FILO FOP Gillette Zeldzame Plant EaU Om U beter te scheren... ZWARTE SAJET PROVINCIENIEUWS en de moet U mesjes gebruiken waarvan (J zeker bent dat ze stuk voor stuk goed zijn I EEN OPRUIMINGS-AANBIEDING f 1.95 per knot van 100 gram Fa. A. JOZÏASSE ZOON m Donderdag 18 Januari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). Zeeuwse motorrijders helpen het Rode Kruis. Enkele maanden geleden nam het district Zeeland van het Rode Kruis het besluit, om ten behoeve van haar artsen een ordonnans- dienst in het leven te roepen. Ter verwezenlijking van dit besluit werd de MAC Scheldegouwen uit genodigd, zich met de organisatie van deze ordonnansdienst te be lasten. Het bestuur van Scheldegouwen voldeed gaarne aan deze uitnodi ging en voor zover de gebieden buiten het rayon van deze vereni ging betrof, werd de organisatie overgenomen door het bestuur van de afdeling Zeeland van de K.M. N.V. Deze ordonnansdienst is, dat elke Rode Kruis-arts in Zeeland de beschikking krijgt over een tweetal ervaren motorrijders, die bij rampen of noodtoestanden pa raat zijn om allerlei diensten te verrichten. Gedacht wordt bij voorbeeld aan het ophalen van medicamenten en verbandmidde len en het overbrengen van be richten indien de overige commu nicatiemiddelen verbriken zijn. Thans is men met de voorbe reidingen gereed gekomen en bin nenkort zullen de aangewezen rij ders te Middelburg bijeenkomen. Daar zullen zij worden toegespro ken door de districtscommandant van het Rode Kruis. Ernstig ongeval te Koudekerke. Maandagmorgen is de heer D. den Herder uit Koudekerke, die met zijn motor van Koudekerke op weg was naar Vlissingen ter hoogte van huize „Ter Schelde" geslipt, waarbij hij zodanig kwam te vallen, dat hij ernstig gewond in het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen moest worden opgeno men. Maandagavond was het slacht offer nog niet tot bewustzijn ge komen. Het ongeluk was het ge volg van de gladheid; dokter Sloos verleende de eerste hulp. MIDDELBURG. „Vergeten levens". Heeft u er wel eens over na gedacht, welk een uitzonderlijke problemen een onwettig kind kan veroorzaken? De tijd is ge lukkig voorbij, dat onwettige kinderen als verschoppeling hun leven moesten voortzetten of uitbesteed werden. Het probleem der onwettige kinderen, dat in het begin van deze eeuw nog uiterst actueel was, wordt in de Metro Gold- wyn Mayer Film „Vergeten Levens", aangrijpend verfilmd. Het begin van deze film is ech ter een teleurstelling, immers hi_, begint met een verloving, die in feite op het verlovingsfeest al verbroken is, terwijl de vol gende stap: zelfmoord door een meisje, dat wil trouwen, geen naam blijkt te bezitten endaar- om door haar a.s. schoonouders niet wordt geaccepteerd, de film direct een verkeerd stem pel geeft. Hoe verder men zich echter in de film inleeft, hoe jneei' men onder de indruk komt. Een vrouw, die eerst haar zoontje verliest, daarna de fa briek van haar man failliet ziet gaan en tenslotte ook haar man door de dood ontnomen wordt; dit alles is diep menselijk en diep tragisch. Ze zoekt verge telheid in allerlei feestjes, doch het bevredigt haar niet, tot ze eindelijk een kindertehuis sticht en haar leven inzet voor vele naamloze en onwettige kinde ren. Een strijd, die gewonnen wordt en waard was gestreden te worden. Het spel van Greer Garson en Walter Pidgeon, dat van begin tot eind boeit, heeft bijgedragen, dat deze rolprent inderdaad als groots kan wor den aangemerkt. De C.F.A. deed er goed aan dit filmwerk Dins dag en Woensdag in de Schouw burg te vertonen. VLISSINGEN. Stagnatie treinen. Regelmatig ontstaat vertraging op de Zeeuwse lijn door het uit vallen van diesels. Hierdoor komt het nogal eens voor, dat de trein in Middelburg blijft staan en