Zeldzame Plant *8 duiken dit patje ïhr stag dat patje PROVINCIENIEUWS M NOTEERT EV£N?j FILO FOP en de Wemeldinge bedwingt Nieuwdorp RliidElÊ C.F.A. Middelburg ZEEBONKEN Maandag 12 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Wilt U naar Nicuw-Zeeland Wendt U dan tot het Arbeidsbureau. Er blijken enige misverstan den te zijn gerezen omtrent de instanties, waarbij men zich moet aanmelden voor het indie nen van een emigratieaanvrage in het kader van de nieuwe mogelijkheden, die de onlangs tussen Nieuw-Zeeland en Ne derland afgesloten emigratie- overeenkomst biedt. Het betreft hier de mogelijkheid voor on gehuwde personen van 18 toten met 35 jaar uit agrarische zo wel als uit niet-agrarische be roepen om in aanmerking te kernen voor financiële tege moetkoming in de overtochts- kosten naar Nieuw-Zeeland. Om deze misverstanden uit de weg te ruimen vestigt het ministerie van sociale zaken er de aandacht op, dat men zich voor deze gesubsidiëerde emi gratie naar Nieuw-Zeeland uit sluitend dient te wenden tot de Gewestelijke Arbeidsbureaux en hun bijkantoren, ofwel tot de erkende emigratie-organisaties. Deze instanties zullen zeer bin nenkort volledige instructies ontvangen en dan in staat zijn volledige voorlichting dienaan gaande te verstrekken. Belang hebbenden dienen derhalve nog even geduld te oefenen en zich niet rechtstreeks in verbinding te stellen met de Nieuw-Zee- landse vertegenwoordiger in Den Haag. Deze vertegenwoor diger ontvangt uitsluitend be kers, die opgeroepen zijn. (Ingez. mededeling advert.) Sv^.mei Hascolte gaat-ie goed! M-25-M Donderdag 15 Februari a.s. des avonds om 7 uur zal de raad van Kattendjjke vergaderen. Uit de haven van St Annaland vertrok Vrijdag j.l. de kustvaar der „De Jaba" uit Groningen met een lading van 120 ton uien naar Engeland. De A.E. Kiesvereniging „Ora et Labora" te Yerseke vergadert hedenavond 7.30 uur in de Chr. school. Dinsdag 13 Februari a.s. hoopt de brandweervereniging te Co- Ijjnsplaat haar 20-jarig bestaan te vieren in hotel „Zeelandia". Op de lagere school en de U.L. O. school te Kortgene is een col lecte gehouden ten bate van het Vierde Prinsenkind. De opbrengst was f 14,50. (Vervolg van pag 2.) Een culturele attaché voor Zeeland? In de afdelingen van de Prov. Staten is uitvoerig geéproken over het voorstel van Ged. Staten tot verhoging van het subsidie aan de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. O.m. werd aangedrongen op het betrachten van de nodige zuinigheid. Een lid vond de reis- en verblijfkosten nogal hoog en drong erop aan deze zo laag mo gelijk te houden door b.v. reizen naar Den Haag niet per auto, doch per trein af te leggen. Ged. Staten wezen op de moeilijke reis baarheid van de provincie en ver klaarden, dat reizen als b.v. naar Den Haag per spoor worden ge daan. Getracht wordt bedoelde post te drukken en de tering naar de nering te zetten. De aandacht van Ged. Staten werd voorts gevraagd voor het bericht, dat de regering het be noemen van provinciale culturele attaché's overweegt. Deze atta chés zouden o.m. worden belast met bestudering van het probleem der vrije tijdsbesteding. Daartegen bestonden principiële bezwaren. Ged. Staten deelden mede, dat deze ontwikkeling nauwlettend wordt gevolgd, doch dat tot he den nog geen officiële berichten hieromtrent zijn ontvangen. Door de volgende gemeenten worden geen bijdragen t.b.v. de Stichting verleend: Graauw