VOOR AL UW ORUKWERK-ORDERS Een goed fundament voor Uio carrière feed UaïidetsdcukweeU OOSTERBAAN IE COINTRE N.V., GOES Buurvrouw werd afgerost met mattenklopper Steunverlening aan tuin bouw in voorbereiding. kunt II zich wenden tot onze Agenten of Correspondenten Aanbesteding. GEVRAAGD: 1 2e Monteur en 1 leerling-Monteur. Voor ons Ford-bedrijf te Middelburg: 1 Hulp of 2e Monteur en leerling-Monteur. M. D£ DREÜ Co's N.V. Dr VICTOR I. DE BRUIJN Openbare Aanbesteding. Na bekwaamheid is een eminent ver zorgd uiterlijk van groot belang. Pejeha maatkledingstofvaitzoon- gemeen mooi en heett zo zeer dat nietteomschTijven nobele effect, dat een costume er ais het ware dooropeen hogerniveau komt. k „OOK VOOR DAMESSTOFFEN" een waar genoegen en... voordelig De wol op maat gesneden en in afgepaste hoeveelheden. V Dus geen tekorten of overschotten meer. op maat tmmi gesneden ||w|| In cello- jéM phaan verpakt U ontvangt een voldoende hoeveelheid echte Smyrnawol van originele Oosterse samenstelling en kleur, OP MAAT GESNEDEN, in cello, phaan verpakt; prima stramien, een duidelijk telpatroon en handleiding, zomede een afbeelding in ware kleuren, alles kant erf klaar, in keurige doos 25 x 50 cm I 12.75 50 x 50 cm f 23.50 100 x 160 cm f 129.- 50 x 80 cm I 34.50 franje 65 ct. 60 x 100 cm I 48.50 naald 95 ct. Bestel op zicht een doos mefl maat en nummer van een der onderstaande dessins Mocht de zending op enigerlei wijze tegenval len dan kunt U deze zonder kosten Uwerzijds retourneren. Handweverij Tapijtknoperij Afdeling Smyrna wol Amersfoort. Tel. 5402 - K 3490 beproefde Oosterse patronen geeft goede introductie Laat U EENS ADVISEREN I Maandag 8 Januari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 In de verdachtenbank „De waarheid" kostte 15 gulden De Politierechter hield op Vrijdag de eerste zitting in het nieuwe jaar. Vanzelfsprekend betroffen het allemaal feiten die in 1950 gepleegd zjjn. De Poli tierechter zet bij de jaarswisse- ling nu eenmaal geen stTeep on der hetgeen in het afgelopen jaar is gebeurd, en zo werden een aantal diefstalletjes en be ledigingen behandeld. De eerste die het verdachten, bankje in het nieuwe jaar be- trad, was de 22-jarige Viissingse metselaar K. J. L., die het spaar bankboekje van zijn vrouw een beetje gewijzigd had. Er stond nog een tegoed op van f.25 en verd. had hiervan f 100.25 gemaakt en deze uitbetaald ge kregen ook. De Officier van Justitie vond het een minne streek. Weliswaar is verd. bezig om in termijnen het bedrag terug te betalen maar hij hield ook rekening met het feit, dat verd. al meer op zijn kerfstok had. De Politierechter veroordeelde hem tot 2 m. voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Lelijke brief. De volgende verd. was J. C., echtgenote van P. T. H. te Goes. Zij had een brief met een bele digende inhoud geschreven aan haar zwager A. I. E. te Middel burg om „haar hart eens te luch ten" en „hem eens goed de waarheid te zeggen", omdat E., na heel kort met haar zuster te zijn getrouwd, deze had laten zitten. De Politierechter vond het wat al te grof en veroordeel de de verd. tot een geldboete van f 15.subs. 10 d. De vertegenwoordiger L. Z. te Middelburg had geld achterge houden van het reclamebureau waarvoor hij als colporteur werkzaam was. f 40.subs. 20 d. D. v. d W. te Souburg, had een hoeveelheid aardappelen weggenomen van het land van P. H. Jobse. f 30.