'tfORT FILO FOP PROVINCIENIEUWS NOTEERT EVEN? en de GEMEENTERADEN Krabbendijke verbeterde zijn positie Museum te Goes geheel nieuw ingericht PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 (Vervolg van pag. 2). RILLAND. Leeftijdsgrens Herv. kleuterschool wordt verhoogd. Vorige week vergaderden de leden der Herv. kleuterschool in fle consistorie der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van ds C. den Engelse. Na opening, waarbij de voorzit ter in 't bijzonder een woord van Welkom richtte tot het toekom stige personeel, mej. Geldof te Krabbendijke en mej. Windhorst te Rilland, gaf hij een uitvoerige Uiteenzetting vanaf de oprichters- Vergadering tot heden. Niettegenstaande de vele moei lijkheden, die zich hebben voorge daan, is het thans reeds zo ver ge komen dat de school bijna klaar Is. Begin Januari zal de school ge opend kunnen worden. Er zyn reeds een 100-tal leerlingen aan gegeven, doch er is slechts plaats voor 80 leerlingen. In verband daarmee zal de leeftijdsgrens voor toelating verhoogd worden. Mej. Geldof gaf daarna nog enige toe lichtingen over het werk, dat met (Ie leerlingen gedaan zal worden. Nadat nog enige vragen waren gesteld, sloot ds den Engelse deze Vergadering. kruiningen. n.c.V.B.-leden luisterden naar polltle-commissaris. Voor de afd. Kruiningen van de Ned Chr. Vrouwenbond heeft de heer v d. Mark, commissaris van politie te Vlissingen een interes sante causerie gehouden over „De Strijd tegen de misdaad". Voorts Werd verslag uitgebracht ven de i centrale vergadering te Middel burg terwijl eveneens nog huis houdelijke zaken behandeld wer- d' 's-gravenpolder. Wintercursus. Vanwege de „Vereniging van oud-leerlingen Land- en Tuin- bouwcursus" is een cursus georganiseerd in „Ziektenbestry- fling van fruit". Deze cursus Wordt gegeven gedurende de win ter in het verenigingsgebouw. Als leraar treedt op dhr de Punder te Ovezande. iioedeken skerke. Afdeling „Vrederust". Donderdag werd in het Ver enigingsgebouw een propa- ganda-as ond gehouden voor de Stichting „Vrederust" o.l.v. de heer c. Hoogerheide. Als spre ker trad op de heer F. Boon, propagandist van „Vrderust Staande de vergadering werd een afdeling opgericht en een afdelingsbestuur gevormd, waar- In zitting hebben de heren C. Hoogerheide, voorz., J. C. J. Boone, secr., M. Kempe, penn., Th. v. Doeselaar en Joh. Lucas- se Dzn., leden. De afdeling te.t momenteel 44 leden. LEWEDORP. Ouderavond Zondagsschool. Vrijdagavond werd een ouder avond gehouden in de Chr. achool van de Zondagsschool „Eben-Haëzer" o.l.v. de heer H. koogerbrugge. Ds Talma van 's-Heer Arendskerke sprak over „Zondagsheiliging der gelovi gen". De penningmeester gat het jaarverslag en één der lei ders leverde een vertelling met «en demonstratie op een llan°i- bord. De verschillende agenda punten werden afgewisseld door gang van de kinderen. Ds Talma ging voor in dankgebed. vrouwenpolder. Vergadering V.V.V. Donderdagavond hield de VV.V. een algemene vergade fing o.l.v. haar nieuwe voorzit ter de heer J. Geerse Jr. Het enige agendapunt was het voor- Stel tot het voeren van propa ganda voor de komende 3 jaar. Evenals voor de oorlog wil men Weer een folder uitgeven. De leden werd gevraagd hun me dewerking te verlenen, gezien de grote kosten. M.a.s. werd net Voorstel aangenomen. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de mogelijkheid tot uitbreiding Van zomerhuisjes en kampeer gelegenheid, die een meer um form karakter moet verkrijgen. #n naar de verbetering van de weg naar het strand. meliskerke. Gerepatrieerde feestelijk verwelkomd. Woensdagavond ls Jac. Rle- mens na een verblijf van twee jaar ln de tropen teruggekeerd. Hij werd toegesproken door de burgemeester, de heer A. J. Huys- man en door de gemeentesecreta- tls, de heer W. H. v. d. Helde na- piens het gemeentebestuur. De laatste overhandigde een oorkon de. Namens de burgert) bood de heer G. Beukelman 'n boekenkast gan Voorts voerden het woord ös C. van Nes, de heer H. Jansen «n de heer H. Barnard. De Chr. Zangvereniging verleende haar medewerking. De heer Rlemens Sprak een dankwoord. Herbouw vordert. Men ls thans begonnen met de bouw van een tiental woningen aan het Bergpad, waardoor een geheel nieuwe wijk ontstaat. Er wordt voorts een nieuwe straat aangelegd ter breedte van 5 m., hetgeen een goede verbetering betekent. Voorts worden er nog enkele nieuwe boerderijen en landbouwschuren gebouwd. Donderdag kwam de belangrij ke verbindingsweg gereed, die Vanaf de weg Biggekerke-Zoute- lande ls aangelegd. De verbin dingsweg met Domburg ls even eens gereed, waardoor de ge meente steeds meer ln het cen trum van het verkeer komt te lig gen. axel. Deze week begin badhuis-bouw. Naar van bevoegde zijde ls ver nomen, zal deze week met de pouw van het badhuis een aan vang worden gemaakt. Het gebouw komt aan de Oost- ■Ijde van de Bylocquestraat en Jcrijgt een oppervlakte van 140 m'. Het plan voorziet in een rui me hall met links een wachtka mer en rechts een kantoor. Langs de beide zijgevels komen zes douche-cellen en ln het midden aan weerszijden vier. Achter de entree en bij de achtergevel links komen nog twee kuipbaden. Hier door krijgt Axel het grootste bad huis van Zeeuwsch Vlaanderen. Men hoopt begin Maart met de bouw gereed te zijn. ZIERIKZEE. Lezing met lichtbeelden. Vorige week vergaderde de afd. Schouwen en Duiveland van de Bond van Plattelandsvrou wen. Mej. Boekei hield een le zing met lichtbeelden over haar reis naar Ierland en vertelde iets over het congres te Kopen hagen. Nadat mevr. V. Geluk Evertse de spreékster had dank gebracht, werd de vergadering gesloten. Tot ambtenaar ter secretarie te Meliskerke ls benoemd de heer K. A. Koekoek, volontair ter se cretarie te Willemstad. m Geslaagd voor het examen 8e stuurman grote handelsvaart de heer H. Muskeë, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. voor het examen landbouw- werktulgenkennls slaagde de heer J. Braam te 's-Heer Abtskerke. Het echtpaar J. P. Donken- Quist, wonende O. Vosmeersehe- poort te Tholen, hoopt op 15 Nov. zijn gouden huwelijksfeest te vie ren. De heer J. Vis te Tholen slaag de te Goes voor 't diploma (vak) kruidenier. Morgenavond 7.30 uur zal de stichting „Het Hogeland" een propagandabijeenkomst houden In de zaal van het Hof van Holland te Tholen. Voor het te 's-Gravenhage ge houden Staatsexamen „Vrouwe lijke Handwerken", akte U, slaag den de dames mevr. van Gent Fokkers en mej. E. van Wijck, belden te Terneuzen. Woensdag zal de Ver. „Het Hoogeland" in „De Zwaan" te Souburg een filmavond houden. DINSDAG 14 NOVEMBER, MIDELBURG: Schouwburg 8 uur C.F.A. „Song of my heart". Statenzaal 10 uur Prov. Staten. GOES: Schuttershof 8 uur Ver. voor Alg. Weten schappelijke Belangen, Voordracht Mevr. E. J. v. d. Broecke de Man over het boek „De Doolhof" van Marianne Philips. Prins van Oranje 2 uur N.F.O. Kalifilm; 8 uur Spar- avond. TERNEUZEN: Du Commer ce 8 uur Z.V.U. Lezing de heer But over kleuren foto's. WOENSDAG 15 NOVEMBER VLISSINGEN: Strandhotel 8 uur Z.V.U. Mej. M. Kehrer spreekt over „Het werk van de vrouw bij de poli tie". MIDDELBURG: Schouwburg 8 uur C.F.A. „Song of my heart". Schuttershof 8 uur Tiroler- avond, Ned. Reisver. afd. Walcheren. Zeeuwen komen uit Indonesië terug. Met het troepentransportschip „Waterman", dat 30 Oct. ver trokken is van Tandjong Priok en vermoedelijk 24 Nov. te Rot terdam zal aankomen, keren de volgende Zeeuwen uit Indonesië trug: Sergt. J. J. Fanoy, Axel Sergt. A. M. Bilius, Zierikzee Sold. E. J. Witte, Sluis; Sold. H v. Rooijen, Westkapelle; Korp. Schrijver