«KORT 0rovintfe«w«f Noorderkerk te Middelburg heeft fraaie gebrandschilderde ramen. KimtenjiË ABAA4SON Dat kon hij. Zaterdag 23 December 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Ben zichtbare prediking van de zendings> roeping der kerk. De Gereformeerde Noorderkerk aan de Bogardstraat te Middel burg la thans in het bezit van een tweetal byzonder mooie gebrand- aehllderde ramen, die aan weerszijden van de preekstoel deze week zjjn aangebracht. Deze ramen, die het Interieur van het kerkgebouw In sterke mate verfraaien, konden aangekocht worden uit de vele giften van de gemeenteleden. Zij zyn door de fa. Prins te Vlissingen vervaardigd naar het ontwerp van de heer N. de Regt, die op tref fende wijze in zijn werk het wezen van de Kerk van Jezus Christus tot uitdrukking heeft gebracht en de eenheid van het Oude en Nieuwe Testament. Beide ramen vormen één ge heel. Zij zijn a.h.w. de zichtbare prediking van de zendingsroeping aer Kerk. De eenheid der twee ramen wordt gesymboliseerd door de twaalf stammen Israëls. Op elk der ramen komen aan de onder- lijde wapenschilden voor van deze «tammen, welke werden afgeleid van de zegeningen van Jacob, die beschreven zijn in Genesis 49. Op het linkerraam zijn de schilden van Ruben, een waterval („snelle afloop der wateren"), van Simeon •n Levi, knots en zwaard („man- £en van geweld"), van Juda, een seuwenwelp, van Dan, een slang aan de weg en van Issaschar, een fterk gebeende ezel, liggende tus- aen twee pakken. Het rechterraam toont aan de onderkant de schilden van Gad, een vlag of vaandel vooraan in de strijd („een bende zal hem aan vallen, maar hij zal ze aanvallen ln het einde"), van Aser, koren- Itren en granaatappels („zijn brood zal vet zijn en koninklijke lekkernijen zal hij leveren"), van Naftali, een vrouwelijk hert („een losgelaten hinde"), van Jozef, een wijnstok met druiven „een vrucht bare tak aan een fontein over de muur"), van Benjamin, een slui pende wolf („hij zal als een wolf verscheuren"). VERBONDENHEID EENHEID. EN Daarboven wordt de vervulling van de belofte gesymboliseerd door het Kruis van Christus. Bo ven de schilden is een veld met rijpend koren geschilderd, waarop slechts enkele arbeiders werken, uitbeeldend de tekst uit Lucas 10: 2: „De oogst is wel groot maar de arbeiders zijn weinige". Het ligt in de bedoeling van dr A. H. Oussoren, die voor de tot standkoming van het geheel zeer veel heeft gedaan, in de morgen dienst van Zondag a s. met een predicatie over de beide verzen uit Lucas de gemeente te wijzen op de diepe zin van de afbeeldin gen op de ramen. „Irma" te Domburg wordt gesloopt. Binnenkort zal worden begon nen met het slopen van de res tanten van de door brand ver woeste villa „Irma" te Domburg, waarin destijds een rusthuis was gevestigd. De villa is in Augus tus 1949 volkomen uitgebrand en herbouw had waarschijnlijk geen zin meer, temeer daar voor de huisvesting van de ouden van dagen reeds andere oplos singen gevonden zijn. Eigenaar van de villa is de heer Th. Mez- ger, die momenteel in Arcachon (Frankrijk) woont. ART SENDIENST. De artsendienst is op Zondag en de Kerstdagen als. volgt ge regeld: Mid delburg: J. Pel- Meilink, Rouaansekade 11, tele 2585; le Kerstdag J. PelMei link; 2e Kerstdag J. Z. S. Pel Vlissingen: J. Vader, Badhuis straat, telef. 2472; le Kerstdag G. J. M. de Greef, Koudekerkse weg 13, telef. 2121; 2e Kerstdag R. Grippeling, Badhuisstraat 121, telef. 2190; Goes: H. Snoek en F. v. d. Werf, Wijngaardstr. 51, telef. 2121; le Kerstdag M. P. Bruijnzeel, Jac. Valckestr telef. 2375; 2e Kerstdag H. Doe leman, Oostsingel 118, teief, 2391; 's H. Arendskerke, Hein kenszand en Wolfaartsdijk: A. J Zonnevijlle, Dorpsstraat E 141, 's H. Arendskerke, telef. K 1106 202; Driewegen, 's Heeren hoek en Nieuwdorp: A. Folmer, Korteweg 151, Driewegen, telef. K 1195275; Oostkapelle, Se rooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstr. 2, Oostkapelle, telef, K 1188—276; Koudekerke, West- kapelle en Zoutelande: H. Fri ma, Zuidstr. 