F1L0 FOP Zeldzame Plant PROVINCIENIEUWS Lezers grijpen naar de pen -*J?ORT KESltifllÜË en de „Handelsbelang" te Middelburg heeft nieuwe voorzitter» Donderdag 25 Januari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag 2.) Grote Paasveetentoonstelling te Goes. Op Dinsdag 6 Maart a s. zal te Qoe« een Paasveetentoonstelling worden gehouden. Reeds nu zijn er aanwijzingen dat op een grote deelname kan worden gerekend. Vooral de kwaliteit van het aan te voeren vee zal zeker niet min der zijn dan tijdens de in Nov. J.l. gehouden tentoonstelling. Voor een agrarisch centrum als Goes, tevens centrum van Zeeland, zo wel voor „de handel" als „de boer" zal deze markt aantrekkelijk zijn en de Goese veemarkt zal ook buiten de provincie daardoor nog meer bekendheid krijgen door zijn prima en grote aanvoer. Evenals vorig jaar is er voor de kampioenen van de afdeling Vetvee en Handelsvee een beker beschikbaar gesteld, terwijl voor elke afdeling en rubriek meerdere medailles en „eervolle vermeldin gen" aanwezig zijn. De regelingscommissie heeft besloten voortaan ieder jaar, be halve de Paasveetentoonstelling, nog een najaarsmarkt te houden waarvan de datum voor dit jaar nog nader zal worden vastgesteld. MIDDELBURG. Verhoging gasprjjzen. Nu de kolenprijs per 1 Januari j.l. opn;euw werd verhoogd, zien B. en W. zich genoodzaakt de gasprijzen eveneens te verhogen met het toegelaten bedrag van een halve cent per kub. meter, zo delen zij de raad mede. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de door het Bouwbureau gehouden openbars aanbesteding voor het bouwen van een landbouwschuur voor de heer A. Francke, Hondegeni seweg 1, te Serooskerke, luidt J. F. Dominicus, St. Laurens, f37.050; J. Walraven, St. Lau rens, f38.380; J. Adriaanse, St, Laurens, f38.925; L. de Rijk, Middelburg, f 39.025; Fa. J. van Wieringen, Alphen a. d. Rijn. f 39.600; K. Francke Zoon, Oostkapelle, f 39.666; Fa. J, Mesu Zn., Jt. Laurens, f 39.750 en Fa. J. Stoppels Zoon, Middelburg, f 40.200. VLISSINGEN. Benoeming. Benoemd tot onderwijzer aan de Oranjeschool te Vlissingen de heer R. Varel te Renswoude. KOUDEKËKKE. Uitslag verkoping. Ten overstaan van notaris Mr P. Loeit weraen Dinsdag j.l. in het openbaar verkocht: a. Huis a. d. Noordstraat nr. 25 mei schuur en 4.83.90 H.A, bouw- en weiland aan B. Bras se. voor f 14.JZ5. 0. 65 Are bouwland a. d. Dis- hoeaseweg aan Joos Vos voor f 1820. c. 3.84.40 H.A. bouwland a. d, Bergweg aan Joos Vos voor f 6727. d. 84.30 Are bouwland a. d. Bergweg aan Jb. Vos voor f 1433, e. 1.15.90 H.A. bouwland a. d, Vliss. Kleiweg aan Jb. Vos voor f2318. 1. 84.02 Are weiland aan de Vliss.straat aan Joos Vos voor f2100. g. Huis met tuin a. d. Vliss. straat B 465 aan A. Brasser voor f 5600. h. Huis met tuin a. h. Boks- wegje B 262 aan Jb. Vos voor f 2550. TEitNEUZEN. Amoon-avond. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen door de stichting „Door de eeuwen trouw" een goed be zochte avond belegd ter voor lichting van belangstellenden betreflende Ambon. Ds Starrenburg Ned. Herv. predikant te Sluiskil die Ambon uit zijn zendelingentijd kent, opende de vergadering en leidde met enkele woorden de spre kers in. Doordat de aangekondigde spreker, dr Kainama, plotseling voor militaire dienst was opge roepen, werd het woord gevoerd door de heer Kuhowal, die in treffende bewoordingen een overzicht gaf van het leven op Ambon, de thans heersende ar moede, voedseltekorten, gebrek en moeiten. Na een opwekking tot daadwerkelijke steun aan Ambon werd gepauzeerd, gedu rende weike tijd speldjes en lepeltjes ten bate van Ambon verkocht werden. Lezing van de heer Munzenbroek. Met verbazing nam ik kennis van het verslag van de lezing van de heer Munzenbroek te Zierik zee in uw blad van 15 Jan. 1.1. Wanneer de oud-leerlingen van de tuinbouwwinterschool zich over (para)psychologische onderwer pen willen