FILO FOP WONDERKLOP FRIDOR SPORTNIEUWS. en de BAZAR Een geschenk Mej- W- KUZEE uit Krabbendijke GEMEENTERADEN Mft fnee! etn ab-ö+ini Samen de schouders er onder! RADIO Radio Van den Broek Vrijdag 22 December 1950 PROTESTANTS CHRISTEL IJK DAGBLAD Pagina 5 Damkampioenschap Zeeland. (Hoofdklasse.) De uitslagen van de 7e ronde van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland, hoofdklasse, luiden: J. StroobandBisschop 20; W. HeijdraJ. Blom 0—2; J. van StrienA. v. d. Kreeke 02; M, C. DeurlooP. Maas 02; Joh. de SmetG. Luwema 20. De uitslagen van de 6e ronde van het damkampioenschap der eerste klasse waren Meerman Valkiet 20; v. d. Bergevan Dale/j. 0—2; de VosCorstanje 11; VinkeBrasser 20; Da- vidsevan Belzen 2—0. CLUBCOMPETITIE. Voor de clubcompetitie, hoofd klasse, speelden te Middelburg de eerste tientallen van Middelburg en Souburg tegen elkaar. Middel burg won met 137. Uitslagen diverse competitie wedstrijden. Hoofdklasse: Bergen op- Zoom D.O.S.—Kapelle 15 5; SouburgVlissingen 911 Goes D.I.D.—Aagtekerke 1010 Goes G.D.C.—Middelburg 7—13. Competitiewedstrijden eerste klasse: ,,De Schelde"Vlissingen II 12—8. Gewestelijk kampioenschap Dammen. Voor de gewestelijke damkam pioenschappen speelde de Zeeuw se vertegenwoordiger W. Boo gaard uit Middelburg tegen de be kende Limburgse kampioen L, Hassink. Na in de twee voorgaan de partijen te hebben gefaald •peelde Boogaard thans zeer goed verkreeg positioneel voordeel, doch moest, wegens een uitste kende verdediging van de Lim burger met remise genoegen nemen. Op 26 December a.s. speelt Boo gaard te Middelburg tegen de kampioen van Noord-Brabant. DAMMEN. Da damclub Kapelle speelde de volgende wedstrijden: De Schelde I—Kapelle II: J. J van StrienJ. C. Walraven 11 N. CorstanjeC. van Overloop 11; A. de JongeJ. Korstanje 20; R. van DalenC. Blanken- burgh 2—0; J. van Riet—C. Sul- •ters 02; J. Pervoost—J. van Liere-Nout 20; H. de Vlieger- G. de Rijder 20; N. Pietersen— Jan Mol 11; W .Kootstra—J. de Neef 20; K. ToornstraE. Sinke 20. Totale uitslag 155, D.O.S. IKapelle I: C. J. van BovenA. v. d. Schraaf 11; A. v. d. KreekeC. van Liere 1 1;H. BrouwerC. v. d. Schraaf 20; A. Hollestelle—J. Osse- waarde 20; H. WagenaarJ. op 't Hof 20; F. OpeneerJ. Ganseman 11; J. van Dijk—Chr. Korstanje 20; C. den Engels manJ. C. Walraven 20; C. SuurlandC. van Overloop 11. W. DommisseG. Lepoeter 20. Totale uitslag 164. üumcompetitie. De uitslag van de Dinsdag avond gespeelde damwedstryd St. LaurensKoudekerke was 15—5 in het voordeel van St. Laurens. De uitslag van de wed strijd Aagtekerke IGoes (G.D.C.) I was 10—10. Verkcerscompetitie. Thans is de uislag bekend ge maakt van de op 29 November j.l. door de K.N.M.V. georganiseerde landelijke verkeerscompetitie. Deze competitie werd gewonnen door de motorclub Zuid-Friesland uit Heerenveen met een gemiddel de van 7.5. De auto- en motorclub Scheldegouwen eindigde op de 15e plaats met een gemiddelde van 15.33. De persoonlijke uitslag van Scheldegouwen was: 1. dr J. C. Arends (Hansweert) 8; 2. A. de Pree (Middelburg) 9; 3. A. J. A. Polderman (Middelburg) en C. Redelijkheid (Middelburg) 10; 4. A. v. d. Driest (Middelburg), N. M. Hoencamp (Middelburg) en M. G. van Oosten (Goes) 12; 5. A. W. Levering (Vlissingen) en Th. G. Reynhout (Goes 13. GYMNASTIEK. Vaardigheidsproeven