306, Zoutelande, telef. K 1186282 (ook tijdens le en 2e Kerstdag); Tholen, O.-Vossemeer, N.-Vossemeer en St. Philipsland: L. D. A. Looy sen, Tholen, telef. 49 en R. Renes, Oud-Vossemeer, telef. 19 APOTHEKEN. In de week van 2330 De cember zijn de volgende apo theken voor avond- en nacht recepten geopend: Middelburg: van Pienbroek. Vlissingen: Ockenburg, Wal straat. Goes: Numans. Zondagsdienst dierenartsen. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Woensdagmorgen 9 uur zal de practijk van de dierenartsen in West Zuid-Beveland worden waargenomen door A. A. Elzer man te Goes, telef. K 1100 2233 en Joh. Klaassen, Hein- kenszand, telef. K 1106288. De ramen symboliseren zeer duidelijk de verbondenheid en een heid van het Oude en Nieuwe Tes tament. Op het éne raam ziet men de figuur van Mozes, die vanaf Nebo een blik mag slaan in het beloofde land. Daarboven wordt de belofte van het Oude Testa ment gesymboliseerd door de ster van Bethlehem. Op dit raam komt ook voor het beeld van de herder, die met zijn kudde tegenover ver- «chillende wolven staat en het ge heel bedoelt uitbeelding te geven van de tekst uit Lucas 10 3: „Zie, Ik zend u als lammeren in 't mid den der wolven". Het bovengedeelte van het tweede raam stelt voor de Apostel Johannes op Patmos, ziende het nieuwe Jeruzalem uit Openb. 21, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Glanerbrug, B. J Geerlings te Ternaard. Aangenomen naar Bourtange. H. J. H. Steenmeijer, cand. te Heemstede. Bedankt voor Westbroek, R W. Steur te Ouddorp (Z.H.J. voor Giesendam en voor Nieuw- lekkerland, L. Vroegindewey te Papendrecht; voor Bennekom, C. Treure te Wilsum; voor Nieuw-Lekkerland (met stand- laats Kinderdijk), J. Hovius te '.oo ge veen. Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam (vac. P. N. Kruijswijk), G. W. Rijk een te Rotterdam-Z. en J. van Buuren te IJmuiden-Oost; te Rotterdam-Zuid (vac. J. C. Gil huis), J. van Buuren te IJmui- den-Oost en L. W. Muns te Berlikum, Beroepen en aangenomen naar Ouderkerk a. d. Amstel, P. N. Kruijswijk te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Harlingen. C. v. d. Zaal, lid der Tweeue Kamer en hulppred. te Ulrum. De Geref. Kerken en de Psalm- ber(jming-Hasper. Namens de leden van het mo- deramen van de laatstgehouden generale synode der Geref. Ker ken in Nederland, die te 's Gra venhage plaats vond verzoekt men ons opname van het vol gende: Nu omtrent het al of niet definitief karakter van het synode-besluit inzake de nieuwe psalmberijming enige onze kerheid bestaat, deelt het mo- deramen mede zulks op ver zoek, dat de synode in een van paar laatste comité-zittingen het volgende besluit nam, dat per abuis niet in publieke zit ting werd overgebracht: „Daar er verschil van mening (s of de berijming-Hasper d.d. 22 Sept. j.l. slechts als proef dan wel definitief is aanvaard, spreekt de synode uit, dat zij met haar beslissing de berijming van ds Hasper definitief heeft aanvaard. EXTRA KERKDIENSTEN. Geref. Gemeente. Goes: Dinsdag, 2 ds Mallan; Zaterdag a.s.: 7.30 ds Dieleman. -> Het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente te Goes ver koos in de vacature-C. K. Maar- tense tot ouderling de heer P. van Kleunen. Aan de V.U. slaagde voor het oandidaatsexamen economie de heer D. J. A. Butijn te Bergen op Zoom, Geslaagd voor 2e stuurman Grote Handelsvaart H. Wijnja, leerling van de „De Ruyterschool" j Vlissingen. Wegens overvloed van copie zien wij ons helaas genoodzaakt een artikel van een onzer redac teuren betreffende de opbouw van militaire tehuizen te Bussum en Hilversum over te laten staan. MIDDELBURG. Gebed voor de vrede. Op verzoek van de burgemees