jPravinti^#» tbr KIK: Lezers grijpen naar de pen Kleine oorzaken, grote gevolgen. Dienstbode F rs m @3 'ct. ZWITSAL VOOR WEDERVERKOPERS Fa. O. Tissing, 's-Gravenpolder. Fa. v. d. Wege, Tholensstraat 2, Terneuzen. Fa. P. J. Bruys-Suykerbuyk, Bergen op Zoom. Handelsvereniging Roset, Roosendaal. Gebrs. Catsman, Weststraat 12, Aardenburg. D. J. Oggel, Gentsche Vaartstraat 35, Axel. Grossierderij Hulo, Sas van Gent. Zeeuwsch Dagblad telt zijn abonné's met duizenden Vrijdag 19 Januari 1951 nOTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Schip te Zijpe binnengebracht. Door het motorschip Bru 50, ichippers Gebrs de Waal Lz., werd Woensdagmorgen in de Vluchthaven te Zije binnen gebracht het motorscheepje „Vier Gebroeders", Naaldwijk, schipper van den Bos, geladen met aardappelen, van Dreischor en op weg naar Den Haag. Het scheepje was Dinsdag avond laat op een ton van de bebakening gevaren en had zijn schroef ve.speeld. Door het gieten van olie in een ijzeren pot dat in brand werd gestoken, had' het de aandacht willen trek ken. Dit gelukte echter niet voor Woensdagmorgen vroeg, toen men het schip in de nabijheid van Bruinisse opmerkte en aan vankelijk dacht, dat het in brand stond. Mosselprijs jogd. De mosselkwekers in Zeeland kregen deze week van het Be drijfschap voor Visserijproduc ten een d.d. 13 Januari gedateerd bericht, dat de mosselprijs met ingang van 15 Januari was ver hoogd voor alle kwaliteiten met f 3 per ton. was nu toch wel ongeveer hi itste bericht, dat men zou v, chten, omdat niemand in Z. „nd meer over leverbare mosselen beschikt, uitgezonderd misschien enkele percelen in de Wester-Schelde. Wel wordt ge klaagd over het lang uitblijven van een plan om de mossel percelen te saneren, want zo wordt geredeneerd, of de pa rasiet schade zal doen aan het mosselzaad, dat nu nog leeft en er ogenschijnlijk goed uitziet, kan worden afgewacht, maar dat dit mosselzaad thans reeds door de zeesterren wordt opgegeten, is zeker. Aan de enorme schade, die deze veelvraten thans op de percelen aanrichten, zou door schoohvissen evenals in het sei zoen 1945/46, met regerings steun paal en perk kunnen wor den gesteld. Konijnenhaarindustrie te Terneuzen. Woensdag is tussen de ge meente Terneuzen en de N.V. Eerste Nederlandse Konijnenin dustrie, te Terneuzen, de over eenkomst getekend, waarbij door de gemeente Terneuzen de van de Provinciale Zeeuwsche Elec triciteit Maatschappij aange kochte percelen en opstallen aan de N.V. Eerste Ned. Konijnen haarinaustrie in huurkoop wor den gegeven. Deze voor Nederland nieuwe industrie, die zal gaan bezig houden met de vervaardiging van grondstoffen uit konijnen haar voor de viltfabricage, hoopt binnen enkele weken zodra de reeds aangekomen machines gemonteerd zijn met de productie een begin te maken. In het bedrijf, waarvan de bestuurszetel te Amsterdam is gevestigd en dat een Belgische directie krijgt, zullen 40 a 50 mannelijke en vrouwelijke ar beidskrachten worden tewerk gesteld. Zeeuws-Vlaamse vlassers op audiëntie. Een deputatie der Zeeuws- Vlaamse vlassers en West- Brabantse vlassers werd Woens dag door de minister van land bouw, visserij en voedselvoor ziening ontvangen ter bespre king van de heffingsverorde ning 1945 op strovlas, vlaslint en bewerkte vlasafvallen. Deze bespreking werd o.m. bijgewoond door het Zeeuwse Tweede Kamerlid Mr W. F. E. Baron van der Feltz. De minister zegde verder toe, de kwestie der door oorlogsgeweld getroffen bedrijven en de positie van de vlassers nogmaals te zullen bezien en zo spoedig mogelyk een beslissing te zullen nemen. De bewaring van aardappelen Dr W. H. de