FILO FOP Irovinri&KSÉm 'KORT Zeldzame Plant KE1$É£Z|!lS en de Installatie Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, Donderdag 4 Januari 1951 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Koninklijke onderscheiding voor inwoner van Kapelle. Bij K.B. is verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer J. Bruijnooge te Kapelle, opzichter op het fruitbedryf van J. Q. C. Lenshoek, tevens jacht opziener. MIDDELBURG. Bonte avond. De motor- en autoclub „Schel - .degouwen" organiseert Zaterdag ln de Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg haar jaarlijkse bonte avond voor leden en do nateurs. Het programma ver meldt o.m.de vertoning van een Scheldegouwen-film en hersen gymnastiek. GOES. Jaarvergadering Ned. Chr. Grafische Bond. Onder voorzitterschap van de heer C. K. Maartense hield de afd. Goes van de Ned. Chr. Grafische Bond in de Prins van Oranje haar 37ste jaarvergadering. Na een welkomstwoord, waarin de beste wensen voor het nieuwe jaar wer den uitgesproken, bracht de secre taris, de heer D. Gorsse, zijn jaar verslag uit. Bij de bestuursverkiezing werd ln de plaats van de heer J. Mil- hous, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen de heer G. Steen- aard. De heer D. Gorsse werd bij acclamatie herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met de heren L. Willeboordse en M. Bazen. In de commissie tot het nazien van de boeken van de penning meester werden benoemd de he ren C. A. Maartense, Pieterse en mej. L. N. Moens. Aan het eind van de vergadering sprak de voor zitter nog een opwekking voor de te houden streekvergadering te Breda op Zaterdag 6 Januari. De heer v. d. Slikke sloot deze vergadering met dankgebed. RILLAND. IJswedstrjjd. Zaterdagmiddag werden op het Vinkenissegat, door de IJsclub „Rilland" wedstrijden gehouden, waarvoor veel belangstelling be stond. Uitslagen waren: Hardrijden jongens 1416 jaar: le pr. C. Moison. Hardrijden meisjes 1416 jaar: le pr. Nelly Colpaart, Stoeltje rijden meisjes: C. de Meester. Koppel wedstrijd heren: le pr. C. Lobbezoo—C. Moison. Koppelwedstrijd jongens tot 16 jaar: le pr. Karei SinkeNico Koie. Hardrijden heren: le pr. C. Lobbezoo. KRABBENDIJKE. Duivententoonstelling. Op Nieuwjaarsdag organiseer de de P.D.V. „De Scheldeduif" een tentoonstelling. De uitslag was: Oude doffers: 1. M. J. Allewijn; 2. Jac. Nieuwenhuyze; 3. Jac. de Vrieze. Oude duivinnen: 1. D. Zweedijk; 2. D. van Luijk; 3. C. A, Staal. Jonge doffers: 1. Gebr. Min- naard; 2. Jac. Nieuwenhuijze; 3. G. J. v. d. Dorpel. Jonge duivinnen: 1. Jac. Nieu wenhuyze; 2. W. G. M. Krijnsen; 3. A. Leys. Mooiste stand der tentoonstel ling per 5 duiven was van Jac. Nieuwenhuyze, aantal punten 231. Mooiste doffer: M. J. Allewijn. Mooiste duivin: D. Zweedijk. BORSSELE. Aanbesteding vishok. Dezer dagen werd de restaura tie van het vishok aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: Gebr. G. en P. Melis f 2260; A. de Muynck en Zonen f 2340; A. de MuynckKrijger f 2434. Gegund aan Gebr. Melis. HOEDEKEN SKERKE. Overzicht 1950 Coöperatieve Boerenleenbank. In het jaar 1950 werd bij de Spaarbank ingelegd f 829.172,26 (vorig jaar f817.665,54). Terug betaald werd f648.309,25 (vorig laar f646.599,23). In 1950 dus 1180.863,01 meer ingelegd dan terugbetaald. Op 1 Januari 1950 was er aan spaargeld f 1.255.806.86 op 31 December 1950 zonder bü- t^schreven rente f 1.436.669,87. Ir kwamen in 1950 128 nieuwe spaarders bij. De voorschotten stegen van f36.834,16 op 1 Januari tot f75.922,24 op 31 December. In rek.