fILO FOP en de PROVINCIENIEUWS Uel\v Wetf een O&ohm Samen de schouders er onder! Dinsdag 19 December 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). MIDDELBURG. Fototentoonstelling wordt een succes. De fototentoonstelling, die tij dens de Kerstdagen alhier zal worden gehouden belooft een waar succes te worden. Een groot aantal inzendingen uit geheel Zeeland kwam reeds binnen. Ouderavond meisjes U.L.O. Donderdagavond werd in het schoolgebouw een ouderavond gehouden van de Meisjes U.L.O. aan de Dwarskaai. Tot lid van de oudercommissie werd in de plaats van mevr. Visscher ge kozen de heer B. Cappon. Voor de pauze hield mej. C. A. Eb- bens een causerie over: „De mogelijkheden met het Meisjes U.L.O.-diploma". Spr. vertelde hoe er omstreeks 1900 zo goed als geen vrouwelijke beroepen waren, terwijl er nu keus te over is. Na de pauze werd deze lezing met lichtbeelden toege licht, waardoor men een indruk kreeg van de verschillende vrouwelijke beroepen. Mevr. den Beer Poortugael, die de bijeenkomst leidde, sprak een openings- en een slotwoord. Overheidspersoneel bijeen. De afd. Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel hield Vrijdagavond een goed bezochte ledenverga dering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer Chr, de Bruin. Uit het door de voor zitter gegeven overzicht van het bondswerk in de laatste tijd bleek o.m., dat het ledental der afdeling thans is gestegen tot 340. Voorts werd aandacht be steed aan verschillende vraag stukken, die momenteel in stu die zijn, zoals de onjuiste ver houding tussen de beloning van de ambtenaren op weekloon en die op maandloon en aan de re geling van een verplichte ziek tekosten-verzekering voor het Overheidspersoneel. De voor het Prot. Chr. Militair Tehuis te Middelburg gehouden collecte bracht f 20,70 op. Tenslotte wer den nog enkele films vertoond, w.o. die over het Nationale Park in Zuid-Afrika. Films voor de schooljeugd. In de Schouwburg zijn giste ren weer een aantal filmvoorstel lingen georganiseerd door het Aardrijkskundig Jeugdcentrum Talrijke leerlingen van diverse scholen bezochten deze voorstel lingen, waar films over Zuid- Afrika werden vertoond. ARNEMUIDEN. Plotseling sterfgeval. Vrijdagavond is de 63-jarige M. van Belzen Mz„ die in het Ver enigingsgebouw een vergadering had bijgewoond, plotseling in de Appelstraat onwel geworden en ln elkaar gezakt. Hij bleek over leden te zijn aan hartverlamming, KAPELLE. Duiven ten toonstelling. Zaterdag organiseerde de Ka pelse postduivenver. een tentoon stelling in het gebouw „Obadja" die bijzonder goed geslaagd mag heten. Ondanks het slechte weer trok zij veel belangstelling. Hieronder volgen de behaalde prijzen: Oude doffers, totaal 54 duiven le pr. Jan Vleugel, Wemeldinge; 2e pr. Jac. Bal, Kwadendamme; 3e pr I. M. Sanderse en Zn, Scho- re; 4e pr. H. E. Murre, Ierseke; 5e pr. Gebr. Smallegange, Schore, Oude duivinnen, totaal 54 dui ven: le pr. C. Wisse, Biezelinge Deze duivin werd tevens bekroond als mooiste duivin van de ten toonstelling; 2e pr. P. I. Butler, Biezelinge; 3e pr. P. v. d. Endt, Ierseke; 4e pr. Dirk Wisse Nijs- sen, Kapelle; 5e pr. Jacob Bal, Kwadendamme. Jarige doffers, totaal 56 duiven: le pr. M. Sanderse en Zn, Schore. 