000 verkeerd- of niet georganiseerden te helpen verkleinen. De heer P. Bliek uit Wol- faartsdjjk moest, nadat deBonds- bestuurder, de heer van Dalen uit Utrecht, een feestrede had uitgesproken, voor het voetlicht komen om zich te laten huldi gen wegens zijn 25-jarig lid maatschap van het C.N.V. De heer van Dalen spelde hem het gouden insigne op. In zijn feest rede besprak de heer van Dalen de noodzaak tot versoberen en de nota, die het C.N.V. hierover heeft samengesteld. Na de pauze sprak namens de Chr. Besturenbond de heer A. de Lange, die met de heer C. K. Maartense aanwezig was, een gelukwens uit. Hij drukte de leden op het hart, nu juist „als een grote familie" trouw te zijn en het C.N.V. te steunen. Aan de avond werkten voorts mede de Muziekver. „Hosanna" o.l.v. de heer A. Kousemaker en de bekende declamator Jo Nobel uit Leeuwarden. Aan het eind van de avond, die door de heer de Lange met gebed werd gesloten, werd ge collecteerd voor het Chr. Mili tair Tehuis in Middelburg. De collecte bracht f 19.op. „Jonge Kerk" vergaderde. In het C.J.M.V.-gebouw werd Woensdagavond een vergadering gehouden van de „Jonge Kerk". Na de opening door de wnd. voorzitter, de heer G. W. Graas kamp, met gebed en een wel komstwoord, verkreeg de heer H. d'Olivat, secretaris van de Prov. Commissie van Bijstand der Ned. Herv. Kerk, het woord. Deze hield een referaat over het Avondmaal. Uitvoerig besprak »pr. de reformatorische opvat ting van het Avondmaal en hij stelde daartegenover de Roomse opvatting, tot uitdrukking ko mend in de mis. Op deze inleiding volgde een goede bespreking, waarbij nog verschillende aspecten van da avondmaalsviering nader ter sprake kwamen. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mej. T. Eiff ge kozen mej. F. van Belzen. Nadat de voorzitter de heer L. Pieterse nog met enkele woorden had welkom geheten in verband met het feit, dat hij voor de eerste keer als jeugdouderling een ver gadering der Jonge Kerk be- t-ocht, hield wika W. Veenhoven nog een dagsluiting, waarna deze vergadering werd gesloten. KLOETINGE. „Onderlinge Hulp". De Varkensvereniging „Onder linge Hulp" hield Dinsdagavond haar jaarvergadering bij Meul- polder. Het ledental bleef stabiel. De penningmeester meldde een kassaldo van ruim f 1200. De heren A. Oele en P. Ver boom werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van de heer H. Ruissen werd bestuurs lid de heer J. v. d. Walle. Het ligt in da bedoeling het 15-jarig bestaan het volgende laar feestelijk te herdenken. RILLAND. Begin cursus. Dinsdagavond werd een begin Semaakt met da cursus voor :.H.B.O. Dr Nanninga treedt op als lei- Ier. Da avond werd geopend door de burgemeester, de heer J. A. de Goffau. 18 personen waren aan wezig. Vergadering Klein Grondbezit. Dinsdagavond vergaderde de Vereniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed „Klein Grondbezit" in zaal Colpaart. Plm. 30 leden waren aanwezig. Besproken werd o.m. het verpach ten van perceeltjes los land, waardoor verschillende nieuwe leden in het bezit van los land ge steld kunnen worden. De inkom st n en uitgaven bedroegen resp. f 4526,63 en f 3726,38, alzo een ba tig slot van f800.25. Bij de be stuursverkiezing werd de heer M. de Hamer herkozen. Ouderavond Zondagsschool. Dinsdag werd in het Herv, Jeugdgebouw een ouderavond ge houden van de Zondagsschool „Laat de klnderkens tot Mij ko men". Ds C. den Engelse opende deze avond. Mej. Moerdijk uit Bath behan delde „Het nut van een