FIL8 FOP Zeldzame Plan! en de It PROVINCIENIEUWS Kloetinge zakt verder af Maandag 5 Februari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag 2.) Motorschip in het Zijpe aan gevaren. Zeven opvarenden gered. Het 160 ton metende motor schip „Vios" uit Dedemsvaart, schipper H. Klos, dat met kunst mest geladen op weg was van Vlaardingen naar Terneuzen, is in het Zijpe ter hoogte van de Tramhaven, aangevaren door het tankschip „Libra" van van Ommeren's Scheepvaartbedrijf te Rotterdam. De „Vios" werd door het boeganker van de „Libra" on der de waterlijn getroffen en begon direct te zinken. Het schip zag nog kans de Tramhaven binnen te varen en de opvaren den, man, vrouw, knecht en vier kinderen, konden met de roeiboot aan wal komen. Door de veerboot „Mosselbank" van de R.T.M. werd nog getracht het schip naar de wal te duwen, wat echter slechts ten dele ge lukte. De „Vios" kwam geheel onder water te liggen en van de inboedel kon bijna niets worden gered. Weer een paardenmarkt te Goes? Naar wij vernemen worden plannen beraamd om te komen tot jaarlijkse paardenmarkten te Goes. Vroeger genoten deze mark ten, waaraan een verloting was verbonden, grote bekendheid. Zij werden altijd op 6 Juni gehouden, wat ook thans weer in de bedoe ling ligt. Binnen enkele dagen zullen hierover besprekingen worden ge voerd. Het is zeker 20 jaar gele den, dat deze markt voor het laatst te Goes Is gehouden. De te verloten dieren werden door een speciale commissie aangekocht wat voor de paardenhandelaars een stimulans tot deelname aan de markt betekende. Aanbesteding proefboerderij en landarbeiderswoning. De uitslag van de openbare aanbesteding door het Bouwbu reau van de Stichting voor de Landbouw voor het bouwen van een boerderij met landarbeiders woning voor de Stichting Proef- boerderijen Zeeland luidt als volgt: a. Bouw van Landbouwschuur: Fa. J. van Wieringen, Alphen a. d. Rijn, f71.260.J. Walraven, St. Laurens, f71.750.J. Adri- aanse, St. Laurens, f 72.100. J. M. Goedemondt, Vlissingen, f 72.444.Aannemings Mij. Proper, Oegstgeest, f 72.460.—; Fa. A. J. Stoppels Zoon, Mid delburg, f72.700.—; Fa. K. Francke Zoon, Oostkapelle, f73.000.—; L. de Rijk, Middel burg, f 73.500; Vermeulen's p.ouwbedrijf, Gorinchem, f 75.200; J 4. Mol, Breda, f84.200. b Bouw van Woningen: L. de Rijk, Middelburg, f32.300.—; Fa. J van Wieringen Zoon, Al phen a. d. Rijn, f 33.350.J. M. Goedemondt, Vlissingen, f33.600; Aannemings Mij. Proper, Oegst geest, f33.800.Fa. I. Franse Zoon, Middelburg, f 33.950. Vermeulen's Bouwbedrijf, Go rinchem, f 34.500.J. Walraven, St. Laurens, f34.750.Fa. A. J. Stoppels Zoon, Middelburg, f34.750.Fa. K. Francke Zoon, Oostkapelle, f 34.800.J. Adriaanse, St. Laurens, f34.850; J. A. Mol, Breda, f 35.120.—; Gebrs. Bogaert, Grijpskerke, f 35.600.—. c. Bouw in massa: Fa. J. van Wieringen, Alphen a.d. Rijn, f 104.610.—L. de Rijk, Middel burg, f 105.800.J. M. Goede mondt, Vlissingen, f 106.044. Aannemings Mij. Proper, Oegst geest, f 106.260.J. Walraven, St. Laurens, f 106.500.J. Adri aanse, St. Laurens, f 106.950. Fa. A. J. Stoppels Zoon, Mid delburg, f 107.450.—Fa. K. Francke Zoon, Oostkapelle, f 107.800.Vermeulen's Bouw bedrijf, Gorinchem, f 109.500. J. A. Mol, Breda, f119.320. „De Jonge Kerk" houdt weekend in Terneuzen. Door de Gentse en Oost Z.