2e pr. M. W. Sentse, Rilland; 3e pr. P. D. de Boe, Kattendijke; 4e pr. C. Hundersmarck, Kattendij ke; 5e pr. L. Stevense, Hans- weert. Jarige duivinnen, totaal 38 dui ven: le pr. F. Kramer, Biezelinge; 2e pr. P. v. d. Vliet, Kapelle; 3e pr. H. de Vries, Wemeldinge; 4e pr. P. I. Butler, Biezelinge. Jonge doffers, totaal 99 duiven: le pr. P. de Blok, Schore. Deze doffer werd tevens bekroond als de mooiste van deze tentoonstel ling; 2e pr. P. A. Kakebeeke, Kruiningen; 3e pr. P. Hensdijk, Biezelinge; 4e pr. J. C. Nijsse, Kapelle; 5e pr. J. Bakker, Goes. Jonge duivinnen, totaal 80 dui ven: le pr. Gebr. Rijk, Schore; 2e pr. Gebr. Rijk, Schore; 3e pr. P. v. d. Endt, Ierseke; 4e pr. H. E. Murre, Ierseke; 5e pr. J. C. Nijsse Kapelle. Late jonge duivinnen, 21 duiven le pr. M. J. Nelisse, Kattendijke; 2e pr. Joh. de Witte, Goes; 3e pr. M. J. Nelisse, Kattendijke; 4e pr. M. Bruinooge, Kapelle. Late jonge doffers, 12 duiven: le pr. P. Huizen, Wemeldinge; 2e pr. M. Schouten, Wemeldinge. In totaal hebben er aan deze tentoonstelling 414 duiven deelge nomen. ZAAMSLAG. Jaarvergadering Chr. Geref. Mannenvereniging. De 2e jaarvergadering van de Chr. Geref. Mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" werd geopend door de voorzitter, ris heer C. Sol, die de noodzakelijk heid van een vereniging als de onderhavige naar voren bracht. Na het voorlezen van de in leiding „Philadelphia en Laodi- cea", n.a.v. Openbaringen 3 7— 22, volgde een goede bespreking. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging thans uit 16 leden bestaat. Nadat het verdere gedeelte van de avond was gevuld met voordrachten en improvisatie, werd de vergadering, welke zeer §eslaagd genoemd mag worden, oor de plaatselijke predikant, ds J. van Ravenswaay, met dankgebed gesloten. TEBNEUZEX. Filmavond. Vrijdagavond werd voor een geheel bezette zaal onder auspi ciën van de Politie-Sporf-Veren. te Terneuzen een filmavond ge geven over Canada, het land waarvoor juist in deze tijd zo veel belangstelling bestaat. De film was dan ook werke lijk de moeite van het zien dub bel waard. Zonder romantiek of „lichte franje" werden de aan wezigen op het witte doek beel den van het echte Canada voor ogen gesteld, de drukke, mo derne steden, de goede verbin dingen en de wijde, onafzienbare vlakten. Naar wij vernemen zal de vereniging pogen om spoedig nog meer filmavonden van deze aard te organiseren. ZIERIKZEE. Nieuwe advocaat gevestigd. Tijdens de zitting van de Ar rondissementsrechtbank te Mid delburg werd Vrijdag mr K. A, Keuning beëdigd als advocaat en procureur. Mr Keuning is af komstig uit Utrecht, waar h(j reeds als zodanig werkzaam was. De nieuwe advocaat heeft zich alhier gevestigd. «kort Wegens de uitbreiding van de arbeid der Wijkverpleging en mede vanwege de stadsuitbreiding heeft het bestuur van de Goese Wijkverpleging als 3e Wijkzuster benoemd Zr T. Coomans te Vlis singen. Als ouderling der Gereformeer de Gemeente te Bruinisse Is her kozen de heer Joh. de Waal Cz. als diakenen de heren T. Hoger heide en C. Kik. —De laatste dienstplichtige mili tair overzee uit Bruinisse de heer Jan Nieuwersteeg, hoopt 20 Dec. met het s.s. „Oranjestad" uit Cu racao te repatriëren. Bij de verkiezing voor gemach tigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Rilland zijn herkozen de heren J. J. Goeree, M. Lobbezoo, H. Mast en J. v. Boomgaard. Gekozen-in een vaca ture is de heer J. Tramper. Na 12% jaar dirigent geweest te zijn van de Zoutelandse Mu ziekvereniging „Luctor et Emer- go", is op zijn verzoek tegen 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend aan de heer Jac. Hollaers. De collecte voor het Prot. In terkerkelijk Thuisfront heeft te Veere f 21.81 opgebracht. De stier Ulker Adema 8 van de Stierenvereniging te Gapinge werd met niet minder dan 81 p. ingeschreven. De Hervormde meisjesver. zal op 20 December a.s. in het ver enigingsgebouw „Irene" te 's-H, Abtskerke een kerstspel opvoe ren. Op 14 Januari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Wiele te Axel als besteller bij de P.T.T. in dienst trad. Gedeputeerde Staten hebben benoemd tot