fJrovintie^vmi F1L0 FOP WONDERKLOK Jtaliano om mism en de Uei\v tne# Wetf e-e-n afovmi Samen de schouders er onder! Donderdag 21 December 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 pcxidp uit Zi kost. bad i Werkman bij Zierikzee gedood door tram. Gistermorgen heeft zich tussen Zierikzee en Schuddebeurs een ernstig ongeluk voorgedaan, dat aan de werkman van het Water- ichap Schouwen, de heer J. Bil t Zierikzee, het leven heeft ge- Het ongeluk heeft plaats ge waar de tram de z.g. Vijf- minutenweg passeert. Hier wa ren enkele werklui bezig grint te strooien vanaf een vrachtauto. Daar het erg mistig was verzocht e chauffeur, de heer M. Vaane, e heer Bil te gaan kijken of de ram ook in aantocht was. Staande op de overweg gaf deze een teken, waaruit de chauffeur afleidde, dat de overweg veilig Jtfas. Juist toen de heer Bil weer in de auto wilde stappen, werd deze aangereden door de tram, die eerst op 2 meter afstand sig naal gaf. De trambestuurder bleek later de auto pas op 10 meter te Voren ontwaard te hebben en toen Ondanks krachtig remmen een botsing niet meer te hebben kun nen voorkomen. De auto werd boven op de dijk geworpen en evenals de tram zwaar bescha digd. De beide inzittenden kwa men met de schrik vrij. De heer Bil werd chter een tiental me ters meegesleurd. De geneeskun dige hulp van dokter van Eldik mocht echter niet baten en hij overleed ter plaatse. Zijn stoffe lijk overschot werd overgebracht naar het ziekenhuis te Noordgou- we. De overledene en zijn beide kin deren zouden medegewerkt heb ben aan een Kerstwijding van de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee op Vrijdag as. In verband hiermede zal dez" avond niet doorgaan. Trein greep bestelauto te Terneuzen De motortreln van de N.S., die om 11.84 uit Terneuzen vertrekt, is gistermorgen bjj dichte mist op de onbewaakte overweg aan de Zevenaarhavcn aldaar in botsing gekomen -met een bestelauto. Deze wagen, van de fa. Naeye te Terneuzen, was de overweg ge naderd over de langs de spoor baan lopende asfaltweg. De auto werd gegrepen bij het rechter portier, ongeveer 15 meter mee gesleurd en in een sloot geslin gerd. De chauffeur heeft later verklaard, dat hij nog 3 meter voor de overweg heeft gestopt en het portier geopend, doch de trein niet heeft horen fluiten. De eerste hulp aan de beide gewonde inzittenden werd ver leend door dokter Boland, die hen met een reserve spoorwagen naar het station Terneuzen heeft laten overbrengen, vanwaar zij per zie kenauto naar het ziekenhuis zijn vervoerd. De chauffeur, C. Smal legange, die o.m. een beenbreuk opliep, maakt het vrij redelijk. De heer J. C. Sorber, die naast hem in de auto gezeten was, verkeert echter door een zware hersen schudding en enkele hoofd- en balswonden nog in levensgevaar. Zo is wederom de gevaarlijke situatie bij deze overweg geble ken, waarop het gemeentebestuur reeds verschillende malen tever geefs de aandacht van de N.S heeft gevestigd. Belgische stemmen over de Zwinkwestie. Enige tijd geleden verklaarde Gecompliceerde aanrijding op Vlissingseweg. Op de Vlissingseweg ter hoogte van het vliegveld, is gisterochtend een gecompliceerd ongeval ge beurd. Een uit de richting Vlissin- gen komende splinternieuwe vrachtauto reed t.g.v. de mist bij na tegen een paard en wagen van een klompenhandelaar op, die aan de rechterzijde van de weg zijn voertuig tot stilstand had ge bracht. De chauffeur van de vrachtauto zag, bij het rakelings passeren, echter te laat, dat van de