afgelegd. Daar de jongensafdelingen in het gehele land als regel niet zo groot zijn als de meisjesafdelingen in de gymnastiekverenigingen, wordt door de besturen van de verenigingen grote aandacht ge •chonken aan deze afdelingen. Zo is het initiatief genomen om de jongens-adspiranten van „Vol harding", Goes en „Wilhelmina" te Middelburg gezamenlijk de vaardigheidsproeven gymnastiek te laten afleggen. Dit is gebeurd Maandag in het lokaal der Chr. Kweekschool aan de Herengracht. Van de jongens moest er slechts 1 worden teleurgesteld, die het vereiste aantal punten niet kon halen. „Volharding" had een medail- letje beschikbaar gesteld voor de jongen, die het hoogst aantal punten had behaald en dit ging naar Goes terug, daar H. Mijns- bergen met 93 punten het hoogst geklasseerd was. „Wilhelmina" had een herinne ringsmedaille beschikbaar gesteld voor de groep, die het hoogst ge klasseerd was en ook deze ging naar „Volharding" te Goes. Een vriend van „Wilhelmina" had een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de adspiranten van die vereniging, welke beker 3 x gewonnen moet worden om eigen dom te worden. Voor het eerst werd deze voor een jaar in het bezit gesteld van Jopie Kuijs, die van „Wilhelmina's" adspiranten het hoogst aantal punten had. Van „Volharding" zijn geslaagd H. Schipper, H. Mijnsbergen (2e maal), J. Oodeman, J. Mieras en A. Paauwe en van „Wilhelmina" K. Geertse, W. Willeboordse en J. Kuijs (2e maal). Wil van Zoelen naar Zeeland. Gedurende de resterende winter maanden zal de bekende Neder landse tafeltennis-Crack Wil van Zoelen om de twee weken enkele dagen naar Zeeland komen voor het geven van demonstraties en het spelen van oefenwedstijden. Het eerste bezoek zal ongeveer half Januari plaats vinden. De tafeltenniscompetitie. In de 2e klasse heeft De Schel de zich door de kleinst mogelijke overwinning (64) op de C.O. A.K. opnieuw aan de kop ge plaatst. Het werd een spannende wedstrijd, waarin Grochla alle drie zijn partijen verloor. Het vierde punt voor de COAK werd veroverd door v. d. Anker, die er in slaagde na drie sets de Zeeuw se kampioen Hawrytkiewicz de eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Wilno behield de der de plaats door Goes in eigen huis met 7 3 te kloppen, terwijl de P.Z.E.M. en S.O.S. de punten eer lijk deelden (55). De strijd om de rode lantaarn tussen Spirit en V.S.V. eindigde in een 82 over winning voor Spirit, waardoor de Vitrite-mensen wel erg stevig op de onderste plaats zijn gekomen. In de derde klasse zorgden de Schelde-reserves er voor, niet ver der op het leidende Be Fair ach ter te raken. Zij klopten Spirit 2 met 100. Wilno 2 behield haar kansen door de uitwedstrijd tegen Sorry 2 met 100 te winnen. Alle wedstrijden in deze afdeling ein digden in de grootst mogelijke overwinning, want V.S.V. 2 werd in eigen huis met 100 door de P.Z.E.M. geklopt. De V.S.V.