VAL DA De kampioen laat op zich wachten* ZWITSAIETTEN «kort ""■nAkkertje Arnemuiden krijgt lastige bezoeker» Verplichte samenwoning te Nieuwerkerk. 'n kwaliteitsproduct Waterbeheersing op Westelijk Schouwen vormt ernstig probleem» Toen de trein stilstond. PROTESTAN TS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Het duurt In deze competitie wel erg lang eer er een kampioen uit de bus komt. In de meeste klassen zijn vele mogelijkheden aan wezig. Alleen ln de 2e klasse A staat het kampioenschap van Seroos- kerke, indien dit nog één punt uit de 3 te spelen wedstrijden kar. behalen, wel zeker. ie KLASSE. Arnemuiden I Kapelle I; C'oljjnspL Boys I Kloetinge I; Rillandia INieuw- dorp I; Wemeldinge IKrabben- dijke I; V.C.K. I—VVolphaartsdyk. De pracht prestatie van We meldinge heeft de spanning niet verminderd. Kloetinge is wat naar de achtergrond verdrongen en Arnemuiden bezit weer evenveel kansen als de leiders van Nieuw- dorp. De jongens van de Arne zul len het Zaterdag echter door Ka pelle niet gemakkelijk gemaakt worden. Al maken zij weliswaar de beste kans voor de overwin ning toch zullen zij hun gasten geen ogenblik de gelegenheid mo gen geven om de scepter te zwaaien. Ook Nieuwdorp doet goed niet al te zelfverzekerd naar Rilland te gaan, want anders zou ook dit wel eens een grote teleur stelling kunnen worden. In We meldinge zullen twee oude rivalen elkander weer ontmoeten en ge zien de prestaties van de gasthe ren tegen Nieuwdorp behoort een overwinning voor hen niet tot de onmogelijkheden. Zal Kloetinge ook in Colijnsplaat de overwin ning aan de tegenstander moeten laten? Het is In ieder geval zeker dat de Boys op eigen terrein ge duchte tegenstanders zijn. V.C.K. zal tegen Wolphaartsdijk de pun ten thuis kunnen houden. 2e KLASSE A. Kats I—Wisse- kerko I; 's-H. Ilendriksklnderen I Mevo I. Kats en WIssekerke hebben alkander in deze competitie nog niet ver ontlopen en ook Zater dag zullen de cijers niet groot Worden. Een kleine overwinning voor Wissekerke is echter niet uitgesloten evenals voor 's-Heer Hendrikskinderen. 2e KLASSE B. Veere n—We meldinge II; Bevelanders H Kloetinge II; Wolphaartedjjk II Coljjnspl. Boys II; Krabbendjjke II—Mevo II; Kapelle II—KiUan- dia It Kloetinge zal zijn ongeslagen reputatie ook nu wel handhaven door een flinke overwinning op de Bevelanders, terwijl ook Krab- bendijke en Rillandia resp. aan Mevo en Kapelle zullen bewijzen, dat zij bij de groten in deze klasse behoren. Hoewel de reserves van Veere goed zijn opgeklommen zul len zij hard voor de overwinning op Wemeldinge moeten werken, evenals Colijnspl. Boys, die in Wolphaartsdijk op bezoek gaan. (Ingez. mededeling, advert.) Neem een doos echte PAS TILLES KEELPIJN 2e KLASSE C. Meeuwen I Serooskerke II; Nieuwdorp II V.C.K. II; R.O.S. IArnemuiden II; V.S.C. I's-Heer Arendskerke II. De leiders uit 's-Heer Arends kerke wacht geen gemakkelijke uit-wedstrijd evenmin als Arne muiden, dat nog van een kam pioenschap droomt. De Meeuwen zullen ook thuis op Serooskerke geen overwinning kunnen behalen terwijl ook Nieuwdorp de punten waarschijnlijk wbl aan V.C.K. zal moeten laten. 2e KLASSE E. Zaamslag III— De Beren H; Kloetinge IIISpui II; Hoek IITern. Boys II. De reserves van Spul zullen door een overwinning op het der de elftal van Kloetinge hun posi tie aanmerkelijk verbeteren, zo dat zij Zaamslag van de 2e plaats zullen verdrijven. Het veld-voor- deel zou in Hoek wel eens be slissend kunnen zijn terwijl er voor de Beren een kleine kans is om hun 2e overwinning in deze competitie te behalen. En zé Is de stand! Ie Klasse. Nieuwdorp I Arnemuiden I Kloetinge I Kapelle I Rillandia I Krabbendijke I Wemeldinge I V.C.K. I Colijnspl. Boys I Wolphaartsdijk I 2e Klasse A. Serooskerke I Veere I 's-H. H.Kinderen I Kats I Wissekerke I Bevelanders I S.V.D. I Mevo I Nieuwland I 2e Klasse B. Kloetinge II Rillandia II Krabbendijke n Kapelle II Wolphaartsdijk II Colijnspl. Boys II Veere II Bevelanders II Wemeldinge II Mevo II 2e Klasse C. 