FILO FOP Bij Carnaval dit pakje Hf Uw siiag Zeldzame Plant PROVINCIENIEUWS en de IVnATOGf/y Dinsdag 6 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Buitenlandse Landbouwdag. (Vervolg van pag 1) politiek zieh af te tekenen. Daar naast ontstond een constructieve •amenwerking binnen Europa in Qe z.g. Marshall-Commissie waar- Van mr J. Linthorst Homan voor- altter is. Het organisatie-apparaat der boeren- en landbouwersbonden hier te lande kan zich zeer wel pieten met dat van andere landen. Er zal naar gestreefd moeten worden om in het organisatorisch contact met buitenlandse collega's naast de gewichtige vraagstukken ook de kleinere dingen uit te wis selen. Noodzakelijk achtte de heer Louwes de samenwerking der coöperaties op internationaal ge bied. De coöperatie is immers een machtig hulpmiddel tot verhoging van de welvaart der boerenbtvol- king. Bovenal echter dient een geest van avontuur en durf over ons vaardig te worden. Wij moeten ri sico's durven nemen, die ons in normale tijden te groot zouden schijnen. Dat vergt nu eenmaal de hele politieke situatie van West- Europa. ALGEMENE ASPECTEN. In een betoog over de algemene aspecten van de West-Europese samenwerking stond de laatste spreker, mr J. Linthorst Homan, voorzitter van de Kon. Ned. Zui- velbond, stil bij het plan-Stikker •n het plan-Mansholt. De spreker meende te mogen vaststellen, dat de agrarische organisaties in Ne derland accoord gaan met de vol gende principes: werkelijke Inte gratie; specialisatie in het geïnte greerde West-Europa; instelling van een intra-Europese verhande- lingsprijs voor de voornaamste producten; een gecoördineerd douanebeleid; Instelling van fond sen voor integratie en markt organisatie. In de jaren 19481951 kwam ten aanzien van de landbouworga nisaties vast te staan, dat gebrek aan mening over de komende vorm van West-Europa remmend heeft gewerkt. Ook was het ont breken van wil en moed in som mige landen (om internationaal ge-icht te zijn), een hinderpaal. r T.M.V. „Obadja" te Kapelle vierde 60-jarig bestaan. De C.J.M.V. „Obadja" te Ka pelle heeft dezer dagen haar zes tigste jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden het afgelopen jaar steeg van 34 tot 46. Op sobere wijze herdacht men de afgelopen 60 jaar en wierp tevens een blik in de toekomst. Er werd gelegenheid geboden tot het aanbieden van gelukwen sen waarvan verschillende afge vaardigden gebruik maakten, o.a van de naburige C.J.M.V. en zus terverenigingen. Namens de Prov. commissie van het C.J.M.V. sprak de heer v. d. Vrie te 's-Heer Abts- kerke. Voor de pauze declameerde H. Eversdijk in Zeeuws dialect, terwijl na de pauze een toneelspel „Boeng Toni" werd opgevoerd. Dit stuk dat het leven van de jon gens in Indië tijdens de politieke acties uitbeeldde werd uitstekend gespeeld. Benoemingen waterschappen, Bij K.B. is m.i.v. 12 April a.s. tot Dijkgraaf van het Waterschap Oud-Wolphaartsdijk benoemd, de heer J. Goetheer te Wolphaarts- dijk. V eilingsberichten ROTTERDAM. Graanbeurs van 5 Febr. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe prijshoudend. Prinma zonder Vochtconditie f 23,75f 24,25. Doorsneekwaliteit op vochtcon ditie f 23,75f 24,25. Overige granen flauw. Zomergerst f33 133,25. Hover f31—f33. Rogge f 32,50f 33,50. Peulvruchten- Groene erwten f 35f 45 Schokkers f40—f48. Bruine bo nen f 50f 55,50 (minder kwali teiten moeilijk te plaatsen). GOES. Veiling van 5 Febr.: Spruiten 3137, Witlof 24—35, Veldsla 42, Rodekool 6,5010, Boerekool 20, Uien (afw.) 1 1,50, Prei 12—14, Kroten 8,50-- 9, alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. 