laten voorlichten, dan ligt het vermoeden voor de hand, dat zij zich daarvoor wenden tot een deskundige. De heer Munzenbroek noemt zich niet alleen, zonder daartoe bevoegd te zijn, psycholoog en pa rapsycholoog, maar hij voert te vens wederrechtelijk de doctors titel. Over de inhoud van zijn lezin gen kan men slechts glimlachen. Het trieste is echter dat velen de door hem geuite onzin voor hogere wijsheid houden en dat een krant gelijk de uwe, blijkens het ver slag, deze charlataneske wartaal au sérieux neemt. Het is in het belang van de geestelijke volksgezondheid dat de heer Munzenbroek c.s. het op treden in het openbaar belet wordt. Dr W. H. C. TENHAEFF. Utrecht, 22 Jan. 1951. Bij 't bovenstaande tekenen wij aan, dat de opname in ons blad van een verslag van bedoelde le zing uiteraard geen instemming met de inhoud betekende. Red. Dieleman te Borssele. Vervolgens sprak de heer C C. van Helsdingen over de rechtskundige zijde van de hele Ambon-kwestie. Hij ging na het geen geschied was voor, tijdens en na de ronde-tafel-conferentie en staafde door groot wettelijk feitenmateriaal hoe de gang van zaken thans was en op welke gronden de regering hiervoor verantwoordelijk was. In felle bewoordingen zette hij dan ook uiteen, dat de Ambonees de huidige zaken zeer juist aan voelt: dit volk is zeer sterk te leurgesteld in het moederland doch weet gelukkig nog verschil te maken tussen regering en volk. Zy weet dat van de rege ring weinig goeds voor haar meer te wachten is, doch dat een groot gedeelte van het Neder landse volk ook thans nog alles zal doen om Ambon te helpen, 's-HEERENHOEK. Inwonertal verminderde. Op 31 Dec. 1949 woonden hier 743 mannen en 720 vrouwen, totaal 1463. Er werden 14 jon gens en 15 meisjes geboren, ter wijl zich 18 mannen en 23 vrou wen vestigden. 5 mannen en 9 vrouwen overleden; 32 mannen en 29 vrouwen vertrokken. In wonertal op 31 Dec. j.l.: 733 mannen en 720 vrouwen, totaal 1458. Er werden 18 huwelijken gesloten. SINT ANNALAND. Nieuwe Kerkorde. Deze week hoopt de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. een vergade ring te beleggen in de Consistorie der Ned. Herv. Kerk, die onder leiding staan zal van de consu lent, Ds B. G. A. v. d. Wiel, Ned. Herv. predikant en waar de Nieuwe Kerkorde besproken zal worden. THOLEN. Loop der bevolking. Eind 1949 waren er 3277 in woners. Er werden 64 kinderen geboren en er overleden 28 per sonen. 67 mensen vestigden zich en er vertrokken 119 personen. Het aantal inwoners op 31 De cember j.l. bedroeg 3262. RENESSE. Loop der bevolking. Op 31 December 1949 bedroeg het aantad ingezetenen 853 (434 m. en 419 vr.). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 19 (9 m. en 10 vr.), het verminder de door overlijden met 4 (2 'm, en 2 vr.) en door vertrek met 48 (23 m. en 25 vr.). Op 31 De cember 1950 bedroeg het inwo nertal door deze wijzigingen 842 (424 m. en 418 vr.). Er werden in 1950 5 huwelijken voltrok ken. Op 1 Februari zal men te Kerkwerve beginnen met het be volkingsonderzoek op T.B.C. Met de voorbereidende werkzaamhe den is men reeds aangevangen. Te Borssele vergaderde de Melkcontrole-vereniging. Door de heer Stroo uit Goes werd een en ander verteld over de melkcon- trole. De vereniging telt thans 16 leden, die samen 46 koeien bezit ten. Door de Muziekvereniging „Vooruit" te Waarde is Vrijdag en Zaterdag een buitengewoon ge slaagde muziek- en toneelavond gegeven, die bij de bezoekers best in de smaak viel. De landarbeider Stols uit St. Annaland kwam ter hoogte van de boerderij van D. de Rijke zo te vallen, dat hij een lichte her senschudding opliep. Op 26 Januari geeft de lande lijke ruitervereniging „Eendrachts ruiters" te St. Annaland in „De Gouden Leeuw" een uitvoering, De Gebr. de Waal te Yerseke gaan overschakelen op de Noord zeevisserij. Hun kotter Ye 93 is op de werf van P. de Klerk te Kruispolderhaven geheel omge bouwd. Aan de O.L. school te Zonne- maire is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd Mevr. BartelsSwart te Zierikzee. De heer Joh. Berman te Zonne- maire heeft bericht gekregen dat hem een hofstede In de N.O.