-courant werd ontvangen f 1.180.755,43 (V. j. f 1.007.972,89). Uitgegeven werd f 1.352.762,79 (v. j. f 1.066.794,57). Het ledental liep over 1950 op met 24 personen. Bij de school- spaarbank te 's-Gravenpolder werd ingelegd f 1617.01. Bij de C. Bank te Utrecht stond per 1 Jan. '50 uit f 1.115.883,78 p. 31 December 1950 f 1.107.384,87. balanstotaal liep op van '51 tot f 1.642.939,— SEROOSKERKE (W.). De balans van 1950. In 1950 steeg het inwonertal met één persoon en kwam van 1734 op 1735, n.l. 845 mannen en 887 vrouwen. Er werden 18 jon gens en 23 meisjes geboren, ter wijl zich 22 mannen en 39 vrou wen vestigden. 7 mannen en 10 vrouwen stierven en 35 mannen en 49 vrouwen vertrokken. VEERE. Restauratie Geref. Kerk. Reeds geruime tijd bestaat het voornemen om het kerkgebouw der Geref. Kerk te doen restaure ren. Daar de Ned. Herv. gemeen te tijdens de restauratie van haar kerkgebouw ook in deze kerk haar diensten hield, kon daar na tuurlijk eerder geen uitvoering aan worden gegeven. Thans be staat de mogelijkheid om 's Zon dags kerkdienst te houden in de Herv. kerk, zodat de noodzakelij ke werkzaamheden uitgevoerd kunnen worden. O.a. staat op het programma het schilderwerk, ver vanging van de preekstoel door 'n platform en vernieuwing van de banken in het middengedeelte. Getracht wordt door vrijwillige giften een zodanig deel van de ge raamde kosten bij elkaar te krij gen, dat slechts een gering deel zal behoeven te worden geleend. Voorlopig worden de kosten ge raamd op f 18.000, VROUWENPOLDER. Zanguitvoering. Op Nieuwjaarsdag heeft de Chr. zangver. „Advendo" voor een zeer talrijk publiek haar 5e openbare uitvoering gegeven. Er werd zeer goed gezongen. De voorzitter wekte op tot toetreding van jonge leden, waarna ds de Boer met dankgebed deze goed geslaagde middag sloot. ST. ANNALAND. Ongeval. Gistermorgen is tengevolge van de gladheid in een bocht van de Broekseweg een grote truck van de B.T.O. te B. o. Zoom, die vee moest gaan halen, in de sloot terecht gekomen. Het was een hele karwei het zware ge vaarte weer op de weg te krij gen. ST. MAARTENSDIJK. Suikerbietencampagne afgelopen. Woensdagmorgen zijn de laat ste suikerbieten per auto afge voerd. De totale opbrengst was 10.726.875 kg. Daarvan werd geleverd aan de Centrale Sui kermij. 4.560.705 kg., aan Put- tershoek 2.663.180 kg. en aan Dinteloord 3.502 990 kg. NIEUWERKERK. Loop der bevolking. Het inwonertal steeg in 1950 met 11 personen, n.l. 7 mannen en 4 vrouwen. Waren er op 1 Jan. 1950 939 mannen en 922 vrouwen, op 1 Jan. j.l. was dit aantal resp. 946 en 926, totaal 1872. Er werden 26 jongens en 20 meisjes geboren. 37 mannen en 44 vrouwen vestigden zich, 6 mannen en 7 vrouwen overleden, terwijl 48 mannen en 53 vrouwen vertrok ken. Er werden 20 huwelijken ge sloten. KERKWERVE. Inwonertal steeg met 11. Het aantal inwoners op 1 Jan. j.l. was 808, n.l. 413 mannen en 395 vrou wen. Een jaar daarvoor waren deze cijfers resp. 797, 410 en 387. Geboren werden 7 jongens en 9 meisjes, 4 mannen en 1 vrouw overleden, 24 mannen en 27 vrou wen vestigden zich en een gelijk aantal vertrok. Zes huwelijken werden voltrokken. BRUINISSE. De mosselverzending. Zoals bekend werde.i in Decem ber 1950 geen mosselen geëxpor teerd. Het vorige jaar bedroeg de ver zending alleen van kwekers uit Bruinisse naar de verwaterplaat sen te Yerseke enz. 15345 ton. Een mindere ontvangst voor Bruinisse wat de mosselen betreft, over de maand December van f77.000. Over de maanden October tot en met December bedroegen de mindere inkomsten voor de mos selen te Bruinisse ruim f 465.000. In dit laatste cijfer is echter niet verdisconteerd de opbrengst van de op de Waddenzee door een tiental kwekers geviste mosselen, BERGEN OP ZOOM. Ernstig ongeluk ln werkplaats. Dinsdagmorgen is er in de Cromwielstraat te Bergen op Zoom in de werkplaats van de heer Voets een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij vijf werklui vrij ernstig werden verwond en in het Burger Gasthuis moesten worden opgenomen. In de montage werkplaats voor het Butagas