goederenklerk bij de Provinciale Stoombootdiensten: J H. Blankaert, Joh. van Denderen. A. D. Feijter, P. J. Louwerse, E, P. Verschorre, A. v .Doorn, Ch, J. de Regt, R. de Steur, A. v. Eenennaam, A. C. Bosseiaar, A. M. Schout, E. M. Mattelé, M. C. v. d. Have en tot matroos A. A. Smolenaars. Uitvoering van „De Volksstem" te Middelburg. Zaterdagavond gaf de zangver eniging „De Volksstem", onder directie van de heer A. Hollaers te Middelburg haar jaarlijkse uit voering. Ondanks het onaange name weer, was een behoorlijk aantal luisteraars opgekomen om naar de prestaties der verschil lende medewerkenden te luiste ren. Het programma was voor het grootste gedeelte samengesteld uit prettig in het gehoor liggende muziekstukken, zodat velen alles goed konden volgen, zonder zich erg te moeten concentreren. Over het algemeen werden de verschillende nummers door het koor zuiver ten gehore gebracht. Jammer was dat in het midden gedeelte van het „Koor der land- heden" van P. Mascaqui, enige onregelmatigheden voorkwamen bij de inzetten en enkele passages van tenoren en bassen zeer onre gelmatig en slordig werden gezon gen. Het „Elegischer Gesang" van L. v. Beethoven bleek een te moei lijke opgave voor dit koor. Daar entegen werd het „Adoramu Te" van Mozart werkelijk prachtig uitgevoerd. Bij de uitvoering van het „Lente, Zomer en Herfstkoor" uit „Die Jahreszeiten" van Haydn, werkte een goed, klein- orkest in een behoorlijke bezet ting mede, zodat er een werkelijk feestelijk slot werd verkregen. Mej. Rie Koster verleende als altzangeres haar medewerking en zong op werkelijk keurige wijze liederen van Handel, Mozart, Schubert, Mendelssohn en Max Reger. Zij beschikt over een war me, diepe altstem en heeft in de enkele jaren, dat we haar stem niet gehoord hebben, blijkbaar flink gestudeerd. De bijval, die haar ten deel viel was dan ook alleszins verdiend! Ter afwisseling speelde de heer Th. C. Ferwerda enige orgelsoli op de hem eigene wijze. Tijdens deze bespreking bleek ons op nieuw, dat het orgel een flinke restauratie nodig heeft. Een pie pende en krakende zwelkast, slecht afsluitende registers en bo vendien een „vindziek" orgel 'is niet bepaald passend in de prach tige Middelburgse Concertzaal. Aan de altzangeres, de pia niste, mevr. A. Smit—Minderhout en de dames van het orkest wer den bloemen aangeboden. J. K. Vergadering van de Centrale A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje" te Vlissingen Zaterdag j.l. vergaderde de Cen trale A.R. Kiesvereniging te Vlis singen o.l.v. de heer A. Schout. Op deze vergadering bleek, dat het ledental thans 698 bedraagt Als voorzitter werd herkozen de heer A. Schout. Uit de door de kiesvereniging aangewezen candi- daten werden als bestuursleden gekozen voor Vlissingen: W. Pop pe, voor Souburg: M. A. v. d. Putte; voor Koudekerke: P. Aar noutse; voor Biggekerke: Joh Kodde; voor Meliskerke: W. de Buck; voor Zoutelande: P. Bras ser; voor Westkappelle: R. de Buck en voor Ritthem: J. Poppe. Als moderamenleden treden op naast de voorzitter de heer M. A, v. d. Putte, als secretaris; de heer W. Poppe als penningmeester. Als afgevaardigde naar het Provin ciaal Comité werden benoemd de heer A. Schout, primus, W. Pop pe, secundus, B. H. Ligteringen primus, B. Koole secundus, P, Aarnoutse primus en Joh. Kodde secundus. Gemeenschappelijke regeling voor diploma's kleuter onderwijs. B. en W. van Middelburg stel len aan de raad van Middelburg die Vrijdag bijeenkomt ter behan deling van de gemeentebegroting 1951, voor, toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling tot vorming van een landelijk exa menbureau voor de akten voor het kleuteronderwijs. B. en W. achten