Ijürovinti^w BAAYENS Uw Opticien "KORT OmUC <U taupe. ADA/HSON Windsterkte 10. MIDDELBURG Prov, Stoombootdiensten vervoerden in 1950 bijna 3'/2 millioen passagiers, 9 10 Februari 1951 PROTESTAN TS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 1 Nieuwe atletiekvereniging te Sluiskil. Te Sluiskil werd per 1 Febr. jj. opgericht de atletiekvereniging A-V.S. Een twintigtal leden gaven «ich reeds op. Bij de K.N.A.U. is om toelating verzocht. Voor het eerst in het bestaan van de fceeuwse athletiek heeft thans O. K. Vlaanderen een officiële athle- tiekvereniging. Middelburgse boekhandel bestaat 150 jaar. Binnenkort zal de boekhandel Van Benthem en Jutting te Middelburg het 150-jarig be- •taan vieren. T.g.v. dit jubileum ls een commissie van cliënten gevormd en zal er een tentoon- itelling worden gehouden. Deze expositie, die de naam zal dra ?en „Het boek in de afgelopen 50 jaar" zal op 1 Maart a.s. des middags te half drie, door de burgemeester van Middelburg geopend worden. Directeur Vlissings Vismijn- bedrijf gaat naar Scheveningen. De directeur van de gemeente lijke vismijn te Vlissingen, de heer J. L. van Leeuwen, is benoemd tot bedrijfsleider van de gemeen telijke vismijnen te Scheveningen. Per 1 Maart zal hij zijn nieuwe functie aanvaarden. De heer van Leeuwen is ook aecretaris van de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen en heeft als zodanig veel gedaan voor de vissers en hun bedrijven. ARTSENDIENST. De praktijk van de artsen wordt aanstaande Zondag als volgt waargenomen: Middelburg: W. L. Pel, Rouaansekade 11, telef. 2585; Vlissingen: J. A. van Kooten, Koudekerkseweg 78, telef. 2525; Goes: H. Doeleman, Oostsingel 118, telef. 2391; Driewegen, 's-Heerenhoek en Nleuwdorp; W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, Werrll 16, 's-Heerenhoek, telef. K 1105 282; 's-H. Arendskerke Helnkens- zand en Wolphaartsdijk: A. X. Vos, Dorpsstraat A 2, Wolfaarts- dijk, telef. K 1198231; Oostka- pelle, Serooskerke en Veere Dr Reynders-Schilt, Dorpsstraat 46, Serooskerke, telef. K 1189212; Koudekerke, Westkapelle en Zou- telande: L. Sloos, Middelburgse straat A 61, Koudekerke, telef. K 1185231; Tholen, Oud-Vosse- meer, Nleuw-Vosmeer en St. Phl- llpsland: P. J. Dulnker te Tho len, telef. 40 en H. Menger te St. Phillpsland, telef. 20. APOTHEKEN. In de week van 1017 Febr. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend *i)n: Middelburg: Nonhebel. Vlissingen: Ockenburg, Singel. Goes: Laport. Zondagsdienst dierenartsen. In West-Zuld-Beveland zal de Sraktijk van de dierenartsen van aterdagmlddag tot Maandag morgen worden waargenomen door A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100—2233 en M. Gaa keer te Ovezande, telef. K 1195 283. MIDDELBURG. Jaarvergadering C.B.T.B. Deze week hield de plaatse lijke afdeling van de C.B.T.B. haar 17e jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Ton. Na opening met Schrift lezing en gebed kon de voorzit ter in zijn openingswoord gewa gen van vele zegeningen in be drijf en organisatie. Uit de jaar verslagen bleek, dat de vereni ging gestadig groeit en finan cieel in goede staat verkeert. De alg, secretaris der Zeeuwse (Ingez. mededeling advert.) Ttf ontvingen een grote eortertng MANTELCOSTUUMS In xulv«r wollen Saxony vanaf 84.50 In Kamgaren vanaf 116.25 Egyptlich Katoenen REGENMANTELS geheel dubbel 49.95 DAMESJAPONNÉN Wol, met korte mouw, xeer mooie kwaliteit 37.75 In unl-xljd.n J.riay m.l brod.ri. 35.75 In Meisje»' fn Jongetlumesl.lcu..ig op alle afdelingen iet» apart». C.B.T.B., drs J. J. Knibbe, be handelde tijdens deze vergade ring het ondei-werp: „De West- Europese