FILO FOP «KORT PROVINCIENIEUWS en de Alweer een nieuw wetsontwerp» SOCIALE WETGEVING. S Maandag 4 December 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 9 (Vervolg van pag. 2). GOES. St. Nlcolaas en Plet bezochten Handelsavondschool. Een dezer dagen hebben lera- »en en leerlingen van de Handels- Svondschool een verrassing be leid, toen de Sint met znn knecht plotseling tijdens de lesüren ver scheen. Het bleek, dat hij een Strafregister bijgehouden had dat plet mals was, maar na beloofde beterschap gaf hij met royale hand cadeautjes. Twee accordeonisten brachten St. Nlcolaas een welkomst- en een afscheidslied. WAARDE. Jaarfeest Meisjesvereniging. Woensdag vierde de Meisjesver. ^Martha", In samenwerking met de jeugdclub „Van Knop tot Bloem", het Jaarfeest. „Martha" vierde tevens haar 25-jarig be staan. De leiding berustte bij mevr. ds den Boer, die een Bijbel inleiding hield. Verschillende toneelstukjes wer den door belde verenigingen op gevoerd. „Hoe 't vroeger was en thans" was een beeld, waaruit bleek, dat men thans meer aan spel en ont wikkeling doet dan voorheen. Ds den Boer ging voor ln dank gebed. KORTGENE. Afd. E.H.B.O. opgericht. Vanwege de Nederl. Vereniging „E.H.B.O." werd Donderdagavond ln de Stadswijnkelder een propa- fanda-avond georganiseerd. De elangstelling hiervoor was vrij matig. Burgemeester Schuit opende de bijeenkomst. Daarna werden enige aardige films ver toond. Een 12-tal leden meldde zich als lid aan. Er werd een voorlopig comité opgericht, dat voorbereidingen zal treffen voor de oprichting van een plaatselijke afdeling. In het comité hebben zitting: Mevr. J. KoomanKesse- laar, de heer P. G. van den Bosse en de heer J. Quist. KRABBENDIJKE. Buurtvereniging vergaderde. Deze week vergaderde de buurtvereniging „Dorpsstraat" bij de heer Sinko. Besloten werd de naam der vereniging te verande ren in „Door Eendracht sterk". Bij voldoende deelname zal een reis naar het buitenland worden gemaakt, terwijl op 31 Januari een feestavond zal worden gege ven. RILLAND. Uitvoering muziekgezelschap. Donderdagavond werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een uitvoering gegeven door het muziekgezelschap „Rillandia" in samenwerking met de toneelclub „Onderlinge Vriendschap" uit Bath. Er was veel belangstelling. De muzieknummers werden keurig uitgevoerd en het toneel stuk „Zwarte Willem" werd goed gespeeld. Pink gebroken. Een drie-jarig dochtertje van de landbouwer Boot had Vrijdag morgen het ongeluk tijdens het dichtslaan van een deur met een pink daartussen te geraken. Dit kwam zo hevig aan, dat de ont boden geneesheer het nodig acht te, de kleine naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom te vervoeren. Het pinkje was gespleten en gebroken. Nadat het gezet was, kon de kleine mee naar huis. VROUWENPOLDER. Ouderavond. Donderdagavond hield de Chr. School haar ouderavond. De voorzitter, de heer J. Janse, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hierna leverde het Hoofd der school, de heer M. Wolf, een referaat over „Belang rijke veranderingen in ons school leven". N.a.v. dit referaat werden enige vragen gesteld, die duidelijk beantwoord en toegelicht werden, vooral over het 8ste leerjaar werd uitvoerig gesproken. Onderwijzer Verhoef leverde 'n bijdrage uit het schoolleven „De Claxon", waaruit bleek, dat er takt en liefde nodig is om kinde ren op te voeden. De heer M. Wolf sloot met dankgebed deze samenkomst, waarna er gelegenheid was, het werk der leerlingen te bezichtigen waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Algemeen