en Langendam, Hoek, Hontenisse, St Jansteen, Kattenlijke, Nieuw- en St Joosland, Oosterland, Oostka- pelle, Overslag, St Philipsland, Rilland-Bath, Vogelwaarden en Zaamslag, met een totaal van 32.351 inwoners. Indien deze ge meenten wèl subsidieerden, zou den de inkomsten f 1.617,55 ho ger zijn. De motieven voor de weigering der financiële mede werking werden door de meeste gemeenten niet vermeld. Enigen verklaarden om financiële redenen geen bijdrage te zullen verlenen, terwijl anderen lieten blijken sceptisch te staan tegenover het nut van het werk der Stichting. Over 1949 werd een batig saldo geboekt van f 244,53. Zeeuwse visserij zal alle krachten moeten inspannen. Het voorstel van Ged. Staten tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting voor de Zeeuwse Vissepijbelangen over 1951 was onderwerp van bespreking in de afdelingen der Prov. Staten. Een zeer interessante discussie ont- (Ingez. mededeling advert.) Ze hebben 1214 (willekeurige) burgers gevraagd wat. zij vonden van „liet Ding". 1203 zeiden: Ik vond het geweldig spannend. 10 zeidenEen ernstige vorm van massale infantiliteit. 1 zei: Welk ding? Ik weet niet wat U bedoelt. Steekt U eens op. 't Is een beste sigaret. Bond Street! In u lie ernst De sigaret/ ■itbref dé. record'dïnzét;r spon zich daarbij over de positie van de Zeeuwse visserij met als resultaat de conclusie, dat de Zeeuwse visserij alle krachten zal moeten inspannen om niet ver drongen te worden in de strijd te gen de grote rederijen in Holland en tegen verschillende andere lichamen, o.a. ook het Bedrijf schap voor Visserijproducten, dat niet voldoende de belangen van de Zeeuwse visserij in al haar gele dingen behartigt. Men was dan ook algemeen van oordeel, dat de Sticnting nodig is en dat op de meest krachtige wijze, o.l.v. de Commissaris der Koningin, gesireden moet worden om de Zeeuwse visser te be schermen en hem te leren actief deel te nemen aan de economische strijd. Wijziging der provinciale legesverordening. De afdelingen der Prov. Staten behandelden liet voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de leges verordening. Gevraagd werd naai de hoogte der legesbedragen vol gens de bestaande verordening en of de verhoging daarvan het na deel, dat tengevolge van de gewij zigde voorschriften zal ontstaan, volkomen zal dekken. Volgens de bestaande verorde ning worden de volgende leges geheven: voor de afgifte van een rijbewijs of verlenging daarvan f 2,50; nummerbewijs f 4; dupli caat rijbewijs f 2,50 en duplicaat nummerbewijs f 4. Plet is te ver wachten, aldus Ged. Staten, dat de opbrengst niet onbelangrijk minder zal bedragen, doordat de nummerbewijzen niet langer door de Commissaris der Koningin worden afgegeven en de rijbewij zen thans een geldigheidsduur krijgen van 5 inplaats van 2 jaar. Desniettegenstaande hebben Ged. Staten gemeend geen hogere be dragen te moeten voorstellen, daar het tussen de verschillende provinciën plaats gehad hebbende overleg ertoe geleid heeft, dat er naar gestreefd zal worden voor alle provincies een uniform tarief vast te stellen. Aanbesteding pakhuis te Zierikzee. Vorige week werd een onder handse aanbesteding gehouden voor het bouwen van een pakhuis met aangebouwde berging voor de Coöp. Vereniging Groenvoeder- drogerij Schouwen en Duiveland te Zierikzee. Er werd als volgt ingeschreven S. P. Wijsman te Zierikzee f 32.599; A. Boot te Oosterland f 32.750; F. van