-reser- ves konden dus ook nu weer geen enkele partij winnen. Itr de 4e klasse bleef Schelde 3 ongeslagen en zonder verliespun- (Ingez. mededeling, advert.) voor elke vrouwen en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tube Hamea Gelei (Mijnhardt)pr. 90 er. ten aan de kop door een 100 zege op Sorry 3 en een 91 over winning op Spirit 3. De P.Z.E.M. 3 bleef met 73 baas over Sorry 3, maar zag zich door Goes 3 met 64 geklopt. P.Z.E.M. 4 tenslotte stuurde Arm. '50 met een 82 nederlaag naar huis. De stand is nu: 2e klasse. Schelde 5 5 0 0 10 40—10 C.O.A.K. 6 5 0 1 10 38—22 Wilno 6 4 0 2 8 3525 P.Z.E.M. 5 2 12 5 20—30 Sorry 4 2 0 2 4 22—18 Goes 4 10 3 2 15—25 Spirit 5 10 4 2 20—30 S.O.S. 2 0 11 1 9—11 V.S.V. 5 0 0 5 0 11—39 3e klasse. Be Fair 5 5 0 0 10 39—11 Schelde 2 5 4 10 9 43—7 Wilno 2 6 3 12 7 3o2a Goes 2 5 2 2 1 6 33—17 C.O.A.K. 2 2 2 0 0 4 18-2 P.Z.E.M. 2 5 2 0 3 4 28—22 Sorry 2 4 10 3 2 12—28 Spirit 2 4 0 0 4 0 2—38 V.S.V. 2 3 0 0 6 0 0—60 4e klasse. Schelde 3 5 5 0 0 10 464 Goes 3 4 4 0 0 8 28—12 P.Z.E.M. 3 4 2 0 2 4 22—18 P.Z.E.M. 4 4 2 0 2 4 21—19 Sorry 3 4 112 3 14—26 Spirit 3 4 0 2 2 2 11—29 V.S.V. 3 4 0 2 2 2 13—27 Arm '50 5 0 14 jat5-35 Volleybal. De uitslagen van de Volleybal competitie gespeelde wedstrijden zijn: Heren afd. A: Marathon—Wal cheren 0—3; E.V.V.C.—E.W.W. 31; WalcherenZeevaartschool 0—3; E.W.W.—Wilno 0—3. Heren afd. B: E.V.V.C. 3—Poli tie Vlissingen 3—1; E.V.V.C. 2— Marathon 2 30. 105. De dief was buiten zichzelf van opwinding. „Hoor! daar komen ze!" kreet hij, „mijn dienaren! Zij snellen hierheen om mijn bevelen in ontvangst te nemen!" Het lawaai van rennende voeten kwam snel naderbij. „Handen omhoog!" klonk het; drie mannen met pistolen en sabels holden het vertrek binnen en een vierde verscheen in de vensteropening. De dief was één moment niets dan ver bazing; toen kromp hij van schrik ineen. Zijn ogen puilen uit zijn hoofd! Zijn handlanger leek wel gek geworden; in paniek botste hij tegen de grote klok, zodat deze omviel en «er nog meer herrie ontstond. „In naam der wet!" klonk de stem van de schout, „g(j zijt mijn gevangene! Rakkers, boeit deze twee onverlaten!" „IIhwvv-wat h-w-h hebbwDe dief probeerde iets te zeggen, maar hij was zo overstuur, dat hij geen woord kon uitbrengen. „Wat wou jij zeggen?!" zei de schout bars, „dat je niets misdaan hebt soms Hoe kom jij aan al die klokken, rekel Gevonden zeker, hé? Neen man, wij weten heel goed wat jij bent: een dief, een klokkendief! Hm. Juist mannen, zo zijn ze goed genoeg gebonden, die komen niet meer los!" Daar lagen ze nu, de dief en zijn helper, machteloos in een hoek. „I-ik be-begrijp d'r nietsn-niets van!" stamelde de dikk# handlanger, „en w-wat zullen ze nou m-met me d-d-doen?! Ik heb toch niks gedaanikik ben zo b-bang!" De dief zat star en wezenloos voor zich uit te staren en zo nu en dan mompelde hij wat: begrijp 't nietwonderklokwonderklok13 slagen, ja, dertiennunu ben ik machtighéél machtig touwengevangenik-begrijp-'t-nietniet Terwijl de rakkers de beide booswichten het vertrek uitleidden, stelde de schout een onderzoek in de klokkenkamer in. Plotseling uitte hij een verbaasde kreet. Hij wees op de klok, die stuk gevallen op de vloer lag. „Mijnheer Fop!" riep hij, „dit hierdit is de klok van de burgemeester!" kampioen-fruitverpakster van Zeeland. Eindcursus fruitverpakking te Goes. Het was een gelukkige mej. W. Kuzee uit Krabbendijke, die onder het applaus van haar collega's gisteren in de veiling te Goes, wat verlegen lachend, tot Zeeuws kampioene in het sorteren en ver pakken van fruit werd uitgeroe pen. Met 19 collega's, allemaal uitblinkers van de, in het Rijks tuinbouwconsulentschap Zeeland- West Brabant gegeven, cursussen