Jongli sprak ln Middelburg. Donderdagmorgen kwam in het Schuttershof de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Wal cheren" bijeen onder voorzitter schap van de heer Jac. Wisse. Tijdens deze bijeenkomst, die matig bezocht was, hield dr W. Hi de Jongh een lezing over: ,JDe bewaring van consumptia- en pootaardappelen". Spr. begon met te' zeggen, dat in 1950 een nieuwe methode van bewaren van aardappels is ingevoerd n.l. met gebruikmaking van buiten- luchtkoeling. Aangezien aard appels het best bewaard kun nen worden tijdens een koude winter en het klimaat in Ne derland weinig koude winters kent, zal men dus een koude winter moeten nabootsen, waar door een betere bewaring wordt gewaarborgd. De beste tempe ratuur, waarbij aardappels be waard kunnen worden ligt tus sen 2 en 4 gr. C., doch bij bui- tenluchtkoeling wordt gewerkt met temperaturen tussen 0 en 4 gr. C. In de bewaarplaatsen kunnen de aardappelen worden opgeborgen tussen eind October en half Mei. Voor pootgoed kunnen de bewaarplaatsen reeds vanaf half Juli dienst doen. Een derde voordeel is, dat natte partijen door de luchtcirculatie worden gedroogd. Ook behandelde dr de Jongh de bewaring van poters voor de eigen teelt, hetgeen in het be lang is van de vroege voorkie- ming. Gestort bewaren, aldus had spr. becijferd, kost 1VA ct. per kg., hetgeen goedkoper is dan in de kuil bewaren, ter wijl de nieuwe methode minder risico met zich brengt en een betere kwaliteit oplevert, ter wijl men bij vorst altijd kan afleveren. Tenslotte vertelde dr de Jongh nog iets over de be waarplaatsen in het Noorden der Ver. Staten, waar alles in dergelijke gebouwen wordt be waard, terwijl het vervoer plaats vindt met verwarmde wagons. Aan de hand van eeh aantal lichtbeelden ging spr. nog die per in op hetgeen hij in zijn lezing had gezegd. MIDDELBURG. Stromingen ln de moderne architectuur. Woensdagavond hield de heer J. J. Vriend voor de Z.V.U. ln de goed bezette kleine Gehoor- en concertzaal een lezing over de stromingen ln de moderne archi tectuur. Ir Th. Heijblom sprak een in- le'lend woord, waarna' de heer Vriend het woord verkreeg. Door de hele architectuur, aldus spre ker, lopen al gedurende een lange tijd twee draden, die der techni sche en die der sociale ontwikke ling. Deze twee strijden steeds om de voorrang. By het ene gebouw wordt dan ook meer gelet op de aesthetica, terwijl bij het andere gebouw de functie meer op de voorgrond treedt. In de tegen woordige tijd tracht men ln de architectuur om de vorm en de functie van de gebouwen te ver enigen. Iets dat zeer zeker niet meevalt. Berlage is een architect ge weest, die op de hele architectuur grote Invloed heeft uitgeoefend. Deze zag het bouwen dan ook meer als een dienende functie. Helaas is er, zo zei spr., een tweespalt tussen de ontwerpers en de uitvoerders, Er zijn te weinig goede vaklui die de opdrachten kunnen uitvoeren. De heer Vriend toonde aan de hand van lichtbeelden niet alleen de stromingen ln de moderne ar chitectuur, maar ook het verschil tussen de oudere en nieuwere ar chitectuur. Spreker deed dit op zeer boelende wjjze. MIDDELBURG. Ontploffingen op de vuilnisbelt. Woensdag hoorden voorbijgan gers op de Nleuwlandseweg een zevental ontploffingen op de vuil nisbelt. De politie, die een onder zoek instelde, vermoedt, dat het een aantal patronen waren, die tot ontploffing zijn gekomen door de brandjes, die op de belt ge stookt worden. In verband hier mee verzoekt de politie ieder, die patronen ln huis heeft, deze ln te leveren op het bureau van politie en ze niet ln de vuilnisemmers te deponeren. Landschaps- en tuinarchitectuur. In