Aken te Zierik zee f 34.021; A. J. Verjaal te Dreischor f 34.980; Fa I. en J. Deurlo te Bruinisse f 36.944; Fa Poidermans en Van Ruiswfjk te Zierikzee f 40.330. Het ontwerp voor de bouw is vervaardigd door de Stichting Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland te Middelburg. MIDDELBURG. „Achilles" had een goed jaar. Onder voorzitterschap van de heer K. de Vries hield de Gym- nastiekver. „Achilles" Vrijdag avond de jaarvergadering. Na het welkomstwoord zei de heer de Vries, dat 1950 een druk en actief verenigingsjaar is geweest en hij sprak zijn tevredenheid uit over de bereikte resultaten. Hij bracht de directeur, de heer J. A. Bal, dank voor zijn vele werk en overhandigde hem als blijk van waardering een enve loppe met inhoud. In het uitvoerig jaarverslag gaf de heer Bal als secretaris een overzicht van het afgelopen jaar, dat getuigde van een intensief e.i auc^svol verenigingsleven, terwijl het ledental een kleine achteruitgang vertoonde. Dank bracht de secretaris aan de lei- c...g. 'ie,isiotte werd een op somming gegeven van de diverse activiteiten. Het financieël ver slag over 1950 en de begroting voor 1951 van de penningmees ter, de heer J. Geers, werden goedgekeurd. Eén en ander ge tuigde van een gezond en zuinig financieël beleid. In de kas- commissie werden benoemd mei. Hoogesteger en de heren D. Ju lianus en J. Keys eek. De be stuursleden K. de Vries, C. Hui- saert, A. Kooman en mej. M. Schoolmeester werden herkozen, ïlierna ontvouwde de secretaris MAANDAG 12 FEBRUARI. GOES: Schuttershof, 8 uur, Alg. Verg. Oranjevereni ging; Prins van Oranje, 7 uur.: Oprichtingsvergade ring afd. Goes L.J.G. MIDDELBURG: Schutters hof, 8 uur: Verkoopcursus. DINSDAG 13 FEBRUARI. GOES: Prins van Oranje, 1.30 uur: Praatmiddag oud-leer lingen R.L.W.S. MIDDELBURG: Schuttershof, 8 uur: Alg. Ledenverg. Kon. Ver. „Uit het Volk Voor het Volk"; Schouw burg, 8 uur: C.F.A. ZAA. SLAG: Café v. d. Veke 2 uur, Ledenvergadering afd. Z.L.M. WOENSDAG 14 FEBRUARI. GOES: Hotel Centraal, 2 u.: Alg. Verg. Kring West- Zuid-Beveland der Z.L.M. MIDDELBURG: Schutters hof, 8 uur: Feestavond C.J.M.V.; Schouwburg 8 u.: C.F.A. het werkplan voor 1951, waar uit een keus zal dienen te wor den gemaakt, omdat niet aan alle uitnodigingen gevolg kan wor den gegeven. Op 2 en 3 Maart zullen de jaarlijkse uitvoeringen worden gegeven. Op 6 April a.s. zal worden deelgenomen aan de adspirantenwedstrijden, die wor den georganiseerd door het jubi lerende „Medioburgum". Voorts worden op 28 en 29 April jubi leumwandeltochten door „Me dioburgum" georganiseerd, ter wijl „Wilhelmina" op 26 en 27 Mei de Bondswandeltochten der K.N.G.V. organiseren zal. Uitno digingen zijn voorts ontvangen voor deelname aan de Turndag t.g.v. het 50-jarig beste-n van „Olympia" te Tholen, de cispi- rantenwedstrijden in Heirkens- zand en de turndag t.g.v. het 60-jarig bestaan van „Volhar ding te Goes. Op 15 Juli a.s. zal men naar Groede gaan, terwijl waar schijnlijk ook wordt deelgeno men aan de Avondfeesten en de Gymnastiekoptocht, die „Medio burgum" op 29 en 30 Juni a.s. zal organiseren. Dan staan nog op het programma een ev. deel name aan de stedenontmoetin- gen MiddelburgAmersfoort en FolkestoneMiddelburg. Voor gesteld werd in ieder geval zo veel mogelijk aan de plaatselijke festiviteiten mee te werken. De signaalafdeling zal o.m. weer medewerking verlenen bij het jubileum van „Excelsior" en