ter vestigen wij er de aandacht op, dat op initiatief van de „Com missie Nationale Herdenking", de commissie, die elk jaar de her denking der gevallenen voorbe reidt, op Zondag a.s. door de R.K. kerk en door vrijwel alle Protes tantse kerken wordt deelgenomen aan een nationale bededag voor de vrede, terwijl het Humanistisch Verbond dit onderwerp via de ra dio zal behandelen. Deze bededag is georganiseerd nu, terwijl duizenden in ons land dagelijks met droefheid herden ken degenen, die tengevolge van de oorlog zijn gestorven, zij en met hen heel ons volk, tezamen met de volkeren der wereld, elke dag worden verontrust en beang stigd door geruchten van nieuwe oorlogen. VLISSINGEN. Kerstvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Woensdagavond hield de afd, Vlissingen van de Ned. Chr. Vrou wenbond haar jaarlijkse Kerst feestviering in het Jeugdgebouw der Geref. Kerk. Na het gezamen lijk zingen van Gezang 10, opende de presidente, mevr. Blanker, de vergadering en heette allen wel kom. Hierna werd een Kerstlitur gie afgewerkt, bestaande uit Schriftlezing, afgewisseld met de clamatie van mej. Le Cointre uit Middelburg, zang van een koortje en samenzang. Na de pauze las mevr. Verschoor een Kerstver haal, waarna mej. Le Cointre nog maals declameerde. De druk be zochte en gezellige vergadering werd hierna met dankgebed door de presidente gesloten. Adventsavond „In dienst der kerk". De leden der Hervormde Man- nenvereniging „In dienst der Kerk" hielden Woensdagavond met hun vrouwen een Advents avond. De voorzitter, de heer W. de Ridder, sprak in zijn openings woord zijn vreugde er over uit, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. De zaal en podium waren geheel bezet. In het bijzonder heette hij wel kom ds J. S. Hartjes en de heer L. J. van Damme, die elk een gedeelte van het programma verzorgden en verder bestuur en leden van de Christelijke Mandolinevereniging, dip onder leiding van hun dirigente Mej. Kuypers, de te spelen en gezon gen Kerstliederen voorbeeldig uitvoerden. Op deze avond werd ook het 45-jarig bestaan der vereniging herdacht. Aan het eind van de samenkomst zegde de voorzitter allen die hun me dewerking verleenden dank. Verkoping. Door de notarissen J. L. Ver hagen te "Vlissingen en B. A. van Verre te Middelburg wer den in het openbaar verkocht: het woonhuis Glacisstraat 29 te Vlissingen voor f 4270 aan de heer A. Meerman te Vlissingen; het woonhuis Glacisstraat 60 te Vlissingen voor f 3289 aan de heer CBoone te Vlissingen; het dubbel woonhuis Vrijdom- weg 12 te Vlissingen voor f 9000 aan de heer P. van Es c.s. te Koudekerke. Inspectie der Belastingen te Goes. Kerstfeestviering. De „Jonge Kerk" had Don derdagavond een Kerstfeest ge organiseerd voor een groot aan tal gezinnen, die aan de buiten kant der kerk leven. De boven zaal van de „Prins van Oranje' was geheel gevuld en de Kerst verlichting gaf een juiste sfeer aan voor deze avond. Wika Veenhoven had de leiding. Een Kerstverhaal werd door een der dames op zeer duidelijke wijze vertolkt, terwijl een en ander door voordrachten werd afge wisseld. Uit het feit, dat de Kerstliederen door alle aanwe zigen werden medegezongen bleek, dat velen er toch wel herinneringen aan hadden. In de pauze werden allen onthaald op chocolademelk en gebak. Ds Strating sprak een slotwoord en sloot met dankgebed. KLOETINGE. Kerstavonden. De vrouwen- en mannenver- eniging van de Ned. Herv. Kerk hielden Donderdagavond hun ge zamenlijke Kerstavond in het ver enigingsgebouw. De leiding berusttte bij de heer D. Koster, de liturgische leiding bij mevr. Reijnhoudtv. d. Hage, De heer C. de Bruin las het Kerst verhaal: „De landverhuizers' voor. De Chr. jeugdclubs „Het Mos terdzaadje" en „Eltheto" hielden Woensdagavond een gecombineer de Kerstavond in het verenigings gebouw. De leiding berustte bij