- Vlaamsche groepen van „De Jonge Kerk" zal een gemeen schappelijk weekend worden be legd op 24 en 25 Februari a.s. in Hotel „Centraal" te Terneuzen. middelburg. Ver. van leerlingen voor Scheepswerktulgkundige. Voor bovengenoemde vereniging trad Woensdagavond in de Cal Jouwzaal van de Machinisten school op de heer J. M. Beets, ver tegenwoordiger van de Stichting Ned. Fabrikaat. De directeur der school, de heer E. Visscher, deelde in zijn ope ningswoord mede, dat de ver toonde films gezien moeten wor den in het teken van de industria lisatie. „In Holland staat een huis" was da titel van de eerste film, waar in de fabricage van radiotoestel len werd gedemonstreerd. De tweede film „Symphonie van vuur en ijzer" gaf uitvoerig weer de vervaardiging van keuken- emaille, badkuipen, haarden enz. In de derde film „Een brug der toekomst" werd aandacht ge vraagd voor de prestaties der smeden in de oude tijden en voor de nieuwe vorm van het smidsbe drijf. Na de pauze werd de film „Gro ningerland" gedraaid. Feestavond buurtvereniging. De buurtvereniging Vlasmarkt, Kr. Weele en omgeving heeft vorige week haar jaarlijkse feestavond in het Schuttershof gehouden. Als hulde voor de ja rige Kroonprinses was aan beide zyden van het toneel, onder de nationale driekleur, een met oranjelampjes gesierde kroon aangebracht. De heer J. Vos sprak als voorzitter een wel komstwoord tot de vele aanwe zigen en richtte zich in het bij zonder tot de plv. voorzitter van de Kon. Ver. „Uit het Volk Voor het Volk", de heer F. J. Konraad, die met zijn echtge note aanwezig was. Mevr. Zee bood hij, als leidster van het zich steeds meer uitbreidende huisorkest, bloemen aan. Hei door „Onder Ons" opgevoerde en vlot gespeelde blijspel „Harten op hol"' wekte door de zotte verwikkelingen daverende lach salvo's. Hoewel voor de aanvang bekend was gemaakt, dat een der rollen door droeve familie omstandigheden twee dagen voor deze uitvoering door een ander moest worden overgeno men en deze „actrice" dus maar weinig tijd voor studie en voor bereiding kreeg, was daarvan tijdens de opvoering niets te merken. Voor deze kranige pres tatie ontving Rie van Dijk een welverdiend extra applaus. Zo als gewoonlijk was er ook nu een spraakwaterval en verlo ting. 's-heer arendskerke, Eervol ontslag deurwaarder. Met Ingang van 15 Januari '51 is op zjjn verzoek eervol ontslag verleend door B. en W. van Heer Arendskerlte aan J. M. de Kok te Goes als plaatselijk deur waarder. In zjjn plaats Is benoemd de heer J. H. Slabbekoorn. KRABBENDIJKE. A. R. Kiesvereniging vergaderde. De A. R. kiesvereniging hield Donderdagavond haar Jaarverga dering, welke stond onder leiding van de heer H. J. van Harn. Na behandeling van de jaarverslagen sprak de heer L. Th. Vogelaar over het gemeentebeleid 1950. Na de pauze leidde mej. T. Buizer het onderwerp In: „Het samen spel der politieke partijen". Onder grote hilariteit streden twee groepen om de prijs ln een politiek vragenspel. De heren Verbeek en De Groot boden na mens de kiesvereniging te Krul- Dingen de gelukwensen aan. De clamatie en zang vulden verder de avond. HOEDEKENSKERKE. Over sparen gesproken. In de maand Januari 1951 werd bij de Spaarbank Ingelegd f 101.588,19. Tereugbetaald werd f 32.738,75. Dus in Jan f 68.849,44 meer ingelegd dan terugbetaald, Het tegoed van de Spaarbank steeg hiermee tot f 1.505.519,31. Vorig jaar, dus 1950, werd er ln Januari ingelegd f 83.932,76 en terugbetaald f 83.300,32. Het sal do van de Spaarbank bedroeg op 31 Jan. 1950 f 1.235.995,78. In de maand Jan. 1951 kwamen er 19 nieuwe spaarders bij. WEMELDINGE. Vergadering Coöp. Aan- en Verk, Vereniging „Helpt Elkander' Donderdagavond vergaderde de Coöp. Aan- en Verkoopver eniging „Helpt Elkander" te Wemeldinge in de zaal van de Wed. A. Sonke, onder voorzit terschap van de heer Jac. Hoo- gesteger. Uit het verslag van de secr.