bij de Beneluxronde. GOES. V.G.L.O. naar school A. Tot nog toe kwam het voortge zet gewoon lager onderwijs aan de openbare lagere scholen nog niet goed tot zijn recht, omdat men hiervoor geen afzonderlijke les lokalen ter beschikking kon stel len. Nu echter, doordat school A de noodschool aan de Tulpstraat ln gebruik krijgt, er in deze school enkele lokalen vrijkomen, stellen 3. en W. de raad voor In school A het v.g.l.o. onder te brengen. Het v.g.l.o. wordt dan hier ge centraliseerd voor de belde open bare scholen. B. en W. stellen de raad voor hiervoor een credlet van f 5284.58 beschikbaar te stel len. B. en W. stellen de raad ver der voor de heer J. H. Roose, ma kelaar en scheepsbevrachter, een stukje grond van ongeveer 60 m2 aan de Albert Joachimkade ln erfpacht te geven voor het bou wen van een loods voor 10 jaar en een prijs van f 0.25 per m2. Aanvullend credlet voor montagewoningen. Voor de bouw van 50 montage woningen werd door de raad een credlet veleend van f 550.000. Om dat de grondslag aan de M. D. óe Grootstraat van die aard is, dat daar extra verzwaarde funde ringen nodig zijn, vragen B. en W. thans een aanvullend credlet van f 20.000. Deze meerdere uit gaaf wordt door de huur gedekt. Verder stellen B. en W. voor in deze woningen gasgeysers aan te laten brengen. Slechts wanneer een geyser wordt aangebracht zal óe ln de woning aanwezige dou checel volledig tot zijn recht ko men. De huurverhoging voor de geysers zal fl.75 per maand be dragen. Voor de aanleg van deze geysers vragen B. en W. een cre dlet van f 9250. De verbetering van de beurs. In de laatstgehouden raadsver gadering vroeg de heer Zuidema hoeveel een eventuele restauratie van de beurs zou kosten. Dit naar aanleiding van het verzoek ,van de heer L. J. Verwer de beurs in erfpacht te mogen ontvangen. Naar een zeer globale raming, al dus delen B. en W. thans aan de raad mee, zal het opknappen van het Intérieur van de beurs f 62.750 kosten. De wijziging van de gevel, die eveneens nodig zal zijn, zal een bedrag van f16.000 a f 20.000 vergen. Deze bedragen zjn exclusief directiekosten (10 pet.). De ontvangsten vanwege de beurs bedroegen in 1948, 1949 en 1950 resp. f5035.57, f5174.95 en f 5082.13. De uitgaven ln dezelfde jaren bedroegen resp. f 3049.02, 13581.48 en f4726.06. Wanneer de gemeente de beurs voor eigen rekening zou opknappen zou dit een jaarlijkse extra uitgaaf van f 4200 betekenen. jG 146. „Haha! Lasamba!" grijnsde de gemene kerel. „Beter kan het niet! Eén pistool is meer waard dan honderd messen! Hahah!" Om de schrik er in te brengep schoot hij een paar maal in de lucht. „Scheer je weg!!" brulde hij, „En laat dat plantentrommeltje lig gen! Lapampa! Scheer je weg of ik schiet!" Hij richtte het pistool op Filo en dr Spriet, die het nu toch maar beter vonden om er vandoor te gaan. Zonder om te zien renden zij het struiktgewas in! Toen zij goed aan het gezicht van de bandieten onttrokken waren, hielden zij stil. Filo gluurde tussen de takken door. „Kijk, dr Spriet, zo kunnen we ze zienDie is afgestegen„Ja, de onverlaat ging naar zijn makker Siem, die nog duizelig was van de klap, die dr Spriet hem toegediend had en hielp hem op zijn paard. Toen nam hü da botaniseertrommel van de grond, sprong in het zadel en vrrrt daar gingen ze..