de heer van Wijkhuijse. De heer M de Jonge Cz. vertelde de Kerst geschiedenis en mej. Dekker een Kerstverhaal. HEINKENSZAND. Kerstoratorium. Tweede Kerstdag, 's avonds om 7.30 u., zal het Kerk- en Kinderkoor, o.l.v. mej. C. F. Hillebrand met medewerking van mej. A. v. Stel, orgel, een Kerstoratorium en een Kerst cantate ten gehore brengen in de Ned. Herv. Kerk. WAARDE. Ongeval. De timmerman W. L. uit Krabbendijke had met het op ruimen van een bouwloods op een terrein het ongeluk zijn been te breken. Hij moest naar het ziekenhuis worden ver- vervoerd. RILLAND. Kerstmiddag ouden van dagen. Donderdagmiddag werd in hel Hervormd Jeugdgebouw een Kerstmiddag gehouden voor ouden van dagen, welke geor ganiseerd werd door de Her vormde Vrouwenvereniging „Dorcas" en stond onder leiding van ds C. den Engelse. De oudjes werden nog getracteerd en voorts werden nog lichtbeelden vertoond. Met auto's werden de oudjes gehaald en gebracht. Opening Hervormde kleuterschool De nieuwe Hervormde Kleu terschool te Rilland nadert zijn voltooiing. Het bestuur is voor nemens de officiële opening te doen plaats hebben op Zaterdag 6 Januari a.s. in het Hervormde Jeugdgebouw. Daartoe worden alle leden, ouders der leerlin gen en verschillende belang stellenden uitgenodigd. De les sen zullen aanvangen op Maan dag 8 Januari. LEWEDORP. Kerstvergadering Ned. Herv. Vrouwenvereniging. Donderdagavond werd de Kerstvergadering gehouden van de Hervormde Vrouwenvereni ging onder leiding van Mevr. Hoogerbrugge. Mevr. Saaman meditatie naar aanleiding van Jesaja 12 3. Na de pauze las Mevr. tl_ JongSaaman een Kerstverhaal voor. De verschillende pun te werden afgewisseld door het zingen van Kerstliederen. Aan het einde der vergade ring ging ds v. d. Made van Nieuwdorp voor in dankgehea SOUBURG. Kerstfeestviering. Donderdagmiddag werd in de Ned. Herv. Kerk o.l.v. mej. P, Wisse, hoofd van de Beatrix- kleuterschool, met de kinderen en ouders Kerstfeest gevierd Een mooi verlichte Kerstboom gaf aan het geheel een echte feeststemming. Door de kleuter werd een groot aantal Kerst versjes gezongen. Alle dames leden 'van het schoolbestuur gaven door hun tegenwoordig heid blijk van hun belangstel ling. NW- EN ST. JOOSLAND. Bazar. In de lokalen van de Chr. school aan de Molenweg zal op Woensdag 27 en Zaterdag 30 December a.s. een bazar worden gehouden ten bate van het -nieuwe jeugd- en verenigings gebouwAan deze bazar zijn verschillende attracties en ver lotingen verbonden. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal Don derdagavond 28 December a.s bijeenkomen. Behandeld zullen o.a. worden onderstaande agen dapunten, t.w. verzoek subsidie opleiding kleuteronderwijzeres verzoek subsidie Bond tegen het vloeken; aangaan van een kas geldlening voor de dienst 1951 en benoeming van een hoofd der o.l. school. BIGGEKERKE. Eindles E.H.B.O. Eén dezer dagen werd het E.H. B.O.-examen afgenomen door dr van Gelderen uit Middelburg Voor het diploma slaagden de da mes M. en L. Clarisse, J. Kodde, L. Schout, J. A. Stuy en R. Za- chariasse en de heren A. Geschie- re, A. v. d. Heijde en C. Janse. Burgemeester Dregmans, die de uitslag bekend maakte, bond de geslaagden op het hart, dat het behaalde diploma slechts dan waarde heeft, als verder voortdu rend wordt geoefend. Namens de cursisten dankte de heer v. d. Heijde de docent, dr H, Frima van Zoutelande en diens plaatsvervanger, de heer C. Stuy, voor de serieuze en prettige wijze van lesgeven en bood hun enkele blijken van waardering aan. Dr Frima sprak de wens uit, dat het gelegde contact tussen de cursisten en hem zou blijven be staan en zegde ook in de toe komst bij oefeningen gaarne zijn medewerking toe. De heer Stuy sprak zijn blijd schap uit over de goede samen werking tussen hem en de docent en wees eveneens op de noodzake lijkheid van verdere vorming. GAPINGE. Vergadering A.R.