Economische Unie". Bij de gehouden bestuursver gadering werden de voorzitter en de penningmeester herkozen, terwijl in de plaats van de heer L. J. Lorier, die voor zijn herbe noeming bedankte, J. Besuyen werd gekozen. Tenslotte werd nog vertoond de film „Van biet tot suiker". De vergadering, die goed bezocht was, werd ook door vele gezinsleden bijge woond. Feestavond K.V. „Swlft' In de bijna geheel gevulde zaal van de Schouwburg aan het Molenwater, gaf de Korfbalver eniging „Swift" Donderdag avond een feestavond voor le den, donateurs en verdere be langstellenden. De voorzitter der vereniging, de heer H. G. Brug- geman, zei in zijn openingswoord het te ^betreuren, dat „Swift" dit jaar om financiële redenen, geldgebrek nX, waarmee een korfbalvereniging nu eenmaal te kampen heeft, niet met eigen krachten een feestavond had kunnen organiseren. Het ver heugde hem daarom des te meer, dat de Toneelgroep van de Per soneelsvereniging der gemeente Middelburg, bereid was aan deze avond mee te werken, door het opvoeren van het stuk „Als de klok waarschuwt" van R. en C, H. Feenstra. Na afloop van het stuk wei den de meespelenden hartelijk toegesproken door de heer Bruggeman, die ook de regis- seuze mevr. A. A. Scheltens Koops in deze hulde betrok. Aan de dames werden bloemen aan geboden, terwijl aan de heren sigaretten ten deel vielen. Afloop verkoping. Notaris Mr. P. W. Meylink heeft Donderdagavond in het Notarishuis publiek verkocht het huis en erf, Verwerijstraat 39, groot 86 c.a. aan G. Valk, q.q. voor f 1700. De verkoop van het pand Koudekerkseweg 134 met erf werd opgehouden. 1 - VLISSINGEN. Misbruik van vertrouwen. Enkele dagen geleden kocht een gerepatrieerde dame wat lectuur aan de kiosk op het station. Bij het weggaan liet ze haar tas met het zojuist afgehaald kwartaal salaris liggen. De kioskhouder riep haar na toen ze het station verliet. Een omstander nam de tas over om aan te reiken aan de dame buiten. De kioskhouder hielp zijn vele klanten en dacht dat de zaak in orde was. Even later kwa de dame buiten adem om haar tas vragen, waarna bleek dat de „hulpvaardige heer" de tas zelf maar had meegenomen. Nog belangrijker dan het geld vond de dame de papieren, die in de tas zaten en door het gemis waarvan zij ernstig is gedupeerd. Mogelijk heeft de dief bij het lezen hiervan de „goedheid" deze papieren te retourneren. Wel een ergerlijk misbruik van vertrouwen. Strooipartjj. Bij het verlaten van de ferry boot te Breskens scheurde een zak tarwe op een vrachtauto. De gehele zak liep leeg op boot en ponton zodat een breed spoor werd achtergelaten. Ijlings stop pen op de brug mocht niet meer baten, alleen het lossen van de boot werd daardoor gestagneerd. Schardjjnvangst. De schardijn zit thans dicht bij huis voor de vissers. Vlak buiten Breskens in de geul voor Hoofd plaat ziet men de vissersbootjes de zilveren vangst binnenhalen. De schardijn blijkt honkvaster te zijn dan de haring, die ver weg blijft. GOES. Filmavond. Onder de auspiciën van de Ver- historisch overzicht vanaf de oprichting der vereniging. Voorts wisselden voordrachten en proza elkander af. Een Familiecompe titie werd geleid door de heer J. Knuit. Ten bate van de kas werden enkele taarten verloot. Het was reeds na middernacht toen deze in alle opzichten ge- I slaagde vergadering door de secretaris, de heer D. Vleugel Jr., werd gesloten. A.R. Kiesvereniging vergaderde. Woensdag jj. vergaderde ds I A.R. kiesvereniging. De voor zitter, de heer M. v. d. Vrede, opende de vergadering en riep |de talrijke aanwezigen een har telijk welkom toe. De heer M. v. d. Vrede leidde daarna het on derwerp in „De