3rovinci§j^//« FILO FOP en de NOTEERT 0 ETEN? De middenstand bouwt op Vrijdag 1 December 1930 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 5 Bach-herdenking te Middelburg In da Middelburgs» Concert en Gehoorzaal waren Donder dagavond velen aanwezig bij het concert, dat gegeven werd door de Vereniging voor Instrumen tale Muziek en de Kon. Zang vereniging „Tot Oefening en Uitspanning". Tot onze spijt moeten wij constateren, dat dit eoucert niet geheel het stijlvolle cachet heeft gekregen, dat bij een herdenking van Joh. Seb. Bach zeker een eerste vereiste was. Na een wat stroef begin van de Suite in g moll, waar van het menuet en het capricio het meest bekoorden, volgde wel het hoogtepunt van de avond: het Concert in d moll voor pia no en strijkorkest. De solist was mr J. A. Abbing uit Middelburg. Met stijgend^ bewondering heb ben wij geluisterd naar zijn spel, dat een soepelheid had alsof hij hele dagen niet anders deed dan concerten geven. Het daverend applaus en de bloemenhulde waren dan ook ten volle ver diend. Het tweede gedeelte van het concert werd geopend met de cantate,voor koor, soli, strijk orkest, orgel en piano „Sehet welch eine Liebe". Vooral het openingskoor was hierin erg on zuiver, terwijl een der tenoren hinderlijk domineerde. Solisten waren de sopraan Louise Dentz, de alt mevr. PeeckBoeke en Betsy BonthuisDhont, viool. De sopraansoliste was aanvanke lijk wat ruw maar herstelde zich later; zij bleek een groot vo lume te bezitten. Mevr. Peeck heeft een mooie altstem en had in de aria's en recitatieven een zware taak te vervullen, die zij behoorlijk volbracht. Vooral de aria met de prachtige tegen- melodie op de viool door Betsy Bonthuis en de pianobegeleiding van de heer A. C. Blokpoel ont roerde. Drie prachtige „Geist- liche Liedern" voor sopraan solo met orgelbegeleiding volg den. Hierin was Louise Dentz wel op haar best. Jammer was, dat de organist, de heer Th. C. Ferwerda, zo'n eigenaardige registerkeuze had, dat wij bijna van mening waren naar een bioscooporgel te luisteren. Met de cantate „Nehm was Dein ist", die heter voldeed als de eerste, werd dit concert be sloten. Het geheel werd met vaste hand gedirigeerd door Joh. H. Caro. De sopraan en alt kregen bloemen. Geme'enteraad van Bruinisse keurde begroting 1951 goed. In de Woensdagavond gehou den raadsvergadering werd de begroting voor 1951 goedgekeurd In ontvangst en uitgaaf van de gewone dienst f 107.083.17 met een post van f 3345 onvoorzien. Het was slechts mogelijk de be groting sluitend te maken door daarop een buitengewone uitke ring te ramen uit het gemeente fonds van f 30.485,43. Onder uit- faven is opgenomen een post van 26.000 voor sociaal-economische hulp aan kleine zelfstandigen. Ge dacht is hierbij aan de mossel kwekers die door het optreden van de mosselparasiet zijn gedu peerd. De „Blltar" naar Indonesië en Nieuw-Guinea. Zondagmiddag a.s. zullen onge veer 40 passagiers met bestem ming Indonesië en Nieuw-Guinea met de „Blitar" vertrekken. Bij hen bevinden zich twee zendings predikanten, n.l. ds J. G. Agema, uitgezonden door de Geref. Ker ken (art. 31 K.O.) naar West- Borneo en ds H. L. Beck, die voor het zendingsbureau te Oegst- geest naar Nieuw-Guinea gaat. V eilingsberichten MIDDELBURG. Eierveiling van 30 Nov.: Sortering I voor pluimveehouders f2,53 per kg. Vuilschaligen 2 cent minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks: f22 klasse 0; f21 kl. I; f20 gl. II; f 19 kl. III; f 18 kl. IV; f 17 kl. V; f 16 kl. VI; f 15 kl. VII. GOES. Veiling van 30 Nov Peren voor export: Comtesse de Paris 4145, Gieser Wilde man 4245, St. Remy 3132, Kleiperen 3133, Cox Oranje Pippin (verpakt) 5373, alles per 100 kg. Gewone veiling: Goudreinet- ten 1332, Jonathan 1431, Zure Bellefleur 826, Comtesse de Paris 1538, Gieser Wilde man 2142, St. Remy 1827, Kleiperen 1328, Blauwe Drui ven 109110, alles per 100 kg. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 29 Nov. Rode kool 810, witte kool 06, Savoye kool 5 7, Kroten 69, Andijvie 12 24, Bloemkool AA 40—52, idem A I 30—38, idem B I 12—20, Witlof 3052, Bospeen 1215, Breekpeen 36, Spruiten A I 80—47, idem B I 12—24. VEERE. -Vismijn van 30 Nov. 728 kg. exportgarnalen 1.67 2.32, 322 kg. schar 0.43—0.56, 90 kg- bot 0.51—0.58, 57 kg. wijting 0.44—0.46, 1 kg. zalm 1.51, 3 kg. rog 0.30. Nagekomen Advertentie Heden overleed, na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom JOH. MOL Pzn, In de ouderdom van 78 jaar en 7 maanden. Ut aller naam: 7ed. VERSLUIS. Baarland, 30 Nov. 1950 Kerkconcert te Kapelle. De kerkconcerten, die in dit seizoen te Kapelle zijn gegeven, werden Woensdagavond beslo ten met een uitvoering, waar aan medewerkten het Zuid-Be- velands Dameskoor, dirigent Jac. H. Tamminga en het Ka- pels Mannenkoor, dirigent Gom- mert de Kok, terwijl beide diri genten het instrumentaal ge deelte van het programma ver zorgden met o.a. Adagio uit het Vioolconcert van Tartini, varia ties in Fuga over een thema van Purcel en 6e orgelsonate van Mendelssohn. Het Dameskoor zong o.a.: Laudate pueri van Mendelssohn en drie liederen van Purcell, waaronder het ka rakteristieke „Sound the trum pet". Het mannenkoor, dat in een nis stond opgesteld, zong met overgave een viertal kora len, die mede door de goede ac- coustiek van het kerkgebouw goed tot hun recht kwamen. Dat deze concerten door het publiek op prijs worden gesteld bleek ook weer nu. De opkomst was, ondanks het barslechte weer, zeer bevredigend. Naar wij vernemen is het Zuid-Bevelands Dameskoor door de A.V.R.O. uitgenodigd om op 9 Jan. e.k. voor de microfoon op te treden. Aanbesteding, in de Burgh en W estlandpolder. Door het bestuur van de Ca- lamiteuze Burgh en Westland- polder werd aanbesteed het ver ruimen en het gedeeltelijk op nieuw graven met dragline en handwerk van de waterleidingen van bovengenoemde polder met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: J. Hoogesteger, Wemeldinge f 48.500 D. Rentier, Noordgouwe f45.000; G. van Oord, Kruiningen f44.300; C. van Herik, Nieuwerkerk a. d, IJssel f 38.462; M. van der Peil, Werkendam f 44.451; D. Bakker, Werkendam f 49.660; J. Verwa ter, Made f 52.000; A. W. Wan del, Nieuwerkerk f 45.750; L. J. Zoetmeijer, Brielle f 47.400; J. Verlaat, Hardinxveld f 39.180; Razenberg, Breda f 41.500; L. van den Heuvel, Werkendam f 44.000; M. van der Velde, Brui nisse f 48.700; P. D. van Loon, Werkendam f 47.550; Wijnends en Cornet, Werkendam f 44.8" Van den Berg en Van Dongen, Bruinisse en Haamstede f 38.335. Gegund aan de laagste inschrij ver. Geen mosselen geëxporteerd. In de week van 20 tot 25 Nov. werden geen mosselen uit Zee land geëxporteerd. De bliekvangsten waren in de Zeeuwse Stromen onbevredigend, op de Waddenzee was de vangst beter, ofschoon slechts enkele da gen kon worden gevist, tengevol ge van het ruwe weer. Polderhuis in gebruik. Naar wij vernemen zal het nieuwe kantoorgebouw van de Polder Walcheren over drie we ken in gebruik worden geno men. Enkele diensten zijn er al in onder gebracht, terwijl de griffier jhr mr G. C. D. Rut gers van Rozendaal, begin vol gende week zijn intrek in het als woning bestemde deel zal nemen. MIDDELBURG. Conciërgewoning in gebruik. De concierge van het Stad huis, de heer J. W. Sigtermans, zal volgende week de nieuwe conciërgewoning aan de Raad huisstraat betrekken. Het werk van de commissie van onderzoek Noodwet Ouderdoms voorziening. De voltallige commissie van onderzoek Noodwet Ouder domsvoorziening, bestaande uit de heren A. J. Berenpas, voor