— of 15 d. Gebrek aan een vloertje. A. de R., metaalbewerker te Koudekerke wilde een vloer in zijn schuurtje hebben. Op zich zelf is hier niets tegen, maar wel wanneer hij de stenen en tegels daarvoor nodig, weghaalt aan de weg. 125.boete of 15 d. Een belangrijk wapen van een vrouw is soms de mattenklopper. De echtgenote van W. v. B. te Middelburg had dit wapen ge hanteerd om haar vroegere buurvrouw ermee af te rossen. Bij een ruzie tussen de dochter van verd. en de echtgenote van T. S. te Middelburg was verd. er met de mattenklopper „tus sen" gekomen. Zij had hiermede de vrouw van T. S. een flinke mep gegeven.De wond moest gehecht worden. Het kostte haar f25.— of 10 d. J. P., transportarbeider te Souburg, .had wat steenkool mee naar huis genomen uit een scheepje te Vlissingen. f30.of 15 d. „Ik ga me verdrinken", had de 20-jarige H. C. van E., een pak huisknecht uit Middelburg tegen mej. A. M. te Souburg, gezegd, toen laatste de verkering af maakte. Na nog wat heen en weer gepraat, greep hij haar plotseling stevig bij de keel; sloeg haar op het hoofd en gooi de haar daarna op de stenen vloer. Het meisje ging naar de politie en nu stond hij hier. Ik heb het alleen maar gezegd om haar bang te maken, zei hij. f40.boete of 20 d., alsmede 2 weken gev. straf voorw. J. J. van S., chauffeur te Vlis singen ïad P. B. mishandeld door hem te stompen te te slaan, B. zat in een café. Een onbekend persoon die aan het dansen was, pakte zijn borreltje van tafel en nam een slok. Buiten het café werden de degens gekruist, waarbij v. S. nogal van leer trok. Hij kreeg nu f25.boete of 10 d. Wegens diefstal van lood en koper kreeg C. de V., los werk man te Middelburg 2 weken ge vangenisstraf. De stoker C. A. te Rotterdam had van een schippersknecht C. B. een geldsbedrag van f41. gestolen. Van dat geld was hij de volgende dag aan de zwier gegaan en toen de rechercheurs hem aanhielden had hij nog f 1.over. Het grapje kostte hem 1 maand gev. straf. Uitspraken Rechtbank Middelburg. Vrijdag j.l. deed de Rechtbank te Middelburg uitspraak in de volgende zaken: De schilder J. B. N. uit Mid delburg kreeg wegens het plegen van een zedenmisdrijf 8 maanden gev. str. met aftrek. Voor eenzelfde feit kreeg H. F. J. M. A. S. uit Vlissingen een geldboete van f50 of 25 dagen hechtenis, en ter beschikkingstel ling van de regering voorw. met 3 jaar proeftijd. A. C. S., chauffeur te Axel, werd in hoger beroep veroordeeld tot een geldboete van f15 of 10 dagen hechtenis en tot een geld boete van f 10 of 6 dagen hechte nis, wegens overtreding vSn de wegenverkeersregeling. De directie van de spoorweg maatschappij, die de verbindingen tussen Belfast en Dublin onder houdt, heeft bekend gemaakt, dat 14 Februari alle diensten in Noord-Ierland zullen worden op geheven, omdat de maatschappij 8000 pond sterling per week ver lies boekt en de regeringen van Ulster en Eire geen hulp hebben aangeboden. Grote verliezen bij de koude- grondsteelten. Op de tweedaagse tuinbouw conferentie van de C.B.T.B. en de C.J.B.T.O., gehouden te Amers foort, zeide Mr V. G. M. Marij- nen van de Stichting voor de Landbouw, dat op dit ogenblik ten aanzien van de steunverle ning aan de tuinbouw concrete voorstellen op de regeringstafel liggen. De commissie groenten van het bedrijfsschap groenten en fruit zal deze plannen morgen, Dinsdag, bespreken en men hoopt spoedig een oplossing te bereiken. Het afgelopen jaar was voor de tuinbouw, zo zeide hij verder, in het algemeen een slecht jaar. De totale verliezen in de koude- grondstuinbouw zijn volgens berekeningen door het Nederl. Landb. Inst. zeer hoog. Het totale verlies op de teelt van sperciebonen (prinsessebonen) bedroeg 6.7 millioen, voor de augurkenteelt (rondom Venlo) 3 millioen, voor de bloemkoolteelt 2.628.000 gulden en voor de snij bonen 1.3 millioen. Een gunstige uitzondering op