het van belang, dat men komt tot instelling van een lan delijk diploma voor leerkrachten bij het openbaar en neutraal kleu teronderwijs. De door het tot standkomen van deze regeling verkregen eenheid in het afnemen van de examens voor kleuteron derwijzeres bestaat reeds bij de confessionele opleidingen. Ds van Til voor de radio. In de Radiokrant van de N.C. R.V. heeft ds P. van Til, Geref. predikant te Middelburg en voor zitter van het Prot. Chr. Zuid- Nederlands Sanatorium een uit eenzetting gegeven van het doel en de plannen van het bestuur. GOES. Diefstal van lampjes uit Kerstbomen. De politie maakt ons er op at tent, dat er een aantal lampjes gestolen is uit de Kerstboompjes welke momenteel in de Lange Kerkstraat geplaatst zijn. Het is zeer eenvoudig de aangebracht- lampjes mee te nemen, maar het laatste wat de winkeliers, die voor deze Kerstversiering zorg dragen, verwachten, is wel, dat hun werk afgebroken wordt. YERSEKE. De Yerseke 48 op de helling. De Yerseke 48, eigenaar D, Koster, is niet hersteld kunnen worden in de haven en daarom naar de helling van de fa. van Os gesleept om gerepareerd te wor den van de opgelopen schade. Sneeuwbal-wandaden. Kwajongens hebben met sneeuw ballen brokken gemaakt. Enkele ruiten moesten het ontgelden en ook de electrische klok op het ge meentehuis werd stukgegooid. De politie moest enkele proces sen-verbaal uitdelen. SOUBURG. Kerstzangdienst ln de Geref. kerk Vrijdagavond a.s. aanvangende om 8 uur zal er in de Gerefor meerde kerk een Kerstzangdienst worden gehouden uitgaande van de Evangelisatie-Commissie van de Geref. kerk. Als sprekers zul len die avond voorgaan ds P. van Til te Middelburg en drs J. v. d. Berg te Souburg. Medewerking verlenen het Evangelisatiezangkoor te Vlissin gen en het Evangelisatiezangkoor te Souburg en een koperkwartet, samengesteld uit leden van de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding te Souburg. Alle belang stellenden zijn hartelijk welkom. Legaat ontvangen. Uit de nalatenschap van een el ders overleden echtpaar, vroeger wonende te Souburg, zijn door de Geref. Kerk alhier volgende lega ten ontvangen: voor de eredienst f1000.voor de Evangelisatie- arbeid f 250.voor de J.V. f 100; voor de K.V. f50.voor de diaconie f 1000. V eilingsberichten GRAANBEURS ROTTERDAM van 18 December. Tarwe zonder vochtconditie voor de fabricatie van ongebuild aanmerkelijk lager van f24.— f 24.25. Doorsnee kwaliteit op vochtconditie f23.75f24.15; zo- mergerst f 29.50f 30.50; haver f 27.50—f 29.00; rogge f 29.00— f29.50; peulvruchten groene erw ten f 35.00f 42.00; schokkers f40.00f47.00; bruine bonen iets beter gestemd f 50.00f 60.50. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 18 December. Uien 0.05—0.06; Rodekool 0.11 —0.16; Wittekool 0.12—0.13; Spruiten A 0.330.55; idem B 22; Witlof A 0.43—0.56 idem B 0.41—0.49; Prei 0.12—0.20; Schorseneren 0.250.26; Boeren kool 0.140.15; Savoyekool 0.07 0.14; Bloemkool A 0.40; idem B 0.28. GOES. 18 Dec. Groenten: Spruiten A 3543; idem B 12 33; Andijvie 38; Rode Kool 1014 Boerekool 812; Peen 44.50, alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. 