's-H, Arendsk. n Arnemuiden II R.C.S. I V.C.K. II Serooskerke II Nieuwdorp n V.S.C. I Meeuwen I Nieuwland II 2e Klasse D. Hoek I Tern. Boys I Driewegen I Spui I Zaamslag I De Beren I A.Z.V.V. I 2e Klasse E. Driewegen II Zaamslag II Spui II Tern. Boys II Hoek II De Beren II Zaamslag III Kloetinge III 14 11 2 12 9 2 1-3 12 13 11 13 12 14 14 13 12 14 13 12 13 13 10 14 8 3 5 3 5 3 6 0 3 6 1 24 1 20 2 19 4 13 5 13 5 12 6 12 10 10 11 8 9 7 6 6 11 10 7 8 9 10 7 10 12 11 11 12 12 10 11 11 4 4 2 2 6 11 3 10 11 6 0 20 2 17 2 14 4 13 4 12 6 12 6 6 9 8 4 4 4 4 2 2 1 8 2 8 0 6 2 6 1 5 2 1 1 1 0 Johan Verster speelde te Goes en te Axel. Voor de Z.V.U. gaf Woensdag avond ia het Schuttershof te Goes en Donderdagavond te Axel Johan Vester piano-recitals, die er zijn mochten. Met stijgende bewondering heb ben we het spel van deze pianist aangehoord. Reeds bij het ope ningsnummer, de 2e Partita van Joh. Seb. Bach, bleek de heer Verster, naast een keurige aan slag, de kunst te verstaan, op zuiver menselijke wijze deze mu ziek te vertolken. Een Gavotte van Jean Phil. Ra- meau kreeg eveneens een keurige weergave. De 2e Sonate in d van Ludw. v. Beethoven gaf de pianist gelegen heid een meer romantische sfeer te scheppen, hetgeen hij op de juist wijze deed, niet te overdre ven sentimenteel en ook niet te koel. Van zijn leermeester Dirk Schafer speelde hij Meinacht en Impromptie in Fis. Het bekende Prélude, choral et Fugue van César Franck vormde het slot van dit concert. Op bui tengewoon knappe wijze vertolkte de heer Verster deze prachtige muziek. Het dankbare applaus van de slechts matig opgekomen Goesenaren bracht ons nog 2 Pré ludes van Chopin. J. K. 12 10 0 13 9 0 13 11 8 12 10 7 8 1 7 2 4 1 1 1 1 0 0 1 1 18 3 18 4 14 5 13 3 12 9 3 10 2 2 20 4 18 4 17 2 16 3 9 10 3 9 2 6 1 (Ingez. mededeling advert.) BOEKHOUDMACHINES: •cheel elcctrisch ea volledig automatisch 0 Automatisch berekenen ea afdrukken van saldi ft Automatische tabulatie ea kolommeakiezef Direct aftrekken ook he fteden nul in alle register» mogelijk istcrtoïaicn altijd en... vergroot afleesbaar Minder bedieningshandles dan een standaard- •chrijlmachine. REMINGTON RANt PRODUCTEN: SCHRIJFMACHINES PON SKA A RTEN MACHINES KANTOORMEUBELEN KARDEX-SYSTEMEN SUPPLIES EINDHOVEN - Willemstraat 29 - Telefoon 3960 ROTTERDAM - Rochussenstraat 44 - Telefoon 26319 Tenzij de gemeente huizen laat bouwen. KORTE BERICHTEN ln de gemeenteraadsvergadering van Nieuwerkerk, heeft de voor zitter, burgemeester A. A. van Ecten, ln zjjn Nieuwjaarsrede een overzicht gegeven van het ge meenteleven ln 1950. Hoewel t.a.v. het uiterlijk der gemeente, nog veel te wensen overblijft, zijn er winstpunten ge maakt; de riolering van de Reho- bothstraat, het verbeteren van de verbindingsweg naar Dreischor en de inrichting van de openbare school tot kleuterschool. Verdei is er de oprichting van de vlas- zwingelfabriek, de aanvang van de ruilverkavelingswerkzaamhe den en de restauratie der Ned. Herv. Kerk. Ta.v. het toegewezen bouwvo.ume was de voorzitter on tevreden. Namens de raad dankte de heer van Dijke de voorzitter voor zijn goede wensen en wenste hem we derkerig een voorspoedig 1950 toe. Het huisvestingsprobleem. Nadat de bouwverordening was gewijzigd in dien