-Pol- der is toegewezen. In Anna Jaeobapolder heeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Zang Veredelt" een goede uitvoering gegeven. De heer M. Moerland werd tevens gehuldigd wegens zijn 25-jarig lidmaatschap. Hem werd onder luid applaus het zilve ren insigne op de jas gespeld. De reorganisatie van de brand weren te Kortgene, Colijnsplaat en Kats vordert goed. Naar ver wacht mag worden zal de officiële overdracht van het nieuwe mate rieel in April a.s. plaats vinden. In de nationale Kerstétalage- wedstrijd, uitgeschreven door het Slagersvakblad „De Slagerij", heeft de heer J. G. L. Simmers te Zierikzee de derde prijs gewon nen. Tot voorzitter van het burger lijk Armbestuur te 's-Heer Abts- kerke is herbenoemd de heer B Markusse. Te Brouwershaven zal het be volkingsonderzoek op t.b.c. op 6 en 7 Februari plaats vinden. De raad van Oostkapelle zal op Donderdag 1 Februari a.s. des avonds om half acht vergaderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haaften, G. II. vn Kooten te Brandijk; te Vrie- zenveen, E. H, Broekema te Waardenburg en W. E. Heijboer te Geldermalsen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Benthuizen, Chr. van Dam te Werkendam en F. J. Dieleman te Borssele. Beroepen te Beekbergen, F, J. Militaire plechtigheid te Middelburg. Voor het front van de troepen is gistermiddag op de binnen plaats van de kazerne aan de Noordstraat te Middelburg de bronzen medaille voor twaalf jarige trouwe dienst de serge ant eerste klasse G. J. Holster van de COAK op de borst ge speld door de commandant der COAK, majoor J. Potteboom. Even voor vieren hadden de leerlingen van de COAK zich in carré opgesteld op de binnen plaats, toen majoor Potteboom en zijn adjudant, luit. L. H. d. Veen, het terrein betraden. Nadat luit. v. d. Veen het Kon. Besluit tot toekenning van de' medaille had voorgelezen, spelde majoor Potteboom ser geant Holster het eremetaal op de borst. Hij sprak daarna enige woorden van gelukwens tot ser geant Holster. Hij noemde hem een rijk man, niet zozeer van wege het stoffelijke bewijs van waardering voor zijn werk, maar omdat hij gedurende twaalf jaren zijn beste krachten voor het vaderland heeft mogen geven. Vervolgens feliciteerden de majoor en de lagere kaderleden de sergeant met deze onder scheiding. Dit geschiedde ten slotte ook door de klasse-oud sten. Toen dat achter de rug was, zei majoor Potteboom nog tot de troep: „Ik zou geen man voor het militair onderwijs zijn, als ik nog niet eens vertelde, dat wij in dienst nooit een bui ging maken. Wij buigen niet!" Nieuwe personenauto voor Gemeentewerken te Goes. De personenauto van de dienst voor gemeentewerken is 12 December 1950 enkele malen over de kop geslagen. Deze heeft daardoor een zodanige knauw gekregen dat herstel niet goed mogelijk is. Daarom stellen B. en W. de raad voor f 5200 toe te staan voor aanschaf van een nieuwe auto. Volgens B. en W. is dit de goedkoopste oplossing, Het ligt in de bedoeling om de aan te schaffen auto in de toe komst ook door de directeur van het gasbedrijf te doen ge bruiken. De huidige heeft een eigen auto waarvoor hij vergce ding krijgt, doch B. en W. wil len deze regeling met zijn op volger niet bestendigen. Overeenkomstig haar verzuek stellen B. en W. de raad voor aan de gemeente-vroedvrouw, mevr. M. E. StommenWolter- beek, per 1 December 1950 eer vol ontslag te verlenen. B. en W. stellen de raad voor de nieuwe straat, die zal wor den aangelegd tussen de M. A, de Ruyterlaan en het zuidelijk gedeelte van de Westsingel en uitmondende aan de Westzijde van de Piet Heinstraat, „Door manstraat" te noemen. Industriehallen