Hfkcritl de dag meteett PROPENT lac|| Landbouwershnecbt OOSTERBAAH &LECOINTRE H.V. S* H u c 1 le Kruideniersbediende Vooruitstrevende zaken Leerling-Verplegenden Leerling-Verpleegsters De Kabouters Toen Assepoester Maandag 22 Januari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 Johnston opvolger van Valentine. Eric Johnston, da president van da Motion Picture Ass. of America, is tot opvolger be noemd van Alan Valentine als leider van het Economic Stabi lisation Agency. Valentine is op verzoek van da president af- Se treden wegens een eer- jk verschil van mening over da wijze en het tijdstip van in voering van controle-maatrege len voor lonen en prijzen. Hij werd drie maanden geleden benoemd. Indien DuiUland niet vrijwillig aan de Westelijke verdediging deelneemt, zal er van een dus danige deelneming in het geheel geen sprake zijn. Aldus een ver klaring van Mc Cloy, de Ameri kaanse Hoge Commissaris. Engeland had over de maand December j.l. een overschot van 20.440.000 pond sterling in de Europese betalingsunie, van welk bedrag 't pond sterling 8.159.000 in goud ontving. Kerk en Zending Legerpredikanten. Tot res.-legerpredikant is be noemd ds A. Addink, Ned. Herv. predikant te Wolsum (Fr.), die als opvolger van ds K. Schouten, Geref. predikant te Nijmegen, die met groot ver lof is gegaan, in het garnizoen Breda zal werkzaam zijn. Examens. De classis Apeldoorn der Geref. Kerken heeft praeparatoir ge ëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer G. Veeneman te Apeldoorn, cand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen. De Hervormde Kerk en de televisie. De Hervormde Raad voor kerk en publiciteit stelde een commissie in, die het vraagstuk en de mogelijkheden der tele visie in verband met de kerk en kerkelijke uitzendingen in studie zal nemen. De commissie kwam na een eerste bespreking inmiddels reeds tot de conclusie, dat de kerk in elk bestel een stem zal dienen te hebben inzake de al gemene programma's. Stemmen, die thans reeds uit de kerken opklinken, dat zjj zich zal heb ben te onthouden van elke be moeiing inzake de televisie, wijst de commissie af, omdat een dergelijke houding de kerk achterop zou brengen. Besloten werd aan het I.K.O.R. te ver zoeken een televisie-commissie ln te stellen voor nadere be- «tudering van een en ander, mede ook met het oog op de financiële zijde van het vraag stuk. EXTRA KERKDIENSTEN, 's-Gravenpolder: Oud. Geref. Gemeente: Hedenavond 7 de heer de Jong te Kralingseveer. St. Maartensdijk: Oud Geref. Gemeente: Dinsdagavond 7 de heer de Jong. Zoutelande: Geref. Gemeente: Woensdagavond ds de Wit. Politierechter Middelburg Door de Politierechter te Mid delburg werden Vrijdag weer een aantal kleine misdrijven behandeld. J. B., metselaar te Hansweert, o.a. werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot f25 of 10 d., omdat hij een ambtenaar van de gemeente-secretarie te Kruiningen had beledigd. Wegens dierenmishandeling werd J. B., landbouwer te Big- gekerke, veroordeeld tot f20 of 10 d. Hij had een hond, waar hij vanaf wilde, met een vrachtrij der meegegeven naar Middel burg, met de opdracht het dier los te laten. Het gevolg hiervan was, dat de hond bij vriezend weer bijna een etmaal lang zon der voedsel of drinken te Mid delburg had rondgezworven. De veehandelaar C. J. P., te Eede, kreeg eveneens wegens direnmishandeling f150 of 30 d. Begin December van het vorig jaar had hij in de buurt