niet doorkomt naar Vlissingen, zodat de passagiers dan met extra bus sen worden gehaald of gebracht. DOMBURG. Jaarvergadering Z.L.M, Zaterdagavond kwam de plaat selijke afdeling der Z.L.M. o.l.v. de heer J. de Visser in goed be zochte jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord zei de voor zitter, dat hoewel de werkzaam heden in de landbouw wegens de vele regenval in 1950 met moei lijkheden gepaard gingen, de fi nanciële resultaten toch niet on bevredigend zijn geweest. Spr. hoopte, dat de verlaging van de melk- en gerstprijs op de exploi tatie in 1951 geen ernstige gevol gen zal hebben. Na enkele mededelingen volgde het verslag van de penningmees ter, waaruit bleek, dat de reke ning sloot met een nadelig saldo van f 32.55. Van de Coöp. „Eiland Walcheren" was -voor ruim f 40.000.aangekocht, hetgeen een record betekende. Bij het mussengilde zijn ingeleverd 880 mussen en 105 eieren, waarvoor uit de afdelingskas is betaald f 45.34 hetgeen het nadelig saldo deed ontstaan. Aangezien de mus- senbestrijding in 't algemeen be lang is, zou het niet onwelkom zijn, wanneer niet-leden een vrij willige bijdrage zouden verlenen. Een nog jeugdige mussensmokke- laar uit Aagtekerke, smokkelde een aantal mussen over de ge meentegrens en trachtte deze te gelde te maken, doch liep daarbij tegen de lamp. Hij werd met zach te drang weer over de gemeente lijke grenzen gezet en verzocht zijn plaatselijk Z.L.M.-bestuur van een en ander in kennis te stellen. Als bestuurslid werd her kozen de heer J. de Visser Lzn, als afgevaardigden naar de Alg. Vergaderingen der Z.L.M. in 1951 de heren M. Corré en als plv. J. de Visser Lzn. Naar de vergade ring van de Kring Walcheren werd afgevaardigd de heer J. de Visser met als plaatsvervanger de heer M. Corré. De contributie voor 1951 werd vastgesteld op f 1. per lid. Met de voorgestelde sta tutenwijziging werd accoord ge gaan met uitzondering van de daarin vastgestelde leeftijdsgrens. Tijdens de rondvraag werd beslo ten aan de Ver. „Hippos" een jaarlijkse bijdrage van f5.te verstrekken. De heer Maljaars, die wilde weten of er dit jaar weer een veekeuring zal worden gehouden in deze gemeente, kreeg van de voorzitter ten antwoord, dat gezien de bevredigende aan voer in 1950, de kans hierop groot is. HEINKENSZAND. „Geen grenzen meer". Op Vrijdagavond 26 Januari, om half 8, zal in het gebouw „Maranatha" de geluidsfilm van het Nederlands Bijbelgenoot schap „Geen grenzen meer" vertoond worden. De film be handelt vertaling, de druk en de verspreiding van Bijbels. BIEZELINGE. Afdeling N.C.L.B. Dinsdagavond hield de afde ling Biezelinge van de N.C.L.B. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heerJac. Kloosterman in het lokaal „Al gemeen Belang". In zijn ope ningswoord herdacht de voor zitter het overleden lid de heer D. van Zweden, die zovele jaren de afdeling van de N.C.L.B. van Biezelinge als bode trouw heeft gediend. Daarna volgde het verslag van de secretaris, de heer J. Godeschalk, en de pen ningmeester de heer Q. van de Vrie. Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen de heren J. Go deschalk en J. Delzenne en ge kozen de heer J. Geluk. Tot lid der financiële com missie werd benoemd de heer A. M. Vertregt en tot bode de heer Q. van de Vrie. Besloten werd de feestverga- dering in verband met het 20- jarig bestaan der afdeling te houden op 16 Febr. a.s. Daar de voorzitter in verband met zijn werkzaamheden af moest treden, werd in zijn plaats benoemd de heer Chr. A. Goeree. De afdeling telt mo menteel 43 leden. YERSEKE. Aanbesteding. Gisteren is aanbesteed de bouw van 5 duplexwoningen aan de Ver lengde Marijkelaan voor de som ma van f 58.999.aan de fa. W. Dronkers, aannemer te Yerseke. Scheepslading mosselen aangekomen. Door de Wieringen 310, schip per H. Koster is gisteren een par tij mosselen gelost met een vis- gewicht van 22 kg., die f 11.80 per 100 kg. opbrachten. THOLEN. Ouderavond Kleuterschool. Op initiatief van een dames comité werd er Dinsdagavond in de concertzaal van hotel „Hof van Holland" te Tholen een ouder avond gehouden van de Algemene Kleuterschool. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer J. H. Bal, sprak het hoofd der school, mej. J. Ketelaars, een kort inleidend woord. In een stampvolle zaal deden de kleuters van de eerste klasse al lerlei zang- en voordrachtspelle tjes, welke bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. Tijdens de pauze werd een ge schonken taart verloot, welke ver loting ruim f60.— opbracht. Na de pauze deden de kinderen van de tweede klasse, een elfen en kabouterspel in drie bedrijven, waarna nog een klompendans werd ten tonele gebracht. Ook dit viel zeer in de smaak. Onder daverend applaus werd dank gebracht aan de dames Jo Ketelaars, Adri Burgers, Marie v. d. Hoeven en Nellie Ketelaars voor h"n toewijding op de kleuter school. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat het in het voornemen ligt dit jaar een grote verloting te houden ter versteviging van de BERGEN OP ZOOM. Kraan omgevallen. Dinsdagmorgen is op de haven een ernstig ongeluk gebeurd dat gelukkig zonder persoonlijke on gelukken Is afgelopen. Nabij de vissershaven was men bezig een kustvaarder te lossen, die basalt blokken uit Zweden had aange voerd bestemd voor de grafsteen maker J. Glatt te Putte. Deze zware blokken van lVz tot 4 ton werden met een kraan ge lost. Op een gegeven moment toen een blok van 3800 kg., in de takels hing, begon de kraan te slingeren, waarop de steen heen en weer ging zwaaien en de kraan overbelast werd en op het schip viel. Een der arbeiders die aan de wal stond en het ongeluk aan zag komen, schreeuwde direct tegen de werklui in het ruim om zich in veiligheid te stellen. Direct daarop stortte de steen in het ruim, waarbij eerst de motor van de schuit werd vernield en daarna in het ruim grote schade werd aan gebracht. De machinist van de kraan kon op het nippertje uit de cabine springen. Op de geweldige klap kwamen van alle kanten mensen te hulp gesneld en werd de politie gewaarschuwd. Nie mand bleek gelukkig gewond te zijn. Vanwege het Ned. Bijbelgenoot schap zal op 19 Januari a.s. in het Verenigingsgebouw te 's-Heer Abtskerke de film „Geen grenzen meer" worden vertoond. Te Borssele zijn op de weeg brug Monsterweg gewogen ruim 6.900.000 kg. suikerbieten. Rede Generaal Kruis. (Vervolg van pag. 1). rustingsstukken ontbreken daar aan. Hier ligt positief een taak voor de Nederlandse industrie, die tot dusverre nog onvoldoende is in geschakeld. VERZETSWIL MOET BLIJKEN. Eén ding mogen wij tenslotte niet vergeten, zo besloot de gene raal. Willen wij werkelijk tot een uiterste krachtsinspanning ko men, dan zal moeten blijken, dat in het Nederlandse volk de vaste wil leeft om als natie te blijven voortbestaan. De volstrekt onvol doende toeloop van vrijwilligers voor de Nationale Reserve is in dit verband geen gunstig teken. Bij alle critiek, die men op dit instituut en ook op het militaire apparaat mag hebben, dient toch steeds het begrip voor de nood zaak van de landsverdediging voorop te staan. Op deze uiteenzetting van ge neraal Kruis volgde nog een uit voerige bespreking, waarin de ge neraal o.a. mededeelde, dat de in dustrie zich eerlang om nadere inlichtingen omtr. de te produ ceren militaire goederen zal kun nen wenden tot het door generaal De Bie te creëren orgaan, dat zich met de militaire productie bezig zal houden. Voorzitter Ir M. de Vink ver tolkte aan het einde van de bij eenkomst de dank der