FILO FOP Veilig f Verkeer BAAYENS H.H. JUmdtouwets In „De Zwaan" te Souburg worden vele wensen gedaan* Besluiteloos Westen tegen doelbewust Oosten* M. DE DREU CO's N.V PHILIPS en de Wat brengt de RADIO? JUNGHANS BIVOX WEKKER KIENZLE DUO WEKKER FLINKE LEERLING-BEDIENDE (14-18 jaar) Voorbereidingen van toedeling van de gronden in volle gang. Goes verrijkt met nieuwe Kleuterschool KORTE WERELDKRONIEK HOHE MESSE U schrikt wakker BAAYENS OPEL 0LYMPIA, Garage „Centrum" Zaterdag 4 November 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 4 Deze week hebben al heel wat grondeigenaren en pachters uit de Zuidwatering de weg weten te vinden naar het gebouw „De Zwaan" te Souburg, om hun verlanglijstje in te dienen over de plaats van hun nieuwe gronden. Het zal wel ongeveer St. Xicolaas worden, voordat alle 600 hun wensen daar hebben kenbaar gemaakt aan enige ambtenaren van het Bureau Ruilverkaveling en een agrarisch lid van de Herverkavelingscommissie. Het gaat er rustig toe, daar in „De Zwaan". De ambtenaren zijn tot in de finesses op de hoogte met de oude indeling van de per celen in dit gebied van Walche ren en daar zij ook alle boeren kennen, die binnenstappen, is het gesprek vlug aan de gang. Allen, die zijn opgeroepen, hebben een formulier ontvangen, waarop zij moeten invullen aan welke weg zij een kavel bouwland en weiland willen hebben, of zij de bestaande verhouding tussen de oppervlak ten bouw- en weiland willen handhaven of niet, of zij gronden pachten, waarvan te verwachten is, dat zij in eigendom zullen ko men, of zij deze gronden aanslui tend aan een voor de pachter te vormen kavel willen zien gelegd, of zij hun eigendom in een zo ge ring mogelijk aantal kavels sa mengevoegd wensen, of zij deel- gerechtigd zijn in een onverdeelde boedel en of zij plannen voor de herbouw of nieuwbouw van een boerderij hebben. Voorts moeten nog enkele vra gen worden beantwoord omtrent de grootte van het wei- en bouw land, dat in gebruik is en of per celen worden gepacht (verpacht), waarvan het gebruik dit of het volgende jaar wordt beëindigd. Af vele wensen gedaan Men ziet: de boeren weten dus precies, waarom het gaat. Er zijn deze week (de zittingen begonnen n.l. Maandag j.l.) al heel wat wensen gedaan. En de mensen van de herverkaveling hebben al heel wat vragen beantwoord. Het spreekt wel vanzelf, dat bijna leder, die op de wenszitting komt, vraagt zijn gronden bij de toe deling zoveel mogelijk aan één geheel te mogen ontvangen. Dat werkt nu eenmaal heel wat eco nomischer dan wanneer de per celen verspreid liggen. Er kwam deze week een eigenaar, die in 13 van de 17 Walcherse gemeenten gronden bezat tot een totale op pervlakte van 55 ha. Er waren „maar" 35 pachters! Het ligt voor de hand, dat dit niet zo kan blij ven. Deze gronden zullen straks veel meer geconcentreerd moeten worden uitgegeven en het aantal pachters zal tot maximaal de helft moeten worden terugge bracht. De pachters. Hoe moet het dan met die an dere pachters? Deze mensen zul len in de toekomst van een ander kunnen pachten. „Mag ik dan niet meer verpachten aan wie ik wil?" zo vroeg een eigenaar van gron den uit de Zuidwatering. Men zal slechts mogen verpachten in over leg met de Herverkavelingscom missie. Neem b.v. een boer, die gronden bezit en verpacht in Rit- them en Middelburg. Nu krijgt hij straks al zijn grond in Rit- them. Daarvoor zullen uitsluitend pachters uit die buurt in aanmer king komen. De oude pachter uit Middelburg kan van een ander gaan pachten. De pachtoppervlak- ten blijven bij de nieuwe toestand dezelfde als bij de oude. Wat huiverig. Merkwaardig, maar volkomen pleitend voor de Walcherse boer is, dat verschillende opgeroepenen aarzelen concreet hun wensen naar voren te brengen, omdat zij wat huiverig zijn grond van an