mmmwiem FILO FDP WONDERKLOK ^om EM NU.... ALLEMAAL Een schitterend geschenk voni de Feestdagen I DOTEERT 0 EVEN? en de LEESTAFEL D. W. L. MILO Prijs f7.90 Oosterbaan Le Cointre N.V. - Goes PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina J Wordt de Kraamkliniek te Middelburg opgeheven? Uit de begeleidingsbrief, die ge voegd is bjj de begroting 1951 van de gemeente Middelburg, blijkt, dat B. en YV. aan de raad voor stellen de Kraamkliniek op het Noordbolwerk met ingang van 1 Juli 1951 op te heffen. De tekorten van de Gemeente lijke Dienst voor de Maatschap pelijke Zorg zullen in 1951 stijgen met niet minder dan f 48.600. Om verdere verhoging van deze te korten tegen te gaan, zal volgens B. en W. de Kraamkliniek ten offer moeten vallen. Een feit ech ter, dat alom zeer betreurd zal worden. Diefstallen te Bergen op Zoom Een zeer brutale inbraak is enige dagen geleden gepleegd in het kantoor van de directeur van de Ambachtsschool aan de Pomo- nalaan, waarbij uit de brandkast f 2700 werd gestolen. Toen de volgende morgen de directeur de diefstal ontdekte, waarschuwde hij direct de politie, die een onderzoek instelde, dat tot heden nog zonder succes bleef. De laatste dagen worden er in Bergen op Zoom tal van inbra ken gepleegd, al dan niet met icces. Inwoner van Axel onderscheiden. By K. B. is toegekend de ere- i'daille, verbonden aan de Orde in Oranje Nassau, in zilver, aan Verschelling, magazijnmeester j de Axelse Graan- en Zaadhan- '1 N.V. te Axel. MIDDELBURG. Éénrichtingsverkeer. In verband met bouwwerk zaamheden is in de Graven straat tussen de Markt en de Zusterstraat éénrichtingverkeer ingevoerd. Het verbod geldt voor het verkeer, dat vanaf de Markt komt. Openbare les der Zangschool. Toen destijds de Zangschool van de Kon. Ver. „Uit het Volk- Voor het Volk" tot nieuw leven kwam, beloofde de voorzitter, de heer L. A. Schenk, dat men minstens eenmaal per jaar b.v. door een openbare les naar buiten zou optreden. Dit gaat thans gebeuren en op Donder dag 14 December, om half ft, zullen de kinderen o.l.v. de heer en mevr. KuilerPuype hun kunnen tonen. Het gaat ditmaal echter om een meer dan een openbare les, want bovendien wordt ook een tweetal cantates uitgevoerd. GOES. Oplichtersaffaire opgelost. In samenwerking met de spoor weg-recherche heeft de Goese ge- meente-politie een oplichtersaffai- re tot klaarheid gebracht, die door een inwoner van Goes, zeke re B., werkzaam bij de A.T.Q., op touw is gezet. Deze man, die ge huwd is en in vrij behoeftige om standigheden verkeerde, heeft namelijk geprobeerd de Neder landse Spoorwegen op te lichten voor een bedrag van f 1500. Hij ging hierbij als volgt te werk. Op slinkse wijze wist hij papieren vast te krijgen, waarop hij z.g.n. kon aantonen een aantal goede ren te hebben verstuurd. Deze goederen kwamen natuurlijk nim mer op het adres aan, zodat B. die de partij voor genoemd be drag had verzekerd, schadever goeding eiste. Toen de man naar de waarde der goederen werd ondervraagd, deelde hij mede, deze te hebben verstuurd in opdracht van de Goese radiohandelaar v. d. B. Hij vertelde er toen bij, dat deze goe deren, w.o. een radio-gramofoon- combinatie, niet geregistreerd wa ren. Bij nader onderzoek bleek ech ter, dat dit verhaal volkomen uit de dium gezogen was en dat de radio-handelaar vals beschuldigd werd. B. heeft tenslotte bekend en is in arrest gesteld. Familie-veldslag. Tussen de families P. en D. op de 's-H. Hendrikskinderendijk, leefde reeds enige tijd onenigheid over de afscheiding tussen de twee erven. Met de feestdagen had de Fam. D. blijkbaar wat te veel aan geestrijk vocht in huis, zodat op zeker moment bij de wo ning van P. werd aangeklopt, niet