out SCHAATSEN GELOKISTEN I M. VAN L00 L.vanSparrentak&Zonen SCHOUT Erven Gabriëlse Extra voordelige aanbiedingen. DONDERDAG seen spreekuur Kwekerij M. H. DEKKER VAN ROOM - Middelburg L. SLOOS vruchtbomen H.H. Landbouwers In Tuin gereedschap Snoei- gereedschap Timmer gereedschap A. CORNELISSE r. Schrijfmachines Telmachines Rekenmachines Kofferschrijfmachines Stalen schrljfmachlnebureaux Wo«iidag 39 Nov«mbtr 1930 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD m Me], A. Goedegebuure, vroeger to St Annaland slaagde te Hotter- dam voor wijkzuster. m Donderdag 80 Nov. D.V. hoopt om 2.80 uur en 6.30 uur voor te gaan ln de dienst des Woords ln d« Geref. Gem. te St. Annaland Da J. B. Bel van Krabbendijke. Zondag werd ln de Geref. Kerk te Zlerikzee verkozen tot ouder ling de heer N. W. Fllkweert en tot diaken M. Timmerman Johz., zulks ln de plaats van resp. U. Gorter en J. P. Brouwer. Mej. W. Telle te Reneese slaag de dezer dagen voor het diploma wijkverpleging. Het echtpaar T. Kik-Chr. Kik- van Gilst te Bruinlsse vierde Vrij dag zijn 50-jarige echtvereniging. Tot lid der oudercommissie voor het v.g.l.o. werden gekozen mevr. J. van Dale-Fenijn, de heer J. K. Kornelis en de heer J. Cop- pens. Als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Kloetinge zijn gekozen de heren J. Lankes- ter, A. C. Hollestelle en A. J. Staal. De heer A. van Dijke werd gekozen als notabel. Gemachtig den ln het kiescollege te Bleze- linge werden de heren W. Ble- rens, H. v. d. Velde, C. van der Vliet en B. J. J. R. Walrecht. Voor het te Lelden gehouden examen voor apothekersassistente slaagde o.m. mej. A. W. Kip te Middelburg. De heer C. A. Heijboer, ambte naar ter secretarie ln tijd. dienst te Zonnemaire, is per 1 Febr. '51 benoemd tot klerk ter secretarie van Tholen. In de vergadering der afd. Ka- pelle-Blezelinge van de N.C.V.B. o.l.v. mevr. Zegers-Klelen, decla meerde de heer M. Florusse te Wemeldlnge kerstgedichten en „Bevestiging" van dr Laurlllard, alsmede „Cadillac" van v. Hoog- straten-Schoch. De najaarszendlngscollecte ln de Ned. Herv. Kerk te Souburg heeft, met de nagekomen giften, ln totaal f 623,04 opgebracht. De bazar, die gehouden is ten bate van de gymnastiekvereniging A.T.L.A.S. te Helnkenszand, heeft bruto opgebracht ruim f1700, Met ingang van 1 Dec. 1951 is benoemd tot 1ste ambtenaar ter secretarie te Heinkenszand, de heer J. L. G. v. d. Broecke, thans werkzaam als zodanig te Nieuw en St. Joosland. In Utrècht slaagde voor het Rijksdiploma hoefsmid de heer J. J. Slabbekoorn te Kloetinge. Bij de gehouden stemming voor 2 leden in het College van Nota belen der Ned. Herv. Kerk te Coljjnsplaat, is in de plaats van de heer W. Provoost (overleden) gekozen de heer Joh. de Wild, en in de plaats van de heer Jac. van der Weele Mz. (benoemd tot kerkvoogd) gekozen de heer Jac, de Fouw. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Spijkenisse, Ph. M. Becht te Elim; naar Lin- schoten, S. Goverts te Valburg, Bedankt voor R'dam-Delfsha- ven, A. C. D. van den Bosch le Ginneken; voor Randwijk, G. Willemsen te Hierden; voor IJzendoorn, S. Goverts te Val burg; voor Ernst en voor 's-Gre- velduin-Capelle, J. W. v. d. Lin den te Kamerik. Geref. Kerken. Beroepen te Scheveningen (6e pred.pl.), P. H. de Kleer te Utrecht; te Zuidhorn, E. E. Bae- rends te Marrum; te 2e Exloër- mond, G. Bouma, cand. te Den Haag. Bedankt voor Breda (vac. F. J. Jonkhoff), B. J. A. Streef kerk te Berkel en Rodenrijs; voor Zwartsluis (vac. P. de Feijter), G. S. Oegema te Zut- fen; voor Oudega (Sm.), J. P. Rozendal te Makkum. Geref. Kerken (art. 81). Beroepen te Minnertsga-Oude Bildtzijl, J. van Benthem, cand. te Vollenhove. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Meppel, A. C. Noort te Nieuwe Pekela. Bedankt voor Baarn, J. G. van Minnen te Huizen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Siou-Center (Nrd.- Amerika), F. Mallan te Brui- nisse en C. Hegeman te Patter- «on, waarvan de laatste is be roepen. Ds 3. van Bruggen f Te Hilversum is in de ouder dom van 78 jaar overleden ds v. Bruggen, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk. De over tedene, die in 1910 candidaat werd in Friesland, aanvaardde in April 1911 zijn ambt te Kor- tenhoef. Hier was hij werkzaam tot April 1929 toen een hard nekkige doofheid hem dwong zijn emeritaat aan te vragen. Biddag voor de vrede. Het comité Nationale Herden king, dat elk jaar op 4 Mei in op dracht van de regering de herden king van de tijdens de jongste we reldoorlog gevallenen organiseert en waarin vrijwel alle kerkelijke politieke en maatschappelijke stromingen zijn vertegenwoordigd, heeft tot de kerken in Nederland het verzoek gericht om Zondag 24 Dec. a.s. aan de vooravond van Kerstmis, een algemene biddag Voor de vrede te houden. Daarna v/il men zich wenden tot de Ver. flaties met het verzoek een bid dag voor de gehele wereld uit le schrijven. Waterstanden HET CONGRES OVER VERZILTING EN VERDROGING. (Vervolg van pag. 1). Deze mogelijkheden ontbreken ten enenmale 'n Zeeland en men zal zich dus moeten richten op bezuiniging op water en voor koming van verzilting. In dit verband is het gebruik van kunstmeststoffen, die veel chloor en balaststoffen bevatten, niet gunstig, zoals ir Riemens bij tal van proeven aantoonde. Hoe na delig zout voor de groei van ge wassen is, bleek uit de schade, die daardoor in 1949 in het Zuid- Hollands glasdistrict werd aan gericht, n.l. ca. 3 millioen gulden. Het is een geruststelling te weten, dat de besproken pro blemen in Zeeland zelf reeds geruime tijd in ernstige studie zijn. Dat er een brede belang stelling voor is bleek uit de aan wezigheid van verscheidene Zeeuwen onder het zeer talrijke gehoor. Zoetwaterreservoir. Prof. ir Hellinga, die de water voorziening voor de bestrijding van verzouting en vedroging in Nederland besprak, wees t.a.v. Zeeland op de te overwegen mogelijkheid om een zoetwater reservoir te vormen en te vul len gedurende de winter, dat in de zomer aangesproken kan wor den, in het groot b.v. de bij uit voering van het Drie-eilanden- plan ontstaande binnenmeer, in het klein in de vorm van een afgedamde kreek. Hierbij zijn uiteraard tal van factoren nog niet te overzien. Andere besparingsmogelijkheden kan men zoeken in bodembedek king, gewassenkeuze, profiel wijziging en organische bemes ting. De bijeenkomst, welke geor ganiseerd was door de Neder landse Tuinbouwraad, in samen werking met de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst, werd ge opend en gesloten door de voor zitter, de heer C. Boudewijn. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Goes. Gisteravond heeft mej. A. Visker, de directrice van de Openbare Leeszaal en Biblio theek te Goes, de leden verrast met een boekbespreking; een sympathieke geste, die zeker herhaling verdient. Mej. Visker gaf een bespreking van het in 1925 verschenen boek van Rei- nier van Genderen Stort „De kleine Inez". Zij belichtte de personen en hun leven, die deze, in 1941 overleden, schrijver in zijn streng gestyleerd proza heeft beschreven. Voorts ver telde zjj iets over de inhoud van dit typisch-epische boek. Het was een leerzame avond. Uitbarsting van de Etna. Door de uitbarsting van de Etna worden de dorpen Milo en Fornazzo bedreigd. Een lava stroom van bijna 800 m breedte en 5 m dikte werkt zich met een snelheid van 40 m per uur voor waarts. Van minstens 37 openin gen in de krater heeft een stroom van 1500 m breedte zich in tweeën verdeeld. De bevolking bidt voort durend tot haar schutspatroon Sint Andreas, wiens feestdag Donderdag gevierd wordt. Alle voorbereidingen zijn getroffen voor de evacuatie van ongeveer 2000 dorpelingen, wier huizen be dreigd worden. V eilingsberichten Keulen 434 (—0.04), Ruhrort 658 (—0.09), -obitH 1377 (-0.07), Nijmegen 1044 (-0.03) hem 1008 (-0.02), Eefde 515 (-0.03) paventer 405 (—0.01), Borgharen 4135 136), Balfeld 1304 (-0.44), Grave 513 (plui 0.09), Lith 141 (-0.19), Vreeswijk 1.(1 (—0.03), ROTTERDAM. Veemarkt van 28 Nov. Aanvoer in totaal 4411. Vette koeien en ossen 750; Ge- bruiksvee 1253; Vette kalveren 50; Graskalveren 204; Nuchtere kalveren 834; Varkens 110; Big gen 542; Paarden 159; Veulens 6; Schapen of lammeren 453; Bokken of geiten 50. Vette koeien 1.852.50 per kg Vette kalveren 22.90 per kg. Graskalveren 170320; Nuchtere kalveren 4555; Biggen 3045; Slachtpaarden 1.551.70 per kg; Schapen 55100 per kg; Lam meren 6090; Kalf- en melk koeien 700940; Vare koeien 475575; Vaarzen 500—675; Pin ken 325—450. GOES. Veiling van 28 Nov. Péren voor export: Doyenné du Comise 134,80, Conference 83,20, Comtesse de Paris 4349, Gie- ser Wildeman 4046, St. Remy 3033, Pondsperen 2728, Kleiperen 3134. Verpakt fruit Cox Oranje Pippin 5167, Jo nathan 4749, Goudreinetten 3750, Golden Delicious 3653, Bonne Louisse d'Avr. 7689) alles per 100 kgk. Gewone veiling. Appels: Cox Oranje Pippin 25—55, Goudrei netten 836, Sterappels 931, Jonathan 1243, Zure Belle fleur 635, Golden Delicious 1444, Glorie van Holland 15 33, Courtpendu 1024, Notaris- appels 1033, Zoete Ermgaarde 2143, Zoete Campagner 14 38, Tuinzoet 3642, Kroetappels 0,509. Peren: Doyenne du Co mise 5194, Conference 2639, Comtesse de Paris 2027, Gie ser Wildeman 1938, St. Remy 15—26, Pondsperen 1927, Klei peren 1629, Brederode 2032, Kroetperen 610, Blauwe Drui ven 90115, alles per 100 kg. GOES. Eiermarkt van 28 Nov. Grote kipeieren 1314 ct., kleine kipeieren 10 ct. KRABBENDIJKE. Uienveiling van 28 Nov. Middel 5,80, bonken 5,70. THOLEN. Uienveiling van 28 Nov.: Gewone 5,50, bonken 5,49, drielingen 3,81, picklers 11,51. Aanvoer 20 ton. VEERE, Vismijn van 28 Nov. 822 kg. exportgarnalen 1.62 2.27, 974 kg. schar 17—45, 110 kg. bot 4053, 97 kg. wijting 32 46, 111 kg. ongesorteerde vis 22—47. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 80 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 ds Pennlngs. Geref. Kerken. Axel: 10 ds Flinterman, 2.30 ds Couvée. Geref. Kerken (art. 31). Axel: 10 ds Amellnk, Lange- rak, 2.30 ds Zemel. Geref. Gemeente. Axel: 10 en 2.30 ds v. d. Berg, Utrecht. Leestafel Dr M. Burton, De Wonde ren van het Dierenrijk, 2 dln, Elsevier, 1950. f 40. Vermoedelijk is in Nederland nimmer een boek over het leven der dieren verschenen dat typo grafisch zo goed verzorgd en zo rijk geïllustreerd was als dit boek van Burton en medewerkers, ver taald door Mej. J. van Kesteren, onder toezicht van Prof. Dr J. E. W. Ihle en Dr G. Barendrecht van de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Voor diegenen onder het alge mene publiek die graag lezen over Natuurlijke Historie en willen weten welke diervormen voorko men, vormt dit boek een rijke bron van gegevens, vlot en Inte ressant geschreven, met meer dan 1000 foto's verlucht. Het spijt mij daarom te meer, dat ik toch ernstige crltiek op dit boek moet uitoefenen. Bij alle beschouwingen zijn de schrijvers uitgegaan van de evo lutie als van een bewezen feit. Het boek ls hiervan zo door drenkt, dat de vertalers zelfs een voetnoot (pag. 12) noodzakelijk achtten om het publiek er op te wijzen, dat de evolutie-theorie niet bewezen ls en dat „een an dere opvatting, steunend op het bijbels verhaal, dus altijd moge lijk blijft". De lezer, die hier niet door heenzlet en die alles gelooft wat gedrukt staat wordt door dit boek dus, naar mijn mening, een sterk eenzijdige, materialistische voorstelling van zaken bijge bracht. Ten slotte ls het jammer, dat men na lezing van dit boek wel licht denkt, dat men een indruk heeft gekregen van de moderne biologie, terwijl dit toch in het geheel niet het geval is. Dit boek beschrijft Natuurlijke Historie, geen Biologie. In de tweede plaats betreft de crltiek de uitgever. Dit boek is zeker niet geschreven door „de meest bekende zoölogen van de wereld", zoals onder de titel ge drukt staat. Een tweede Incor rectheid is de volgende: op de om slag wordt vermeld: „Ingeleid door Prof. Dr J. E. W. Ihle", ter wijl nergens ln dit werk van ruim 800 pag. Iets van een dergelijke Inleiding te vinden ls. Door de uitgever ls de naam van de be kende Amsterdamse hoogleraar dus ten onrechte voor ropagandis- distische doeleinden gebruikt. Ten slotte moet vermeld worden, dat ondanks het toezicht van bovenge noemde zoölogen op de vertaling deze toch nog onvoldoende ls ge bleven. Hier wreekt zich weer het maar al te veel voorkomende euvel, dat de uitgever uit zuinig heid voor de vertaling van een dergelijk werk een ondeskundige kiest. „Samentrekbare holten" „napslakken", „napslak-met-het- gaatje" e.d. zijn termen, die een bioloog werkelijk kwaad maken, daar deze letterlijk vertaalde woorden vla een boek als dit in geburgerd raken, terwijl wij goe de termen en Hollandse namen bezitten. Deze crltiek betreft dus enkele schoonheldsfouten en com merciële tendenties van de Ne derlandse uitgave. Mijn oordeel samenvattend meen Ik dus te moeten concluderen, dat dit prachtig uitgegeven boek al leszins de moeite van het lezen waard is voor die lezer, die de betrekkelijke waarde van zjjn evolutionistische strekking door ziet en die in staat is de gegevens die het biedt te plaatsen in zijn eigen wereldbeeld. Amsterdam. Dr J. LEVER. Stichting „Geeft Acht". De Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, die