ouder avond". Mej. Eversdijk te Rot terdam hield een causerie over: „Wat geven wij het kind op de Zondagsschool?" Mej. Windhout leverde een voordracht. Tot slot gaven enige meisjes een aan schouwelijke voorstelling van het geen de N.Z.V. doet. Enkele ouder* stelden vragen, na.v. de causerie van mej. Eversdijk. Een meisjes- en mannenkoor zong ter afwisseling. WOLPHAAKTSDIJK. Verkoping. Ten verzoeke van de erven van de weduwe TavenierVerburg, werd Woensdag jJ. publiek ver kocht een woonhuis met erf, staande aan de Veerweg. Koper werd de heer Ph.* Cok, alhier, voor f5800.—. YERSEKE. De OesterhandeL De hoeveelheid consumptie oesters is thans sterk ingekrom pen en het ziet er dan ook naar uit, dat deze handel dit voor jaar menige order zal moeten weigeren. De prijs der consump tie-oesters is zo sterk gestegen, dat de handel niet veel meer kan verdienen. 's-GRA VENPOLDER. Filmavond „Het Hoogeland" Dinsdag werd in het vereni gingsgebouw een filmavond ge geven door do Ver. „Het Hoogeland". Vertoond werden de nieuwe Hoogelandse Geluidsfilm „Was het zijn schuld alleen?" en de kleurenfilm „Het Hoogelandse werk in kleuren", evenals enige journaalfilmpjes. De leiding van de avond was in handen van de vertegenwoordiger der vereni ging, terwijl de opening en slui ting werden verricht door Ds J. H. Kluiver. Des middags werden enkele kindervoors.— ingen gegeven. WEMELDINGE. Jaarvergadering C.H.U. Dinsdagavond vergaderde de Chr. Hist. Kiesver. in de Chr. school, o.l.v. de heer A. Veer hoek. De heer J. Veerhoek, secretaris, las het jaarverslag en rapporteerde over door hem bezochte vergaderingen. De penningmeester, de heer C. Burger Jaczn, deelde mede, dat er een batig saldo was van f 67.10. Als afgevaardigde naar de in 1951 te houden jaarverga dering gaven zich op de heren J. M. van Hiele, M. v. d. Maas en J. Veerhoek. Het aftredende bestuurslid, de heer D. de Witte, werd herkozen. Da heer C. de Schipper ein digde met dankzegging. Eindles motorcursus. De door de Z.L.M. en de Coöp. Landbouwvereniging ge organiseerde motorcursus werd Maandag j.L beëindigd. De heer E. M. Gastman reikte namens de inspecteur op het landbouw onderwijs in Zeeland de getuig schriften aan 20 cursisten uit na een toepasselijk woord. Hier na sprak voor de commissie van toezicht de heer P. de Groene Mz. Namens de cursisten bracht de heer Jac. Burger Fzn dank aan de organisatoren en de lei der, de heer D. J. Llndenbergh uit Kruiningen. Hfj bood hem een boekwerk aan. OUDELANDE. De heer Paardekoper sprak voor de N.F.O. Voor de afdeling Oudelande van de N.F.O. heeft de heer M. Paar dekoper, hoofdassistent van het C.B. van de Tuinbouwveilingen, een Interessante lezing gehouden over het oogsten, sorteren en be waren van fruit in de V.S. Speciaal de teelt in het Westen waar men een ware frult-indus- trle kent, werd door spr. belicht. GAPINGE. Fokverenlging. Deze week hield de fok- en contrólevereniging haar jaar vergadering, onder voorzitter schap van de heer M. Arendse. De vereniging telt 22 leden met 142 koeien, waarvoor 2 controleurs werkzaam zijn. De hoofdcontroleur van de Melk- controledienst in Zeeland, de heer J. Stroo, bracht verslag uit over de productie van de ge controleerde koeien in 1950. De gemiddelde productie bedroeg 4340 kg melk met 3,89 vet in 334 dagen. De beste productiakoe der ver eniging gaf in 342 dagen 6255 kg melk met 4,20 vet, ter wijl de slechtste koe ruim 3000 kg melk minder produceerde, hetgeen in geld uitgedrukt be