De galeislaaf PROVINCIENIEUWS Lezers grijpen naar de pen Woensdag 29 November 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD (Vervolg van pag. 2). (Ingez. mededeling, advert.) KAPELLE. Duivententoonstelllng. Op Zaterdag 16 December a.s. zal de Kapelse Postduivenvereni ging „Oost West Thuis Best" een tentoonstelling houden in het ge bouw „Obadja". Op deze tentoon stelling zal men niet alleen het plaatselijk duivenmateriaal kun nen zien, maar ook de beste dui ven uit de omliggende gemeenten. BORSSELE. Ongeval. Toen de knecht van de Wed. Quist bij het ploegen een streng aanstak van een paard, kreeg hij een klap tegen zijn been, waar door hij met één zijner amen op een ijzer van de ploeg viel. Met het been liep het goed af, maar in zijn arm kreeg hij een zware bloeduitstorting. (Ingez. mededeling, advert.) een steeds welkom cadeau. Enorm groot is de sortering GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 WAARDE. Ds G. den Boer weer thuis. Met het s.s. „Waterman" repa trieerde Zaterdagmiddag kapitein Veldprediker G. den Boer. Ter verwelkoming wapperde van vele hulzen de driekleur. In de morgendienst van Zondag werd hij door ds van Burgeier toegesproken namens zijn colle ga's uit de ring Kruiningen, ter wijl ouderling Allewijn namens de gemeente welkomstwoorden sprak. WOLPHAARTSDIJK. Aanbesteding. Zaterdag 25 November had de aanbesteding plaats van 5 nieu we woningen op het villaterrein. Er werd ingeschreven door A. den Herder f33150; W. Bos- schaart f 33290; A. de Blaa(j f33683; C. Stnke f36000. Het werk werd gegund aan A. den Herder. Uitvoering. Op 24 en 25 November gaf de muziekvereniging „Advendo" een uitvoering ln Tavenu. Een 5-tal muzikale nummers werden ge presenteerd, en het stuk „Loterij- geluk" werd opgevoerd. Er was voor deze avonden goede belangstelling. TERNEUZEN. Ontspanningsavond. Voor een zeer goed bezette zaal werd in het Concertgebouw (Ingez. mededeling, advert.) UITKNOOPBARE WOLLEN VOERING heerlijk warm. is met enkele knopen in elke jas te bevestigen U spaart een winterjas uit. Zuiver wollen „Camelhaar" Prijs ƒ.45. (met inzetten) GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 door „De Spar" een ontspannings avond gegeven. De organisatie van de avond was prima, het gezelschap bood elck wat wils; vooral de accor deonist viel bij het publiek zeer goed in de smaak. ZIERIKZEE. Geref. Jeugdavond, Voor de gecombineerde Ring en Kringvergadering der Geref. J.V. en M.V. sprak Vrijdagavond in de Geref. Kerk over het onderwerp „Rome en wij", ds H. Pestman van Terneuzen. Na opening met gebed en Schriftlezing sprak de voorzitter, de heer C. Koüjn, een openingswoord. Ds Pestman stelde in een hel der betoog in het licht hoe de Roomse kerk zich al meer los maakt van de H. Schrift, en de Roomse cultuur wegzakt in het humanisme. De steeds verder gaande mensvergoding culmine rend in de hedendaagse Maria verering doet het mengsel van heiden en christendom in de Roomse Godsdienst in schrille kleuren naar voren treden. Ge stelde vragen werden door ds Pestman uitvoerig beantwoord, waardoor verschillende facetten uit het referaat werden onder streept. Verder werd de avond gevuld met zang en declamatie, terwijl in de pauze de heer M. Berrevoets enige klassieke muziekstukken ten gehore bracht. De heer A. Vreugdenhil van Nieuwerkerk sprak een kort slot woord waarna met het zingen van de avondzang en dankgebed de bijeenkomst werd gesloten. BRUÏNIS SE. Etalagewedstrijd. De etalagewedstrijd aan de vooravond