de lange rij van teelten, die een groot verlies le den, vormt de teelt van vroege aardappelen. Voor de teelt van sperciebonen en augurken lagen de verliezen zelfs tot ver boven de 25 pet. Als belangrijkste oorzaak van de slechte cultures noemde spr. de verschuivingen in de con sumptie. Van vele producten zijn de teelten namelijk te groot. Het gevolg van een en ander was, dat in 1950 ongeveer 130.000 ton groenten (de opbrengst van 2500 ha.) werd doorgedraaid. In 1949 werd 80.000 ton groenten door gedraaid, maar toen was de jaaropbrengst ook 50.000 ton minder. Van de opbrengst aan andij vie, augurken, bloemkool, sper ciebonen en snijbonen werd 20 tot 25 pet. doorgedraaid, van de spekbonen verdween 50 pet. naar de mesthoop. Actie voor inlijving van Brits Noord-Bomeo bij Indonesië „Actieve onruststokers zijn in Serawak bezig met het doel, in lijving van dat gebied in de repu bliek Indonesia te bewerkstelli gen", aldus deelde de secretaris generaal van de Maleise Nationale Unie van Serawak mede aan de Straits Times" te Singapore. Hij zeide, dat onruststokers voort durend de grens overschrijden. „Zij maken onze constitutionele pogingen voor het verkrijgen van recht van Engeland en het her stel van Serawak als een onaf hankelijke staat in het Britse Ge menebest belachelijk. In hun ogen is het alternatief: de inlijving van Serawak in de Indonesische repu bliek en hun activiteiten zijn ge richt op dat doel". Electrische klokken lopen achter. In het Zuiden en in het Wes ten van het land wordt ernstig geklaagd over het achterlopen van de electrische klokken, die op het electriciteitsnet zijn aan gesloten. De oorzaak van dit euvel, dat zich enige jaren ge leden ook heeft voorgedaan, is gelegen in de omstandigheid, dat ons land via het Nederlandse koppelnet electrische energie uit Duitsland betrekt. Ten gevolge van overbelasting op het Duitse net is de frequen tie van die stroom nu en dan la ger dan normaal (50 perioden per seconde). Destijds kon dit bezwaar worden ondervangen door de verbinding met Duits land gedurende de nachturen te verbreken. Op die manier was het moge lijk de frequentie in Nederland tijdelijk op te voeren en de klokken „bij te draaien". Door het tekort aan industrie- kolen in ons land zijn wij thans gedwongen zoveel mogelijk ener gie uit Duitsland te betrekken. De verbinding met Duitsland kan thans geen ogenblik worden verbroken. Teneinde echter de tijdaanwijzing nog zo goed mo gelijk te laten functioneren zul len de bedrijven in enkele groe pen bij toerbeurt gedurende de nacht de verbinding met het Ne derlandse koppelnet verbreken en in hun verzorgingsgebied de achterstand inhalen. Het is derhalve niet strikt noodzakelijk de klokken zelf ge lijk te zetten. Zo'n gulzige koe toch. Een koe van de veehouder Gebrs. Kolk aan de Rijks straatweg te Duivendrecht is dezer dagen aan de maag ge opereerd, omdat zij bij het eten van aardappelschillen z.g. „scherp" naar binnen had gekregen. De operatie bracht aan het licht, dat zij een scherp stuk staaldraad van ongeveer 10 cm. en enige blikjes, waarin zich rookworst had bevonden, had ingeslikt. Het staaldraad had reeds een abces veroorzaakt. De patiënte is thans weer gezond. Credietverstrekking aan Indonesië 1950. In het Staatsblad van Vrijdag is afgekondigd de wet van 4 No vember 1950 betreffende crediet verstrekking aan Indonesië 1950. Door deze wet wordt de minis ter van financiën gemachtigd a n de republiek der Verenigde Staten van Indonesië een cre- diet van f280.000.000 Ned. cou rant te verlenen, voor het ver richten van betalingen door "In donesië in Nederland. De ontmanteling in de Britse zone bijna beëindigd. De ontmanteling in de Britse zone van Duitsland ls nagenoeg geëindigd. Van het totaal van 1.300.107 ton behoeven nog slechts 5705 ton te worden ge demonteerd. 