deed zich op een ge geven moment een hevige ontplof fing voor. Vele ruiten sprongen en door de hevige knal kwamen om wonenden direct aangesneld om eerste hulp te verlenen. Door de steekvlam gingen ver schillende voorwerpen branden en een sterke straal gas ontsnapte. Vrij snel rukte de brandweer met de motorbrandspuit uit o.l.v. de heer Videler. De brandwachts wisten met behulp van sehuim- blussers het vuur onder de knie te krijgen. Er waren vijf ernstig gewonden, die in de montagehal werkten of te hulp waren gesneld. Het ergste waren de chef-mon teur A. Blommerde uit Halsteren en de knecht J. van Dijk uit Tho- len eraan toe. Zij hadden ernstige brandwonden in het gezicht en aan de armen en werden door leden van het Rode Kruis het eerst geholpen. Voorts hadden vrij ernstige brandwonden de magazijnchef D. Knop en de knechten A Kruft en van Loon uit Bergen op Zoom. De bazar t.b.v. het Verenigings gebouw te Hoedekcnskerke heeft opgebracht ruim f 2800. Zaterdag keerde de militair P. Schrier te Waarde terug. Hij is de laatste dienstplichtige, die uit In donesië repatrieert. In de plaats van de heer A. H, S. Stemcrding te Oost- en West- Souburg, die als inspecteur van het Christelijk Volksonderwijs heeft bedankt, is als zodanig be noemd de heer P. Daniëlse, bur gemeester te Ritthem. De Uniecollecte voor de scholen met de Bijbel heeft te Vrouwen polder f 53.98 opgebracht. In de Herv. Kerk te Vrouwen polder zijn A. Sturm als ouder ling en W. Wondergem als diaken herkozen. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft, evenals de Senaat, gestemd tegen het ver lenen van noodvolmachten voor Truman tot reorganisatie van re- geringsbureaux (Vervolg van pag. 1). Vervolg gemeenteraad van Goes. Spreker besloot zijn rede met een zegewens. Als oudste raadslid dankte de heer R. Zuidema de voorzitter voor zijn wensen. Hij verklaarde teleurgesteld te zijn over het wo ningtekort. Hij sprak voorts de hoop uit, dat er ook dit jaar een prettige samenwerking zal mogen bestaan en dat onder Gods zegen Goes een goed jaar zal mogen be leven. AGENDA. Vervolgens begon men aan de agenda die vrij snel werd afge werkt. Het voorstel tot het aan brengen van de verbeteringen aan de haven en het haventerrein was voor de heer M. J. Bakker (K.V. P.) aanleiding zijn ontstemming er over uit te spreken dat het werk al was aanbesteed, voordat er in de raad over was gesproken Voorts vroeg hij de toezegging om de loswal aan de andere zijde van de haven te verlengen en ook de kademuren bij de gasfabriek en op andere plaatsen te verbeteren. De voorzitter antwoordde hem dat B. en W. van mening waren de uitgaven uit de begroting te kunnen bestrijden, doch het bij nader inzien toch beter hadden geacht de raad van de werkzaam heden op de hoogte te stellen. Wan de andere werkzaamheden betreft hoopt het college van B. en W. nog dit jaar met voorstel len te komen. Aan de directeur van Gemeentewerken is trouwens reeds opdracht verstrekt deze zaak uit te werken. Op een vraag van de heer A. de Roo (V.V.D.), die in het voorstel eigenlijk twee onderwerpen zag, die niets met elkaar gemeen heb ben, werd medegedeeld, dat de straat f 3500 kost en de loswal van de Fa Van Riessen f 2500 en dat het werk aan de J. A. v. d Goeskade de gemeente op f 16.000 komt. „En wie betaalt de rest?", wil de de heer De Roo weten. „Daar wordt over onderhan deld", luidde het antwoord. De heer R. Zuidema (A.R.) vroeg, of bij het opstellen van de begroting met de nieuwe plannen, die B. en W. nog willen voorstel len, is rekening gehouden. Dit bleek echter niet het geval te zijn Het voorstel tot vaststelling van een verordening tot tijdelijke ziektekostenverzekering van het gemeentepersoneel leverde even eens enige discussie op. Naar de voorzitter mededeelde bedragen de kosten