van Breskens een aantal kalfkoeien dag en nacht laten staan in een wei, die bijna geheel onder wa ter stond. De 20-jarige Vlissingse schil dersknecht M. P. W. had in een dronken bui, de ruit van een re- clamekast van de Luxor-bios- coop ingeslagen. Dit kwam hem buiten de schadevergoeding te staan op f25 of 10 d. P. W., stratenmaker te Groede, was op 3 December vorig jaar, aldaar bezig geweest met het vernielen van ruiten. Toen hij later op straat kabaal maakte, werd hij door de politie ingeslo ten in een cel van het gemeen tehuis. Hij had echter kans ge zien om uit te breken en bij het verlaten van het gemeentehuis zelf, vernielde hij in de gauwig heid nog enige ruiten van de buitendeur, f 30 of 10 d. Wegens poging tot diefstal van een bedrag van f 10 uit de toon banklade van de bakker G. te Vlissingen werd R. v. d. H., los werkman aldaar, veroordeeld tot 1 maand gev.straf voorw. met 2 jaar proeftijd. Verkeersovertreders voor Kantongerecht Thoien. Op de Vrijdag gehouden zit ting van het Kantongerecht te Thoien werden verscheidene verkeersovertredingen behan deld, waarbij de Kantonrechter er nadrukkelijk op wees, dat iedere motor- of autobestuurder er terdege op moet letten, dat Thoien een oud stadje is met zeer nauwe straten, zodat ten allen tijde de hoogste voorzich tigheid in acht genomen dient te worden. A. Str., aannemer te Rotter dam, stond terecht omdat hij vorig jaar te Thoien, in een toestand waarin hij lichtelijk verheugd was na het gebruik van 5 borrels op zigzag wijze de Hoogstraat passeerde, richting Verl. Hoogstr. daar de dijk op reed, eraf tegen een schuurtje en huis, bijna een vrouw aan reed, enz. Door de politie werd hij tot 3 uur des nachts opge borgen. De Kantonrechter vroeg zich af, of het de gewoonte is of wordt in aannemerskringen zich in de café's dronken te drinken, daar hij ook in Zierikzee vaak dezelfde gevallen met aannemers had behandeld. ..Schaamt U zich niet voor Uw vrouw en kinderen en welk voorbeeld wordt door U gege ven", zei de rechter. Ook hierna kwam nog een aantal verkeersovertredingen in behandeling. Tenslotte verscheen J. PL te Oud-Vossemeer, die bieten en pulp ingekuild had op een plaats waar dit volgens gemeentever ordening verboden was. Nadat verd., die zeer rad van tong was, een wethouder als minder gunstig had beschreven en ook familieleden bij de zaak had be trokken, niet vergetend zekere politieke overtuigingen hierbij aan te roeren, kreeg hij een boete van f4 of 4 d. m2, met de zich daarop bevindende res tanten van de woning Koudekerk se weg nr. 5. Als voorwaarde wordt o.m. gesteld, dat deze woning binnen één jaar na de aan koop weder geheel in bewoonbare staat moet worden gebracht ten genoegen van B. en W. De volledige voorwaarden lig gen ter inzage op de gemeentesecretarie, 2e afdeling (kamer 2). De inschrijvingen, welke twee prijsop gaven moeten vermelden, één voor de grnd en één voor de restanten edr opstal len, moeten worden ingediend bij B. en W., uiterolijk c/p 3 Februari a.s. op een ïnschrijvingsbiljet, het welk verkrijgbaar is op genoemde afdeling der gemeente secretarie. Leestafel Officiële Publicatiën Behoud van «tadsschoon te Middelburg. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht van belanghebbende^ op de om standigheid, dat het verboden is opschrif ten, borden e.d. aan panden aan te bren gen zonder voorafgaande vergunning van him college. Herük der maten en gewichten te Middelburg. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de herijk der maten en gewichten zal plaats hebben te Mid delburg, in het IJkkantoor, Bellinkstraat 34, telkens van 9—12 en 13.3016.30 uur. op 1 Febr. a.s. voor verkopers van nieuwe maten en gewichten, apothekers, apotheekhoudende geneeskundigen, hande laren in edele metalen, parels, edelge steenten of munten; op 2 Febr. a.s. voor hen, wier $e- slachts- of firmanaam begint met eén der letters A of B; op S Febr. a.s. voor hen, wier geslachts- of firmanaam begint met één der letters C (waaronder de coöperaties) D of E; op 6 Febr. a.s. voor de letters F, G, H; op 7 Febr. a.s. voor de letters I, J, K; op 8 Febr. a.s. voor de letters L, M, N"; op 9 Febr. a.s. voor de letters O en P; op 12 Febr. a.s. voor de letters Q, S, T; op 13 Febr. a.s. voor de letters R, U, V; op 14 Febr. a.s. voor de letters W, X, IJ, z. Verder delen zij mede: le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afwassen en- ook de gaten ge reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1952 gestempeld moeten zijn met de letter t en dat er, bij verzuim .of verhindering om van de zitting gebruik te makenen, nog gelegenheid bestaat ma ten en gewichten te laten herijken aan het bijkantoor te Middelburg, de 2e Don derdag en de daarop volgende Vrijdag van elke maand; 3e. dat de maten en gewichten, welke- zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht 4e. dat ten bate van *s Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) 'en voor het justeren der gewichten (just teerloon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het bij kantoor herijkt kunnen worden. (De ge zegelde enveloppe afgegeven bij de vorige verif per w wichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomen de met de som van 20 cent, voor elk gewicht metet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 425038 van IJkkantoor te Middelburg worden gestort.) Gemeente Vlissingen. De gelegenheid wordt opengesteld tot het doen van inschrijvingen voor de aan koop van het perceel grond, gelegen aan de Koudekerkseweg, kadastraal bekend sectie A nr. 3214, ter oppervlakte van 111 gelde enveloppe algegeven bij de vc/rige irificatie, moet met de gewichten franco :r post worden opgezonden, daar de ge- A. M. de Jong: Marcus van Houwaert". A. J. O. Strengholts Uitgeversmij. N.V., Amsterdam. Dit is reeds de derde druk van een boeiende roman. De Jong, eens één onzer beste pro zaïsten, gaf in „Marcus van Houwaert" een boek, dat getui genis aflegt van zyn bewonde renswaardig vakmanschap. De Jong was een psycholoog bij uit nemendheid en hij kende de maatschappelijke verhoudingen als weinig anderen. Die belicht hij vanuit zijn socialistische visie, de ondertoon ook van dit werk. Marcus van Houwaert, een aristocratenzoon, mag op kosten van een oom voor on derwijzer studeren, nadat zijn vader bankroet is gegaan en zelfmoord heeft gepleegd. Hij komt terecht op één der scho len in de armelijkste buurt van een stadje. Hoe hij zich ook pantsert en zich wijs maakt, dat hij als aristocraat voor „het be tere leven" is voorbestemd, hij kan zich tenslotte niet onttrek ken aan de klem van zijn ge weten. Doch daaraan gaat heel wat vooraf; het voornaamste is wel het verbreken van de ver houding door het meisje, dat hij meent lief te hebben, maar van welke liefde hij ontdekt, dat zij gebaseerd is op het verlangen naar haar geld. Somber is dit boek ten diep ste, omdat Marcus