tegenovergestelde zijde een groentewagen, eveneens door een viervoeter getrokken, naderde. Hij butste tegen de wagen en kwam op het rijwielpad terecht. Op het zelfde moment kwam uit de rich ting Middelburg een nieuwe luxe auto. De bestuurder van deze wa gen trachtte te remmen, slipte en Vloog eveneens op de groentekar. De bestuurders van de voertuigen kwamen met de schrik vrij, maar het paard van de groenteman raakte gewond en de auto's en de kar werden lelijk beschadigd. Mist op de „Wester-Schelde". Vrijwel de gehele scheepvaart van en naar zee was gisteren door de mist lamgelegd. De drie veer diensten over de Wester-Schelde werden oveneens gestaakt. Om 1.30 uur ging echter de boot uit Terneuzen weer varen, terwijl Kruiningen om 2 uur weer in de vaart ging. Vlissingen volgde in de loop van de middag. Automobilist reed meisje aan. En vervolgde zijn weg. Gistermorgen omstreeks acht uur is Mej. G. Berrevoets, leer linge van de Chr. Ulo te Zierik zee, die op de fiets op weg was van Kerkwerve, in de mist aan gereden door een auto. De wagen voerde maar één licht, zodat het leek alsof er een motorrijwiel na derde. Het meisje werd door de wagen gegrepen en liep een ge kneusde schouder en arm en een hoofdwonde op. De automobilist reed door. Interpellatie-aanvrage van de heer Gerbrandy. Gistermiddag is in de vergade ring der Tweede Kamer aan de orde gekomen het verzoek van de heer Gerbrandy (A.R.) om verlof tot het richten van vragen aan de minister van Oorlog en, voor zo ver nodig, mede aan de minister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, over de wijze van af vloeiing en verscheping van de ex- K.N.I.L.-militairen, met name de Ambonnezen. Op voorstel van de voorzitter werd besloten het verlof te ver lenen. De interpellatie zal worden gehouden hedenmiddag bij de aan- iang der vergadering te één uur. ningm., P. Meijler, secr., A. v. d, Velde en A. Walrave, commis sarissen. Besloten werd om alles, ook het financiële gedeelte, ge de Nederlandse ambassade te woon te laten doorgaan als voor- Brussel, dat de Nederlandse in stanties bereid zijn de middel ste geul van het natuurreser vaat Het Zwin uit te diepen, hoewel de laatste tijd is geblc ken, dat ook zonder dat het Zwin nu en dan nog zeewater ontvangt, de typische flora be houden zal blijven. In de Belgische bladen is men met deze mededelingen geens zins ingenomen. Men denkt, dat men voor de zoveelste maal met een kluitje in het riet gestuurd wordt. Men wijst ar op, dat het zeewater de laatste weken wel een paar maal het natuurreser vaat binnenstroomde, doch het Belgisch gedeelte spoelde geen enkele maal geheel onder, zo dat men vreest, dat de bijzon dere plantengroei het kwaad zal krijgen. Wel zijn de geulen ge vuld met water, doch men wijst er op, dat dit geen zout water is, doch regenwater, tengevolge van de grote regenval geduren de de laatste weken. Hierin schuilt volgens Belgische op vattingen het gevaar, dat hier door de Zwinvlakte ontzilt zal worden. Met wrange humor schrijtt een Belgisch blad: Deze week had te Antwerpen een verga dering plaats van de Commissie van Landschappen en Steden schoon. Naar ons weten werd daarop geen woord gerept over de Zwynschorre. De gelegenheid was nochtans gunstig by aan wezigheid van een Nederlandse afgevaardigde van dezelfde commissie in Nederland. Deze hield zelfs een toespraak. De Belgische voorzitter bracht hier op een hulde aan het optreden van de Nederlandse commissie, „waarvan België nog veel kan leren' Het blad besluit met de woorden: Zo staan bij ons de zaken Z.V.U.