-penningm., de heer P. Dek ker Pz„ bleek, dat was ontvan gen f 19.390,01 en uitgegeven f 19.251,65, alzo een batig saldo van f 138,36. Aan de leden wer den verstrekt 1962 H.L. eierko len, 173 H.L. nootjes, 1628 H.L. anthraciet, 635 H.L. sloffen en 180 H.L. cokes. Het entrégeld werd opnieuw vastgesteld op f 2,50 en het sala ris bestuur op f 250. De aftreden de bestuursleden, de heren F. Wabeke Fz. en M. van Stel Jz., werden bij acclamatie herkozen. De aanbesteding voor lossen en vervoer van de in 1951 te verwachten brandstoffen werd resp. aan de heren M. van Stel Jz. c.s. en Jac. Houtekamer c.s. gegund. Het bestuur werd geadviseerd naar een meer geschikte ber, plaats uit te zien. Besloten werd een spaar systeem op te richten, teneinde de minder financieel draag- krachtigen te helpen door weke lijks of maandelijks op een stor tingsboekje bedragen van niet minder dan f 1 te incasseren. serooskerke (W.). Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Woens dag om 7.30 uur vergaderen. Op de agenda komen o.a. de vol gende punten voor: Voorstel tot medewerking bij het stichten van een nieuwe school voor set C.V.O., wijziging van de politie verordening en bouwverorde ning en behandeling van het verzoek van de afd. Middelburg van de Kon. Jagersvereniging om maatregelen te treffen tegen loslopende honden in het veld. BRUINISSE. De woningbouw. Het aantal woningen aan Brul- nisse de erstvolgende drie jaar, volgens bouwvolume toegewezen aan onze gemeente bedraagt, zo als gemeld, 6. Waar Bruinlsse vo rig jaar ln het geheel geen bouw volume kreeg zjjn reeds een aan tal aanvragen voor het bouwen van een nieuwe woning ln behan deling van mensen, die gebruik willen maken van hun herhouw- plicht, omdat hun huls ln de oor log verwoest werd. Evenals overal elders, komt de gemeente aan het getal van zes dan ook wel tekort. Prachtig Initiatief. Een aantal leerlingen van de openbaar lagere school ln de leef tijd van 6 tot 9 jaar nam het ini tiatief om ten bate van de kan kerbestrijding een toneelvoorstel ling te organiseren, met eigen ge maakt toneel, eigen toneelstukjes en wat er meer bij behoort. Ze gaven deze voorstelling aan hun vriendjes en vriendinnetjes bjj een hunner ln de hulskamer te gen 5 cent entree per persoon. ziekikzee. Varkenshouders vergaderden. Onder voorzitterschap van de heer G. M. bij de Vate heeft de varkenshoudersvereniging „Tot Steun" haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter deelde mede, dat het afgelopen jaar ta melijk goed is geweest voor de vereniging. Dit bleek ook uit de jaaiverslagen, waarin vermeld werd, dat de ontvangsten f 1465,20 bedroegen en de uitga ven f928,84; alzo een batig slot van f 536,36. Met het saldo van I 1949 is er thans f 2243,51 in kas. I De aftredende bestuursleden de heren F. I. Berrevoets en M v. d. Hoek werden herkozen. In Juni zullen als gewoonlijk weer alle dieren worden ingeënt; de helft der kosten hiervan zullen uit de kas worden betaald. Be sloten werd om zo mogelijk op nieuw 80 pet. uit te betalen voor verlies van een varken. In de plaats van de heer Ant. Berrevoets, die zijn ontslag vroeg en door de voorzitter har telijk dank gezegd werd voor zijn werk, werd de heer C Wuijens aangesteld als oormer ker. OOSTERLAND Afdeling Z.L.M. vergaderde. Donderdagavond hield de afd Oosterland van de Z.L.M. in het Dorpshuls een algemene vergade ring, waar als spreker optrad de secretaris van de Z.L.M., mr T F. G. Schllngemann. De vergadering werd geleld door de heer C. M. Zeij'.er. Mr Schllngemann sprak over „Waar gaan we op organisato risch gebied naar toe? Publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie, Stichting voor de Landbouw of landbouworganisatie Hij schetste de voor- en nade len van de bedrijfsorganisatie, die vermoedelijk de naam van Land bouwschap zal verkrijgen en ver ordenende bevoegdheid zal ont vangen. Op een zestal pilaren zal dit gebouw van de Landbouw schap worden gefundeerd, nl. drie landbouwers- en drie landarbel- dersorganisatles, zodat ook de Z.L.M. hierin is vertegenwoordigd De contributie voor de Landbouw schap zal voor de Z.L.M.