5 Jan. 78 kg. export garnalen 1.921.94; 152 kg. schar 35; 6 kg. bot 39. Nagekomen Advertentiën Heden nam de Heere, tot onze diepe droef held, na een geduldig gedragen lijden van ons, onze lieve onvergete lijke zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHARINA DE VISSER, Geb. Corstanje, In de ouderdom van ruim 73 jaar. Goes: F. DE VISSER. Den Haag: G. NIEUWENHUIJSE— DE VISSER. G. NIEUWENHUIJSE. D. ROUW DE VISSER. H. A. ROUW. Goes: M. DE VISSER. P. DE VISSER— NIEUWENHUIZE. W. DE VISSER. Axel: A. N. DE VISSER. J. J. DE VISSER- DEKKER. En Kleinkinderen. Goes, 5 Februari 1951. Oude Singel 85. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 8 Februari. Vertrek van het sterfhuis om 1 uur. Geen bloemen. (Ingez. mededeling, advert.) (Vervolg van pag 2.) Zr Boon op de bromfiets in Monnikendams gemeentehuis. Zuster Boon, afkomstig uit St. Laurens, die o.m. enkele jaren verpleegster was In „Vrederust" te Bergen op Zoom en In „Be- thesda" te Vlissingen, zal binnen kort haar 10-jarig jubileum als wijkverpleegster van het Witte Kruis te Monnikendam en Kat- woude vieren. Dit feit is reeds op originele wijze herdacht Er werd een co mité gevormd om de zuster een geschenk aan te bieden. De keuze viel op een bromfiets en men vond het beter om zo spoedig mogelijk een dergelijk geschenk te over handigen. Er werd gecollecteerd en ieder offerde spontaan. Onder grote belangstelling werd ln het gemeentehuis te Monnikendam het geschenk aangeboden. Burge meester Kelder sprak daarbij woorden van grote waardering voor het vele en nuttige werk, dat zuster Boon nu bijna 10 jaar ln Monnikendam en Katswoude ver richt en hij noemde haar de meest populaire persoonlijkheid In de gemeente. Burgemeester Kelder, die zelf een bromfiets berijdt, heette de zuster hartelijk welkom in de ge meenschap van bromfietsrijders en zei, dat de bevolking bang was dat de zuster op haar nieuwe voertuig kou zou vatten. Hij over handigde haar daarom namens de bevolking een enveloppe met in houd, waarvan zij de nodige extra kleding kan aanschaffen. Nadat nog enkele personen waarderende woorden voor de arbeid van de zuster gesproken hadden en zij voor alles bedankt had, maakte de zuster onder luid applaus een ere rondje door de trouwzaal. Practische verkeersproef van „Scheldegouwen" te Middelburg. De Motor- en Autoclub „Schel degouwen" houdt Zaterdagavond een practische verkeersproef in Middelburg. Enige tijd geleden werd een soortgelijke verkeerstest georganiseerd, welke toen echter als proef gold. De rit van Zater dagavond telt echter mee voor het kampioenschap. Ook nu weer zal er een route door Middelburg worden afgepijld, waarin verschillende verkeers moeilijkheden zullen zijn opgeno men. Langs de route zullen poli tiemannen opgesteld staan, welke de deelnemers voor elke verkeers overtreding strafpunten toeken nen. Daar vanzelfsprekend de op 1 Januari J.l. ingegane Wegenver keerswet zal worden gehandhaafd, is het te verwachten, dat er nog al tegen de regels zal worden ge zondigd. De start is om 8 uur op de Dam, waar ook de finish zal zijn. Bliekvangst afgelopen. Konden wij onlangs berichten, dat in de nabijheid van Vlissin gen en Breskens goede bliek- vangsten