van de Winkelweek trok vele belangstellenden, zodat er Zaterdagavond vooral in de Nieuwstraat en de Korte Ring een gezellige drukte heerste. De uitslag van de etalagewed strijd was ais volgt: ereprijs S. J, P. Jumelet; Groep bakkers: 1. W. Jumelet-Otte, 2. J. J. de Waal, 3. G. F. Padmos; Groep kruideniers 1. Ph. v. d. Est, 2. Jac. Padmos, 3 Jo Haeck; Groep manufacturiers (Ingez. mededeling, advert.) Zo'n prachtig lederen VEST is een welkom cadeau Prijs 77.50 GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 1. J. Pleune, 2. Fa D. van den Berge Azn, 3. P.J.Bodijl; Wijn handel: 1. W. Jumelet-Otte Groenten- en vishandelaars: 1. W. van den Ouden, 2. Wed. D. Mul Ier, 3. W. A. Jumelet; Parfume rieën en galanterieën: 1. W. Kik; Schoenen- en sigarenhandel: 1. H. W. Bissers, 2. Fa Boone en v. d Have, 3. M. van den Berge; Meu belen: 1. Fa D. van den Berge Azn, 2. Fa R.J.V.; Groep electri- citeit, huishoudelijke artikelen en rijwielen: 1. H. Braber, 2. M. Elenbaas, 3. J. Huibers. Jaarvergadering. Vrijdagavond hield de Chr. Meisjesclub „Wees een zegen" te Bruinisse haar feestelijke jaar vergadering in een vol vereni gingsgebouw. De leider van de avond, ouderling M. Krijger, ont leende zijn openingswoord aan Genesis 12, waarbij hij er de na druk op legde, dat de naam der vereniging een verplichting mee brengt. De leden zongen daarop allen in eendere toiletjes, waarbij bet C.J.V.F. embleem prachtig uit kwam, het bondslied. Het programma dat daarna werd afgewerkt bevatte zowel ernst als luim. Naast goede zangstukjes, wa ren er goed voorgedragen gedich ten en leutige samenspraken. Het gezellig theeuurtje in Brulnisser dialect, was aardig in elkaar ge zet. Het tableau, voorafgaande aan het slotwoord van de heer Krijger vormde een goede afslui ting van het geheel. een keuze uit meer dan 1000 stuks Gratis luxe verpakking. GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 RENESSE. Tentoonstelling. Donderdag, Vrijdag en Zater dag a.s. wordt in de zeetuin „Het Torenboschje" te Renesse een tentoonstelling gehouden van et sen van de Belgische kunstschil der Alfons Blomme. Zoals bekend heeft de heer Blomme de grote pry's van Rome in de schilderkunst verkregen. Hij is trouwens op het eiland geen onbekende. Het is al ruim 10 jaar geleden dat de heer Blomme een tentoon stelling van zijn werken op Schouwen en Duiveland heeft ge houden. De etsen, welke tentoon gesteld worden, zijn tevens te koop. SINT ANNALAND. Röntgenologlsch onderzoek. Het Röntgenologisch onderzoek zal in St Annaland plaats vinden op Woensdag 13, Donderdag 14, Vrijdag 15 en Maandag 18 De cember a.s. Voor dit onderzoek gaven zich helaas niet allen op. Er zijn vele bezwaren. Er is bij grote gezinnen het bezwaar van de betaling, n.l. f 1,05 per per soon. Ook hebben velen princi piële bezwaren of hebben er geen interesse voor. Veertig jaar kapper. Zondag was het 40 jaar gele den, dat de heer W. Rijnberg als kapper begon. „Kapper" is voor hem eigenlijk een te groot woord De zaak aan de Nieuwstraat is meer een ouderwetse scheerwin kel dan 'n moderne kapperszaak- Zeker is, dat het geslacht Rijn berg een echt barbiersgeslacht is. Toen de huidige jubilaris op 26 November 1910 begon, had zijn vader, wijlen P. Rijnberg, dat vak 39 jaar uitgeoefend, zijn grootva der W. Rijnberg 51 jaar, terwijl zijn overgrootvader A. Rijnberg 50 jaar barbier was. De oom van de jubilaris, de heer A. Rijnberg, thans 85 jaar, is ook 40 jaar bar bier geweest. In 1910, toen Rijn berg begon