-leden worden verminderd. Ook de Stich ting voor de Landbouw zal kun nen verdwijnen, wanneer de nieu we vorm van organisatie een feit ls geworden. Hierna werden vele vragen ge steld, waarna nog enige practl- sche aangelegenheden aan de or de kwamen, zoals aardappelprij zen, gerstafleveringen enz. Mr Schllngemann Het een waarschuwend woord horen wat de vlasteelt betreft, daar ln het komende seizoen de prijs wel eens tienmaal minder kon zjjn dan thans. Met enige keurige films, w.o. de excursiefilm van vorig jaar naar Zwitserland en enige land- bouwjournaalfilms werd deze avond gesloten. TERNEUZEN. Monteur overreden. In de burgemeester Geillstraat ter hoogte van garage Kerckhaert heeft Vrijdagmiddag om ongeveer 6 uur een auto-ongeluk plaats ge had. De 23-jarige monteur A. van de Berge was ter plaatse bezig met het repareren van een vis- auto, toen een achter deze auto geparkeerde vrachtauto van de Kon. Marechaussee door een der chauffeurs op gang werd geslin gerd. Het bleek echter dat de vrachtauto niet vrij gezet was zo dat deze bij het aanslaan van de motor zonder chauffeur met volle vaart achteruit reed, de visauto in de richting van het parkeer terrein dirigeerde en zelf tegen het huis van de heer J. Adriaan se aanreed, waardoor de voorge vel belangrijke schade opliep. Door dit voorval kwam v. d. Ber ge onder de wielen van de vis auto terecht. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht voor het nemen van een foto. Naar men ons mededeelde zou v. d. Berge niet ernstig gewond zijn. axel. Zilver jubileum bij de brandweer Donderdagavond was het voor onze plaatselijke brandweer een bijzondere avond. Niet aileen werd aan het gehele korps officieel mo- del-kleding uitgereikt, maar te vens was het voor één der leden, de heer J. F. Lensen, het ogen blik van huldiging, wegens het zilveren Jubileum in dienst van dit vrijwilligerscorps. Door de commandant, de heer H. J. Hoebé Hz., werd de jubila ris van harte gefeliciteerd. Deze reep tevens de gelegenheid aan het gemeentebstuur van Axel, vertegenwoordigd door burgemees ter van Oeveren en de Gemeente secretaris, de heer Maris, dank te brengen voor hun voortdurende belangstelling. De burgemeester sprak de heer I.eusen eveneens toe en zeide trots te zijn op het korps en de gele verde prestaties. De heer Lensen werd op 1 Ja nuari 1926 aangesteld als brand gast-hoornblazer, zo vertelde de burgemeester. De hele ontwikke ling van de brandweer heeft hij meegemaakt, vanaf handpomp tot motorspuit en autobrandweer. Met succes nam hij deel aan alle wedstrijden en dus ook aan de geleverd^ prestatie te Deventer. De burgemeester kon hem nu moeilijk nog 25 jaar toewensen, maar spelde de bescheiden en plichtsgetrouwe brandweerman het Kruis voor 25 jaren brand weerdienst op de borst. Tevens overhandigde hij hem nog een fraaie oorkonde namens de Ver eniging van Brandweer-Comman danten. Enigszins onder de indruk dank te d8 heer Lensen de Burgemees ter en de Commandant voor dit huldeblijk. „De Oranjeruiters". Donderdagmiddag hield de Lan delijke Rijverenlglng „De Oranje- ruiters" te Axel haar drukbezoch te jaarvergadering in „Het Cen trum". In deze huishoudelijke ver gadering zei de voorzitter, de heer A. J. Schieman, dat de vereniging blaakt van activiteit en ondanks de mechanisatie in de landbouw de toekomst optimistisch tege moet gaat. M.a.s. werd benoemd tot in structeur de heer Jac. de Feijter Jzn. De scheidende instructeur, de beer C. de Feijter Azn, werd dank gezegd voor hetgeen hij zovele ja ren had gedaan. De heer Jac. de Feijter