tekent, dat de houder van deze koe f 500.minder ontving. De boekhouder van de fokvereni- ging, de heer J. Looise Jzn, bracht verslag uit over de stand van zaken, waaruit bleek, dat het aantal ingeschreven koeien en kalveren in de fokboeken stijgende was. WISSENKERKE. Jaarfeest D Ned. Herv. Meisjes vereni ging „Tryfosa" en de beide jeugdclubs „Bloeiende Jeugd" en „Beatrix" hielden een druk bezochte jaarvergadering in het gymastieklokaal, o.l.v. Mevr. v. Elven. Voor de pauze werd een verslag van het verenigingswerk geheel op rijm, uitgebracht en voerden de jeugdclubs enkele toneelstukjes op. Na de pauze stond de verga dering onder leiding van mevr. Boonstra en werd door „Tryfo sa" het toneelstuk „Vlucht in uniform" opgevoerd. ZAAMSLAG. Ernstig ongeluk. Bij het uitgaan der school en het oversteken van de weg werd de scholier A. Koster gegrepen door een motorrijwiel van de politie. Met twee beenbreuken en een gebroken arm werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Cursusvergadering N.C.L.B. Voor de derde maal kwam het district O.-Vlaanderen van de N.C.L.B. in cursusvergadering bijeen. Behandeld werd de de mocratische opbouw der chris telijke vakbeweging, als zijnde uit de nood geboren en in het geloof begonnen. Spreker was de heer A. Vingerling. Er volgde een leerzame bespreking. TERNEUZEN. Causerie P.T.T.-personeelsvereniging. Voor de P.T.T.-personeels vereniging hield Dinsdagavond de heer C. Kuzee uit Terieuzen een lezing met lichtbeelden over de door hem gemaakte K.L.M.- reis van Djakarta naar Neder land. De heer Kuzee, die deze reis maakte als lid van het Zeeuwse Vrijwilligersbataljon, wist door zijn prettige en animerende ver teltrant zijn hoorders zeer te boeien. AXEL. Demonstratie met politiehond. Dinsdagmiddag werd op het stadhuis een bijeenkomst ge houden onder leiding van de kapitein der Rijkspolitie Stoor vogel, in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur van Axel, personeelsleden van de Rijks politie en van het Wapen der Kon. Marechaussée, alsmede van vele douane-ambtenaren. Opperwachtmeester Hoogstra- te, speurhondengeleider, hield een lezing over do l en wer king van de speurhond en wat de taak hierbij is van de politie man, benevens wat men dient te doen en na te laten, opdat contactpunten, welke de speur hond nodig heeft, niet teloor zouden gaan. Eén en ander werd met ver schillende voorwerpen uit de praktijk duidelijk gemaakt. Na afloop der lezing werd op het terrein van de V.V.Z.F. een sorteeroefening gehouden, waar bij de hond verschillende malen het bedoelde voorwerp te voor schijn haalde. Verder hield men een spooroefening, waartoe in de voormiddag een spoor was gelegd, voorstellende, dat brand stof ontvreemd was, hetgeen door de hond onberispelijk werd op gespoord. KERKWERVE. Aanbesteding. Aan de firma M. de Oude, T. de Jonge is gegund de werkzaam heden Havenbeschoeiïng Flaau- wers uit te voeren. Genoemde firma had het laags® ingeschre ven. RENESSE. Zomerseizoen in aantocht. Het is reeds te merken, dat het zomerseizoen in aantocht is. Het verhuren begint al en enige verhuurders hebben al aardig wat zaken gedaan. Tijdens de weekends komen autorijders uit alle provincies eens een kijkje nemen en huren, als er iets van hun gading is. ANNA-JACOBAPOLDER. Jaarvergadering Kolenvereniging E.B. Dinsdagavond vergaderde de Kolenvereniging E.B. in café Quist, o.l.v. de heer M. J. Nelisse. Uit de notulen bleek, dat nog 20 hl. eierkolen en enkele hl. andere brandstof