Hoe staan de olies? VOOR II If DRMERK-ORDERS Vusnie Kabouters Over volwassenheid en huwelijk. Referaat van dr H. R. Wijngaarden. Kijk in de krant! Zou er wel cén Neder lander zijn, laat staan een categorie, die niet dagelijks verlangend naar de krant uitziet? Mannen grijpen er gretig naar! Voor de olies. Voor de sport. Vrouwen beginnen vaak bij de familieberichten, het plaatselijk nieuws of de advertenties. Kinderen stillen hun leeshonger ook al spoedig met dat wat de krant biedt. Het is dan ook niet anders dan vanzelfsprekend, dat de zakenman van die enorme belangstelling gebruik maakt en winstgevend in dagbladen adverteert. Ook voor hem geldt: 08 &Ï8Ï& ie #1 OOSTESBAAN 5 LE C01NTRE H.ï. - CUES kunt U zich wenden tot onze Agenten of Correspondenten i-y.j Net Meisje Dienstmeisje GELD enige vr. Verpleeghulpen mg-Verp!eegsters Middenstandswoning Net Meisje Paardenknecht Maandag 5 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 (Van onze Utrechtse correspondent). De Vereniging tot Bevordering van de Geestelijke Volksgezondheid op Gereformeerde Grondslag heelt onder presidium van mr dr J. Donner haar Jaarvergadering gehouden, zoals gewoonlijk te Utrecht. Op deze samenkomst leidde dr H. B. Wijngaarden, verbonden aan het Paedagogisch Instituut der Vrije Universiteit, het onderwerp „Volwassenheid en Huwelijk" in. Wie is eigenlijk volwassen? Men zou geneigd zijn te zeggen: Iemand wiens verstandelijke ver mogens tot volle ontplooiing zijn gekomen. Maar dat kan het ant woord niet wezen, want ieder mens heeft in zich kinderlijke, onont wikkelde complexen. In het alge meen pleegt men diegenen vol wassen te noemen, die maatschap pelijk op eigen benen kunnen staan. Voor de volwassenheid stel len wij dus geen maximale eisen doch minimale. Voldoende is, dat de volwassene zich een eigen in zicht en eigen oordeel kan vor men, een eigenschap, waarover kinderen niet beschikken. Wat is het huwelijk? De open bare erkenning en realisering van gegroeide liefde tussen man en vrouw. Het wezen van het huwe lijk wordt benaderd, in het eerste lied, dat wij in de Bijbel lezen, het lied van Adam: „Deze is ditmaal been van mijn benen en vlees van mijn vlees". In het huwelijk weten man en vrouw, dat ze elkaar van God hebben ontvangen Zij leren elkander kennen en herkennen als bijeenbehorend. MAATREGEL VAN ORDE. Het huwelijk komt in wezen niet tot stand door de burgerlijke huwelijksvoltrekking of de kerke lijke huwelijksbevestiging. Het is inderdaad zo, aldus dr Wijngaar den, dat huwelijken in de hemel worden gesloten. Op aarde her kent men ze slechts. In navolging van een over dit onderwerp verschenen rapport van de A.R.-partij noemde de re ferent het burgerlijk huwelijk een maatregel van orde, terwijl hij het kerkelijk huwelijk zag als de plechtige approbatie der kerk van het huwelijk. Bij de liefde tussen man en vrouw mag de drang naar de hu welijksgemeenschap niet ontbre ken. Is dit wel het geval, dan schort er iets aan de liefde, want in deze gemeenschap vindt de liefde haar bekroning. Vóór het huwelijk betekent zij echter een vergrijp aan de gemeenschap. De gemeenschap kan de normen, die gesteld zijn voor het huwelijk, niet missen. Aan de andere kant zal dus deze gemeenschap alles moeten doen om hen die willen trouwen, de gelegenheid daarvoor te geven. Het