zin, dat de mi nimumhoogte in de woningen thans 2.60 m. is, kwam een schrij ven in behandeling, waarin Ged. Staten meedelen, dat voor 1951 tot en met 1953 bouwvolume is toegewezen voor één woning. Op een desbetreffende vraag, deelde de voorzitter mede, dat bij de toe wijzing rekening is gehouden met het feit, dat er in Nieuwerkerk geen verplichte samenwoning be- Staat. De heer van Dijke noemde het een hopeloze toestand en vroeg of het niet mogelijk is andere maatregelen te nemen, waarop de voorzitter een schetstekening van een „montagewoning" toonde, waarvan de kosten ongeveer f 5000.— zullen bedragen. De vraag is echter, of de hogere au toriteiten de samenstelling en in richting zullen goedkeuren. De voorzitter wilde de mening van de raad echter weten, wanneer van particuliere zijde het bouwen van een zodanige woning zou worden aangevraagd. De heer van Dienst en weth. Overbeeke zijn van me ning, dat dan volle medewerking moet worden gegeven. Aangezien alle leden zich hiermede kunnen verenigen, zal ernaar worden ge streefd de vereiste goedkeuringen voor dergelijke woningen te ver krijgen. Niet vrijwillig, dan verplicht. Wethouder Overbeeke vond dit overigens niet een oplossing voor de directe woningnood en zeide het een ontstellend gebrek aan sociaal gevoel te vinden, dat nie mand van de geboden gelegenheid gebruik heeft gemaakt gelegen heid te geven tot vrijwillige in woning. Hij achtte dan ook thans de tijd gekomen, dat wordt over gegaan tot verplichte inwoning, welke zienswijze door de heren Flikweert en van Dienst werd gedeeld. Wethouder Steendijk voorzag bij gedwongen samenwoning dus danige moeilijkheden, dat hij zich ertegen verklaarde, zolang niet eerst alle andere middelen om tot een oplossing te komen zijn aan gewend. Hij gaf in overweging, van gemeentewege een aantal „montagewoningen" te bouwen. Dit was ook de mening van de heer Flikweert, die slechts in het uiterste geval tot inwoning zou willen overgaan. Wethouder Overbeeke kan hier mede wel instemmen, doch achtte het noodzakelijk, dat in de eerst volgende vergadering tot verplich te samen'voning zal worden be sloten, wanneer pogingen om tot een andere oplossing te geraken, hebben gefaald. Hiermede werd aecoord gegaan. In verband met bouwmoeilijk- heden verenigden de leden zich in principe met de oprichting van asbest schuurtjes. Na de rondvraag waarbij nog enkele zaken aan de orde kwa men, werd besloten tot aankoop van houten stoelen voor het ver enigingsgebouw. (Ingez. mededeling, advert.) ïjpS' Het vervolg Feuilleton vindt U op pag. 4 Zeeuws Weekend Vertegenwoordigers van 12 landen zijn bijeengekomen te Lake Success om een ontwape ning van de wereld te bespre ken. Zij zullen nagaan, of de werkzaamheden van de atoom commissie der V.N. en de com missie voor de gebruikelijke wapens samengevoegd kunnen worden. De regering heeft plannen het subsidie aan de Zieken fondsen als tegemoetkoming in het tekort op de vrijwillige verzekering voor 1951 te bren gen van 5 op 10 millioen gulden. De herbouw van de Koepelkerk te Willemstad is voorlopig nog niet te verwachten. Men heeft minstens nog 140.000 gulden no dig volgens het actie-comité. Het Westduitse parlement heeft vrijwel eenparig een mo tie aanvaard, waarin verzocht wordt Helgoland aan zijn be woners terug te geven en een einde te maken aan de gealli eerde bombardementen. Het Washingtonse Federale Gerechtshof heeft een petitie ten behoeve van zeven ter dood veroordeelde gevangenen te Landsberg als niet ontvankelijk van de hand gewezen. Het had geen jurisdictie over de Ame rikaanse militaire tribunalen, die de vonnissen hadden geveld. De minister van Buitenlandse handel van België, Meurice, heeft uit handen van het hoofd van de bijzondere E.C.A.