-lezingen van onze Zuid-Afrikaanse corres pondent. De Zuid-Afrikaanse correspon dent van het „Zeeuwsch Dag blad", de heer J. J. Th. de Kok, vertoeft momenteel hier te lande. Zoals reeds eerder aan gekondigd zal hij enkele lezin gen over Emigratie en rassen problemen in Zuid-Afrika hou den voor de Z.V.U. en wel op Januari te Middelburg, 5 Ja nuari te Goes en 6 Januari te Terneuzen. MIDDELBURG. Fusie van muziekcorpsen? Blykens het verslag van de offi cieuze raadszitting over de begro ting voor 1951 heeft een lid ge vraagd, of de prestaties der mu ziekcorpsen wel zodanig zyn, dat het tegenwoordige subsidie ge rechtvaardigd is. Is door fusie geen verbetering te verkrijgen? B. en W. antwoordden, dat wel licht getracht kan worden fusie te bereiken. Voorts werd op een vraag me degedeeld, dat, aangezien het be stuur der volkszangschool daar om niet heeft gevraagd, voor 1951 geen subsidie zal worden gegeven, Een opleidingsmogeiykheid voor de middenstandsexamens (vakop leiding), waarom werd gevraagd, te scheppen, achtten B. en W. in de eerste plaats te behoren tot het particuliere initiatief, waar aan de gemeente ev. medewerking kan verlenen. „Colorlet" tentoonstelling. Vanavond om 8 uur zal door de burgemeester mr dr N. Bol- kestein de jaarlijkse tentoonstel ling van de Teken- en Schil derclub „Coloriet" worden ge opend. Deze tentoonstelling .wordt evenals vorig jaar ge houden in de Oude Gildenzaal van de Kuiperspoort. GOES. Burgemeester schoot zeehond. Burgemeester Ten Kate heeft aan het Goese Sas een zeehond van 78 pond geschoten. 'S-HEER ARENDSKERKE, Aanbesteding. Op het gemeentehuis alhier werd in het openbaar aanbesteed de aanleg van een straat en rio lering in de Schoolstraat te Lewe- dorp. Er werd als volgt ingeschreven: C. Wiskerke, Nieuwdorp f 23.450; Gebr. Knuist, Goes f21.400; Fa. Bos en van Doornik, Heinkens- zand f 22.889; fa. F. Duynhouwer, Goes f21.800; fa. A. Otte Zn, NieuwJorp f 21.744. Het werk is gegund aan de Gebr. Knuist te Goes. 's-GRAVENPOLDER. Agenda raadsvergadering. Heden, 5 u. zal de raad in openb. n.m. zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: Vaststelling bedrag per leerling voor het openbaar g.l.o. voor 1951; wijziging gem- begroting 1950; goedkeuring begroting 1951 van het burg. armbestuur en aankoop van en kele percelen grond aan de Schuitweg t.b.v. de woning bouw. W1LHELMINADORP. Afdeling Groene Kruis opgericht. Dinsdagavond vergaderden in café Lookman de contribuanten der Wykverpleging, die door de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk drie jaren geleden werd inge steld, in samenwerking met d.e van Goes. Daar nu samenwer king met het Groene Kruis te Kattendijke is verkregen, werd het beter geacht een onderafde ling van het Groene Kruis op te richten om samen met Katten dijke het Wijkverplegingswerk voort te zetten. Het bestuur werd als volgt samengesteld: C. Burger, voorz., J. Butyn, pen- heen. HEINKENSZAND. Gemeenteavond. Maandagavond is voor de leden van de Ned. Herv. Gemeente een gemeenteavond gehouden, o.l.v ds J. H. Renting. Verschillende moeilükheden, waarin de kerk- voogdy verkeerde, werden onder het oog gezien. Besloten werd, om in de toe komst meer van deze samenkom sten te beleggen. De president-kerkvoogd, de heer J. C. van Iwaarden, kon zich hiermede verenigen en gaf zijn volle medewerking. Ds Renting sloot hierna met dankgebed. ARNEMUIDEN. Jaarvergadering Chr. Transport arbeiders