1.273.036 ton zijn reeds verscheept naar de geal lieerde landen, die de industriële installaties als herstelbetaling 2?!Xangen' terwijl nog sleehts 27.071 ton moeten worden ver scheept. Tot de voornaamste in stallaties, welke nog moeten worden ontmanteld, behoren de hoogoven no. 5 en de Krupp-fa- briek beide te Watenstedt-Salz- gitter, en ongeveer 470 ton van de zwarte staalpers van 3000 ton te Dortmund. Burgerlijke Stand De secretaris-generaal zeide voorts o.a.: „Wij wensen geen deel van Indonesië te zijn, wij wensen de familie Brooke terug". NISSE. Geboren: Pieter A„ z. v. S. Matthijsse en A. Lucasse. Ondertrouwd: G. Meeuwse, 28 j. en G. E. Elff, 22 j. te Kloetinge, HOEDEKENSKERKE. Gebo ren: Leendert J., z. v. M. Kempe en D. Louws; Catharina G. M., d. v. J. Zuidhof en M. Alleme- kinders. Gehuwd: G. M. Kegels, 29 j. en J. A. Boudens, 33 j. Overleden: J. Melio, 54 j. echtg. van C. de Bart. WEMELDINGE. Geboren: Jan z. v. J. C. Verbrugge en C. de Schipper; Anthonia M. C., d. v. C. J. van Nimwegen en D. Hei boer. Ondertrouwd: B. Sinke, 23 j. en F. M. Wemelsfelder, 22 j. 's-rf. ARENDSKERKE. Gebo ren: Gerard, z.v. F. de Kok en L. Boone; Cornelis J z. v. J. op 't Hof en M. van Iwaarden; Lodewijk, z. v. G. Murre en J. Kesselaar; Anthonie Pieter, z. v. L. M. Schrijver en J. Marijs; Louisa Maria, d. v. D. van Schaik en C. Schipper. Gehuwd: M. Mulder, 23 j. en H. P. Steenblok, 21 j. te Mid delburg; P. van Antwerpen, 29 j. en M. Minderhoud, 20 j. Overleden; S. W. Harthoorn, 34 j.; C. de Leeuw, 67 j., wednr. van J. F. de Visser; J. Buteijn, 78 j. wed. van J. de Kok. HEINKENSZAND. Geboren: Idelette J.f d. v. G. N. Lammens en T. I. Pot; Hendrik A., z. v. J. van der Schoor en J. Hannewjjk. Overleden: J. Hoonderd, 57 j., echtg. van S. Grim. WOLPHAARTSDIJK. Onder trouwd: R. van Beek, 25 j. en W. N. de Vos, 26 j.; H. Foeke, 38 j. en A. Verschuure, 39 J. Getrouwd: H. B. Broijl, 30 j. en M. Kaboord, 27 j.; L. Melse, 25 j. en J. J. Janse, 28 j. Geboren: Nicolaas L., z. v. I. J. Fllpse en E. de Bruine; Adrl- ana G. L., d. v. A. Gelok en H. A. Nagelkerke. Overleden: N. M. de Jager, 6 j.; J. Boonman, 65 j., echtg. van J. de Jonge; S. Poelman, 79 j.; M, Verburg, 90 j., wed. van A. Ta- venier; J. Luikenaar, 86 j., wed, van M. Bliek. 'sH. ABTSKERKE. Gehuwd M. P. Messer, 59 j. en O. Hooge- steger, 51 J. SEROOSKERKE (S.). Geboren Anna J., d. v. C. van Usseldjjk en P. J. Hart. TERNECZEN. Geboren: Jo hanna G., d. v. H. Dijkstra en A. Vos; Adriaan, z. v. C. Bare- man en P. C. Lensen; Leonardus L. P. M-, z. v. A. E. Hoogerwerf en M. P. J. van Hecke; Jacobus C., z. v. C. D. van Drongelen en M. de Footer; Jan, z. v. P. A. Bakker en E. Hamelink te Zaam slag; Lilian M. E., d. v. J. E. Ja cobs en M. M. van Damme te Westdorpe; Geertruida P., d. v. L. Guillam en M. Verhelst te Hoek; Gabriella B. en Christiaan P., d. en z. v. I. J. Lambert en M. A. Lossie; Pieternella K„ d. v. J. A. Verdoorn en M. C. Me- chielsen; Cornelis E., z. v J Scheele en A. Dekker; Johannis," z. v. P. Jonkman en A. Schip pers. Gehuwd: C. L. F. Beirnaert, 28 j. en M. Visser, 29 j.; J. B. de Rocker, 59 j. en M. A. Hamer- linck, 54 j. te IJzendijke. Overleden: L. van de Wege, 61 j., echtg. van W. Chr. Lan sen; W. Willemsen, 77 j. wed. van M. van Doorn. HOEK. Geboren: Adrlana, d. v. P. J. de Kraker en C. de Braai; Meeuwis G., z. v. D. de Jonge en J. C. de Regt; Marinus, z. v. C. C. Beaufort en E. M. Schoonak- ker; Jannis