om vrede te stichten, maar om de vete eens uit te boksen. Het werd een ware veldslag, waar tenslotte de dokter en de politie aan te pas moesten komen. Er werden die avond heel wat processen-verbaal Uitgeschreven. Vroeg op het verkeerde pad. De 15-jarige loopjongen B. wil de blijkbaar eens goed kermis vie ren en heeft toen van zijn ha- troon, de heer J. een «paar tien tjes weggenomen. De grove ver teringen die deze 15-jarige knaap echter maakte, vielen op, zodat hij, toen hij door de politie aan de tand werd gevoeld, tenslotte bekende. Aanrijding. Tengevolge van de gladheid is op de hoek van de Zaagmolen straatWesterstraat een vracht auto van de gemeente in botsing gekomen met een vrachtwagen van M. uit Oudelande. Er was wat materiële schade. 'S-GRA VENPOLDER. Kiesvereniging S.G.P. Maandag 11 December a.s. om half acht, hoopt in „Ons Dorps leven" voor de kiesvereniging der S.G.P., de heer D. Kodde, burge meester van Zoutelande, te spre ken over: „In eigen kracht of bulgen onder God". VVEMELDINGE. Sint Nlcolaas op school. Dinsdagmiddag arriveerde on- - grote belangstelling met het ':spolitievaartuig „R.P. 4" aan ;leine sluis te Wemeldinge St. Nicolaas met zijn gevolg. Hij werd ontvangen door de Burgemeester en ging vervolgens naar de Open bare school en naar de kleuter school. De Sint sprak de kinderen toe en Zwarte Piet trakteerde. Vanzelfsprekend zongen de kinde ren St. Nicolaasliederen. Brand ln friteswagen. In de patatesfriteswagen van de heer Tissing ontstond brand door dat de vlam In een pan met vet sloeg. Tissing was juist even weg. De omwonenden zagen kans met zand de brand spoedig te blussen. De brandspuit, die spoe dig ter plaatse was, behoefde geen dienst meer te doen. Het inwen dige van de wagen werd door de vlammen beschadigd. ST. LAURENS. Afd. „Pro Rege" opgericht. Dezer dagen is ook in deze ge meente een afdeling van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" opgericht. Het werk van deze vereniging behoeft, gezien de actie, die momenteel gevoerd wordt, geen nadere introductie. Er hebben zich een 10-tal leden en 18 begunstigers aangemeld. WISSEN KERKE. Filmavond Z.L.M. Maandagavond werd door de afd. Wissenkerke van de Z.L.M. een filmavond belegd ln „De Kroon". Na een openingswoord door de voorzitter, de heer C. Breure, werd door de firma van der Have een film vertoond, getiteld: „Van zaad tot suiker", met een toe lichtend woord van de heer de Vrie. Een andere film toonde het vervoer naar en de verwerking der bieten in de fabriek. KOEWACHT. Woningbouw. Van de 69 woningen met ver minderde Rijksbijdrage, welke thans in aanbouw zijn door de aannemers Lemen Van Vy'ie- meersch te Axel, naderen de eer ste 16 reeds hun voltooiing. Zij zullen eind December afgeleverd worden. AXEL. St. Nicolaasfeest op de l'Azdte. Aan ongeveer 200 kinderen van het personeel van de ammoniak- fabriek te Sluiskil en in tegen woordigheid van vele moeders, werd in de fabriekscantine een St. Nicolaasfeest aangeboden door de personeelsvereniging. De Sint hield allereerst een humoristische welkomstspeech. De kinderen ontvingen uit zijn handen versna peringen en een pakketje. Een band zorgde voor de muzikale opluistering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlaardingen, toez., J. Slok te Dordrecht; te Groot- Ammers, H. den Hartogh te Scherpenzeel. Bedankt voor Vinkeveen, J. van Dijk te Gameren; voor Soest, A. Terlouw te Tietjerk; voor Montfoort, W. L. Mulder te Maartensdijk; voor Minnertsga, J. D. Smids te Veenhuizen. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwendijk, N. Streefkerk te Oldebroek. Bedankt voor 's-Gravenhage- West (Moerwijk), P. Riemersma te Vijfhuizen. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Noordbergum, J. v. Benthem te Oldebroek. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor 's Gravenmoer, M. Holtrop te HaarlemC. Prof. G. Wisse. Naar wij vernemen heeft het onderzoek van de hartspecialist tot resultaat gehad, dat aan prof. G. Wisse, rustend hoog leraar te Doorn, nog drie weken bed rust is voorgeschreven. Gedachtenisrede ds P. Moerman. Zondagmiddag sprak ds P. Moerman, em. predikant en bij zonder hulpprediker te Sirjans- land, in de Ned. Herv. kerk al daar een gedachtenisrede uit t. g. v. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Na Schriftlezing uit Psalm 103, koos ds Moerman zijn tekst uit Lucas 22 35. Hij gaf allereerst een overzicht van zijn ambtelijk werk in de verschillende gemeenten, waarna hij bij de behandeling van zijn tekst het antwoord van Jezus' discipelen op de vraag: „Heeft het u aan iets ontbroken?" met toepassing op zijn leven, ook kon beantwoorden, n.l. dat het hem door Gods genade aan niets had ontbroken. Na het dankgebed bracht ouderling Krijger namens de classis en de gemeente Bruinisse de gelukwensen over, hij dankte ds Moerman voor zijn arbeid als consulent der gemeente Bruinisse. Ds Barendrecht van Noordgou- we sprak namens het convent van predikanten van Schouwen en Duiveiand. Ouderling Klink Voer de het woord namens kerkeraad en gemeente van Sirjansland en verzocht ds Moerman toe te zin gen Psalm 134 3. Ouderling van Prooijen van Sta- venisse bracht in herinnering de tijd aldaar doorgebracht en sprak woorden van waarderinge als oud catechisant van ds Moerman. Op zijn verzoek zong de gemeente Psalm 90 9 (gew.), waarna ds Moerman alle sprekers dankte voor hun gelukwensen. Waterstanden Keulen 643 (—9); Ruhrort 888 (plus 12) Lobith 1461 (plus 17); Nijmegen 1199 (plus 18); Arnhem 1148 (plus 17); Eefde 634 (plus 5)Deventer 514 (plus 7)Borg haren 4316 (—23); Belfeld 1442 (plus 4); Venlo 1391 (plus 6); Grave 658 (plus 12); stuwen sijn geopend te Roermond, Bel feld, Sambeek «n Lith. HEDEN, DONDERDAG 7 DECEMBER. GOES. Prins van Oranje 2 uur Bond van Chr. Plattelands vrouwen. Zaal Bustraan 7.30 uur Prot. Bond van Spoor-, Tram- en ander Vervoerspersoneel. VRIJDAG 8 DECEMBER. GOES. Prins van Oranje 7 uur Zendingsvergadering Ring Goes Ned. Herv. Kerk. Spr.: Ds Mackaay. Zaal Krijger 2 uur Bijen- telersverniging. Uitzending over Walcheren. In het kader van de uitzendin gen van de O.T.C.-club te Leo- poldstad wordt Vrijdag 8 Decem ber a.s. een gedeelte van het avondprogramma gewijd aan Walcheren. De uitzending ge schiedt van des avonds 7.10 uur tot ongeveer 7.45 uur. Waar schijnlijk zal de uitzending, die is gebaseerd op een aan de program maleiding gezonden opstel over Walcheren, geschieden ln de vorm van een zgn. „aether-bezoekje". Men kan de uitzending beluiste ren op golflengte 30.71 m. Auto uit Yerseke in Frankrijk verongelukt. De gebroeders Dingemanse uit Yerseke die met hun auto van Sas van Gent naar het Zuiden van Frankrijk reden hebben het on geluk gehad ln Frankrijk hun auto ln een ravijn te zien stroten. Assurantie dekt de schade. Er hebben zich geen persoonlijke on gelukken voorgedaan. Twee vrachtauto's bij Krabbendijke op elkaar gebotst. In de nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks 1 uur zijn op de Rijksweg bij Krabbendijke twee vrachtauto's door de glad heid van de weg tegen elkaar ge botst en ernstig beschadigd. De ene vrachtauto, van de firma Gij zel uit Biezelinge, kwam uit de richting Bergen op Zoom en de andere wagen was afkomstig uit Noord-Scharwoude en op de thuis reis. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Ongeval te Wissekerke. Gisterochtend omstreeks half acht is de landbouwer J. Diele- man, wonende Wilhelminahoeve te Wissekerke met zijn auto op de weg naar Kortgene geslipt en in de sloot gereden. De heer Die- leman kreeg een zware hersen schudding zodat de dokter over brenging naar bet ziekenhuis te Goes raadzaam achtte. De auto werd zwaar beschadigd. GOES. St. Nlcolaas bezocht de Chr. Kleuterscholen. Zwarte Piet bracht gistermor gen de boodschap aan de beide christelijke kleuterscholen, dat St. Nicolaas des middags de scholen zou bezoeken. De goede Sint arri veerde om twee uur aan de Kleu terschool „Jong Goes". Hij be zocht alle klassen, en liet ver schillende stoute kleuters op het matje komen. De praatjes met de kinderen werden onderbroken door het strooien van pepernoten. In iedere klas zongen de kinderen een versje. Vervolgens bezocht de Sint de kleuterschool „Kinder vréugd", waar hij hetzelfde pro gramma afwerkte. Hij vond het erg jammer, dat geen der kleu ters bereid bleek met herp en Zwarte Piet naar Spanje te gaan. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de kleuters zo netjes hadden gezongen. V eilingsberichten GOES. Veiling van 6 Dec. 1950. Groenten: Spruiten A 4446; id. B 17—30; Witlof A 4045; idem B 14; Groenekool 519Rode kool 1115; Wittekool 89; Boe- rekool 78.50; Uien 25; Wijn peen 44.50; Waspeen 1314; Prei 1318; Gelekool 812. Al les per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 6 Dec.: Appels: Goudereinetten 1346; Jonathan 1155; Glorie van Hol land 1242; Golden Delicious 14 35; Zure Bellefleur 532; Cox Orange Pippin 1750; Laxton Superbe 2031; Dubbele Belle fleur 1423; Hondsmuil 1217; Bismarck 913; Sterappel 728; Hollands zoet 3438; Gelders zoet 2430; Pomme d' Orange 2034; Zoete Ermgaard 38; Campagnezoet 1639; Peren: Doyenné du Comice 29—71; Com- tesse de Paris 2544; Conféren ce 3841; Winterlouwtje 1218; St Remy 2736; Gieser Wilde man 2046; Kleipeer 2233; Brederode 3133; Diversen: Druiven 1,021,04, alles per kg; Noten 1,10 per 100 stuks; Groen ten: Spruitkool 3843; Rode kool 11; Breekpeen 45,50; Aardap pelen 8; Uien 66,50; Waspeen 8; Prei 15, alles per kg; Bloem kool 846 per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 6 Dec.: Appels: Winston 26; Gol den Delicious 1636; Jonathan 15—32; Goudreinetten 1629; Bellefleur 1427; Glorie van Hol land 1628; Cox Oranje Poppin 1646; Appels verpakt: Goud reinetten 30—42; Bellefleur 19 35; Cox Oranje Pippin 3562 Golden Delicious 3545; Jona than 55; Peren: St Remy 1830; Comtesse de Paris 26; Giesér Wildeman 38; Kleipeer 1418, alles per 100 kg. ST. ANNALAND. Uienveiling van 5 Dec. Middel 5.545.23 bonken 5.20drielingen 4.01 picklers 12.90. Alles per 100 kg. Aanvoer 70 ton. SCHERPENISSE. (Via de vei ling van St. Annaland). 5 Deo. Middel 5.11; bonken 5.15; drie lingen 4.00; picklers 12.90. Alles per 100 kg. Aanvoer 55 ton. VEERE. Vismijn van 6 Deo.: Aanvoer: 563 kg export-garnalen 1,682,09; 757 kg schar 2251; 257 kg bot 41—61; 162 kg wijting 3447; 8 kg schardijn 4657; 47 kg ongesorteerd# vi» 4350. 92. Dat was misschien een oplossing! „Als ik nu de wonderklok van de muur haal en ik klim door het raam naar buiten Filo overlegde hoe hij het beste kon handelen. „Ik zal op die stoel moeten klauteren", dacht hij, „dat raam zit erg hoog en mis schien piept het wel als ik het open doeen wacht 'ns, ik geloof dat die twee schavuiten hierboven zitten; ja, ik hoor 't goed voetstappen boven m'n hoofd! Tjonge, dan wordt 't heel gevaarlijk! Verbeeld je dat ze naar buiten kijken, terwijl ik er met die klok vandoor ga Filo dacht diep na; toen klaarde z'n gezicht ineens op! „Nee", mompelde hij, „ik heb 'n beter plan! Die grote staande klok! Als ik nu eenshaha! Ja, dat doe ik!" Hij stapte op de grote klok