P. Polderman, Mid delburg. Met het schip „Empire Brent'1 dat 23 October van Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk 3 December te Rotterdam zal arriveren, komen mee: Korp. J, Bouw en J. P. BouwGeuze, Scherpenisse; Sergt. J. G. Huijs soon, Middelburg. Te Antwerpen is in het kader van het pact van militaire bij stand Zaterdag het 40ste Ameri kaanse schip met militaire uit rusting voor België aangekomen BAARLAND. G.S. willen scheiding van kleuterschool en verenigings gebouw. Onder voorzitterschap van loco-burgemeester C. J. de Mol heeft de gemeenteraad van Baarland vergaderd. Mevr, Klaassen is aangewezen als tandarts voor de schooitandver- zorging. Van Ged. Staten was een schrijven ontvangen waarin be zwaar wordt gemaakt tegen raadsbesluit inzake de onder handse aanbesteding van 3 wo ningen (Raadhuisstraat). Het exploitatietekort bedraagt f 3- per woning. Om dit op te heffen wordt de huur van de huizen bepaald op f515 per week. Van het Ministerie van We deropbouw en Volkshuisvesting was een schrijven ingekomen, dat de extra kosten van het dakbeschot van de Daalbouw woningen kunnen worden ge dekt uit het z.g.n. risicofonds Ged. Staten hebben meege deeld, dat bezwaar gemaakt wordt tegen de financiering van een verenigingsgebouw annex kleuterschool. Geëist wordt n.l. definitieve scheiding van kleu terschool en verenigingsgebouw. De meerdere kosten worden ge raamd op f 1000. B. en W. zul len G.S. uitnodigen deze zaak nog eens mondeling te bespre- ken. Op verzoek van de kleuter school wordt f 500 subsidie ver leend. Een subsidieaanvraag van het Groene Kruis wordt toegestaan tot een bedrag van *200. Een verzoek van P- Hiusser en C. v. Weele om hun tuin paadjes te verleggen werd toe- geDeawoning C 39 van G. Men- heere werd onbewoonbaar ver klaard, zulks met een ontrui- mingstermijn van 0 maanden. De gemeentebegroting 1991 werd daarna door verschillende leden besproken en goedge keurd. De begroting wijst een eindbedrag aan van f 332.480, en een post onvoorzien van f1150. Medegedeeld werd dat een re keningcourant-overeenkomst ls gesloten met de Coöp. Boeren leenbank. De woningcommissie wera herkozen en in de plaats van de heer de Bruijne werd plozen de heer Jac. Melio. Het aftre dend lid van het B.A., de heer H Steenbakker, werd herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer de Vriend naar de verkoop van lindebomen en adviseerde om de weegbrug op de haven te verkopen. WOLPHAARTSDÏJK. Oud-Sabbinge krijgt riolering Vorige week vergaderde de raad. Afwezig met kennisgeving waren de heren Bosschaart, Han- newijk en Kakebeeke. ajlv, Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur werd m.a.s. herbenoemd de heer G. Heijnsdijk. De verordening op de keurings dienst van vee en vlees werd op nieuw gewijzigd. Besloten werd de risicoreserve van de woningwetwoningen te be leggen bij de Bank voor Neder landse Gemeenten. De rek.-crtj overeenkomst met deze bank werd verhoogd ln verband met de bouw van 8 woningwetwoningen lnplaats van 5. Aan M. van Weele werd een stukje gemeentegrond verkocht, gelegen naast zijn werkplaats, groot plm. 16 m' tegen f 2.50 per m3. Vastgesteld werd een wijziging van de gemeentebegroting 1950 De totale uitgaven en inkomsten van de gewone dienst bedragen f 147.089.64 en van de kapitaal- dienst f 104.227.40. De sluitpost onvoorziene uitgaven bedraagt f 1983.44. De begroting zal door een com missie uit de raad onderzocht worden. Tenslotte werd besloten tot vernieuwing van riolering op Oud-Sabbinge en het leggen van klinkerrabatten in Ring en Prms Bernhardstraat. Bij de rondvraag vroeg de heer Koert naar de mogelijkheid om de straatverlichting van sterkere lampen te voorzien. De voorzitter zegde toe, hiernaar te zullen in formeren. NQORDGOUWE. Het Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland". In de jongstleden gehouden raadszitting werd besloten een tweede 5 uitkering op het loon toe te kennen aan het gemeente' personeel. Een gemeenschappelijke rege ling inzake luchtbescherming op Schouwen en Duiveland werd vastgesteld. In verband met de bouw van 2 woningwetwoningen te Schudde- beurs zal een geldlening worden aangegaan. Besloten werd de door het zie kenhuis „Schouwen-Duiveland' met de Rott. Bank N.V. te Zierik zee aangegane rek.