aanwezig was. Er was een batig financieel saldo. Na de vrije handel in het afgelopen jaar was de afname van brandstof aanmerkelijk groter. De kolen werden weer geleverd door de fa. v. d. Berg te Bruinisse. In Mei komen er weer nieuwe kolenprij- zen. Het aftredende bestuurslid W. Verhage werd herkozen. In de plaats van de heer J. v. d. Reest werd de heer L. Quist Azn. (Ingez. mededeling, advert.) door rheumathiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel .en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83. PREDIKBEURTEN ZONDAG 18 FEBRUARI. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 10 ds Scholten, 2.30 ds v. d. Vlugt, Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 cand. Homans, Klazienaveen; Schoondijke: 9.30 en 2.30 ds van Popta te Rijswijk; Terneuzen: 10 en 3 ds Coumou te Heinenoord; Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds Ritsema. Geref. Kerken (art. 81). Axel: 10.30 en 3 ds Zemel; Terneuzen: 10 en 3 ds ten Hove. Geref. Gemeenten. Axel: 10 en 2.30 leesd.; Terneu zen: 9.30, 2 en 6 di Aangeenbrug. Oud Geref. Gemeenten. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds de Reuver, Herhalingsoefeningen voor veteranen. In de loop van 1951 zullen herhalingsoefeningen worden gehouden voor een gedeelte van het dienstplichtig- en reserve- personeel van de K.L. (Lucnt- macht inbegrepen), dat thans met groot verlof is. Afhankelijk van onderdeel en functie, is de duur van de her halingsoefeningen voor de Land macht thans bepaald op: a. voor de reserve-officieren en het kader (onderofficieren en een gedeelte der korporaals), afhankelijk van de indeling: zes weken of vier weken; b. voor de overigen: vier we ken of twee weken. De oefeningen zullen worden gehouden in elkaar opvolgende ploegen, te beginnen op 27 Maart (officieren en kader) en 4 April a.s. (overigen). In November zullen de oefe ningen voor de laatste ploeg zijn beëindigd. Wilde ganzen veroorzaken schade. Nadat de overlast van wilde konijnen aan de te velde staande gewassen thans is bedwongen door extra klopjachten, komt men voor een nieuwe overlast te staan. Het aantal wilde ganzen overtreft dat van vorige jaren belangrijk. Vooral in de omgeving van de Braakman wemelt het van deze trekkers. Getracht zal worden door inschakeling van de jagers de schade te beperken. Dit is niet zo eenvoudig, daar hiervoor ver gunningen vereist zijn en andere voorschriften het schieten belem meren. Middelburg heeft weer een wielerclub! Vorig jaar werd te Middel burg voor het eerst een wieler wedstrijd gehouden. Deze werd een groot succes en dat gaf en kele enthousiasten de moed om te trachten in de Zeeuwse hoofd stad een wielerclub op te rich ten. Dezer dagen vond de defini tieve oprichting van de Wie- Iersupportersclub Middelburg plaats. De club telt 58 leden, waaronder 12 actieve renners. Het bestuur bestaat uit de he ren J. Francois, voorzitter; M. H. J. de Jonge, secretaris en P. Zwartepoorte, penningmeester. Reeds werd de eerste trai- ningsrit gehouden over een af stand van 48 km. De uitslag was als volgt: 1. van Schayk, 1 u. 28 min. 15 sec,; 2. Mondeel, 1 u. 28 min. 50 sec.; 3. Schonis; 4. Vos; 5. C. Stroo. Twee aanrijdingen te Middelburg. In de nacht van Woensdag op Donderdag is in de Lat. School straat te Middelburg een vrij merkwaardig ongeval gebeurd. Kort na het middernachtelijk uur reed een personenauto, uit Zuid- Holland afkomstig en komende van de Blindenhoek of Bogard- straat in de Latijnse