af, waarachter hij zich zojuist nog verscholen had. „Juist", dacht hij, „dat heb ik goed gezien, hier zit een deurtje aan de achterkant; daardoor kun je binnen in de klok komen. Even kijken Filo maakte het deurtje open en keek onderzoekend naar bin nen. „Ja hoor, het gaat", zei hij tot zichzelf, „het zal wel geen pretje zijn al die tijd, maar afijn, hopelijk wordt mijn moeite be loond". Toen verstopte hij zich onder In de klok; het deurtje liet hij op een kier staan om geen gebrek te krijgen aan frisse lucht. Héél lang moest Filo op deze ongemakkelijke plaats blijven zitten. Het was tegen middernacht, dat hij de dief en zijn maat hoorde naderen. Gauw trok hij het deurtje dicht! „Het is al bijna twaalf uur!" hoorde hij de dief zeggen, „luister jij maar naar die klokken aan de muur, dan neem ik die grot# staande. Denk er om, goed opletten en niet suffen!" De handlanger deed zoals hem gezegd was en beiden wachtten in spanning op het moment, dat de klokken twaalf uur zouden slaan En nuallemaal! Zangbundel voor de chris telijke gezinnen en vereni gingen, samengesteld door D. W. L. Milo, met mede werking van vele musici. Oosterbaan Le Contre N.V., Goes 1950. Prijs gebonden ƒ7.90. Er wordt in onze gezinnen te genwoordig, in tegenstelling met vroeger, maar bitter weinig meer aan de beoefening van zang en muziek gedaan. Daarom heeft el ke poging, om onze gezinnen weer aan het zingen te krijgen, recht op onze dankbare waardering. Maar zal zulk pogen enige kans van slagen hebben, dan moeten we kunnen wijzen op een bundel, die, in de goede zin des woords, „van alles wat" biedt. En daaraan ontbrak het tot nu toe in menig opzicht. De heer M11 o, onder ons bekend als schrijver van „Zangers en Speellieden", heeft in deze leemte voorzien door de bundel: „En nuallemaal!" In een zeer belangwekkend inlei dend woord verklaart de samen steller, dat bfl de conceptie van deze zangbundel gebroken werd met de oude en diep ingeroeste tegenstelling tussen „geestelijke" en „wereldlijke" liederen. De schrijver zegt daarvan: „Wanneer we het woord „geestelijk" weer verstaan ln de betekenis van „door Gods Geest aangeraakt en vernieuwd" dan wordt Immers ook ons liefdesspel heilig en gees telijk, evenals onze ontspanning, ons wandellied of het fantastisch gekleurde kinderversje". De inhoudsopgave biedt een ge trouwe weerspiegeling van het uitgangspunt. Deel I met op- De in de Geref. Kerk te Wis senkerke gehouden collecte voor Ambon heeft opgebracht f51,28 en de Dankdagcollecte f 398,07. Herkozen in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke tot ouder ling de heer Jac. Dingemanse en tot diaken de heer Abr. Dom misse. o Voor de per 1 Januari 1951 va cante betrekking van grafdelver te Aagtekerke hebben zich geen sollicitanten aangemeld. Tot notabel in de Ned. Herv. Kerk te St. Maartensdijk is be noemd de heer W. van Hemert. De Dankdag-collecte in de Herv. Kerk te Hoedekenskerke heeft opgebracht f287.05; die voor herstel en opbouw f71.64. Herkozen als gemachtigde van het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Oostkapelle werden de heren A. P. van Nieuwenhuyzen, J. Maljaars Wz., J. Sanderse, Jan Poppe Janz. en M. Steijn. Tot ouderling in de Geref. Kerk te Serooskerke (W.) zijn gekozen de heren K. Coppoolse en P. Ta- venier en tot diaken de heren P. Provoost en W. Louwerse Hzn. De heer J. Walhout Tz. is met ingang van 1 Januari benoemd tot koster bij de Geref. Gemeente te Borssele. Tot ouderlingen bij de Gerefor meerde Gemeente te 's-Graven- polder werden herkozen de heren L. Hoekman en Abr. Hoogesteger en tot diakenen M. A. Slotboom en A. Bakker. schrift „Uw Woord is de waar heid" (Joh. 17 17) bevat Psal men en