in het sorteren en verpakken van fruit, was zjj naar Goes gekomen om te kampen om de titel. En ze heeft het met ere verdiend; haar kistje Jonathans was ^podel ver pakt en de Inhoud keurig gesor teerd. In het ambtsgebied van de Rijkstuinbouwconsulent zijn in to taal 11 cursussen gegeven nl. in Colijnsplaat, Fijnaart, Goes, 's-Heerenhoek, Krabbendijke, Steenbergen, Wemeldinge, Ter- neuzen en twee in Kapelle. Deze cursussen leverden 170 gediplo meerden op en van elke cursus mochten de twee besten naar Goes toe. Dat er geen 22 candida- ten aan de wedstrijd deelnamen, kwam, omdat Terneuzen verstek moest laten gaan. Voor de kampioenswedstrijd be gon, sprak de heer I. Ph. F. v. d. Plassche, secretaris van de Kring Zeeland van de N.F.O. een wel komstwoord tot deelnemers, jury en genodigden, o.w. de veiling directeuren uit Kapelle en Krab bendijke alsmede de vakonderwij zers. Hij dankte de directeur van de Goese veiling de heer J. G. Cornelisse voor de gastvrijheid en het beschikbaar stellen van het fruit. De jury, bestaande uit de heren ir B. Vrijhof, wnd Rijkstuinbouw consulent, de leraar in alg. dienst de heer de Wilde en de hoofdas sistent van de Rijkstuinbouwcon sulent de heer Robijn, had geen gemakkelijke taak. Er moest maar één kistje worden afgewe zen, omdat de verpakker in zijn nervositeit een verkeerde pakme- Leestafcl „De Commissaris vertelt verder", door H. Voorde - wind. Uitg. Daamen N.V.. Den Haag. Oud-Commissaris H. Voorde wind uit Amsterdam bleek met zijn eerste boek nog lang niet uitverteld te zijn. En dus is hij zoals hij in zijn voorwooid mededeelt nogmaals achter zijn schrijfmachine gaan zitten om opnieuw eens smakelijk te verhalen oyer zijn loopbaan oij de hoofdstedelijke politie. Een schrijver is hij zeker niet, dat hoeft men trouwens niet te eisen, maar vertellen kan nij. openhartig en zonder zelfs te schromen, ook fouten bij het po litie-apparaat aan te wijzen. De genen onder de lezers, die den ken eens „lekker te kunnen griezelen" als zij dit boek pak ken grijpen er naast. Men moet het gaan lezen met de gedachte: „Kom eens bij het vuur zitten, Mijnheer Voordewind, stop een pijp, enne vertel eens, U hetit toch zeker wel eens beleefd, datKortom, een gezel lige vriend, dit boek. „30 jaren Domineese", door M. J. de Vrijer Struijs; uitgegeven bij D. A. Daamen, Den Haag. In 1938 zag de eerste druk van dit boek het licht en in datzelf de jaar bracht het 't tot negen drukken. En thans ligt de der tiende voor ons van dit overbe kende werk, dat voor zichzelf spreekt. Mevrouw de Vrijer, wier leven er een was van me ditatie, gebed en dienen van ieder die zij op haar weg tegen kwam, beschreef er het werk, door haar en haar man in de duistere binnenstad van Am sterdam verricht, op eenvoudige en ontroerende wijze, met fijne humor doorstraald. Prof. dr M. J. A. de Vrijer vulde deze druk aan met een „In memoriam de Domineese", die in 1944 over leed. Wij hopen, dat ook thans dit zinvolle boek zijn weg zal vinden; vooral naar jonge men- thode had gebruikt. De heer Vrij hof, die de prijzen bekend maakte, zei zeer verheugd te zijn, dat dit maal een meisje de wedstrijd had gewonnen. Fruitverpakken en sor teren is nu eenmaal typjsch vrou wenwerk, zei hij. Nadat hij de uitslagen bekend had gemaakt sprak de heer I. Ph. F. v. d. Plassche