waren gedaan en aat de vloot zou uitvaren, om aan de visserij deel te nemen, Zij, die daartoe werkelijk besloten, konden nog profiteren en maak ten de eerste dagen van de week een tamelijk goede besomming. De aarzelenden kwamen te laat, want na Woensdag werd er zo goed als niets meer gevangen. Werd aan de vismijn te Vlissin gen en Breskens een tamelijk goede prijs gemaakt voor de vis, afwisselend naarmate het per centage schardijn groter of klei ner was. De schubben, die an ders eveneens nog een zekere waarde vertegenwoordigen, kon men daar niet kwijt, voorname lijk omdat de kleur van de vis jes afweek van de tot dusver gevangen soort. KANAAL DOOR ZUID- BEVELAND. Wegens breuk van onderdelen van een roldeur van de Oost- sluis te Wemeldinge is de scheepvaart door die sluis van heden af gestremd. Nadere kennisgeving omtrent de duur van deze stremming zal zo spoedig mogelijk volgen. MIDDELBURG. Bouwactiviteit. Het gaat er op lijken, dat er dit jaar weer twee grote objec ten zullen klaar komen. Er is vorige week een begin gemaakt met de herbouw van het winkel pand van de N.V. Kledingsma- gazijn Kreymborg aan de Lange Delft. Bovendien is aan 'tZand begonnen met de bouw van een complex voor de N.V. Stoomtram Walcheren, waarin de bussen- garage, de werkplaats en een cantine voor het personeel wor den ondergebracht. Bonte avond. Zaterdagavond zal in zaal „Mercurius" een bonte avond worden georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de Stichting Blinden Ge- leidefonds voor Wolfhonden. Het africhten van deze honden is een dure geschiedenis geworden, daar kweken en africhten per hond ongeveer f450 vergt. De busjes, die overal in het land zijn geplaatst bij winkeliers, brengen niet voldoende op om aan de vraag naar geleidehonden te voldoen. Teneinde zich van meer baten te verzekeren om daardoor meer blinden aan een geleidehond te kunnen helpen organiseert de stichting bonte avonden. Schaakvereniging Middelburg vergaderde. Onder voorzitterschap van drs J. Scheltens kwam de Schaak vereniging Middelburg in het Schuttershof in algemene verga dering bijeen. De secretaris deelde in zijn jaarverslag mede, dat de vereniging thans 70 leden telt. Hij bracht het grote tour- nooi te Ostende in herinnering, waarop enkele leden een fraaie beker wisten te winnen, welke zij aan hun club overdroegen. De massakamp in Ostende bracht de Belgen een 47%32% overwinning. In de jaarlijkse ontmoeting met Brugge werden de hoofdstedelingen voor het eerst op eigen grond geslagen. Het werd 12%—16%. In de kascommissie werden gekozen de heren J. M. de Koning en A. Dobbelaar. De af tredende bestuursleden, de he ren C. D. Waardenburg en H. Strooband, werden bij acclama tie herkozen, zodat het bestuur er als volgt uitziet: voorzitter: drs J. Scheltens; secretaris.' C. D. Waardenburg; penningmees ter: P. M. de Kleyn; 2de secr.: L. J. Woud-tra; commissaris: H. Strooband. Als "gevaardigden naar de jrarvergadering van de Zeeuw se Schaakbond, welke op 17 Februari in Hotel „Centraal" te Goes wordt gehouden, werden aangewezen de heren P. M. de Kleyn, J Sinke en L. J. Woud stra. Voorgesteld werd om op deze vergadering het jeugd- schaken en de return-ontmoe ting Zeeland-Belgisch Vlaande ren onder de aandacht te bren gen. Als plaats voor deze ont moeting zal Middelburg worden voorgesteld, mede in verband met de uitnc-'iging van burge meester Bolkestein om