het alleen maar in zichzelf zoekt en niet eens denkt aan God. Het geeft daarom geen uitzicht. „Marcus van Houwaert" is een zeer realistisch boek en slechts geschikt voor mensen met oordeel des onderscheids. Dr J. H. Bavinck: „Het Woord voor de wereld". Bosch en Keuning N.V., Baarn. Het lezen van de werken -van prof. Bavinck is steeds een ge not, omdat zij niet alleen bij zonder leerzaam zijn, maar pret tig en vlot zijn geschreven. Een boek van deze zendingsman is een bewijs, dat uiterst moeilijke zaken voor ieder begrijpelijk kunnen worden gemaakt. „Het Woord voor de wereld", één der boeken van de B.B.B.- serie, de Bibliotheek van Boeken bij de^ Bijbel, is een verfrissing voor ieder christen, die mocht denken, dat Nederland de we reld is. In dit boek toont prof. Bavinck op klare wijze het grote heilsplan van God mot Zijn wereld en tekent hij de plaats, die de Bijbel in dat plan inneemt. Men vindt er een uit voerig antwoord op de vraag, Burgerlijke Stand GOES. Geboren: René, z. v. D. P. van Zweeden en N. Reijer- se; Cornelia A., d. v. A. Arendse en P. Nieuwdorp te Kapelle; Marjan, d. v. J. van den Bos en A. van der Schouw; Willem D., z. v. J. Sinke en J. P. van der Endt; Gijsbertus M., z. v. M. v. d. Himst en G. A. Noote- bos; Pieter A M., z. v. M. G. J. Bosma en C. H. Tacx; Eliza beth J., d. v. A. G. Heijboer en A. J. van Loenhout; Henriëtte aan wie de Bijbel is geadres seerd, wat de wereld eigenlijk is, hoe de primitief in het „hei ligdom der natuur" staat, hoe de mens naar de macht grijpt en hoe hij, bang alleen te zijn, vlucht in de gemeenschap, noe in oude en nieuwe tijden de gedachte, dat de wereld een hu welijk is, is uitgewerkt hoe de mens staat tegenover de dood en hoe tegenover dit alles de Bijbel spreekt van de Schep per, de zonde, maar ook van de Herschepper. Dit boek, dat getuigt van de kracht van het Evangelie, moet ieder kopen, vooral in deze tijd, nu het soms lijkt, of niet God het meer te vertellen heeft. Le zing van dit indrukwekkende werk zal hem niet weinig be moedigen. Het volk ten baat". Ge schiedenis van de A.-R. Partij, door mr J. A. de- Wilde en C. Smeenk. Uitgave Jan Haan N.V., Groningen. Wij hebben er reeds meer de aandacht op gevestigd, dat deze uitgave veel meer geeft dan de titel doet verwachten. Dit boek, waarvan thans de laatste afleve ring is verschenen, verhaalt de geschiedenis van de A.R.-Partij, maar en dit kon ook haast wel niet anders in verband met de belangrijke gebeurtenissen op staatkundig gebied. Vandaar dat al hebben we hier niet een parle mentaire geschiedenis, toch de voornaamste punten uit het par lementaire leven worden behan deld. Dit is van temeer belang, omdat de eerste afleveringen zijn gewijd aan de jaren van voorbe reiding, de tijd en de strijd van Groen van Prinsterer. Het gevolg van deze brede opzet is, dat de intekenaren inplaats van 12 af leveringen van elk 48 pagina's, 13 afleveringen ontvingen met in to taal 775 pagina's, wat een verschil maakt van ongeveer 200 bladzij den. De laatste aflevering geeft een overzicht van bet leven der A.R.-Partij gedurende de oorlogs jaren, bewerkt door E. van Ruller, die, in aanmerking genomen de weinige ruimte waarover hij de beschikking had, zich evenals de andere redacteur op loffelijke wij ze van zijn taak heeft gekweten. Dit boek is uit de aard der zaak in de eerste plaats bestemd voor leden der A.R.