Bond. Onder leiding van de heer M, Sehroevers hield de C.B.T.B. in „De Arne" haar 28se jaarverga dering. Door het optreden van de heer Roest met zijn mede werkers uit Middelburg en de opvoering van het stuk „Arme Ryken" had deze vergadering een feestelijk karakter. In de pauze werd een verlo ting gehouden ten bate van de zieke leden, om hun een verras sing te bezorgen met Kerstmis, Hierna sprak de districtsbe stuurder, de heer C. Braspen ning, een feestrede uit. Tragisch is, dat een der leden op weg naar huis, plotseling onwel werd en kort daarna stierf. SOUBURG. Kerstavond N.C.V.B. Maandagavond werd door de afd. Souburg van de Ned. Chr, Vrouwenbond in „Rehoboth' een Kerstavond gehouden o.l.v. de presidente Mevr. Steneker- Heidema. Door een zangkoortj o.l.v. Mevr. den Boervan Bo ven werden Kerstliederen ge zongen, tevens werd een Kerst liturgie van de N.C.V.B. behan deld. Door de dames Steneker- Heidema en van den Bergvan Wyngaarden werd een Kerst verhaal voorgelezen. SEKOOSKERKE (W.). Benoeming. Het Landelijk Contactorgaan voor de reorganisatie der So ciale Verzekeringscommissies, hiertoe gemachtigd door de be voegde besturen van de Be drijfsverenigingen voor het Land- en Tuinbouwbedrijf, het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw en de Stichting v. d Landbouw, heeft benoemd tot Districtsagent voor de uitvoering der sociale verzekering inraycn 9, het district Walcheren, de heer Js. Cevaal, met ingang van 1 Januari 1951. KAMPERLAND. Lezing over eigendom en pacht. Zaterdagmiddag hield drs Knib- be, secr. van de Prov. C.B.T.B. te Kamperland voor de afdeling Noord-Beveland van de C.B.T.B een lezing over het onderwerp „Eigendom en Pacht". Nadat spr. op een duidebjke en principiële wyze het begrip eigendom had uiteengezet; stond hy stil by de tegenwoordige pachtverhoudin- gen, pachtwet, mobiele pacht en het pachtwezen in het algemeen. Op deze lezing volgde een goede bespreking. BRUINISSE. De vissersvloot terug. Nu de vorst is ingevallen is by'- na de gehele vissersvloot die op de Waddenzee de kuilvisserij uit oefende in de thuishaven terugge keerd. Niet alleen dat men bang was, om in het Noorden van het land In te vriezen, ook de vang sten waren in de week van 11 tot 16 December belangrijk minder, dan in de voorafgaande weken. Nog twee schepen zyn momen teel niet terug. ZIERIKZEE. Kerstavond. Door de Geref. Vrouwenver eniging „De Lampen Branden de", waarby uitgenodigd was de Geref. Mannenvereniging „Bou wen en Bewaren" werd Maan- dagavond in de consistorie der Geref. Kerk een Kerstavond belegd. De leiding voor deze avond berustte by de presidente mevr. A. M. BaasKloet. Een Kerstdeclamatorium, onderbro ken door gemeenschappelijke zang en de vele andere bijdra gen door de leden vulden deze goede avond. Aan het einde dankte de pre sidente allen voor het welsla gen van deze avond en eindigde ds Greving na een woord van dank namens de mannenvereni ging met dankgebed. Kerstdeclamatorium, Zondagavond a.s. om 8 uur zal in de Nieuwe Kerk door het Her vormd en Geref. zangkoor een ge- meenschappeiyke Kerstuitvoering worden gegeven, waarby ds G. Aalbersberg als declamator hoopt op te treden. Sprekers zullen die avond zyn ds v. Roon en ds Gre- vii.g. NOORDGOUWE. Opbrengst bazar-annex verloting. De gehouden bazar en de ver loting t.b.v. „Con Amore" en Soli Deo Gloria" bracht op f3771,30, onkosten f 1111,03, netto derhalve f2660,27. Volgens overeenkomst is toegekend aan Con Amore" f 1862 (70 pet.) en Soli Deo Gloria" f798 (30 pet.). OOSTERLAND. T.B.C.