hiervan onge veer f 5000. Het voorstel tot het onbewoon baar verklaren van de woning A van Westerwijkbuurt 3 en de aan koop van een stukje grond aan de Leliestraat van de Wed. P. L, de Buck-Rijkse c.s. werd eveneens goedgekeurd. Drie auto's botsten op elkaar. De mist en de gladheid speelde gisteren het verkeer parten. Op de Rijksweg bij Biezelinge zijn in de buurt van de zgn. „Smokkel- hoek" gisterochtend drie auto's op elkaar gebotst. Persoonlijke ongevallen deden zich hier echter niet voor. Een wagen van de fa. v. H. uit Goes wilde een andere wagen pas seren en botste door de gladheid tegen een tegenligger, wagen van de heer M. uit Kruiningen. Ter wijl de bestuurders bezig waren de schade, die nogal meeviel, op te nemen, doemde uit de mist plotseling een auto op van N.V. Handelsmij. v.h. J. W. uit Gouda en bestuurd door de heer S. uit Goes. Deze remde doch gleed door en vergrootte de schade. V eilingsberichten ROTTERDAM. Veemarkt van Dinsdag. Aanvoer in totaal 40b2. Vette koeien en ossen 1175; Ge- bruiksvee 1288; Graskalveren 125; Nuchtere kalveren 640; Varkens 430; Biggen 90, Paarden 113; Veulens 3; Schapen cf lam meren 178; Bokken of geiten 20. Prijzen: Vette koeien 2,25 1,50,1,95—2,20, -,85—1,95; Gras kalveren 340, 240, 180; Nuchtere kalveren 56, 50, 46; Varkens (lev. gew.) 1,80, 1,75, 1,72; Big gen 40, 35, 30; Slachtpaarden I,70, 1,60, 1,55; Schapen 120, 90, 60; Lammeren 105, 90, 75;Kalf- koeien 980 800, 700; Melkkoeien 980, 800, 700; Vare koeien 550, 500, 450; Vaarzen 650, 600, 500; Pinken 450, 400, 325. GOES. Veiling van 3 Jan.: Spruiten A 5569, id. B 3751, id.« afw. 1823, Andijvie 5,50- II, Wijnpeen 5,50, Groen "kool 19—21, Rodekool 6,50—17, Boe rekool 1922, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 3 Jan.: Uien: middel 6,606,f" bonken 6,50; ExportveilingGoud- reinette 32,30; Jonathan 5459,50 Gewone veiling: Cox Orange Pip pin 3968; Jonathan 1933; Goudreinette 1528; Zugcalma- glio Reinette 7; Present van En geland 14; Lombart's Calville 13 21; Peren: Gieser Wildeman 47; Beurré Alex. Lucas 31; Légipont 30, alles per 100 kg. VEERE. Vismijn van 3 Jan. '51: Aangevoerd 453 kg export-garna len 2,042,32; 629 kg shear 40— 54; 363 kg bot 49—55; 14 kg wij ting 4547; 10% kg kabeljauw 98—1,02; 72 kg schardijn 4ë—-49; 43 kg ongesorteerde vis 4349. Nagekomen Advertentie In het Diaconessenhuis te Naarden-Bussum is heden, zacht en kalm, overleden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader THOMAS WOLSE, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: J. F. M. WOLSE. Kortgene, 1 Jan. 1951. Enige kennisgeving. hii 113. „Denk om mijn Orlissum!" riep Dr. Spriet. Filo maakte een snelle handbeweging, opende het kokertje, enwat haalde hjj eruit? Een kiezelsteen! Dr. Spriet greep zijn vergrootglas en sprong naderbij. „Juist! Een kiezel!" riep hij opgewonden, „hoe kan dat?" „Hoe dat kan?" zei Filo, „doordat ik goochelaar ben! Haha!" Uit zijn zijtas haalde hij het plantje. „Hier is Uw Orlissum weer, onbeschadigd!" Dr. Spriet stond even raar te kijken, dat snap je, maar toen lachte hij mee. „Juist!" zei hij, „je bent een handig jongmens, Filo. Jou zou ik goed kunnen gebruiken als helper. Ik wil de Slabastrium gaan zoeken, een zeldzame plant, die in het Bonte Bultgebcrgte groeit. Ga je mee? Het is een aardig tochtje!" „Ik voe] er wel iets voor", zei Filo. De geleerde knikte. „Juist! Dat dacht ik wel! Even mijn rugzak inpakken, ziezo, dan kunnen we nog net met de postkoets mee!" Opgewekt aanvaardde het tweetal de reis. Dr. Spriet was, al wandelend, verdiept in zijn Botanische Leidraad, een handig boek. „Juist! Jongmens, hier staat 'tde Slabastrium unioumDe postkoets, Dr. Spriet!" riep Filo, „vlug! Anders halen wij 'm niet!" Vordering van motorrijtuigen. In opdracht van de minister van Oorlog