de scha kers op het Stadhuis te ont vangen. Bij de rondvraag vroeg de heer Flissebaalje, of aan de stedenontmoeting Middelburg Amersfoort ook schakers kun nen meedoen. Hiervan was ech ter niets bekend, terwijl geen enkele uitnodiging werd ont vangen. Tenslotte werd nog be sloten om in April een sterke schaker uit te nodigen, in Mid delburg een simultaan-seance te komen geven. GOES. Actie voor vluchtelingen zeer geslaagd. Van het Comité voor de vluch telingen-actie ontvingen wij het volgende schrijven: Het Comité voor de vluchtelingenaetie dankt de Goese burgerij recht hartelijk voor de gulle wijze, waarop zij Zaterdag j.l. heeft geofferd voor de ontheemden en verdere bewo ners van de vluchtelingen kampen in West-Duitsland. Een zeer grote hoeveelheid textiel, schoeisel en speelgoed is ingezameld, terwijl aan giften het aanzienlijke bedrag van f 394.84 binnenkwam. Mochten er nog ingezetenen zijn, die nog goederen willen afdragen maar die Zaterdag niet thuis waren of waar abu sief niet is aangebeld, dan kun nen zij hiervan, mits spoedig, kennis geven aan de gemeente secretarie, 3e afdeling, Lange Kerkstraat 3 (Telefoon 2541). Dat zulk een succes mocht worden bereikt, is mede te danken aan het grote aantal jongelui, dat zich voor de inza meling beschikbaar stelde. 'S-GRA VENPOLDER. Uitvoering D.A.W. Zaterdagavond werd in het verenigingsgebouw door de ad- spirant-leden der gymnastiek vereniging D.A.W. een uitvoe ring gegeven. Na opening door de voorzitter, de heer J. Tram per, werden onder leiding van de heer A. Geluk verschillende oefeningen uitgevoerd, die zeer geslaagd mogen heten. Tijdens de pauze had een verloting ten bate van de vereniging plaats. Na de pauze werden enkele to neelstukjes opgevoerd, die zeer in de smaak vielen. Burgemees ter J. D. Jansen sloot deze ge slaagde avond. SOUBURG. Benoeming. In de vacature welke ontstaat door het vertrek van de heer J. Gideonse, hoofd van de Marnix- school voor Chr. Volksonderwijs, naar Broep op Langendijk, is be noemd de heer C. Elbertsen te Ginneken. SINT LAURENS. Uitvoering Muziekvereniging Zaterdagavond gaf het Fan farecorps „Eendracht Maakt Macht' van Serooskerke zijn jaarlijkse uitvoering te St. Lau rens, welke aangevangen werd met een welkomstwoord van de voorzitter de heer F. de Steur. O.l.v. van de directeur, de heer A. Joosse, werd het muzi kale gedeelte, bestaande uit een achttal nummers, op verdienste lijke wijze verzorgd. Na de pauze werd opgevoerd het to neelstuk „Het lied van Moeder". Burgemeester Van 'tHoff sprak aan het slot van de avond een woord van dank voor het ge- bodene. VEERE. Vergadering „Eiland Walcheren". Donderdagavond werd voor het rayon. Veere van de Coöp. Vereniging Eiland Walcheren in het café van Huijbrecht een le zing gehouden door de heer H, met Hascoiie gaat-ie goed! 141. „Juist! Een Prullum Parmantum!" riep de geleerde. „Daar zocht ik al naar!" Hij was niet meer te houden; hij sprong uit het zadel en rende naar het zonderlinge plantje, dat hij ontdekt had. Filo sprong toen ook op de grond en liep hem nieuwsgierig achterna. Siem en Umbro stegen eveneens af. Zij bleven een beetje achteraf staan. Umbro grijnsde en knipoogde naar zijn makker „Samba- lapampa!" siste h(j. Nu kunnen we onze slag slaan, Siem! Hij zit er net mooi voor! Voor die Slabastrium in dat trommeltje kunnen we heel wat geld krijgen ennehdie andere plantjes zijn ook wel wat waardVooruit Siem, vlug!" Dr Spriet zat juist aandachtig het lieflijk kleine gewas door zijn vergrootglas te bestuderen, toen de beide onverlaten hem op de nek sprongen en verscheidene rake klappen uitdeelden J. Ikkink, directeur van de Coöp. Eiland Walcheren, over afzet van granen en bewaring van consumptie-aardappelen in koel huizen. De heer Temme van Kali-maatschappij, hield een le zing over de bemesting, terwijl de film „De Trouwe Aarde" werd vertoond. OOSTKAPELLE. L.J.G.