te Goes. Op 9 October besloot de raad van Goes in principe tot de bouw van industriehallen. B. en W. delen thans de raad mee, dat er overeenstemming is bereikt over de bouw van 4 hallen. Hal 1 is bestemd voor de fa, W. Schipper Zn.; hal 2 voor de N.V. H. Merison Zn., ijzerhandel; hal 3 spaarstroom- Tuseka te Kapelle; hal 4a J. Nuyten te Kloetinge en hal 4b voor de Douwe Egberts Tabaks fabriek Depót te Goes. Voor de bouw is benodigd f 418.000, ter wijl de grondkosten zijn geraamd op f 59.086. De exploitatiekosten zijn ge raamd op f30.070, die geheel door huren zullen kunnen wor den gedekt. De hallen zullen in huur of huurkoop worden uit gegeven. B. en W. vragen een crediet van f418.000 en machtiging om tot verhuur en bouw van' de hallen over te gaan. V eilinysberichten KAPELLE. Veiling van 24 Jan. Kleine veiling: Goudrei nette 834 Jonathan 950, Cox's Orange Pippin 973, Gol den Delicious 945, Court Pen- du 10—26, Zure Bellefleur 2— 24, Glorie van Holland 731, Present van Engeland 429, Laxton's Superbe 310, Winter- scheer 13—23, Koningszuur 14 26, Rembour Mortier 9—15, Pondsper 28, St. Remy 937, Gieser Wildeman 747, Kleipeer 2137, Comtesse de Paris 18 36, alles per kg. Noten 25 ct. per 100 stuks. Uien 35, Breek- peen 34, Prei 1516, Spruit- kool 1036, Savoye kool 10 14, Rode kool 5, alles per kg. Knolselderij 6 ct. per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling v. 24 Jan. Gewone veiling: Goud reinette 1632, Jonathan 2042, Golden Delicious 33, Cox's Orange Pippin 3149, Present van Engeland 1221, Ellison Orange 19, Sterappel 8—12, Br. Alex. T ucas 21—29, Gieser Wil deman 3947, Kleipeer 1738, Pondspeer 30. Appels verpakt: Cox's Orange Pippin 6467, Jonathan 2767, Sterappel 2227, Laxton Super be 41—47. GOES. Veiling van 24 Jan.: Spruiten I 35—40, id. II 17—20, Andijvie 5759, Rodekool 8, Groenekool 820, Boerekool 17, Prei 811, Uien 24, Wijnpeen 23,50, alles per 100 kg. ST. ANNALAND. Veiling van 23 Januari. Uien middel 5,70 ,30, id. bonken 5,10, id. drielin gen 5,25, id. picklers 15,01. Alles per 100 kg. Aanvoer 150 ton. SCHERPENISSE. (Via de vei ling van St. Annaland.) Veiling van 23 Jan.: Uien middel 5,36. id. bonken 5, ld. drielingen 5,10, id. picklers 15,06. Alles per 100 kg. Aanvoer 50 ton. VEERE. Vismijn van 24 Jan. 639 kg exportgarnalen 2.03 19, 1437 kg schar 3046, 153 kg bot 3649, 39 kg ongesor teerde vis 4347, 520 kg schar- dijn 3645, 3100 kg garnalen (puf) 5. 131. Vliegmannen goede vrriends! Vliegmannen goede vrriends! Leve dapperrr bierrvatmannen!" riepen nu al die kerels en joelend en juichend stormden zij naar vorenVoor zij het wisten, waren Filo en Dr Spriet op de schouders geheven en werden zij in triomf naar het dorp van de Barsebazen gebracht! Daar was het al feest omdat Ruwaert, de hoofdman, jarig was, maar nu werd de vreugde nog groter wegens het bezoek van de beide helden, Filo en Dr Spriet! Ruwaert richtte een groot feestmaal aan. „Maak grrroot tafelll!" beval hij zijn mannen, „brrreng lekkerrr spijsvoedsellll! Veellle héél vele spijsvoedselll!" Nu, het kwam vlug voor elkaar! Van een halve boomstam werd een tafel gemaakt en er kwamen werkelijk een heleboel spijzen, maarof ze lekker waren? Ruwaert vond ze in ieder geval heerlijk, dat zie je wel, maar Filo en Dr Spriet hadden er niet zoveel trek in, geloof ikHet zag er allemaal nogal rauw en ongewassen uit„Hmdat Filo, „Als ik er niet van eet, wordt Ruwaert misschien boosWacht eens, ik heb 'n idee...;." Hij wendde zich tot Ruwaert„Dappere hoofdman, luister eens!vroeg ie. Sportnieuws TAFELTENNIS. Bekend speler naar Zeeland. Zoals wij reeds eerder berich ten, zal de bekende Nederlandse tafeltennisspeler Will van Zoelen deze winter om de 14 dagen naar Zeeland komen voor het geven van demonstraties, het spelen te gen Zeeuwse tafeltennissers en voor het geven van algemene toe lichtingen op het spel. Het