vergade ring. Louis Heymans 60 jaar. Ter gelegenheid van de 60e ver jaardag van de bekende Middel burgse kunstschilder Louis Hey mans wordt Zaterdagmiddag in het Kunstmuseum te Middelburg een tentoonstelling geopend van zijn werk. De opening, die om 3 uur plaatsvindt, geschiedt door de Commissaris der Koningin, Jhr. mr A. F. C. de Casembroot. De expositie zal t.m. 4 Febru ari a.s. geopend blijven. Comité voor vluchtelingenhulp opgericht in Goes. Woensdagavond had in het stadhuis te Goes de burgemeester een vergadering belegd, teneinde te komen tot organisatie van een inzameling van goederen ten bate van de ontheemden, die in West- Duitse vluchtelingenkampen ver blijven. Vertegenwoordigd waren de verschillende kerken, de drie besturenbonden, het onderwijs in al zijn geledingen, padvinderij, U.V.V., middenstand enz. Burge meester ten Kate gaf een uiteen zetting van doel en opzet der in zameling, die op één dag, n.l. 15 Februari a.s., door de hele stad zal geschieden. Daarna zal op een centraal punt de „oogst" worden gesorteerd, zo nodig gerepareerd en verpakt. Een klein werkcomité werd ge vormd, dat de inzameling nader zal regelen. Dit bestaat uit de heren P. J. W. van den Dries, na mens onderwijs en Rode Kruis. A. de Lange, namens de vakbonden, A. Vermaire namens de midden stand, mevr. PilaarGaarland namens U.V.V. en mevr. Israels namens de padvinderij. De heer Vermaire werd benoemd tot voor zitter. Vooral de schoolgaande jeugd zal worden ingeschakeld. Men ver zoekt het publiek zo veel moge lijk schone en ongehavende stuk ken te geven. Ingezameld zal worden kleding, schoeisel, linnen goed, speelgoed, enz. De classis Middelburg der Ge- ref. Kerken heeft gisteren prae- paratoir geëxamineerd en tot de dienst des Woords toegelaten de heer L. de Nood, theol. cand. te Middelburg. V eilingsberichten GOES. Veiling van 17 Jan. 1951 Prei 914; Boerekool 5.5011; Spruiten 2040; Uien (afw.) 4; Peen (afw.) 12.50; Veldsla 23 28; Savoye kool 1020; Witlof 3244; Koolrapen 78; Andijvie 54, alles per 100 kg. Knolselderij 2.505 per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van Woens dag 17 Januari 1951. Appels: Goudreinette 1836; Jonathan 1854; Golden Delici ous 2554; Zure Bellefleur 821; Zoete Ermgaard 4546; Cox Orange Pippin 2374; Winter- cheer 1432; Bramley Seedling 12—13; Sterappel 9—17; Glorie van Holland 18; Udoappels 16 26; Pomme d'Orange 2940; Stekappels 411, Peren: St. Re- my 2742; Gieser Wildeman 32 49; Kleipeer 1845; Comt. de Paris 1627; Ysboutpeer 2635; Provisiepeer 2030; Conference 2427. Groenten: Spruitkool 9 40; Boerekool 79; Prei 521; Uien 2%5; Breekpeen 45)4 per 100 kg. Knolselderij 3 per 100 st. Noten 6070 per 100 st. KRABBENDIJKE. Veiling van Woensdag 17 Januari 1951. Exportveiling. Appels: Jonathan 48—50.60; Bellefleur 32.80; Goud reinette 2433.90; alles per 100 kg. Gewone Veiling. Appels: Jona than 1838; Glorie van Holland 1233; Cox Orange Pippin 15 65; Golden Delicious 47; Goud reinette 1233. Peren: Beurré Alex Lucas 430; Kleipeer 34 42; Zwijndreehtse Wijnpeer 25; Comtesse de Paris 3539. Appels verpakt: Cox Orange Pippin 48 78. Uien: Middel 5.645.66; Bon ken 5.93; Drieëen 6.01; Pickels 14.99; alles per 100 kg. ST. ANNALAND. Veiling van 16 Jan.: Uien middel 4,814,85, id. bonken 5,295,17, id. drie lingen 4,54, id. picklers f 14,03; Alles per 100 kg.. Aanvoer 215 ton. SCHERPENISSE. (Via de vei ling van St. Annaland.) 