is duidelijk, dat woningnood en dergelijke euvelen nadelig wer ken in gevallen waarin mensen, die elkaar liefhebben, zich niet willen vergrijpen aan de gemeen, schap. LIEFDE OP BEVEL. In het huwelijksformulier wordt van de getrouwden verlangd dat zij elkaar zullen liefhebben. Merk waardig! Hoe kan men nu op be vel van elkaar houden? Toch moet dat. In het huwelijk dienen de twee partijen zich op elkaar te richten. Dit onderhou den van de liefde is ontzettend moeilijk, maar geldt nochtans als eis. Geen enkele opvoedende maatregel werkt beter dan deze, dat de ouders hun liefde onder houden. Kinderen moeten opgroei en in een sfeer van liefde. Zij de len daar dan in. Voor het onderhouden van de liefde behoort men elkaar recht te doen. Verzwijgen van grieven uit angst of uit tegenzin in een conflict, werkt averechts. Wie uit angst zwijgt bewijst daarmee dat hij zelf niet volwassen is; wie het doet om de moeite te omzeilen, bewijst daarmee dat hij de ander niet volwassen acht. Het veel voorkomende kwaad van het afhoereren, aldus dr Wijngaarden, is niets anders dan dat men iets van het huwelijk geeft aan anderen. In dit kwaad valt men niet alleen wanneer men een ander begeert maar ook en dat geldt vele mannen! wanneer men opgaat in zichzelf en zijn liefhebberijen. Begrijpelijk, maar uiterst onge lukkig, is de omstandigheid dat de tekort gedane partij zich even eens gaat isoleren en haar liefde niet meer geheel geeft. Wanneer de ene partij het hu welijk blijft breken door aan an deren te geven wat het huwelijk toebehoort, dan moet wanneer alle pogingen tot „bekering" in het werk zijn gesteld de weg tot echtscheiding mogelijk wezen. Aldus dr Wijngaarden, die hierin ook het gevoelen van prof. mr W. F. de Gaay Fortman in bovenge noemd rapport van de A.R.-partij zeide te vertolken. Voordat dr Wijngaarden aan het woord kwam had de verga dering geluisterd naar de jaarver slagen van de arts H. Bouman te Bennebroek, secretaris-penning- meester van de Vereniging en naar dr A. Hutter te Zeist, die refereerde over „Erfelijkheid, aanleg en opvoeding". Burgerlijke Stand Communistisch China wijst Amerikaansche resolutie af. De minister-president en minis ter van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjou en- Lai, heeft in een door radio Pe king omgeroepen verklaring ge zegd, dat communistisch China de Koreaanse commissie voor goede diensten der V.N. zal negéren en dat de Amerikaanse resolutie, die China tot aanvaller verklaart, door de Algemene Vergadering werd aangenomen onder de over heersing en dwang van de V.S. De resolutie bewijst aan de vre delievende bevolking der wereld, dat de Amerikaanse regering en haar medeplichtigen geen vrede, doch oorlog willen en dat zij de weg naar een vreedzame oplossing hebben versperd. Volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken waren de be sluiten van de V.N. van nul en gener waarde, omdat vertegen woordigers van communistisch China niet aan de debatten had den deelgenomen. Daarenboven had de Algemene Vergadering in breuk gemaakt op de bevoegd heden van de Veiligheidsraad. Volgens weüngeUchte kringen te Djakarta zou de ondertekening van vriendschapsverdragen tussen Indonesië en de Philippijnen en Indonesië en India gevolgd wor den door het sluiten van een der gelijk verdrag met