Schriftberijmingen en Be lijdende liederen. Deel XI met op schrift „Des HEEREN werken zijn zeer groot" (Ps. 111 2) be vat Natuur- en Arbeidsliederen, Historie- en ValerlusUederen en Liederen van Land en Volk. Deel 1H met opschrift „Geniet het le venal de dagen uws fldelen levens welke God u gegeven heeft (Prediker 9 9), geeft ons Lief desliederen, Ontspanningsliederen en Liederen voor Moeder en Kind. „En nuallemaal" ls dus een zeer veelzijdige bundel. Geen enkel genre wordt er ln gemist. Toch is er, ook voor ons besef, nergens een tegenstrijdigheid tus sen het ene lied en het andere. Ongedwongen laten ze zich Invoe gen ln de Christelijke levensstijl. Het beste uit verleden en heden werd ln deze bundel samengele- zen. De toonzettingen zijn van In sluipsels en verdraaiingen ont daan. De meeste zijn zonder veel moeite te spelen. „En nuallemaal" is een bundel, die voor onze gezinnen en verenigingen een nieuwe prikkel tot zingen betekent. Daar zal het de heer Mllo en zijn medewerkers om begonnen zijn. Wij geloven, dat het met deze bundel gelukken zal, en anders lukt het nooit. De uitgevers verdienen onze hulde voor deze prachtige uitga ve. De prijs Is, voor deze tijd, zeer laag gesteld. Neemt enzingt! R. A. FLINTERMAN. Einer bleibt zurück, door Oskar Loy. Uitg. J. B. Walter's Uitgeversmaat schappij, Groningen. Prijs f,1,50. Dit boekje is een deeltje van Wolters' Duitse jeugdbiblotheek. Het verhaalt de avonturen van enkele zeelui, die schipbreuk lij den. Bepaald spannend! SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ZUIDERKRUIS 5 van Soerabaja naar Djakarta. VEENDAM 6 te Southampton naar Rotterdam. SALATIGA 6 van Bas rah naar Bombay. GAROET pass. S Ouessant naar Rotterdam. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË INDRAPOERA pass. 5 Kp. Tenez naar Rotterdam. CAMERONLA 4 van Colom bo naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 5 December: BEVERWIJK van Sas van Gent. 6 De cember: SNEFJELD van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 5 December: HOOP OP ZEGEN naar Norköping. CA- NOPUS naar Lissabon. KONINGSDIEP naar Rostock. 6 December: BEVERWIJK naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 5 Decem ber: KEIZERSGRACHT van Rotterdam. RINDA van Londen. HILDA van Lon den. 6 December: BLOMMERSDIJK van Londen. JABA van Londen. Gepasseerd van Antwerpen 5 Decem ber: FLANDRIA naar Le Havre. AR- KELDIJK naar Golf van Mexico. HY DRA naar Amsterdam. AMASIOS FLU- VIUS naar Ipswich. 6 December: LE- CIA naar Middelfarth van Terneuzen. Wat brengt de Radio? Vrijdag 8 December. HILVERSUM I (402 m)KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.10 Hoogmis. 11.30 Voor de zieken. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 6 December medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Bk. Grootb. Obligation Nederland 1948 Dit® 1947 Dito 1937 Dollarlening '47 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum Nederland N.W.S. Spaarcertif. Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult Hand. Bid. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A.K.U, Berghs Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lev. Bros Untl. Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do. 6 cum. pref. wd Wilton Billiton I rubr. Dito II rubr. Dordtscbe Petr. Dito pref. Kou. Olie Dito onder aand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Kendeng Lam boe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Li|n Java China Jap.Hjn Kon. Boot 135# 136# 99# Kon. Paketvrt. Ned. Sch. Unie 119# 121# 97 97 151 152# 97# m 9§l v. Ommeren's Sr. Rott. Lloyd 187# 188 151# 150# 97# 97# Stv. Mij. Ned. 160# 161 97# 97# H.V.A. 114# 115# 97# 97# Java Cult. 60 60 79# 79# N.I.S.U. 95 94 100# Vorstenlanden m 26# 95# 95# Deli Bat. Mfl. tm 111 96# 96# Deli Mij. 104# 104# 44 44# Senembah 94 82 83# Muller Co. 161JJ 161# 150# 149# Amsterd. Bk. 16&/ 166 171 171# Escompto Bk. 41# 41# 316 316 Holl. Bk. Unie 253 252# 112# 112 Cert Javaschc Bk. 85# 125 126# Herstelbk. Pr. 96 96 165 167 Ned. Bk. v. Z. AIr. 201 122 R'damsche Bank 176# 176# 169# mi Surinaamse Bank 174# 70# 146# 146 Twentse Bank 172 213# 219# Am. Smelting 68 304 Anaconda Copp. 38# Bethl. Steel 45# 46# 230 230 Chrysler 71# 72 167 166 General Motor» 96# 98# 150 151# Intern. Nickel 3 Sfc 35# 310 ex. Kennecott 70# 70# 220 .220 Rep. Steel 42 43# 268# 273# Stand. Brands 6 6 278# 284 U.S. Steel 119 122 292# 298 Cities ServL. 83 85# 290 295 North Am. 17 500 500 Cont. Oil 125# 125 Midcont. Oil 49# 50#- 113 114 Philips Oil 74 101# 100# Shell Union 50# 52# 95# Tide Water 34# 35 41 Baltimore 14# 92# Ml«s. K. Texa» 6# 42# 42 New York Centr. 18# m w lui 174 117 Pennsylvania Canadian Pao. (Ingez. mededeling, advert.) Zangbundel voor de Christelijke Gezinnen en Verenigingen Samengesteld door met medewerking van vel# Kerkorganisten en Musici. Omvang 160 bladzijden op prima houtvrij papier en gebonden in fraaie rexine band (afwasbaar) in goud- en groen stempel met stofomslag op artistieke wijze verzorgd door de tekenaar PANDER, Verkrijgbaar bij de boek- en muziekhandel of rechtstreeks te bestellen by de uitgevers GIRO 36000 Lees de beapreking van deze zangbundel in dit nummer van ons dagblad 12.00 Angelus. 12.03 Amusements orkest en solist. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Lunchconcert. 13.45 Voor de vrouw, 14.00 Gev. progr. 14.45 Gram. 15.00 School radio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Regeringsuitzending. 18.10 Gram. 18.18 Katholiek signaal. 18.30 Gram. 18.35 Nieuws. 18.50 Repor tage. 19.30 Reg. uitz. 19.50 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio schaak wedstrijd. 20.06 De gewone man. 20.12 Omroeporkest, 21.05 Bra bants halfuur. 21.35 Gram. 21.50 Hoorspel. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereldschaaktour- nooi 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram. VPRO 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Gram. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Mezzo-so praan en piano. 11.40 Radio- feuilleton. AVRO 12.00 Orgelcon cert. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 Sportpraatjet 13.00 Nieuws. 18.15 Avro-allerlel, 13.20 Licht# muziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Alt en piano. 14.50 Voordracht. 15.10 Kamer orkest. VARA 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Sluiting, 18.00 Nieuws, 18.15 Orgel «n zang. 18.45 „Denk om de bocht". 19.ÖÖ Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. VPRO 19,30 Causerie. 19.50 Be richten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boe kenpraatje. 20.15 Baohconcert 20.35 Causerie. VARA 21.00 Ver- zoekprogr. 21.40 „De Ducdalf", 22.00 Bultenl. weekoverzicht. 22.15 Gram. VPRO 22.40 Cause rie. 22.45 Morgenwijding. VARA 23.00 Nieuws. 23.15 Causerie. 23.3024.00 Gram. zegt LodsfJentje Wie een voorraad Lodaline heelt Ingeslagen, doet maar het wijste, er rustig van te gebruiken. Want dit wonder* wasmiddel is een 100°/0 Nederlands product en dus altijd volop verkrijgbaar. Bovendien zien wij graag de iege (lessen zo gauw mogelijk terug,omdat anders, door dat onnodige hamste ren, de aflevering toch nog in de war zou kunnen raken WIJ onre loge flessen, U Uw statie-geld terug en de taak Is gezond I Fris geurend Rijk schuimend 45 cent per 'Liter MIAUW! Koop uitsluitend een (les met ongeschonden capsule.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3