zitter, J. F. C. van Kamer, wnd. voorzitter, mevr. J. de Ruijter Breel, mej. J. Geervliet, alsmede de heren A. D. Littooy, J. Lo- rier, G. J. de Nood en B. L. J. Scheers kwam in de periode Oc tober 1949October 1950 geen enkele maal bijeen. De werk zaamheden werden n.l. verricht door het werkcomité, bestaande uit de heren Berenpas, van Ka mer en Littooy. Dit vergaderde wekelijks ter behandeling van nieuwe aanvragen en voorzie ningen. Als secretaris fungeerde de ambtenaar van de gemeen telijke dienst voor de Maat schappelijke Zorg, de heer P. J. Sitton, die op 21 Jan. 1950 als zodanig door B. en W. werd be noemd. Bjj het comité werden nieuwe aanvragen ingediend door 107 personen, waarvan er 2 werden afgewezen wegens te hoge inkomsten, zodat aan 105 personen een uitkering werd toegekend. Bovendien kwamen 19 personen over uit andere ge meenten. In het verslagjaar overleden 56 uitkeringgenieten den. Op 1 October j.L genoten 910 Inwoners der stad een uit kering krachtens de noodwet. Er werden voorts 680 gevallen voor herziening behandeld, het geen duidt op een intensieve contróle. Slechts in een tiental gevallen werd een onregelma tigheid geconstateerd, doch ner gens bleek opzet in het spel. On geveer 230 uitkeringen werden herzien, waarbij in nagenoeg alle gevallen de uitkeringen werden verhoogd, wegens inte ring van het kapitaal. De on derzoekwerkzaamheden werden verricht door het personeel van de gemeentelijke dienst voor Maatschappelijke Zorg. VLISSINGEN. Bus met arbeiders tegen brugleuning. Donderdagmorgen om ongeveer half zeven reed een bus met Schelde-arbeiders, doordat een band klapte, tegen de leuning van de brug by de tankval op de we* Koudekerke-Vllsslngen, juist bij de Vlissingse gemeentegrens. De bus reed door de leuning, doch bleef toen op de rand hangen. De chauffeur en de passagiers kon den daarop ongedeerd uitstappen. Later op de morgen bevrijdde een takelwagen de bus uit haar benarde positie. De bus was licht beschadigd, terwijl de brugleuning enkel aan de leuning was bescha digd, YERSEKE. Aanrijding. Woensdagavond had op het kruispunt Noordzandstraat-Paar- demarkt een aanrijding plaats tussen de bus GoesYerseke en een personenauto. De bus kwam uit de Noordzandstraat aangere den en duwde de kleine Renault een eind het trottoir op tot bijna tegen het gemeentehuis. Wonder boven wonder geen persoonlijke cngelukken, alleen materiële schade. Laatste boot met mosselen. Dezer dagen arriveerde de coas ter „Handarus" van Delfzijl met een lading Duitse mosselen. Dit U voorlopig de laatste boot met mosselen. De handel gaat slecht. Frankrijk is gesloten en België neemt niet veel af. Van de Wad den kwam deze week weer een 1500 ton mosselen voor de con- servenfabrieken. De Yersekse schippers, die nog op 't Wad zijn, zetten nog steeds halfwassen mosselen uit en hebben daar druk hun werk mee. Dc worst is weer goed! Het bier is weer best en de wind is weer westmaar in Krabbendijke woont een za kenman, die waarlijk weet wat zaken doen is. Want wat te zeggen van de annonce, waarin hij een ieder, die een varkentje wenst te onthal zen, in de gelegenheid wilt stellen dit op ZIJN slacht- tafel te doen. Welk een vondst! Niet tegen betaling kunnen de slachtgrage lie den deze tafel gebruiken, neen, onze goede zakenman vraagt slechts25 c.M. leverworst als loon. De slachttijd nadert. Let eens op? Meters worst zullen zich daar naast de slachttafel aaneenrijgen. Om te likke baarden WEMELDINGE. Verkoping woonhuis Erven mej. F. Schipper. Donderdag werd ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle voor de erven van mej. F. Schip per ln het Ned. Herv. Jeugdge- bouw publiek verkocht het huis met schuur, erf en tuin aan de Chezeeweg no. 3 te Wemeldinge, groot 4 a 77 