deren te wensen. Daar is b.v. dit geval: Een boer bezit gronden dicht bij zijn boerderij, maar ook kilometers ver weg. Hij wil graag zoveel mogelijk zijn grond dicht bij huis hebben. Volkomen voor de hand liggend. Maar hij aarzelt dat te zeggen, wantik ben goed met m'n buurman en ik kan toch moeilijk grond van hem voor mezelf vragen". Maar dat mag hij wél, want hij moet zich Walche ren als een grote taart voorstel len, waarvan elk zijn deel krijgt, uitgaande uiteraard van de oude eigendoms vex houdingen. Overwenste gebieden. Het is te begrijpen, dat er be paalde percelen zijn, die door meer dan één worden gewenst. B.v. dicht bij de dorpskommen. Men krijgt dan een z.g. overwenst ten volgens de toekomstige inde ling. D.w.z. er is een zeer voor lopig plan opgemaakt om het mo gelijk te maken de wensen duide lijk te omschrijven. Het verschil met de oude kaart is frappant. Aan die oude kaart wordt weinig aandacht meer besteed. Dat wéét men wei Maar meer benieuwd is men naar de nieuwe kaart, hoe het worden gaat. Dat is te be grijpen. Want er gebeuren grote dingen op Walcheren, van ingrij pend belang voor de toekomst. (Ingez. mededeling, advert.) Philips Autolampen zorgen voor goed en ver zicht, en blijven tot het laatst toe helder. Ook bij dimmen voldoende licht, zonder verblinding van tegenliggers. Door de ingebouwde schokbreker weerstaan zij de schokken van ruwe wegen en kuilen. DUPLOLAMPEN Autoradio Troublelitc (Magnetische gebied en daartegenover staat een onderwenst gebied. Op de kaart (van de Zuidwatering alleen zijn er negen grote kaarten, waarop letters en nummers zijn aange bracht, die verwijzen naar gege vens omtrent de waarde van de grond enz. in staten en boeken van zo'n gebied) worden al deze namen aangetekend. Dan gaat men beoordelen, wie de percelen zal toegewezen krijgen, waarbij de vraag moet worden beant woord, wat het meest logisch, economisch en verantwoord is. De overgebleven namen worden naar een volgend gebied overgebracht, waarbij weer rekening wordt ge houden met ev. andere wensen van hen, die op de zittingen zijn geweest. Dan volgt weer dezelfde procedure en tut dit alles blijkt dus wel, dat op de zittingen geen enkele beslissing kan genomen worden t.a.v. de definitieve toe deling. Men mag verwachten, dat deze rovenoogst 1951 haar beslag zal hebben gekregen en de boeren dus hun nieuwe gronden in de Zuidwatering in gebruik zullen kunnen nemen. „De grote kunst is", zo merkte ir W. A. van der Werff, hoofd van het Bureau Ruilverkaveling op, „de oppervlakte grond zo te ver delen onder het bekende aantal boeren, dat je niets overhoudt en niets te kort komt". Tweeërlei kaarten. In „De Zwaan" hangt aan de muur een grote- gekleurde kaart van de Zuidwatering. Het is een bonte lappendeken. Elk stukje stelt een perceel voor en de gren zen lopen wel heel erg grillig. Op de tafel liggen de negen kaar- Christelijk Kleuteronderwijs bevestigt zijn goede naam. De goede naam, die het christelijk kleuteronderwijs In Goes heeft, is gisteren weer bevestigd met de ingebruikname van de nieuwe school aan de Leliestraat. Deze nieuwe school, die „Jong Goes" zal heten, is een juweel in haar soort. Het Is een waar kleuterparadijs; alle onderdelen zijn tot In de puntjes verzorgd en het moet voor het personeel een lust zijn om In deze school te werken. Reeds vanaf de straat levert de school, hoewel het plein ervoor, dat in de toekomst grasveld zal worden, er nu nog minder mooi bijligt, een fleurige aanblik. De goede indruk, buiten reeds ver kregen, wordt binnen bevestigd. Het gehele interieur stempelt deze school tot een model kleu terschool. De grote barak van de Weder opbouw uit Westkapelle, die het bestuur via de gemeente in bruik leen is afgestaan, is ingedeeld in twee ruime lokalen met een flinke