- en Z.P.M.-uitvoerlng. Zaterdagavond hielden de L.J.G.- en de Z.P.M.-afdelingen van Noord-Walcheren een ont spanningsavond voor haar dona teurs en belangstellenden in het verenigingsgebouw. De voorzit ter van de afdeling Oostkapelle de heer J. Poppe verwelkomde allen en gaf een toelichting op het doel en streven van beide organisaties. Het programma, dat vervolgens afgewerkt werd, bestond uit zang, voordrachten, volksdans en toneel. DOMBURG. Film Oranje-vereniging. De Oranje-vereniging heeft ter ere van de jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix door de heer v. Boven uit Middelburg enkele kinderfilms laten vertonen. De zaal Tramzicht was geheel met schoolkinderen gevuld. TERNEUZEN. Overdracht muziekinstrumenten. Onder grote belangstelling vond vorige week in het Con certgebouw de officiële over dracht plaats van de nieuwe en de gereserveerde muziekinstru menten van „de Harmonie". De burgemeester, mr P. H. W. F. Tellegen, schetste het ont staan en de werking van het in strumentenfonds en stelde op d's voorgrond de mooie geste van de Terneuzense burgerij om zich persoonlijk achter dit doel te stellen. De Harmonie liet vervolgens door het spelen van enkele nummers aan het publiek hoven hoe de instrumenten klonken en welke vooruitgang hierdoor mag worden verwacht. Na de grote verloting werd de film „Music for millions" ver toond. BRUINISSE. Omroeper „Aai" legde zijn functie neer. Tot dusver was Bruinisse nog steeds een omroeper rijk, een man met een klankvolle stem, die met een bel gewapend de bewoners verkondigde, waar en wanneer er vergadering was of wat er verloren, gevonden of te koop was. Zeer oude mensen weten nog van van de Reest, die zó hard roepen kon, dat men het op de mosselpercelen op de Grevelin- gen, onder de wal van Goeree Overflakkee kon horen. Daarna was het Jan Reinoud, die lange jaren als Jan de Kuper als om roeper fungeerde en daarbij nog verschillende andere ambten waarnam. De laatste 15 a 20 jaar was het Arie van Vessem, die deze taak op zich had genomen. „Aai", die vorig jaar zijn 70e verjaardag vierde, wordt nu ook te oud en te gebrekkig en zag zich genoodzaakt zijn functie neer te leggen, zodat men nu al enkele weken het bekende ge luid van de omroepersbei moet missen. Het is te hopen, dat spoedig een opvolger zich zal aandienen. ANNA JACOBAPOLDER. Vergadering N.C.L.B. Vorige week kwam de afdeling Anna Jacobapolder van de N.C.L. B. in jaarvergadering bijeen in café Quist, o.l.v. de heer L. Quist Azn. Uit het financieel jaarver slag bleek een goed batig saldo. Medegedeeld werd, dat de heer Vingerling niet meer in deze af deling werkzaam zal zijn, en dat in zijn plaats was aangewezen de heer v. d. Linde. Verder werd medegedeeld, dat dit jaar de 2 procent toeslag voor losse en vas te arbeiders zal worden inge voerd. De wijzigingen in de C.A.O. zijn reeds door de Rijksbemiddelaars goedgekeurd. De hoofdbestuurder, de