ca. Hoogste Inschrijver de heer C. Minnaar te Wemeldinge voor ff 4600. Koper de heer J, Dagevos Mz. te Wemeldinge voor f 5420. Alles vermeerderd mèt de beken- da onkosten. SOUBURG. Jaarvergadering Geref. Mannen- vereniging. Dinsdagavond hield de Geref. Mannenver. „Ora Et Labora" in het jeugdgebouw o.l.v. de heer M. J. Contant de 9e jaarverga dering. In zijn openingswoord richtte hij zich o.m. tot de af gevaardigden van de kerkeraad, de heer A. de Klerk als afge vaardigde van de kring Wal cheren en afgevaardigden der afd. M'burg, Vlissingen en Kou- dekerke. In enkele woorden herdacht de voorzitter de heer Joh, Goedhart, die in het afge lopen jaar overleed. Hierna werden door verschillende af gevaardigden felicitaties uitge bracht. De secretaris bracht het jaarverslag uit. De afdeling telt 33 leden. Het verslag van de penning meester gaf een klein batig saldo aan. Hierna sprak ds H. Veldkamp van Middelburg over: „De toekomst van Israël' Nadat er verschillende vragen waren beantwoord, eindigde ds Veldkamp met dankgebed. Uitslag wedstrijd winkelweek. Bij de in de week van 10 tot 18 November gehouden winkel week, georganiseerd door „Ne- midso", waren niet alleen 8000 kwartjes aan prijzen uitgeloofd, maar daarnaast was als attrac tie het oplossen van een slagzin verbonden, welke luidde: „Een kwartje bij Nemidso besteden en u bent altijd tevreden". De le prijs viel ten deel aan B. den Dune (40 kwartjes); 2e prijs B. J. v. Dongen (30); 3e prijs J. Meier (20); 4e prijs 8. v. d. Broeke (10); troostprijs J. v. Soelen (8). De jeugd kon Bureltbonnen sparen. Hoogste aantal werd be haald door Johan Kasse met 2479 stuks en waarop volgden Jaap v. d. Guchte met 2268; Suus de Voogd met 1669 en Beta Arendse met 1455. Zij allen ont vingen prijzen. WESTKAPELLE. Filmavond „Bethesda". Woensdagavond werd in de noodkerk een film vertoond over Bethesda". De voorzitter van de propaganda-commissie, de heer Sanders, sprak een openings woord. In de film die vertoond werd, zag men het werk van de zusters, het binnenkomen der patiënten, het afhalen met ziekenauto's, zelfs met vliegmachine en schip. Ds Oosthoek sprak woorden van dank na de film en wekte allen op om lid te worden. THOLEN. Varkenshouders bjjeen. In de zaal van de heer Nuijten kwam de vereniging van Varkens houders te Tholen bijeen ter be spreking begroting 1951. In de openingsrede herdacht de 87. Nog een paar sprongen, en Filo zat met paard en al midden in het struikgewas! „Nu stil zijn!" flitste het door zijn hoofd en met ingehouden adem bleef hij tussen de bladeren naar de weg zitten loeren. Dadóm-dadóm-dadóm-dadóm razend reed de dief op zijn brie send paard voorbij, zodat Filo het stof in zijn ogen kreeg! De snaak had helemaal niet in de gaten, dat Filo zijn paard de strui ken ingestuurd had en onze vriend had het werkelijk goed be keken! de weg was hier zo kronkelig, dat de kerel niet beter wist of het kleine mannetje, dat hij achtervolgde, was al door de volgende bocht aan het oog onttrokken, En omdat de weg verder vol scherpe bochten zat, blééf hij dat denken, zodat hij ook steeds door bleef rijden, ai kwader en kwader! Filo was al weer gauw uit zijn schuilplaats gekropen en had zo goed mogelijk de sporen uitgewist, die zijn paard op en langs de weg had achtergelaten. Toen nam hij het dier bij de teugel en liep behoedzaam door het dichte bos langs een omweg terug in de richting van de ruïne. Ziezo, nu zou het wel lang duren voor iemand hem vond en het leek Filo het beste om zich voorlopig in het bos, niet te ver van kasteel Torenburgh, schuil te houden. „Wacht 'ns, daar is een heuvel", dacht hij, „die zal ik eens opgaan om te kijken waar lk precies ben. Aha! Ik zie de torens al door de bomen, ik ben dus dicht bij het