-missie voor België en Luxemburg een nieuw dollarbiljet ontvangen als sym bool van de 500.000.000 dollar, die als Marshall-hulp aan België werd toegekend. Australië zal op semi-oorlogs- basis worden geplaatst, aldus heeft de minister-president Ro bert Menzies verklaard. De Britse marine zal binnen kort de beschikking krijgen over een groot aantal anti-onderzee- boot-vliegtuigen. Juiste gegevens werden niet beschikbaar gesteld. -» In de loop van Januari wer den ter secretarie van Noord- gouwe aangegeven drie cadavers en 14 huisslachtingen. Rechtbank Middelburg. Uitspraak in procedure over windscherm. De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg heeft uitspraak gedaan in de civiele procedure tussen twee partijen en wel over de vraag, hoever een wind scherm ter bescherming van 'n boomgaard uit het scheid moet staan. Een landbouwer op Zuid-Beve land had bezwaar gemaakt tegen de elzen, die als windschut voor de boomgaard van zijn buurman dienen. Deze eisen zijn ca. 4 m. hoog en staan op ongeveer 60 cm. van de grens tussen boom gaard en bouwland. De land bouwer beklaagde zich, dat de bomen zijn land het zonlicht be namen en meende bovendien, dat het bouwland schade leed of zou kunnen lijden door ont trekking van sappen, afgebro ken takken, omgewaaide bomen, drup en doorschietende wortels. Hij beriep zich op een bepaling van het Burgerlijk Wetboek, die verbiedt hoog opschietende bomen te planten dichter bjj de scheidslijn van twee erven dan krachtens bijzondere reglemen ten of vaste en erkende gebrui ken geoorloofd is en bij afwe zigheid van zodanige reglemen ten of gebruiken op een afstand van minder dan twee meter („twintig palmen") uit het scheid. In een door hem bij de A.-Rechtbank te Middelburg aanhangig gemaakt proces heeft hij gevorderd, dat zijn buurman werd veroordeeld de elzen te rooien. De fruitteler voerde tot zijn verweer aan, dat een vast en erkend gebruik in de fruitstre- ken van Zuid-Beveland mee brengt, dat elzen als de zijne op niet meer dan 50 cm. van de scheidslijn mogen staan. Op grond van de door ver schillende fruittelers, landbou wers en boomkwekers, alsrfiede t /ee ambtenaren van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst als getuigen afgelegde verklaringen, heeft de Rechtbank nu beslist, dat in de fruitstreken van Zuid- Beveland een vast en erkend gebruik is ontstaan, hetwelk voor elzen van ca. 4 m. hoog, dienende als beschutting van de vruchtbomen in een boomgaard, een afstand van ongeveer 60 cm. uit het scheid toestaat. Evenwel met één voorbehoud en wel, dat de elzen behoorlijk onderhouden en gesnoeid zijn. Aangenomen werd, dat de land bouwer in dit opzicht geen klachten had. Zijn vordering is afgewezen. Dat bedoeld gebruik bepaal delijk voor elzen geldt, vindt een verklaring in de opvatting, welke door een aantal getiujen is kenbaar gemaakt, dat deze bomen minder voedsel aan de grond onttrekken dan populie ren en iepen doen. De landbouwer heeft een ter mijn van drie maanden om hoger beroep in te stellen. (Ingez. mededeling, advert.) P Oudermiddag Kijksland- bouwwinterschool Goes. Aan de Rijkslandbouwwinter- sc'nool te Goes werd Dinsdag en Woensdag j.l. een drukbezochte oudermiddag gehouden, welke onder leiding stond van Ir J, Versteeg, dircteur der school. In zijn inleidend woord sprak de heer Versteeg zijn vreugde uit over de goede opkomst, waaruit de grote belangstelling blijkt voor het onderwijs aan de school. Spr. achtte het van groot belang, dat een geregeld contact