F1L0 FOP WONDERKLOK GMQSWAARÖ PAS OP UW KEEL Lezers grijpen naar de pen. R 12 en de NOTEERT EVEN? cLb hii in 23 zaken over geheel Nederland SPORTNIEUWS. De Standenlijst GEVESTIGD R. H. STOLK f|jue glasserviezen Bonbon- en koekjessGlialen ■HHmMH. JIUU Ü1 Woensdag 13 December 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Room.se penetratie. Met enige voldoening nam ik kennis van het artikel „Roomse penetratie" in Uw blad van 29 November jl, dat blijkens de on der het artikel geplaatste initia len van de hand was van de heer Zuidema, Uw vroegere hoofdre dacteur. In dat artikel toch, wordt een dringend beroep ge daan op alle Protestanten, om rich op Reformatorische grond- ilagen, ernstig met het Roomse Vraagstuk bezig te houden. In verband hiermede zou ik de ge achte scribent de navolgende vragen ter beantwoording in Uw blad willen voorleggen. Heeft het in de laatste 30 jaren üi de Tweede Kamer der Staten Generaal ontbroken aan de op rechte oproep tot samenwerking der Prot. Chr. partijen, daarbij de nadruk leggend op een strijd te gen het Roomse beginsel, (dus niet tegen Roomse personen) zulks op Reformatorische grond slag? Welke Prot. Chr. partijen heb ben in 1925 tégen het voorstel met betrekking tot de afschaffing van het gezantschap bij de Paus gestemd? Wie hebben, inplaats van de strijd tegen Rome aan te binden, ln coalitie met haar samenge werkt Wat dunkt U van bovenge noemde samenwerking; is zij niet de oorzaak geweest van het op onrustbarende wijze toenemen van de Roomse invloed? Wat dunkt U van de tirade „Wij stoelen op eenzelfde wortel des geloofs met Rome?" gebezigd door vooraanstaande Prot. Chr. politici Met een duidelijke beantwoor ding van het vorenstaande, zal ondergetekende en zullen onge twijfeld met hem vele lezers van Uw blad, gediend zijn. M. K. Op verzoek van de redactie schreef de heer Zuidema op dit stukje het volgende antwoord Een verhoor op vraagpunten. Op zichzelf is daar niets tegen. Maar het heeft in verband met bedoeld artikeltje d i t bezwaar, dat het, afgezien van het feit dat voor een beredeneerd antwoord (ingez. meuedehng. advert.) AnH-rheumaticum zonder onaangena me of schadelijke nevenverschijnselen. Doeltreffend bij acute en chronische spier-, zenuw- en gewrichtsrheumatiek, spit ischias, lumbago, verkoudheden en pijnen. Geen gevaar van onpasse lijkheid. oorsuizen, duizeligheid. Kuur ver pakking, inh. 48 tabletten, Gld. 3.20 Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten# Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hilversum, H. On- stein te Lemeie; te Breukelen, P. Six Dijkstra te Vriezenveen. Aangenomen naar Rauwerd, J. H. Bokhove, cand. te Enschede. Bedankt voor Overveen, B. N. B. Bouthoorn te Bennekom; voor Garsthuizen, J. C. van Apeldoorn, em. hulppred. te Joure; voor Vrie zenveen, F. H. J. Bik te Door werth-Heeisum; voor Utrecht, W. L. Tukker te Delft. Gercf. Kerken. Beroepen te Murmerwoude, E. J. Duursema te Westeremden. Aangenomen naar Drachten, P. Riemersma te Vijfhuizen, die be dankte voor Deventer. Bedankt voor Nieuwerkerk a. d. IJssel, C. J. Hakman te Boorn- bergum. Geref. Kerken (art. 31). Aangenomen naar Duurswoude, J. W. Smitt te Hengelo. Bedankt voor Zaamslag, J. F. Hey te Hasselt. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Culemborg, M. Baan te Dordrecht en C. Smits te Drie bergen. Beroepen te Gouda, J. G. van Minnen te Huizen (N.-H.). Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, F. J. Dieleman te Borssele en W. de Wit te Middelburg. Ds G. de Vries overleden. In de ouderdom van 69 jaar is te Woudsend overleden ds G. de Vries, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk. Geert de Vries werd 20 Juni 1881 te Ypecolsga gebo ren, studeerde aan de R. U. te Utrecht en werd in 1908 cand. in Overijssel, om op 6 Sept. 1908 het predikambt te Gaast en Fern- Woude te aanvaarden. Hij diende daarna achtereenvolgens de ge meenten Amstelveen, Stedum, Oosterend en Heerde, waar hij 1 Oct. 1946 met emeritaat ging. Hij kreeg o.a. van Den Haag en Am sterdam nog beroepen. Ds A. G. Barkey Wolf. De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft uitgesproken dat ds A. G. Barkey Wolf, voor heen em. predikant van de kerk van 's-Gravenhage-Oost doordat hij het beroep heeft aangenomen naar de Belg. Chr. zendingskerk te Antwerpen, heeft opgehouden predikant bij de Geref. Kerken te zijn. Ds K, L. F. Ie Grand. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van Twyzel aan zijn predikant ds K. L. F. Ie Grand, die als res.-leger- piedikant ln Indonesië werkzaam ls, verlof verleend zich in Indo nesië beroepbaar te stellen. Rectoraatsoverdracht. Met een rede over „Dood voor de zonde, levend voor God in Je zus Christus" naar aanleiding van Rom. 6 114 heeft prof. dr H. J. Jager het rectoraat aan de Theol. Hogeschool der Geref. Ker ken onderhoudende artikel 31 K.O. te Kampen overgedragen aan zijn opvolger, prof. dr K. Schilder. de nodige ruimte ontbreekt, de aandacht van de hoofdzaak af leidt. Daarom alleen dit. Er is een tijd gewce.dat door mannen als Groen van Prinsterer, Lohman, Mackay en Kuyper samenwerking met Rome op politiek gebied noodzakelijk werd geacht, om de macht van het liberalisme te bre ken en met name wat betreft het onderwijs recht en vrijheid te ver zekeren. De omstandigheden en de poli tieke verhoudingen zijn veran derd. Rome, minder principieel dan voorheen, heeft de zijde van de Party van de Arbeid gekozen en tracht voorts haar invloed over heel de linie te versterken. Tegen over de macht van het Roomse blok staan de Protestantse Chris tenen verdeeld, in de politiek v.n.l. in drie groepen. Wel ia er in de practyk meermalen een on gedacht sjimeng-.an en by belang rijke beslissingen een samen- stemmen, maar overigens is er niet bepaald een streven om ln eenheid kracht te zoeken. Daarom is het thans gewenst niet de nadruk te leggen op wat verdeelt, op de principieele en en practische verschillen, die we overigens niet behoeven te ver doezelen, maar op de noodzake lijkheid om zoveel mogelijk één lijn te trekken. Niet, om op die wijze onze Roomse medeburgers bij anderen achter te stellen, maar wel, om te voorkomen, dat van die zijde een onevenredig grote invloed wordt uitgeoefend. Daarop heb ik in bedoeld arti keltje de aandacht willen vest- gen. En de geachte inzender hou- de het my ten goede, als ik d a a rom en in dit verband op zijn vragen niet nader inga. Dat doende zou de aandacht van de zaak waarom het hier gaat, worden afgeleid en een polemiek worden uitgelokt, die de noodza- keiyke samenwerking zeker niet zou bevorderen. G. Z C.B.T.B. teleurgesteld over melkprijs. In zün dezer dagen gehouden vergadering heeft het Dagelüks Bestuur van de Ned. Chr. Boe ren- en Tuindersbond zijn ernsti ge teleurstelling uitgesproken over het besluit van minister Mansholt inzake de handhaving der verlaging van de melkprijs. De motivering van de minister, om tot de verlaging van 18 cent tot 17% cent per liter melk te besluiten, kwam het Dagelyks Bestuur niet houdbaar voor. Voor al het psychologisch effect van deze maatregel zal allerminst be vorderlijk zijn voor het pogen om door allerlei kapitaalsuitgaven, de productie van dit belangrijke volksvoedsel verder op te voeren. Chr. V.G.L.O.