-partij, maar verder toch ook voor allen, die in de par lementaire geschiedenis belang stellen. Vooral de jongeren mogen niet verzuimen van de inhoud van dit belangrijke werk kennis te nemen. Tal van illustraties verho gen de waarde van deze uitgave. Z. M., d. v. Th. R. M. Bos en J. M. H. Th. Kemna; Maria E., d. v. C. P. Besems en M. M. Jacobs. Overleden: C. Kloosterman, 75 j., wed. van M. in 't Anker te Kapelle; C. C. Geelhoed, 27 j echtg. van P. Snoek; N. M. Moerman, 56 j„ wed. van J. Lobbezoo te Rilland; W. Pan- nekoek, 87 j„ echtg. van A. Dekker; J. Kloosterman, 85 j., echtg. van C. Spruit; D. van Zweeden, 38 j., echtg. van E. Almekinders te Kapelle; G. Roddenhof, 70 j., echtg. van S. M. Tak; D. Looy, 62 j., echtg. van P. Tazelaar te Kortgene; C. Korstanje, 36 j., echtg. van J. de Broekert te Oudelande; W. J. van der Heijdt, 67 j., echtg. van F. Th. C. Verboven. VLISSINGEN. Geboren: Johan na M. C., d.v. C. A. van Driel en C. .L van der Meden. Lambertus J., z.v. Adriana P. Maaskant. An na P., d.v. J. Lolkens en F. de Bree. Irma, d.v. P. G. Vader en T. Josiasse. Pieter M., z.v. A. Polderman en M. C. Verheij. Chrlstlaan Ph., z.v. L. D. Jozias- se en Ph. C. Bos. Levina P., d.v. P. Loekemeijer en C. A. Dieieman. Petronella J. A., d.v. A. Vlnger- hoets en J. Gommeren. Janna S., d.v. I. A. Kornelis en J. Maas. Johanna M„ d.v. C. Haarbosch en J. Prlnse. Bastlaan, z.v. A. Wee- land en L. C. M. Kanters. Okke, z.v. E. de Jongh en L. H. J. An- dré de la Porte. Johanna Fr., d.v. M. F. Meijer en C. C. Jonkman. Klazina J., d.v. A. Siereveld en G. Schuit. Johannes P., z.v. J. P. Cijvat en S. W. Kleinepler. Johan nes, z.v. W. de Wijze en E. C. Mensch. Louisse J., d.v. L. F. Leijnse en M. W, Vermeulen. Jan R., z.v. H. Poortvliet en M. de Klerk. Willem H., z.v. J. R. Kam en M. E. de Kat. Geertrulda M., d.v. J. de Rijcke en E. M .de Roos Meint K., z.v. L. Smit en C. Sturm. Johanna, d.v. W. P. Ee- vere en C. Meulmeester. Sieke, d.v. E. de Jonge en M. A. Baren- drecht. Willem J.r z.v. P. Cijvat en J. G. van de Putte. Salomon H. E., z.v. M. M. F. van Rosevelt en L. Salomone. Marie, d.v. M. v. Gorp en W. J. J. Hense. Johnny J., z.v. A. Leijnse en A. L. Geers. Johannes J. H., z.v. L. de Poel en H. M. Vink. Ondertrouwd: J. A. de Pauw, 27 j. en M. J. de Paepe, 27 j.; C. Szymanski, 35 j. en L. Meulmees ter, 25 j.; P. C. Sonius, 63 j. te Amersfoort en C. van Ruijven, 67 j; H. A. Hermus, 20 j. en W. Lam- bregts, 20 j. te Rotterdam. M. Schroevers, 34 j. en E. M. Nieu- wenhuize, 29 j. te Yerseke. G. W. Vrind, 30 j. en J. J. Engels, 23 j. G. K. Boot, 21 j. en G. H. Winter- wijk, 18 j. Gehuwd: D. van Wolf eren, 32 j. en J. H. van Nek, 21 j.; G. E. C. Lambrecht, 27 j. en M. Hooij- mans, 32 J.; A. L. Daniëlse, 31 j. en A. M. Bouma, 26 j.; W. Stroo, 49 j. en G. C. Bliek, 44 j.; N. Zan- dee, 24 j. en F. E. de Nooyer, 24 j.; J. A. Smit, 23 j. en I. van Daa- len Wetters, 27 j. Overleden: J. Kole, 82 j., wede. v. M. J. van de Velde; B. L. Lege- maate, 90 j., wednr v. A. E. v. d. Hooft; P. J. de Rooij, 67 j., echtg. v. C. T. Poppe; C. J. van Hoepen, 77 j„ echtg. v. M. Westdorp; J. W. Delzenne, 85 j„ echtg. v. M. C. Fanoij; H. C. Stortenbeker, 5 j.. d.v. J. Stortenbeker en A. den Boer; A. Heijt, 85 j„ echtge. van A. Meerman; G. Kappers, 63 j., echtge. v. J. de Bruijne; H. A. Stouthart, 85 j., wednr. v. J. van Egeraat; S. J. Schot, 79 j., echtge van J. C. A. v. d. Schaft; J. C. Kamp, 77 j., ongeh.; M. Jansen, 66 j„ echtge. v. G. Hagedoorn; G. F. Raamsdonk, 