-Kiesvereniging. O.l.v. de heer W. Louwerse ver gaderde Dinsdagavond de A.R.- Kiesvereniging. Als spreker trad op de heer R, Gosker, adj.-secretaris van het Centraal Comité, met het onder werp: „De positie onzer A.R.-par- tij". Hij liet verschillende partijen de revue passeren en kwam daar na tot de A.R.-partij. Er heerst in deze kring een zekere moede loosheid. Dit moet veranderen, o.a. door het ijveren voor een eigen pers, om duidelijk te maken, wat de partij wil. Ons volk moet de A.R.-beginselen leren verstaan. Als wij in het geloof de beginse len propageren kunnen, indien God wil, door de A.R.-partij nog wonderen gebeuren. De voorge stelde contributieverhoging werd m.a.s. aanvaard. De heer Gasker eindigde met dankzegging. VEERE. Kerstnacht-concert. Evenals vorig jaar zal de heer Jan Kwist, Veere's stadsbeiaar- dier, in de nacht van Zondag op Maandag van 23.30 tot 0.15 u. de klokken van het Veerse carillon bespelen. Het programma luidt: 1. Hoe zal ik U ontvangen; 2. Uit hogen hemel daalt Hij neer; 3. O ver blijdende Kerstmistijd; 4. Nu zijt wellekome; 5. Jesu, joy of men's desiring; 6. Komt nu gij herders; Gloria in excelcis Deo; 8. Wie gelied der herders; 9. Cantique de Noël; 10. Stille Nacht; 23.55— 24.00 uur De klokken luiden de Kerstdag in. 11. Ere zij God! 12. Gezang 10: „Daar is uit 's werelds dulstre wolken"; 13. Komt allen te samen; 14. Hallelujakoor. GOES. Benoeming Inspectie Belastingen. Bij beschikking van de Minis ter van Financiën is benoemd tot hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen de heer J. J. van Antwerpen, thans controleur ter Goedegebure hield een Kerst- Java China japaulijn TERNEUZEN. Haven- en industrlemogeijjkheden Zoals bekend is er reeds lange tijd sprake van het bouwen van een nieuwe sluis te Terneuzen en wel ten westen van de thans bestaande Westsluis. Bij de on derhandelingen, die hierover gevoerd zijn, is o.a. naar voren gekomen, dat, indien deze sluis zo wordt gegraven en aangelegd, de kans zou bestaan, dat de geheven spoorwegtarie ven omlaag zouden gaan. Mocht dit inderdaad plaats vinden, dan was aan een groot bezwaar van „Terneuzen als overslag plaats" tegemoet gekomen tn kan voor de Terneuzense haven een beter emplooi gekregen worden. Dat het gemeentebestuur de vestiging van industrie o.a. aan de Zevenaarshaven, die daar zeer geschikt voor is, zoveel mogelijk wil bevorderen, blijkt wel uit het feit, dat er thans een onteigenings-procedure lo pende is over de terreinen aan de voormalige staalfabriek, wel ke terreinen grenzen aan de Zevenaarshaven. Deze terrei nen zullen, indien deze proce dure beëindigd is, voor indus trialisatie geschikt gemaakt worden. ZIERIKZEE. Prijzencommissle hervat haar werkzaamheden De plaatselijke prijzen-com missie te Zierikzee heeft haar werkzaamheden hervat, tenein de bemiddelend op te treden in geval van gerezen verschillen over prijzen, zowel tussen koper en verkoper van goederen en diensten als tussen (onder) huurder en verhuurder. De Prijzencommissie is als volgt samengesteld: voorzitter J. van der Gaast, Manhuisstraat C 80; leden: Mevr. M. H. Bak kervan Rootselaar, Korte No belstraat A 86; D. bij de Vaate, Verrenieuwstraat B 188b; H. H Volkeri, Minnebroerstraat B 216a; C. Hoek, Karnemelks vaart 17. Klachten kunnen worden in gediend bij de commissieleden afzonderlijk en ten kantore van de Gem. Dienst voor Sociale Zaken, Manhuisstraat C 80, tel, 205, toestel 7, elke Dinsdag en Vrijdag van 10 tot 12 uur. ST. ANNALAND. Kerstavond Plattelandsvrouwen De Bond van Plattelandsvrou wen vierde het Kerstfeest in di zaal van de heer Bijl te Scher- penisse. Er waren ruim 100 le den aanwezig. Na aankomst zong het koortje, samengesteld uit leden van de afd. Scherpenisse, het Zeeuwse Bondslied. Hierna volgde een koffiemaaltijd, waar na de officiële opening