eerste bezoek zal plaats vinden op Woensdag 31 Januari aan Oost burg in de zaal de Vuyst. Alle tafeltennisliefhebbers zijn daar van harte welkom. Op 10 Maart wordt in de grote veilingshal te Middelburg een groot C-tournooi georganiseerd; waaraan het persoonlijke kam pioenschap van Zeeland zal zijn verbonden in de klassen 2A, 2B, 3 en 4. Er zal worden gespeeld aan 12 tafels in pools van zes De twee teams van de C.O.A.K, zullen helaas niet verder aan de competitie kunnen deelnemen, zulks l.v.m. het vervroegde ver trek van de militaire scholieren. Dit is jammer, want beide ploe gen bezetten in hun afdeling de tweede plaats. Er zal echter ge tracht worden van de nieuwe C.O A.K.-leerlingen dadelijk twee nieuwe ploegen samen te stellen, zodat deze de open gevallen plaat sen kunnen innemen. Dc Middelburgse Damclub wederom kampioen van Zeeland In de voor het kampioenschap van de Zeeuwse Dambond ge speelde wedstrijd (hoofdklasse) tussen D.O.S. I van de stichting Vrederust te Bergen op Zoom en M.D.C. I bleek Middelburg de sterkste te zijn. De uitslag is: C. P. van BovenJ. L. Stroo band Jr. 02; A. v. d. Kreeke M. F. de Jonge 02; H. Brouwer Strooband Sr. 11; A. Hol lestelleW. Boogaard 02; H. WagenaarG. Overtveld 02; F, OppeneerP. Ph. de Ruijter 11; J. v. DijkA. Walraven 02j C. den EngelsmanD. Davidse 02; C. SuurlandC. P. de Vos 1—1; W. DommisseH. Meerman 1—1; De Middelburgse Damclub won dus met 164 en behaalde daar mede voor de 3e achtereenvolgen de maal het Hoofdklasse-kam pioenschap van Zeeland. Vlissingse damclubs wonnen van Kapelle, De damclub Vlissingen I is in het strijdperk getreden tegen Ka pelle I met als resultaat een 14 6 overwinning voor de Vlissingers. Johs de SmetA. v. d. Schraaf 2—0; L. GoedbloedC. van Liere 1; P. MaasC. v. d. Schraaf 20; O. HellingaJ. Ossewaar- de O2; W. SijsouwJ. Ganse man 11; M. MaasChr. Kor- stanje 20; G. v. d. VoordeIz. op 't Hof 11; L. LabruijereJ. Walraven 20; C. FranckeC. van Overloop 20; P. van Belzen -J. Korstanje 11; totaal 146. Kapelle II verloor met 911 van Vlissingen II: A. J. BlokpoelC. Blanken- burgh 20; E. VerschoorC. Sul- sters 02; P. van OorschotJo LiereNout 20; J. KostenG. de Rijder 02; G. BraamJan Mol 02; J. RijkseJ. de Neef I1; Joh. LuwemaE. Sinke 2 0; J. GeljonM. Ganseman 2— A. SchotG. Lepoeter 02; C. BestJb. Ganseman 20. Totaal II—9. De Volleybalcompetitie. In de afdeling A heren won E. V. V. C. met 3—1 van M.V. C„ maar dat was niet voldoende om de eerste plaats te behouden, want Wilno behaalde drie over winningen achter elkaar en nam daardoor de kop over. De Zee vaartschool en Walcheren moes ten met 30 het onderspit del ven, terwijl E.W.W. met 31 ver loor. Doordat de Zeevaartschool zowel Walcheren als de C.O.A.K. met 30 klopte, klommen de toe komstige zeelieden op naar de derde plaats. Walcheren won re glementair met 30 van de C.O. A.K., terwijl E.W.W. en Marathon eerlijk deelden (22). In de afdeling B behield de C. O.A.K. de leiding dank zij een re glementaire 30 overwinning op Marathon ILWilno II Zegevierde met 30 over E.V.V.C. III en be hield dus de tweede plaats. De re serves van de Zeevaartschool wonnen reglementair met 30 van Marathon II. terwijl de Rijks politie met 30 verloor van M.V. C. II. De Politie Vlissingen kwam nog wat steviger op de onderste plaats door een 30 nederlaag tegen E.V.V.C. II. Bij de dames bleef E.W.W. on geslagen aan de kop door een 30 zege op Walcheren. De U.L.O. Vlissingen stuurde de dames van Marathon met een 30 neder laag naar huis. SCHAKEN. SouburgVlissingen II 44. Mr M. A. Terwoert gekozen. Tot opvolger van de heer D. F. P. Hoegen, als voorzitter van de Middelburgse Vereniging „Han delsbelang", die z(jn functie neer legde om gezondheidsredenen, is in een Dinsdagavond gehouden vergadering na enige discussie aangewezen Mr M. A. Terwoert, advocaat en procureur te Middel burg. In zjjn openingswoord