84 j., wed. van J. Hollebrands; J. de Rijke, 81 jaar, echtg. v. A. de Rijke; Lagen dijk, 65 j., echtg. v. J. Sinke; W. Jonkman, 79 j., wede. van A. L. Benee; M. van de Grutter, 89 1., W. Minderhoud, 74 j„ ong.; S. M. Auer, 76 j., echtge. van W. M. Roest; J. H. A. Noordhoek Hegt, 85 j., wed. v. W. B. K. Boom J. J. Benée, 54 j„ echtge. v. J. E.' Buenk SOUBURG. Geboren: Jan, z.v. P. Kaljouw en P. Kaljouw. Fran cois P., z.v. A. den Engelsman en J. Wisse. Abraham J., z.v. J. de Witte en C. E. C. de Buck. Ondertrouwd: A. Bedet, 52 j. en J. A. Walraven, 49 j. W. Kruft, 28 j. en E. H. van den Berge, 23 j. A. Marlnissen, 52 j. en G. P. van Eenennaam, 39 j. Overleden: P. Louws, 79 jaar, wed. v. M. Laven. P. L. Brauu, 46 j., echtg. v. A. S. Leenhouts. Wat brengt de Radio? Dinsdag- 23 Januari 1951. HILV. I (402 M.): AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. 9.35 Orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Promenade orkest en soliste (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.3312.40 Voor het platteland). 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 15.30 „Onze Ameri kaanse Buren". 15.45 Gram. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano. 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Oude muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Nws. 20.05 Radioschaakwedstrijd Ne- derland-Noorwegen. 20.06 Actua liteiten. 20.15 Gev. program. 21.15 „De antwoordman". 21.30 AVRO- allerlei. 21.35 Gram. 22.00 Cause rie. 22.15 Orgelconcert. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram HILV. II (298 M.): KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Licht baken". 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole orkest. (12.3012.33 Land en tuinb.med.). 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten, 13.25 Gram. 14.00 Gev. program. 14.53 Gram. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Gram. 18.20 Amuse mentsorkest en soliste. 18.49! Sport. 19.00 Nieuws. 19.15, Sport, 19.23 Koor. 19.52 Politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- schaakwedstrijd Nederland-Noor- wegen. 20.06 De gewone man, 20.12 Hoorspel. 22.05 Pianorecital. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. <a?e><a5=E><a?&<22e><as^><a??> 25 Januari a.s. hopen |j JOOS SCHIPPER en JOZINA TRAMPER hun 45-jarige Echtver- f. eniging te herdenken. vj 5 Hun dankbare Kinderen. J» 5 Wolfaartsdijk, (p> $22 Januari 1951. rt) Oude Kade 278. A <a£&<&se><a#:ö><3ssê><a£&<fc5ê>Q) PRIMA JONGE HENNEN EN EENDEN. 180 Witte Legh. 6 mnd. oud, a. d. leg ƒ6.p. St., 70 Witte Legh. br. '49 d. d. rui ƒ4.50 p. st., 80 Khaki Camp bell Eenden 6 mnd. oud, a. d. leg ƒ3.50 p. st., ook bij gedeelten. Vanaf 12 stuks franco keurvrij aan huis on der remb. Prima waar ge garandeerd. Het oudste be kendste adres: Chr. v. d. Heuvel Zn, „Den Valen Dries", B 262, Wychen, Te lefoon 70. Met Mei een gevraagd. Woning, voorzien van licht en water, beschik baar. L. J. DALEBOUT „De Lelie", Noordgouwe. laten drukken bij GOES Zijn dat ook Uw drukkers? UIT HET LEVEN VAN DE PREDIKANT-DICHTER Hebt gij dit werkje al in Uw bezit? Ds Huet was eens een bekende figuur in het Zeeuwse leven. De bekende historicus van Zeeland, A. M. WESfELS, geeft in dit boekske een biografie van deze theoloog, die in eigen persoonlijk leven zoveel heeft doorworsteld. De gehele pers was bij de verschijning van het boekske dan ook unaniem vol lof. Hier volgen