Birma. In Milton (New York) zijn bij een brand vijf kinderen omgeko men. Autoverlichting bij mist. Bij mist moeten auto's en mo torrijwielen volgens de nieuwe verkeersregels overdag met brandende koplampen rijden, aangezien stadslichtjes onder die omstandigheden weinig waarde hebben. Bij avondmist daarentegen maken vol-brandende koplam pen het rijden onmogelijk. De A.N.W.B. verzoekt dringend om bij het filerijden in de mist, op te passen, de voorrijder niet no deloos te verblinden. Men volge hetzij met de dim-verlichting, hetzij alleen met de stadslampjes Schietverenigingen voor mannen tussen 18 en 65 jaar. In de gemeente Ede en omlig gende dorpen en buurtschappen zullen schietverenigingen worden opgericht, die zullen ressorteren onder het instituut „Steun Wettig Gezag". Aan mannen tussen 18 en 65 jaar zal gelegenheid worden gegeven zich in de techniek van het schieten volledig te bekwa men, hetgeen geschieden zal met buksen, die evenals de bijbehoren de munitie, schijven en ander ma teriaal door genoemd instituut ter beschikking zullen worden ge steld. Volgens Italiaanse bladen zal de Gaspari tegen het einde van deze maand een bezoek brengen aan President Truman. VLISSINGEN. Geboren: Robert M., z. v. H. Goosen en Y. T. de Ruyver; Jan G. J„ z. v. J .Roose en C. C. de Voogd; Violet F., d. v. L. van Gemert en V. F. Thorpe; Maria L., d. v. S. Hamelink en M. E. van Kempen; Leintje H„ d. v. J. van Benennaam en H. de Pun- der; Plet Chr., z. v. Chr. van Veenendaal en J. Franke. Ondertrouwd: P. Leenhouts, 62 j. te Hengelo en L. Bostelaar, 24 W. L. J. M. van Rooy, 35 j. te 's-Hertogenboseh en B. D. Koeu- ders, 30 j.; I. L. Dronkers, 24 j. te Nisse en R. Jilleba, 25 j.; H. Cornelisse, 23 j. en H. C. J. van GEMEENTERAAD. DOMBURG. Begroting 1951 gewijzigd. Bij de opening van de Don derdag gehouden raadsvergade ring wenste de burgemeester, Jhr Ir H. L. Boogaert, de leden van de Raad een voorspoedig 1951 toe. Hij liet vervolgens de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar de revue pas seren en wees daarbij op het be langrijke besluit waarbij de Stichting Badplaatsbelangen tot stand werd gebracht. Ook wees hij nog op een ander belangrijk besluit, n.l. dat waarbij de Raad de geldlening voor de bouw van het Rusthuis garandeerde. De heer Dourleijn dankte de voorzitter voor zijn wensen en bood hem namens de Raad we derkerig de beste wensen aan. In verband met een verzoek van Ged Staten om een begin te maken met dekking van de uitgaven betreffende de weder opbouw moest de begroting 1951 gewijzigd worden. De uitgaven stegen hierdoor, zodat de begro ting, die eerst sluitend was, nu een tekort aanwijst van f7873. Het bedrag van de bijzondere uitkering uit het Gemeentefonds werd met dit bedrag verhoogd. Art. 31 der bouwverordening werd zodanig gewijzigd, dat de minimum vrije hoogte boven het vloeroppervlak van het hoofdwoonvertrek van 2.70 M. op 2.60 M. wordt gebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Bos nadere inlichtingen omtrent het besluit van B. en W. waarbij het bespelen van het sportveld voor Paschen 1951 niet wordt toegestaan. De voor zitter zei, dat de grasmat niet sterk genoeg is om vroeger be spelen te kunnen verdragen. De heer W. Bos vestigde da aandacht op een blaadje, dat in de gemeente huis aan huis wordt verspreid