volgde door de presidente Mevrouw Kooyman—Krijger. Mevrouw Larooyde Wilde hield een Kerstvertelling, waarna zang volgde van het koortje. Vervol gens voerden de leden van de afdeling Scherpenisse het stuk: .Gerrie's inval" op. Na zang van het koortje las Mevrouw Jansen—Boller een Kerstver haal. Mevr. Larooyde Wilde droeg een gedicht voor, waarna deze goed geslaagde bijeen komst, waarop gezamenlijk ook verschillende kerstliederen wer den gezongen, door de presi dente met een woord van dank gesloten werd. GEMEENTERAAD. BAARLAND. Lindebomen nog niet verkocht Onder leiding van wethouder C. J de Mol vergaderde de raad. Van Ged. Staten was een schrij ven binnengekomen betreffende het verenigingsgebouw men wil eerst een nieuwe exploitatieopzet en overlegging van een verklaring van de inspectrice van het kleu teronderwijs. De gemeente-reke ning 1949 werd voorlopig vastge steld. Bij het voorstel tot verlen ging van de opruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde wo ningen maakte de heer de Vriend er bezwaar tegen dat deze bepa ling van toepassing zou zijn op de woning van de heer C. de Leeuw. De voorzitter zegt toe de heer de Leeuw zo spoedig mogelijk een andere woning te zullen toewij- n. Tegen aankoop van bouwterrein aan de Oostzijde van het P.Z.E.M. huisje had de heer Meerman be zwaren. Op zijn voorstel werd be sloten het stuk grond aan de Westzijde aan te kopen. Daar tot nog toe geen bod was gekomen op de Lindebomen in de Dorpsstraat en bij de weegbrug bij de Haven, werd besloten deze nogmaals aan te bieden. Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 22 December 19S0 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goei Am sterdam sche Bank N.V. Kon Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommerens' Sch. Rott. Lloyd Stv. Mij Nederland H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller en Co Amsterd. Bank Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Bk v, Zuid-Afrika R'damscht Bank Surinaamsche Bank Twentsche Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pao. Grootb. Obligation Nederland 1948 Dito 1947 Dito 1937 96# 95# Dollarlening 1947 96 95# Invest. Certif. 96# 96# Nederl. 1962-64 «x Dito cum 96# 96# Nederland N.W.5. Spaarcertiflcaten im 100 Indië 1937 A 93# 94 Grootboek 1946 93# 95# Cult. Hand. Lid. Bank 41# 40 Nat. Handelsbank so# 77# Ned. Handel Mij 143 142# A.K.U. 169# 169# Berghs en Jurgens 315 313# Berkels Patent 114 Calvé Delft 126 126 Centrale Suiker Fokker 114* 115 Gelder Zonen 166# 167# Kon. Hoogovens 145 144# Lev. Bros en Unil. 220 219# Ned. Ford 302 303 Ned. Kabelfabriek 235 Philips Gloeil. 226 229# Dito 6 cum pref. wd. 167# 151# 167# Wilton 151# Billiton le rubr. 321 Dito 2e rubr. 233 230 Dordtsche Petr. 265 264# Dito, pref. 281# 278# Kon. Olie 292 291# Dito onderaand. 289 290 Moeara Enim 493 492 A'dain Rubber 116# 113# Bandar Rubber 104# 105 Deli Bat. Rubber 95# 94 Kendeng Lemboe 96# 97 Oost Java Rubber 35# 3a# De Oostkust 93# 92 Serbadjadi 39# 37# Holl. Am. Lijn 184 183 Java China Japaulyn 138# 138# 118# 117# 151 149# 195 194# 148# 147# 162# 160# 111 108# 56 55 95 93 23# 24# 110# 98 88 164 163# 165 165# 41# 41 259# 262# 86# 84# 216 217 174# 176 170 170 73# 40# 40# 49# 49# 72# 73# 95# 94# 39# 38# 78 78 45# 45# 6# 6# 45 46# 90 89# 18# 90# 92# 56# 56# 79# 79# 57 56# 37# 37# 20 9# 10# 22# 22# 23# 23 23# 23# Gemeenteraad Middelburg. (Vervolg van pag. 1) ANTWOORD B. EN W Burgemeester Bolkestein be antwoordde eerst enkele vragen Hij zei, dat pogingen in het werk worden gesteld tot herbouw van Hotel de Burg. Er is nu weer enige hoop. Wat het zwembad be treft is men nog niet overtuigd van de juiste oplossing. Zowel een zwembad als een sportpark moet er komen en wellicht zal om tech nische redenen het zwembad eerst aan bod komen. Hij uitte zijn in stemming met het financieel be