Christen en de Politiek". Op dit onderwerp volgde een drukke bespreking. I De avond werd door de heer A. v. Keulen met dankzegging ge- sloten. WEMELDINGE. Aanbesteding. Gisteren werd door de directie van Centrale Dienst voor Bouw- (Infiez. mededeling, advert) Lange Vorststraat 106, Goes - Tel. 2159 Fruitteelt. Donderdagmiddag werd onder goede belangstelling in Hotel De Vrieze door ir W. van Soest, Rijkstuinbouwconsulent voor Zeel.nd en West-Brabant, een causerie gehoüden over de fruit teelt in Amerika voor de afd, Zeeuwsch-Vlaanderen van de N.F.O. Vooral de hierbij ver toonde lichtbeelden werkten zeer verduidelijkend. POORTVLIET. Vergadering Chr. School. De leden van de school met de Bijbel kwamen in jaarver gadering bijeen. De voorzitter H. Overbeeke sprak een welkom tbt de leden. De secretaris me en Woningtoezicht op de Beve-1 moreerde de gebeurtenissen van landen namens het gemeentebe- het jaar 1950. In het bijzonder stuur van Wemeldinge aanbe- stond hij stil bij het jubileum steed het bouwen van 9 woningen van de heer Hollebrands, die 30 in 2 blokken op het sportveld. jaar aan de school verbonden Ingeschreven werd als volgt was. Als bestuurslid werd her- S. A. in 't Veld, Vlissingen kozen de heer W. Kurvink. De f81.300; Bouwbedrijf M. F. Goe- demondt, Goes f74.630; Gebr. ouderavond werd vastgesteld op 23 Februari a.s. Na dankgebed Jansen, Nisse f73.775; Joh. Baij- van de heer Looijenga sloot de ens, Kapelle f72.500; H. J. Meyer voorzitter de vergadering. en H. Koster, Wemeldinge f 72.500 C. van Gorp, Wemeldinge f 69.200. De gunning is aangehouden. OOSTKAPELLE. L.J.G. vergaderde. Donderdagavond hield de Land- HAAMSTEDE. Varkenshoudersvereniging „De opgaande zon". De varkenshoudersvereniging De opgaande zon" hield Woens dagavond in hotel Bom haar .jaarvergadering. In zijn ope- bouw Jongeren Gemeenschap ningswoord noemde de voorzit- haar vergadering in café Wattel, onder voorzitterschap van de heer J. Poppe Kz. De heer Z. Poppe hield een causerie over het weidebedrijf, dat meer kan opbrengen bij een goede bemesting enz. Na de bespreking hierover werd door de heer W. van Liere gede clameerd. Ook werd nog gespro ken over het maisproefveld, 10-jarig bestaan Gymnastiekver. Woensdagavond heeft de Gym- ter, de heer B. Groenleer, het afgelopen jaar voor de ver. een goed jaar. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 658,25, de uitgaven f 466,24, zo dat er een goed slot was van f 192,01. Als bestuursleden wer den herkozen B. Groenleer te Burgh en W. J. v. d. Berge te Haamstede. Het bestuur stelde voor de uitkering van de biggen te stellen op f 40 en bij eyen- ivuciEJuaLavuiiu nccit uc uvui- i nastiekvereniging haar jaarfeest K e hogere prijzen ook dt gehouden i.v.m. het 10-jarig be- dra8 te verhogen; voor de ge- - 1 wone varkens uit te keren de middenprijs van de wekelijkse staan. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer P. de Voogt, werd o.l.v. de heer J. J. de Keyzer Rotterdamse markt, welke voor stellen aangenomen werden. De maandelijkse contributie werd gehandhaafd op 75 cent. De heer C. Overbeke bedankte als con troleur van de ver. en als zo danig werd benoemd de heer B. Groenleer. de avond gezellig doorgebracht met schetsen, zang, e.d. SIN^ LAURENS. .Vleesfonds" had een goed jaar. In café Bloemendaal hield het Vleesfonds zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Koole Jzn. De jaarverslagen maakten mel ding van een uiterst gunstig jaar, aangezien niet één geval van noodslachting voorkwam. De Penningmeester boekte dan ook een batig saldo. De wenselijkheid werd uitge sproken tot uitbreiding van het ledental, momenteel bedraagt dit slechts 15 met een aantal van 131 koeien. GRIJPSKERKE. Vergadering Varkensfonds Woensdagavond kwam het Varkensfonds „Helpt Elkander" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat het fonds in April 1950 25 jaar heeft be staan. Het afgelopen jaar is vrij gunstig geweest, daar slechts 1 varken moest worden vergoed. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een batig saldo. Zowel de aftredende bestuursle den als de bode werden herbe noemd. De heer W. Coppoolse werd als bestuurslid gekozen, i.p. v. de heer J. H. Geschiere, die wegens vertrek bedankte. Er werden nog enkele besluiten genomen en mededelingen gedaan, o.a. dat de huisslachtvarkens voor 1951 weer collectief zullen worden verzekerd. VROUWENPOLDER. Praatavond Dorpskring Vrouwen polder. Woensdagavond werd een I praatavond gehouden voor de De jaarlijkse uitvoering van de Chr. Gymnastiekvereniging O.K.1-." te Goes zal op Zater dag 14 April a.s. gehouden worden. Aan de Geref. Opleidingsschool voor Gezinsverzorging te Amster dam zijn voor het theoretisch ge deelte gezinsverzorgster geslaagd mej. M. P. Boon te Sint Laurens en mej. N. Riemens te Aarden burg. Mej. Boon is met ingang van 1 Maart benoemd tot gezins verzorgster te Colijnsplaat en mej. Riemens te Rotterdam (C.). Voor de School met de Bijbel te Sint Annaland hoopt Woensdag a.s. des avonds om half 7 in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan ds W. Vroegindeveij, Ned. Herv. Predikant te Huizen (N.H.). Zeebad „De Duiutjes" wordt herstelt. Door de raad van Woensdrecht is in principe besloten om de gron den, waarop het voormalig zee bad „De Dulntjes" gevestigd was, welk terrein eigendom van de ge meente ls, te verkopen aan een N.V., die van plan ls er een nieuw ontspanningsoord te stichten. Het terrein ls ongeveer 11 ha groot. Dit bekende Zeebad „De Duln tjes", op de grens van Brabant en Zeeland, trok voor de oorlog duizenden toeristen, zowel uit België als uit West-Brabant en Zeeland. Gedurende de oorlog kwam het echter door bombar dementen geheel in verval en wer den de week-end huisjes en ande re gebouwen door omwonenden voor brandhout gesloopt. Ook na de oorlog werd het ter rein geheel verwaarloosd. Er wer den grote hoeveelheden munitie tot ontploffing gebracht en het was er niet meer betrouwbaar. Wanneer B. en W. en de te stichten N.V. tot een overeen komst zullen komen, zal men dit jaar reeds beginnen met de bouw van een café-restaurant, week-end huisjes en diverse attracties. Het ligt in de bedoeling hier een centrum van vermaak te stichten. Er zal een groot restau rant en een bungalow park wor den gebouwd en er zullen dan diverse attracties, w.o. een die renpark komen. Ook het voorma lige zwembassin zal weer in orde worden gebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst, J. C. Ter louw te Otterloo; te Zaandam, A. de Jonge te Workum; te Mont- foort, D, J. v. d. Graaf te Leer broek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Leeuwarden (vac. S. W. Bos), H. van Rhijn te Leiderdorp, die bedankte voor Barendrecht. Ds K. L. F. Ie Grand. Na: r wij vernemen is ds K. L. F. Ie Grand, Geref. predikant te Twijzel, die onlangs als res.