-cursus van wege het Chr. Paedagogisch Studiecentrum. In 1951 en 1952 hoopt het Chr. Paedagogisch Studiecentrum met Rykssubsidie applicatie-cursussen te organiseren voor het personeel van het Chr. V.G.L.'O. (7e en 8e leerjaren). Beoogd wordt een paedagogische, psychologische en didactische scholing, die ongeveer twee jaar zal duren. De cursus samenkomsten, te houden om de vier of zes weken, zullen het ka rakter dragen van korte werk conferenties (waarschy'niyk Vry- dag en Zaterdag) in het midden, het Noorden en het Zuiden des lands. Klassemateriaal voor de uit werking der projecten met op drachten en taken wordt tegen de geringe kostende prijs voor de leerlingen der scholen beschikbaar gesteld. Andere kosten zün voor de onderwyzers en onderwüzeres- sen niet aan het volgen van deze cursus verbonden. Het C.P.S. stelt zich voor (evenals de beide andere paedagogische studiecen tra) aan het volledig volgen van de applicatie-cursussen een diplo ma te verbinden. KORTE BERICHTEN De secretaris van het Zuid- Koreaanse parlementslid Whang Soeng-Loo is te Seoel doodgescho ten. Men veronderstelt, dat het doel was het parlementslid Whang zelf te vermoorden. Een Navajo-Indiaan zou in Nieuw Mexico de rijkste uranium- laag van de V. S. ontdekt hebben, De raad van ministers van bui tenlandse zaken van het Noord- Atlantisch Verdrag zal naar ver wachting van 18 tot 20 December te Brussel byeenkomen. Radio-Moskou heeft medege deeld, dat de restauratie van het grootste Beverreservaat ln Byelo- Rusland, dat door de Duitsers ver nield was, thans is voltooid. Er zyn meer dan duizend bevers ln dit reservaat van 62.000 hectare aan de Berezina. Schapen, die normaal slechts eenmaal per jaar werpen, kunnen er door hormonen-injecties toe gebracht worden tweemaal per jaar te lammeren, naar wordt medegedeeld door een aantal Amerikaanse onderzoekers, Amerikaanse deskundigen delen mede dat een methode gevonden is waarby uit een kilo afval van jaren büna liter methaan wordt verkregen. In Canada zullen twee extra bataljons gevormd worden voor de dienst in 'Korea of voor de strijdkrachten in het kader van het Atlantisch pact. De Ver. Staten zullen in het kader van he militair hulppro gram waarschy'niyk het vlieg kampschip „Langley", dat 45 jachtvliegtuigen kan vervoeren, aan Frankrijk afstaan. Radio-Belgrado deelde Maan dagavond mede, dat Joego-Sla- vië op grond van een regerings amnestie 177 politieke gevange nen in Bosnië en Herzegowina zal vrijlaten. Amerikaanse arbeiders hebben geweigerd een lading eekhoorn vellen te lossen, welke op het New Yorkse vliegveld was aan gevoerd en die afkomstig was uit de Sowjet-Unie. De lading is weer naar Londen teruggevlogen. De heer A. J. König sprak tot de Middelburgse ouden van dagen. Maandagmiddag was door de afd. Middelburg van de Alg. Bond van Ouden van Dagen in de Bo- gardzaal een bijeenkomst belegd, waar het woord werd gevoerd door de 2e bondsvoorzitter de heer A. J. König. Deze sprak over „De toekomst der ouden van dagen" en hy be toogde, dat de positie der ouden van dagen meer en meer in de staan. Spr. gaf een overzicht van de geschiedenis der Bond en deel de mede, dat er zich thans 28.000 ouden van dagen hebben aange sloten. De heer König wees er voorts op, hoe het aantal ouden van dagen regelmatig toeneemt door de daling van het sterfte- eüfer. Wat de problemen van de ouden van dagen betreft ging spr. in op de verzorging in de tehuizen voor oudelieden, waar mannen en vrou wen worden gescheiden, hetgeen de Bond tracht te voorkomen. Be treffende de