een dankwoord tot jury en leraren, waarna hij, namens de Prov. Commissie voor de Veilingen, met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De uitslag luidt als volgt: No. 1. mej. W. Kuzee, Krabbendijke 44 p.; no. 2. de heer M. Kamp, Fijnaart 43 p.; no. 3 de heer T. de Ridder, Wissekerke 42 p.;' no. 4 de heer A. Kaan, Krabbendijke 41 p.; no. 5 de heer J. de Jager, Kapelle 40 p. GEDENKBOEK VAN DE CHRISTELIJKE VAKBEWE GING. Naar wij van de zijde van het C.N.V, vernamen, zal binnenkort het tweede deel van het gedenk boek van de Christelijke vakbe weging van de hand van oud-se cretaris H. Amelink van de pers komen. Het eerste deel is verschenen onder de titel „Onder eigen ba nier". Hef tweede deel, dat de naam „Met ontplooide banieren" zal dragen, handelt over de peri ode tot 1940. Intussen hebben de oud-voor zitter H. Stapelkamp en de oud secretaris J. Schipper zich bereid verklaard, het derde deel te schrijven, dat zal handelen over de geschiedenis der christelijke vakbeweging in de jaren 1940 1945. Een bommenwerper van de Ame rikaanse marine is tijdens een pa- trouillevlucht, die het toestel hon derden mijlen boven open zee bracht, verdwenen. Een uitgebreid onderzoek leverde niets op. Ver moed wordt dat het toestel in zee is gestort. De bemanning bestond uit zeven koppen. De E.C.A. heeft Nederland ge machtigd vliegtuigonderdelen en grondinstallaties, geproduceerd in de Ver. Staten, aan te kopen tot een totaalbedrag van 1 millioen dollar. NOORDWELLE. De gemeente-werkman eervol ontslagen. Eén dezer dagen vergaderde de raad van Noordwelle. Op voorstel van B. en W. werd besloten de heffing van vergunnings- en ver- lofrecht te wijzigen. Veriof A werd verhoogd van f 25 op f 45. De volledige vergunning blijft ge lijk. Mocht er een tweede bijko men dan wordt het verhoogd van f 100 op f 170, In principe werd aanvaard een gemeenschappelijke regeling tot stichting en exploitatie van een school voor buitengewoon lager onderwijs in Zierikzee, mits er voldoende gemeenten aan mee werken. De gemeente-werkman P. de Vos werd op zijn verzoek eervol ontslagen als gemeentebode- ge meente-werkman, klokkenist en klokluider met tijdstip als de nieuwe functionaris het werk zal overnemen. B. en W. krijgen man daat om te proberen met andere gemeenten te combineren en t.z.t. met een voorstel te komen om een gem.-werkman aan te stellen. De gemeente-rekening werd voor lopig vastgesteld met voor de ge wone dienst aan inkomsten f 50.048.45; uitgaan f 4690.47, goed slot f3136.98; de kapitaal- dienst met aan uitg. f 27.531.87. De gemeentebegroting voor 1951 wordt ook onveranderd goedge keurd. ZAAMSLAG. Protest tegen uitkering aan de Weduwe Raaymaker. Een dezer dagen vergaderde de raad. Wegens ziekte van de burgemeester werd de vergade ring geleid door wethouder Koster. Ook de heer de Feijter sen. Het zal hun een grote steun zijn. „De Dwaze Gelofte", door Joseph Hocking; uitgege ven bij H. A. van Botten berg te Amsterdam. Het is met dit boek als zovele, die tegenwoordig van de pers komen, men verrijkt zijn geest er weinig mee. „De Dwaze Ge lofte" ontleent zijn titel aan de geschiedenis van een Engelse predikant, die de gelofte aflegt een onverbeterlijke dronkaard te zullen bekeren of anders zijn ambt neer te zullen leggen. Op enigszins