reeds sedert 1874 zorgt voor de oprichting en in standhouding van Christelijke Te- hulzen voor militairen, onder vindt daarbij zulke moeilijkheden, dat zelfs sluiting van verschillen de tehuizen dreigt. Om dit te voorkomen is thans in het leven geroepen de stichting „Geeft Acht", gevestigd Kanaalweg 106, Den Helder, die ln Iedere plaats van elk kerkgenootschap tenmin ste één propagandist aan wil stellen. Men kan zich hiervoor opgeven aan genoemd adres. „Waarheid en Eenheid", Conferentie Het weekblad „Waarheid en Eenheid" organiseert van 2628 Dec. a.s. op de Pietersberg te Oosterbeek een Kerstconferentie. Als referenten zullen optreden de heren ds A. Troost, Geref. predi kant onderh. art. 31 K.O. te Vleu ten en prof. dr S. U. Zuidema, die beiden zullen refereren over: „De Geref. gezindte, haar uitgebreid heid en verscheurdheid, haar toe komst en taak" en prof. dr J. P. A. Mekkes te Delft met als on derwerp: „Ons politieke geloof". Een morgen is gereserveerd voor vrije bespreking. De dagopenin gen en -sluitingen worden ver zorgd door ds M. de Goede, Geref. predikant te Amsterdam en J. F. v. Hulsteijn, Geref. predi kant onderh. art. 31 K.O. te Am sterdam-Noord. Officiële Publicafiën Hinderwet. B. en W. van Middelburg b*;ngen ter openbare kennis, dat ter genieenteseoe- tarie ter inzage ligt een verzoek net bij lagen van Coöp. Melkfabriek Walcheren om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande fabrieksinstallatie met een melkpoederafdeling in perceel Poelendaele- singel 4, kadastraal bekend sectie I, nr. 2125. Op Donderdag 7 December a.s. des voor middags 10 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwiliging .van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen vau de Commissie tot voorberei ding van een te stichten Ver. van vioegfc pootaardappelenbewaarplaats op het eiland Walcheren te Middelburg, om vergunning tot het oprichten en exploiteren van een puotaardappelbewaarplaats op perceel Nw. Vlissingseweg 50, kadastraal bekend sec tie I nr. 1685. Op Maandag 11 December a.s. rles voor middags 10 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwiliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. B. en W. van Vlissingen brengen in gevolge de artikelen 6 en 7 der Hinder wet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Zeeland te Vlis singen om vergunning tot het oprichten van een bankwerkerij, een smederij, een inrichting voor machinale houtbewerking, een zeilmakerij, een lasinrichting en een schilderswerkplaats, waarin zullen worden geplaatst een electro-motor van 0.5 P.K., een van 2.5 P.K., een van 1 P.K., een van 2 P.K., een van 7.5 P.K., een van 20 P.K., een van 0.5 P.K., een van 2.5 P.K., een van 2 P.K., een van 0.75 P.K., een van 2 P.K., een van 5 P.K., een van 5 P.K., een van 4 P.K., een van 5 P.K., een van 1 P.K., een van 1 P.K., een van 3 P.K., een van 2.5 P.K. en een van 2 P.K., voor het drijven van resp. een smidse, een slijpmachine, een slijpmachine, een boorbank, een schaafbank, een draai bank, een boormachine, een beerbank, een draaibank, een zaagmachine, een draai bank, een draaibank, een cirkelzaag, een lintzaag, een vlak- en vandiktebank, een slijpsteen, een slijpmachine en drie ver warm in^skachels, op het perceel kada straal bekend gemeente Vlissingen, sectie C, nos. 