was men zeer tevreden over hetgeen door de kinderen gepresteerd wordt, vooral op handwerkgebied. Vandaar dat de woorden van dank aan het onderwijzend personeel op hun plaats waren. WESTKAPELLE. Opbrengst bazar. De opbrengst van de bazar voor de nieuwe Ned. Herv. Kerk was f 5500. Het geld van de stand van de Herv. Vrouwenver. is hierbij niet inbegrepen, daar zij zelf iets kopen wil voor de nieuwe kerk. AAGTEKERKE. Feestavond. Woensdag werd in de Diaconie school een feestavond gegeven door de C.M.V. en de C.J.M.V. Na opening door ds Theunissen, werd door de leden der Meisjes vereniging het stuk „De M.V." opgevoerd. Hierbij werd op keu rige wijze het werk van de Meis jesvereniging getoond. Daarna werden door de CJMV enkele kluchten opgevoerd. Na de pauze, waarin een ver loting werd gehouden, werd het blijspel „De Poets van Akkerlust" opgevoerd. Dit stuk werd ver dienstelijk gespeeld. Jammer is het dat er altijd nog verschil lende bezoekers anderen tot last zijn. Ondanks het ongunstige weer was er veel belangstelling. Met het zingen van het Volkslied werd de avond besloten. AXEL. Viering 30-jarig bestaan C.J.M.V. en C.J.C. In „Het Centrum", waar geen plaats onbezet was, vierden de C.J.M.V. „Waakt en Bidt" en de Chr. Jongensclub „Gideon" hun 0-jarig bestaan. Rjng O. Z. C.JÏM.V., de De voorzitter van de Vlaanderen van het C. heer J L. Hamelink uit Terneu- zen, hield een uitvoerige herden kingsrede, waarin hjj aan het slot opwekte tot trouw aan het chris telijk Jeugdwerk. Da P. J. Pennlngs, Ned. Herv. predikant, beklemtoonde de nood zaak, dat meer ouderen hun schouder» onder dit werk zetten. De voorzitter der C.J.C. „Gide on", de heer Joh. Huijssen, wees erop, dat het ledental nog belang rijk groter kon zijn en vroeg daar toe ook de medewerking van de ouders. Hjj bracht financieel ver slag uit van de Jongensclub. De heer Vlnke gaf een financieel Jaarverslag van de C.J.M.V. Ter onderbreking was er accor- deonmuziek en declamatie. Na de pauze voerde de Temeu- zense C.J.M.V. ten tonele het blij spel ln drie bedrijven: „De Poets van Akkerlust". Met het zingen van het Bonds lied en dankgebed door de heer Hujjssen werd deze avond geslo ten. RENESSE. Geslaagde uitvoering van V.Z.O.S. De zangvereniging „V.Z.O.S." hield Donderdagavond haar Jaar lijkse uitvoering ln de zaal van hotel „Het Wapen van Zeeland". In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer M. L. de Fel- ter bijzonder welkom tot de ere voorzitter, oud-burgemeester W. H. Scholder en diens echtgenote, en burgemeester mr J. F. Lun- slngh-Tonkes en echtgenote. HQ gewaagde van de vele moei lijkheden waarmee de vereniging te kampen heeft o.m. door de nog niet vervulde directeurs-vacature. Ondanks deze moeilijkheden is er energiek doorgezet. Zo werd het mogelijk, dank zij de bereidwillig heid van mej. B. van Wlngen, dit concert te geven. Er werd een keurig programma uitgevoerd, o.m. het dubbelkwar- tet van L. van Beethoven „Vaar wel, o gouden zonne!" en „In donk'ren nacht" van Joh. Brahms. Na opvoering van het toneel stuk „Moeder" werd gezongen een duet van F. Mendelssohn- Bartholdy en „Koningskindje's wiegelied", dubbel kwartet van A. Swiers, ingestudeerd en gediri geerd door mej. B. van Wingen. Namens de aanwezigen dankte de heer W. H. Scholder voor het gebodene. Voor mej. v. Wingen had hij een speciaal woord. De voorzitter van 't gezelschap sprak een slotwoord en bood mej. van Wingen namens de vereni ging bloemen aan. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beerta, dr G. J. Woldinga te Uitwijk; te Didam, W. P. J. Wesseldijk, cand, te Zeist. Bedankt voor Hedel, H. G. Abma te Rotterdam-Delfsha- ven. Geref. Kerken. Bedankt voor Pemis, A. Ade- ma te Hoogeveen. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Aalten-Does- burg-Doetinchem-Winterswijk, J. van Popta te Mussel. Oud-Geref. Gemeente. Beroepen te Utrecht, Joh. v. d. Poel te Giessendam. Beroepbaars telling. In de Ned. Herv. Kerk stel len zich beroepbaar A. J. Hen driks, cand. te „Berkenzand" te Maarn, W. A. Kalkman, cand. te Amsterdam. Dr Goslinga naar Celebes. Van Schiphol vertrok naar Djakarta op doorreis naar Cele bes, dr J. J. J. Goslinga, zendings arts, zoon van de bekende emeri tus predikant, dr Goslinga te Utrecht. Deze dokter is naar zijn post teruggekeerd na een drie jarig studieverlof in Nederland, in welke tijd hij zich bekwaamde in de chirurgie. Dr Goslinga is naar zijn post teruggekeerd met ach terlating van vrouw en 8 kinde ren, terwijl alle adviezen vanuit Celehes tot inhoud hadden: Wacht eerst de uitslag van de Iriaan- kwestie af alvorens terug te ke ren. Hij verklaarde echter, dat hü ontrouw zou zijn aan zijn roeping, wanneer hij niet alle pogingen in het werk stelde om zo spoedig mogelijk de Toradja-bevolking op Midden-Celebes, die momenteel geheel zonder arts verkeert, te hulp te komen. Hij hoopt vanuit Makassar te kunnen doorreizen naar het arbeidsterrein van de Geref. Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk, om zijn plaats als Directeur-Geneesheer van het Zendingsziekenhuis te Rante Pao weer in te nemen. Ds D. J. van Dijk naar Nederland terug. Van ds D. J. van Dijk, Zendings- predikant, geëvacueerd uit Rante Pao naar Makassar, kwam bericht binnen, dat hij, daar het hem nog steeds niet mogelijk is naar zijn Zendingspost terug te keren, be sloten heeft, gezien de minder gunstige politieke ontwikkeling en met het oog op zijn gezin in Nederland, per „Willem Ruys" in December naar Nederland terug te keren. (Ingez. mededeling advert.) DIT MERK UW GARANTIEI Tengevolge van verschillende heersende kinderziekten, w.o. veel mazelen, is m.i.v. Donderdag j.l. de Chr. Kleuterschool te Zierik- zeo gesloten. De Simavi-collecte te Krabben- dijke heeft opgebracht f 266,11. De heer A. Geelhoed, onder wijzer aan de o.l. school te Kort- gene, is m.i.v. 1 Febr. 1951 als zodanig benoemd aan de o.l.s. te 0. en W. Souburg. In de Geref. Kerk te Zaamslag werden gekozen tot ouderling de heren D. P. Bareman, W. Faas, C. P. de Putter en J. C. Verschel ling en tot diakenen de heren C. Roose en A. Scheele-Dees. De vier gemachtigden voor het kiescollege der Ned, Herv. Kerk te Krabbendjjke werden allen herstemd, en wel J. Nagelkerke, Jac. Traas, J. Bruggeman en A. 1. van Overbeeke. V eilingsberichten KAPELLE-BIEZELINGE. Vei ling van 1 Dec. Kleine veiling Appels: Goudreinetten 1141; Jo nathan 1641; Cox's Orange Pippin 2752; Sterappel 733; Princesse Noble 1121; Campag- nezoet 1926; Tuinzoet 2642; Zoete Ermgaard 19—44; Zure Bellefleur 820. Peren; Saint Remy 2536; Gieser Wildeman 2049; Pondspeer 1723; Win- terlouwtjes 37; Kleipeer 2539; Conférence 2733; Comtesse de Paris 1841. Groenten Spruit- kool 3337; Savoije kool 1012; Rode kool 6—12; Prei 8—13; Wit lof 2937; Koolrapen 5; Breek- peen 5%6; Andijvie 12; Was- peen 8; Druiven 1.141.15. alles per kg; Noten 1; Bloemkool 914 37; Knolselderij 17, alles per stuks. BERGEN OP ZOOM. Groente en fruitveiling. Spruiten AI 0.28 —0.46; idem BI 0.12—0.18; Rode kool 0.05—0.10; Witte kool 0.04— 0.07; Savoije kool 0.050.06; Breekpeen 0.030.05; Waspeen 0.10—0.16; Kroten 0.04—0.07; Nero