„.. WAARDE. De voeding van vee. Woensdag ls door de heer Wa terman ln samenwerking met de Veevoedrfabriek van Zwaardema ker een praatavond georganiseerd waarop door de heren Keyzer uit Goes en Lelleman uit Eindhoven een lezing gehouden werd over voedermethoden voor het vee. De heer Keijzer gaf richtlijnen aan voor de veehouder en betoog de, dat er een groot verschil ls of men zijn dieren voedt of voedert. Er wordt vaak te weinig rekening gehouden met de natuurlijke be hoeften van het beest. Hij gaf ver schillende raadgevingen, o.a. meer gbruikmaken van de Voor lichtingsdienst en het opmaken van 'n voedrbalans, wat nog veel te weinig gedaan wordt. Na beantwoording van enkele vragen hield de heer Lelleman een causerie over de kippenteelt. Hij besprak- verschillende soorten -eren en kruisingen. Met nadruk wees hij er op, niet te verzuimen de kippen in te enten en om besmet ting zoveel mogelijk te ontgaan, beval spr. aan de kuikens zo vroeg mogelijk, namelijk ver van huls in z.g. koloniehokjes onder te brengen. Licht, lucht en warmte zijn van groot belang. Ook deze spreker had verscheiden vragen te beantwoorden. OOSTKAPELLE. Jaarvergadering Hervormde Jongenselub. Vrijdagavond hield de Ned. Herv. Jongensclub „Weest Ge trouw" het jaarfeest ln het ver enigingsgebouw o.l.v. de heer K. Melis. Na de opening hield de heer J. C. Gordeau een toespraak. Verder werd de avond gevuld met 'nvoor drachten- en opstellenwedstrijd. De winnaar van de voordrachten- wedstrijd was Jan Jacobse en van de opstellenwedstrijd M. de Rijke. Toneelstukjes en een pantomine alsmede het toneelstuk „Novem berstorm" werden daarna opge voerd. De heer M. Kwekkeboom sprak als afgevaardigde van de kerkeraad een slotwoord en ein digde met dankzeging. OOSTERLAND. Een halve eeuw weegbrug. Donderdag ls met een jaarver gadering 't 50-jarig bestaan her dacht van de Weegbrugvereniging „Station even buiten". De voor zitter, de heer M. J. Zeijler, hield een korte herdenkingstoespraak en verwelkomde ln het bijzonder de heren C. M. Zeijler, oud-voor zitter, M. Otte, oud-secretaris en J. de Weeze, vanaf de oprichting lid der vereniging. De voorzitter wees nog op het nadeel, dat ont staan is doordat de suikerfabriek te Puttershoek „Station even buiten" als leveringsplaats heeft iaten vervallen. De secretaris penningmeester, de heer L. v. d. Maas, deelde ln zijn jaarverslag over 1950 mede, dat 5.616.150 kg goederen werden gewogen en 56 stuks vee. De ontvangsten be droegen f 1286,72, de uitgaven f 1117.14; alzo een batig slot van f 169.58. In de afgelopen 50 Jaar werden aan goederen gewogen 199.245.316 kg en 1988 stuks vee. De totale ontvangsten bedroegen f28.892.62. Vervolgens werden de heren J. F. van Westen en Math. Stouten gekozen ln de financiële commis sie en werd de secr.-penn. de heer v. d. Maas herkozen. De heren L. Steenpoorte en A. Mol werden herbenoemd als weger en hulp weger. Nadat nog verschillende felici taties uitgebracht waren t.g.v. 't jubileum werd de vergadering be sloten. Rode Kruis. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis belegde Donderdag in het Herv. Jeugdgebouw een lilm- avond, waarvoor grote belang stelling bestond. Nadat met en kele films een indruk gegeven was van het vele werk, dat door het Rode Kruis gedaan wordt, werd de hoofdfilm „Wat Leni Rosner beleefde" vertoond, die grote indruk maakte op de bezoe kers. Aan het eind van de samen komst werd 'n collecte gehouden. KORTGENE. De Iandbouwhuishoudschool. De Iandbouwhuishoudschool hield Donderdag j.l. haar jaarlijk se ouderavond. Naast