Schoolstraat tegen het hek voor het huis van de burgemeester. Hek en wagen werden beschadigd. De drie in zittenden traden vrij brutaal op en reden weg, voordat de politie ter plaatse was. De politie stelt een onderzoek in en de aanhou ding van het drietal is gelast. Voorts is Donderdagmorgen vroeg een uit de richting Nieuw- land komende auto, die nog juist voordat de spoorbomen werden gesloten, de overweg trachtte te passeren, tegen één der spoorbo men gebotst. De spoorboom werd zwaar beschadigd en de dader is niet bekend. Diefstal van koperen buis te Goes. Door een aannemersfirma vit Heemstede, werkzaam voor de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid- Beveland", werd bij de Goese po litie aangifte gedaan van diefstal van 280 meter koperen buis. De politie wist als verdacht van deze diefstal aan te houden een zekere M. uit Goes. Deze bekende. Hij had de buizen verkocht aan een in Goes gevestigde opkoper. V eilinysberichten MIDDELBURG. Eierenmarkt van 15 Februari: Sortering I. Minimumprijs voor pluimvee houders f 1,63 per kg. Vuilscha- ligen 2 cent minder per ei. Win kelprijs per 100 stuks: f 16 voor klasse 0; f 15 voor klasse I; f 14 voor klasse II; f 13 voor klasse III; f 12 voor klasse IV; f 11 voor klasse V: f10 voor klasse VI; f 9 voor klasse VH. KAPELLE. Veiling van 14 Febr: Goudreinetten 1432, Jo nathan 3550, Golden Delicious 3548, Zoete Ermgaard 36, Zure Bellefleur 920, Cox's Orange Pippin 2231, Sterappel 1421, Stekappels 712; Saint Remy 3140, Gieser Wildeman 22 46, Kleipeer 2845, Souvenir de Vacheur 37, Provisiepeer 30 33, Brederode 3337, Fransisca Borgia 2838; Spruitkool 30 38, Prei 1314, Breekpeen 34, Uien 1,5, Kroten 7,5—8,5, alles per kg.; Knolselderij 3 per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 14 Febr.: Bellefleur 13—23, Jo nathan 1746, Golden Delicious 1240, Goud Pippin 1629, Laxton Superb 2241, Bram- ley's Seedling 1317; Gieser Wildeman 2946, Pondspeer 31 36, St. Remy 2638, Beurré Alex. Lucas 19—20, Comtesse de Paris 728. Appels verpakt: Jonathan 4057, Goud Pippin 26—40, alles per 100 kg, BERGEN OP ZOOM. Veiling van 15 Febr.: Spruiten A 3154, id. B 12—30, Witlof A 35—42, id. B 22—38, Prei 8—15, Witte- kool 1012, Rodekool 1217, Savoyekool 1120, Boerenkool 1316, Uien 46, Kroten 67, Schorseneren 2230. VISMIJN VEERE. 15 Februari 1951. 293 kg. export garnalen 1.34— 1.46; 141 kg. schar 3642; 24 kg. bot 37—42; 30 kg. ongesorteerde vis 2935. Sportnieuws De Volleybalcompetitie. In de herenafdeling A bleef Wilno ongeslagen aan de kop door een 3—1 overwinning op E.V.V.C., de naaste concurrent, zodat de kampioenskansen niet weinig ge stegen zijn. Walcheren verbeterde zijn positie door E.V.V.C. met 31 nederlaag naar huis te stu ren. In afdeling B zette Wilno 2 haar opmars naar het kampioen schap voort. Ditmaal werden de Zeevaartschool-reserves met 30 geklopt, zodat de leiders nog steeds zonder verliespunten zijn. M.V.C. 2 hielp de leiders een handje door nummer twee van de ranglijst C.O.A.K. 3, een 31 ne derlaag toe te brengen. Bovendien won M.V.C. met 3—0 van de Ma rathon-reserves, waardoor een plaatsje op de ranglijst opgeklom men werd. De Politie Vlissingen veroverde op de Zeevaartschool reserves een hoogst noodzakelijk puntje door een 2—2 gelijk spel, terwijl de zeelieden van Wilno 2 met 3—0 klop kregen. Bij de dames ontmoetten Wal cheren en Marathon elkaar twee maal. Walcheren veroverde drie punten, want de eerste wedstrijd werd met 30 gewonnen, terwijl de