de Woensdagavond in het Geref. Jeugdgebouw onder voor zitterschap van de heer P. Blaauw gehouden vergadering van de afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, heeft de bekende landschapsarchi tect de heer C. P. Broerse, ge sproken over de landschaps- en tuinarchitectuur. Aan de hand van tal van ontwerpen en foto's hield de heer Broerse een boeien de technische uiteenzetting over belde vormen van architectuur, waarbij hij o.m. de gemeenschap pelijke tulnbeplantlngen ln woon wijken, de beplanting van buiten plaatsen, begraafplaatsen en plantsoenen rond kerken besprak. Voornamelijk ging spr. ln op de plaats, die volgens hem de bloe men moeten Innemen ln tuinen e.d. In de discussie, die zich hierop ontwikkelde, beantwoordde de heer Broerse een aantal vragen, waarin voornamelijk aandacht ge schonken werd aan de Walcherse aspecten. Ook de weinige waar dering, die de tuinman vaak on dervindt van het publiek, werd besproken. Met een aantal gepro jecteerde foto's liet de heer Broerse tenslotte een en ander zien van de fraaie plantsoenen en beplantingen ln Nieuwer Amstel. De maandelijkse prijsvraag bleek ditmaal niet eenvoudig, vooral daar de heer Broerse voor het sortiment had gezorgd. Winnaars werden de heren Bas- sle en WUleboordse. De volgend vergadering zal worden gehouden op 21 Februari a.s. GOES. Plattelandsvrouwen vergaderden. In het Schuttershof vergader-de Woensdagmiddag de afdeling Z. Beveland-West van de Bond van Plattelandsvrouwen. De vergade ring werd geopend door de presi dente, mevr, van Oeveren, die in het bijzonder welkom heette de spreekster, mevr. A. C. 't Hart Haussier uit Hilversum. Deze ver telde één en ander over Denemar ken. Zij maakte n.L vorig jaar deel uit van de delegatie van Ne derlandse Plattelandsvrouwen, die het wereldcongres van Platte landsvrouwen, in Kopenhagen bij woonde. Verder werd een film over De nemarken vertoond. Hierdoor kre gen de aanwezige dames een goe de indruk van dit land. Vergadering Clir. Middenstands vereniging. Woensdagavond vergaderde de Chr. Middenstandsvereniging in de „Prins van Oranje". Het voor zitterschap werd wegens ziekte van de heer Snoodijk waargeno men door de heer A, de Jager Tolhoek. De besprekingen van deze avond hadden hoofdzakelijk betrekking op het aan B. en W. uit te bren gen advies omtrent de gewenste sluitingstijden in verband met de nieuwe winkelsluitingswet. Wat de avondsluiting betreft sprak men zich er voor uit deze te handhaven op 6 u. in de win ter, 7 u. in de zomer en 9 u. in de St. Nicolaastijd. Aan de Zondagssluiting wilden sommige leden gaarne een verbod tot etalageverliehting op die dag verbonden zien, doch anderen achtten een dergelijke bepaling niet wel mogelijk. Voor de halvedagsluiting bleek de meerderheid der vergadering de voorkeur te geven aan de Woensdagmiddag. Ten aanzien van de sluiting op bijzondere dagen ontspon zich een langdurig debat over de wenselijk heid van sluiting op Goede Vrij dag, waarvan de heer Van der Rest zich een vurig voorstander betoonde. Hij vond daarbij ech ter o.a. de heren Wolzak en Fabe- rij de Jonge tegenover zich, ter wijl de heer Fraanje meende, dat de Goede Vrijdagviering eigenlijk een insluipsel van moderne zijde was. Het voorstel van de heer Van der Rest verkreeg dan ook geen meerderheid. De door B. en W. overwogen in voering van een Zaterdagmiddag- markt vond bij de vergadering geen instemming. Na afhandeling van deze zaken kreeg de heer Wolzak nog gele genheid een en ander op te mer ken over het cadeaustelsel. Hij sprak daarbij o.a. zijn afkeuring uit over een advertentie, als ver schenen in „De Bevelander", waarbij op bepaalde voorwaarden levering van bepaalde artikelen tegen een zekere prijs in uitzicht werd gesteld, terwijl de betrokken winkelier deze toezegging niet ge stand kon doen. Ook maakte hij ernstig bezwaar tegen de handel wijze van de P.Z.E.M., die bij aan koop van een electrisch fornuis een ketel van f 45.