Noodwet-Drees zei spr., dat deze is verlengd tot 1952 en hy stond stil by de problemen, die daaraan vastzitten. De heer König deed een beroep op de aan wezigen de bond sterker te ma ken, opdat men meer invloed zou kunnen krijgen. Spr. becritiseerde het klassenstelsel, dat de Nood wet kent, want, zo zei de tweede bondsvoorzitter, de kosten van levensonderhoud zün in Middel burg even hoog als elders. Ook deelde de heer König mede, dat nog niets bekend is over de definitieve wet, die de Noodwet zal moeten vervangen. Wat de or ganisatie betreft zei spr., dat in gaande 1 Januari a.s. de contri butie voor man en vrouw, wan neer beiden lid zün, wordt ver laagd van 40 op 30 ct. Aan het eind van zijn betoog beantwoordde de heer König nog een aantal vragen. Militairen leggen weg bij Souburg aan. In het Militair Hospitaal te Middelburg zyn momenteel 80 on derofficieren, w.o. een aantal van het voormalige K.N.I.L. on dergebracht. Deze mannen wor den omgeschoold en verbiy'ven en kele dagen op Walcheren om op gedane kennis in praktyk te bren gen. zy zullen n.l. het werk aan de weg, waaraan deze zomer met zoveel animo door een aantal pio niers uit Soesterberg is gewerkt, voortzetten. Op deze wy'ze wordt ook door hen daadwerkelük mee gewerkt aan de Herverkaveling van Walcheren. KERSTMIDDAG BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN TE GOES. De afdeling Zuid-Beveland-West van de Bond van Plattelandsvrou wen heeft gisteren tesamen met de daarvoor uitgenodigde afdeling Kapelle, in het Schuttershof te Goes een Kerstmiddag belegd. Mej. Fischer uit Amersfoort hield een interessante causerie en de monstreerde hoe met eenvoudige middelen, enkele takjes spar en hulst, buitengewoon aardige kerstversieringen gemaakt kun nen worden. Ook toonde zy' de vele belangstellenden o.w. ver scheidene nieuwe leden, hoe men zonder grote uitgaven aantrekke lijk hapjes klaar kan maken. V eilingsberichten GOES. 12/12. Peren voor export Conference 86.5092.30; Comtes- se de Paris 3745; Gieser Wilde man 3742; St. Remy 2833; Pondsperen 28; Kleiperen 3034; Verpakt fruit: Jonathan 3451; Goudreinetten 3247; Cox Oran je Pippin 4463; Golden Delicious 4351; Present van Engeland' 2438; Comtesse de Paris 4050 Gewone veiling appels: Cox Oranje Pippin 2359; Goudrei netten 1038; Sterappels 1130 Jonathan 1252.20; Zure Belle fleur 734; Glorie van Holland 1030; Golden Delicious 1041; Laxton Superbe 1032; Notaris- appels 825; Koningsrood 1536 Zoete Ermgaarde 1847; Zoete Campagner 831; Tuinzoet 33 37; Krtietappels 0.509; Gewone veiling Peren; Doyenne du Comise 4680; Comtesse de Paris 21 36; Conference 25—43; Gieser Wildeman 1540; St. Remy 15 30; Pondspeer 2429; Kleiperen 826, alles per 100 kg. Noten 0.851.40 per 100 stuks. MIDDELBURG. 12/12. Fruit: Appels: Glorie van Holland 31 38; Goudreinet 2336; Cox Oran je 3348; Laden Henneker 1923 Golden Delicious 2235; Peren: Comtesse de Paris 1751; Nou veau Poiteau 2527; Kastomaten 1920; Mispels 2021; Campag- nezoet 3536, alles p. kg. Groen ten: Andy vie 538 per kg. Bloem kool A 2656; idem B 1829; idem C 817; idem D 89, alles per stuk. Savoye kool 510; Rode kool 411; Boerekool 28; Wit te kool 45; Prei 813; Spinazie 15; Kroten 510; Bospeen 10 24; Spruiten 1246, Witlof 26 43; Uien 46, alles per kg. Glas sla 35 per stuk. Snijsla 2437; Veldsla 433; Koolrapen 1214; Schorseneren 34, alles per kg. Aardappelen: Koopmansblauwe 10 11.10; Bintjes 8.70; Blauwe Eigenheimers 9. BERGEN OP ZOOM, veiling van 11 Dec. Spruiten AI 0.45— 0.58; Idem All 0.18—0.43; Witlof 0.10—0.56; Rodekool 0.06—0.13; Wittekool 0.040.07; Savoyekool 0.05—0.09; Prei 0.08—0.13; Kro ten 0.040.07; Breekpeen 0.03 0.04; Waspeen 0.080.12; Bloem kool AI 0.40—0.52; Idem BI 0.20 —0.38; Uien 0.03—0.08. ETERVEILING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag f 2.53 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk min der uitbetaald. VISMIJN VEERE. 