tweede in een 22 gelijk spel eindigde, waarmede Marathon het eerste punt behaalde. Burgerlijke Stand GOES. Geboren Johannes, z. v. W. C. Rijkhals en J. F. v. Hoorn; Petrus M. E., z. v. E. Bilterijst en H. Steijn; Christoffel W. M., z. v. J. H. Roose en J. M. Bookelaar; Adriaan, z. v. J. Bout en H. van VessemjWillemina A., d. v. P. A. Smallegange en H. Meulpolder; Willem, z. v. P. van der Vliet en A. Stoutjesdijk; Wim, z. v. P. Vis en W. Besemer; Jacob, z. v. J. van der Weele en S. H. van der Kloos ter; Willem R., z. v. R. van Dijk en W. M. den Herder; Izaak D., z. v. J. N. Olivier en H. J. Mon deel; Willem A., z. v. C. Hamelink en J. A. C. Kik. Gehuwd: I. van de Kreeke, 54 j. en J. v. d. Kreeke, 54 j. Overleden: M. A. van der Heil, 46 j. echtg. van D. F. Kempe; II. Beuns, 57 j.; C. Corstanje, 73 j., echtg. van F. de Visser; H. G. de Jonge, 92 j.; L. K. van der Kloos ter, 63 j., echtg. van C. G. Valk; J. v. d. Weele, 4 dagen. BAARLAND. Geboren: Johanna A., d. v. Y. J. Tiemersma en J. A. Rietkerk. Overleden: M. C. Schipper, 78 j., wed. v. P. Bruggeman. DRIEWEGEN. Geboren: Bas- tiaan C„ z. v. C. de Jonge en J. Wagenaar. Overleden: L. Schipper, 63 j., echtg. van G. Nijsse; J. Krijger, 87 j., wednr. van M. Mol. TERNEUZEN. Geboren: Eliza beth N. P., d. v. J. Hollebek en A. de Pooter; Stoffelina C. E. A., d. v. J. van Damme en M. E. de Hond; Johanna K., d. v. P. Dobbe laar en C. Dieleman; Yvonne M., d. v. A. J. P. Pieters en M. Strij- donck; Eleonore A. M., d. v. P. J. M. Speckens en J. J. R. Berting; Alex J. C. M., z. v. P. F. Vermoet en J. Oosterhout; Leonarda J. C. E. U., z. v. P. L. de Wit en J. C. Rammeloo; Magdalena A., d. v. C. A. van Baal en H. van Dijk; EVvald, z. v. E. Broers en A. J. Balnikker; Mary J. d., v. J. Augustijn en P. Kramer; Arie, z. v. J. van Drongelen en J. de Koeyer. Ondertrouwd: J. Bareman, 24 J. en C. C. Berwald, 20 j. Gehuwd: M. A. Jesoirens, 38 J. en M. Gelderland, 34 j. Overleden: A. de Koster, 63 j. echtgen. van J. J. de Rijke. KERKWERVE. OverledenH. Hageman, 66 j. echtg. van A. Rot te; J. van Damme, 88 j. weduwn. van J. C. van Graafeiland. NOORDGOUWE. Geboren: Ma ria W„ d. v. J. Pannekoek en W. Hendrikse. Overleden: A. van Popering, 60 j. echtg. van J. Pannekoek; K. Stoel, 76 j. weduwn. van C. Koole; S. Viergever, 87 j. wed. v. S. v. d. Wekken te Nieuwerkerk; P. C. Klompe, 69 j. wed. van T. J. van den Bout te Haamstede. ER WACHT EEN ONVER GETELIJKE WEEK. Woensdagavond vergaderde de Middelburgse adviescommissie van de Sport over de sportuitwis seling met Folkestone en Amers foort. In Folkestone wordt hard ge werkt aan de voorbereidingen en indien alle plannen verwezenlijkt worden, wacht de hoofdstedelin gen een onvergetelijke week. In de eerste week van Mei organi seert men in Folkestone een „Tuliptime"-feest ten bate van deze uitwisseling. Burgemeester Bolkesteijn en diens echtgenote zijn hiervoor als ere-gasten uitge nodigd. Zij zullen op hun reis ver gezeld worden door de voorzitter (Ingez. mededeling, advert.) lijkt een onbereikbaar Ideaal. Voor som migen behoeft het niet eens echt winter weer te zijn ot de kwelling van „winter handen" of „wintervoeten" begint at. De kwaal bestrijden met Akker1! Klooster- balsem betekent onmiddellijke verzach ting van jeuk en pijn. Kloosterbalsem, het ideale middel, ook bij schrale huid, kloven of gesprongen handen, onlsmet en geneest wonden van allerlei aard en is een uitstekend wrtjfmidde! bij rheumatiek, spit, spier-en