kinderlijke wijze wordt getracht een beeld te ge ven van de arbeid en strijd van deze predikant. Uit het verhaal krijgt men haast de indruk, dat de dominee niet anders te doen had dan preken en aan meisjes denken of er mee te praten. Overigens is het boek wel ge schikt om enige uren goede ont spanning te bieden; men moet er echter geen eisen aan stellen. Het Succes-Instituut te Den Haag, heeft in haar serie Kana rieboekjes een „beeld"-roman over het leven van Michiel de Ruyter laten verschijnen, daar mede een poging doende om de jeugd een goede beeldroman te geven. Wij waarderen deze po ging, maar willen er toch op wijzen, dat de levensbeschrijving van de Ruyter zich moeilijk laat samenpersen in een beeldver haal in zakformaat. was wegens ziekte afwezig. De raad besloot adhaesie betuigen aan een besluit van de raad van Breskens om ook na 1 September 1951 ontheffing te verlenen aan de keuring van huisslachtingen. f 5 werd gevoteerd voor de Bond tegen het vloeken. Een schrijven van de Commis sie van Bestuur van Centraal Bouw en Woningtoezicht n.a.v, een door de gemeenteraad ge stelde vraag omtrent de uitke ring van f 30.000 aan de Wed Raaymaker gaf de raad aanlei ding een motie aan te nemen waarin ten sterkste wordt ge protesteerd tegen deze uitke ring. De vacatures in de Commis sie voor de Woonruimte werden aangevuld door de benoeming van de heren J. S. Buijze en Vv. Gulle. Daar het prijzenbureau de prijs van f 2 per M2. voor verkocnie tuingrond te hoog achtte en deze prijs bepaalde op f 0,75 per M.2. besloot de raad deze grond daarvoor af te staan. Besloten werd gebruik te ma ken van de mogelijkheid om net winkelsluitingsuur te wijzigen Op de Vrijdagen van 1 Oct.1 April zullen zij tot 7 uur en van 1 April tot 1 Oct. tot 8 uur ge opend zijn. Hierna werd de begroting '51 behandeld en goedgekeurd met in ontvangst en uitgaaf bedra gen van f 110.937,70. Bij het behandelen der be groting wees de heer Florusse op het niet goed functioneren van de comm. voor de woonruimte, de huisnummering, het onder houd der gemeentewoningen, het meubilair van het badhuis en de slechte toestand van het torenuurwerk. De heer Traas wees op de on houdbare toestand der wegen. Bij de behandeling van de post subsidie H.O. vroeg de heer de Koeijer of er aanvraag was van de C.B.T.B. om subsi die voor de Chr. Landbouw school te Middelburg. Met 8- 2 stemmen werd besloten subsidie te verlenen. Het bedrag der sub sidie zal nader vastgesteld wor den. De Chr. bewaarschool vroeg f 5,50 meer subsidie. B. en W. stelden voor f 300 te verlenen, wat werd goedgekeurd. Smokkel van nylons nog steeds lucratief. Het smokkelen van nylons, die via België naar Nederland ver huizen, is nog steeds een bezig heid, die blijkbaar voor som migen lucratief genoeg is om er de moeilijke reis „over de streep" voor over te hebben. Dikwijls lukt het, dikwijls ook niet. De reis van de Bredase wiel renner de Haas behoorde tot de laatste categorie. Hij passeerde met zijn auto de grens bij Wernhout, werd bij Zundert door Nederlandse douane beambten aangehouden en met een overgebracht naar Breda. In zijn wagen hadden de douaniers namelijk een geheime berg plaats, die volgepropt bleek met kostbare nylons. fr Abonne de Pagter heeft er eens over na gedacht. Het „Zeeuwseh Dagblad" kan nog veel meer