de ouders waren ook aanwezig de leden van de commissie van toezicht. Er was een kleine tentoonstelling in gericht van naaiwerk, afkomstig van de leerlingen. De directrice, mej. M. N. J. Onderdijk gaf een verslag over het afgelopen jaar. In 1950 bezochten 79 leerlingen de school, wat vergeleken bij '49, een grote vooruitgang is. Na de pauze hield mevr. Huis- man-Griep een lezing over kinder opvoeding. BRUINISSE. Vergadering Middenstanders. De afd. Bruinisse van de Kon. Ned. Middenstandsbond hield haar jaarvergadering ln het Veerhuis. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. Huibers, bleek, dat de gang van zaken over het afgelopen jaar bevredigend was. De toekomst ls echter zeer som ber en de gevolgen van de tegen slagen ln de mosselcultuur en de hlikvisserij hebben ook op de mid denstand een ongunstige weer- weerslag. Het ledental bleef constant en bedraagt thans 47. De heer Hui bers werd als secretaris herkozen. SINT ANNALAND. Vergadering Landbouwbelang. Donderdagavond werd een ver gadering gehouden van Land bouwbelang ln de zaal van de Wed. M. Rijnberg o.l.v. de heer C. J. J. Kooyman. In zijn ope ningswoord verklaarde hij o.m., dat men hier de uien beter moet afdekken. Te St. Maartensdijk ls de kwaliteit beter. Tevens werd gesproken over een waterleiding in de z.g.n. „Welhoek". Daarna sprak de heer Murse over de maisteelt en ir. Bos ver toonde vervolgens de film over de excursie naar Zwitserland. ZAAMSLAG. Jaarvergadering Geref. Mannenvereniging. Onder leiding van de heer L. de Bleij kwam de G.M.V. Calvijn in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer A. Roem bleek, dat de vereniging thans 22 leden telt. De penningmeester meldde een batig slot. De heer J. Roose Cz. behandel de: „De plaats der diakenen in de kerkeraad". Breedvoerig behan- derde hij de gedachtenwisseling omtrent het verschil ln belijdenis en Kerkenorde over de plaats der diakenen, om tenslotte en met klem er op te wijzen, dat der dia kenen ambt even heerlijk, maar ook even gewichtig ls als leder ander ambt. Hierop volgde be spreking. Door een der leden werd nog een bijdrage geleverd over: „De vader der Afscheiding ln Zeeland, Hendrik Budding". Afgevaardigden van de G.M.V. te Terneuzen en Axel, Kerkeraad en G.J.V. brachten gelukwensen over. RETRANCHEMENT. Z.L.M.-jaarvergadering. De jaarvergadering van de dorpsafdeling der Z.L.M. te Re- tranchement was druk bezocht. Voorzitter C. J. Almekinders- Masclee richtte een bijzonder woord van welkom tot burge meester J. A. Leenhouts en de algemene secretaris der Z.L.M., mr J. F. G. Schllngemann. Het jaarverslag van de secreta ris, de heer L. I. Basting, hetwelk ln dichtvorm werd voorgelezen, viel zeer ln de smaak. De vergadering ging accoord met de statutenwijziging en de aftredende voorzitter werd her kozen. Nadat mr Schllngemann over: „De Nederlandse landbouw in het huidige wereldbestel" gesproken had en een koffiemaaltijd was ge bruikt, werden films vertoond van de Z.L.M.-tentoonstelIing te Oost- fcurg en een excursie naar Zwit serland en Noord-Italië, Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door de Z.P.M. en de L.J.G. met toneel, declamatie, muziek en zang. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Toen Zaterdag het driejarig dochtertje van de heer F. Lan- genberg, wonende Völkerdorp te Rilland, dat op tafel was geklom men, weer naar beneden wilde klauteren, kwam zij te vallen en brak haar beentje. Dr v. d. Kar uit Woensdrecht liet de kleine naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overbrengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maarssen, R. de Bruin te Barneveld; te Elburg, J. van Dijk te Gameren. Bedankt voor de Meern, C. van Leeuwen te Maarn-Maars- bergen; voor Krimpen a. d. Lek, L. Brasser te Rijssen. Krabbendijke verslaat Kloetinge. Neen, voetbalkronen zgn er niet gevallen, maar na de laatste uit slagen is de spanning weer toege nomen en werden de leiders er weer eens aan herinnerd, dat zjj beslist nog niet op fluweel zitten. Ie Klasse. Kapelle IV.C.K. I 32; Kloetinge IKrabbendijke I 28; Nieuwdorp IWemeldin ge I 2—2; Rillandia IWolfaarts- dyk I 2—0. De leiders van Nieuwdorp heb ben een moeilijke middag achter de rug, die zij niet vlug zullen ver geten. Wemeldinge bracht voor hen een onaangename verrassing mee, te meer, daar de ruststand inging met een 20 voordeel voor de gasten, door een gelijkspel af te dwingen. Ook Kloetinge zal de ze dag niet gemakkelijk vergeten. Hoewei zij misschien zelf reeds van een overwinning droomden, brachten de jongens van Krabben dijke hen terug tot de realiteit door in de laatste minuten nog 2 doelpunten te scoren en daardoor de zege in eigen handen te nejmen. Arnemuiden had rust en is bij de debacles van de eersten ongetwij feld de lachende derde geworden. Kapelle en Rillandia lieten zich op eigen terrein niet verslaan en blijven daardoor in de midden moot hangen, samen met Krab bendijke en Wemeldinge. De staart van deze klasse wordt nu gevormd door V.C.K., Colpl. Boys en Wolfaartsdijk. 2e Klasse A. Serooskerke I- Kats I 21; Wissenkerke I S.V.D. I afgelast; Veere I's-H. H. Kinderen I 4—0. Zoals te verwachten was, heeft Serooskerke zijn ongeslagen re cord behouden en daardoor zijn leidersplaats versterkt, hoewel de overwinning bepaald mager is. Veere bleek voor het afzakkende 's-H. H. Kinderen geduchte tegen stander en slaagde met deze flin ke overwinning erin om de 2e plaats te bezetten. 2e Klasse B. Krabbendijke II Colpl. Boys H 21; Wemeldinge II—Kloetinge II 0—5; Wolf aarts dijk IIRillandia II 23; Beve landers IIVeere H 42. De reserves van Wemeldinge moesten tegen de leiders van Kloetinge het onderspit delven, die ook nog steeds ongeslagen zijn. Krabbendijke en Rillandia behaalden een magere overwin ning, maar bleven toch bij de eer sten in deze klasse. De Bevelan ders kwamen met een verrassing door de reserves van Veere met Het subsidie voor Zeeuwse gezinsverzorgsters. Het voorstel van Ged. Staten tot subsidiëring van de opleiding van. gezinsverzorgsters, waarvan wij enige tijd geleden reeds mel ding maakten, heeft in de af delingen van de Provinciale Sta ten algemeen instemming ge vonden. Wel werden door de leden enkele opmerkingen gemaakt van merendeels technische aard. Zo werd er door verschillende leden op gewezen, dat er op ge let dient te worden, dat de op leiding deugdelijk is en dat re kening wordt gehouden met de Zeeuwse mentaliteit. Ged. Sta ten delen in him antwoord hier op mede, dat aan hun generlei bevoegdheid toegekend is om toezicht uit te oefenen op de op leiding, hetgeen hun trouwens niet noodzakelijk voorkomt, om dat er door de Inspectrices van het Nijverheidsonderwijs voor meisjes en de Centrale Raai voor Gezinszorg toezicht wordt uitgeoefend. De opmerkingen van de leden geven Ged. Staten geen aanleiding hun ingediend