-onderzoek. In Januari a.s. zal het bevol kingsonderzoek op longtubercu- lose plaats hebben. In verband hiermede zal door de gemeente samenwerking met het Groene Kruis een huisbezoek actie worden georganiseerd om «V 'i~ 104Nu wachten wy op het middernachtelyk uur!" De dief vond deze rrtbmenten zeer plechtig, dat merk je wel. „De wyzers naderen de twaalf, waarde makker", zei hy tot zyn handlanger, „aanstonds zal myn grootste wens in vervulling gaan! Denk er om, zodra de klok begin te slaan, zeg je geen woord meer! Anders verstoor je myn wens. Pas, wanneer alle dertien slagen verklonken zyn, mag je weer iets zeggen! Als je dan tenminste niet stom bent van verbazing over wat je dan ziet gebeuren! Intussen slopen vier donkere gestalten behoedzaam door de nacht. Het waren Filo Fop en de schout met zyn rakkers. Hun paarden hadden zy, stevig vastgebonden in het bos achtergelaten en nu gingen zy, met getrokken sabels en pistolen, op het oude kasteel af. Filo liep voorop om de weg te wyzen; In de verte zag hij al het verlichte venster van het kamertje, waar de dief en zyn helper altyd luisterden naar het slaan van de gestolen klokken. „Ziet U, mynheer de schout", fluisterde hy, „waar dat lichtje brandt, daar is 't! We hoeven dus niet bang te zyn dat we ze niet thuis treffen Het was op slag van twaalf. De klokkendief liep zenuwachtig het vertrek op en neer. „Mmeester!" fluisterde zyn handlanger, „d-de klok begint al byna te s-slaan!" Met 'n schok bleef de dief stilstaan en hy keek strak naar de klok. „Ja", zei hy hees, „ze begint dadelijk! Ssst! Stil!" „Bommm!" zei de klok, „bommmbommTrillend van spanning telde de dief de slagenachtnegentienNauwelyks had de twaalfde slag gekloken, of hy schreeuwde luid zyn wens uit, héél snel: „Ik wens, dat ik de allermachtigste man van de hele wereld ben!" Zó opgewonden was hy, dat hy niet eens merkte dat de der tiende slag uitbleefHaha, nu ben ik machtig!" bralde hy legen zyn verbouwereerde helper, „nu kan ik met iedereen doen wat ik wil ....eh....w-wat hoor ik daar? Voetstappen!? W-wat-t.... ahaa! Hoor je die voetstappen?! Dat zijn mijn dienaren! Natuurlijk! Myn dienaren!!" te wijzen op de plicht van een ieder om deel te nemen. In aan merking voor het onderzoek ko men personen vanaf zes jaar. ST. ANNALAND. Vergadering bijenhouders. Maandag vergaderde de afd. Tholen ter bevordering der bijenteelt, in de zaal van de heer C. Rijnberg. De voorzitter, de heer L. J. van Popering, opende de vergadering. Uit het finan- ciëel verslag bleek, dat de in komsten bedroegen f 607,41 en de uitgaven f528,30. De aftre dende bestuursleden A. J. Soe- ters Jzn. en G. A. den Haan werden herkozen. De contribu tie voor 1951 werd vastgesteld op f3 per jaar. De bode werd een gratificatie toegekend van f 5, terwyl het donateursgeld werd vastgesteld op f 2,50. Voorts werd besloten om in de zomer van 1951 een reisje te maken. De imkers, die honing te veel hebben, moeten die volgend jaar opgeven bij de secretaris. Excursie. De landbouwers die suikerbie ten verbouwen voor de suiker fabriek „Roozendaal" maakten Maandag een excursie naar deze fabriek. De gehele fabriek wero bezichtigd, zodat men een dui delijk beeld kreeg van de ver werking van biet tot suiker. (Tngez. mededeling, advert.) Is het waar, dat een krant zoveel geld kost? Nee, dat Is niet waar! Een abonnement op „Zeeuwsch Dagblad" kost per week nog geen vier dubbeltjes. Kyk maar eens, wat U voor die vier dubbeltjes kunt