1684—1685, gelegen aan de Buiten haven dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeentesecretarie (2e afde ling) ter visie zal word engelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college wor den ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 5e December 1950 zal ten Gemeente huize, des voonniddags te 10 uur, ge legenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoek ster als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekster, als zij, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 5e December 1950 ter Ge meentesecretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Vctorts zij er de aandacht op gevestigd dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ontheffing verbod Winkelsluiting. B. en W. van Vlissingen, daartoe ge machtigd bij de beschikking van de Staatssecretaris van Economische Zaken van 20 Nov. 1950, nr. 65040 M.S./W., be sluiten: ontheffing te verlenen van het verbod, vervat in artikel 2, eerste lid, van het Winkelsluitingsbesluit 1941, in dier voege, dat een winkel voor het publiek geopend mag zijn tot 21 uur, op 1, 2, 4, 21, 22 en 30 December 1950. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. KOTA AGOENG: 24 te Djakarta. TER- NATE: pas. 28 Perim naar Rotterdam. SLOTERDIJK: 27 van Port Said naar New York. FRIESLAND: 28 te Singapore verwacht. SIBAJAK: 28 te Melbourne. VAN 'T HOF; 27 te Rotterdam. PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. INDRAPOERA: pas. 26 Perim naar Rotterdam. EMPIRE BRENTpas. 27 Kaap Degasa naar Rotterdam. GAROET: 27 van Port Said naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Te Vlissingen aangekomen 28 Nov.: NETTY van Havl. ITALICO van zee. SUERTE van zee. Van Vlissingen vertrokken 27 Nov.: BALIX naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen 27 Nov.: MEERKERK van Marseille. HAVIS van TYNEMOUTH. 28 Nov.: MUIDERKERK van Duinkerken. ALBEREO van Ham burg. GLASHAVEN van zee. EB EN HAEZER van Londen. Gepasseerd van Antwerpen 27 Nctv.i STENTOR naar Rotterdam. BREEHEL- LE naar Hamburg. AMSTELPARK naar Bremen. BENNEKOM naar Amsterdam. PETER SWENDEN naar Vlaardingen van Gent. HERCULUS naar Rotterdam. LIMBURG naar Vlaardingen van Gent. WESTLAND naar Amsterdam. West-Indische conferentie geopend. Nadat de Caraibische commis sie tevoren in een elfde bijeen komst had vergaderd onder voor zitterschap van dr H. Riemers, de Nederlandse gezant te Caracas had Maandag de officiële opening van de vierde zitting van de West- Indische conferentie plaats te Willemstad door gouverneur Pe ters. Aanwezig waren de gedele geerden, adviseurs enz. van de deelnemende gebieden en burger lijke en militaire autoriteiten van de Nederlandse Antillen. Indonesische Dakota verongelukt. Op de hellingen van de Galoenggan ten Zuiden van Ban doeng, is Zondag een Dakota van de Indonesische luchtmacht ver ongelukt, waardoor twaalf mili tairen om het leven kwamen, &.w. de bemanning van elf koppen. Twaalf andere militairen kon den met verwondingen uit het vliegtuig komen. Het toestel was op weg naar Taskimalaja in West-Java, doch het slechte weer maakte terug keer naar Bandoeng noodzakelijk. Advertentiën Heden nam de Heere van ons weg na een smartelijk geduldig ge dragen lijden, mijq ge liefde Man en der kin deren zorgzame Vader in het Marinehospitaal te Overveen, de heer CORNELIS VAN DE KETTERIJ, op de leeftijd van ruim 46 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen: Wed, N. VAN DE KETTERIJ-DE RIDDER JO BEP. Vlissingen, 27 Nov. '50. Marinestraat 12. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 30 November des n.m. 2 uur vanaf Marinestraat 12. Heden nam de Heere van ons weg, onze ge liefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom in het Marinehospitaal te Overveen, de heer CORNELIS VAN DE KETTERIJ, op de leeftijd van ruim 46 jaar. Vlissingen: Wed. TH. VAN DE KETTERIJ—VAN BELZEN. L. VAN DE KETTERIJ en kinderen. M. VAN DE KETTERIJ C. VAN DE KETTERIJ VAN BELZEN. BL. VAN DE KETTERIJ. CL VAN DE KETTE RIJ-VAN DE VELDE en kinderen. J. VAN DE KETTERIJ. J. P. VAN DE KETTE- RIJ-BATUS en kinderen. Middelburg: CL. SCHUIJER- VAN DE KETTERIJ. G. SCHUIJER en kinderen. Vlissingen, 27 Nov. '50. Prinsenstraat 22. Familieberichten uit andere bladen: Geboren: Maria W., d. v. A. J. Giljamse en E. Stahl te Haamstede. Overleden: Chr. J. E. Stoutjesdljk, geb. van den Berge, 47 j. te Zierikzee; J. MaljaarsCoppoolse, 72 j. te Oostkapelle; M. Moerman, wed. van B. de Jager, 77 j. te Kloetinge; E. Verhagen, wed. van C. P. J. Kuyper, 81 j. te Vlissingen. V1TF DECEMBER GEEN ONGELUKKEN Aimsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 28 Nov. 1950 medegedeeld door de Incatio-Bank N.V., Go— Amsterdamsche Bank N.V. Nederlands-Duitse besprekingen over sociale zekerheid. In Den Haag op het ministerie van Sociale Zaken zijn besprekin gen begonnen tussen vertegen woordigers van de Nederlandse en van de West-Duitse regering om te geraken tot een weder kerigheidsregeling inzake de so ciale zekerheid. Grootboek Obllgatiën Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 Dito cum. Nederland N. W. 8. Spaarcertificaten Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens Berkel'a Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet cum. pref. wd. Wilton Biliton Ie rubr. Bilitc/n He rubr. Dordtsche Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lembot Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Ara. lijn Java China Jap. lijn Kon. Boot 137*4 99*4 99*4 Kon. Paketvaart 121 97*| 97*4 Ned. Scheepv. Unit 153*4 185*4 96*4 96*4 r. Ommeren's Scheepv. 96*4 96*4 Rott. Llöyd 151 9 7*4 97*4 Stoomv. Mij. Ned. 163*4 97*4 H. V. A. 114 97*4 97*4 Java Cult. 60 79*4 79*4 N. I. S. U. 91*4 100*4 Vorstenlanden 27*4 95*4 95*4 Deli Bat. Mij. im 96*4 96*4 Deli Mij. Senembah 107 46 46*4 82*4 95 83*4 Muller Co, 162 148*4 145*4 Amsterdamse Bank 167 174 172*4 Escompto Bank 40*4 315 313 Holl. Bank Unie 250 114*4 114 Cert. Javasche Bank 92 126*4 125 Herstelbank Pr. 165 Ned. Bank v. Z.-Afrika 203*4 125 Rotterdamse Bank 176*4 174*4 174*4 Surinaamse Bank 148*4 146*4 Twentse Bank 174 217*4 212*4 Am. Smelting 75*4 308 306 Anaconda Copper 39*4 258 250 Beth. Steel 48*4 227*4 226 Chrysler 78*4 166*4 155*4 166*4 General Motors 103*4 134 Intern. Nickel 37*4 Kennecott 75*4 228 232 Rep. Steel 46*4 6*4 275*4 272 Stand. Brands 287 283 U. S. Steel 129 298 293*4 Cities Service 90 297*4 293*4 North Am. 17*4 505 Cont .Oil 127*4 125 Midcont. OU P 116 115 Philips Oil 4 J8*4 106» 98 104*4 Shell Union Tidewater SJ 41 BaHlmcrrt lm 95 93 Miss Texts 7*4 45 43*4 New York Ctntr. m 169 Pennsylvania nj 118 11854 Canadian Pat. Mn 120 151*4 187 149*4 161 11244 59*4 m 26 10494 ARTS KOUDEKERKE GROTE VOORRAAD vanaf ƒ1.per stuk 75.per 100 stuks. Beleefd aanbevelend: Elke Donderdag en Zaterdag 2de standplaats vanaf hoek Lange Delft op de Markt, of iedere dag op de Kwekerij, Langevielesingel 38, Middel burg, Telef. 