12 Dec. 1950. 343 kg. export gar nalen 1.872.32; 94 kg. schar 49 62; 261 kg. bot 43—50; 29 kg. wy, ting 3350; 356 kg. sardijn 39— 45; 58 kg. ongesorteerde vis 49— 59. vG 'f* 97. „Wel, wél, wakkere kerel!" spotte de dief, „zit je prettig zo? Is het stro niet te hard? Dat is beter dan de wacht houden by onze klok, nietwaar, dikke druiloor!? Vooruit, doe je mond es open en zit niet zo mistig te kyken!" „Ik-ik-k-k-awwawhb-b! lk-heb-b-d'r—dris iets vrees-verschrikke- lyks g-gebeurd! DY„iets verschrikkelyksü" kreet de dief, „wat voor verschrikkeiyksZeg dan toch iets, man! Is de won derklok weg?!" „N-neen ehik weet niet, misschien niet of nee, de klok de klok ging praten, met 'n vreselyke stem Wraak nemen! zei de klokwwe worden uitgeroeid weggevaagd„Hou op met je onzin!" brulde de dief, „je zult wel weer gedroomd hebben, biet Hoeweltja, 't is toch eigen- ïyk een wonderklok! Als 'n klok dertien slagen kan geven, kan ze misschien ook wel 'ns praten, wie weetZeg 'ns, slome dui kelaar, wie heeft er nu eigeniyk geschoten? „G-g-geschotenEh ik geloofper ongelukik kon het niet helpen, ik „Mond dicht, ik wil geen woord meer van je horen!" snauwde de dief, „kom mee naar de wonderklok, ik wil er het müne van weten!" „Nee!" gilde de handlanger, „niet naar de klok, nee! „Volg my!" beet de dief hem toe. Rillend sjokte de bangerd achter zyn meester aan; het vertrek waar de grote klok stond, dorst hy niet te betreden. Behoedzaam naderde de dief de staande klok. Hij onderzocht het ding zorg vuldig, beklopte het aan alle kanten en wachtte af of het mis schien iets zou zeggen. Er gebeurde niets. De dief zei iets heel lelyks tegen de klok, in de hoop dat ze dan iets terug zou zeggen, maar niets hoor, ze bleef zwijgen. De dief lachte honend. „Zie je wel dat je gedroomd hebt? Wat heb ik aan zo'n helper!? Ja zouwaarom sta je zo naar die muur te gapen? Zie je soms weer iets? Zekerhééé! Een lege plek! Daar heeft óók een klok gehangen, ik weet het zeker! Dat is vreemd! Hoe kan die nu verdwenen zyn?! Ik begrijp er niets van! Gelukkig maar dat het de wonderklok niet is! Ik geloof, dat hier rare dingen ge beuren HEDEN WOENSDAG 13 DECEMBER. GOES: Schuttershof 7.30 u. N. C. L. B.; 2 u. Gemeente raadsvergadering. MIDDELBURGConcertzaal Z.V.U., concert Hongaarse violiste. KLOETINGE: Café „De Tol" 7.30 u. Praatavond N.F.O. en Ver. van Oud-leerlingen Win tercursussen. DONDERDAG 14 DEC. MIDDELBURG: Schuttershof 10 u. Bedrijfsvoorlichting; 7 u. uitvoering Zangschool. VRIJDAG 15 DEC. GOES: Hotel „De Korenbeurs" 10.30 u. Alg. Verg. Kamer v. Koophandel; Ambachts school: bazar. (Ingez. mededeling, advert.) In de keel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoe ningen. Neem bij de gering ste klacht, zoals kriebel, hees heid, pijn of gezwollenheid de tlijmoplossenae, snelwerkende AKKERS Werkloosheid in Noord-Zeleand neemt toe. Nu de suikerbieten alle zijn gerooid en er al veel aardappe len zyn geruimd, zyn het m Noord-Zeeland praktisch alleen nog de uien die ter verzending gereed worden gemaakt, die aan losse werkkrachten in de land bouw nog werk geven. De werkloosheid neemt nu dan ook snel toe, alleen op da specifieke landbouwdorpen is deze nog van weinig betekenis, maar in de andere plaatsen mei den zich thans velen bij het Kantoor der Arbeidsbemidde ling. Zij, die thans werkloos komen, kunnen echter direct geplaatst worden by de DUW, hetzij m Walcheren, hetzij op Schouwen- Duiveland waar egalisatie en af wateringsobjecten onderhan den worden genomen. Zaterdagmiddagvoetbal. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Arie J., z. v. G. H. den Besten en E. C. Huijsman te Haarlem; Leintje, d. v. A. M. Bliek en M. van Belzen te Vlissingen; Su sanna A., d. v. J. van der Hiele en M. A. Malgo; Adriana M., d.v. G. v. d. Bosse en M. C. Moens te St. Laurens; Jan J., z. v. H. Steur en A. Baan; Nelly, d. v. P. J. Faas en R. Vermeulen; Maatje A., d. v. A. Overweel en A. Baas te N.- en St. Joosland; Theodora J., d. v. S. de Visser en C. C. Rouw te Serooskerke; Geertruida E., d. v. A. M. J. Rost Uiterweer en C. H. Roessingb Gerard J., z. v. J. Luteijn en E. Sanderse; Josepha M. L., d v. P. Moeleker en J. J. M. Ge- schiere. Ondertrouwd: L. D. Hertogs, 34 j. en A. Timmers, 34 j.; P. Geldof, 29 j. en Chr. Minder- houd, 27 j.; P. Dingemanse, 43 j. en M. Poortvliet, 38 j.; L. Zwee- dijk, 48 j. en W. P. Boone, 30 j. Gehuwd: W. Keuzenkamp, 27 j. en N. Hubrechsen, 25 j.; J. Tilroe, 25 j. en A. M. de Ruijter, 20 j.; J. v. Leerdam, 23 j. en C. Teerlinck, 18 j. Overleden: E. de Smidt 93 wed. van I. Catsman; C. Sturm, 89 j„ wednr. van J. v. d. Driest; A. Leijnse, 74 j„ wednr. van M. Spruijt. KAPELLE. Geboren: Johannes P., z. v. P. Paardekooper en J. F. v. Vegten; Johanna E. A., d. v. B. van Wingen en J. Bur ger; Christiaan J., z. v. C. Nijs- sen en C. E. Nysse; Cornells J., z. v. J. Slabbekoorn en J. Kes- selaar. Gehuwd: J. Slabbekoorn, 28 j. en S. Groenleer, 29 j. Overleden: M. Krijnsen, 98 j. wednr. van M. Koster; A. de Back, 62 j., wed. van A. C. van Hoorn; J. van Willegen, 74 j.. echtg. van W. Engelaar. KOUDEKERKE. Bevallen: J. G. Cyvat-de Laat d.; C. M. Bol- len-van Beers d.; M. de Kroo- Verhage z.; L. Franse-Wielema- ker z.; P. Wielemaker-Cijvat z. Ondertrouwd: J. Tevel, 29 jr en L. Izeboud, 26 jr; J. P. Jasperse, 26 jr en M. Aarnoutse, 22 jr. le Klasse: Arnemuiden I 11 8 2 1 18 Nleuwdorp I 11 9 1 1 19 Kloetinge I 9 8 0 1 16 Krabbendijke I 9 5 0 4 10 Rillandia I 10 4 1 5 9 Wemeldlngs I 11 3 3 5 9 Kapelle I 7 2 3 4 5 V.C.K. I 9 2 1 6 5 Colpl. Boys I 11 2 1 8 5 Wolphaartsd. I 10 0 2 8 2 2e Klasse A: Serooskerke I 10 7 3 0 17 's-H. H.klnd. I 10 5 3 2 13 Veere I 10 5 1 4 11 Wlssekerke I 11 4 3 4 11 Kats X 10 5 0 5 10 Bevelanders I 11 4 2 S 10 Mevo I 9 8 3 3 9 S.V.D. I 11 4 1 6 9 Nieuwland I 12 2 0 10 4 2e Klasse B: Kloetinge II 8 8 0 0 16 Krabbendijke II 8 6 0 2 12 Wolphaartsd. Ut 8 6 0 2 12 Colpl. Boys II 10 5 2 3 12 Rillandia II 7 5 0 2 10 Kapelle H 9 5 0 4 10 Bevelanders II 10 2 0 8 4 Wemeldinge II 8 1 1 6 3 Mevo II 9 0 2 7 2 Veere II 5 0 1 4 1 2e Klasse D: Tern. Boys I 11 8 0 3 16 Hoek I 8 5 2 1 12 Spul I 10 6 0 4 12 Zaamslag I 10 5 2 3 12 Driewegen I 10 5 1 4 11 De Beren I 9 1 1 7 3 A.Z.V.V. I 10 1 0 9 2 2e Klasse E: Driewegen II 11 9 0 2 18 Zaamslag II 9 7 0 2 14 Spul II 10 6 1 3 13 Tern. Boys II 8 4 2 2 10 Hoek II 8 4 1 3 9 De Beren n 11 1 1 9 3 Zaamslag III 7 1 0 6 2 Kloetinge III 6 0 1 5 1 In 2e Klasse C werden geen wedstrijden gespeeld zodat er ook geen wijzigingen in de laat ste stand plaats vonden. DAMMEN. De uitslagen van de 5e ronde ln de hoofdklasse luiden: G. LuwemaD. v. d. Kreeke 02; J. BlomP. Maas 20; J. BisschopM. C. Deurioo 20; J. StroobandW. Heydra 20; Joh. de SmetJ. J. van Strien 02. De uitslagen van de 5e ronde van het tournooi om het persoon lijk damkampioenschap van Zee land, eerste klasse, luiden: N. CorstanjeI. Vinke 20; R. van DalenP. v. Belzen 