16 Jan. Uien middel 4,87, id. bonken 5,22, id. drielingen 4,49, id. picklers 14,57. Alles per 100 kg. Aanvoer 25 ton. VERBETERING. THOLEN. Uienveiling 16 Jan. Bonken 5.30, gewone 5.20, drielin gen 4.95, picklers 14.58. Aanvoer 60 ton. 125. Tja, de beer was weer in 'n slechte bui, want hij had het stuk koek niet kunnen vinden en hij had gemerkt, dat die twee bij de boom er vandoor waren gegaan. Razend kwam hij op Filo en Dr Spriet af; Deze echter had met zijn lasso een goede worp gedaan naar de boomtak in de rivier en nu trok hij het ding, zo vlug als hij koh, naar de kant. Dat viel niet mee bij zo'n sterke stroom! Gelukkig konden Filo en hij zelf nog bijtijds op de tak springen. De beer was net te laat hjj moest grommend toezien hoe zijn slachtoffers op hun zonderlinge vlot snel door de stroom werden weggevoerd! Nu kunnen beren doorgaans aardig zwemmen, maar deze vond het toch te bar om in die woeste rivier te springen. Hij probeerde de vluchtelingen wel langs de oever te volgen, maar steile rotsen versperden zijn weg. Nee, Filo en Dr Spriet hadden van de beer niets meer te vrezen. Zij bleven nog 'n hele poos midden op de stroom voortdrijvenNauwelijks was de dag aangebroken, of Filo gaf een angstige schreeuw. „De rivierDe rivier houdt op!" riep hij, „we vallen straks naar beneden!" Gillette! BLADES I ftfauwe Gillette iqesjes worden in elke faae van het productie pro res wetenscbai getest, om O steeds dezelfde goede kwaliteit te kunnen garaudereu. Een Blauw Gillette mesje geeft het beste resultaat In een UTf I FTTf' oreclste "li eer apparaat ten goeie morgen" begint met GILLETTE t Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genemuiden (toez.) G. H. van Kooten te Brandwijk. Geref. Kerken. Beroepen te Adiredjo (Banjoe- mas-Z., Midden-Java) en te Heeg (voor de miss. dienst in Banjoe- mas), A. Wind, cand. te Baarn; te Schettens en te Oosterend J. Spoelstra, cand. te Meeden; te Vollenhove-stad J. van Reeven, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Opperdoes, A. C. Kersten, cand. te Den Haag. Bedankt voor Scherpenzeel W. C. P. den Boer te Vorden. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dinteloord, L. Kieboom, cand. te Barneveld. Ere-doctoraten. 26 Maart a.s. zal de Rijksuni versiteit te Utrecht haar 315de verjaardag vieren. Aangezien dit juist in de Paasweek valt, vindt de lustrumviering plaats op 16 Maart a.s. Wij vernemen voorts, dat er negen ere-doctoraten zullen wor den uitgereikt, waaronder aan 2 landgenoten, n.l. dr M. C. A. Klin kenberg, arts te Utrecht en de be kende Ned. Herv. em. predikant J. G. Woelderink te Doorn. Intrede ds P. v. d. Schaaf. Ds P. v. d. Schaaf, beroepen predikant te Vlissingen, hoopt Zondag 4 Febr. a.s. in de avond dienst in de Geref. Kerk intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds A. Verschoor. Ds A. Blanson Henkemans. Ds A. Blanson Henkemans, Ned. Herv. predikant te Scheveningen en jeugdpredikant van de Duin- oordkerk te 's-Gravenhage, die in de bezettingstijd res, veldprediker was bij de Irene-brigade in Enge land ,is benoemd tot res.-leger- predikant. Hij zal 29 Jan. a.s. in mil, dienst treden en voorlopig 's-Gravenhage als standplaats hebben. Prof. dr G. A, v. d. Bergh van Eysinga. Prof. dr G. A. v. d. Bergh van Eysinga, rustend hoogleraar te Santpoort herdenkt 25 dezer de dag waarop hij voor een halve eeuw aan de R.U. te Leiden cum laude promoveerde tot doctor in de theologie. De gouden jubilaris, die al zijn examens cum laude af legde, was als predikant werk zaam te Oss, Helmond en Sant poort om in 1924 op te treden als bijzonder hoogleraar aan de Leid- se Universiteit, waar het Haags genootschap een leerstoel had op gericht voor de wordingsgeschie denis van het Christendom. In 1935 werd prof. v. d. Bergh, die in zijn eerste gemeente al optrad als privaat docent aan de R.U. te Utrecht, bijzonder hoogleraar aan de Gem. Universiteit te Amster dam, waar hij in 1936 gewoon hoogleraar in de theologie werd. Hij was voorzitter van de Interna tionale School voor wijsbegeerte te Amersfoort, idem van de lin kerwerkgroep van moderne