18December 1951. \L T> 102. Filo vertelde de schout hoe hij het boek te pakken had gekregen, hoe hij had weten te ontkomen in het bos, toen hij achter volgd werd en hoe hij daar het boek verstopt had. „We moeten die kerels onmiddellijk gaan arresteren!" riep de schout uit, maar Filo vond het beter nog een dag te wachten! „Overmorgennacht weten we zeker dat we ze allebei kunnen pak ken", zei hij, „dan zitten ze weer te luisteren bij die grote staande klok, waarvan zij denken dat het de wonderklok is! Het kwam allemaal in orde. De schout vond het een goed plan, de aanwezigen namen afscheid en Filo ging met de waard mee naar de herberg. Des middags, toen hij goed uitgeslapen was, stond hij met zijn gastheer bij de klok, die weer op haar oude plaats ln de gang hing. „Aha, mijnheer", zei de waard vergenoegd, „dat is toch weer een ander gezicht dan zo'n kale wand, nietwaar? Een wonderklok, hoe is het mogelijk! Vertel we eens, mijnheer Fop, waaróm geeft mijn klok soms dertien slagen? Hoe komt dat?" „Dat zal ik U vertellen, als U het voorlopig maar niet verder verteltDeze klok is heel lang geleden betoverd. Om de drie nachten, om twaalf uur, geeft zij dertien slagen en als iemand dan in de tijd tussen de twaalfde en dertiende slag een wens doet, wordt deze vervuld. Daarna loopt de klok nooit meer Het is niet te vertellen, hoe verwonderd de herbergier was, toen hij dit hoorde. De hele dag bleef hij lopen bedenken, wat hij wel zou wensen, over drie nachten Toen 's avonds de zon onderging, stonden de dief en zijn helper op de vervallen transen van Torenburgh en keken in de richting van Blijdebuurt. „Ik begrijp nog steeds niet waar dat lelijke ventje, die Filoflop, gebleven is en hoe die ene wandklok zo ineens kon verdwijnen. Afijn, als dat mannetje gewild had, had ie al met twintig kerels hier kunnen zijn en ik zie tot in de verste verte nog niemand naderen. Nee, we hoeven ons geen zorgen te maken, we zijn hier veiligAls het maar eerst morgennacht isdan gaan al mijn wensen in vervulling Aan jeugdige personen sterke drank verkocht. Op 15 December behandelde de Rechtbank te Middelburg de vol gende zaken in Hoger Beroep: De 24-jarige marktkoopman J, M. v. Z. uit Goes was door de Kantonrechter te Terneuzen ver oordeeld tot f6 of 3 dagen, om dat hij in Hulst zijn auto in de Noordstraat had geparkeerd, ter- Wijl hij wist dat parkeren aldaar op dat moment verboden was. In hoger beroep voerde ver dachte aan, dat hij bezig was zijn wagen te lossen. De Officier van Justitie kon zich verenigen met het vonnis van de Kantonrechter en eiste bevestiging. Uitspraak 27 December a.s. C. P. J. v. D. te Terneuzen was door de Kantonrechter gedag vaard wegens het verkopen van sterke drank aan personen bene den de 16 jaar. De Kantonrechter had verdachte echter vrijgespro ken, omdat niet hij, maar zijn verloofde, die als dienster optrad, de drank had verkocht. De amb tenaar van het Openbaar Minis terie was hiertegen in hoger be roep gekomen en de Officier van Justitie eiste ook, dat de Recht bank het beroepen vonnis zou vernietigen, alsmede een geldboe te van f 15 of 10 dagen, omdat men van een cafébezoeker niet kan zeggen, dat men de verte ringen van de kellner, of in dit geval van de dienster koopt, maar dat men dit wel degelijk bij de caféhouder zelf doet. Uitspraak 27 Dec. 1950. RCHTBANK MIDDELBURG. De Rechtbank te Middelburg veroordeelde de filiaalhouder A. D. te Hontenisse tot 1 maand gev. straf voorw. met 2 jaar proeftijd, alsmede tot f 100 of 25 dagen. Hij werd schuldig ver klaard aan het veroorzaken van 't verkeersongeval op 16 Sept. 1.1. op de weg van Philippine naar IJzendijke, tengevolge van welk ongeval de motorrijder H. uit St, Jansteen was overleden. 1112 kg. export garnalen 2.14 2.62; 411 kg. schar 4353; 643 kg. bot 4248; 184 kg. wijting 33—46; 11 kg. kabeljauw 84—90; 53 kg. ongesorteerde vis 35—56; de, promoveerde 2 Maart 33 sum- 653 kg. sardijn 37—39. ma cum laude aldaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Houten, W. L. Mulder te Maartensdijk; te Leeuwarden, J. Hoogenkamp te Meppel; te Sneek, W. Brinkman te Asperen; te Erica, C. de Jongh te Warfhuizen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Schevenin- gen,P. H. de Kleer te Utrecht. Geref. Kerken (Art. 81 K.O.). Beroepen te Capelle a. d. IJs- sel, A. H. Algra te Waardhui zen. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Meppel, A. C. Noort te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten. Beroepen te Melissant, F. J. Dieleman te Borssele. Intrede de heer L. Gebraad b(j de Chr. Geref. Kerk te Tholen. In een goed gevuld kerkgebouw ving Vrijdagavond j.l. de heer L. Gebraad zijn werkzaamheden aan als lerend ouderling bij de Chr. Geref. Kerk alhier. Na een zeer ernstige toespraak richtte de heer Gebraad zich met een persoonlijk woord tot ver schillende kerkelijke en burger lijke instanties. Nadat nog hierop door enkele sprekers was geant woord, werd de nieuwe ambtsdra ger staande Ps. 20 1 en Ps. 25 4 toegezongen. Zoals uit het bovenstaande blijkt zal de heer Gebraad dus niet, zoals wij eerder abusievelijk meldden, als voorganger optreden, doch als lerend ouderling. Hem is toestemming verleend binnen het classicale ressort een stichtelijk woord te spreken. Prof. Dr K. Schilder 60 jaar. Eén der meest bekende theolo gen in Nederland, prof. dr K. Schilder, de dogmaticus van de Theol. Hogeschool der Geref. Ker ken art. 31 K.O. te Kampen, vier de gisteren zijn 60ste verjaardag. Klaas Schilder werd 19 Dec. 1890 te Kampen geboren. Hij stu deerde aan het Geref. Gymnasium en de Theol. Hogeschool te Kam pen, deed 23 Jan. 1914 cum laude eindexamen en werd 21 Juni 1914 predikant te Ambt-Vollenhove. Prof. Schilder diende de kerken van Vlaardingen, Gorinchem, Delft, Oegstgeest en Delfshaven en werd in 1933 door de synode van Middelburg benoemd tot hoogleraar in de dogmatiek te Kampen. Prof. Schilder die aan de universiteit te Erhlangen philoso- phie zowel als theologie studeer- Doe als zovele abonné's. Tracht een nieuw abonnement op ons blad te noteren. Er zijn nog vele christelijke gezinnen in ons ge west, waar de Prov. christelijke krant ontbreekt. Ook in Uw on middellijke omgeving is vast een nieuwe abonné op ons blad te winnen. Vul deze bon in, zend die op naar „Zeeuwsch Dagblad", Goes en wij zorgen voor de rest. U kunt noteren als kwartaal-abonné op Uw blad: Naam: Adres: Woonplaats: Een eerbiedwaardige reeks standaardwerken en kleinere ge schriften heeft van de hand van de zestigjarige het licht gezien. Hij is hoofdredacteur van het weekblad „De Reformatie" en een begaafd tegenstander van prof. dr Karl Barth. Eén en andermaal heeft prof. Schilder in Amerika voordrachten en preekbeurten vervuld. In de controversen, die na 1940 in de Geref. Kerken zijn ontstaan en die in 1944 tot kerkscheuring heb ben geleid, heeft prof. Schilder een zeer groot aandeel gehad. Prof. Schilder heeft voor zijn ker ken tal van deputaatschappen vervuld en maakte ook deel uit van het hoofdbestuur van de N.C, R.V. Examens. Na gehouden examen is de acte godsdienstonderwijs in de Ned, Herv. Kerk uitgereikt door het classicaal bestuur van: Leeuwarden aan de heren S Andringa en B. de Bildt, beiden te St. Anna-Parochie, J. de Vries te Huizum en J. Sterk te Ber- gum; Tiel aan de heer W. Visée te Wadenoyen; Brielle aan de heer G. Vroegin- dewey te Middelharnis; Dordrecht aan de heren J. C, Hubregbse te Wieldrecht, A. Jong ste te Dubbeldam, H. Leenheer te Ridderkerk en W. de Zeeuw te 's-Gravendeel. Geref. radio-kerkdiensten. Deputaten voor de Geref. kerk diensten bovengenoemd berichten, dat tengevolge van bezuiniging en contingentering van de z.g. „Man uren" bij de lijnuitzendingen hun de noodzaak opgelegd is, de ko mende maanden de radiokerk diensten te doen geschieden in een beperkte kring rondom Hilver sum. Gevolg daarvan is, dat voorshands geen kerkdiensten op verre afstand kunnen worden uit gezonden. Zodra deze beperking opgeheven is, zal daarvan kennis gegeven worden. Voorts berichten deputaten dat het adres van de penningmeester thans is: ds E. I. F. Nawijn, Pau wenlaan 81 te 's-Gravenhage. Correspondentie moet gevoerd worden met de seer, ds J. A. Ta- zelaar, Ungerplein 11 te Rotter dam. EXTRA KERKDIENST. 