- legerpredikant uit Indonesië terugkeerde c - voornemens was nu hij voor een beroep naar Palembang heeft bedankt, deze maand zijn arbeid in de kerk van Twijzel te hervatten, op verzoek van^de hoofdlegerpredi- k .nt opnieuw voor een kort ver blijf per vliegtuig naar Indone sië vertrokken. Chr. Bakkerspatroons op Walcheren vierden feest. Het Jubileum van de afd. Wal cheren vau de Bond van Chr, Bakkerspatroons iu Nederland werd in de Bogardzaal te Middel burg feestelijk herdacht. Na een welkomstwoord te heb ben gesproken memoreerde de voorzitter, de heer C. de Wolf de geschiedenis van de atdeling en nij besloot zijn rede met te wijzen op het voorrecht, dat men lid kan zijn van een Chr. Vakorganisatie Geleidelijk is de afdeling gegroeid zo zei de voorzitter, maar dit 12)4 jarig juoileum moet een nieuw be gin zyn, een aansporing om het vele, dat er nog te doen is, ook getrouw te doen. De secretaris de neer A. v. d. Broeke, hield een ledenrevue. Namens het hoofd bestuur bood de Bondssecretaris, de heer Zuidhof, een voorzitters namer met inscriptie aan. Spr. riep de_ aanwezigen op, trouw te olijven aan de chr. be ginselen en de Cnr. organisatie. Hierna verenigden allen zich aan een gemeenscnappeiijke maaltijd, waarbij nog door verschillende sprekers het woord werd gevoerd. Voor de Cnr. Middenstandsbond werd f 55.bijeengebracht. De feestavond, die daarna volgde werd geheel door de leden met muziek, zang, voordrachten en schetsen gevuld. De heer Zuidhof deed in een korte toespraak nog een krachtig beroep op alle aan wezigen om als Christen-patroons met de werknemers te streven naar meer zeggingskracht, want het gevaar is groot, aldus spr. dat we anders terecht komen in een dusdanige vorm van Bedrijfsorga nisatie, waarin niets terecht komt van een bewerktuiging der maat schappij, zoals die principieel ge zien dient te worden. Nadat de voorzitter allen had bedankt besloot de heer Zuidhof de geslaagde bijeenkomst met dankgebed. Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders te Goes bijeen. De afdeling Goes van de Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders heeft gisteravond haar 19e jaarvergadering gehouden in de Chr. Kleuterschool. De afde-, ling telt, blijkens het jaarverslag thans 60 leden. Niet zonder reden wekten daarom de voorzitter, de heer F. P. J. Polderman en de spreker voor deze avond, de heer Braspenning, districtsbestuurder tot meer activiteit op. Namens de Chr. Besturenbond van Goes bracht de heer M. Meijboom ge lukwensen over. Naast de toespraken werd de aanwezigen een gezellig program ma aangeboden, waaraan o.m. werd medegewerkt door de mond- accordeonvereniging „Apollo" te Goes. Voorts vermaakte men zich met een spraakwaterval, werd er gedeclameerd en zongen de dames Van Rijswijk enkele liederen. ONBEKEND ZIJ ONBEMIND. Er is dlaatste tijd nogal het een en ander te doen geweest over de slinkse wijze, waarop men van communistische zijd» getracht heeft betuigingen van sympathie te verzamelen voor de zogenaamde Stockholmse viedesactie. Men legde daartoe aan te goeder naam en faam be kend slaande personen lijsten met onschuldig lijkende vragen voor. Wanneer zy zo onvoorzich tig waren die vragen argeloos te beantwoorden en de lijst te ondertekenen, dan tuerd hun naam in het vervolg gebezigd voor de rode propaganda, oi» hen als voorstander van de communistische vredesbeweging afschilderde en daarmee weer anderen poogde te lokken. Dat men tegenwoordig niet gemakkelijk voorzichtig genoeg kan zijn, ondervonden wij zelf dezer dagen. Ons bereikte een verzoek tot opzending van knip sels uit onze courant ihet be trekking tot Schouwse verkeers moeilijkheden ten gebruike van een niet met name genoemd Kamerlid. Daar wij wel vermoedden uit welke hoek de wind woei, ver zochten wij naam en adres van het betreffende Kamerlid te mo gen vernemen, opdat wij over wegen konden hem rechtstreeks de in aanmerking komende stukjes toe te zenden. Uit het antwoord, dat wij heden ontvin gen blijkt nu, dat de opzending gevraagd werd ten behoeve van de C.P.N. vertegenwoordiger, mr dr B. J. Stokvis. Nu