en dat een goede sa menwerking tussen verschillen de ingezetenen niet bevordert. Hij vroeg of hiertegen geen maatregelen kunnen worden ge nomen. De voorzitter zei niet te weten wat hiertegen te doen is, hoewel hij van mening is, dat dikwijls daarin de zaken te scherp worden gesteld, maar soms kan hij het wel eens zijn met de inhoud. Weverwijk, 24 j. te Utrecht. Gehuwd: J. A. de Paauw, 27 j. en M. J. de Paepe, 27 j.; B. C. van Rosenberg, 62 j. te Geervliet en J. Wijnands, 28 j.G. W. Vrind, 30 j. en J. J. Engels, 23 j.; P. C. de Vries, 28 J. en S. van der Most, 27 j. Overleden: J. Wondergem, 79 j. wed. van J. Beenhakker; P. C. Slagbom, 75 j. ongeh.; G. van Eenennaam, 62 j. echtg. van L. de Nooijer; J. Bouff, 68 j. wed. v. J, Louwerse; A. C. de Jonge, 71 j. echtg. van M. J. Naerebout; J. A. Smit, 84 j. wedn. van M. J. C. Kloeg; C. H. Scheijbeler, 80 j., echtg. van M. C. Carmejoole. GOES. Geboren: Pieternella E., d. v. A. I. Ekkebus en E. J. Com- mee te Middelburg; Johannes F., z. v. A. Pieters en A. C. Voois; Dirk C., z. v. W. J. Moelker en M. E. Vermaire; Adriana M. C., d. v. M. M. Dagevos en T. M. van de Velde; Hendrika E., d. v. C. Meijer en S. Vermeulen; Johannes en Adriaan, zoons van H. Kievit en P. Kole; Jacob Th., z. v. P. J. Ge luk en A. P. Machielse; Jacobus M., z. v. J. Munter en J. E. Blom- aard. Ondertrouwd: B. P. de Vos, 21 j. en C. Provoost, 19 j. te Kort- gene. Gehuwd! J. Stroo, 24 j, te Grjjpskerke en C. M. van Eekelen, 20 j.; A. J. Jacobs, 27 j. te Den Haag en J. J, van Stee, 26 j.; H. P. Joosse, 26 j. en P. L. Zoeter, 24 j. te Oosterland. Overleden: W. H. Pieters, 3 mnd; F. C. Govers, 83 j. wed. van J. Kitters. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: Hubertus G. A., z. v. G. Burgel en H. A. van Hulssen; Cornells A., z. v. A. Reijnhout en W. Geene; Laurus J., z. v. C. de Ja ger en C. J. Klompe. Getrouwd: C. Kuzee, 26 J. en J. Kole, 22 J.[ R. van Beek, 26 j. en W. N. Vos, 26 j. Overleden: J. Verrijzer, 77 j., wed. van S. van de Plasse; A. Hoogesteger, 85 J., wed. van N. van Schalk, BORSSELE. Getrouwd: G. v. d. Ende, 26 j. en M. B. Melis, 21 j. Overleden: A. Kerkhove, 31 j., wedr van M. de Witte. RILLAND-BATH. Geboren: Jan na en Hubregt C. A., d. en z. van H. C. A. Poleij en C. E. Bakker. Ondertrouwd: C. D. Lobbezoo, 26 j. en B. J. de Goffau, 23 j.; W. J. van den Berge, 37 j. en C. E. Heyboer, 24 j. Overleden: H. Beenakker, 82 J. echtg. van H. Traas; N. M. Moer man, 56 j. wed. van J. Lobbezoo; J. A. van Boven, 82 j. echtg. van J. C. Wabeke; J. Zandee, 85 J., wed. van N. de Goffau. OUDELANDE. Geboren: Jan, z. v. C. op 'tHof en J. Karelse; Leuntje J., d. v. C. Nieuwdorp en E. J. van Doorn. Overleden t C. Korstanje, 36 j. echtg. van J. de Broekert. HOEDEKENSKERKE. Gebo ren :Cornelis B. J., z. v. J. de Ko ning en M. E. Moreauw; Adriaan H., z. v. J. van 'tWestende en M. A. Bal; Franciscus C. J., z. v. J. Uitterhove en F. J. Meijers. Gehuwd: J. M. van Drunen, 26 J. en E. de Koning 27 j.; A. M. G. van Baal, 29 j. en S. de Koning, 24 j. Overleden: L. Steijn, 77 j. wedn. van E. Wijk. WEMELDINGE. Gehuwd: A. Stel, 27 j. en H. Korstanje, 17 j. GRIJPSKERKE. Geboren: Jo hanna, d. v. A. Geschiere en J. A. Koster; Jan, z. v. M. de Kam en C. Wielemaker; Lodewijk J., z. v. P. R. Wetsteijn en J. A. Sulsters. GehuwdD. Lorier, 