-courantover- eenkomst ad. f 30.000 te garande ren. Aan de overige 17 gemeenten op dit eiland zal worden gevraagd, zich voor een evenredig deel te genover de gemeente Noordgouwe garant te stellen. Op het verzoek van C. Kur- vink, om fin. tegemoetkoming van gemeentewege, inzake aansluiting aan het buizennet der waterlei ding, werd afwijzend beschikt. Na geheime zitting heeft de raad voorts besloten mee te gaan met de nieuwe regeling Inzake het ziekenhuis. POORTVLIET. Besloten tot bouw van twee woningen. Donderdag kwam de raad in spoedeisende vergadering bijeen in verband met het voorstel tot het aangaan van een kasgeldle ning voor de bouw van woningen. De voorzitter deelde mede, dat de brandspuit vermoedelijk wordt overgenomen door Waspik. Voorts werd medegedeeld, dat 2 gegadigden uit deze gemeente zich hebben opgegeven voor de A.V.O. De heren C. Geuze Mzn, C. K. van der Slikke en Joh. M. Deur- loo, namen hun herbenoeming aan als leden van het Burgerlijk Armbestuur en de heren M. L. Quist, M. W. Deurloo, J. Jansen als leden van de Woningcommis- S18Medegedeeld werd, dat hij de aanbesteding op 2 November •ipr de bouw van 2 woningen de vol gende personen hebben ingeschre ven: W. Blaas, Tholen f16.900; M. van Driel, Oud-Vossemeer f18800; A. Mulder—Franke, St. Maartensdijk f19.000; H. Over- beeke en J. Geluk, Poortvliet f 19.090; Burgers en Zn, St. Anna- land f 19.200; Joh. Krijfer, Poort vliet f19.375; J. Vos, Tholen f19.586; D. Burgers, Tholen f19.600; W. J. Gunter Poortvliet f19.949; H. v. Dijke en J. Bur gers den Engelsman, St. Anna- land f 19.975. Besloten werd het werk aan de laagste Inschrijver te gunnen. Besloten werd een geldlening -SEW "W - r KiXXirrea Liu. -Lar - s i*{ 72. „Ik moet voortmaken", dacht Filo, „want de rivier ls een flink eind hier vandaan en ik weet niet hoe ver ik dan nog lopen moet vóór Ik by boer Akkermans ben". Hij holde dus zo snel mogelijk, maar dat viel na een poosje heus niet mee. Om bij de rivier te komen kon hij niet over de weg gaan, maar moest hij dwars door het bos lopen en dit werd hoe langer hoe dichter. Ja, zó dicht werd het bos, dat Filo zich tussen de takken door moest wringen of onder het dichte gebladerte voort moest kruipen. Je begrijpt, dat hij op deze manier niet vlug vooruit kwam; van hard lopen was geen sprake meer, nee, moeizaam voortstrompelend moest hij zijn weg zoeken. O, wat was het hier donker! Filo raakte de goede richting helemaal kwijt en urenlang dwaalde hij rond zonder te weten of hij goed terecht zou komen. Eindelijk merkte onze vriend, dat het bos minder dicht werd. Het lopen ging nu gemakkelijker en even later bereikte hij de rand. Tot zijn grote opluchting zag hij daar vóór zich de rivier stromen. „Gelukkig!" zei hij bij zichzelf, „ik dacht dat ik er nooit zou komen! Als ik nu maar wist in welke richting ik de rivier volgen moet! O, o, wat ben ik moe! Er staat hier zulk prachtig hoog gras, ik denk dat ik maar even ga zitten om wat uit te rusten". Filo zette zich neer in het gras van de oever en hij nam zich voor niet al te lang te blijven zitten, omdat straks de zon onder zou gaan. Hij was echter zó moe, dat hij na een poosje zijn ogen niet meer open kon houden en, zonder dat hij het merkte, viel hij in slaap! Toen hij weer wakker werd, stond de maan hoog aan de