waren er zeven bar biers in de gemeente. Rijnberg had die eerste Zaterdag negen klanten om te scheren, wat hem het respectabele bedrag van 27 cent opleverde De huidige Rijnberg is de laat ste van het barbiersgeslacht Rijn berg en zolang de thans 67-jarige zijn werk kan blijven uitoefenen, en zolang er klanten zijn, zal meJi des Woensdags en des Zaterdags die klanten kunnen horen zeggen: „Kom, we gaan eerst naar Wit te". handtekeningen voor Ambon. Mej, Boot sprak een woord van dank tot de leidster voor wat zij ln het afgelopen jaar deed. Er waren voorts voordrachten, zang en muziek. Ds Radstake eindigde met dankzegging. Ziektebestrijding In de fruitteelt, Op initiatief van de vereniging van oud-leerlingen is er een cur sus geopend op het gebied van ziektebestrijding in de fruitteelt De lessen worden gegeven in de O.L. school. Cursusleider is de heer A. v. d. Weel, assistent bij de Tuinbouwvoorlichtingsdienst. In de commissie van toezicht zijn benoemd de heren C. M. Zeyler. H. J. Hage en P. v. d. Maas. De heer P. v. d. Maas opende de eerste cursusavond, waarbij o.a. aanwezig waren C. M. Zeyler, wethouder en 't hoofd der school, de heer D. Kosten. (Ingez. mededeling, advert.) PYAMA'S uitsluitend de betere merken als Robson en Nobelt in Flanel en Poplin GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 OOSTERLAND. Jaarvergadering. Een dezer dagen hield de Chr. Vrouwenver. „Martha" haar jaar vergadering in het Jeugdgebouw o.l.v. mevr. Beije-v. d. Weele. In een toespraak herinnerde zij aan het 4-jarig bestaan. Een Bijbelse geschiedenis on derwerp over Abraham werd ver zorgd door mevr. Beije. Mevr. Radstake verzamelde (Ingez. mededeling, advert.) SHAWLS U slaagt zeer zeker uit de sortering van GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 BROUWERSHAVEN. Propagandavergadering C.N.V. Donderdagavond werd ln de zaal achter de Geref. kerk de z.g. Novemberactie-avond van het C. N. V. gehouden. De opkomst uit omliggende plaatsen was goed, De opkomst uit Brouwershaven zelf was minder. De avond stond onder leiding van J. Menheere, de voorzitter van de afd. Brouwers haven N.C.L.B. Als eerste spreker voerde de heer D. Dorr, bestuurder van de Ver. van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden 't woord, die sprak over het onderwerp: „De vijand wederstaan". De heer Bij de Vaate uit Zlerlk- zee trad hierna op als declamator. Hij declameerde verschillende ge dichten o.a. uit het Geuze lied boek. Na de pauze sprak de heer Vin gerling uit Goes. Zijn onderwerp sloot aan op het eerste en was getiteld: „In de aanval". Hierna declameerde de heer Bij ae Vaate weer enige gedichten. De heer Vingerling sloot ten slotte met dankgebed. Sportnieuws Vaardigheidsproeven te Vlissingen. De Vlissingse Turnvereniging nam de vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. af aan 25 dames en 3 heren. De leiding berustte bij de heren L. Blind en D. West- strate. De jury bestond uit de heren C. van Loo te Middelburg en K. Kooy te Goes. Van de da mes moesten er 7 worden afgewe zen, van de heren geen. Het diploma werd behaald door Dames 2de graad: M. v. Oor- schot-Kesteloo (3de maal) 93% P. Eckhardt 92% (3de maal); H, Tabak 88% (3de maal); L. Bomer 87% (3de maal); C. Blind-Janse 86j^ (3de maal); J. Roos 83% (2de maal); C. Kole-Weststrate 83^ (4de maal)S. Nleripkx 82^ (2de maal)J. Polderman 81 (3de maal)M. Naerebout 81 (1ste maal); W. Post 80j^ (1ste maal); E. Weststrate 78 (1ste maal). Dames 3de graad: J. Heydens 8i% (1ste