lendenpijnen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam-West, J. J. H. van de Ree te Rotter- dam-Charlois; te Eenrum, D. T. Rutgers te Diever. Bedankt voor Jaarsveld, J. van Drenth te Waverveen; voor Kla zienaveen, H. Bossenbroek te Oosterhaule; voor Vriezenveen, W. E. Heijboer te Geldermalsen. Geref. Kerken. Beroepen te Tuindorp-Oost- zaan, J. van Leeuwen te Am sterdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Yerseke, F. J. Dieleman te Borssele. Bedankt voor Scherpenisse, H. Ligtenberg te Rotterdam- West; voor Giessendam, W. de Wit te Middelburg. Beroepbaar. De classis Amsterdam der Geref. Kerken heeft praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. van Leeu wen te Amsterdam, cand. aan de V.U. In de Ned. Herv. Kerk stellen zich beroepbaar de heren L. Roetman te Genemuiden, T. Korporaal te Den Haag; P. Klap te Vlissingen; M. v. d. Heiden te Leeuwarden; C. v. d. Berg te Hilversum en A. P. Nauta te Cil- laarshoek. Ds J. Booy f. In de ouderdom van 72 jaar is te Capelle a. d. IJssel overle den ds J. Booy, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd I Juli 1878 te Woerden ge boren. Hij studeerde aan de R.U. te Utrecht en aanvaardde 11 Sept, 1904 zijn ambt te Gouds waard. Ds Booy diende de ge meenten van Puttershoek, Lei- muiden, Vriezenveen, de Lier en Capelle a. d. IJssel, waar hij in 1944 met emeritaat ging. De overledene was praeses van het classicaal bestuur van Dordrecht, oprichter, voorzitter en leraar van de Chr. H.B.S te Dordrecht. Ds G. v. Veen. Ds G. v. Veen, Doopsgezind predikant te Bovenknijpe, is voornemens om leeftijdsredenen met emeritaat te gaan. Ds v. Veen mag op een vruchtbare loopbaan terugzien zij het ook buiten de predikanten wereld. Hij werd in 1880 te Akkrum geboren en was te Amsterdam van 19011945 werkzaam als onderwijzer, hoofd, adjunct-directeur en directeur van het Nutsseminarie voorpae- dagogiek, 8 jaar was hij docent aan de school voor maatschap pelijk werk in de paedagogiek, terwijl hij op paedagogisch ter rein tal van functies heeft be kleed en in meerdere paedago- gische tijdschriften heeft gepu bliceerd. Daarnaast was hjj lid van de Onderwijsraad en voor zitter van het religieus-socialis tisch verbond. Ook heeft hij meerdere paedagogische brochu res in het licht gegeven. Op 68- jarige leeftijd werd hij predi kant bij de Doopsgezinde Broe derschap. van de adviescommissie, de heer D. Huysse. Als datum van het bezoek werd vastgesteld 27 Juli tot 4 Augus tus. Dit betekent, dat de Middel burgse motorrijders van deelname zullen moeten afzien, daar op 27 en 28 Juli de Benelux-Ronde ver reden zal worden. Binnenkort zijn nadere berich ten te verwachten over de ver schillende takken van sport, wel ke aan de uitwisseling zullen deel nemen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat op verzoek van Folkestone ook een groep Middel burgse hengelaars de reis zal meemaken voor een wedstrijd in het zee-vissen met de hengel. Aan Amersfoort zal worden verzocht om hun tweede bezoek te doen plaatsvinden op 6 Juli a.s, Wat brengt de Radio? Zaterdag 11 Februari 1951. HILVERSUM I. (402 m.) VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgel. 8.45 Gram. VPRO. 10.00 Cause rie. 10.05 Morgenwijding. VARA, 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Cello en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin gen. 12.33 Gev. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Politiekapel. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Instrumentaal kwintet. 