gang. Van voren, links tegen de barak aangebouwd, is er een rui me speelzaal. In totaal kan deze school 120 kleuters herbergen. Ook het meubilair is geheel nieuw. Voor elk kind is een apart tafeltje met een stoeltje. Voor het opbergen van de leermiddelen en het .speelgoed is er ruime kast- ruimte aanwezig. Een ideaal van het personeel is uitbreiding van het speelgoed. Wanneer dus soms nog iemand speelgoed over mocht hebben of contanten voor dat doel beschikbaar, dan houdt men zich aanbevolen. Schooltuintjes. De grond van de school ligt er nu nog herfstachtig doods bij. Dat zal echter niet zo blijven. De ruimte voor de school zal grasveld worden met vlak voor de school een betegeld gedeelte. Naast de school komt een grote zandbak, waarin de kinderen naar hartelust zullen kunnen spelen. Achter de school komen de schooltuintjes. Ongeveer 30 a 40 kleuters zullen hier hun eigen tuintje hebben. Deze kleuters zijn wel zeer bevoorrecht, want er zijn nog slechts zeer weinig kleuter scholen, die schooltuintjes hebben. Het ligt in de bedoeling de hele zomer door de school te voorzien van bloemen uit de eigen tuintjes. De stadstuinman zal zo nodig van advies dienen bij deze tuintjes. „Jong Goes". Deze nieuwe school aan de Le liestraat zal de naam „Jong Goes" krijgen, gezien deze buurt een zeer toepasselijke naam. De school aan de Bleekerstraat zal „Kinder vreugd" worden genoemd. Nu de school aan de Leliestraat klaar is zal het bestuur weer meer aan dacht gaan wijden aan de verbe tering van de school aan de Blee kerstraat. Vooral het meubilair van de nieuwe school is nu beter dan dat van de andere school. De kasten (de nieuwe school kostte in totaal ongeveer 30 mille) vor men echter nog een bezwaar. Men hoopt echter dat de nieuwe rege ling, die op komst is voor het kleuteronderwijs, ook hier ver ruiming zal geven. Landbouwherstel fe Goes liquideert. De liquidatie van „Land bouwherstel" te Goes voltrekt zich in een snel tempo. Tegen 1 Januari is de helft van het uit 40 personen bestaande kantoor personeel ontslag aangezegd. De rest zal vermoedelijk in het voor jaar volgen. Er is nog een mo gelijkheid om te werk gesteld te kunnen worden bij het hoofdkan toor in Den Haag. Dit zou echter practisch alleen voor ongehuwden mogelijk zijn, mede in verband met de woningkwestie. De wachtgeldregeling van de betrokkenen schijnt voorts heel wat lager te liggen dan bij andere crisis-instellingen. Luxemburg heeft besloten de staat van oorlog met Duitsland op een nader te bepalen tijdstip te beëindigen. 65. „Wat zegt u me daar?" vroeg de waard verwonderd, „is uw man niet thuis? Een schout hoort toch op zijn post te zijn, al is het ook midden in de nacht!? Waar „Zo, denkt u dat mijn man niet op zijn post is", onderbrak de vrouw van de schout hem vinnig, „alle andere schouten van heel Goedeluimsland konden een voorbeeld aan hem nemen, zó n goeie, ijverige schout is hij! Als u wilt weten waar ie is, gaat dan maar naar het huis van de burgemeester; daar kunt u hem vinden! In 't holst van de nacht is ie daar bezig met het onderzoek naar die klokkendiefstal, begrijpt u. Is mijn man nu op zijn post of niet?!" „Ehzeker, mevrouw, zeker!" zei de waard zenuwachtig, „neem me niet kwalijk, ehik bedoelde 't niet zo lelijk, ziet u, eh jadank u wel, bij de burgemeester, zei u niet? Ja, dank u zeer, ehgauw naar het huis van de burgemeester! Kom meneer Fop, vlug!" Terwijl de vrouw van de schout het luikje weer sloot en nog 'n beetje mopperend naar binnen ging, renden Filo Fop en de waard naar het huis van de burgemeester, dat gelukkig dichtbij was. Een huisknecht deed hen open en toen hij hoorde, dat ook: de herbergier het slachtoffer was geworden van de klokkendief, bracht hij hem, samen met Filo, naar de burgemeester. Deze stond in de hal, waar zijn prachtige klok gehangen had, druk met de schout te praten. De knecht onderbrak hen. „Hm, mijnheer de burgemeester, hier zijn de herbergier en de heer Fop om u te spreken". „Zo, zo", zei de burgervader, „spreken dus. Zo. Juist. Ah, de heer Fop! Buitengewoon, mijnheer, uw voorstelling gisteravond was heel goed! Prima! Maar nu, heren, wat is er aan de hand?" „Dat is gauw verteld, edelachtbare heer", zei de waard, „een half uur geleden is ook mijn goede oude klok gestolen!" „Zo, zo< Juist. Gestolen dus. 