19 j. te Mid delburg en M. Geschiere, 20 j. SEROOSKERKE (W.). Gebo ren: Gerrlt, z. v. A. v. d. Driest en L. Witte. Johannes, z. v. C. Kodde en Jac. Izeboud. Cornelia A. G., d. v. G. A. v. Wieringen en A. G. Bons. Te Middelburg: Wil lij J., d. v. P. Boone en J. Hoog- strüt6 Gehuwd: K. Franse, 26 j., te Rotterdam en N. Melis, 24 j. Overleden: P. Joziasse, 93 j., wedr van M. Melse. J. de Visser, 71 j., wed. van J. Wondergem. BIGGEKERKE. Geboren: Peter z. v. A. Wolf en E. de Groot; Wil lem, z. v. J. Krijger en P. E. Ge schiere; Pieternella M., d. v. J. van Keulen en J. van Keulen; Ma- rinus z. v. W. Janse en M. Vos; Nicolaas, z. v. P. van Sluijs en F. Dingemanse; Cornelia, d. v. J. Louws en C. Janse. Overleden: S. Stroo, 70 j. echtg. van M. Hollebrandse, eerder we duwnaar van A. Coppoolse; E. Klaase, 83 j., wed. van C. Wiele maker; L. de Bree, 77 j. wed. van K. Wielemaker. AAGTEKERKE. Geboren: Jans d. v. J. Simonse en E. Maljaars; Jan, z. v. Jac. Simonse en A. Kluijfhout; Willem, z. v. W. de Visser en H. Kwekkeboom. Overleden: levenloos aangege ven kind van M. Provoost en N. Wijkhuljs; G. Krijger, 69 J. echtg. van Joh. Kodde; J. Lievense, 83 j. echtg. van M. Huibregtsen. RITTHEM. Geboren: Abraham, z. v. C. de Visser en A. Jeras. KORTGENE. Klazlna S., d. v. W. A. Remeeus en J. C. Mullié; Cornells P., z. v. J. P. van der Moere en M. de Smit; Tannetje H., d. v. I. de Waal en J. T. Poort vliet; Jenny M. G., d. v. P. Breure en K. Sinke. Gehuwd: G. L. Kramer, 23 j. te Den Helder en A. de Fouw, 22 j.; C. J. de Smit, 29 J. te Wlssen- kerke en G. Provoost, 17 J.; J. P. Bouwense, 81 j. en L. L. Wis- kerke, 27 j. Overleden: M. Kramer, 84 j., wed. van A. Goulooze; C. J. Fllp- se, 78 J. echtg. van J. Visser. WISSEKERKE. Geboren: Ple- ter J., z. v. J. J. de Kam en C. M. HannewijkMaria P., d. v. C. Noordhoek en A. M. v. d. Hoek; Hendrika J., d. v. H. A. Goulooze en M. P. v. Lieren; Gerard, z. v. C. M. Clement en M. Bouterse; Wilhelmlna M., d. v. L. Koole en W. N. Lous; Klazina C. en Llen- tje M., d v. J. de Nooijer en p. H. van der Maas; Adriana L., d. v. P. Kramer en J. P .Clement. Overleden: K. Noordhoek, 64 ,J echtg. van B. Kramer; J. Akkerman, 71 j.; E. A. de Nooijer, 74 J. wed. van M. Flllus; L. Ale- wjjnse, 71 J., wedn. van M. An- thonisse; H. J. van Paasse, 72 J. wed. van C. Luijk. SINT MAARTENSDIJK. Gebo ren: Cornells J., z. v. J. Quist en W. M. Geluk. Elizabeth W., d. v, J. A. van Hemert en C. H. Hoek. Jannetje, d. v. M. de Ruijter en C. J. J. Noom. Overleden: Iz. Moerland, 80 j., echtg. van N. Janse. RENESSE. Geboren: Maria J., d. v. F. v. d. Schelde en J. U. Dorrtman; Rudi, z. v. D. L. Koo- man en E. Jonker; Grietje A. J„ d. v. K. R. Janse en N. J. Ver boom. Overleden: A. J. de Bruflne, wedn. van S. A. W. de Kok, 92 J, N. C. Kouwen, wed. van S. v. d. Hoek, 83 j. Wat brengt de Radio? Dinsdag 6 Februari 1951. HILVERSUM I (402 m). AVROl 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. VPROs 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.40 Orgel, 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.35 Amusementsmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt en pl ano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Plano en orgel. 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Voor het plattellng. 