AI 0.20—0.37; idem AH 0.06 0.10; Andijvie 0.150.28; Bloemkool AA 0.400.55; idem AI 0.30—0.38; idem BI 0.16—0.23; Witlof 0.26—0.48; Uien 0.05— 0.08; Boerenkool 0.04—0.06; Prei 0.08—0.09. Directeur Chr. Normaalschool te Makale met pensioen. Van de heer J. Tanis, directeur van de Chr. Normaalschool te Makale, ontving het hoofdbestuur van de Geref. Zendingsbond be richt, dat hij pensioen heeft aan gevraagd ,en aanstalten maakt om, na meer dan 20-jarige dienst, naar Nederland te repatriëren, De heer Tanis was één van de drie Hollandse Zendingsarbeiders, die bij de algehele evacuatie in Juni van dit jaar op zijn post stand hield. 89. Hoe meer Filo de ruïne van Torenburgh naderde, hoe be hoedzamer hij voortging. Hij zorgde dat hij de handlanger van de klokkendief steeds in het oog hield; verbeeld je dat hij eens wakker werd! De domme man was zeker erg moe van al de in spanning bij het achtervolgen van Filo Fop, want hij bleef rustig doordutten, met zijn hoofd tegen een oude boom geleund, die vlak naast de buitenmuur van het kasteel stond. Filo was nu al heel dichtbij. „Aha! Daar zie ik een deur", dacht hij, „en Ik geloof dat ze op 'n kier staat. Dat komt mooi uit!" Op zijn tenen sloop hij ver der. Gelukkig bleef de man rustig slapen en Filo Fop bereikte veilig de deur. Nu kon de handlanger hem niet meer zien en stilletjes zocht hij zijn weg naar de klokkenkamer. Toen hij daar kwam begon hij dadelijk te zoeken naar de klok van de waard. Hij kon haar niet zo gauw ontdekken, maar even later merkte hij, dat er een nevenvertrek was en détér vond hij het fraaie uurwerk! Het hing aan de muur, naast de klok van boer Akker mans. Er was verder ook nog een grote, staande klok in deze kamer. „Ik geloof, dat ik het begrijp", dacht hij, „in deze kamer zit de dief of zijn handlanger elke nacht te luisteren naar de klokken die hij pas gestolen heeft. Elke klok moet hij natuuriyk drie keer beluisteren en met deze klok hier is hij nog bezig, die heeft ie nog geen drie nachten in huis. Nu 'ns even uitrekenen: het is twee nachten geleden, dat ik in de herberg in Blijdebuurt sliep en dat ik deze klok dertien slagen hoorde geven. In de afgelopen nacht heeft zij dus gewoon twaalf geslagen en dat zal ze in de nu komende nacht ook doen. Maar morgennacht!Dan zal ze weer dertien keer slaan! Dan mogen die kerels haar in ieder geval niet meer in hun bezit hebben! Ik moet zien dat ik Oef!! Wat hoor ik?! Stemmen?!" Extra kerkdienst. Kruiningen i Geref. Gemeente: Woensdag 7 uur ds van den Berg, Utrecht. Leestafel ln Dienst van Diana, door J. Craandijk. Uitg. N.V. v.h. Fa. MJ. van der Loef, Enschede. (Prijs f6.) De schrijver verhaalt in dit boek van allerlei ervaringen, die hij gedurende vele jaren op de jacht in Nederland en ook ver daarbuiten, o.a. in Rusland, Hon garije en Oostenrijk opdeed. Des kundig en smakelijk weet hij te vertellen van jachtpartijen op vrijwel alle soorten wild. De schrijver paart kennis van en liefde voor de natuur en het wild met een ware hartstocht voor de jacht. Hij beschrijft hoe hij, ondanks koude, sneeuw, re gen, wind en hitte, urenlang op de loer lag om eindelijk de kans te krijgen een stuk wild te schieten. De heer Craandijk beoefent de jacht enkel om de jacht, de sport, Eik bijoogmerk is hem blijkbaar vreemd. Daarom zullen de jagers zijn boek waarschijnlijk bijzonder appreciëren, terwijl niet-jagers het misschien na een korte ken nismaking met een zucht terzijde zullen leggen. Rode Kruiskalender. Van het Nederlandse Rode Kruis ontvin gen wij de Rode Kruiskalender voor 1951. Het