maal); A. de Nooyer 81% (1ste maal); B. Huser 79% (lste maal); E. de Buck 79% (lste maal); L. Plerens 79j^ (lste maal). Heren: D. Weststrate 91 (3de maal); L. Blind 88% (3de maal); R. de Nooyer 86 (2de maal). De Volleybalcompetitie. De Indeling van de volleybal competitie is thans definitief ge reed gekomen. Er zijn twee he ren- en een damesafdeling ge vormd. Op 1 December zal voor de heren met de competitie be gonnen worden, de dames zullen eerst ln Januari aan de beurt ko men. Als hoofdscheidsrechters zullen fungeren de heren Jac. Stevens (Vlissingen), W. S. Mijn heer (Vlissingen), J. Wolthers FEUILLETON. Vry naar het Engels van JOSEPH STEPHENS. 23/ j at*em stokte en hij poogde het wapen te grijpen, maar Io keek over hem heen met wijd opengesperde ogen en een uitdrukking in haar gelaal, »el?. waarschuwde, haar niet te hinderen. En hij vro^ diep getroffen door dit gebaar: Neem je het zó ernstig oo? Zy knikte en sprak met be wogen stem: Ik heb naar hem uitgezien sinds de dag, dat hy wegge bracht werd. Schuldig of niet ik was besloten hem te vinden Mijn agenten hebben hem ein delijk ontdekt ze hebben hem gevonden op jouw galei, als een hond aan de ketting. Wist jij dat hij aan boord was, toen je.... Ja, ik wilde hem zien, zelfs als hij mij haatte. Ik was vastbesloten hem uit die verne dering te bevrijden, zelfs al hadden mijn mensen al het scheepsvolk moeten doden. De storm was zijn redding (en de mijne), door een der goden ge zonden. De enige vlieg in myn zalf was Virginius zelf, die van mij geen enkele gunst wilde aannemen. Je bedoelt, dat hij de vrij heid niet uit jouw handen wil de ontvangen? Zo is het. Hy is zo onver schillig over zijn lot. Hy deelde me ijskoud mede, dat hij nog eerder zich bij Nero als vluch teling zou melden dan enige hulp van mij aannemen. Ik kreeg slechts één toezegging van hem los: dat hij twee maanden op Ionos zou blijven. Hij weet er niets van, dat ik met Nero ga racen om zyn leven. Met vlammende ogen, bevend van emotie voegde zij er aan toe: En ik ga winnen van Nero. Jk ga de vrijheid van mijn man kopen. Maar als Nero wint? Wat is dan? vroeg Cono voor zichtig. Pa" ZQu het mijn halve of hele leven kosten. Niet meer? Mijn man zou zijn aderen openen en de mijne ook, die het eerst. Ik weet het nu, Io, vergeef mij zus. Het is voor my niet ge makkelijk over die man redelijk te denken. Wat ik maar niet kan begrijpen is dit: hoe kan een intelligente vrouw als jy, verstrikt raken in de netten van zo'n type? Als 't nu Gajus Pe- tronius was geweest, zou ik het mogelijk nog begrijpen. Boven dien begrijp ik helemaal niets van je afrossing voor de tem pel van Vesta. Io drukte haar met schaam rood bedekte hoofd in de han den en hevig snikken deed haar lichaam schokken. Weer erken de zij de schandelijkheid van haar beestachtig optreden, dat veroorzaakt was door een voor gelogen, nooit plaats gehad heb bende verleiding. Dan, terwijl ze verbleekte, schreeuwde ze haar ellende uit: Ik haat alle Caesars, die hele bende intriganten, slaven houders en moordenaars. Maar weet dit wel, Cono, ik zal mijn man niet overleven als er wat met hem mocht gebeuren. Hy is mij meer waard dan het leven. Cono was onder de indruk ge komen van het hartstochtelijk betoog van zijn dappere, trotse zuster, nu gebroken onder de gloed van het nieuwe woord, dat zijn weg naar haar woor denboek had gevonden: liefde. Zeker, deze Virginius, die onder zyn commando als galeislaaf had gewerkt, bezat iets, wat hij, Cono, over het hoofd