kopen. Daar hebt U nog niet eens een pakje sigaretten voor of 100 gram lekkere bonbons. Voor 37 cent per week iedere dag het nieuws in huis! En U bent het toch met ons eens: In elk christe- lyk gezin het „Zeeuwsch Dag blad", de christelijke krant voor Zeeland. Doe daarom als zovele abonné's. Tracht een nieuw abonnement op ons blad te noteren. Vul deze bon in, zend die op naar „Zeeuwsch Dagblad", Goes en wy zorgen voor de rest. U kunt noteren als kwartaal-abonné op Uw blad: Naam: Adres: Woonplaats: DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel tegen verkoudheid 30 cent per 100 gram In de vacature van de heer J. K. Dominicus, ontstaan door zyn bedanken als diaken der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge, ls ge kozen de heer J. de Schipper Jansz. T.o.v. notaris Klop werd Zater dag te Kamperland op een open bare verkoping het woonhuis Veerweg B 19 van de erven Jacs de Kam verkocht voor de prys van f 6005.aan de schoolver eniging „School met de Bybel". Als ouderling der Ned. Herv. Kerk te Kloetinge ls gekozen de heer A. Sinke. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te 's-Heer Abtskerke is her benoemd de heer P. de Jonge Azn. In de Geref. Kerk te St. Lau rens werd gekozen tot ouderling, de heer C. Ton, zulks in de plaats van de heer P. Boon Sr aan wie ontheffing van zyn benoeming was verleend. Het college van kerkvoogden en notabelen te St. Annaland heeft als president-kerkvoogd herbe noemd de heer J. Boon, die deze benoeming heeft aangenomen. De heer C. Padmos Gz. te Bruinlsse is benoemd tot volon tair ter secretarie te Dreischor. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk te St. Maartensdijk werd herkozen de heer M. Ponze. Tot diaken werd herkozen de heer W. Slager. De raad der gemeente St. An naland zal op Donderdag 21 De cember 1950 des v.m. 11 uur by- eenkomen. Confactvergadering C. B. T, B In de „Prins van Oranje" had de afdeling Zuid-Beveland van de C.B.T.B. Dinsdagmiddag een con tactvergadering belegd voor de leden van de C.B.T.B., de Chr. Plattelandsvrouwenbond, de C.B, P.B. en de C.J.B.T.O. Deze ver gadering werd geopend door de voorzitter, de heer K. J. Domini cus, met gebed en Schriftlezing. Direct daarop kreeg de heer H. M. Gerbrandy, voorzitter van de Friese C.B.T.B. en lid van Ged. Staten van Friesland uit Nieland, het woord over het onderwerp „Inzicht-Uitzicht". Spr. begon met te zeggen dat men in het leven, evenals op reis, liefst aan de veilige kant blyft, aan de kant waar uitzicht is. Hy zei, dat er by veel jongeren een tekort aan uitzicht bestaat, zowel materieel als ideëel. Gebrek aan uitzicht op materieel terrein veroorzaakt vaak een gebrek aan ideëel uitzicht. Dat mag echter nooit; de materie mag nooit heer sen over de geest. Ook ouden ly- den vaak aan tekort aan uitzicht. Toch is er veel reden tot dank baarheid. Velen staan midden In het geluk, doch zien het niet. Wat men wil, dat kan men, byna, aldus de heer Gerbrandy. Aan de hand van enkele eyfers werd aange toond, dat jaarlyks ongeveer 4500 jonge agrarische mensen een an der beroep moeten zoeken. Door hun mentaliteit hebben vele boe ren er bezwaar tegen, dat hun kinderen een ander beroep moe ten kiezen omdat men dan de zelfstandigheid vreest te verlie zen. Spr. toonde aan dat by vele beroepen, ook by boeren, de zelf standigheid voor een groot gedeel te fictief ls. De jonge agrariërs zou spr. willen afvoeren naar de coöperatieve bedrijven, de indus trie en tenslotte emigratie. Hy wees er