voorstel te wijzigen. BIGGEKERKE. Jaarvergadering Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. Alhier kwam de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond ln jaarverga dering bjjeen onder leiding van de heer C. Brugman. Uit het ver slag van de penningmeester bleek dat er een batig saldo ln kas ls. Er zijn 26 leden. De bestuurder, de heer Koets veld, hield een Inleiding onder de titel: „Wat heb lk aan de Bond". een nederlaag huiswaarts te zen den. 2e Klasse C. Meeuwen I's-H. A. Kerke I 26; de belde anderen afgelast. 's-H. A. Kerke heeft zich door de Meeuwen niet laten verslaan, ai heeft zij de cijfers wel eens groter gemaakt. 2e Klasse D. De Beren IDrie wegen I 25. De Beren hebben ook tegen Driewegen geen overwinning kun nen behalen, waardoor deze laat- sten hun stand op de 3e plaats brachten. 2e Klasse E. Hoek HKloetin ge m afgelast; Zaamslag II Zaamslag III 111. In Zaamslag zal de spanning wel niet groot geweest zijn, wat ook al door de korfbalcijfers wordt bewezen. Op verzoek van Kloetinge, dat moeilijkheden heeft met gebrek aan spelers, werd de wedstrijd tegen Hoek af gelast. Schietconcours te Goes. De Kon. Handboogsociëteit „Jacoba van Beieren" organi seerde Zaterdag j.l. een con cours, waaraan negen sociëteiten deelnamen. De uitslag was: Hoofdvogel: P. de Koster „Soranus", Heinkenszand; le Zjjvogel: C. de Jonge, id.; 2e zij vogel: M. van Stee, „Jacoba v. Beieren", Goes; le kal: J. Clarijs, „A.D.L.M.", Kwaden, damme; 2e kal: L. de Haas, „Batavieren", Goes; 3e kal: Jb. Glas, „Willem Teil", Kapelle; 4e kal: P. Driedijk, „St. Sebasti- aan", Heinkenszand; le klep: A. de Jonge, „Willem Teil", Ova- zande; 2e klep: C. Westdijk, „Zeelandia", Ovezande; 3e klept C. Bek, „Soranus", Heinkens zand. Meeste vogels: Jb. Glas, „Willem Teil", Kapelle. GESLAAGD. Voor het Praktijkdiploma Boek houden slaagden J. M. van der Peijl, A. Liplijn, W. Smallegange en P. H. Luitwieler, allen te Goes; A. Krijger, Driewegen; J. Slabbe- koorn, Yerseke en C. Steketee, Nieuwdorp. En voor het diploma Moderne Bedrijfsadministratie K. de Wee, Goes; D. J. Tjoonk, Wemeldinge; F. Priester, 's-H. H. Kinderen en M. Karelse, Borssele. Allen werden opgeleid door het Zeeuws Instituut voor Handels onderwijs te Goes. Jaarvergadering S.C.S. „Luctor et Emergo" te Goes. Zaterdagmiddag waren in de „Prins van Oranje" te Goes de leden van de Studieclub Schilder» „Luctor et Emergo" samengeko* men voor hun vierde jaarvergade* ring. Na het openingswoord door d« voorzitter, de heer W. Wisse, bracht de secretaris, de heer K, Mulder, het jaarverslag uit waaruit bleek, dat de club nog bloeit. Het ledental is 206. De penningmeester, de heer G, Nijsse, kon een batig saldo boekeij van f 466.42, terwijl hij op eeg sluitende begroting de goedkeu* ring der vergadering verkreeg. De bestuursleden F. de Jong, G. Nijsse en J. Verrijzer werden herkozen. Besproken werd het program ma voor het volgende clubjaar, Dit zal bestaan uit lezingen, ex cursie, tentoonstelling en werk- middag. Bij de rondvraag dankte de heer H. Berrevoet het bestuur namens de leden voor het vele jen belang rijke werk, dit jaar verricht. Nagekomen Advertentie Dinsdag 13 en Donderdag 15 Februari: met Stan Laurel en Oliver Hardy. Uitgebreid voorprogramma: Bezoek Kon. Juliana aan Londen, enz. Schouwburgzaal. Aanvang 20 uur. Aan Cassa nog kaar ten verkrijgbaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3