hemel! „Wwaarehwat? Oef! Het is al nacht! Ik heb al die tijd geslapen! Als ik nu maar niet te laat ben! Ik moet meteen weg!" De maximumprijzen van aardappelen. Voor consumptieaardappelen zullen na 1 Januari maximum prijzen van kracht worden. Deze zullen verschillend zijn voor zand- en kleiaardappelen en zul len naarmate het seizoen vordert stijgen. Voor zandaardappelen zullen de volgende maximum prijzen worden vastgesteld: Januari 12 cent, in Februari 13 cent, in Maart 1V/2 cent, in April 14 cent, in Mei 14cent en in Juni 15 cent per kg. Voor klei aardappelen zullen de maxi mumprijzen twee cent hoger worden vastgesteld. Deze prijzen gelden bij aflevering aan con sumenten in de winkel. Voor thuisbezorgen zal ten hoogste één cent per kg. extra in reke ning mogen worden gebracht. Post voor de „Grote Beer". Post, bestemd voor militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer" op weg naar Nieuw- Guinea, welke in één der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 13 November in Nederland ter post worden be zorgd. Post, bestemd voor uitreiking in de haven van aankomst, uiter lijk op 24 November a.s. Haagse politie rolde bende fietsendieven op. Het was de Haagse recherche opgevallen, dat in een paar wo ningen de laatste maanden bij herhaling fietsen werden binnen gebracht en dat de bewoners van deze percelen geregeld fietsen te koop aanboden. Bij een inval trof de recherche daar niet minder dan 40 rijwielen aan, die geheel of gedeeltelijk ge demonteerd waren en van diefstal afkomstig bleken te zijn. Drie rij wielherstellers werden aangehou den. Voetbalweekend met verrassingen. 's-Heer Arendskerke en Arnemuiden II spelen gelijk» Het afgelopen weekend heeft voor verscliillende verrassende uitslagen gezorgd en daardoor de standen-lyst behoorlijk gewijzigd. Deze verrassingen kwamen hoofdzakelijk uit de lagere klassen waar Vereniging staat er niet rooskleurig voor. Het museum voor Na'rfd- en Zuid-Beveland te Goes is Inwen- de beide elftallen van Driewegen hun Kroon aan anderen moesten 1 ölg gdneéi gereorganiseerd. Het Is 1 Irennn nn Lot ni.'.TA.n >y.n„L „nn Auto reed slaapkamer binnen. Toen een inwoner van Terheij- den bij Breda te bed lag, werd hij plotseling bedolven onder een laag puin. Een auto was n.l .zijn slaapkamer komen binnenrijden, na eerst de gevel van het huis te hebben geramd. Een groot deel van de gevel was in de voorkamer van de woning beland, met het nodige geraas uiteraard. Na de nodige inspanning kon de man on der het puin vandaan worden ge haald. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, S. Gerssen, cand. te Putten; te Vinkeveen, J. van pyk te Ga meren; te Naarden, G. W. v. Tricht, cand.-hulppr. te Naar den, die dit beroep aannam; te Soest, A. Terlouw te Tietjerk. Bedankt voor Muiden, W. Vroegindewey te Bleiswijk; voor Hei en Boeicop, W. L. Mulder te Maartensdijk. Geref. Kerken. Tweetal te Driebergen-Rij- senburg, L. W. Muns te Berli- kum en G. van Wilgenburg te Aalten. Ds K. Talsma. Ds K. Talsma, gerepatrieerd res.-legerpredikant en em. pre dikant van de Geref. kerk van Nieuw-Amsterdam heeft het verzoek ontvangen mede de geestelijke verzorging op zich te nemen van de gerepatrieerden uit Indonesië, die in diverse woonoorden verblijf houden. Hij gaat daartoe 15 Nov. a.s. met groot verlof maar blijft beroep baar. Ds 3. P. C. ten Brink overleden. In de ouderdom van 55 jaar ls Donderdagavond te Gouda overleden ds J. P. C. ten Brink, Geref. predikant te Nunspeet. De overledene werd 11 Decem ber 1895 geboren en aanvaardde 4 April 1926 zijn ambt te West maas. Voorts diende ds ten Brink Gouda en Emiichem en was sedert 18 Dec. 1949 aan zijn gemeente te Nunspeet verbon den. aan te gaan van f 21.400. Machtiging werd gevraagd om het stukje grond van de fam. van Dijke