bestaat tussen de ouders der leerlingen en de school. Na be spreking van diverse onderwij s- aangelegenheden werd een twee tal films vertoond, welke met grote aandacht werden gevolgd. In de pauze, waarin een ver versing werd aangeboden, be stond gelegenheid met het on derwijzend personeel van ge dachten te wisselen over de vorderingen der leerlingen. Op voorstel van de heer A. G. van Dijke uit Wolfaartsdijk werd besloten tot de instelling van een schoolfonds. Na een korte nabespreking sloot de directeur der school deze zeer geslaagde bijeenkomst. Waarom geen bouwvolume voor Kerkwerve? Ook in Kerkwerve hebben de beide wethouders verklaard geen prijs te stellen op salarisverho ging. Ze achtten de aan hun ambt verbonden vergoeding voldoende De Raad sprak haar teleurstel ling uit over het feit dat de ge meente geen bouwvolume is toe gewezen. Men had verwacht dat bij de verdeling rekening zou worden gehouden met het feit dat Kerkwerve in 1946 een deel van haar bouwvolume afgestaan heeft aan andere noodlijdende gemeen ten. De Burgemeester deelde mede, dat binnenkort een vergadering zal worden gehouden van het alg. bestuur van het ziekenhuis. Dan zal worden gevraagd gelden be schikbaar te stellen voor het ont werpen van de nieuwe Inrichting. MIDDELBURG. Geslaagde C.J.M.V.-feestavond. De C.J.M.V. „Rom. 1 16a" heeft in het Schuttershof opge voerd het stuk „Waarvoor leven wij?" Het is een zinvol stuk, dat aantoont waar men terecht komt, wanneer men zich van God keert, en waarin er op wordt gewezen, (Ingez. mededeling, advert.) Voor kinderen natuurlijk 1) Maar óók voor herstellenden (BROCADES) AeZ~met vitamines A, B.C en D Flacon f 1.65 - Familieverpakking f 3.25 Eén van de grootste problemen waarover men zich momenteel op Westelijk Schouwen zorgen maakt is de waterbeheersing. Vroeger was er veel meer water op Wes telijk Sthouwen; het steeds lager wordende grondwaterpeil baart vooral de fruittelers zorgen. Vele gissingen naar de oorzaken van dit verschijnsel zijn reeds ge maakt, doch met zekerheid valt er niets te zeggen. Vooral het bestuur van de Westeren Banpolder heeft zich reeds geruime tijd met dit ver schijnsel bezig gehouden. Om een oplossing voor deze problemen te vinden, werd reeds contact opge nomen met de Provinciale Com missie voor waterbeheersing en ontzilting. Mede als gevolg van dit contact was Dinsdagmiddag in hotel Bom te Haamstede een ver gadering belegd, waarop o.a. aan wezig waren de voorzitter van voornoemde commissie, de heer C. Philipse, lid van G.S, en een ge deelte van de technische staf; raadsleden van Haamstede, Burgh en Renesse en vertegenwoordigers van verschillende organisaties.' De vergadering stond onder lei ding van de heer M. den Boer, heemraad van de Westeren Ban polder. De heer Philipse zette het doel en de werkwijze van de Com missie Waterbeheersing en ont zilting uiteen. Ir Francke, hoofd van de technische dienst der com missie, zette aan de hand van een aantal kaarten uiteen, hoe men tot een behoorlijk rapport over deze zaak zou kunnen komen en welk een enornj werk daaraan vastzit. Reeds Zijn een 70-tal wa terstandbuizen geplaatst om zo doende een hoogtekaart te kun nen maken. De bodem zal tot op een flinke diepte gecarteerd moe ten worden. Wil het rapport goed voorbe reid worden dan zal dit een flink bedrag vergen. Naast bijdragen van verschillende instanties zuilen ook de belanghebbenden zelf een belangrijk deel der kosten moe ten dragen. De wegen te vinden hoe aan deze gelden te komen was het doel van deze vergadering. Uitdrukkelijk wees ir Francke er op dat na een onderzoek van on geveer 3 jaar zijn dienst