kasteel!" Hij bond zijn paard aan een boom, boog de takken van de struiken wat opzij en kon toen. het hoofdkwartier van de dief goed zien liggen. Eén ogenblik meende hij zelfs de gestalte van de handlanger te onder scheiden. Er was natuurlijk geen sprake van dat die hem hier zou kunnen zien en Filo besloot om zolang op deze plek te blijven. Het paard kon dan wat uitrusten en van het malse gras eten, dat hier groeide. Filo zelf gunde zich geen tijd om te rusten, o nee, hij had het nu veel te druk met het geheimzinnige boek voorzitter het overleden lid, de heer D. van de Sande. Bij de bespreking over de be groting 1951 merkte de heer A. v. Oeffeien op, dat de uitkeringsbe rekening niet te hoog is. De heer Nuijten deelde mede, dat voor de eerste 25 kg f 1,50 per kg wordt berekend, van 26 tot 85 kg f 1,25 per kg en daarna nog fl,05 per kg. Besloten werd het bodeloon met f 10 te verhogen. BRUINISSE. Kerkelijke verkiezing. Voor de verkiezing van ouder lingen en diakenen in de Geref. Kerk werden de volgende dubbel tallen opgesteld. Ouderling: vaca^ ture L. S. Abrahamse (herkies baar); 1. L. S. Abrahamse, 2. G. Verhei). Diaken: vacature Joh. de Jon ge (niet herkiesbaar) 1. P. J. Jansen, 2. L. bij de Vaate. RENESSE. V.V.V. vergaderde. Eén dezer dagen hield de Ver. enlging voor Vreemdelingenver keer „Renesse Vooruit" haar na jaarsvergadering. De voorzitter, de heer J. Ste- vense, betuigde zijn spijt, dat de heer'Smit, de directeur der Prov. V.V.V., niet aanwezig was. Mede gedeeld werd, dat een lijst van hotels en pensions zal doorgege ven worden aan de „A.N.V.V.". Aan de orde was vervolgens be stuursverkiezing, wegens aftreden van de heer N. Beye, die bedank te. De voorzitter bracht de heer Beye dank voor het vele werk, voor V.V.V. verricht. Als candldaten waren gesteld de heren J. H. Braker en D. Vier gever. Na enkele stemmingen was de heer Braker gekozen. De voorzitter vroeg de vergade ring zich ln principe uit te spre ken of men de bunkers in de zo mers bevolkt wil zien of niet. Na enige discussie werd besloten, de bunkers aanstaande zomer niet te verhuren. Vele vreemdelingen betreuren het, dat in het kampeerbosje bij de Trap niet meer gekampeerd mag worden. Na een uitvoerige bespreking komt uit, dat V.V.V. dit terrein moest verhuren aan de huurder van Zeemst destijds,; dit was door de Domeinen bepaald, Nu „Zeerust" verkocht is, ver valt deze voorkeur. Besloten werd het „Kampeerbosje" van V.V.V. te houden. Het uitbreidingsplan blijkt een ware lijdensweg af te leggen. Me degedeeld werd dat B. en W. hun uiterste best in dezen doen. Het is echter niet los te krijgen. Re nesse wordt door deze trage gang van zaken ten zeerste gedupeerd. Op de begroting over 1951 is een post uitgetrokken voor een excursie naar andere badplaatsen. Op een vraag van de heer Rose- boom wordt geantwoord, dat het bestuur een excursie naar andere badplaatsen wil maken om eens te zien wat daar gedaan wordt voor de speelgelegenheid aan het strand. Het bestuur wil een indruk krijgen, wat in Renesse nog ge beuren kan en hoe. Volgend sei zoen zullen aan de vreemdelingen enquête-formulieren worden ver strekt, waarop hun naar hun er varingen en wensen ln Renesse zal worden gevraagd. De resulta ten van de te houden excursie zal in de najaarsvergadering worden medegedeeld. Op de voorjaarsver gadering zal besproken worden, wie deel zullen uitmaken van het gezelschap, dat de trip maakt. Betreffende het samenstellen van een V.V.V.