toog van de heer Hoek en met de door hem geuite critiek op de regering. Wethouder Kögeler zei, dat het industrieterrein moet worden be zien als een handelsobject en hij zei bereid te zyn tot financiële of fers, wanneer het ging om vesti ging van nieuwe industrieën. Hij zou voorts de nodige aandacht schenken aan de opname van kraamvrouwen in het ziekenhuis en het werk, dat daar door de vroedvrouwen zou kunnen worden gedaan. Ook het zuinige beleid van het gemeentepersoneel zou hij het onder ogen brengen. Aan het slot van de vergadering sprak de burgemeester er zijn vreugde over uit, dat de begroting in zo kort bestek was aangenomen. Hij dankte de amtbenaren, de wet houders en de raad voor de pret tige samenwerking. Voorts wens te hij allen prettige Kerstdagen en hoopte, dat het nieuwe jaar veel geluk zal brengen. Op het besprokene bij het hoofdstuksge- wijs behandelen moeten we nood gedwongen Woensdag terugko men. Nationale Tentoonstelling van Konijnen en Sierduiven te Middelburg. Gisteravond is in het gebouw der Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren" te Middelburg de Nationale Tentoonstelling van Konijnen en Sierduiven geopend door de burgemeester - van Mid delburg, mr dr N. Bolkestein. Voor deze expositie, waarbij is ondergebracht de Zeeuwse pro vinciale tentoonstelling en die is georganiseerd door de Verenigin gen „Nut en Sport" te Middel burg, „Nut en Genoegen" te Sou burg, „Zeelandia" te Goes en „Streven naar Beter" te Nieuw dorp, bestond reeds de eerste avond grote belangstelling. De voorzitter van de Middelburgse vereniging, de heer J. C. v. d. Boudt, sprak een welkomstwoord tot de genodigden, waarin hij o.m. wees op de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden, eer deze tentoonstelling kon worden geopend. Hij dankte het bestuur van de Veiling voor de medewer king. Burgemeester Bolkestein wees in een geestige speech op het nut en tevens het genoegen dat het telen van konijnen en sier duiven meebrengt. Hij hoopte, dat een volgende keer er ook pluim vee een plaats op de expositie zou mogen vinden. Nadat de heer v. d. Boudt de burgemeester voor zijn woorden dank had gebracht, sprak de heer W. M. van den Driest namens de Pluimveevereniging en de Post duivenvereniglng „Middelburg" een gelukwens. Oude* dt, taufie. „REDT DE MENSEN". Wederom vraagt het lot van de Ambonezen onze aandacht. Al is hun eiland dan ook maar een klein stipje op de kaart: het onrecht dat er zich rondom af speelt laat zich niet doodzwij gen. En gelukkig bestaan er in Nederland nog groepen, die het aandurven met veronachtzaming van alle belangenkwesties de rechtsvraag aan de orde te stel len, ook nu het slechts gaat om een afgelegen plekje van ons voormalige overzeese rijk en de betrekkelijk weinige bewoners daarvan. Helaas stelt onze re gering zich niet achter deze groepen: het is integendeel dui delijk, dat zij de hele Ambonese zaak langzamerhand als een las tige aangelegenheid is gaan be schouwen, die, hoe dan ook, zo spoedig mogelijk moet worden afgedaan. Ditmaal ging het over het te rugzenden van de nog op Java gelegerde militairen en hun ge zinnen naar hun geboorteland. Toen zij daarheen enige maan den geleden terug wilden keren, toen het in handen was van hun eigen mensen, mocht dit niet. Maar nu zij er hun ergste vijan den aan zullen treffen en er dodelijk gevaar zullen lopen, nu moeten zij er heen. „Zij gaan vrijwillig", zegt minister s' Jacob. Er valt wel heel ernstig aan te twijfelen, of dit waar is. En diegenen onder hen, die inderdaad vrijwillig vertrekken: zijn die niet het slachtoffer geworden van mis leiding? Hoe dan ook: „Redt de men sen", zei Prof. Gerbrandy. Onze regering geeft er echter de voor keur aan hen met een twijfel achtige juridische redenering aan hun lot over te laten. Ruim honderd inzendingen op Foto-Kerstsalon te