is een tweemaan delijkse kalender met 6 fraaie, in koperdiepdruk uitgevoerde repro ducties van portretten van leden van ons Vorstenhuis. Gezien het sympathieke doel van het Rode Kruis van harte aanbevolen. Prijs f 1.90. De kraan, waaruit de nieuwe wetsontwerpen vloeten, is opnieuw opengedraaid. In aansluiting op het vorig artikel verdient 't wets ontwerp tot uitbreiding van de toepassing van het Ziekenfondsen- besluit onze aandacht. Dit Besluit is een doorn in het oog van de tegenwoordige minister van Soci ale Zaken. Dat was het ook bij zijn ambtsvoorganger, zo lezen wij ln de Memorie van Toelich ting. Er moet noodzakelijk een wet komen, waarin het gehele ziekenfondswezen wordt geregeld. In afwachting daarvan verschijnt dit aanvulllngs-noodwetje. Zo mag men dit wel noemen, want uiterlijk 15 Februari 1953 moet het buiten werking treden. Waar gaat het om in dit nieu we ontwerp? In het kort gezegd: om de steeds groeiende tekorten van de vrijwillige ziekenfondsverzekering te doen verminderen. Hoe wil men dit bereiken? Door vrij grote groepen van personen, waarvoor dit technisch en juridisch mogelijk is, onder de verplichte verzekering te bren gen. Zowel de Ziekenfondsraad als de Stichting van de Arbeid zijn hier sterk voor. Indonesië is bereid tot compromis inzake Nieuw-Guinea. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr Moh. Roem, heeft te Londen medege deeld, dat zijn land aanspraak maakte op WestheUjk Nieuw- Guinea, doch geen belang stelde in 't Oostelijk deel van dit eiland of in Brits Noord-Bomeo. Hij merkte op, dat een compro mis de oplossing zou kunnen zijn van de vraagstukken, waartegen over Nederland en Indonesië ge steld staan. De heer Roem deelde mede, dat de conferentie in Den Haag „een kwartier of een week" zou kun nen duren. Hij was van mening, dat men een oplossing zou kun nen vinden. Op de vraag of beide partijen nog onvermurwbaar waren of dat Indonesië bereid was tot een com promis, antwoordde de minister: „wanneer men naar een conferen tie gaat, moet men altijd bereid zijn het eens te worden. Zonder vergelijk zal er in het geheel geen oplossing zijn. De oplossing van de Indonesische kwestie zelf was een compromis en dat was een veel belangrijker vraagstuk dan de kwestie Nieuw-Guinea", zo voegde hij hieraan toe. Minister Roem zei nog, dat er in het geheel geen sprake van was, dat de V. S, een militaire basis in Indonesië wordt toegestaan. Alleen de Ne derlanders hebben een militaire missie. In Indonesische kringen te Lon den gaf men uitdrukking aan de vrees, dat de conferentie in Den Haag zou kunnen eindigen in een impasse. Er bestaat een mening, volgens welke men wat Westelijk Nieuw-Guinea betreft ten hoogste kan hopen op een souvereiniteits- overdracht door de Nederlanders na een periode, van bijvoorbeeld tien jaar. In het Ziekenfondsenbeslult geldt als algemene regel, dat de verzekerden Ingevolge de Ziekte wet daarmee ook hun verplichte ziekenfondsverzekering binnenha len. In het hier besproken wets ontwerp gaat ook deze algemene regel voorop. Voorts worden dan gelijkgesteld met verzekerden in gevolge. de Ziektewet, zeevaren den, ln dienst van ondernemingen, militaire dienstplichtigen die kost winner zijn, zij die uitkering of wachtgeld genieten bij werkloos heid, de ouden van dagen die een uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening genieten, de ouderdoms-, Invaliditeits-, we duwe- en wezenrentetrekkers inge volge de Invaliditeitswet, indien deze een rente ontvangen van ten minste f 125 per jaar, GOES. St Nlcolaas bjj de