zijn de burgemeesters er toe overgegaan lastgevingen te verstrekken aan bezitters en be heerders van motorrijtuigen- inge volge het Inkwartieringsbesluit. In deze lastgevingen, die betrek king hebben op vordering van motorrijtuigen, wordt aan de be trokkenen opgedragen met hun voertuigen te verschijnen op een aangewezen plaats en op een be paald uur van een dag, die daar voor bij openbare kennsgeving zal worden aangewezen. Op diezelfde dag moet het voer tuig, dat in elk opzicht voor ge bruik geschikt moet zijn, ook ter vordering worden aangeboden. Wij vernamen b.v., dat een be zitter van een auto uit Goes 's morgens vroeg op de aan te wij zen dag in de Parallelweg aldaar moet verschijnen en daarna zijn wagen op de Boul. Bankert te Vlissingen ter vordering moet aanbieden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arum, G. W. Scholte te Ooster-Blokker. Aangenomen naar Pieterburen, W. Roggeveen, cand.-hulppred. te Velsen; naar Hilversum, H. Onstein te Lemele; naar Ouder kerk a. d. Amstel, P. V. Lelyveld te Varsseveld; naar Breukelen P. Six Dijkstra te Vriezenveen. Bedankt voor Aalburg, J. T. Doornenbal te Oene. Geref. Kerken. Bedankt voor Watergraafsmeer (vac. prof. dr R. Schippers), A, W. Schaafsma, evang. pred. te Rotterdam-Delfshaven; voor HornhuizenKloosterburen, W. Lenderink te Gees; voor Mur- merwoude, E. J. Duursema te Westeremden; voor Strijen, H. Numan te Hattem. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Aangenomen naar Loppersum Westeremden, G. A. Jansen te HoornEnkhuizen. Bedankt voor Capelle a. d IJssel, A. H. Algra te Waard- Huizen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Werkendam, P, v. d. Peijl te Katwijk. Geref. Gemeente. Bedankt voor Dordrecht, F. Mallan te Bruinisse. Ds J. Schelhaas. Ds J. Schelhaas, laatstelijk pre dikant bij de Geref. Kerken on derhoudende artikel 31 K.O. li Roodeschool, die zich met de Geref. Kerken herenigd heeft, is thans verhuisd naar Uithui- zermeeden. Hij is beroepbaar in de Geref. Kerken, die hij ook gaarne in de prediking dienen zal. Ds R. F. A. Rutgers overleden. Te Katwijk aan Zee is in de ouderdom van bijna 70 jaar overleden ds R. P. A. Rutgers, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk Aldaar. In 1904 begon de nu overledene zijn arbeid als pre dikant te Nieuwkoop. Vier jaar later vertrok hij naar Warmond en in 1911 naar Katwijk, waar hij gebleven is tot zijn emeri taat in 1945. Daarna diende hij de gemeente nog als hulppredi ker. Ds Rutgers was voor zitter van de Chr. kweekschool te Leiden, voorts bekleedde hij tal van functies op onderwijs gebied. Sportnieuws SCHAKEN. Uitslag Kerstprijsvraag. Onze schaakmedewerker zegt harteliik dank voor de toegezon den oplossingen van de Kerstprijs vraag. Er was zelfs een oplossing bij uit Harderwijk, die ais no. één uit de bus kwam. Hoewel er maar één boekwerk beschikbaar was, is nog een boek je als tweede prijs toegewezen. De oplossingen waren als volgt: Stelling I. 1. Td6 x e6f, f7x e6 2. Le4—g6f, Pe5xg6 3. De2xe6t, Pg6—e7 4. De6xe7t en mat. Stelling II. 1. Tel—e8t Kg8—g7 2. Td7xf7t. Pd8xf7 3. Pg5e6t met Damewinst. De prijswinnaars zijn: 1. J. Fraanje, Sanatorium „Sor.ne- vanck", Harderwijk; 2. M. Water man te Waarde. De prijzen worden toegezonden. Tafeltennis. Het competitie-programma luidt als volgt: 2de klasse: PZEMCOAK; VSVWilno; SorryGoes; SOS Schelde. 