daarby op, dat het plat teland de voedingsbodem van de cultuur ls. Een stille werkloosheid op het platteland, doordat boeren kinderen maar op vaders bedrijf biyven, achtte spreker fout. Verder wees hy erop, dat de sociale ontwikkeling ver ten ach ter is gebleven en dat op dit ter rein nog veel werk braak ligt. Tenslotte wees de heer Ger brandy erop dat niet het materi ële mag heersen, maar dat het uitzicht slechts dan goed is, wan neer het licht van Jezus Christus daarover straalt. Naar aanleiding van dit refe raat werden verschillende vragen gesteld, die door de heer Gerbran dy werden beantwoord. Nadat de heer Dominicus de spreker had dank gebracht sloot de heer Ger brandy de vergadering met dank zegging. CASSATIEBEROEP VAN EX- BURGEMEESTER VAN DEN HAAG VERWORPEN. De Hoge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van mr W. A. J. Visser, oud-burgemeester van Den Haag, die door het Haagse gerechtshof is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en een m m gr00t mosri'Jte s=tait broeken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Soest (vac. wijlen M. Verkerk), W. R. Ambrosius te Leerdam; te Maarssen en ts Sneek, W. Brinkman te Aspe- ren; te Nyega-Elahuizen, D. J. Froentjes, cand. te 's-Graven- zande; te Pieterburen (Gr.), W. Roggeveen, cand.-hulppred. te Velsen; te Hei- en Boeicop, J. v. d. Linden te Kamerik. Aangenomen naar Enschede (als hulppred. voor de wijk Lon- neker), mej. J. C. Sehreuder, cand. te Haarlem; te St. Lau rens, W. A. Kalkman, cand. te 's-Gravenhage. Geref. - Kerken. Beroepen te Scherpenzeel, W. C. P. den Boer te Vorden; t? Houwerzyl, A. v. Haeringen tt Veenhuizen. Geref.- Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Loppersum-Wes- teremden, G. A. Jansen te Hoorn-Enkhuizen. Chr. Geref. Kerken. Aangenomen naar Den Hel der, I. v. d. Knijff te Rozen burg. Een ongewoon Initiatief. Aangezien beide gemeenten dringend nodig moeten bouwen, hebben de kerkeraden der Ned. Herv. Kerk en van de Geref. Kerk van Aalsmeer de hoofden by elkaar gestoken om de vraag te overwegen of er, mede gezien de enorm gestegen bouwkosten, ook mogelykheden waren om door ge- meenschappelyke kerkbouw het beoogde doel te bereiken, by wel ke besprekingen men ook de be schikking had over terzake volko men deskundigen. Hierby is ech ter gebleken, dat moeilykheden van louter zakelyke aard gemeen- schappeiyke bouw onuitvoerbaar maken. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Pie- ter F., z.v. G. A. Baljeu en A. Weyberg; Jan, z.v. J. Best en P. J. Bimmel; Frans D., z.v. A. J. P. van Sluys en M. A. van Heyl; Maria L., d.v. A. van Staveren en P. Schutte te Warmond; Cornelia, d.v. Chr. Dekker en A. Lambregt- se; Elizabeth C., d.v. A. J. Joosse en P. Flipse. Ondertrouwd: C. Dronkers, 26 j. en C. Osté, 25 j. Gehuwd: J. Nieuwenburg, 24 j. en E. S. Bal, 21 j.; W. de Keuning, 23 j. en A. Buys, 21 j. Overleden: G. M. Nypjes, 73 j., geh. met M. Vader. STAVENISSE. Geboren: Wil lem A. zn v. C. E. W. Steendyk en J. M. Hoek; Coenraad zn v. J. Moerland en J. Geluk; Maria J. d. v. I. J. Wielaard en A. E. Wesdorp. Overleden: Marina Wesdorp, 78 jr wed. van J. Luyk; Janna J. Moerland, 60 jr echtg. v. J. Hoek. NOORDGOUWE. Geboren: Hermanus H., z. v. J. C. Bos en L. J. Ridderhof; Leonard J. E., z, v. J. G. Smits en C. Vertregt; Willemina M. M., d. v. J. A. C. Blom en J. A. Krynse-Loeker. Gehuwd: M. J. C. Jacobi, 29 J. te Zierikzee en P. C. Akkerdaas, 29 j. Overleden: T. van den Bout, 70 j., wed. van J. W. van