P., z. v. C. Vergouwe en A. van Es. Gehuwd: P. I. van Cadsand te Temeuzen, 22 j. en E. M. de Jon ge, 21 J. Overleden: W. Koning, 89 j., wed. van J. Enslng, ZIERIKZEE. Geboren: Pieter H., z. v. H. Versteeg en M. J. de Moor; Johanna W., d. v. J. Hage en W. M. C. van der Have; Lenie, d. v. J. Folmer en W. M. Klippel. Overleden: D. A. de Hooge, 69 j., weduwn. van A. Berrevoets; A. M. Leeuw, 83 j., wed. van A. Verseput. RENESSE. Geboren: Jan H. D., z. v. J. D. Riemens en H. Meyers. Gehuwd: A. Kort en A. H. de Feyter. BURGH. Overleden: Th. C. Bal, 26 j., echtg. van P. M. den Engelsman. HAAMSTEDE. Geboren: Hans A. M., z. v. G. A. M. Stenger en M. J. Jansen; Anna G., d. v. A. A. Deurloo en S. Jonker; Jacomine M., d. v. P. J. v. Eenige en M. M. v. d. Werf; Anthonia R., d. v. M. Verboom en J. P. Geleijnse; Maarten L. J., z. 'v. H. Muste en M. C. Dalebout; Jacoba, d.v. P. Geurtsen en L. ,M. Fokker. Overleden: te Noordgouwe J. J. Schoonaard, 30 j. ST. ANNALAND. Geboren I Geertruida W., d. v. A. H. van Oost en G. v. d. Jagt; Gerard C., z. v. K. J. Hage en K. W. Nellsse; Cornelia J., d. v. J. J. Ridderhof on C. A. Scherpenlsse; Cornells J„ z. v. J. c. Kooljman en C. J. H. Mol. Gehuwd: M. P. v. d. Weele, 27 J. en C. C. Kodde, 19 J.; M. H. B. Jansen, 25 j. en M. van Vossen, 23 j, Overleden: J. v. d. Klooster, 85 j., echtg. van J. Hage. RENESSE. Geboren: Jan H. D., z. v. J. D. Prlemts en H. Meti ers. Gehuwd: A. Kort, 25 j. en A. H. de Feijter, 25 j. Wat brengt de Radio? Dinsdag 9 Januari 1951. HILVERSUM I (402 M.): A.V.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. 9.35 C n. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Grom. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Radio Volks universiteit. 11.30 Voor de zie ken. 12.00 Salonorkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 A.V.R.O.-allerlei. 13.20 Financieel weekoverzicht 13.30 Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 15.35 „Onze Amerikaanse Buren". 15.50 Gram. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19.00 Dames koor. 19.25 Dansorkest. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstrijd Noorwe gen—Nederland. 20.06 Actuali teiten. 20.15 Gev. programma. 21.15 „De Antwoordman". 21.30 A.V.R.O.-allerlei. 21.35 Gram. 22.00 Causerie. 22.15 Engelse vioolmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram HILVERSUM II (298 M.): K.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.15 Mor gengebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Metropole orkest en solist. 14.00 Gev. pro gramma. 14.53 Kamerorkest en soliste. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zender sluiting. 18.00 Gram. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Symphonette-orkest, klein koor en solisten. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstrijd Noorwe genNederland. 20.06 De gewo ne man. 20.12 Radio Philh. or kest en solist. 21.10 Actualitei ten. 21.25 Gram. 22.20 Sopraan en piano. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. zonderverhoging van kosten te: Breskens: BOEKHANDEL GITTENBERGER; Biervliet: A. DIJK, Gentsestraat 48; 's-Gravenpoider: H. C. J. NIEUWDORP. Hoedekenskerke: C. HOGERHEIDE; St.-Maartensdijk: M. BIJL. Tholen: K. M. KURVINK; Wemeldinge: de heer WILLEMSE, Manufacturen. Nw. en St. Joosland: Firma VAN ZWEDEN. Amemuiden: B. VAN BELZEN, Noordstraat 42. Vrouwenpolder: J. POLDERMAN. Westkapeile: C. SIMONSE, Noodwoning 429. Nieuwdorp: JAC. STEKETEE, Dorpsstraat 17. St.