Jzn behaalde het prov. kampioenschap individuele dres suur, terwijl meerdere leden prij zen behaalden. Na afloop dezer 140. Filo en Dr Spriet hoorden het naderend hoefgetrappel; om kijkend zagen zij tot hun grote verwondering de twee kerels op hun paarden naderen, voorafgegaan door hun geleiders. Deze liepen nu hard vooruit zij groetten Filo en Dr Spriet en hun stambroeders en begonnen opgewonden te praten. „Daarr komen twwee grrrote rrrruiters, met krrralen en mooie dings en lekkerrrr snoep! Intussen waren de beide ruiters genaderd. Zij namen zwierig hun hoed af en Umbro, de dikste, groette vriendelijk. „Lapampa! Seigneur! Is U wellicht de veelgeroemde Dr Spriet!?" „Juist!" zei deze verrast. „Dat ben ik!" „Lasamba! Ik dacht het al! Is het waar, dat U thans op zoek bent naar de zeldzame Slabasstrium Unicum, Seigneur?" „Juist!" riep Dr Spriet geestdriftig. „Ik heb 'm al gevonden, samen met dit jongmens, ehFilo FopJa! Hier zit-ie, veilig in mijn trommel!" „Aha! U is dus op de terugtocht? Welnu, neemt plaats op onze paarden, wij zijn eveneens op weg naar de beschaafde wereld Je begrijpt, dat onze vrienden deze uitnodiging graag aanvaard den. Zij namen afscheid van de Barsebazen, klommen bij Siem en Umbo op de paarden en voort ging het, terug naar Endereinde Totdat, na 'n poosje, Dr Spriet een opgewonden kreet gaf en naar 'n plek op de grond wees (Ingez. pr "g, advert.) rh< bestrijdt de rmailsche aandoeningen lAet R 12 is bet mogelijk de meestal voor een doeltreffende behandeling van rheuraatiek benodigde grotere hoeveel heden in een kort tijdsbestek ln te nemen De gunstige uitwerking van dit anti- rheumapreparaat ronder onaangename of schadelijke nevenverschijnselen werd door proefnemingen bewezen. R 12 ls werkzaam in vele gevallen van spier-, zenuw- en gewrichtsrheu- matiek, spit, ischias, lumbago, verkoud heden en pijnen. Pas de resultaten van pharmacologlsche en klinische proefnemingen hebben het mogelijk ge maakt R 12 ook voor het publiek ter beschikking te stellen. Kuur verpakking, inh. 48 tabletten, Gld. 3.20Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. vergadering werd een gemeen schappelijke koffiemaaltijd gehou den. Des avonds werd voor een stampvolle zaal de jaarlijkse rul- teravond gehouden, die een waar succes werd. De voorzitter, de heer A. J. Schieman, wees op het feit, dat het grote bezoek aan hengsten- keurlngen wel bewijst, dat de in teresse voor het paard bfl de plat telander niet verdwijnt. De strijd tussen paard en motor is niet vij andig, maar gemoedelijk. Na een komisch toneelstukje: „De wonderdokter" en enkele mu zieknummers, hield de heer A. de Feijter Jzn een causerie over: .Reisindrukken uit Amerika en Canada". Verder werd de avond gevuld met de opvoering van de kluchti ge 3-acter: „Welkom binnen". Er was een tombola en aan de uit gang werd gecollecteerd voor de Band Nederland-Indonesië. Bouw van een graansilo. Op de Axelse Sassing zal by 't kanaal onder auspiciën van de C.B.T.B. een graansilo verrijzen, benevens magazijnruimten. Er komt een toren, vanwaar de laad- installatie wordt bediend door een luchtspoor. De breedte van het voorfront zal ca. 45 m bedragen en de capaciteit van de silo 3 mil- lloen kg. De aanbesteding heeft reeds plaats gehad en met de fun deringswerken is reeds begonnen. EXTRA KERKDIENST. Arnemuiden: Geref. Gemeente: Woensdagavond half acht ds de Wit. Gemeenteraad Kloetinge, In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering gaf burgemees ter Schiramelpenninck van der Oye allereerst een jaaroverzicht. In de commissie tot wering van schoolverzuim werd vervolgens gekozen de heer H. de Blaay. Een verzoek van de Jagers vereni ging te Middelburg tot vaststel