niet zal kunnen zeggen: „Dit of dat moet gedaan worden en de zaak is in- orde op Westelijk Schouwen". Al leen een diepgaand onderzoek zal echter een inzicht kunnen geven in de zaken die men weten moet om een plan tot verbetering te kunnen opstellen. Naar aanleiding van deze uiteenzetting werden verscheidene vragen gesteld en beantwoord. Besloten werd daar na een commissie te vormen, die zal trachten gelden bijeen te bren gen voor het onderzoek. Naast de besturen van de Westeren Ban en de Oosteren Banpolder zullen in deze commissie zitting hebben de burgemeesters van Burgh en Re- nesse en verder de heren J. de Jonge te Renesse, J. A. van Wa- veren en C. A. Hartog te Haam stede. Wil men tot een goede op lossing komen dan zullen niet al leen de ingelanden maar de gehele streek moeten bijdragen. -m Maandagavond werd in café Kloet te Waarde de film „De dijk is dicht" vertoond. Bij de gehouden examens van de ENSAID Modevakschool slaagden te Breda de dames: P. Harpe, Biggekerke; L. Zwe- mer en A. v. d. Weel, Middel burg (Lingeriediploma). Voor costumière: J. Moelker, Mina de Kok, Marie de Kok, allen te Nieuwdorp; J. Bruinooge te Borssele. Voor coupeuse: N. Francke en P. Wattel, beiden te Serooskerke. Allen leerlingen van de ENSAID-school te Mid delburg. Geslaagd voor het diploma BII Scheepswerktuigkundige, met lof, de heer J. J. de Jonge, leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. Te Breda slaagden voor het di ploma Costumière, de dames N. Janse te Middelburg, E. Huibregt- se te Vlissingen en C. Francke te Koudekerke, Oftdu de taupe. „NOODLOT". Prof. Gerbrandy heeft zich moeite gegeven het buitenland eindelijk eens wat begrip b(j te °rejtf/en voor het onrecht, dat de Nederlandse zaak in Indonesië heeft moeten lijden. Hij schreef daartoe in het Engels een boek getiteld Indonesiadat dezer dagen in Engeland van de pers kwam. Ter gelegenheid van dit feit heeft de oud-minister-presi dent ten kantore van de uitge vers in Londen een persconfe rentie gehouden, waarin hij waarschuwde, dat Indonesië wel eens een nieuw Korea zou kun nen worden. H\j verzette zich daarom ook tegen overdracht van Nieuw-Guinea aan de Re publiek. Onverwachte steun voor dit standpunt vond prof. Gerbrandy bij de Britse oud-minister van Koloniën, Amery, die de pere conferentie bijwoonde. Volgens de „Telegraaf" zei Amery zelfs: „Laten wij hopen, dat de bewo ners van Nieuw-Guinea het noodlot bespaard blijft ooit on der de Republiek Indonesië ge steld te worden". Het is jammer, dat deze waar dering van Britse conservatieve zijde voor Nederlands bestuur tn het Verre Oosten zo laat komt. Wellicht is het echter althans voor de Papoea's nog niet tè laat om hun „noodlot" nog af te menden, icanneer Nederland straks van een conservatieve Engelse regering op dit punt steun zou kunnen verwerven. dat alleen een terugkeer tot God en Zijn geboden deze verdwaasde wereld kan redden. De zware rol, die W. Geervliet was toebedeeld, werd gespeeld op een wijze, die bewondering afdwingt. Doch daar naast moet direct genoemd worden het spel van Kees Verhage. J. H. van Pagee regisseerde op uitste kende wijze. Van de dames gaf mej. C. de Lange in verschillende scenes uitstekend spel te zien. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de Com missie van Bijstand, de heer L. M. Naaktgeboren, die voorging in gebed. De voorzitter van de C.J.M.V., de heer W. Geervliet, verwelkom de hierna in 't bijzonder de leden der Commissie van Bijstand, de districtsseeretaris, de heer J, C. Gordaau, de garnizoenscomman dant, maj. J. Potteboom en afge vaardigden van zusterverenigin gen en de Herv. Jeugdraad. De heer Gordeau sprak vervol gens over de huidige betekenis van het C.J.M.V.