kleuters. Zaterdagmiddag heeft St Nico- laas een bezoek gebracht aan de kleuters van de Openb. kleuter school alhier. In de Prins van Oranje, waar dit feest plaats vond, werd de goed-heilig man door de kinderen en hun ouders met gezang verwelkomd. De kleu ters zongen voorts nog enkele liedjes en voerden ook nog enkele spelletjes op. Het hoogtepunt was de opvoering van het spel „Asse poester". Er werd duchtig met pepernoten gestrooid waarna tot slot de Sint cadeautjes uitreikte aan de directrice mej. Dekker en haar helpsters. Voorts kregen de beide schooltjes een prachtig stuk speelgoed, terwijl er ook voor de kleuters elk een geschenk was. Straatverzakking. Zondagochtend zagen enkele be woners van het Rimmelandplein, da-t plotseling een gedeelte van 't plaveisel in de diepte verdween en een gat ontstaan was waarin een volwassen persoon rechtop in kon staan. De overvloedige regen van de laatste weken is oorzaak geweest van deze verzakking. Door een scheur in het riool is nX in de loop der dagen het zand wegge spoeld en door het buizennet weg gevoerd. Hoe lang dit proces heeft geduurd is niet bekend, doch het mag wel een geluk ge noemd worden dat zich niemand boven het gat bevond tijdens de verzakking. Door gemeentewer ken is de gevaarlijke plaats on middellijk afgezet de rentetrekkers krachtens de Ongevallenwetten, indien de rente berekend is naar een verloren ge schiktheid tot werken van 50 pet. of meer, de exdienstplichtigen van land en zeemacht, die invaliditeitspen sioen genieten, en dan de slag om de arm; door ons bij algemene maatregel van bestuur aan te wijzen groepen van personen. En nu de geldelijke gevolgen van deze voorgestelde maatregel. De ziekengeldtrekkers, de zee varenden en de Ongevallenrente trekkers krijgen een premievrije verzekering. Dit was trouwens voor de ziekengeldtrekkers thans ook het geval. Verder ligt het in de bedoeling om voor andere groepen de premie te heffen aan de bron, door mid del van Inhoudingen op de uitke ringen. Dit wordt b.v. zo bij de grote groep, die een uitkering uit de noodwet Drees ontvangen. Er wordt op aangestuurd, dat dit m.i.v. 1 Januari a.s. kan geschie den. Voor de wachtgeldtrekkers wordt eenzelfde regeling voorge steld. Ook de rentetrekkers ingevolge de Invaliditeitswet zullen onder die regeling vallen. De uitvoe ringsorganen, die de uitkeringen doen, moeten deze ingehouden be dragen doen storten in de grote ziekenfondspot. De voorgestelde regeling in dit ontwerp vervat, zal leiden tot een aanzienlijke vermindering van het aantal vrijwillig verzekerden en daardoor ook tot een aanzienlijke vermindering van het tekort, zon der dat tekort gedaan wordt aan de gewenste geneeskundige ver zorging van personen, die daar krachtens hun maatschappelijke positie blijvend behoefte aan heb ben. Wat brengt de Radio? Het internationale schaak- toumooi te Amsterdam. Na de 16e ronde luidt de stand in het internationale schaaktour- nooi te Amsterdam: 1. Najdorf 13 punten; 2. en 3. Stahlberg en Reshevsky 12 pun ten; 4. Gligorio 10% punten; 5. Euwe 10 punten; 6. en 7. Rosso- lino en Pirc 9% punten; 8. en 9. Filnik en Trifuroie 8% punten; 10. O'Kelly 8 punten; 11. Donner 7% punten 1 afgebr partij; 12. Toltys 6% punten; 14. v. d. Berg 6 punten 1 afgebr. partij; 15. Gudmundson 6 punten; 16. en 17. Van Scheltinga en Kottnauer 5 punten 1 afgebr. partij; 18. Szabados 4% punten 1 afgebr. partij; 19. Golombek 4% punten; 20. Kramer 4 punten 1 afgebr. partij. Zendingspredikanten bljjven in Makassar. Van de naar Makassar geëva cueerde Zendingspredikanten ds