willen wij uiteraard graag een bijdrage leveren tot verbete ring van de inderdaad droeviga Schouwse verbindingen. Maar wij weten maar al te goed, dat de communisten alle geconsta teerde gebreken op dit en ander gebied plegen aan te grijpen voor agitatorische doeleinden cn niet om de zaak zelf. En daar wij geen behoefte gevoelen de C.P.N. bij te staan in het ver zamelen van agitatiemateriaal, zullen wij dan ook het toezenden der gevraagde knipsels maar achterwege laten. Met welk verslag van een niet onvermakelijke belevenis wij een ieder maar willen waarschuwen terdege op te passen alvorens zijn naam of diensten in deze tijd ter beschikking te stellen van onbekenden. Per einde 1950 bedroeg het het aantal rekeningen bij de post cheque- en girodienst 533.463 te gen 517.017 per einde 1949. De Chinese autoriteiten hebben tegen het einde van het vorige jaar huiszoeking gedaan in de Nederlandse, Franse, Britse en Portugese consulaten, zo wordt eerst thans vernomen. Het onderzoek betrof voorna melijk radio-uitrusting en een kamer in het Britse consulaat, waar radio-materiaal lag opge slagen, werd verzegeld. Comité Geschenk Burgerij te Middelburg. Het Comité, dat destijds werd ogericht tot aanbieding van een geschenk van de burgerij van Middelburg ter gelegenheid van de opening van het Gothische deel van het stadhuis aan de Markt, heeft thans een verantwoording opgemaakt. Het totaal der inza meling, die destijds werd gehou den, bedroeg f 5618,85. Aankoop- kosten van de kroon en het tapijt voor de trouwkamer bedroegen f 5117.Aan drukkosten, trac- tatie voor de kinderen, die hebben gecollecteerd, porti, papier schrijfloon werd uitgegeven een bedrag van f 501,85. eniging voor Algemene Weten- Dorpskring Vrouwenpolder van LANOB NOORDSTRAAT 8-10 schappelijke Belangen werd Don derdagavond in het Grand Thea ter de film „Hamlet" vertoond. Het beroemde treurspel vond op het witte doek een waardige ver tolking. Jammer was, dat blijk baar door de ouderdom van de film zowel beeld en geluid niet meer van de beste kwaliteit wa- Het hoge gehalte van het werk vergoedde echter veel. KLOETINGE. Vergadering kolenvereniging. De kolenvereniging „Eendracht maakt macht" hield Donderdag avond haar jaarvergadering in de gemeenteherberg. De kas was ongeveer sluitend. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. Dekker Maandag a.s. wordt het vervoer der kolen aan besteed. BORSSELE. Vergadering Weegbrugvereniging. Woensdagmiddag hield de weegbrugvereniging Automaat en Ieder 't Zijne haar algemene vergadering. De ontvangsten over 1950 bedroegen f 1822,97 en de uitgaven f 1272,66. Goed slot f550,37. Hiervan wordt de leden teruggegeven f 352, zodat een goed slot overblijft van f 197,37. Het weegloon en het loon van de weger bleven als voorheen. De aftredende bestuursleden, de he ren Jac. Priester, P. v. d. Dries en W. A. Mol werden herkozen. De weger W. Wagenaar werd herbenoemd. Tot hulpweger werd in de plaats van de heer C. Bruinooge benoemd de heer W. Zweemer. WOLPHAARTSDIJK. C.H. Kiesvereniging bestond 40 jaar. De C.H. kiesvereniging vierde Woensdag haar 40-jarig be staan. De voorzitter, de heer J. J. v. d. Velde, heette de talrijke aanwezigen welkom. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester gaf burgemeester van Oeveren een de Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren", die door de vice-voorzitter de heer A. Mesu Cz. met een welkomstwoord ge opend werd. De heer H. J. Ik- kink hield een inleiding over de afzet van landbouwproducten. Hij gaf een duidelijk overzicht over afzetgebied, grasdrogerij en het graan op de juiste tijd aan de markt te brengen. Uit voerig besprak hij de export van zaai- en pootgoed en tevens de bewaring van aardappelen in een koelhuis. Hierna werd de film „De trouwe aarde" ver toond. TERNEUZEN. Bazar Chr. Fröbelschool bracht f 2200.op. In een Donderdagavond ge houden vergadering van mede werkers aan de bazar van de Chr. Fröbelschool werd door de voorzitter, mr G. Tichelman, medegedeeld, dat het netto pro venu van deze bazar ongeveer f 2200 bedraagt. Hjj bracht dank aan allen, die tot het welslagen van haar medewerking had ver leend. Onder het verder gezellig samenzijn werd nog mede gedeeld, dat het nieuwe gebouw naar alle waarschijnlijkheid op Mei 1951 in gebruik genomen kan worden. Door verkoop van het thans in gebruik zijnde ge bouw en de opbrengst van de bazar zal de vereniging in staat zijn de nieuwe school geheel met nieuw materiaal in te richten. Filmavond. Donderdagavond heeft de po-1 litiesportvereniging een film avond gegeven, waar diverse I films over Amerika vertoond werden, terwijl de Fa But en-1 kele films over Terneuzen ver toonde. De P.S.V. heeft met deze I avonden een groot succes, ge tuige de geheel bezette zaal, ter wijl ook de Vrijdagavond te geven avond geheel was uit verkocht. Vervoer na de oorlog ongeveer vervijfvoudigd. De cyfers van het vervoer door de Provinciale Stoombootdiensten over de veren tussen de verschillende eilanden vertonen een voort durende si ij ging. Deze toename van het vervoer doet zich voor op alle lijnen; op de l\jn VlissirtgenBreskens is echter de toe name het grootst. Op de ljjn KruiningenPerkpolder worden nog steeds de meeste auto's vervoerd. De cijfers over 1950 tonen aan, dat, vergeleken bjj 1938, het na-oorlogse verkeer over de veren ongeveer het vijfvoudige is van het voor-oorlogse. De vervoercijfers over 1950 zijn als volgt. Ter vergelijking zjjn de cijfers van de voorgaande jaren ook vermeld. Aantal vervoerde passagiers. Vliss.Bresk. Tern.Hoedkk. Kruin.Perkp. Z'zeeK. veer W.dijk-Kortgene VeereKamp. Totaal Vliss.Bresk. Tern.Hoedkk. Kruin.Perkp. W.dijk-Kortgene Z'zeeK. veer 1938 342.276 83.878 83.511 42.267 132.152 22.332 1947 922.574 160.332 827.882 117.856 233.442 62.776 1948 984.527 189.138 1036.409 126.276 272.728 79.300 1949 1.351.128 234.831 1.068.176 141.957 262.423 62.898 1950 1.658.281 263.347 1.088.000 149.041 262.916 63.769 Totaal 706.416 2.324.862 2688.378 3.121.413 3.485.354 Aantal vervoerde auto's. 1938 1947 1948 1949 1950 47.772 79.426 98.954 160.420 191.483 6.375 2.176 8.356 11.439 15.598 141.634 193.281 219.625 237.073 21.611 28.877 36.706 43.281 51.951 5.892 9.101 11.301 15.472 20.212 97.248 259.038 342.418 447.154 512.158 Gecombineerde straf voor slager uit Hulst. Gisteren is door de Arrondisse- I mentsreehtbank te Middelburg veroordeeld C. W. L., slager en I importeur te Hulst, die 14 dagen geleden terecht heeft gestaan we gens het opzettelijk onjuist invul- I len van zijn belastingbiljet. L, werd veroordeeld tot een boete van f 500 of 2 maanden hechtenis en tevens 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De belasting consulent Z. C. E. te Terneuzen J die L. had geholpen de valse aan gifte te doen, kreeg f 250.boete of 1 maand hechtenis en tevens 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Taxiondernemer uit Nieuw- land nog niet veroordeeld De taxiondernemer L. H. te Nw- en St. Joosland, die 14 dagen geleden voor de Arrondissements rechtbank te Middelburg terecht stond wegens het vervoer van ge stolen zink, is nog niet veroor deeld. De zaak werd aangehouden tot de zitting van 16 Februari a.s. voor het horen van een belang rijke getuige. V eilingsberichten De cijfers over December zijn als volgt Passagiersvervoer. Vliss.Bresk. Tern.Hoedkk. Kruin.Perkp. Z'zeeK. veer KortgeneW'dijk VeereKamperl. Totaal 1938 1947 1948 1949 1950 13.204 58.741 56.389 56.767 39.115 5.669 11.466 13.806 13.175 14.632 5.657 57.509 68.424 81.481 62.621 2.853 8.121 7.713 8.237 7.812 7.568 21.339 20.613 18.687 17.443 1.235 6.036 4.014 3.535 3.430 36.186 163.212 170.959 181.882 145.053 Autovervoer. 