enkele beoordelingen: DE WAARHEIDSVRIEND: „Wij bevelen dit mooie boekje gaarne aan ZEEUWSCH DAGBLAD: „De heer Wessels, onze Zeeuwse Historieverteller, ieder welbekend, geeft veel interessants in dit werkje. Het zal met graagte gelezen worden...." PNIËL: „Huet heeft nog niet afgedaan. De nagedachtenis van deze rechtvaardige blijft in zegening." GELDERSE KERKBODE: „Dit geschrift levert metterdaad een bijdrage tot kerkhistorie van ons Vaderland. Gaarne bevelen wij dit aan HAAGS DAGBLAD: „De auteur vertelt op aangrijpende en kleurige wijze Het boekske is in de handel met portret van Ds HUET verkrijgbaar. Prijs slechts 0.65. Vraagt er uw boek handel naar of bestel het rechtstreeks bij de Uitgevers: Oosterbaan Le Cointre N.V. te Goes Giro Nr 36000. Advertentiën in dagbladen worden het meest gelezen. „HEBRON" en „ZON EN SCHILD". Ned. Herv. Inr. voor Zenuw- en Geesteszieken te Amersfoort, vragen van Chr. beginselen (ongeh. m. en vr.) ter op leiding voor het B-diploma. Salaris gedurende de opleiding 1100.— tot 1340.p. j. onder aftrek van 520.voor kost en inw. 3 weken vac. p. j. Diploma's niet vereist. Voor eerste aanschaf van uniformkl. wordt gezorgd. Soil, aan de Geneesheer-Directeur. GEVRAAGD: Volledig vakman met diploma's. Kunnende etaleren, enz. Voor de juiste persoon goede vooruitzichten, Br. onder no. A. 3131, Bur. v. d. blad, Goes. De Psychiatrische Inrichting „Vogelenzang" te Benne- broek (bij Haarlem) kan nog van protest, chr. beginselen, plaatsen, leeftijd 1830 jaar. Volledige opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverple ging B kosteloos. Salaris voor leerlingen f 1480.tot 1720.— per jaar; na het behalen van diploma is het salaris 1908.tot 2904.Voor kost en inwoning wordt 900.ingehouden. Vacantie drie weken per jaar plus vacantiegeld. De Stichting zorgt voor de eerste dienstkleding. Mulo diploma wordt thans niet vereist. Schriftelijke sollicitaties gaarne spoedig aan de GENEESHEER-DIRECTEUR. flCl» Een zangbundel voor de Christelijke gezinnen heur glazen muiltje verloor reed de Prins stad en tand af om de schone eigenares weer te vinden I Hij had beter een ADVERTENTIE kunnen plaatsen in: II Samengesteld door D. W. L> MILO, met medewerking van vele musici. Omvang 160 pagina's op prima houtvrij papier, gebonden in artistieke rexine, (afwasbare) band in groen- en goudstempel met stofomslag In deze bundel is gestreefd naar een scherpe selectie van Christelijke liederen, welke Schriftuurlijk verantwoord zijn De Pers is unaniem uitbundig in haar lof over deze Zangbundel InhoudBehalve een aantal psalmen (in nieuwe berijmingen) en een groot aantal Valeriusliederen, telt deze bundel naast vele bekende lie deren, een 25-tal geheel nieuwe, terwijl een 20-tal nieuwe melodieën zijn ingevoegd. Bijna alle liederen zijn van nieuwe, frisse muziek voorzien De liederen zijn verdeeld in de volgende groepen: 1. Psalmen, Schriftberijmingen en belijdende liederen 2. Natuur- en Arbeidsliederen. Historie- en Valeriusliederen en Liederen van Land en Volk 3. Liefdesliederen. Ontspanningsliederen en liederen voor moeder en kind Prijs 7.90 „En nu allemaal" presenteert zich als DE zangbundel voor het Christelijk gezin i Uitvoerig prospectus op aanvraag verkrijgbaar I Deze zangbundel kunt U bestellen bij de Boek- en Muziekhandelaren of recht streeks bij de uitgevers*. OOSTERBAAN LE COINTRE N.V., GOES - GIRO 36000

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4