had gezien. Altijd had Io met hem gepraat over de aanbidders, die ze bij dozijnen telde en dat ze niet dacht aan trouwen. Maar van die éne, aan wie zij werkelijk haar hart gegeven had, had zij gezwegen. Niet meer lettend op zjjn aanwezigheid sprak ze in zichzelf: Ik heb hem lief, wanhopig lief. Dat mag het ganse keizer rijk weten. Waarom ga ik die wedren met Nero aan? Waar om waag ik mijn naam er aan? Omdat ik mijn man liefheb. Mijn lichaam, mijn vlees en myn bloed behoren niet meer aan mij het is alles van Vir ginius. Ik ben zijn slavin, zijn s-l-a-v-i-n, begrijp je? Co^gromde wat en zweeg. (Wordt vervolgd.) (Ingez. mededeling, advert.) OVERHEMDEN met vaste boord. Het ideaal voor elke man. Enorm groot hierin is de sortering. GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 (Middelburg) en W. Kristelijn Middelburg. De indeling luidt als volgt: Heren af deling A: Marathon (Vlissingen), C.O.A.K. (Middel burg), Walcheren (Vlissingen) E.V.V.C. (Vlissingen), Zeevaart school (Vlissingen), R.H.B.S, (Vlissingen), M.V.C. (Middelburg) en Wllno (Vlissingen). Heren afdeling B: Marathon (Vlissingen), C.O.A.K. (Middel burg), P.Z.C. (Vlissingen), Rijks politie (Middelburg), E.V.V.C. (Vlissingen), Wllno (Vlissingen) Gemeentepolitie (Vlissingen) Kiu- derzorg (Middelburg). Dames: U.L.O. (Vlissingen) R.H.B.S. (Vlissingen) en Mara thon (Vlissingen). De dames zullen een dubbele competitie spelen, dus twee uit- en twee thuiswedstrijden tegen de zelfde tegenstandsters. Interessante verkeersproef M.A.C. Zaterdagavond organiseerde de M.A.C. Scheldegouwen voor de eerste maal een practische verkeersproef voor leden en te langstellenden. In samenwer king met de Middelburgse ge meentepolitie was een route door de stad afgepijld, waarin zich verschillende verkeers moeilijkheden voordeden. Bo vendien moesten de deelnemer, enkel opdrachten uitvoeren en deze opdrachten waren zo ge kozen, dat de argeloze deelne mer tegen meerdere verkeers- (Ingez. mededeling, advert.) VOOR ELKE JAS en VOOR IEDERE BEURS GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 regels tegelijk zondigde. Op de critieke punten langs de route stonden de mannen van de ge meentepolitie opgesteld, ditmaal niet om bekeuringen uit te de len, doch om strafpunten toe te kennen. Er waren 30 deelnemers, die om de twee minuten startten voor de route, welke ongevee een kwartier rijden vergde. Deze 30 deelnemers maakten geza menlijk 90 verkeersfouten, het geen niet ongunstig mag wor den genoemd. Het was een interessante en leerzame proef, niet in het minst voor de organisatoren en de politie en de proef zal dan ook binnenkort herhaald wor den. De uitslag was: 1 J. Parent (Souburg) en M. Uyl (Middel burg), 1 strp.; R. v. d. Velde (Middelburg) 2; 3 J. v. Loo (Middelburg) 4; 4 Dr J. C. Arends (Hansweert) en C. Wes terweel (Middelburg); 5 L. J. Maas (Vlissingen). (Ingez. mededeling, advert.) Prima extra souple BRETELLES in luxe verpakking 3.50 GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 De tafeltenniscompetitie. In de 2de klasse nam De Schelde de leiding door een 82 overwinning op Wilno. De COAK won met 64 van Spirit en bleef daardoor even eens ongeslagen. Ook de PZEM bleef zonder verliespunten, want V.S.V. moest met 73 het onderspit delven. In de 3de klasse kwam Be Fair door een 91 overwinning op Sorry 2 aan de kop. De Schelde-reserves zorgden er voor in de buurt van de leiders te blijven en brachten de PZEM-reserves in eigen huis een 91 nederlaag toe. Goes 2 