-folder over de kop van Schouwen vraagt de voorzit ter of men voor het samenstellen ervan zal samenwerken met Haamstede en Zierikzee. Daar door kan een folder ontstaan van de gehele streek. De vergadering stemde in met dit voorstel. De voorzitter deelde nog mede, dat een folder zo weergegeven kan worden, dat dit V.V.V. geen cent kost. Algemeen stelde men prijs op het verschijnen van de Badcou- rant. Er zijn zekere mogelijkhe den betreffende de exploitatie van een Badcourant. Naast adverten ties zal er echter ook tekst moe ten zijn. Toegezegd werd, dat daarvoor gezorgd zal worden. De heer J. M. de Nooyer, voor zitter der Muziekvereniging Luctor et Emergo", bracht ln de rondvraag dank voor het beschik baarstellen van een lauwerkrans bij het 40-jarig bestaan. Verschillende leden hadden er bezwaar tegen dat de kampeer wagens van de R.T.M, niet meer in de Rletput mogen staan. Men vindt het een beetje te kras, dat hier niet gekampeerd mag wor den. De heer J. P. Berrevoets zou meer banken willen aanbrengen op het dorp. De vorige banken waren van V.V.V. Nu zou hij de gemeente hiervoor willen spannen. Het bestuur zal hierover de ge meenteraad raadplegen. SINT ANNALAND. Eerste klopjacht. Bij de eerste klopjacht ln de Noord- en Ulterstnleuwlandpolder onder deze. gemeente zijn 91 ha zen geschoten. Het vorige jaar werden er in totaal 150 buit ge maakt. Verwacht wordt, dat, ge zien het resultaat van deze eer ste klopjacht, men het aantal van het vorige Jaar wel zal overschrij den. POORTVLIET. Het bevolkingsonderzoek op T.B.C. Maandagmiddag is men ln deze gemeente begonnen met het on derzoek der bevolking op T.B.C. De burgemeester was de eerste die voor het apparaat plaatsnam^ voor het doen opnemen van een foto. Daarna volgden nog enke len. Toen was de beurt aan de schooljeugd van de Openbare la ger school en van de Christelijke school. Ongeveer 80 percent neemt deel aan dit onderzoek, hetwelk een mooi resultaat is. Gevonden voorwerpen. 1 paar nieuwe strengen en 1 mica motorkap. Terug te bekomen by de wacht meester der Rykspolitie. KAMPERLAND. Ds Lammens sprak voor de jeugd. In een samenkomst in de Geref. kerk, belegd door de Jeugdraad, hield ds G. N. Lammens te Hein- kenszand een rede over het on derwerp: „Ik zag en zie; over en uit de Openbaring van Johannes". Na een openingswoord van ds Radder, gaf ds Lammens aller eerst een korte beschouwing over de Openbaringen van Johannes, „wy moeten een profetische uit legging geven aan dit boek", al dus ds Lammens. Om een duide lijke uiteenzetting te geven wat Johannes zag, verdeelde spreker zqn referaat drie punten. Eerst behandelde hy de bjn van de zon de van de machtsstaat, daarna van het rijk van God om tenslotte te komen tot de ontknoping van die beide lynen. „Ook in dit boek staan twee machten tegenover el kaar, zoals in onze dagen", zo be sloot ds Lammens zyn met aan dacht gevolgde referaat. Na beantwoording van enkele vragen, sloot ds Lammens deze samenkomst. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Kamperland van de N.C.V.B. hield Dinsdagavond naai tweede jaarvergadering. Uit de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse klonk een dankbare en blijde toon, Jongere en oudere leden maak ten verder de avond gezellig met zang, voordracht en een spraak waterval. De samenkomst stond onder leiding van de presidente, E. Ver burgReinhoudt. OOSTBURG. Verkeersovertrederg, opgelet I Vorige week zijn op de Markt nieuwe verkeersborden geplaatst in verband met de afsluiting voor bet verkeer op Woensdagmiddag tydens de weekmarkt. Niettegen staande dit, ryden automobilisten en wielryders rustig door. De Rykspolitie heeft het dan ook druk met het uitdelen van waar schuwingen, welke spoedig zul len worden gevolgd door bekeu ringen. Wil men dus onnodige kosten besparen, dan dient men goed op te letten, dat op de markt dageiyks eenrichtingsverkeer toe gepast wordt en 's Woensdags middags het lnryden geheel ver boden is. ling der Ambachtsschool te Zie rikzee, slaagde voor het diploma korporaal vliegtuigmechaniciën. In de vergadering van stemge rechtigden der Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenpolder, werd herkozen als ouderling de heer G. A, Nysse en als diakenen de heren J. Lou- werse en W. van de Velde. De opbrengst der dankdag collecte in de Ned. Herv. Kerk te '-Gravenpolder bedroeg f 581,32. Zaterdag 2 December. GOES. Geref. Kerk. 2.30 uur. Propaganda-vergadering Zeeuwse Geref. Mannenver- enigingen. Zaal v. d. Kuyl. 2.15 uur. St.