3de klasse: VSV 2Spirit 2; Goes 2—Sorry 2; COAK 2 Ook de Vakbeweging thans vertegenwoordigd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland is, zoals bekend, met Ingang van 1 Januari weer evenals vóör 1942 gesplitst in een Kamer voor Zeeuwseh-Vlaanderen en een voor de Zeeuwse eilanden. De laatste hield gistermorgen in Hotel „De Korenbeurs" te Goes haar installatievergadering, waarin de bestuursleden der oude Kamer, de heren C. A. Kaxnmera&d, K. van Everdingen en J. P. Maljers werden gekozen tot resp. voorzitter en ondervoorzitters der nieuwe Kamer, waarvan de heer A. S. de Jonge de functie van secretaris zal bleven vervullen. Als voorzitter der oude Kamer opende de heer Kammeraad de vergadering, waarbij hij in het bij zonder de nieuwe leden welkom heette. Hiertoe behoorden voor het eerst in de geschiedenis der Kamer thans ook een drietal ver tegenwoordigers der vakbewe ging- Hierna werd overgegaan tot verkiezing der bestuursleden met het bovenvermelde resultaat. Alle gekozenen behaalden een zeer overtuigende meerderheid. Op voorstel van de nieuw ge kozen voorzitter besloot de Ka mer vervolgens het personeel van de voormalige Kamer voor Zee land in zijn geheel over te nemen Nadat de nieuw gekozen be stuursleden en de secretaris de Kamer dank gezegd hadden voor het in hen gestelde vertrouwen, kwam daarop aan de orde een voorstel om de Kamer te doen toetreden tot de weder op te rich ten Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Ne derland, waartoe met algemene stemmen werd besloten. Rondvraag. Tijdens de rondvraag voerden achtereenvolgens alle nieuw in de Kamer opgenomen leden het woord, waarby zij hun blydschap uitspraken over het feit, dat ook de verschillende door hen verte genwoordigde groepen thans hun stem in de Kamer konden doen horen en hun medewerking toezegden. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van der Peyl kreeg de secretaris nog de gelegenheid om uiteen te zetten, dat de leden der Kamer in het vervolg gekozen zullen worden door de organisa ties aan te wyzen door de Sociaal Economische Raad. Voorts wer den klachten naar voren gebracht over onvoldoende zorg van de Provinciale Waterstaat by glad heid op de weg en over het ont breken van een radio-installatie op de ferryboot VlissingenBres- kens, zulks naar aanleiding van de grote ongerustheid verwekt door het jongste voorval met de „Prins Hendrik", die zeven uur zoek was in de mist. De voorzitter, die ter gelegen heid van zijn herbenoeming de leden nog had opgewekt in een drachtige samenwerking vastbe raden voorwaarts te gaan, sloot hierna de byeenkomst, waarop nog een als gewoonlijk uitstekend verzorgde lunch volgde. Burgerlijke Stand Nieuwe samenstelling der Kamer. De op deze vergadering geïn stalleerde Kamer voor de Zeeuw se eilanden telt thans de volgende leden: Ir A. A. Brevet; M. Doeleman H.Jzn; C. F. v. d. Peyi; Ing. Arie Smit; C. Duvekot Lzn; T. Dük- slag; K. van Everdingen; J. P. Maljers; A. M. de Rüke; C. A. Kammeraad; A. G. M. Markusse; J. Steutel; L. J. van 't Westende; L. I. Verwer; jhr rar D. H. van Doorn; M. P. de JongeLughten; J. H. Roose; jhr mr Tj. A. J. W. Schorer en J. Germing. Als nieuwe leden hebben hun intrede gedaan de heren: K. J. van Loo als vertegenwoor diger van het Bo'uwbedryf; B. W. Alink als vertegenwoordiger dei- CoöperatiesW. P. J. Baars, na mens de detailhandel; A. M. Zuid- wegBurger, namens de Vee handel; J. Kallewaard als verte genwoordiger van het beroepsgoe- derenvervoer; J. H. Bal als verte genwoordiger v. de Visserybelan- gen; J. Lodder, vertegenwoordiger van het C.N.V.; G. J. Rijnten Jr., vertegenwoordiger van het N.V.V. Th. van der Himst, vertegenwoor diger van de K.A.B. MIDDELBURG. Geboren; Jan netje K., d. v. C. P. Vermeule en C. A. de Ronde; Adriana M., d. v. G. Labeur en A. Boone; Hilje K., d. v. H. Visser en H. F. van der Sloot; Jakomijna K., d. v. B. Kegge en J. A. Snoo dyk; Jan, z. v. D. Verburg en S. van de Bree; Emil H., z. v. E. H. van der Weide en E. Huy- brechse; Petrus F., z. v. L. van Gemert en F. Huntelerspag; Abraham, z. v. W. Keuning en A. Buys. Ondertrouwd: P. de Kuyper. 