A. P. v. d. Kooy en ds P. van Wa keren, kwam bericht binnen, dat ze besloten hebben, ondanks de uittocht van meer dan 900 Neder landers uit Makassar, daar te blij ven en alle pogingen in het werk te stellen naar de Toradjalanden terug te keren. Ze verzochten in overleg met de Zendingsdeputaten van de Chr. Geref. Kerk, over te gaan tot het benoemen van een docent voor de theologische op leiding van Inheemse predikanten, welke zeer urgent wordt geacht. Dinsdag 5 December 1950. HILVERSUM I (402 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Lich te muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13,00 Nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Het Metro- pole-orkest. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.50 Gram. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Programma over de Marshall hulp. 18.29 Bariton en piano. 18.45 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actu aliteiten. 19.23 Kinderkoor. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-schaakwedstrijd NoorwegenNederland. 20.06 De gewone man. 20.12 Gev. progr. 21.03 Amusementsorkest. 21.30 Surprise. 21.35 Cabaret. 22.30 Uitslag prijsvraag kinderpostze- zegels. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). AV RO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. 9.30 Amusementsmuziek. 10.30 Voor de huisvrouw. 10.35 Voor de kinderen. 11.00 Plano voordracht. 11,30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.80 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor 't platteland. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro allerlei. 18.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Instrument, kwartet. 14.00 Voor de huisvrouw 14.30 Gram. 15.30 „Onze Ameri kaanse buren." 15.45 Voor de kinderen. 16.30 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.80 Promenade-orkest. 19.00 Paris vous parle". 19.05 Kinderkoor, 19.20 Lichte muziek. 19.45 Groe ten van militairen uit Indonesië, 20.00 Nieuws. 20.05 Radio schaak wedstrijd NoorwegenNeder land. 20.06 Uitslag luisterwed strijd. 20.15 Gev. progr. 21.30 Gram. 21.45 „De antwoord-man" 22.00 Gram. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 28.15 24.00 Gram. Burgerlijke Stand Nagekomen Advertentie Gisteren dreigde een nieuwe uitbarsting van de Etna. De nieuwe lavastroom, die naar schatting een snelheid heeft van 5 km per uur, bedreigt geen be woonde of bebouwde gebieden. Hierdoor vervullen wij de treurige plicht U er kennis van te geven, dat hedennacht zacht en kalm na een lang durig smartelijk lijden van ons is heengegaan onze innig geliefde Echtgenote, Moeder-, Behuwd- en Groot moeder ELISABETH MAAS, In de ouderdom van 76 jaar. Kapelle: F. VAN WEL. Terneuzen: J P. VAN WEL. J. S. VAN WEL— STRAUB. LIES. INY. JANNY. Kapelle: L. VAN WEL. A. VAN WEL DE SCHIPPER. FRANSJE. Kapelle, 2 Deo. 1950. Heden behaagde het de Heere van onze zijde te mijnen huizweg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgroot- en Betovergrootmoeder ELIZABETH DE SMIDT, Wed. van I. Catsman, eerder Wed. van M. Vcrschiere in de gezegende ouder dom van 93 jaar. Wed. L. DE KLERK— VERSCHIERE Middelburg: J. BROERSE— VERSCHIERE. C. BROERSE. Soestdijk: L. CATSMAN. W. CATSMAN— OOSTHOEK. Nieuwland: M. MOENS— CATSMAN. A. MOENS. Klein en Achterklein- kleinkinderen. Middelburg, 2 Dec. 1950 Jodengang 10. KRUININGEN. Geboren: Ma ria L„ d. v. W. Duvekot en I.. Traas. Ondertrouwd: A. C. Vroegop, 27 j. en J. J. H. Blaauwkamer, 26 j. 