ling van een verordening Inzake loslopende honden, die de wild stand kunnen schaden, werd af gewezen, daar deze zaak afdoen de ln de jachtwet geregeld is. Met de door G.S. voorgestelde verho ging van de wethouderssalarissen ging de raad accoord. Over het voorstel tot uitbrei ding van het aantal leden van het Burgerlijk Armbestuur ontspon zich een vrjj fel debat tussen de heren Schipper (P.v.cLA.) en Bui tenhuis (A.R.). Op de beschuldi ging tegen de uitbreiding te zyn, omdat er toch reeds een A.R. in het B.A, zit, antwoordde de heer Buitenhuis o.m., dat hfl er trots op was lid te zijn van een party, die momenteel overal buiten wordt gesloten en dat men hem dan ook zeker niet van zulk een poli tiek gedoe mag verdenken. Het voorstel werd vervolgens aange nomen met de stemmen van de leden Schipper, Leys (P.v.d.A.) en Koster (C.H.) voor, Buitenhuis tegen en Van Llere (C.H.) blan co, terwijl de heren Lenshoek en Straub zich als leden van het B. A. van stemming onthielden. Besloten werd vervolgens tot een bijdrage van f 10 voor het 75- jarig jubileum van de ambachts school te Goes en tot een van 2 cent per lnw. voor de ziekenhuis commissie. De raad stemde hierna in met het aangaan van een tweetal kas geldleningen van f 30.000.en f20.000.terwijl een bijzonder crediet van f 100.000 zal worden aangevraagd voor woningbouw. De heer H. L. van der Kaa werd met algemene stemmen be noemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school. Bij de behandeling van de be groting sprak de heer Buitenhuis als rapporteur van de commissie van onderzoek, zijn waardering uit voor het algemeen beleid van B. en W., al betreurde hij het te moeten wijzen op het aanzienlijke tekort van f 8100, dat gedekt zal moeten worden door een bijzon dere uitkering. Na uitvoerige be spreking, waarbjj o.a. bleek, dat aan de tijd. gemeentebode ontslag is verleend, werd de begroting vervolgens met enige kleine wij zigingen aangenomen. zaterdagmiddagvoetbal. S.V.D. EN SEROOSKERKE SPELEN GELIJK. Het is weer een spannende Zaterdag geworden met soms ver wonderlijke uitslagen, die meerdere mutaties op de algemene rang lijst noodzakelijk maken. Op een enkeling na bleven korfbal-cijfers uit en is juist een 3-tal gelijk-spelen in de le klasse opvallend. Ie KLASSE. Arnemuiden IIArnemuiden II 15; V.S.O. I— Ds P. v. d. Schaaf deed intrede te Vlissingen Na in de ochtenddienst beves tigd te zijn door ds a. Verschoor, die een predikatie hield n.a.v. Joh. 3 29 en 30 heeft ds P. van der Schaaf gisteravond zijn intre de gedaan in de Geref. Kerk van Vlissingen. Na gelezen te hebben 1 Cor. 2 vers 15 en 1 Cor. 3 vers 517, hield ds v. d. Schaaf zijn intrede preek n.a.v. Gal. 1 39. Hij zeide o.m. te komen „met het Evangelie in zijn handen en de vloek boven zijn hoofd: het Evan gelie ter opheffing van de vloek en de vloek ter bescherming van het Evangelie. Ds v. d. Schaaf vroeg de gemeente niet meer van hem te verlangen dan het Evan gelie, opdat noch hü, noch de ge meente zou vergaan. Na de prediking verwelkomde ouderling B. H. Ligteringen na mens kerkeraad en gemeente de nieuwe predikant en zijn echtge note, waarbij hij wees op de heer lijkheid en verantwoordelijkheid van het ambt. Hij wenste ds v. d. Schaaf Gods kracht, wijsheid en zegen toe, waarna de gemeente de nieuwe leraar de zegenbede uit het 3e vers van Ps. 134 toezong. Ds A. Elshout van Koudekerke sprak namens de classis Middel burg der Geref. Kerken zijn vreugde uit over het feit, dat het predikantencorps op Walcheren weer versterkt ls waarna de nieuwe predikant ds Verschoor dank zegde voor de wijze waarop hij hem bevestigd had en opmerk te met vreugde naar Vlissingen te zijn gekomen waarvan hij de in druk had dat het