Middelburg, Op de tweede Zeeuwse Kerst salon van Fotografische Kunst, die gisteravond in de bovenzaal van „De Vergenoeging" te Mid delburg" is geopend, heeft het be stuur van de Walcherse Amateur Fotografen Vereniging niet min der dan 113 inzendingen een plaats moeten geven. Zoals de voorzitter, de heer P. M. de Kleyn, in zijn openingswoord zei, stond deze inzending, naar de ju ry had medegedeeld, op hoog peil Hij dankte allen, die aan de voor bereiding der tentoonstelling heb ben medegewerkt. De heer I. Cambier was win naar van de wisselbeker gewor den met zijn foto „Spelende boer". Prijzen wonnen voorts de heren J. P. Joosse met „Parisienne", P. Boone met „Golven", B. van Win gen met „Keukenschaduw", de heer Hoffman met „Kindje in de stoel" en A. P. Jobse met „Hond". Voorts kregen een prijs de heren J. P. Baars, J. G. Telgenkamp, P. M. de Kleyn en C. D. Waar denburg. Mr Th. Portheine gaat heen, Ais president van de Middelburgse rechtbank. Bij Kon. Besluit is op zijn ver zoek aan mr Th. Porteine, m.l.v. Maart 1951, eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrek kingen bewezen diensten. RECTIFICATIE. In de advertentie van Modehuis Marly", Korte Meestraat, Ber gen op Zoom, voorkomende in ons blad van gisteren is een storende fout geslopen. DE DAARIN GE ANNONCEERDE DEUX-PIECES ZIJN VERKRIJGBAAR VANAF 97.50. Nagekomen Advertentie Heden nam de Heere nog plotseling tot Zich onze broeder JOHANNES DE FEYTER Dankbaar herinneren wij ons de vele arbeid die hij als ambtsdrager van onze Kerk mocht verrichten. J. B. VAN MECHELEN, Praeses. A. J. LEENHOUTS, Scriba. Oostburg, 22 December 1950. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Jan, z. v. J. C. Hameiink en A. E. van Hermon te Kortgene; Francina, d. v. A. Kor- stanje en E. N. Paauwe; Marinus J„ z. v. S. de Keijzer en P. J. da Witte te Kapeile; Agnes D., d. v. C. Hoogstrate en E J. Wons; Wil lem J„ z. v. J. G. van Hemert en J. van Ginkel. Hendrikus L„ z. v. L van Mourik en E de Kok. Gehuwd: J. Huibregtse, 27 j. te Middelburg en A. Luijks, 28 j.| M. C. Walraven, 25 j. te Zierikzee en S. M. de Puit, 21 j. Overleden: M. Grote, '42 j. echtg. van H. J, Dekker; P. Ver meulen, 8 d. te 's-H. Abtskerke. ST. MAARTENSDIJK Geboreni Adrianus, z. v. W. Lagendijk en J. J. Ponse; Bartholina G., d. v. M. C. den Engelsman en A. Suurland Pieter J., z. v. J. Bazen en E. A. van Broekhoven; Jacoba d. v. M. v. d. Hoek en J. Knuist; Johannl» z. v. J. Nelisse en M. H. Boo- gaart. Overleden: Pieter J., z. v. C. J. Bazen en I. Priem, 2 mnd. Waterstanden Keulen 2.78 (—0.13), Ruhrort S.03 0.17), Lobith 11.40 (-0.21), Nijmegen 9.2} (—0.22). Arnhem 8.96 (-0.23). Eefde 4.3» (—0.19), Deventer 3.35 (—0.20), Borgharen 41.71 (-0.02), Belfeld 12.46 (-0.08), Grave 5.15 (-0.10), Vreeswijk 0.92 (-0.04), Lith 1.41 (-0.11). SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. ZUIDERKRUIS: 22 van Port Said n. Rotterdam. CAM ERONIA1 «Hoek van Holland verwacht. KOTA INILNt pas 21 Kaap Carbon naaV Djakarta. S1BATAK21 van Colombo naar Rotter dam. WILLEM RUYS: 21 te Suez naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aaugekomen 21 Dec.t DEMOSTENES van Antwerpen. ANTI LOPE van Antwerpen. MICHAEL SVVENDEN van Gent. ALPHA van Antwerpen. 22 Dec.: NOORDZEE van Antwerpen. Van Vlissing en vertrokken 21 Dec.: NEZO naar Colding. MOSTENES naar Rouaan. MICHAEL naar Kilrush. KRO NENBURG naar Rostock. Gepasseerd naar Antwerpen 21 Dec.: DIANA V van Londen. 22 Dec.: VROU WENPOLDER van Lissabon. HEEMS- KERCK van Le Havre. DUIVENDIJK van New York. SOMMELSDIJK van Le Havre. Gepasseerd van Antwerpen 21 Dec.: PRINSES MARIJKE naar Ierland. PR- FREDERIK HENDRIK naar Hamburg. LEERDAM naar Rotterdam. ZEUS naar Bremen. MEERKERK naai Rotterdam. CITADEL naar Amsterdam. 22 Dec.: RIAN naar Ipswich.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2