heer v. d. Doolaard, wees op de grote moeilijkheden in ons persoonlijk gezins- en organisatorische leven, nationaal zowel als internatio naal. De tweemaal 5 procent loonsverhoging is alleen maar een aanpassing. De prijzen der ver- bruiksgoederen zijn met 13 pro cent gestegen. De oorzaak hier van is de spanning op internatio naal gebied. De laatste jaren heb ben we ons levenspeil alleen kun nen handhaven door de Marshall hulp. Wij hebben een tekort van 30 procent op de handelsbalans. (Ingez. mededeling, advert.) u kan tocb °an het levenWieten zijn en meer van van nerveuzen ald^lacMenvac M»>«Vinaur«&«-elien v^fd Uw UehMn» ffWII/J Het Zenuwsterkende Voedsel Er is angst en vrees voor een 3e wereldoorlog. God alleen echter heeft ons leven en lot in handen. Zijn beloften zijn niet veranderd. Na de pauze had de bestuurs verkiezing plaats. De aftredende heren L. Quist Azn en A. M. Ver- hage werden herkozen. De heer v. d. Doolaard sloot deze goed be zochte vergadering. ST ANNALAND. Demonstratie motorbrandspuit. Zaterdagmiddag werd op de ha ven 'n demonstratie gegeven met de nieuwe motorbrandspuit, die gestationneerd is in St Maartens dijk en bij brand dienst moet doen in St Maartensdijk, Scherpenisse en St Annaland. Deze, door de Fa Van Bergen uit Heiligerlee gele verde brandspuit is gegarandeerd voor een capaciteit van 2000 liter met een spuit, hoogte 80 meter. De spuit geeft echter 2800 liter water. Bij de demonstratie waren aanwezig de burgemeesters Bou- wense en Boogaard, alsmede de raadsleden van St Annaland. SINT MAARTENSDIJK. Br ami weer demonstratie. Zaterdagmiddag is een demon stratie gehouden met de nieuwe motorbrandspuit welke door de gemeenten St. Maartensdijk, Scherpenisse, St. Annaland en Stavenisse gezamenlijk is aange kocht. Ook in deze plaatsen werd gedemonstreerd met de nieuwe spuit. De brandweer mannen gestoken in hun nieuwe uniform leverden onder leiding van brandmeester Brakman goed werk. Begin van brand. Of het nu kwam doordat de nieuwe brandspuit gearriveerd was of door kortsluiting, zoals vermoed wordt, maar Zondag morgen ontstond een begin van brand in de woning van de heer B. De gordijnen waren in brand geraakt en door deze af te ruk ken en verder een emmer water over de vlammen te gooien kon erger worden voorkomen. Besteed elk dubbeltje goed Ook UW reclame-dubbeltje Maak D H C| E) S 3 d-reclame! Vrijdagavond organiseerde het comité voor de zorg der ouden van dagen een toneelvoorstelling in het Ned. Herv. Verenigings gebouw te Bruinisse. De heer C. H. van der Linde, gemeente secretaris, opende deze avond. De leerlingen van de beide scholen te St. Annaland zijn twee maanden bezig met het verzame len van oud papier. De opbrengst van de School met de Bijbel was f 29.65 en van de o.l. school f 35. Dit geld zal besteed worden voor een schoolreisje. Voor de afdeling Axel van „De Jonge Kerk" hield ds v. d. Graaf uit Sas van Gent in de Herv. Kerk te Axel een lezing over: „Het Rooms-Katholieisme". De wachtmeester le klasse K. van Hermon te Colijnsplaat slaag de te Bllthoven voor opperwacht meester. Namens het Nutsdepartement werd ln het gebouw Tavenu te Wolphaartsd(jk een filmavond ge geven, die verzorgd werd door de Ver. Ned. Fabrieaat. Er bestond voor deze film veel aandacht. De jaarlijkse ouderavond van de School met de Bijbel te St. Annaland zal gehouden worden op Vrijdag 9 Febr. a.s., des avonds