theo logen. Eerbiedwaardig is de lijst van geschriften, die van de hand van deze geleerde in het licht ver schenen. Prof. v. d. Bergh behoort tot de radicale school. Het is de tragiek van zijn leven geworden, dat hij ondanks al zijn scherpzinnigheid en geleerdheid toch geen schooi heeft gemaakt en dat hij de laat ste gezaghebbende representant is geworden van de Hollandse ra dicale school van Nieuw Testa- mentische critici. Waterstanden Keulen 356 (plus 0.22), Ruhrort 572 (plus 0.03), Lobith 1198 (-0.02), Nijmegen 969 (—0.06), Arnhem 946 (—0.03), Eefde 529 (-0 04), Deventer 423 (-O.02), Borgharen 4331 (-0.02), Belfeld 1447 (-0.04), V'enlo 1399 (—0.01), Grave 667 (—0.14), stuwen open te Roermond, Belfeld, Sambeeic, Grave en Lith. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. CHITRAL: pas. 16 Dahlac Eilanden n. Rotterdam; ORANJE: 16 van Aden naar Amsterdam; TANCHI: 16 100 mijl Z.W. Ouessnnt naar Amsterdam; VOLEN- DAM: 16 te Rotterdam; WILLEM RUYS: pas. 16 Kaap Tenez naar Dja karta. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aanugekomen 17 Jan.: ERHAL1N van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 16 Jan.: IMMANUEL naar Kopenhagen. ARU- NA naar Georgetown. HOENDIEP naar Londen. ROSEMARIF naar Kopenha gen. Gepasseerd naar Antwerpen 16 Jan.: WOLANDA vau zee naar Gent. VAN GELDER van Calais naar Gent. AL- CIONE van Belfast. THEODORA van zee naar Temeuzen. 17 Jan.: PRINSES MARGRIET vau Zeebrugge. LEUVE- HAVEN van Rotterdam. SANTA LUT- ZIA van Antwerpen. Gepasseerd van Antwerpen 16 Jan.: SOMMELSDIJK naar New York. AN- NAM naar Hamburg. NATO naar Swansea van Gent. BREEHELLE naar Hamburg. 17 Jan.: E.N.A. SCHEER n. Rotterdam. PRINS ALEXANDER naar Hamburg. Wat brengt de Radio? Vrijdag 19 Januari 1951. HILV. I (402 M.): VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.12 Voor de huis vrouw. 9.22 Gram. VPRO 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA 10.20 Gram, 10.30 Voor de zieken. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Dubbel kwartet. 11.40 Radiofeuilleton. AVRO 12.00 Dansmuziek, 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei 13.20 „Muziek-etalage". 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kameror kest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram. VARA 16.00 Muzikale cau serie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kin derkoor. 19.15 Prijzenpraatje. VP RO 19.30 „De roep om het geloof in deze tijd", causerie. 19.50 Be richten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Viool en piano. 20.35 „Neutraliteit", causerie. VA RA 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 „De Ducdalf". 22.00 Buiten lands overzicht. 22.15 Gram. VP RO 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.3024.00 Om roeporkest. HILV. II (298 M.): KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en li turgische kalender. 7.30 Zender- sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.15 Symphonette-orkest, klein koor en solist. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. (12.3012.33 Mededelingen) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lichte mu ziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Pianorecital. 14.25 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Regeringsuitzending. 18.10 Gram. 18.18 Katholiek signaal, Benelux commentaar en West-Indisch commentaar. 18.30 Pianoduo. 18.52 „Heeft het Prin ses Margriet fonds nog 'n taak?" causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Re geringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.35 Amusements muziek. 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws 20.05 Radio-schaakwedstrijd Ne- derland-Noorwegen. 20.06 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Politiekapel. 