's-GravenpoIder: Geref. Ge meente: Woensdag 7 ds de Wit, Middelburg. Officiële Publicatiën Verzetten weekmarkt. B. en W. der gemeente Goes maken bekend, dat in verband met de Kerst dagen de weekmarkt niet op 26 docli op Woensdag 27 December a.s. zal worden gehouden. Ry- en Nummerbewüzen. De Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat als gevolg van de inwerkingtreding van de Wegenverkeers wet, met gelijktijdige intrekking van de Motor- en Rij wiel wet, de uitgifte van nummerbewijzen voor motorrijtuigen met ingang van 1 Januari 1951 niet meer ter Prinviciale Griffie zal geschieden. Bedoelde bewijzen voortaan ken tekenbewijzen geheten zullen vanaf genoemde datum worden afgegeven door de Rijksdienst voor het Wegverkeer, van Hogenhoucklaan 60 te 's-Gravenhage, en aldaar schriftelijk moeten worden aange vraagd. Tot nadere aankondiging behouden de ingevolge de Motor- en Rijwielwet afge geven nummerbewijzen evenwel hunne geldigheid; duplicaten van deze bewijzen worden echter 1 Januari 1951 niet meer verstrekt, terwijl n& 1 Januari a.s. evenmin gelegenheid zal bestaan tot de z.g. overschrijving dezer stukken. De afgifte van rijbewgzea ingevolge de Wegenverkeerswet blijft echter aan de Commissarissen der Koningin opgedragen, zodat de aanvrage, c.q. vernieuwing van deze stukken geen wijziging ondergaat; hiervoor zullen belanghebbenden zich dus ook na 1 Januari a.s. moeten wenden tot de gemeente-secretarie van hun woon plaats. Uitdrukkelijk worden diegenen, die reeds in het bezit zijn van een ingevolge de Motor- en Rijwielwet afgegeven rij bewijs, er op gewezen, dat de evenbe- doelde aanvrage in verband met de verplichting, daarbij een door het Cen traal Bureau te 's-Gravenhage afgegeven geneeskundige verklaring over te leggen zéér tijdig zal moeten worden inge diend; verzuimt betrokkene zulks, dan zal een beduidende vertraging in de af gifte van het nieuwe rijbewijs met alle onaangename gevolgen van dien hiervan het onvermijdelijk gevolg zijn. Duplicaten van rijbewijzen, afgegeven vóór 1 Januari 1951, worden nd deze datum niet meer verstrekt. Waterstanden Wat brengt de Radio? Woensdag 20 December. HILVERSUM I (402 M.) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Hoorspel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Adventsstonde. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 Tenor en gitaar. 14.00 Gram. 15.00 Cembalo Gezelschap. 15.30 Vocaal ensemble. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Gemengd koor. 18.30 Radio Volks universiteit. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Schaakwedstrijd Noorwe genNederland. 20.06 Reportage. 20.15 Kerkkoor. 21.00 Causerie. 21.20 Lichte muziek. 21.45 Radio- Philh. orkest en solist. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM I (298 M.)t VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Radio Volksuniversiteit. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland, 12.38 Orgel. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Regeringsuitzending. 14.00 „Gesproken portret". 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Causerie. 18.30 Banjo ensemble. 19.00 Causerie. 19.15 Rhythmisch trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Schaakwed strijd NoorwegenNederland, 20.06 Politiek commentaar. 20.15 Hoorspel. 