-Philipsland: TH. BAKKER, A 164. Oostkanelle: A. FRANCKF, Dorpsstraat 6. Namens zijn opdrachtgeef ster, de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren „DIEREN IN NOOD", geves tigd te Middelburg, zal om dergetekende in het open baar trachten aan te beste den, overeenkomstig het Aanbestedingsreglement W. B.: Het bouwen van een Dierenasyl, bestaande uit woonhuis voor asyl- houder, honden- en kat tenverblijven, op een terrein nabij het Arne muids Voetpad te Mid delburg. Bestek en tekeningen zijn, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar bij de Archi tect tegen betaling van 10.of zij worden na ont vangst van een postwissel, groot f 10.35 toegezonden. Restitutie op de dag der aanbesteding ƒ7.50. De aanbesteding vindt plaats op 26 Januari 1951, des namiddags 2.30 uur in Café-Restaurant „De Huif kar", Markt te Middelburg. De Architect, L. BEIJE, Kade A 62, Veere. tel. K 1181—206. Adverteert in dit blad Familieberichten uit andere bladen: Geboren: Wilhelmina, d. v. G. de Waard en N. Ie Due te Middelburg. Overleden: E. Geelhoed Haak, 63 j. te Terneuzen; C. Wisse, echtg. van P. Galle, 50 j. te Zaamslag; A. M. Vo gels, echtg. van W. J. Adri- aansens, 54 j. te Middel burg; C. J. M. Castenmiller, geb. De Keuning, 72 j. te Middelburg. -RECLAME is NIET te vervangen! Voor ons Ford-bedrijf te Goes: Bij voorkeur schriftelijke sollicitaties met opgaaf van vorige werkkring en diploma s te richten aan Official Ford Dealer Goes en Middelburg Plaatst ook Uw familie-1 „Zeeuwsch Dagblad" telt zijn abonné's met duizenden) berichten in ons blad. Zijt Gij daar ook bij? Op aanvraag zenden wij U gaarne gekleurde afbeeldingen ter inzage Resident van NIEUW-GUINEA, houdt II JANUARI a.s. een uiterst belangrijke en interessante lezing over zijn eigen belevenissen onder de PAPOEA'S OP NIEUW- GUINEA. Lichtbeelden, deels gikleurd, geven talrijke bijzonder heden over dat land en het volk. Dr DE BRUIJN is bekend als „Jungle-Pimpernel". Leden der Kon. Ver. „Oost en West" gratis toegang met huisgenoten; niet-leden 1.militairen beneden rang van sergeant en kinderen beneden 18 jaar half geld. Aanvang 8.15 uur, bovenzaal Soc. „De Vergenoe ging", Markt, Middelburg. De Burgemeester van Sint Laurens en Mevrouw VAN 'T HOFF—RISSEEUW zeg gen hartelijk dank voor de gelukwensen bij de jaarwis seling ontvangen en bieden wederkerig de hunne aan. J. VAN BEERS, J. VAN BEERS— KWEKKEBOOM, zeggen, mede namens we derzijdse ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, Januari 1951. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroetmoeder JANNETJE JANSE, Wed. A. Maljaars Andrz., betuigen wij onze oprechte dank. Fam. MALJAARS. Grljpskerke, 5 Jan. 1951. Namens de heer A. Francke, Hondegemsweg 1 te Seroos- kerke (W.), zal door onder getekende, overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B. in het openbaar wor den aanbesteed: Het houwen van een Landbouwschuur en het verbouwen van de noodstal, met daarbij behorende werken in de gemeente Serooskerke (W.). Zolang de voorraad strekt zijn bestek en voorwaarden met tekeningen (Bestek Middelburg 292, Bouwno. Serooskerke 2) ad. f 12.50 verkrijgbaar bij de Stichting Bouwbureau voor de Land bouw in Zeeland, Dam 43 te Middelburg, of worden na ontvangst van een postwissel groot 12.75 toegezonden. Restitutie 10.bij onge schonden inlevering op de dag van aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats op 23 Januari 1951 op een in de Nota van Inlich tingen nader aan te geven plaats en uur. De Architect Bouwbureau v. d. Land bouw in Zeeland. TE KOOP: POOTAARD APPELEN Meerlanders 28/35. MOOI VAARSKALF. P. KOOLE, Souburg. Wat de stoom is voor de industrie Is 't adverteren voor de handel!

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 4