25 j. te Zwolle en F. J. Lange- jan, 25 j.; C. v. d. Berge, 22 j. en M. Bouwmeester, 22 j.; J. C. Rouw, 28 j. te Rotterdam en M. W. Beun, 28 j. Getrouwd: P. Thorenaar, 24 j. en M. Leynse, 22 j.; C. Dron- kers, 26 j. en C. Osté, 25 j. te Vlissingen; H. G. Net, 19 j. en A. W. Schrier, 26 j. Overleden: A. J. Schellings, 72 j., geh. met M. S. Tierens; C. M. S. Goethals, 72 j.; A. L. Bos- schaart, 73 j., geh. met C Del- lebeke. AAGTEKERKE. Geboren: Si mon, z. v. A. Bosselaar en C. de PZEM 2; Schelde 2—Be Fair. 4de klasse: PZEM 3PZEM 4; Schelde 3—Goes 3; PZEM 3— VSV 3; Sorry 3—Spirit 3. Volleybal. Het competitie-programma luidt als volgt: Heren afd. A: EVVCWal cheren; EVVC 2Marathon; Ma rathon—Zeevaartschool; EWW W EVVC 2; Zeevaartschool Wilno; MVC—COAK. Heren afd. B: Marathon 2 Rijkspolitie; EVVC 3—MVC 2; COAK 2Zeevaartschool 2; Zee vaartschool 2Wilno 2; COAK -Politie Vlissingen. Dames: WalcherenU.L.O. Vlissingen; EWW—Marathon. Buck; Johannis, z. v. L. Melse en C. C. de Visser. SEROOSKERKE (W.) Geboren: Cornelia, d. v. L. v. d. Broeke en A. M. Smits; Maatje, d. v. H. Vader en Jac. Izeboud te St.- Laurens; Jacoba L., d. v. J. Kop- pejan en L. Willeboordse. Ondertrouwd: K. Franse, 26 j. te Rotterdam en N. Melis, 24 j. Gehuwd; A. Strikwerda, 26 j. te Echteld en M. Geerse, 26 j. Overleden: K. Houterman, 51 j., ongeh.; W. Alewynse, 83 j„ echtg. van C. Corbijn. KORTGENE. Geboren: Jannetje L., d. v. C. Kramer en M. Plat- schorre; Dingenus A., z. v. J. D. de Regt en A. M. B. da Vos; Sara J., d. v. C. van der Maas en P. A. van Gilst; Lena C., d. v. P. J. Verlinde en L. Post Ondertrouwd: G. L. Kramer, 23 j. te Den Helder en A. de Fouw, 22 j. Gehuwd; P. de Pree. 43 j. on C. Munter, 32 j.; P. I. Markusse, 25 j. en W. Versluis, 18 j. Overleden: J. P. Blok. 85 j., wed. van B. Verburg; L. T. Bakker, 38 j., echtg. van A. de Smit; S. Kramer, 88 j., wed. van A. Karreman; W. Flipse, 62 j. NIEUWERKERK. Geboren: Jacob P., z. v. F. Torensma en T. E. den Haan; Cornells, z. v. L. Stoutjesdijk en H. J. E. van den Berg; Martina A., d. v. M. A. Kik en C. M. de Graaf; Anna H„ d. v. M. J. v. Gastel en A. A. Steendijk. Getrouwd: A. de Rijke, 24 j. en J. P. Schiettekatte, 21 j. Overleden: Wilhelmina Zee man, 75 j., wed. van KI. Len- som; F. L. van Bloois, 38 j.. echtg. van J. Overbeeke. Waterstanden Keulen 1.85 (plus 0.05); Ruhrort 3.88 (plus 0.02); Lobith 9.95 (-0.05); Nijme gen 7.79 (—0.04)Arnhem 7.76 (—0.04) Vreeswijk 0.50 (-0.11); Eefde 3.16 (-0.CM) Deventer 2.29 (—0.05); Borgharen 40.90 (plus 0.16); Belfeld 10.05 (—0.83); Grave (beneden) 3.88 (plus 0.22); Lith 0.30 (-1.36). SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË SABANG 1 van Colombo naar Djakar ta. KOTA AGOENG 2 van Port Said naar Rotterdam. GROOTE BEER 3 van Port Said naar Amsterdam. PHRONTIS pass. 2 Kreta naar Afsterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 2 Januari: PENGE van Gent. ARIEL van Gent. Van Vlissingen vertrokken 2 Januari: KORTENAER naar zee. PENGE naar Duinkerken. KARI naar Bergen. ASA naar Southampton. LIBERTY naar Huil. 3 Januari: ARIEL naar Rotterdam. TRI TON naar Plymouth. Gepasseerd naar Antwerpen 2 Januari: ALIE S van zee naar Gent. PRINSES MARGRIET van Port Talbot. KYLE- HAVEN van Rotterdam. 3 Januari: WAAL van Porto Rico. PETER SWEN- DON van zee naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 2 Januari: SPES naar Rotterdam. JAVA naar Rot terdam van Gent. SILVETTA naar Kopenhagen. Wat brengt de Radio? Vrjjdag 5 Januari 1951, HILVERSUM I (402 M.). VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.12 Voor do bulsvrouw. 9.22 Gram. VPRO: 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwy- ding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Pianoduo. 11.35 Ra- diofeullleton. 11.50 Gram. AVROl 12.00 Orgel. 12.30 Land- en tuln- bouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-aller- lei. 13.20 Dansmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gram. 14.45 Gevar. programma. 