aan te kopen, waartoe be sloten werd tegen de prijs van ten hoogste f 2.50 per m". Een heining op kosten der gemeente zal er worden geplaatst. By de rondvraag wees de heer Houdt erop, dat nu de sloot is gedempt bij P. van der Slikke, ln de Stoofstraat veel water op de weg staat. De voorzitter zegde voorzieningen toe. De heer Vroegop vroeg, of de grond voor de te bouwen wonin gen van Luük en Geuze al is aangekocht. De voorzitter beant woordde bevestigend. afstaan. Ie KLASSE. Arnemuiden IV.C. K. I 31; Colijnspl. Boys I-We- meldlnge I 02; Kapalle I Nieuwdorp I 24; Krabbendijke I Wolphaartsdijk I 1—0. In deze klasse zorgde Wemel- dinge voor de verrassing door Co- lynsplaat op éigen terrein een nederlaag te bezorgen. Dat Arne muiden niet zou toestaan zijn lei derplaats door V.C.K, in gevaar te laten brengen hadden wij ver wacht, terwyl ook Nieuwdorp zy'n kans in Kapelle niet voorby liet gaan en daardoor met slechts één punt achterstand de leider op de 2e plaats blijft volgen. Krabbendyke blijft zich langzaam herstellen al komt het geregeld maar met de hakken over de sloot. Het ver beterde echter zün positie weer dóór van de 8e naar de 6e plaats te springen. 2a KLASSE A. Veere I—S.V.D. I 52; 's-H. H. Kinderen IKats I 41; Bevelanders INieuwland I 40; Wissekerke ISeroosker- ke I 4—4. Na de debacles tegen Mevo en De Bevelanders hebben de jon gens van Serooskerke nu weer een belangrijke steek laten vallen en wel te Wissekerke, dat nu in een 5-tal wedstrijden van de on derste naar de 3e plaats geklom men is. De leidersplaats van Se rooskerke blyft evenwel nog steeds onbedreigd al ls hun pun- tenvoorsprong sterk ingekrom pen. S.V.D. heeft lang een belang rijk woordje meegesproken maar ziet zijn ster al even plotseling verbleken. De nederdaag tegen Veere, weliswaar verwacht, plaat se hen op de 6e plaats terwijl Veere zy'n positie verbeterde. 's-H. Hendrikskinderen ontnam de jon gens van Kats iedere illusie even als De Bevelanders, die Nieuw land nog vaster op de onderste plaats nagelden. 2e KLASSE B. VVcmeldinge II Colijnspl. Boys II 28; Rillan- dla IIWolphaartsdijk II 11. Wolphaartsdük wil blyven mee dingen naar een kampioenschap en stond dan ook niet meer dan 1 puntje af aan zün gastheren. De reserves van Wemeldinge slaag den er ook op eigen terrein niet in de overwinning in de wacht te slepen en moesten de volle buit aan hun gasten van Colünsplaat afstaan. 2e KLASSE C. R.C.S. I—V.S.C. I 4—1; Nieuwdorp II—V.C.K. II afgelast; 's-Heer Arendskerke II Arnemuidea H 22; Nieuw land HDe Meeuwen I 13. Het was een spannende en emo tionele wedstrijd die in 's-Heer Arendskerke werd gespeeld. De leider ziet liever een groter pun- tenverschil tussen zichzelf en de 2e plaats die door Arnemuiden bezet wordt, terwül de gasten al les op alles zetten om de kroon q(j eigen hoofd te plaatsen. Door een gelykspel blijft de spanning, al moet 's-H. Arendskerke goed bedenken, dat de jongens van de Arne één wedstrijd minder ge speeld hebben. Eindeiyk hebben de Meeuwen hun nul nu ook weg gewerkt en slaagden zy er tevens in de hekkensluiters-plaats aan Nieuwland af te staan. 2o KLASSE D. Driewegen I— Zaamslag I 24; Hoek IA.Z.V. V. I afgelast; Spui I-Tern. Boys I I—3. Is Driewegen plotseling op zün retour? Het heeft er alle schyn van door zyn nederlaag tegen Zaamslag. Het moest dan ook zyn ere-plaats afstaan aan de Tern. Boys, die door hun overwinning op Spui, thans met 2 punten voor sprong de kroon-drager geworden zyn. 2e KLASSE E. Kloetinge III Zaamslag Hl afgelast; Zaamslag IIDriewegen H 82; Tem. Boys nSpui II 11; De Beren H—Hoek II 1—2. Ook de reserves van Driewegen kregen een bittere pil te slikken door van Zaamslag te verliezen en daarmee ook hun leiders plaats. Het gehjke spel kwam Spui juist ten goede door nu deze plaats in te