's-HEER ABTSKERKE. Gebo ren: Kaatje E„ d. v. J. Tolhoek en J. Lokerse. Ondertrouwd: M. P. Messer, 59 j. te Rotterdam en C. Hoogeste- ger, 50 j. Overleden: F. de Roo, echtge noot van A. S. Nieuwenhuijse. HOEDEKENSKERKE. Gebo- ten: Jacob, z. v. P. Lucasse en C. Lukasse. GRIJPSKERKE. Geboren: Tan netje, d. v. L. Franoke en J. de Wolf. Aaltje, d. v. J. Boogaard en J. Dingemanse. Ondertrouwd: D. Lorier, 19 j.t te Middelburg en M. Geschlere, 20 j. Overleden: J. Janse, 81 j., wed. v. A. Maljaars. OOST EN WEST SOUBURG. Geboren: Johanna P. S„ d. v. J, van Eijkeren en S. Lobbezoo. Cor nells, z. v. J, C. Kraaij en J. E. van Hussen. Margaretha J., d. v. A. Marcus en F. C, van Sabben. Jacobus P., z. v. A. W. Molhoek en A. K. Schout. Ondertrouwd: P, A. Reuck, 24 j. en J. M. van Schalk, 20 j. Gehuwd: W. J. Ooms, 23 j. en J. Vader, 23 j. Overleden: S. van der Poel, 50 j„ echtg. v. G. P. Kaat. A. W. Vos, 72 j„ wed. v. J. K. Kense WISSENKERKE. Geboren: Ja- comina E. L., d. v. W. P. Ver hulst en L. K. Verburg. Cornells G„ z. v. A. D. Bakker en J. B. de Kam. Janna C., d, v. B. V. Gouds waard en T. de Bruine. Adriaan, z. v. M. G. de Rijder en M. van Goudswaard. Ondertrouwd: J. Vermeule, 30 J. en M. Stouthamer, 27 j. A. A,, Tanis, 25 J. en M. S. de Haze, 20 jaar. Gehuwd: M. de Regt, 23 j. te Kortgene en A Ml Hoek van Dy ke, 19 J. A. J. Bosselaar, 32 j. en C. Vermeule, 22 J. Overleden: L. C. Breas, 91 1., wedr v. C. de Visser. Te Goes: A. de Lange, 57 J., echtg. van O. Goudswaard, ZIERIKZEE. Geboren: Nloo- laas, z. v. N. Krijger en O. S. de Moor. Maria W„ d. v. A. J, Gllijamse en E. B. M. Stahl. Maat je, d. v. P. M. Nuijens en J. A. Vane. Marinus J., z. v, P. de Graaf en P. J, J. Dekker. Triest A„ z. v. J. Z. Meerdink en M. de Jonge. Gehuwd: D. Viergever, 52 j, en M. N. de Jonge, 49 J, J. van der Wekken, 20 j. en L. den Boer, 19 jaar. Overleden: J. Pleters, 00 1., echtg. v. G. Poldermans. G. J. B. van den Berge, 74 j., echtg. van A. L. Stoutjesdijk. P. J. Fondse, 74 j., schtg. V. G. H. F. van Laar. BURGH. Overleden: J. M. Da lebout, 82 j., wedn. v. N. Smalle- gange. TERNEUZEN, Geboren: Men tha C., d. v. H. H. Koets en M, C. van der By. Anita A., d. v. P. H. M. van der Putten en A. W. Elve. Cornells T., z. v. C. T. Vink en T. L. Soeters. Frans J„ z. v. F. J. Visser en J. N. Verloop. Le- vinus R., z. v. G. A. Dees en O. M. van Cadsand. Abraham, v. V. M. de Feijter en W. Dekker. Gehuwd: C. P. Boon, 27 j. en J. S. Leunis. J. Riské, 26 J. te Hulst en P. L. Hoomaert, 26 J. P. P. Mielen, 25 j. en M. E. den Dikken, 23 j. Overleden: A. A. van Lujjk, 84 j., ongeh. OOSTBURG. Geboren: Rita M. L. J., d. v. R. P. van.Daele en A. L. M. Lanckriet. Pleter J„ z. v. L. Willems en K. J. S. Wage. Antje A. S„ d. v, H. Hoornweg en D. van der Veen. Wilhelmlna H., d. v. J. Lujjks en M. J. de Winter te Rotterdam. Pieternella A. W„ d. v. M. J. Schaalje en A. Bauer. Johan G., z. v. A. P. Mer- relaar en A. W. D. van Florestein. Jacobus R„ z. v. I. de Meij en K. den Dekker. Roger M. J., z. v. P. C. L. Boonman en M. S. Steij- aert. Gehuwd: J. de Klerk, 27 j. en E. R. S. Hontelez, 24 j. Overleden :J. J. van de Vijver, 89 j„ wed. van C. J. Krieger. P. J. Freniouw, 61 j„ echtg. van L. Verplanke. P. Eversdijk, 87 j„ wed. van J. Mertens. P. Daansen, 66 j„ echtg. van W. P. Jansen. S. Mullaert, 87 j., wed. van C. L. Pijnckels. A. Bogaert, 86 j„ wed. van S. A. Sijnesael. Door het Architectenbureau ir Rothuizen en ir 't Hooft te Goes, is de bouw van een burgerwoon huis voor de heer Wiete te Ril- land-Bath opgedragen aan de fa. Joh. Benou Zn., aannemer te Krabbendijke.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3