02; C. P. de VosP. v. Sliedrecht 1 1; Joh. v. d. BergeD. Davidse 0—2; D. ValkierP. Brasser 2 0; H. MeermanW. Krijger 20. Arnemuiden IRenesse I 911. De voor de competitie van de tweede klasse van de Zeeuwse Dambond gespeelde wedstrijd Ar nemuiden IRenesse I eindigde met de stand 911. De Indivi duele uitslagen luiden: BrasserWandel 20; Groen Verton 02; Kryger—Geleyn- se 02; VaderHogerland 11; Brasserv. Splunder 20; P. CoppoolseL. Bakker 02; J. OnderdykKostense 02; Veld huizenv. d. Werf 02; Cop poolseDalebout 20; M. Kasse W. Kryger 2—0. Totaal uitslag 911 voor Renesse I. De Tafeltenniscompetitie. In de 2e klasse heeft de C.O. AK. de leiding genomen door een 82 overwinning op V.S.V. Maar ook „De Schelde" heeft nog geen enkel verliespunt, zodat er Vrij dagavond, als de beide kampioens- candidaten elkaar ln de kazerne te Middelburg ontmoeten, grote spanning te verwachten is. Wilno werkte zich op naar de derde plaats, want Spirit werd met een 73 nederlaag naar huis ge> stuurd. De P.Z.E.M. daalde op de ranglijst doordat Sorry met niet minder dan 91 baas in eigen huis bleef. In de 3e klasse behield Be Fair ongeslagen en zonder verliespun- ten de leiding, want Spirit n werd in eigen huis met 100 geklopt. V.S.V. II kwam nog steviger op de onderste plaats, want van het bezoek aan Goes II werd met een 100 nederlaag teruggekeerd. Opmerkely'k is, dat de Vitrite- mensen in 5 wedstry'den zelfs geen enkele party konden winnen. Wilno II kwam in de lift door een 64 overwinning op P.Z.E.M. In de 4e klasse nam De Schel de III de leiding over door een 91 overwinning op P.Z.E.M. De ze ploeg deed het tegen V.S.V. III heel wat beter, want deze wed strijd werd met 82 gewonnen. Waterstanden Keulen 3.77 (—0.24)Ruhrort 620 (—0.32) Lobith 12.65 (—0.36)Nijmegen 10.46 (—0.36); Arrfhem 10.17 (-0.32); Eefde 6.16 (—0.02); Deventer 5.03 (-0.02); Borg haren 43.56 (plus 1.40)Belfeld 13.83 (plus 0.58)Grave (ben.) 6.06 (plus 0.64) Vreeswijk 2.18 (-0.12); Lith 2.47 (plus 0.43). Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkocrsen op 12 December medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goe» Amsterdamsche Bank N.V. Grootb. Obligation Nederland 1948 9S% 99# Dito 1947 96 Jé 96# Dito 1937 96% 96 Dollarlening '47 96% 96# Invest. Cèrtif. 97% 97# Nederl. 1962-64 ex. 97% 97 Dito cum 97% 97 Nederland N.W.S. 79% 79# Spaarcert-fic. 100# Indië 1937 A 95 95 Grootboek 1946 96% 96 Cult. Hand. Ind. Bk. 41% Nat. Handelsbank BI 78 Ned. Handel Mij. 149 147 A.K.U. 171% 171# Berghs Jurg. 312% 313 Berkels Patent 113 114 Calvé Delft 125 124# Centrale Suiker 166 166 Fokker 114 Gelder Zonen 16854 167# Kon. Hoogovens 144J4 145 Lev. Bros Unll. 21954 217 Ned. Ford 306 300 Ned. Kabelfabr. Philips' GloeiL 22954 228# Do. 6 cum. pref. wd 170 176 Wilton 14854 149# Biliton I rubr. Dito H rubr. 225 223 Dordtsche Petr, 274# 268# Dito pref. 284# 281# Kon. Olie 298# 295# 500# 291# Dito onder aand. 287 Moeara Enim 501# A'dain Rubber 122# 118 Bandar Rubber 112 108# Deli Bat. Rubber 99 96 Kendeng Lemboe 99# ex. 96# Oost Java Rubber 40 38 De Oostkust 91# Serbadjadi 39# 37 Holl. Am. lijn 175 174# Java China Jap.lijn 115 Kon. Boot 136# 137 Kon. Paketvrt. 120# 115# Ned. ScK Unie 152 149# v. Ommeren's Sr. 195 195# Rott. Lloyd 150# 149 Stv. Mij. Ned. 161 159# H.V.A. 113# 109# Java Cult. 57 56 N.I.S.U. 95# 25# 92 Vorstenlanden 24# Deli Bat. Mij. 113 109 Deli Mij. 103# 100# Seneinbah 93# 91 Muller Co. 163# 162# Amsterd. Bk. 165# 165# Escompto Bk. 40# 39#' Holl. Bk. Unie 255 253# Cert. Javasche Bk. 86 90 Herstelbk. Pr. 96 Ned. Bk. v. Z. Afr. 218 217 R'damsche Bank 175# Surinaamse Bk. Twentse Bank 174# 174# Am. Smelting 72# Anaconda Copp. 38# 39# Bethl. Steel 48# Chrysler 72# 74# General Motors 99 100# Intern. Nickel 37# 38# Kennecott 74 76 Rep. Steel 43# 43# Stand. Brands 6# 6# U.S. Steel 45# Cities Service 86# 88# North Am. 17# Cont. Oil 87# Midcont. Oil 52 53 Philips Oil 77 ex. Shell Union 54# 55 Tide Water 35# 35# Baltimore 18 17# Miss. K. Texa» 7# 7# New York Centr. 