nemen al blyft zijn voorsprong zeer klein. Hoek be haalde een magere overwinning op de Beren en klom daardoor van de 5e naar de 4e plaats. Ned. Chr. Reisvereniging. Afd. Zeeland-West Brabant vergaderde. De afd. Zeeland-West Brabant van de Ned. Chr. Reisvereniging heeft Zaterdag in de Chr. Ulo school te Goes haar jaarverga dering gehouden. De voorzitter de heer H. C. van Donk te Goes besprak, na de gebruikelijke opening de excursies die in het afgelopen jaar zyn gemaakt. Het ledental beweegt zich in stijgende lijn en ook de kas heeft, blykens het financieel overzicht van de penningmees- teresse mej. dg Kraker te Ter- neuzen, een batig slot. De voor zitter werd herkozen en als nieuw bestuurslid, tevens secre taris werd aangewezen de heer B. H. Kramer te Goes. Men besloot in Januari en April een propaganda-avond te organiseren waar kleurenfilms zullen worden vertoond en Mary Pos het woord zal voeren. De heren Van Donk en De Jongh uit Roosendaal werden benoemd tot afgevaardigden naar de jaar vergadering te Rotterdam. Voor het komende seizoen zijn excur sies geprojecteerd naar het bloe mencorso te Hilversum, naar Avifauna, de N.C.R.V.-studio, de Solafabrieken, de Drie-Suisses- fabrieken, de St. Janskerk te Den Bosch, de Wouwse Planta ge, de oesterbanken te Yerseke, de spiegelglasfabriek te Sas van Gent, het Planetarium te Den Haag, terwijl voorts reizen naar Brussel, Brugge en Valkenburg op het programma staan. De bijeenkomst werd besloten met een vertonen van een viertal reisfilms. DAMMEN. Uitslag competitiewedstrijd Tholen. C. J. de KroteM. de Heer 20; M. KorsmanD. de Vos 02; C. J. de KorteM. C. Meerman 20: M. C. Meer manM. de Heer 20; D. de VosP. Nieuwenhuyzen 0—2. Eerste Ringconferentie C.J.M.V. in Zeeland. Vrijdagavond had de eerste ringconferentie plaats in de con sistorie van de Ned. Herv. Kerk te Krabbendyke, onder voorzit- schap van de heer C. J. Snoep Deze byeenkomst was speciaal belegd voor Bestuurders, Kern leden en Jongenslelders uit de Ring O.Z.-Beveland van het C.J.M.V. Het onderwerp „Taak voorzitter, secretaris, penning meester" werd ingeleid door de heer L. Evertse uit Oudelande; „Ons Jongenswerk" door de heer Th. Wijtman uit Middelburg en „Onze ontspanning, spel en zang" door de heer J. C. Gor- deau, distr. secretaris. Na alle drie de onderwerpen volgde een levendige bespreking Enkele mededelingen werden nog gedaan door de voorzitter over het P.C.-werk. De dagsluiting werd gehouden door de heer de Jonge. Chr. onderwijzers vergaderden te Goes. De Afd. Zuid-Beveland van de Ver. van Chr. Onderwyzers ver gaderde Zaterdag in de Chr. Ulo school. De voorzitter, de heer H, C. van Donk, wees in zyn ope ningswoord op de Reformatie, die Rome door ae aanvaarding van Maria's hemelvaart als dogma met bewustheid loochent, 's Men sen verlossing komt daarentegen alleen God toe; het moet de Christeiyke onderwyzer een eer zyn te beseffen, dat hy dit zyn kinderen mag leren. De heer Schuil van Wissenkerke bracht uitvoerig verslag uit van de ge houden districtsvergadering in Dordrecht. Eventuele aansluiting van de „Grote" bij het C.N.V., de zgn. „ontknikking" en het jubi leumfonds werden besproken. Be sloten werd een afdelingsreferen dum uit te schrijven over al of niet aansluiten by het C.N.V. De heer v. d. Bei-ge van Wemeldinge gaf, n.a.v. een practische flits, zyn gedachten over enkele onderde len van het taalonderwys. Op Za terdag 16 December a.s. hoopt de afdeling haar Kerstvergadering te houden. De byeenkomst werd door de heer Schuil met dankge bed gesloten. ZIJN HAND VERSPEELD. Het 11-jarig zoontje van de familie Stotyn te Bergen op Zoom is, toen het met een snij machine wat voederbieten klein wilde maken, met een hand in de snijmachine geraakt. In het gasthuis is een gedeelte van zyn hand