half 7 ln de school. De prikkaartenactle te St. An naland ten bate van het Protes tants Sanatorium ln het Zuiden en georganiseerd door de leerlin gen van de O.L. school heeft op gebracht f 55.75. Zaterdagmiddag werd te St An naland een voetbalmatch ge- Holl Lijn speeld tussen W.H.S. II en Chris- java China jap.nja landia II. Deze wedstrijd eindigde in gelijk spel, n.l. 33. De in St Annaland gehouden collecte voor het Prot. Sanato rium voor het Zuiden heeft opge bracht f 139,90. In ons nummer van 3 Febr. stond in het verslag van de jaar vergadering „Onderlinge Hulp" te St Annaland dat de kolenbond de 10 jaar is gepasseerd. Dit moet zijn: 40 jaar. Vanavond hoopt voor de Geref. Gemeente te 's-Gravenpolder voor te gaan ds Dieleman van Borssele. Aanvang half acht. Kerk en Zending Ned. Iierv. Kerk. Beroepen te Groot Ammers, J. C. Stelwagen te Wezep; te Midwolda (Old), H. J. Zuider- sma te Birdaard; te Nijkerk, G. Willemsen te Hierden; te De Heij-Heijplaat, F. J. Sinke te Heteren. Aangenomen naar Polsbroek, C. v. d. Wal te Daarle; naar Waddinxveen, J. v. d. Haar te Neerlangbroek. Bedankt voor Genemuiden, G. H. v. Kooten te Brandwijk; voor Westbroek, J. Vermaas te Amersfoort; voor Gouderak, A. L. v. d. Smit te Onstwedde. Geref. Kerken. Beroepen te Giessen-Rijswijk, L. de Nood, cand. te Middel burg; te Ten PostOverschiid, G. Sinia, cand. te Huizum; te Hijken, G. Veneman, cand. te Apeldoorn; te Grotegast, L. Kwakkelstein te Putten. Aangenomen naar Gapinge, J. Spoelstra, cand. te Meeden, die bedankte voor Wollenga, Heer Hugowaard, Jutrijp-Hommérts, Rilland-Bath, Oosterend en Schettens; naar Westerbork, M. J. C. Bosscha te Winschoten, die bedankte voor Kommerzijl. Geref. Kerken (art. 31). Aangenomen naar Harderwijk, J. van Raalte te Neede. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Kampen, B. Ne- derlof te Dokkum. Geref. Gemeente. Beroepen te Apeldoorn, Chr. van Dam te Werkendam. Beroepbaar. Door de classis Dordrecht der Geref. Kerken is na afgelegd examen beroepbaar verklaard de heer M. E. van Heesen te 's Gra vendeel, cand. aan de V.U. Intrede ds J. D. de Stoppelaar. Zondag 4 Maart hoopt ds J. D. de Stoppelaar ln de Ned. Herv. Gemeente te Souburg zijn intrede te doen. Sportnieuws Nieuwe Tafeltennisclub opgericht te Middelburg. In Middelburg werd een nieuwe tafeltennisclub opgericht onder de naam „Will van Zoelen". Er ga ven zich reeds 11 leden op. In het bestuur werden gekozen de heren L. M. Beun, voorzitter; J. P. Koo- le, secretaris en M. Hofman, pen-: ningmeester. De nieuwe vereniging zal eerst het volgende seizoen uitkomen ln de competitie. Wel echter zullen de leden deelnemen aan de Zeeuwse kampioenschappen, wel ke op 10 Maart te Middelburg zullen* worden verspeeld. WILL VAN ZOELEN NAAR VLISSINGEN. Na de succesvolle demonstraties in Oostburg zal de bekende tafel tenniscrack Will van Zoelen van 19 tot 22 Maart naar Vlissingen komen, waar hij vermoedelijk in het Concertgebouw demonstraties zal geven en tegen Vlissingse spelers zal uitkomen. DAMMEN. Vlissingen-Noord-Beveland 614. Het tweede tiental van de Vlissingse Damvereniging D.I.D. speelde tegen het onvolledige tiental van Noord-Beveland een competitiewedstrijd le klas Z.D. B. De gedetailleerde uitslag luidti D. ValkierN.o.g. 20; A. J. v. BlokpoelJ. M. Nelisse 02; E. L. VerschoorC. J. Hollestelle 0 2; P. v. OorschotO. Scherp 1L; J. KosterP. Bouterse 0 