12.40 Promenade orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 12.30 Financieel weekoverzicht. 13.30 Promenade orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 15.30 Onze Amerikaanse buren. 16.00 Gram. 16.25 Voor de jeugd. 16.45 Kinderkoor. 17.15 Orkestconcert. 17.45 Orgel. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.30 R.V.U. 19.00 Fanfareorkest. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Zuid-Amerikaan se muziek. 19.45 .Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevar. programma. 21.15 De ant woordman. 21.30 AVRO-allerlei, 21.35 Gram. 22.00 Goede moed. 22.15 Planorecital. 22.45 Buiten lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gevar. programma. HILVERSUM II (298 m). KRO) 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgenge bed. 8.30 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtba ken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30 12.33 Land- en tulnbouwmede delingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Bezoek aan het In fanterie Schietkamp „De Hars kamp". 13.25 Gram. 14.00 Gevar, programma. 14.58 Cello en plano, 15.20 Lichte muziek. 15.40 Gram, 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziet kenlof. 17.00 Voor de kinderen, 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Gram. 18.15 Metropole orkest en soliste. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws, 19.15 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws, 20.05 Radio-schaakwedstrijd Ne derlandNoorwegen. 20.06 De gewone man. 20.12 We gaan naar Parijs. 21.30 Gevar. programma, 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuw», 23.1524.00 Gram. «s5&<a^s<ï^><a==ë><3*=e><a^B>(c> SWed. JAC. RUISSEN TOLHOEK hoopt D.V. 9 Februari a.s. haar 90ste Verjaar- dag te vieren. X Dat zij nog lang voor Sons gespaard mag blij- 5 ven is de wens van a Shaar jS Kinderen, Klein- en /s Achterkleinkinderen. v\ Wemeldinge, Febr. '51 a fWilhelminastraat. Os=6>@s5E>Os'&<a#?><a#5><&5E> Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Marinus D., z. v. J. Nieuwdorp en C. S. Schout, Middelburg; Klaas- ke C., d. v. J. Verccuteren en K. C. Doetjes te Krom menie; Aart J. C„ z. v. A. Klip en M. v. d. Vate te Vlissingen. Ondertrouwd: M. Servaas te Zierikzee en A. Maas kant te Bruinisse. Overleden: N. C. Kouwen, wed. v. S. v. d. Hoek, 83 j. te Renesse; A. v. d. Zande, echtgen. van D. Folmer, 74 j. te Nieuwerkerk; P. C. v. d. BoutKlompe, 69 j. te Haamstede; Chr. H. Seybe- ler, 80 j. te Vlissingen; Ch. Ras, 88 j. te Groede; Chr. J. Lameyn, 63 j. te Vlissin gen; E. van den Broeke, 81 j. te Axel; J. Ie Grand, wed. van I. P. Risseeuw, 89 j. te Oostburg. GROENTETELERS. De Z.G.V. organiseert op Woensdag 7 Februari a.s., in het Veilingsgebouw te Mid delburg een VERGADERING, waarin Hoofdass. C. J. v. d. VEN een lezing zal houden over het onderwerp: „Nade re kennismaking met de witlofteelt op Flakkee". Aanvang half zeven. Toegang vrij. Dinsdags, Donderdags en Zaterdags Heden nam God tot Zich mijn inni^, gelief de Man, de heer JAN KRIJGER, op de leeftijd van ruim 57 jaar. Geve God mij kracht om dit zware verlies te dragen. Wed. J. KRIJGER— POUWER. N- en St.-Joosland, 2 Februari 1951. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 7 Februari a.s., 12.30 uur. Heden nam God tot Zich onze geliefde Schoonzoon, Broeder, Behuwdbroeder, Oom en Oud-Oom, de heer JAN KRIJGER, in de ouderdom van ruim 57 jaar. Geve de Heere ons kracht, dit zware ver lies te dragen. Driewegen: Familie KRIJGER. N._ en St.-Joosland: Familie POUWER. 2 Februari 1951. Advertentiën in dagbladen worden het meest gelezen. Verschenen Dames Wereldkampioenschap Schaken 1949 door, Dr MAX EUWE en T. D. VAN SCHELT1NGA Onze Nationale Schaakkampioene Fenny Heemskerk op haar best Samengesteld door Het Nederlandse Schaakcentrum 120 partijen, voorzien van index, van het door Dr Euwe geheel nieuw ontworpen coderingssysteem, gebaseerd op de verschillende kenmerken welke in het schaakspel kunnen voorkomen. B.v.: Voorsprong in ontwikkeling; loperpaar: aanval op de Damevleugelj zevende rij; paard tegen slechte loper; pionneneindspelenz, enz. Fraai uitgevoerd op prima papier en in twee kleuren gedrukt omslag. PRIJS f 2,50 Verkrijgbaar In de Boekhandel en bij de Uitgevers; Postgiro 36000 zonder verhoging van kosten te: Breskens: BOEKHANDEL GITTENBERGER; Biervliet: A. DIJK, Gentsestraat 48; 's-Gravenpolder: H. C. J. NIEUWDORP. Hoedekenskerke: C. HOGERHEIDE; St.-Maartensdijk: M. BIJL. Tholen: K. M. KURVINK; Nw. en St. Joosland: Firma VAN ZWEDEN. Arnemuiden: B. VAN BELZEN, Noordstraat 42. Vrouwenpolder: J. POLDERMAN. Westkapelle: C. SIMONSE, Noodwoning 429. Nieuwdorp: JAC. STEKETEE, Dorpsstraat 17. Oostkapelle: A. FRANCKE, Dorpsstraat 6. Waarde: A. BLOK, Kerkweg B 88. Wolf aartsdijk: C. VERSCHUURE, Dorpsstraat. Kloetinge: J. DE BACK, Schoolstraat. Kats: A. KORTEKNIE. en op ons Bijkantoor te Middelburg. GEVRAAGD. Bakkerij A. JOOSSE, Oost singel 32, Goes. Gevraagd een bij H. van Dijke—Wabeke, Landbouwer, Wemeldinge. Melken geen vereiste. Ja waarom..? U kunt immers overal Prodent krijgen..! Poetsen met Prodent na elke maaltijd dat bestrijdt pas het funeste tandbederf doeltreffend! Vraag dus nooit zomaar naar „tand pasta". eis Prodent, voor parelwitte tanden! ookZZ o" poetsik k met Prodent. Ze stekend en voordelig/ Heerlijk setoiniend Zeer grote tube 60 ct - Normale tube 40 ct Leningen vanaf 1500.met en zonder borg. Ie en 2e Hy potheken. Financieringen. Geen spaarsystemen. Bureau „Intermediair" Regentesselaan 201, Den Haag, Telefoon 33.28.70. Stichting,, Our Home" vraagt Sollicitaties te richten aan de Directie, Mathenesser- laan 491, Rotterdam-W. De Psychiatrische Inrichting „Vogelenzang" te Benne broek (bij Haarlem) kan nog van protest, chr. beginselen, plaatsen, leeftijd 1830 jaar; Volledige opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverple ging B kosteloos. Salaris voor leerlingen 1480.— tot 1720.per jaar; na het behalen van diploma is het salaris f 1908.— tot 2904.—. Voor kost en inwoning wordt f 900.ingehouden. Vacantie drie weken per jaar plus vacantiegeld. De Stichting zorgt voor de eerste dienstkleding. Mulo diploma wordt thans niet vereist. Schriftelijke sollicitaties gaarne spoedig aan de GENEESHEER-DIRECTEUR. TE KOOP: Een in aanbouw zijnde te Middelburg, b(j de Markt. Brieven onder No. 2096, Bur. van dit blad te Mid delburg. gevraagd voor dag en nacht. J. BOER, Oostsingel 26, Goes „Zeeuwsch Dagblad", de krant voor 't Zeeuwse land! Gevraagd terstond of met Maart inwonende B. C. JANSE, Dijkzicht - Arnemuiden.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4