wees de wnd. voorzitter, Mr J. J. Snoep, erop, nadat hij speciaal de heren L. A. Stofkoper en G. v. Neder- veen, resp. ere-voorzitter en ere lid, had verwelkomd, op het drei gende gevaar van een oorlogseco nomie, die ook op de midden- standsbedrijven zal gaan drukken, Mr Snoep wees erop, dat men met trots mag terugzien op de voort gaande herbouw van de binnen stad en hij uitte zijn respect voor de zakenlieden, die herbouw aan durfden. Hij sprak de hoop uit, dat ook de nog bestaande gaten in het stadscentrum spoedig mo gen zijn verdwenen. Hij dankte de voorzitter en de secretaris, de heren D. F. P. Hoe gen en C. W. Dhuij, voor hun vele werk en wenste hen spoedig een algeheel herstel toe. VERZOEK „EXCELSIOR' In behandeling kwam een schrijven van de muziekver. „Ex celsior" met het verzoek een ver tegenwoordiger aan te wijzen in de commissie voor het grote con cours der vereniging op Tweede Pinksterdag te Middelburg, Besloten werd „Excelsior" me dewerking te verlenen met het oog op het grote belang, dat het Middelburgse zakenleven bij dit concours zal hebben. Er waren voorts klachten bin nengekomen over een te rigou reuze toepassing van de bouwver ordening bij de herbouw. Deze klachten waren onderzocht en een bespreking met B. en W. was er over gevoerd. Toegezegd werd, dat de verordening met de grootst mogelijke soepelhid zal worden toegepast. VOORZITTERS VERKIEZING. Vervolgens kwam de verkiezing van een nieuwe voorzitter aan de orde. Het bestuur had candidaat gesteld Mr M. A. Terwoert, nadat verschillende zakenlieden, die Officiële Publicatiën Uitbreidingsplan. B. en W. van Goes brengen ter open bare kennis, dat het plan tot herziening van het „Uitbreidingsplan 1942", zomede de bebouwingsvoorschriften, waarin de bestemming in het plan van uitbreiding in onderdelen bepaald, nader wordt om schreven, zoals een en ander is vast gesteld bij besluit van de Raad van 3 Februari 1950, no. 16, is goedgekeurd bij beschikking van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 12 Januari 1951 onder no, 680/223, 3e afd. Een en ander ligt in uitvoerige kaarten ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Woningwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat: 1. door Jacq. van Velzen q.q. K. Graaf land ontheffing is gevraagd van art. 26, lid lf der bouwverordening voor het her bouwen van een pand aan de Lange Delft (kad. bekend sectie C. nr. 2681 ged.) 2. door Jhr. Mr D. H. van Doorn q.q. N.V. Mij. van onroerende goederen „Het Middenstandshuis" ontheffing is gevraagd van art. 26, lid 1, der bouwverordening voor het herbouwen van een pand aan de Markt (kad. bekend sectie L nr. 185 ged.). Van 20 Jan. t.m. 5 Februari a.s. kunnen tegen verzoeken, die ter inzage liggen ter gemeente-secretarie, 2e afdeling, be zwaren worden ingediend. Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. der gemeente Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 30 Januari 1951, des voormiddags van 9.30—10.30 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Consultatiebureau, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor in enting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is *het gewenst, dat bij de aanmelding wordt medege bracht het trouwboekje der ouders. burg tegen Vlissingen II. De Vlis singers, die tot nu toe geen puntje verspeelden, moesten ditmaal met een 44 gelijk spel genoegen ne men. Vermoedelijk zal het ook na arbitrage der beide afgebroken partijen op een puntenverdeling uitdraaien. De gedetailleerde uit slagen waren: A. J. Niemarht A. Mast 10; C. J. van Zweden B. Steinhauser, afgebr.; J. C. BreelT. Desem 10; W. J. Goor H. Meyers afgebr.; P. Wouters S; Kelde*. 