behaalde zijn eerste overwin ning, ook al met 91, namelijk op Spirit 2. Wilno 2 drukte S.V. 2 nog wat steviger op de onderste plaats, door de Vitrite mannéh met niet minder dan 100 te kloppen. In de 4de klasse delen De Schelde 3 en Goes 3 de eerste plaats. De Schelde 3 won in Ar- nemuiden met 91 van Arn '50, terwijl Goes 3 de PZEM 4 met een 64 nederlaag naar huis stuurde. Het derde team van de PZEM. deed het beter en stuurde Spirit 3 met een 100 nederlaag naar huis. De ploeg van de PTT heeft zich uit de competitie teruggetrokken. Verkeerscompetitie van Scheldegouwen. Vandaag wordt in het gehele land de door de Kon. Nederland se Motorrydersvereniging geor ganiseerde jaarlijkse verkeers competitie gehouden. Aan deze competitie wordt door meer dan 50 clubs deelgenomen en hierbij behoort ook de motor- en auto club Scheldegouwen. De wed strijd, die bestaat uit het schrif telijk beantwoorden van een aantal vragen op verkeersge (Ingez. mededeling, advert.) PETTEN Vlot en practisch. De prettige dracht bij slecht weer. Een ruim gesorteerde collectie vind U bij GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 bied, wordt 's avonds om 8 uur gehouden in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg en staat onder leiding van de Com mandant van de Verkeersgroep Middelburg van de Rijkspolitie, opperwachtmeester de Bruyn. De twee best geplaatste clubs zullen op een nader te bepalen plaats nog een practische ver keersproef moeten afleggen waarna de uiteindelijke winnaar de titel van landskampioen krijgt. Verleden jaar eindigde Scheldegouwen op de zesde plclclts Het tiental, dat Scheldegou wen officieel zal vertegenwoor digen, ziet er als volgt uit: Dr J. C. Arends, P. Castenmiller, A. v. d. Driest, N. M. Hoencamp, Mr W. P. F. Kurtz, M. G. van Oosten, J. Parent, A. Polder man, A. de Pree en R. v. d Velde. Daar deze wedstrijd tevens meetelt voor het clubkampioen schap van Scheldegouwen, zal ook nog door een groot aantal anderen worden deelgenomen. Voorwedstryden damkampioen schap van Zeeland, hoofdklasse. De uitslagen van de derde ronde luiden: van StrienLuwe- ma 20; MaasBisschop afgebr. (Ingez. mededeling, advert.) JONGENS VOETBALSCHOENEN Het allermooiste cadeau voor Uw jongen. Alle beken de merken. Prijzen: 12.5014.5014.95 GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 van StrienStrooband Sr 02; v d. KreekeBlom 02; Deur- loode Smet 02. De uitslagen van de derde ronde voor het damkampioen- schap van Zeeland, eerste klasse, z(jn: van BelzenVinke 20; CorstanjeBrasser 20; van DalenValkier 11; de Vos Zondagmiddag was het prachtig stralend najaarsweer. Veie men sen profiteerden er van om een luchtje te scheppen. Ook een blinde met een geleidehond. Van tegenovergestelde zijde naderde een notabele van onze goede stad Goes met een loslopende zwarte hond. Deze hond, blij met zijn vrijheid, vloog op de geleidehond af, vechtende en bijtende. Wie was de scheidsrechter? Niet de eige naar van de zwarte hond, ook niet de hulpeloze blinde, die geleld moest worden door de geleidehond. Maar twee echte Zeeuwse jongens die, zij het ook met stenen, die zwarte hond verdreven. Resul taat? Een stevige terechtwijzing van deze welgedane heer aan de jongens, zonder een afstraffing aan zijn schuldige hond of ver ontschuldiging aan de gedupeerde blinde. Voor een vlug op zijn schreden terugkerende heer verdween voornoemde heer ln zijn kantoor, de hulpbehoevende met zijn ner veus geworden hond aan zijn lot overlatende. Hoeveie malen gebeurt