— cadeau deed. Na nog een uitvoerige discussie over de toelaatbaarheid van de bonnenactie tijdens de laatste winkelweek sloot de voorzitter deze matig bezochte vergadering. WEMELDINGE. Buurtvereniging „Eensgezind" vergaderde. Dinsdagavond vergaderde de buurtver. „Eensgezind" o.l.v. de heer C. Veerhoek in het C.J.M.V.- gebouw. Het jaarverslag werd goedge keurd. De penningmeester, de heer M. Bruinooge, boekte een voordelig saldo. Tot bestuurslid werd de heer M. Bruinooge herkozen; ge kozen werden de heren Anth. v. d. Cingel, M. van Stel en A. Meij- aard. Tot bode werd herbenoemd de heer M. Weststrate. Tot het houden van een feest- vergadering werd na breedvoerige bespreking besloten. 'S-HEER ABTSKEBKE. Verkeersongeluk, Toen eergisteren de motorrijder S. van 's-Gravenpolder, komende uit de richting Nisse, de hoek bij de pastorie omkwam, geraakte hij in botsing met een luxe auto van de heer D. te Wolphaartsdijk. De heer S. kwam lelijk te val len en werd gewond aan zijn be nen. Hy werd de secretarie bin nengedragen, waar hy werd ver bonden. De materiële schade was niet gering. BORSSELE. Vergadering Z.L.M. Dinsdagmiddag vergaderde de afdeling Borssele van de Z.L.M. Bfj de bestuursverkiezing werden de heren W. P. Nieuwenhuize en J. Rottier herkozen. De rekening over 1950 sloot met een batig saldo van f 0.51. (Inkomsten f737.29, uitgaven f736.78). Ir Bos hield een landbouwpraatje. Ver der werd een film vertoond over de landbouwtentoonstelling te Oostburg en over de Sloepolder. WISSENKERKE. Jaarvergadering Chr. Nat. Werkmansbond. Dinsdagavond hield de afdeling Wissenkerke van de Chr. Nat Werkmansbond haar jaarverga dering ln net gymnastieklokaal. De vergadering werd geopend met gebed door de voorzitter en schriftlezing door ds Boonstra. Besloten werd, ds Boonstra tot erevoorzitter te benoemen. Na het jaarverslg vn de Pen ningmeester volgde bestuursver kiezing, waarby de heren C. de Smit en C. Kouwer werden her kozen resp. als voorzitter en als secretaris. De avond werd verder gevuld met voordrachten e.d. alsmede de verloting van een taart. De netto opbrengst hiervan, die f 10,30 be droeg, kwam ten goede aan de kankerbestrijding. BIGGEKERKE. Filmvoorstellingen. De Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. gaf twee filmvoorstellingen in de Ned. Herv. kerk. De kinderen za gen 's middags de film „De kin deren van de Grote Tjeld" en des (Ingez. mededeling, advert.) Een klein wondje, ie gering om er acht op te slaan, kan soms de poon zijn waardoor ziektekiemen binnendnngen Dan ontstaat er infectie en een min of meet ernstige ontsteking of ver zwering is het gevolg Gebruik daarom bij elke verwonding de reeds door drie geslachten geprezen Akkefs Klooster balsem. de wondbalsem bij uitnemend heid Zuiverend ontsmettend en gene zend Ook gi| zult zeggen „Akker's Kloosterbalsem, geen goud zo goed" avonds werd deze film voor de volwassenen vertoond. De leiding berustte bij de heer D. B. van Veen, propagandist van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. Hij sprak een propagandawoord. TERNEUZEN. Paarden op hol. Dinsdagmorgen sloegen twee paarden, gespannen voor een 4- wielige boerenwagen van de heer M. de Bruine, op de Axelsestraat op hol. De bestuurder, de 23-jarige J. de Bruijne, kon de dieren niet in bedwang