0—1; I. Zense—T. J. Bialek 10; P. PuntH. Steke- tee 01; M. E. Essersvan Noppen 0I; J. KemelingJ. J. Kroon 01; P. de RijckeJ. van Wijnen 10. De stand Is nu: Vlissingen II 4 3 10 7 2354—l-IJl Koudekerke 5 2 0 3 4 21—25 Voor de 2de klasse A. van de soubtng'KC 41123 w/,-i9'A Zeeuwse Schaakbond speelde Sou- Middelburg ui 31022 13-15 door het bestuur voor deze func tie waren aangezocht, daarvoor hadden bedankt. Mr Terwoert werd gekozen met 26 stemmen voor, 5 tegen en 10 blanco. Mr Snoep verklaarde van me ning te zijn, dat de nieuwe voor zitter deze taak met veel enthou siasme op zich zal nemen en hij sprak de wens uit, dat. het hem moge gelukken de slapende ver eniging tot nieuw leven te bren gen. Daarna overhandigde hij Mr Terwoert de voorzittershamer. TOESPRAAK Mr TERWOERT. Mr Terwoert verklaarde met enige schroom zijn functie te aan vaarden en hij hoopte het In hem gestelde vertrouwen niet te be schamen. Hij zal open staan voor alle initiatieven der leden. Mr Terwoert wees er op, dat de be staansbasis van Middelburg, hoe wel zeker niet aan een zijden draad hangend, toch smal is, nu er zo weinig Industrieën zijn, die voor buiten Zeeland werken. De voornaamste bestaansbron is de verzorging van de stad zelf, ter wijl Middelburg sterke aantrek kingskracht uitoefent op het plat teland, hetgeen moet worden ge stimuleerd. Een onderwerp van bespreking zal ook steeds moeten zijn een betere verbinding met het omliggende land. Na enige discussie besloot de vergadering geen bezoldigd seere taris te benoemen, niaar het be stuur te machtigen over te gaan tot de aanstelling van een bezol digd administrateur. Bij de rondvraag werd tenslotte nog ernstig geklaagd over de meer dan onprettige toestand, nu de Stationsbrug nog steeds niet in gebruik kan worden genomen. Waterstanden Keulen 686 (plus 0.22)Ruhrort 934 (plus 0.39); Lobith 1480 (plus 0.19); Nij megen 1210 (plus 0.15); Arnhem 1160 (plus 0.14); Eefde 643 (plus 0.06); Deven ter 529 (plus 0.11); Borgharen 4383 (—0.40) Belfeld 1649 (—0.34); Venlo 1591 (-0.28); Grave 832 (plus 0.20)alle stuwen op de Maa's zijn geopend. Opgemerkt wordt dat Keulen ongeveer zijn topstand heeft be- r ;kt. Nagekomen Advertentie Heden nam de Heere tot Zich onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder MAATJE GESCHIERE Weduwe van Reinier van der Welle in de ouderdom van 75 jaar. Fs. 73:12b (berijmd). Goes: N. P. JOBSE— VAN DER WELLE. C. JOBSE. Middelburg: P. N. NONNEKES— VAN DER WELLE. R. NONNEKES. Haarlem: J. A. VAN DER WELLE. A. VAN DER WELLE- DE HAAN. Vlissingen: A. J. VAN DER WELLE. C. M. VAN DER WELLE—STURM. Kleinkinderen en Achterkleinkind. Middelburg, 24 Januari 1951. Molenwater 105. Liever geen bezoek. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Zaterdag 27 Januari a.s. Vertrek van het sterf huis 3 uur. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË INDRAPOERA 24 te Aden verw. naar Makassar. ORANJE pass. 24 Gibraltar naar Amsterdam. CHITRAL pass. 23 Kp. Bon naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Van Vlissingen vertrokken 23 Januari: GRUNO naar Middelfarth. Gepasseerd naar Antwerpen 23 Januari: REMMERD van Rotterdam. CORNELIS van Denemarken. MICHAEL SVVEN- DEN van Djieppe. ALBATROS van zee. TIMOR van Londen naar Gent. ARKEL- DIJK van Lc Havre. NIJENBURG van Stockholm. MARIANTE van Londen naar Gent. HOOP OP ZEGEN van Fax. Sleepboot „SCHELDE" met sleep van Gent. ZEEDIJK van Rotterdam. AAG- TEDIJK van Rotterdam. 24 Januari: GAASTERKERK van Zuid Afrika. Gepasseerd van Antwerpen 23 Januari: ABBEKERK naar Rotterdam. LAAG- KERK naar Rotterdam. MAR GAR ETH A naar Ipswich. 24 Januari: BREEHELLE naar Hamburg. E.N.E. SCHEER naar zee. ALCIOXE naar Hamburg. Wat brengt de Radio? Vrjjilag 36 Januari 1951. HILVERSUM I (402 M.) i VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram, 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.3Ó Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.12 Voor de huisvrouw, 9.22 Gram. VPRO: 10.00 Psycho logische causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Voor dé vrouw. 