abonné's hebben en daar zal hij zijn best voor doen. Hij heeft een kennis, die eigenlijk abonné moest zijn. In geen enkel christelijk ge zin in Zeeland mag dit goed ge redigeerde dagblad ontbreken. Hij zal beginnen met zijn krant bij buurman in de bus te stoppen. Abonné de Pagter zegt: we moe ten met z'n allen aan het werk. Doe als deze abonné en werf een nieuw abonnement op „ZEEUWSCH DABLAD". Vul deze bon in, zend die op naar „Zeeuwseh Dagblad", Goes en wij zorgen voor de rest. U kunt noteren als kwartaal-abonné op Uw blad: Naam; Adres: Woonplaats: Wat brengt de Radio? Zaterdag 23 December. HILVERSUM I (402 M.) KRO: 7.0Ö Nieuws. 7.15 Morgen gebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.35 Amuse mentsmuziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 14.00 Harm, orkest. 14.20 Gram. 14.40 Jongens koor. 15.05 Gram. 15.20 Kroniek 15.55 Gram. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Filmmuziek. 18.15 ^Maandoverzicht Luchtmacht 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaak'wedstrijd Noor wegenNederland. 20.06 De ge wone man. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren". 21.00 Gev. programma 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Pop. concert. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Zen dersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Sopraan, viool en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en piano-duo. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Lichte muziek. 14.50 Fries programma. 15.15 Orgelspel. 15.45 Causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sport. 16.45 Radio-Philh. Orkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Lichte muziek 18.40 Regeringsuitzending. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwed strijd 'NoorwegenNederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevar, progr. 21.15 Lichte muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Weense muziek. 22.25 Hoorspel. 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Advertentiën Met dank aan God geven wij kennis van de voor spoedige geboorte van ons zoontje CHRISTIAAN FOKKE. C. DE BOKS. G. DE BOKS— v. d. MOLEN. Middelburg, 21 Dec. 1950. Jacob Catsstraat 6. Tijdelijk Kraamkliniek. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg na een kortstondige ziekte, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader PIETER RIEMENS Chrzn., in de ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam: Wed. M. RIEMENS— VERHAGE. Grijpskerke 21 December 1950. AmsteH-imsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 21 December 1950 medegedeeld door de Inca»»o-Bank N.V., Goea Amsterdamsche Bank N.V. Kon Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren'» Scbeepr. Rott. LIoyd Stoomv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij, Senembah Amsterd. Bank Muller Co. Escomupto Bank Holl. Bank Unie Herstelbank Pr. Cert. Javasche Bank Ned. Bank v. Z.-Afrika Rotterdamsche Bank Surinaamse Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bcthl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Service Cont. Oil North Am. Midcont. Oil Phillip* Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texa» New York Centt Pennsylvania Canadian Pac. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 9644 954 96J4 Nederland 1947 954 Dollarlening 1947 964 96 Invest. Certif. 