22.15 Omroeporkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.3524.00 Gram. Advertentiën Keulen 3.54 (—0.03), Ruhrort 5.79 0.03), Lobith 12.08 (—0.07), Nijmegen 9.82 0—0.10), Ecfde 9.52 (—0.11), Deventer 4.05 0.10), Borgharen 42.15 0.29), Belfeld beneden 1315 0.61), Venlö 12.67 (—0.61), Grave beneden 5.70 (—0.46), Stuw open te Lith. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. SIBAJAK: 16 van Djakarta naar Rot terdam. WILLEM RUYS: pas. 18 Guar- dafui naar Rotterdam. KOT A GEDE: pas. 17 Malta naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 17 Dec. QUO VADIS van Antwerpen. MARAB V van Antwerpen. ADEMI van Antwerpen, van Antwerpen. DEMOCRAAT van Antwerpen. 1NORDE Van Vlissingen vertrokken 17 Dec.: HETWICH PANBAKKER naar Bremen. ARAK naar Rotterdam. QOU VADIS naar Ipswich. WARD naar Londen. ADEMY naar Monte Luoto. 18 Dcc. INORDE naar Denemarken. Gepasseerd naar Antwerpen 16 Dec. NOORDZEE van ree. MUIDERKERK van Hamburg. 17 Dec.: ANTIELOOP van Lctnden, ALFA van Par. MICHAEL SWENDEN van Swansea van Gent. MAASLAND van Rotterdam. PRINS FREDERIK HENDRIK van Montreal. NEZO van Huil. 18 Dec.: LEERDAM van New York. Gepasseerd van Antwerpen 17 Dec. PETF.R SWENDEN naar Londen. CATHLEE naar Liverpool. Heden overleed in volle vrede, na een korte ongesteldheid, onze lieve Zuster en Tante, Mevrouw CATHARINA ANNA BRUIJNE, Weduwe van de heer Mr Levinus van Andel, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: A. P. BROECKMANS- BRUIJNE. Weesp, 15 Dec. 1950. Stationsweg 22. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 19 Dec. 1950, te 14 uur, op de Alg. Begraafplaats te Mid delburg. Ger. Gem. 's-Gravenpolder. Woensdag 7 uur: Ds DE WIT. Eerste Kerstdag als Zondag: Student CABARET. Aansterdamscbc F. d'ecten beurs. Slotkoerscn op 18 December 1950 medegedeeld door de Incasso-Bank N.V-, Goes Amsterdamscbe Bank N.V. Grootboek Obligation Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening '47 Invest. Certif. Ned. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertific. Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Hand. en Ind. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurg. Berkels Patent Calvé Detft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens r^v. Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Do. 6 pet cum. pref. wd. Wilton Bil item Ie rubr. Billiton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Javea Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Japanhjn Kon. "Boot 136 Kc/n. Paketvaart 115 9M %u Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepv. 14554 95 H 9554 194)4 WA %rt Rott. Lloyd 14554 WA WA Stoomv. Mij. Ned. 155 97 JL V. A. Java Cultuur 106)4 97 96*4 56 78*4 N. I. S. U. 91 10054 100 Vorstenlanden 2354 94 Deli Bat. Mij. 10654 95 A 95)4 Deli Mij. 96 3954 Senembah 8854 76A 7754 Muller Co. 16254 144 14154 Amsterd. Bank 164 166 163 Escompto Bank 39*4 313*4 315 Holl. Bank Unie 250)4 112*4 113 Cert. Javasche Bank 8554 124*4 125 Herstelbank Pr. 168 Ned. Bank v. Z.-Afrika 215 115 114*4 Rotlerdamsch Baenk 17154 165*4 16654 Surinaamse Bank 141J4 140)4 Twentse Bank 17254 216*4 21 TH Am. Smelting 71)4 300 301 Anaconda Copper II 227J4 232 Bethl. Steel 224*4 224*4 Chrysler 165*4 166 General Motors 95 151*4 152 Intern. Nickel 38 317 Kennecott 76 222 226 Rep. Steel 4254 26654 263)4 Stand. Brands 6 28054 278 U. S. Steel 4354 29154 28954 28954 Cities Service 87)4 286*4 North Am. 17 494 Cont. Oil 9054 5354 114 11454 Midcont. Oil 101 Phillips Oil 94*4 Shell Union 54 Tide Water 3654 37 Baltimore Miss K. Texas 36 37*4 17654 New York Centr. 19)4 Pennsylvania 20)4 114 11454 Canadian Pac. 21)4

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3