11.15 Pianovoordracht, 11.40 Voordracht. AVRO: 12.00 Orgel en viool. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO- allerlei. 13.20 Theaterorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Oude Frans? Romances. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram. 15.35 Hersengymnastiek. VARA: 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor, 19.15 Prijzen praat je. VPRO: 19.30 Causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Sopraan en piano. 20.35 Voordracht. VARA: 21.00 Popu laire melodieën. 21.30 „Aetherfo- rum". 22.00 Buitenlands overzicht, 22.15 Lichte muziek. VPRO: 22.40 Causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Cau serie. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM IX (298 M.) i NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Idem. 12.00 Piano recital. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 Banjo-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeuner kwintet. 13.35 Gram. 14.00 Ka merorkest en solist. 14.40 Voor dracht. 15.00 Strijkkwartet. 15.30 Gram. 15.40 Voordracht. 16.00 Metropole-orkest en solist. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Regerings uitzending. 18.10 Causerie. 18.20 Gram. 18.30 Reportage. 18.45 Ge mengd koor. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Een goed woord voor een goede zaak. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaalrwedstrijd Noor wegenNederland. 20.06 Lichte muz. 20.30 Causerie. 20.50 Instru mentaal ensemble. 21.15 Vocaal ensemble. 21.30 Radio-philharmo- nisch orkest. 21.50 Causerie. 22.05 Radio Philh. orkest en solist. 22.30 Causerie. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. Aansterdamsche Kfh-'-r-nbeurs. Slotkoersen op 24 Januari medegedeeld door de Inca«go-Bank N.V., Goea Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligatien Kon. Boot 1574 156J1 Nederland 1948 964 964 Kon. Paketvrt. 1274 128A Dito 1947 95 9474 Ned. Sch. Unie 1634 164*1 Dito 1937 94*4 v. Ommeren'a Sv, 215 Dollarlening '47 96)4 964 Rott. Lloyd 1584 15751 Invest. Certif. 95)* 954 Stv. Mij. Ned. 1724 172J1 Nederl. 1962-64 ex. 95** 95 H.V.A. 118 "651 Dito cum 9$H 95 Java Cult. 63 62 Nederland N.W.S. 78 774 N.I.S.U. 103*4 102!l Spaarcertific. 9m Vorstenlanden 28)4 28J1 Indië 1937 A 92*4 924 Deli Bat. Mij. 122 120 Grootboek 1946 Deli Mij. 1094 10651 Cult. Hand. Ind. Bk. W 49 Senembah 103)4 102 Nat. Handelsbank 92 U 91)4 Muller Co. 179*4 18051 Ned. Handel Mij. 152)4 1534 176)4 Amsterd. Bk. 173*4 17251 A.K.U. 177)4 Escompto Bk. 484 4751 Berghs Jurg. 323 322 Holl. Bk. Unie 2704 271 Berkels Patent 121)4 119 Cert. Javasche Bk„. 974 Calvé Delft 140 1394 Herstelbk. Pr. Centrale Suiker 179'/2 181 Ned. Bk. v. Z. Afr. 225 22651 Fokker 131 R'damsche Bank 18151 Gelder Zonen 175 174*4 Surinaamse Bk. 182K Kon. Hoogovens 1554 1544 Twentse Bank 17751 Lev. Bros Unil- 239*4 2404 Am. Smelting 82 Ned. Ford 323 323 Anaconda Copp. 445* 44>4 Ned. Kabelfabr. 242 240 Betbl. Steel 5 60 Philips' Gloeil. 245*4 2474 Chrysler m m Do/ 6 cum. pref. wd. 174)4 173 General Motors 10651 10714 4SK 8254 Wilton 164 165 Intern. Nickel 43 Biliton I rubr. 354J4 350 Kennecott 82§1 Dito II rubr. 253 252 Rep. Steel 4951 4995 Dordtsche Petr. 296)4 297*4 Stand. Brands 7 754 Dito pref. Kon. Olie 315 3164 3264 U. S. Steel 49 50 326*4 Cities Service 95 9654 Dito onder aand. 324*/2 325 North Am. 20?< 2051 Moeara Enim 515 520 Cont. Oil 100 91'/, A'dam Rubber 126)4 1254 Midcont. Oil 62 Bandar Rubber 126 125*4 Philips Oil 88 88 Deli Bat. Rubber 108*4 106)4 Shell Union 61 6194 Kcndcng Lemboe 103 1024 Tide Water 37 3754 Dost Java Rubber 41)4 41 Baltimore 25 21H De Oostkust 102)4 1004 Miss. K. Texas WA 13 Serbadjadi 43)4 42 New York Centr. 2714 2671 Ei oil. Am. Lijn 194 193*4 Pennsylvania 2831 27J1 Java China Jap.lijn 1354 Canadian Pac. 28 2751

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3