Blools; to Dreischor: N. Bil, 58 j., vr. van L. A. Landman te Zierikzee; te Goes: J. Hilleman, 5 mnd., z. v. J. Hilleman en C. Westdorp; to B. op Zoom: A. Botting, 63 j., man van M. Bosschaart. ST. PH1LIPSLAND. Geboren: Pieter C., z.v. W. Roelse en M. M. Sas; Fincent M., z.v. W. M. Quist en L. J. den Braber. Overleden: C. M. Neele, 44 j., echtg. van G. C. Verwijs; D. do Rooy, 78 j., wed. van M. v. d. Bos. SCHEEPSTIJDINGEN (tngez. mededeling, ad vei t 1 Officiële Publicatiën boete van f 10,000 wegens over treding van het deviezenbesluit. Oproep. De commissie Nationale Herdenking voor de gevallenen in de oorlog, heeft nu het initiatief genomen tot een Nationale bededag voor de Vrede, Het is verheugend, dat van alle gods dienstige gezindten in Nederland daartoe medewerking is verkregen en dit initia tief overal in 't buitenland is overgeno men. In verband met het zeer ernstig tijds gewricht dat wij beleven, roept onderge tekende dn inwoners van Goes op, deze bededag, die in alle kerken gehouden zal worden op 24 December a.s. de dag voor afgaande aan de herdenking van de komst in deze wereld van de Vredevorst, De Burgemeester van Goes Mr W. C. TEN KATE. PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. ORANJE: 20 van Aden naar Djakarta. ZUIDERKRUIS: pas. 19 Elba Cape naar Rotterdam. KOTA GEDE: 20 bij Kaap Degaza naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Tc Vlissingen aangekomen 19 Dec.t Sleepboot GOLIATH van zee. ROSE MA RIE van Rouen. Van Vlissingen vertrokken 19 Dec.j NALAGO naar Oslosund. ROSE MARIE naar Kopenhagen. Gepasseerd naar Antwerpen 19 Dec.j CITADEL van Malmö. JORINDA van Londen. RAPID van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen: AAGTE- DIJK naar Rotterdam. Wat brengt de Radio? Vrijdag 22 December, HILVERSUM I (402 M.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgen gebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.35 Kamer orkest en solist. 10.15 Populair concert. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Orgelconcert. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. 12.30 12.33 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gev. progr. 14.53 Sram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Regeringsuitzending. 18.10 Gram. 18.18 „Katholiek sig naal". 18.30 Piano-duo. 18.52 Ac tualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Orgel en tenor. 19.48 „Katholiek Sig naal". 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- schaakwedstrijd NoorwegenNe- derland. 20.06 De gewone man. 20.12 Amusementsorkest en solist. 20.40 Klankbeeld. 21.40 Pianore cital. 22.20 Religieuze liederen. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram. VPRO: 10.00 Cause rie. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Pianovoordracht. 11.40 Radiofeuilleton. AVRO: 12.00 Dansorkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO Allerlei. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerork. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram. 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Accordeonorkest. 18.45 ,Denk om de bocht". VPRO: 19.00 Kindcr-Kersldienst.-~20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Klein koor en orgel. 20.35 Causerie. VARA: 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 „De Ducdalf". 22.00 Buiten lands weekoverzicht. 22.15 Gram. 22.40 Causerie. 22.45 Avondwy- ding. 23.00 Nieuws. 23.15 Cause rie. 23.3024.00 Gram. f

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3