1938 1947 1948 1949 1950 2.167 5.994 7.839 10.311 5.741 412 446 721 705 1.029 12.100 16.022 18.447 14.630 261 756 855 1.201 1.235 1.228 2.697 3.353 2.815 3.598 5.097 21.547 28.515 33.495 25.909 Vliss.Bresk. Tern.Hoedkk. Kruin.Perp. Z'zeeK. Veer Kortg.W.dijk Totaal Het vervoer op de lijn VlissingenBreskens is zowel van passa giers als van auto's belangrijk minder dan in dezelfde maand van vorig jaar. Dit wordt veroorzaakt door de herstelwerkzaamheden aan de sluizen te Vlissingen, waardoor van de fuik aldaar geen gebruik gemaakt kan worden en de capaciteit van dit veer aan zienlijk gedaald ls. Verwacht kon worden dat nu de auto's over Kruiningen zouden gaan. Dit blijkt niet het geval te zijn daar ook op de lijn Kruiningen— Perkpolder bijna 4000 auto's minder zijn vervoerd gedurende de maand December dan vorig jaar, GOES. Veiling van 9 Febr.: Spruiten A 3850, id. B 2437 id. stek 12—16, Witlof A 32—36, id. B 25, Veldsla 45—49, Prei 813, Boerekool 1518, Kool rapen 12, alles per 100 kg.; Knolselderij 5,508 per 100 I stuks. ST. MAARTENSDIJK. Veiling ivan 8 Febr.: Gewone uien 3,50 - 3,56, drielingen 3,60, picklers 13,10, bonken 4,40. Alles per 100 kg'. Aanvoer 60 ton. ST. ANNALAND. Veiling van I 8 Febr.: Uien middel 3,443,50, id. grove f 4,20, id. drielingen 3,41, id picklers 13,01. Alles per 1100 kg. Aanvoer 110.000 kg. MIDDELBURG. Veiling van 9 I Febr. Groenten: Andijvie 98116 Rode kool 8—15; Savoye kool 7— 25; Boerekool 4—10; Spruiten 121-58; Kroten 611; Peen kg. 4—5; Prei 8—15; Witlof 16—40; Herf'strapen 510; Snijsla 98 1.37; Veldsla 26—1.57; Janathan 47—59; Cox Oranje 27—61; Goudreinet 12—35; Golden Deli cious 35—70; St. Remy 37—41; G. Wildeman 35—54; Provisie peer 3338, «2 C. W. SLOT Comm. zeemacht Nederland. Met Ingang van 1 Maart a.s. is belast met de functie van com mandant zeemacht Nederland schout bjj nacht C. W. Slot, die met Ingang van diezelfde datum van kapitein ter zee benoemd ls tot schout bjj nacht. Kapitein ter zee Slot kwam In 1918 als adelborst bij het Kon. Instituut der Marine te Willems oord. Zijn benoeming tot luitenant ter zee 3e klasse volgde ln 1921, Na in Nederland en overzee dienst te hebben gedaan aan boord van verschillende schepen en on derzeeboten gelukte het hem in Maart 1942 Java te verlaten en zich naar Colombo te begeven. Hij had toen de rang van luite nant ter zee le klasse en werd in Augustus van dat jaar bevorderd tot kapitein luitenant ter zee. Tij dens de oorlog vervulde kap. lt ter zee Slot verschillende func ties. Hij werd na de bevrijding van Zuid-Nederland onder meer belast met de uitoefening van het militair gezag te Vlissingen. In 1946 volgde zijn benoeming tot kapitein ter zee. Nadien heeft hjj in Nederland en Indonesië ver schillende functies vervuld. Prins Hans von Lichtcnstein, een neef van de thans regerende vorst van Lichtenstein, is wegens horlogesmokkel van Zwitserland naar Duitsland tot 60.000 mark boete veroordeeld. De transportcommissie van de Raad van Europa bestudeert op het ogenblik een plan om het rei zen en het goederenvervoer door Europa vlugger, soepeler, goedko per en gemakkelijker te maken, door de verschillende verbindin gen te coördineren.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 2