19# 19# Pennsylvania 21# 22 Canadian Pao, 21# 22# Tot ouderling van de Geref. Kerk te Yerseke ls gekozen de heer Joos Schipper en tot diaken de heer D. H. van der Vrede. Wat brengt de Radio? Donderdag 14 December 1950. HILVERSUM I (402 M.). K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Mor gengebed. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. N.C.R.V. 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Alt en orgel. K.R.O. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Radiophilh, orkest en soliste. N.C.R.V. 14.00 Pro menade-orkest en solist. 14.45 Voor de huisvrouw. 15.30 Vocaal ensemble. 15.45 Bijbellezing. 16.30 Sluiting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Causerie. 18.43 Gram. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard". 19.30 Reportage. 19.40 Radiokrant." 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstrijd NoorwegenNederland. 20.06 Gev. progr. 22.00 Gram. 22.15 Buitenlands overzicht. 22 35 Kerkkoor en Bachkoor. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 M.). A.V.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Och- tendgymn. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwyding. 9.25 Gram. 9.30 Populair concert. 10.30 „De Antwoord-Man". 10.45 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.45 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 In 't spion netje. 12.38 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Dansorkest. 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Bas- bariton en piano. 15.00 Causerie. 15.10 Voor de zieken. 16.00 Piano en orgel. 16.30 Sluiting. 18.09 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 In strumentaal kwartet. 19.05 Ge sprek met de brandweerman. 19.15 Orkestconcert. 19.50 Voor burger en militair. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 AVRO- allerlei. 20.20 Omroep-orkest en solist. 21.20 Internationale vraagstukken. 21.50 Koor, orgel en solisten. 22.25 „Let op de bel". 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- actualiteiten. 23.30—2'4.00 Gram. SCHEEPSTÏÏDÏNGEN passagiers- en troepen transportschepen op indonesië DORSETSHIRE 12 pass. Kp St. Vin cent naar Rotterdam. CAMERONIA 9 te Aden naar "Rotterdam. WILLEM RUYS 11 van Bclawan naar Rotterdam. ORANJE pass. 11 Algiers naar Djakarta. haven van vlissingen. Te Vlissingen aangekomen 11 December: JULIA van Casablanca. Sleepboot GO LIATH van Ostende. Gepasseerd naar Antwerpen 11 Decem ber: VIER van Licksoeze. UNION van Swansea. HERENGRACHT van Amster dam. BOSKOOP van zee. TEXEL van Huil. 12 December: BILL. S. van Velsen. Gepasseerd van Antwerpen 11 1)ece"lr ber: NESTOR naar Rotterdam. MARAB V naar Quecnsbrough. 12 December: NIMROD naar Lissabon. DA COSTA naar Ipwlch. Advertentiën Geboren: „Liedeke". aliede hendrike Ir J. BUTIJN. g. H. BUTIJN—UBBENS. Wilhelminadorp. 9 Dec. '50. Het Klokhuis. verloskundige, Wilhelminastraat 8, Souburg Spreekuur: Dinsdag van 23 uur. Geëtaleerd: Komi U eens even kijken I Korte Noordstr. 6, Middelburg VERZILVERING V AC ANTIEBONNEN voor de Landbouw (ƒ24. op 16 Dec. a.s., by CHR. GEERTSEN, Kanonweistraat D 29, Domburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3