hem spoedig 'n zeer vertrouwd tehuis zou wor den. Tot de vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen in Vlissingen zei hij, te hopen, dat de Geref. en andere kerken door de kracht van het Evangelie over wonnen mogen worden en ook in uiterlijke openbaring tot eenheid mogen komen. Voorts richtte hij zich nog tot de vertegenwoordi gers van het ziekenhuis Bethesda en het gemeentebestuur, dat ver tegenwoordigd was door mr B. Kolff en de weth. W. Poppe en de gemeente-secretaris de heer A. de Beijl. Ook afgevaardigden van kerken uit de omliggende ge meenten woonden de intrede bij. (Ingez. mededeling advert.) De Ned, Herv. Kerk te Hein- kenszand heeft toezegging van be roep gedaan aan cand. dr A. F. J. Klijn te Doorn. Colljnspl. Boys I 81; Wol- phoartsdijk IKloetinge I 11; V.C.K. I—Rillandia I 2—2; We meldinge IKapelle I 00; Krabbendyke INieuwdorp I 1—5. Wat wel de grootste verrassing van deze wedstrijden was, was het gelijke spel van Kloetinge tegen de hekkensluiters van Wol- phaartsdijk. Kloetinge dat welis waar protest in diende, zakte daardoor een plaatsje. De moei lijkheden om een gelijk aantal punten als Nieuwdorp te verkrij gen zjjn groter geworden, te meer daar deze spelers een flinke over winning op de oud-kampioenen van Krabbendijke behaalden en met 3 punten voorsprong de lei ding namen. Arnemuiden blijft op de 2e plaats volgen en zal iedere misstap van Nieuwdorp ongetwij feld trachten af te straffen. V.C.K. liet zich door de snelle voorhoede van RiUandia niet van de wijs brengen en deelde de pun ten van vorige week, nu geheel niet gescoord werd. Daardoor blijft Wemeldinge zijn oude kracht op eigen veld behouden. 2e KLASSE A. Kats I—'s-Heer Hendrlkskindcren I 42; S.V.D. ISerooskerke I 22; De beide anderen werden afgelast. Een opmerkelijke prestatie le verde S.V.D. door tegen Seroos kerke een gelijkspel te leveren. De positie van de leiders komt daardoor evenwel niet in gevaar s-H. Hendrikskinderen werd met een nederlaag meer door Kats naar huis gestuurd. 2e KLASSE B. Rillandia II— Wemeldinge II S0; Veere II1 Kapelle II 7S; De beide anderen werden afgelast. In tegenstelling tot de verwach- overwinning van Rillandia heeft Veere uit een ander vaatje getapt, en maakte er dan ook flinke cijfers van. 2e KLASSE C. Meeuwen I Nieuwland I 63; Serooskerke II te V.C.K. II 6—11; R.C.S. I—Nieuw dorp n 3 Met het dragen van de rode lan taarn is thans Nieuwland belast. Arnemuiden heeft eindelijk de lei ders 's-Heer Arendskerke inge haald maar blijft nog even op de 2e plaats staan omdat het doelge- middelde van 's-Heer Arendsker ke beter is. In Vrouwenpolder moesten de beide keepers niet minder dan 17 keer in het net vis sen. Koudekerke wist de belang rijke punten mee te nemen. Nieuwdorp kon het inderdaad in Souburg niet halen en moest de overwinning aan de gastheren Ia- ten. 2e KLASSE D. Hoek I—De Beren 1111. Door de grote overwinning heeft Hoek zich nu vaster op de leidersplaats genesteld en het zal niet eenvoudig zijn om haar hier vandaan te krijgen. 2e KLASSE E. Spul IIZaain- slag III 111; Zaamslag n Kloetinge III 52. Zoals verwacht, hebben de derde elftallen van Zaamslag en Kloe tinge een nederlaag meer moeten inschrijven. Spui dat nu de 2e plaats bezet heeft, moet er echter nog niet aan denken om de kroon dragers Driewegen voorbij te streven. Goes Lyceumvereniging gaf geslaagde uitvoering. Voor een volle Schuttershof zaal gaf de „Vlam", de leerlingen vereniging van het Goese Lyceum Zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering. Het hoofdpunt van het programma vormde de opvoering van het toneelstuk „Als de klok waarschuwtDoor de goede vertolking van dit stuk kan deze avond alleszins geslaagd heten. Bij