houden, zodat deze met een grote vaart in de richting van de Ambachtsschool kwamen gelopen, waar ze tegen een boom tot stilstand kwamen. Door de schok echter brak het tuigwerk, zodat de paarden alleen voort reden door de Tuinstraat naar de Emmalaan, waar ze tot stilstand gebracht konden worden. Gelukkig kwamen geen per soonlijke ongevallen voor. De aan de boom, wagen en tuig ontstane schade wordt door de verzekering gedekt. HAAMSTEDE. Filmavond C.N.V. De Chr. Besturenbond Weste lijk Schouwen organiseerde Maan- lag ten filmavond in bei Geref. jeugdgebouw. Nadat 's middags voor ruim 250 schoolkinderen een film was ver toond door de filmdienst van het C.N.V., kwamen 's avonds de ou deren aan de beurt. De heer J. Bouman opende de ze avond. Voor de pauze werd een drietal films vertoond, o.a. een film over de totstandkoming der „Hoover Dam" in Amerika. De heer Th. Jonker, wethouder, sprak daarna een kort propagandawoord voor de doorlichting op t.b.c. Na de pauze sprak de heer Leusink districtsbestuurder vaa het CNV, een kort propagandawoord. Daarna werd de hoofdfilm „Naar vernieuwing der samenle ving" vertoond. De heer Leusink eindigde met dankgebed. AXEL. Jubileum bjj de P.T.T. Donderdagmiddag had ln het postkantoor de huldiging plaats van de heer J. M. van der Wiele i.v.m. diens 40-jarig jubileum als brievenbesteller. In hartelijke bewoordingen werd hij toegesproken door de directeur van het P.T.T.-kantoor, de heer M. J. Polssonnier, namens de ambtenaren door de nestor van het personeel, de heer Van Ves- sem en namens de bestellers door de heer Wijna. De jubilaris werd een oorkonde overhandigd en een waardevol geschenk aangeboden namens het personeel van Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. De heer van der Wiele was zichtbaar ontroerd door de grote belangstelling en de treffende at tenties, waarvoor hij met een kort woord dankte. De heer van der Wiele krijgt nu de gouden ster op de uniform jas en is de enige besteller in Zeeuwsch-Vlaanderen, die op een 40-jarige staat van dienst kan bo gen. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beverwijk, H. L. van Zijll Langhout te Lemmer. Geref. Kerken. Beroepen te Heerhugowaard, J. Spoelstra, cand. te Meeden; te Leeuwarden, H. van Rhijn te Leiderdorp. Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Beroepen te Berkel en Roo- denrijs, H. J. de Vries te Eind hoven. Geref. Gemeenten. Tweetal te Nijkerk, M. Heer schap te Wageningen en L. Kie- boom, cand. te Barneveld, die ook een beroep ontving uit Enkhuizen. Beroepbaar. De classis Hilversum der Geref. Kerken heeft préparatoir geëxamineerd naar art. 8 der K.O. en beroepbaar verklaard de heer J. E. Brederveld, Noorderweg 43, Huizen (N.H.). De heer Brederveld zal een eventueel beroep terstond in overweging nemen. PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Ned, Herv. Kerk. Axel: 10 en 2.30 ds Pennings (H.A.). Terneuzen: 10 en 2.30 ds Scholten (H.A.), 7 ds Maas. Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 ds Hamming, Den Helder. Schoondijke: 9.30 en 2.30 ds Mulder, Sprang. Terneuzen: 10 en 3 ds Pestman. Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds Ritsema. Geref. Gemeenten. Axel: 10 en 2.30 leesd. Terneu zen: 9.30, 2 en 6 ds Aangeenbrug. Geref. Kerken (art. 81 K.O.). Axel: 10 en 2.30 ds Zemel. Ter neuzen: 10 en 3 ds ten Hove (H.A.). Oud Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds de Reuver. De Ned. Orgnmitten Vereniging organiseert streekiniddag te Goes. De Ned. Organistenvereniging is vorig jaar begqnnen met het 'organiseren van streekmidda- gen. De hoofdschotel van zulke bijeenkomsten vormt de beoefe ning van het Psalmgezang. Zo werd onlangs te Zwolle de eerste middag gehouden, die onder leiding stond van George Stam. Verscheidene psalmen werden door de aanwezigen (gemeente, predikanten en or ganisten) gezongen. En daarbij werden dan besproken en m toepassing gebracht de midde len, die het psalmgezang kun nen verbeteren. Met veel enthousiasme werden de diverse wenken van de leider opgevolgd. Wanneer nu de vele aanwezigen allen op hun ter rein aan het kerkgezang blij ven werken, dan is de opzet van deze streekmiddagen ge slaagd. A.s. Zaterdag zal in de Grota Kerk te Goes (1.30 nam.) de tweede bijeenkomst worden be legd. Ook hiervoor werden ge meenteleden, predikanten en organisten uitgenodigd. Leider is de heer Jan Matter, organist te Driebergen, tweede voorzit ter der Ned. Organisten Ver eniging. Behalve psalmgezang komt ook nog aan de orde het vraagstuk van de harmonisatie der psalmen. Vooral dit laatste zal de organisten interesseren. Het Bestuur van het distriet Zeeland hoopt op grote belang stelling. V eilingsberichten MIDDELBURG. Eierenmarkt van 18 Jan. Sortering I mi nimumprijs voor pluimveehou ders f 1,88 per kg. Vuilschalige 2 ct. minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks: f 18 voor klasse 0; f 17 voor klasse I; f 16 voor klasse II; f 15 voor klasse III; f 14 voor klasse IV; f 13 voor klasse V; f 12 voor klasse VI; f 11 voor klasse VII. BERGEN OP ZOOM. Veüing van 17 Jan.: Spruiten A 3757, id. B 35, Witlof A 52—62, id. B 4252, Savoyekool 1116, Witte kool 9—11, Rodekool 11—17, Prei 914, Kroten 6, Boeren kool 46. Wat brengt de Radio? Zaterdag 20 Januari 1951. HILVERSUM I. 402 m. VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Zender- sluitir g. 9.00 Nieuws- en weer berichten. 9.12 Gram. (9.30—9.35 Waterstanden). VPRO 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding VARA 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram.- muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Pianoduo. 14.50 Brabants pro gramma. 15.15 Orgelspel. 15.45 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 16.00 Gram. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Kamerorkest en solist. 17 30 „Nederland industra- liseert', klankbeeld. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Vana. 18.20 Kwintet. 18.40 Regeringsuitz.: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwed strijd NoorwegenNederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Metropole-orkest. 22.25 „Onder de pannen", hoor spel. 22.45 Hawaiianmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements muziek. 14.00 Gram. 14.20 En gelse les. 14.40 Harmonie-orkest. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Opera en operette muziek. 16.10 Gram. 16.30 „De schoonheid van het Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Actua liteiten. 18.25 Rhythmische mu ziek. 18.48 Sport; „Dit is leven", causerie; Voor de Jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram. 19.52 Journalistiek w koverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstryd Ne derlandNoorwegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren!" 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Gods dienstig progr. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. Waterstanden Keulen 395 (plus 0.39), Ruhrort 621 (plu# 0.49), Lubith 1220 (plus 0.22), Nijmegen 982 )plus 0.13), Arnhem 960 (plus 0.14), Eefde 535 (plus 0.06), Deventer 428 (plu# 0.05), Borgharen 4335 (plus 0.04), Belfeld 1448 (plus 0.01), Grave 675 (plus 0.08). Vreeswijk 130 (plus 0.08), Lith (plus 0.14). Stuwen open te Roemond, Belfeld, Sam- beek, Grave en Lith. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS. PORTSCHEPEN OP INDONESIË. RANCHI: 18 te Amsterdam; ORMON DE: IS van Colombo naar Rotterdaml CHITRAL: nas. 17 Kaap Port Sudan nr. Rotterdam: KOTA AGOENGt 18 te Rot terdam: ORANJE: par. 17 Dalac Eil. nr. Amsterdam. HAVEN VAN VL1SSINGEN. Te Vliasingen aangekomen 17 Jan.j RUA van Hansweert. 18 Jan.: ADM. ÓE RUIJTER van Antwerpen. Van Viissingen vertrokken 17 Jamt ERKALIN naar Gtitenbtirg. 18 Jan.'l ADM. DE RUIJTER naar Dublin. Gepasseerd naar Antwerpen 17 Jan,! BANKE naar zee van Gent. PELIKAAN naar Southampton van Gent. STENTOR van Rotterdam. VLIER van Lycksoea. 18 Jan.: MADO van Londen. BALTIC van Duinkerken. CONGOSTROOM van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen 17 Jan.! HEEMSKERCK naar Rotterdam. ERNA naar Denemarken. ALIS naar ze* van Gent. 18 Jan.: GROTEKERK naar Mar seille. Nog treurende over het verlies van onze gelief de Moeder MARIA KRIJGER- MOL, geven wij U hierbij kennis van het over lijden, in volle verze kerdheid des geloofs, van onze geliefde Va ler, Grootvader en Overgrootvader, de heer JACOB KRIJGER, in de hoge ouderdom van bijna 88 jaar. Middelburg: J. KRIJGER. L. KRIJGER-BOONE. N- en St.-Joosland: J. KRIJGER. J. KRIJGER-POUWER Nieuwdorp: J. BLOK en Kinderen. Driewegen: M. DE JAGER- KRIJGER. G. J. DE JAGER. Arnemuiden: A. KRIJGER. C. KRIJGER— D JAGER. Driewegen: JOH. KRIJGER. A. KRIJGER- DE REGT. Beuningen: J. POUWER— KRIJGER. C. POUWER. Borssel M. DE MUYNCK KRIJGER. A. DE MUYNCK. Driewegen: J. NIJSSE—KRIJGER. A. NIJSSE. Driewegen, 17 Jan. '51. De begrafenis heeft plaats D.V. 22 Januari, v.m. 12 uur. Heden overleed, na een kortstondige ziekte on ze lieve, goede Vader, Behuwd- en Groot vader en mijn goede Mijnheer PIETER DAVIDSE, in de ouderdom van 84 jaar. P. J. DAVIDSE. E W S. DAVIDSE— DE KAM en Kinderen. L. P. DAVIDSE. F. BOOGAARD. Oostkapelle, 17 Januari 1951. Molenweg 14. Algemene kennisgeving. Heden overleed, tot onze grote droefheid, na een langdurig lijden, ons innig geliefd Doch tertje en Zusje HANNIE, op de aanvallige leef tijd van 14 maanden. Haar diepbedroefde Ouders en Broertje: J. G. VAN LIERE. M. VAN LIERE— KRIJGER. KOOTJE. Middelburg, 17 Januari 1951. Noordweg 61. Heden overleed in het Rusthuis „De Dreef" te Kloetinge, onz lieve Moeder en Grootmoeder PIETERNELLA KOLE, Weduwe van B. Wondergem, in de ouderdom van 76 jaar. C. MEIJAARD W ONDERGEM. L. MEIJAARD. D. MEIJAARD. Hansw ert, 17 Januari 1951. Heden overleed onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader en Broeder ADRIAAN HOOGESTEGER, Weduwnaar van N. van Schaik, in de hoge ouderdom van bijna 86 jaar. Uit aller naam: A. W. v. d. WEELE. Nortwest Nedge Ave 1607 Kalamazo, Michigan U.S.A. Wolphaartsdijk, 16 Januari 1951. Huize „Zorgvliet". De begrafenis vindt hedenmiddag om 12 u. plaats. Tot onze grote droef heid overleed heden in het Ziekenhuis „St.- Joanna" te Goes, na een ongesteldheid van slechts 2 weken, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader BASTIAAN DE KLERK, Echtgenoot van Cornelia de Jonge, in de ouderdom van 73 jaar en 2 maanden. Namens de Familie: Wed. C. DE KLERK- DE JONGE. Kapelle, 16 Januari '51 De begrafenis heeft plaats heden 19 Janu ari 1951. Terstond gevraagd een by J. C. MEULENBERG te Rilland. „Wat een aardige tante... die geeft zo'n handige Zwitsal babyset!" En die Zwitsal Babyset bevat alles wat nodig is om baby een gezond, gaaf en zacht huidje te verzekeren. ZWITSAL BABYZEEP ZWITSAL BABYOLIE ZWITSAL BABYZALF ZWITSAL KINDERPOEDER Bij Apothekers en.Drogisten Baby-verzorging

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3