geamputeerd. de kroon op het nijvere werk van de voorzitter dezer vereniging, burgemeester W. C. ten Kate te Goes, die geassisteerd door het bestuurslid, de keer Vahlenkamp soms tot diep ln de nacht doende ls geweest, het Interieur van het museum beter te rangschikken en het geheel overzichtelijker te ma ken. Dit is de beide heren dan ook zeker gelukt. Op de benedenver dieping is, achter de hal een ka mer ingericht in oud-hollandse styi, waarvan men zich zou kun nen wanen, dat de bewoners even de straat op zyn gegaan, zo hul- seiyk lykt het er. Boven op de eerste verdieping zh'n thans o.m. enkele zeer fraaie, door de Am bachtsschool vervaardigde kasten opgesteld waarin thans de kleder drachten zyn te bezichtigen, als mede vele andere bezienswaardig heden. Op de tweede verdieping is a.h.w. een geheel munten en platenkabinet Ingericht terwyl er voorts fraaie en kunstzinnige voorwerpen staan opgesteld. Meer leden nodig. Het ls dan ook jammer dat de vereniging zo weinig leden telt. Op de Zaterdag gehouden leden vergadering die ln het museum zelf plaats fcond en waar men al het moois kon bewonderen, moest helaas al weer geconstateerd wor den, dat het nadelig saldo ge groeid was tot een totaal van f 2654.35. Er werd dit jaar n.L f 849.30 ontvangen en er moest worden uitgegeven f 1103.94. Een nadelig slot dus van f254.64, dat met een schuld van de vorige ja ren van f2399.71 samen bovenge noemd bedrag vormt. Het bleek voorts, dat het museum in totaal door 792 personen was bezocht. De heren Memelink en Staderman werden m.a.s. als bestuursleden herkozen. Men besloot een flinke ledenwerf-actie te gaan voeren. Te Krabbendijke is uit In donesië teruggekeerd de heer A. Marlcusse. Hy sluit de rij der repatriërende militairen. De bazar van de U.V.V. te Goes t.b.v. de zorg voor ouden van dagen heeft ?740.opga- bracht waarvan uiteraard nog onkosten bestreden moeten worden. De collecte voor de Militaire Tehuizen heeft te Wissenkerke- Geersdjjk f 40.61 opgebracht. Wat brengt de Radio? Dinsdag 14 November 1950. HILVERSUM I (402 m). KROi 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 0.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Licht baken". 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Lichte muziek. 10.45 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork, 12.30-12.33 Land en tuinbouwmeded. 12.55 Zonne- wyzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actu aliteiten. 13.25 Gram. 13.35 Pia no. 14.00 Kamerorkest en soliste. 14.45 Gram. 15.30 Zlekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Sluiting, 18.00 Planoduo. 18.15 Vraagge sprek. 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actua liteiten. 19.23 „Hier ls Europa". 19.52 Pol. overzicht. 20.00 Nieuws 20.05 De gewone man. 20.12 Klein koor. 20.30 Abelspel. 21.45 Maas trichts stedeiyk orkest en solist. 21.55 Radio philh, ork. en soliste. 22,40 Gram. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Commentaar wereldschaaktournooi. 23.40-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). AV RO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Mor- enwydlng. 9.25 Gram. 9.30 Po pulair concert. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Sopraan en pl ano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgel en accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Weekoverz. 13.30 Promenade ork. 14.00 Voor de vrouw. 14 30 Gram. 15.30 „Onze Amerikaanse buren". 15.45 Gram. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.30 Dansorlcest. 19.00 .Paris vous parle". 19.05 Gram. 19.20 Gitaarspel. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gev. progr. 21.15 Avro-al- lerlel. 21.20 Gram. 22.00 „Goede moed". 22.15 Piano. 22.45 Buiten lands overz. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3