het niet, dat men de geleidehond met zijn geleider ln moeilijkheden brengt, door zijn eigen weg te kiezen, zonder rekening te houden met diens moeilijkheden. Goes. K. G. (Ingez. mededeling, advert) 'H Cturmo^ PRODUCT Krijger 20; Davidsev. Slie- drecht 20; v, d. BergeMeer man 20. ATHLETIEK. Zeeuwse records jrkend. Door de Recordco-.imissie van het district Zeeland der K.N.A.U. zijn de volgende records erkend. Discuswerpen meisjes: 28.78 m„ A. v. Belzen, Achilles, Middel burg. Hoogspringen meisjes: 1.38 m., A. van Belzen, Achilles, Middel burg. Kogelstoten meisjes: 11.06 m., S. v. Belzen, Marathon, Vlissin gen. 25 km heren: H. Witte, Mara thon, 1 uur 40 min. 49 sec. Uurrecord heren: G. W. Dobbe- laere, Marathon, 17 km 476,42 m. 800 m. jun.: 2 min. 6 sec., J. de Waart, Marathon. (Ingez. mededeling, advert.) OVERHEMDEN met losse boorden - alle soorten - alle kleuren - alle maten. GOES: Lange Kerkstraat 35 Telef. K 1100—2538 Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Pie- ter, z.v. J. Boon en T. Boon; Wil- helmlna J. M., d. v. A. J. M. Schreuder en E. D. v. d. Roost; Marlnus, z. v. P. van Siooten en P. de Bree; Cornelia L„ d. v. H. Lorler en C. L. Geschlere; Johan na, d. v. J. O. Schutte en J. Dek ker; Catharina, d. v. W. Schrey- enberg en P. Bimmel; Maria J., fi. v. J. C. Gordeau en M. J. Blom; Cornelia, d. v. W. Huibregtse en J. Westerbeke; Wllhelmina, d. v. Chr. G. van Westen en W. Ade laar; Adriana M. J., d. V. J. Va der en P. F. de Waal. Ondertrouwd: J. v. Leerdam, 23 j. te Nieuw- en St. Joosland en E. Teerllnck, 18 j.; W. C. Keuzen kamp, 27 j. te Oegstgeest en N. Hubrechsen, 25 j. Gehuwd: W. de Schrijver, 27 J. en P. Sturm, 29 j.; J. op 't Hof, 30 j. en D. Roose, 30 j. Overleden: J. van Hartlngsveld, 67 j., geh. met G. Vollemans; C. Jobse, 60 j„ wed. van N. de Voogd C. A. Edelman, 80 geh. met J. Schepers; A. Malgo, 91 j.; C. v. d. Berg, 35 j. geh. m. L M v. Heylf D. de Bree, 75 j., geh. met J. Pou- wer; A. M. Geldof, 88 j„ wed, van P. Abrahamse. VLISSINGEN. Geboren: Hen- drikje C., d. v. H. Boonstra en C. Valkier; Maurits K., z. v. J, Schoenmaker en G. J. de Voogdt; Johanna, d. v. P, Cevaal en D. P. Vader; Ernestine E., d. v. S. M. de Visser en P. van Rijmenant; Adriana, d. v. L. Ova en G. M. Piel; Gerarda E., d. v. K. A. Franken en J. M. Smit; Jan P., z. v. B. van der Linden en A. M. Prince; Alber- tus P. J. M„ z. v. F. C. W. M. van Rest en C. E. Lambregtse. Ondertrouwd: M. Somers, 29 j. en L. M. van den Hemel, 29 j.; C. Janssen, 25 j. te Souburg en C. J. Bimmel, 21 j.; A. Hoender1- vanger, 26 j. en J. Meerman, 24 j.; Ph. Nagelkerke, 30 j. te 's-H. Arendskerke en J. J. de Leeuw, 25 j.; S. B. Schot, 44 j. en D. M. Lieken, 42 j. te Maassluis; J. A. Mallie, 24 j. en J. S. Meerman, 20 j. Gehuwd: C. H. O. Hansen, 34 j. te Rotterdam en T. van der Weele, 32 «j. Overleden: C. J. Doense, 63 j., echtg. van N. Dijkstra. WESTKAPELLE. Onder trouwd: P. Cijsouw, 30 j. en L. Huibregtse, 40 j. Overleden: A. Sanderse, 72 j., echtg. van M. J. Huibregtse. TERNEUZEN. Geboren Sara d. v. M. J. Adriaansen en J. N. Veerman; Jan M., z. v. C. Smallegang en A. M. Jonkman; Amelia E. E., d. v. J. Cocquyt en M. B. Schelfaut Cornelis J., v. W. Verhelst en T. Kaijser. Gehuwd: C. P. J. van Damme, 23 j. en M. C. M. Durinck, 19 j.; M. Jansen, 38 j. en S. L. van Driel, 32 j. Overleden: P. Francke, 85 j., echtg. van G. Coppolse; J. C. van den Ouden, 80 j., wed. van J. A. Klaassen.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3