20.50 „Ja, zo was het", klankbeeld. 21.45 Or gelconcert. 22.10 Actualiteiten. 22.20 Sopraan en piano. 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Rotterdamsche Bank geeft wederom 9 pet dividend. Naar wij vernemen zal de di rectie van de Rotterdamsche Bank aan de dezer dagen te hou den commissarisvergadering voor stellen een dividend van 9 pCt. (onveranderd) over het boekjaar 1950 uit te keren. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder ELIZABETH CORNELISSE, Wed. Cornells Mesu, in de ouderdom van rum 88 jaren. Vrouwenpolder: M. VAN DIS—MESU. A. VAN DIS. Bergen op Zoom: J. MESU. Vrouwenpolder: A. MESU. J. MESU—FRANCKE. Serooskerke (W.): F. LANGEBEEKE— MESU. A. LANGEBEEKE. Vrouwenpolder: E. MESU. Arnemuiden: C. MESU. L. MESU—MAAS. Middelburg: A. KLAP—MESU. J. M. KLAP. N.O.-Polder: J. STURM—MESU. L. STURM. Vrouwenpolder: N. MESU. D. MESU—STURM. Klein- en Achter kleinkinderen Vrouwenpolder, 16 Januari 1951. Abonneert U op dit blad Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een g eduldig ge dragen lijden, onze lieve Echtgenote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder JACOMINA DE RIJKE, Echtg. van A. de Vos? op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam; A. DE VOS. Middelburg, 16 Januari 1951. Middelburgswegje 4. Heden overleed, zacht en kalm te onzen hui ze, onze geliefde Tante, JOHANNA MESU, Wed. van P. de Klerk, in de ouderdom van bijna 89 jaar. C. J. VAN NIMWEGEN— DE KLERK. C. VAN NIMWEGEN. N.- en St.-Joosland, 16 Januari 1951. De teraardebestelling zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Arnemuiden, op Vrijdag 19 Januari. Vertrek van het sterf huis, Rijksweg 43, om 13 uur. Nieuwe Burg 33 Middelburg Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoereen op 17 Jan. 1951 medegedeeld dooi de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek-Obligatien Nederland 1918 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N.W.S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Nat. Handelsbank Cult. Hand. Ind. Bank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Unilever Ned. Kabelfabriek Ned. Fc/rd Philip's Gloeilampen Do. 6 pet cum. pref. wd. Wilton Biliton Ie rubr. Dito He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moerar Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Japanhjn mi m 95H 9654 9654 9 5*4 95*4 78yi WA 92A 95 A 9054 4 m 14754 173 323 117 136 17354 127tf 174 156 23554 242 314 243*4 173 16154 334 23754 29254 307 319*4 317 12554 119 105 9854 3954 4054 191 130 100 96H 90 95*4 9GM 96 9554 9554 78J4 9254 95 89 *4 4854 149 174 321 118 138 17554 128 17454 15654 23554 31854 243*4 173 16354 335 240 290 306 31954 31754 509 125 120 10354 99 39*4 3954 194*4 KonBoot Kon Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommereu's Scheepv. Rott. Lloyd Stoom v. Mij. Ned, H V. A. Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Deli P»at. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterdamse Bank Escompto Bank Holl. Bank Unie Cèrt. Javasche Bank Herstclbank Pr. Ned. Bank v. Z.-Afrika Rotterdamsche Bank Surinaamse Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennccr/tt Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Phillips Oil Shell Union Baltimore Tide Water Miss K. Texas New York Centrale Pennsylvania Canadian Pac. 15654 129 160*4 209 17054 11454 56*4 100 2654 11854 10554 94 17354 17354 47 265 91 95*4 161*4 210 15554 16854 114*4 58 100J4 27 120 10554 97 174*4 172*4 47 267 89 9554 226 18054 18254 - 8054 4454 58*4 83J4 44*4 5954 81*4 10554 43 9254 48*4 6*4 49*4 94 1954 6054 84*4 58*4 2454 37*4 1354 27*4 27*4 26** 81 «54 WA 94 19)4 94 59)4 84)4 58J4 25)4 3754 13)4 27!4 28 26)4 9

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3