-Nicolaasfeest van de studieclub Schilders. „Prins van Oranje". 2 uur. St.-Nicolaasfeest Openbare Kleuterschool. AANKOMST St.-Nicolaas te Goes aan de Kade te 2 uur. „Prins van Oranje". 8 uur. Filmavond P.T.T. THOLEN. Ontspanningsavond Z.P.M. en L.J.G. PREDIKBEURTEN Kl/ Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werd door het college van notabelen herkozen de heer L. Stoel. De Zondag 26 November in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse ge houden collecte voor de wederop bouw bracht f 500 op. De Uniecollecte bracht te Zou- telande op f 118,85. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk te St Annaland is gekozen de heer Mars. Moerland Mzn. In de plaats yan de heren J. v. d. Klooster en M. Ligtendag werden gekozen de heren L. I. Goedege- buure (Kerkring) en L. J. van Popering (Molendük). Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk te Billand Is herkozen de heer J. van Driessen en ln de vacature van de heer J. L. Lam- bregtse is gekozen de heer M. C. Lobbezoo. Tot diaken werd her kozen de heer Jao. van Zweden Pzn. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen handwerken acte M mej. J. Quant te Zierikzee. De heer W. J. Beeke, oud-leer- ZONDAG 8 DECEMBER 1950. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 ds ten Haaft, 2.30 ds Pennings. Aarden burg: 10.80 ds Blom. St. Anna ter Muiden: 11 ds Schrale. Biervliet: 10 ds Wiebosch. Breskens: 10 ds Beusekom (op bouw collecte), 6.30 ds van Beu sekom. Cadzand: 10 en 6 ds ten Cate. Hoofdplaat: 2 ds Bergsma. St. Kruis: 9 ds Blom. Nleuwvliet: 2 ds Blom. Oostburg: 10.30 ds Fournier. Retranchement: 9 ds Fournier. Sluis: 9.30 ds Schrale. Waterlandkerkje: 10 ds Bergsma. IJzendyke10 ds Doorn. Zuidzan- de: 10 ds Kuyiman. Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 cand. Klapwijk te Den Haag. Schoondyke: 9.30 en 2.30 ds Kapteyn te Amsterdam. Geref. Kerken (art. 31). Axel: 10.30 en 3 ds Zemel. Geref. Gemeente. Axel: 10 en 2.30 leesd. Nieuw heren modemagazyn te Middelburg. Woensdagmiddag kwam op nieuw een pand in de Lange Delft gereed en kon officieel worden ge opend. Het betrof het herenmode magazijn „Old England", dat ver huisde van de éne hoek Heren straat-Lange Delft naar de ande re. Deze verhuizing betekende echter een grote verbetering. De verkoopruimte is in de nieuwe zaak groter. Bovendien heeft men de beschikking over twee paska mers, terwyi het aantal étalages tot vier is uitgebreid. Het intérieur is zeer smaakvol en de mahoniehouten betimmerin gen geven deze zaak een apart cachet, hetgeen met de moderne verlichting uitstekend tot zyn recht komt. Talrijke bloemstuk ken en grote belangstelling vielen de firma op de dag der opening ten deel. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bennekom, C. Treure te Wilsum. Bedankt voor Wqk by Heus- den, G. H. van Kooten te Brandwijk Geref. Kerken. Beroepen te Wapenveld, G. Bouma, cand. te Den Haag. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Zaandam, J. F. Heü te Hasselt. Ds J. Rook. Ds J. Rook, die van 19421945 predikant is geweest by de Geref. kerk van Epe en thans voorgan ger is van de Chr. Geref. kerk van Sullivan in Michigan (Noord- Amerika), heeft een beroep aan genomen naar Sarnla, Ontario in Canada. Ds L. Zwanenburg. Ds L. Zwanenburg, gerepatri eerd res.