de opvoering van dit stuk is ge bleken dat ondér de leerlingen van het Goese Lyceum goede ac teurs en actrices schuilen. Vooral de hoofdrollen bleken in goede handen te zijn. Mevr. Brouwer, goed voor haar moeilijke rol be rekend, was waarlijk een „chate laine" en kapitein Brouwer een zeerob, die de zilte zeelucht als het ware op de planken bracht. Dokter van Gendt toonde vooral zijn kwaliteiten aan het slot van het stuk bij zijn ontmaskering. Ook de andere rollen werden goed gespeeld. Bepaald zwakke plekken waren er eigenlijk niet. De regis seur, de heer J. van der Woude, komt alle eer toe voor zijn werk, evenals de heer H. M. van der Spoel, die de decors ontwierp. Het stuk zelf was een zeer amu sante spookgeschiedenis, die de toeschouwers tot het eind boeide en tenslotte een verrassende en interessante ontknoping had. Voor het toneelstuk trad het schoolzangkoor op onder leiding van mej. Pilaar. De avond werd geopend en gesloten door de voor zitster van „Vlam", mej. Jeanet van Broekhoven. Aan het slot kre gen de dames medewerkenden bloemen, terwijl de heren rookge rei werd aangeboden. Een dank baar applaus van het publiek be loonde de spelers en speelsters. Vanavond wordt nog een opvoe ring gegeven. DE SCHAAKCOMPETITIE. Goes en Vlissingen n kampioen. In de 1ste klasse van de Zeeuwse Schaakbond zijn nu alle wedstrijden gespeeld, terwijl ook alle afgebroken partijen werden gearbitreerd. De uitslagen wa ren: ZierikzeeV.U.K. 6*43J/j; Vlissingen—Middelburg II 5H— 4J^; VlissingenZierikzee 46; Goes—V.U.K. 7—3; V.U.K.— Middelburg II 5>£—4j4; Zierik zeeGoes 3Mü/i\ GoesVlis singen 5]4i'A', Middelburg II Zierikzee 4J/£5<4; Middelburg II—Goes 5V.U.K.—Vlis singen 55. De eindstand is: Goes Zierikzee Vlissingen V.U.K. Middelburg II 4 3 0 1 6 23 J416J4 4 3 0 1 6 21J4—18J4 4 112 3 19-21 4 112 3 17—23 4 1 0 3 2 19-21 In de 2de klasse A werd Vlis singen II kampioen. Er moet nog één wedstrijd gespeeld worden, welke voor de bezetting van de onderste plaats van belang is, namelijk Middelburg IIISou burg. Bovendien moeten nog en kele partijen gearbitreerd wor den. De stand is hier: Vlissingen II 6 4 2 0 10 3514—24J4 Middelburg III 5 2 3 0 7 25J4-22!4 Koudekerke 6 1 1 4 3 24J4—31^£ Souburg 5 1 0 4 2 20J4-27J* Nagekomen Advertentiën Algemene kennisgeving Heden overleed in het ziekenhuis te Mid delburg, nog geheel on verwachts, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer MARINUS KWEKKEBOOM, Weduwnaar van Pietemella Dekker, in da gezegende ouder dom van 83 jaar. Vrouwenpolder: C. E. MALJAARS— KWEKKEBOOM. H. MALJAARS. F. KWEKKEBOOM. M. KWEKKEBOOM— POLDERMAN. Grijpskerke: E. P. MALJAARS— KWEKKEBOOM. ABR. MALJAARS. Sint Laurens: J. KWEKKEBOOM. J. KWEKKEBOOM— GROENENBERG. Oostkapelle: P. ZEEVELD. Klein- en Achterklein kinderen en Verloofden Sint Laurens: C. DE BUCK. Sint Laurens, 3 Februari 1951. Noordweg 252. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 7 Februari 1951. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven, dat heden na een langdurig lijden zacht en kalm is overleden in de hope des Eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader en Broeder, de heer JAN DE DREU, in de ouderdom van 77 jaar en 7 maanden. Bergen op Zoom: J. DE DREU. J. DE DREU— VAN BOVEN. Baarland: P D. SCHOUT- DE DREU. Iz. SCHOUT. Geldermalsen: J. J. DE REGT— DE DREU. N. A. DE REGT. Baarland: 3 J. P. VAN WINGEN— DE DREU. J. J. VAN WINGEN. Oudelande: M. A. DE DREU. A. J. DE DREU— PONSE. A. M. DE DREU. C. T. DE DREU— VAN WINGEN. en Kleinkinderen. W. DE DREU. Oddelande, 3 Febr. '51. 'tHof „Watervliet" De begrafenis zal plaats vinden a.s. Woensdag 7 Februari. Vertrek van het sterf huis 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3