-werk, waarbij hij er de nadruk op legde, dat het C.J.M.V, een jeugdorganisatie is en geen jeugdzorg. Spr. zette het verschil tussen beide soorten jeugdwerk uiteen en zei, dat er na de bevrijding veel in het C.J.M.V. veranderd is. Het C.J.M.V., zo zei de heer Gordeau, is slechts aan één ding gebonden, n.l. aan liet Evangelie van Chris tus. Tenslotte wekte de districts secretaris de ouderen op niet te critiseren, doch het werk te steu nen en er voor te bidden. Een collecte voor het Militair Tehuis bracht ruim f 45,op. Komt er een consultatiebureau voor drankzuchtigen Op 10 Maart zal te Middelburg op een bijeenkomst met vooraan staande personen uit de provincie de mogelijkheid tot oprichting van een consultatiebureau voor drank zuchtigen worden besproken. Al dus deelde de voorzitter 'van de Geref. Veren, voor Drankbestrij ding te Middelburg, de heer G. M. Fey mede op de Woensdag jl. ge houden vergadering van deze ver eniging. Tijdens deze vergadering traden verscheidene nieuwe leden toe. Twee leden werden aangewezen als vertegenwoordigers in de Blauwe-Week Commissie. Mooie geste „Instrumentale". Het bestuur van de Vereniging voor Instrumentale Muziek heel besloten om voor het op Donder dag 1 Maart a.s. te geven concert, waarbij Theo Olof als solist za optreden, niet alleen de militaire;, tegen betaling van de halve en treeprijs toegangskaarten te ver strekken, maar dit uit te breide, tot die burgers, die de laatste tijc- zijn gerepatrieerd. Een en ande. moet worden gezien als een gast vrije geste van het bestuur. Niet alleen voor de uitvoering, doch ook voor de generale repeti tie op 28 Februari gelden deze bij zondere voorwaarden. Jubilerende boekhandel. Zoals bekend, zal op 1 Maart a.s. de Boekhandel van Benthem en Jutting het 150 jarig bestaai. herdenken. Daartoe zal o.m. ot. deze datum 's middags om hai. drie door de burgemeester mr O: N. Bolkestein een tentoonstelling worden geopend, geheten: „Hoog tepunten uit de wereld van hei boek gedurende de laatste 151 jaar". Van half vier tot vijf uur zal een receptie worden gehouden Voorts zal op 19 Maart a.s. des middags de leerlingen van de hoogste klassen der middelbare scholen en 't avonds de clientèle een samenzijn worden aangebo den, waarbij Albert Vogel „Ik en mijn Speelman" zal voordragen. Tenslotte zal een smaakvol uitge voerd gedenkboekje worden uit gegeven. (Ingez. mededeling, advert.) §€oortsig DOMBURG. »f Centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk. Zondag j.l. heeft voor de eer ste maal de centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk gebrand. Het bleek een grote verbetering te zijn. De oude kachelverwar ming voldeed al lang niet meer en toen het kerkbestuur een op roep tot de gemeenteleden richt te om bijdragen voor een cen trale verwarming, had deze succes. Zeer vele gaven kwamen binnen en reeds een paar weken later kon met de aanleg worden begonnen. Men koos het hete- luchtsysteem. BIGGEKERKE. Afloop verkoping. Door Notaris P. Loeff werd verkocht een huis met tuin van de erven fam. de Hondt. Hoog ste inschrijver was de heer K. Janse voor f 4333.Koper de heer P. Zachariasse ta Zoute- lande voor f4575.Een stuk bouwland groot 1 H.A. 24 A. 63 c.A. werd gekocht door de heer M. Koets voor f 2804. Zoals gemeld is de Luitenant- Kolonel van de Gardegrenadiers, M. P. A. den Ouden, Comman dant van het Nederlands Deta chement Verenigde Naties, in de omgeving van Hoengson gesneu veld. Een foto van de overleden commandant.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2