2661. In Middelburg wordt iedere dag gratis thuis bezorgd! Stoelen met leer 119.50 en 22.- per stuk Keukentafels met lade '28.- Dressoirs vanaf f 85.- Theemeubelen f 34.50 Kamerspiegels f 15.- Uittrektafels f 37.- v.h. postkantoor Noordstraat 41-43 Middelburg Voor de vele blijken ons betoond tijdens de ziekte en na het ontslapen van onze geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Schoondochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA BOOGAARD, Geb. de Visser, betuigen wij onze welge meende dank. Inzonderheid H.H. Dokto ren Verplegend personeel van het Ziekenhuis te Mid delburg. Namens de familie: W. BOOGAARD. Serooskerke (W.), 28 November 1950. Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. J. BOER. J. BOER—LOUWERSE. IJsselstein, Panoven 9. November 1950. Voor de deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader H. MINNAARD, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: M. MINNAARD— OUDKERK Wolphaartsdijk, Nov. 1950. Voor de vele blijken van medeleven by het overiyden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA DE BREE, Weduwe van Willem Vreke, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: E. VREKE. Domburg 24 November 1950. De heer en mevrouw WA GENVOORT—VAN DORT, zeggen namens wederzijdse ouders harteiyk dank voor de vele blyken van belang stelling voor en by hun hu- weiyk ontvangen en tevens by de opening van hun zaak. Middelburg, November 1950 Lange Delft 32. VRIJDAG I DECEMBER om 7.30 uur, hoopt Drs J. C. HOOIJKAAS Ned. Herv. predikant te Arnemuiden. DANKDIENST te houden voor Vissery en gewas in 't Verenigingsgebouw „DE ARNE". Vanaf heden worden de AARDAPPELEN GEWASSEN GESTOOMD. Opvoering van de kwaliteit 1» ons streven. Ziet ons pro duct Donderdag op de Markt Loonstomerij TANGE Souburg-Koudekerke. zijn wij ruim gesorteerd. Voor Sint Nicolaas cadeaux kunt U hierin een nuttig en practisch geschenk vinden. Vlasmarkt 14 MIDDELBURG Land- en 1 uinbouw- arrikelen - Gereed schappen - Ijzerwaren Geschenken van blijvende waardel STOFZUIGERSt ERRES RUTON, HOLLAND, ELECTRO. DAMES HEREN- EN KIN DER-RIJ WIELEN RIJWIELLAMPEN TASSEN, HANDWARMERS ZAKLANTAARNS ENZ. ENZ. Speciale reclame AUTOPEDS OP LUCHT BANDEN, pracht uitvoering f 27.50 RIJWIELEN - ELECTRA ZANDSTRAAT 2J TEL. 2069 - MIDDELBURG ENZ. ENZ. Lange Viele 62 Kachels Haarden OPGERICHT 189S HEREN WINTERJASSEN 70.50 - 60.50 - 54.30 JONGENS WINTERJASSEN, leeftyd 7 jaar ƒ40.25 - ƒ33.50 - ƒ27.50 met kl. st. p. maat. KINDERJASJES leeftyd 2 jaar 14.70 m. kl. st. p. maat. RATINÉ JEKKERTJES leeftyd 3 jaar 25.m. kl. st. p. maat. HEREN JEKKERS met zyde of stof gevoerd ƒ75.50 ƒ60.—. KATOENEN GABARDINE MANTELS en JASSEN ƒ75.50 - ƒ63.— - 55.— MANCHESTER COSTUUMS f65.50 - f60.75 MANCHESTER JASSEN ƒ48.ƒ45.ƒ42.75 Korte Noordstraat MIDDELBURG. KANTOORMACHINEHANDEL Lang» Delft 117 - Telefoon 2464 - MIDDELBURG De beste merken met 4 leden 184, UK voorraad lavarbaar. Opgericht 1917

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2