9644 9674 Nederl. 1962-64 ex. 96'/, Dito cum. 964 964 Nederland N. W. S. 7m Spaarcertificaten 1004 Indië 1937 A 93/ 9344 9544 Grootboek 1946 95# Cult. Hand. Ind. Bank 42 414 Ned. Handel Mij. 112*4 143 Nat. Handelsbank 814 804 A. K. U. 168 1694 Berghs Jurgena 3154 315 Berkels l'atent 113 114 Calvé Delft 123 126 Centrale Suiker 171 Fokker 115 114 4 Gelder Zonen 1684 166J4 Kon .Hoogovens 145 1'5 Lev. Bros Unilever 2204 220 Ned. Ford 304 302 Ned. Kabelfabriek 237 Philips' Gloeilampen 2244 226 Do. 6 pet cum. pref. wd. 1674 1674 Wilton 152 1514 Ui? it on Ie rubr. 318 321 Biliton lie rubr. 235 233 Dito Pref. 2804 2814 Dordtsche. Petr. 2644 265 Kon. Olie 2914 292 Dito onderaand.. 289 289 Moeara Enim 4924 493 Amsterdam Rubber 11644 116J4 Bandar Rubber 10444 1044 Kendeng Lemboe 95 964 Deli Bat. Rubber 954 954 354 Oost Java Rubber 364 De Oostkust 92 934 Serbadjadi 384 394 Soli. Am. Lijn 1794 184 fava Chine Japanlijn 1184 138# 1384 118# 118*4 1314 151 194 195 148# 1624 1114 111 56 56 94 95 24 234 109 110*4 1034 994 88 884 164 165 1814 164 414 414 2574 2594 85 864 217 216 1764 - 1744 1704 170 734 404 404 494 494 73 724 954 954 394 39*4 78 78 454 454 64 64 454 45 90 90 90*4 164 SS4 564 78 794 564 57 374 37# 20 84^ 94 224 224 224 234 23# 234 Heden overleed plotse ling onze Broeder, Zwa ger en Oom SIMON POELMAN, in de ouderdom van 79 jaar en 10 maanden. Namens de Familie Poelman, P. POELMAN, Ovezande. Wolphaartsdijk, 20 December 1950. „Zorgvliet". De begrafenis il plaats hebben te Wolphaarts dijk op Zaterdag 23 December a.s„ om 12 uur. Aan allen, die hun harte lijke deelneming toonden na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd. en Grootmoeder J. T. VEENING—STADT, betuigen wij onze oprecht» dank. Namens de Familie; J. P. VEENING. Ugchelen, December 1950. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond n* het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Ov -rgroot- en Bet overgrootmoeder ELIZABETH DE SMIDT, Weduwe van I. Catsmati, betuigen wij onze hartelijk» dank. Namens haar dankbare kinderen. Middelburg, 21 Dec. 1950. Jodengang 10. Aan heel de grote [vriendenschaar, Een gelukkig en [voorspoedig jaar. Dat wensen U met veel [interesse de Fam. DE VOOGD uit [Marknesse, Leemringweg 2, N.O.P. STRANDVONDERIJ. Opgeroepen worden recht hebbenden op een onder d» gemeente Koudekerke aan gespoelde platboomde ROEI BOOT zonder gewone ken tekenen. Koudekerke, 19 Dec. 1950. De Burgemeester-Strand vonder, J. L. DREGMANS. voor een Jeugdgebouw t» Nieuw- en Sint-Joosland, te houden in de Chr. School, aldaar, op Woensdag 27 Dec., van 25 en 710 uur en Zater dag 30 Dec., van 25 en 7—10 uur. Vraag Uw handelaar U de Fridor Type 513 te demonstreren. U ruit verrukt zl]n door de edele toon en volkomen natuurlijke weergave.- Deze gevoelige Super met kast j Van klankhout en krachtige con- VJ* certluldspreker ls voornaam van Vorm, een sieraad voor Uw huis- kamer. Prijs 350.- 12 mnd. v. 28.83 en ^anbet. reeds 26 Jaar bekend als N.V. Waldorp Radio Leeghwaterpleln 27. Den Haag .tevens fabrikant* der Fridor portable electiische naaimachine. Vraagt inlichtingen of demon stratie over FRIDOR radio bij GOES Klokstraat 17 Telefoon 2458

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 5