15.45 Gram. VARA: 16.00 Muzi kale causerie. 18.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Felici taties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Pry'zen- praatje. VPRO: 19.30 Causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.11 Viool en piano. 20.35 Causerie. VARA: 21.00 Verzoekprogr. 21.40 De Duc- dalf. 22.00 Buitenlands weekover zicht. 22.15 Gram. VPRO: 22.40 Causerie. 22.45 Avondwyding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Cau serie. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgen gebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.35 Instru mentaal septet. 9.55 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerork. en solist. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tulnbouwmededellngen12.55 Zonnewy'zer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lichte mu ziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Cello en plano. 14.25 Gram. 15.20 Amusementsmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Regeringsuitzending. 18.10 Gram. 18.18 Katholiek Signaal. 18.30 Planoduo. 18.52 Actualitei ten. 19.00 Nieuws. 19.15 Rege ringsuitzending. 19.35 Lichte mu ziek. 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radloschaakwedstryd Ne- derland-Noorwege. 20.06 De ge wone man. 20.12 Kerstoratorium. 20.35 Brabants halfuur. 21.05 Amusementsmuziek. 21.45 Gods dienstige causerie. 22.00 Lichte muziek. 22.15 Actualiteiten. 22.25 Gram. 22.35 Klankbeeld. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 28.15 24.00 Gram. Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 3 Januari medegedeeld door de Incasso-Bank N.V.» Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligatiën 99J4 Kon. Boot Nederland 1948 97H 97f* Kon. Paketvrt. Dito 1947 9 TA 97 Ned. Sch. Unit Dito 1937 9Sf4 9554 v. Ommeren's Sv. Dollarlening 47 955* 9 7'A 955* Rott. Lloyd Invest. Certif. 97/ Stv. Mij. Ned. Nederl. 1962-64 ex. 965* H.V.A. Dito cilm 9654 9654 Java Cult. Nederland N.W.S. 765* 7854 N.I.S.U. Spaarcertif. 100 100 Vorstenlanden Indië 1937 A 925* 9254 Deli Bat. Mij. Grootboek 1946 9v>4 9554 Deli Mij. Cult. Hand. Ind. Bk. 39)* 415* Senembah Nat. Handelsbank 755* 79-)* Muller Co. Ned. Handel Mij. I41J* 142 Amsterd. Bk. A.K.U. 169 167 Escompto Bk. Berghs Jurg. 316 316 Hol!. Bk. Unie Berkels Patent HStf 116 Cert. Javasche Bk. Calvc Delft 12 7'A 125 Herstelbk. Pr. Centrale Suiker 163 161 Ned. Bk. v. Z. Afr. Fokker 123 R'damsche Bank Gelder Zonen 168J4 170 Surinaamse Bk. Kon. Hoogovens 1475* 1485* Twentse Bank Lev. Bros Unil. 219-5* 2203* Ara. Smelting Ned. Ford 305 305 Anaconda Copp. Ned. Kabelfabr. 235 Bethl. Steel Philips' Gloeil. 2 27/ 228 Chrysler Do. 6 cum pref. wd. 173'4 173 General Motors Wilton 152 152 Intern. Nickel Biliton I rubr. Kennecott Dito II rtibr. 228 228 Rep. Steel Dordtsche l'etr. 271 277J* Stand. Brands Dito pref. 289'/* 293 U.S. Steel Kon. Olie «eoo'y* 3055* Cities Service Dito onder aand. 298/ 302 North Am. Moeara Enim 503 Cont. Oil A'dam Rubber 11554 118 Midcont. Oil Bandar Rubber 110 113'/, Philips Oil Deli Bat. Rubber 94 96 Shell Union Kendeng Lemboe 97 97 Tide Water Oost Java Rubber 34 Baltimore De Oostkust 91** 915* Miss. K. Texas Serbadjadi 37 New York Centr. Holl. Am. Lijn 185 186 Pennsylvania Java China Jap.lijn 119 Canadian Fac. 141 1141/* 1514* 195 147 161 Vt 108}* 54'4 955* 235* 110 98 87 1631* 166 42 266 229 1775* 172J* AV/2 495* 7sy2 96 39/ 79!i 46 6'/, 44 92« 18*4 97 58 *4 8114 57 39X 19 m m 23*4 142»4 1195Ï 15314 195 148J4 162 111*1 54)4 96 2314 111*4 100*4 88*4 164 166.14 42 265*4 83 95*4 233 177*4 172 80)4 42 52J4 97 40 81 46*4 45 94*4 18*4 97 59*4 83*4 57*4 40*4 20*4 23 24 25*4

Zeeuwsch Dagblad | 1951 | | pagina 3