-legerpredikant te Mid delburg, is benoemd tot tijdeiyk geesteiyk vei orger van de Prot. militairen van de le C.O.A.K. te Middelburg. Zqn adres is Eiken laan 23 te Middelburg, telefoon via 2586 K 1180. GEEN 80 MAAR 301. In het verslag over de St. NI- colaasvelllng te Krabbendyke la een storende fout geslopen. Er staat n.l. vermeld, dat er van het verpakte fruit 30 partijen werden geveild. Het zetduiveltje speelde ons hier parten. Men gelieve te lezen 801 partyen. Omzetbelasting op sigaren en sigaretten. In het Staatsblad is afgekon digd de wet, houdende wyziging van de omzetbelasting met be trekking tot sigaren en sigaretten. Deze wet treedt vandaag 1 Deo. in werking. De eierprijs gaat zakken. Volgens mededelingen uit de Nederlandse eierhandel zal de prijs van de eieren gaan zakken met drie tot vier cent per stuk. Ten dele is dit een gevolg van het feit, dat de onderhandelin gen met de Duitse autoriteiten over een nieuw handelsverdrag voor uitvoer van eieren niet vlotten, aldus de eierhandel. Overigens gaan de kippen lang zamerhand weer iets meer leg gen, wat ook invloed heeft op de prijzen. Officiële Publicatiën Bekendmaking. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat vcior personen be neden de 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen bove.. de 2 jaar tot kosteloze herinenting teg enpokken op Woensdag 6 December a.s. om half vier des namid dags in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Gemeenteraadsvergadering. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op heden, Vrijr dag 1 December 1950, des namiddags te 2 uur een openbare vergadering van dfi Gemeenteraad zal worden gehouden. Waterstanden Keulen 491 (plus 0.41), Ruhrort 702 (plu» 0.33), Lobith 129S (plus 0.20), Nijmegen 1054 (plus 0.12), Arnhem 1014 (plus 0.05), Eefde 547 (plus 0.29), Deventer 434 (plué 0.25), Borgharen 4215 (plus 0.76), Bcl- feld 1275 (P'us 0.73), Grave beneden 520 (plus 0.16), Vreeswijk 2.02 (plus 0.17), Lith 1.98 (plua 0.47). Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 30 Nov. 1950 medegedeeld door de Inca»»o-Bank N.V., Goe» Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Iivest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Dito cum. Nederland N. W. S. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Turgens v. Berkel's Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet cum. pref. wd. Wilton Biliton Ie rubr. Biliton He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Amerikalijn Java China Japanlijn 99# 99# 97 96# 96# 96# 96# 97# 97# 97# 97# 97# 97# 79# 79# 95# 95# 96# 96# 45# 83# 45 83 145 144 171# 171# 218 316 313 125# 125# 165 166 122 174 168 143# 141# 212# 210# 306 300 245 240# 223 221 167 167 148 148 228# 219ex 267 263# 278# 274# 288# 287# 286# 286 SOO 124# 125 114 113 103# 100# 95# 91# 92# 42# 41# 170 16 8# 117# llG# Kon. Boot Kou. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepv. Rott. Lloyd Stoorav. Mij. Ned. H. V. A. Java Uult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli i Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Escompto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Bank v. Z.-Afrika Rotterdamse Bank Surinaamse Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler General Motora Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S; Steel Cities Service North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shel Union Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 135# 118 151 184 149# 160# 112# 58# 88 27# 109# 103# 93# 160# 165# 40# 249# 90# 95# 198 176# 173# 71# 37# 45# 75 100# 36 71 44# 6# 122 86 17 49# 51# 35 14# 6# 17# 19# 20# 133# 116- 1495 184j 148# 160 111# 57 26# 108 101! 91* 159* 165 40# 253

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 5