14.50 Gronings programma. 15.15 Ban- jo-muziek. 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Gram. 17.30 „Nederland indu strialiseert". 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Toespraak. 18.20 VARA-varia. 18.25 Jo- delkwartet en Landlerkapelle. 18.40 Regeringsuitzending. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO. 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Muzikale comedie. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Gev. muziek. 22.25 Hoorspel. 22.45 Hawaiianmuziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Amusementsorkest en solist. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Causerie. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements orkest en solist. 14.00 „Wij ma ken een Paasgroep". 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Fanfare orkest. 15.05 Kroniek. 15.40 Ge mengd koor. 16.00 Gram. 16.10 Tenor en piano. 16.30 „De schoonheid van 't Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film muziek. 18.15 Causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstrijd Neder landNoorwegen. 20.06 De ge wone man. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren". 21.00 Hoorspel. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.2224.00 Gram. Advcrtentiën Na een langdurig, zeer geduldig gedragen lij den, nam de Heere heden tot Zich, op 55- jarige leeftijd, onze ge liefde Broeder, Zwa ger en Oom, de heer CORNELIS WEEDA. Namens de Familie: J. WEEDA. Middelburg, 14 Februari 1951. Klein Vlaanderen 3c. Getroffen door de vele blij ken van belangstelling, on dervonden bij onze Gouden Bruiloft, zeggen wij harte lijk dank. W. DE WITTE. M. DE WITTE— SANDERSE. Koudekerke, A 40, 12 Februari 1951. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOZINA WONDERGEM, Weduwe van Jan Beenhakker, betuigen wij onze hartelijke dank. Kloetinge: Familie BEENHAKKER. Vlissingen: Familie GUÉRAND BEENHAKKER. Februari 1951. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder ELIZABETH MESU, geb. Cornelisse, betuigen we onze hartelijke dank. Familie MESU. Vrouwenpolder, Febr. 1951. ARTS - GOES Zaterdag 17 Febr. geen spreekuur. Gouden Armbanden Aparte modellen Ruime keuze met of zonder inlevering v.m pn""t In het Ziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen kan ga- plaatst worden (voorlopig tijdelijk) van Chr. beginselen, kun nende naaien en strijken. Aanmelden bij de Adjunet- Directrice. TE KOOP, in prima staat! fl stuks, 10- en 13-balks, ook afzonderlijk, voor paarden- tractie. Firma TANGE, Julianastraat 38, Souburg. Nu is het tijd om Uw Bie- tennetten te laten TANEN EN TE REPAREREN. Vraagt prijs. Het aangewezen adres is: Q. SAAMAN, Lewedorp, Tel. K 1196 265, In het Christelijk Zieken huis „Bethesda" te Vlissin gen kan direct geplaatst worden een voor de chirurgische afde ling. Sollicitaties aan de voorzitter van het Bestuur. ds j: c. sickesz. Zitdagen rentebijschrijving. Het Bestuur maakt bekend, dat rentebijschrijving en controle van de spaarboekjes en rekening-courant boekjes zal worden gehouden in de week van 19 tot en met 23 Februari 1951. Te KRABBENDIJKE: elke voormiddag van 8.30 tot 11.30 uur. Dinsdag tevens van 1.30 tot 4.30 uur. Te RELLAND-BATH: Woensdag en Vrijdag van 1.30 tot 4.30 uur. .Te WAARDE: Maandag en Donderdag van 1.30 tot 5 u. Belanghebbenden wordt beleefd, maar dringend ver zocht in deze week te verschijnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3