2; J. RijkseC. W. Zwemer 02; J. LuwemaP. J. Wilderom 02| J. Geljon—M. J. Leendertse 02| N. Schot—J. Korshuize 1—1; C. de BestG. Kramer 20. Vlis singen verloor dus met 614. Filmavond van „Scheldegouwen", Vrijdagavond hield de M.A.C, „Scheldegouwen" een filmavond in de zaal van café Dekker, aan het Bellamypark te Vlissingen. Vertoond werd een, vooral voor de leek bijzonder interessante technische film over de werking van de motor. Opperwachtmees ter de Bruyn van de Rijkspolitie lichtte deze film toe. Daarna werden de K.N.M.V.- Motorrevue en enkele sport-sen- satiefilmpjes gedraaid. De eerste promoties te Kampen. Naar wij vernemen zal Vrijdag 9 Maart a.s. aan de Joh. Calvijn- stichting te Kampen de eerste theologische promotie plaats vin den. Ds A. G. Honig, beroepen predikant voor de miss. dienst vanwege de Geref. kerk van Heeg, zal de eerste promovendus zijn. Hij zal bij prof. dr J. H. Bavinck promoveren op een zendingsonder- werp. Tweede promovendus is ds L. Zielhuis, Geref. predikant te Arum, die eveneens bij prof. Ba vinck op een zendingsonderwerp promoveren zal. Examens. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd voor het cand. examen theologie mej. J. C. Schreudei' te Haarlem en de heer C. Mak te Beverwijk. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 5 Februari medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V., Goea Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligation Nederland 19-18 Dito 1937 Dito 1947 Dollarlening '47 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cutn Nederland N.W.S. Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Hand. Ind. Bk. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U. Berghs Jurg, Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon, Hoogovens Lev. Bros Unil. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do. 6 cum. pref. wd. Wilton Biliton I rubr. Dito II rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Leniboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi 99# Kon. Boot Kon. Paketvrt. 947# 94# Ned. Sell. Unie 96*4 96# v. Ommeren's Sv. 96# 96*4 Rott. Lloyd 97 96*4 Stv. Mij Ned. 95# 95*4 H.V.A. 95# 95*4 Java Cult. 78# 78# N.I.S.U. Vorstenlanden 92# 92*4 Deli Bati Mij. 95 95 Deli Mij. 50 49# Scnembah 92# 9234 Muller Co. 154*4 17734 154*4 Amsterd. Bk. 177*4 Escompto Bk. 325 323 Holl. Bk. Unie 12234 122 Cert. Javasche Bk. 136 136 Herstelbk. Pr. 189 189*4 Ned. Bk. v. Z. Afr. 127 127 R'dam sche Bank 17634 175*4 Surinaamse Bk. 1557# 156 Am. Smelting 230# 228*4 Twentse Bank 338 310 Anaconda Copp. 237 Bethl. Steel 254# 250*4 Chrysler 174 173 General Motors 16734 168# Intern. Nickel 335 348 Kennecott 240 248 Rep. Steel 286# 287 Stand. Brands 301 304 U.S. Steel 315*4 315$ 316*4 31634 525# Cities Service North Am. 525 Cont. Oil 123# 128 Midcont. Oil 127 129# Philips Oil 107*4 109 Shell Union 140# 108 Tide Water 39# 40*4 107$ Baltimore 104 Miss. K. Texas 40# 43 New York Centr. 195 195 Pennsylvania 136# 135# Canadian Pac. 158*4 131$ 165# 179# 11534 61 100# 27J4 120 108 10534 181*4 17434 50J4 269*4 94 235 183J4 8634 180 4434 m m 107*4 4434 8234 53J4 734 51# 99*4 20 10134 63*4 89 60*4 3734 24 1234 27 27*4 3034 216 16734 179 im 5934 103 27J4 119 10934 10534 181 174# 52# 26934 9234 94*4 235 183# 8834 181 44*4 63# 88# 108*4 4434 82*4 52*4 734 52 101 20# 101*4 62# 9134 26 1234 2734 28 31#

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3