'n Klok, nietwaar? Juist ehWat zegt u, uw klok gestolen! Uw klok óók al?! In dezelfde nacht!! Dat isdat is Zondag 5 November. HILVERS. I (402 m)N.C.R.V. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. I.K.O.R. 8.30 Vroegdienst. K.R.O. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoog mis. 11.30 Gram. 11.40 Kamerork. en solist. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.45 „Uit het boek der boeken." 14.00 Gram. 15.00 „Vragen van deze tijd". 15.30 Vi ool en piano. 15.50 Lichte muziek. 16.10 „Katholiek thuisfront over al". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. N.C.R.V. 17.00 Kerkdienst. 18.30 Gram. 18.35 Kerkkoor. 19.15 „Kent gij uw Bijbel?'" 19.30 Nieuws. KRO 19.50 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man. 20.12 Gev. progr. 22.30 De dogma-verklaring van Maria tenhemelopneming. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERS. II (298 m)VARA 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de tuin. 8.40 Voor de mili tairen. 9.12 Sport. 9.15 Verzoek- progr. 9.45 Causerie. VPRO 10.00 Voor de jeugd. I.K.O.R. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. AVRO 12.00 Strijkorkest. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.20 Dansorkest. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gram. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Concertgebouworkest en solist. 16.30 Sport. V.P.R.O. 17.00 Cau serie. 17.20 Voordracht. V.A.R.A. 17.30 Hoorspel. 17.45 Mannen koor. 18,05 Sport. 18.15 Nieuws. 18.30 Gram. 19.00 Radiolympus. 19.30 Theaterkoor en Instrumen talisten. A.V.R.O. 20.00 Nieuws. 20.05 Metropoleorkest en soliste. 20.30 Praatje. 20.35 Hoorspel. 20.15 Orkest en klein koor. 21.45 Actualiteiten. 22.30 Musette-ork. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Maandag 6 November. HILVERS. I (402 m)NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.10 Sportuitslagen. 8.20 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.35 Gram, 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Metropoleorkest en uitkijk". 11.15 Orgel. 12.00 Amu sementsmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.35 Gram. 15.00 Tuinbouwpraatje. 15.25 Pianotrio. 16.00 Bijbellezing. 16.35 Vocaal ensemble en solist. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Gram. 17.30 Strijkkwartet. 17.50 Gram. 18.00 Voor de kinderen. 18.15 Sport. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Engelse les. 19.30 Boekbespreking. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Oratoriumvereniging. 20.30 Hoor spel. 21.30 Kamerorkest en solis ten. 22.20 Gram. 22.30 Discussie. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). AV RO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 „Op de uitkijk". 11.15 Orgel. 12.00 Amu sementsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw-mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Orkest. 13.50 Gram. 14.00 Cause rie. 14.20 Piano. 14.50 Voordracht en harpspel. 15.05 Sopraan en pi Zeiden wij in onze vorige kroniek, dat het zwaartepunt van de internationale gebeurte nissen zich van het slagveld naar de confe rentietafel had verplaatst, deze week trok ken militaire daden, namelijk van de Chine zen in Tibet en Noord-Korea, opnieuw de aandacht van het diplomatiek overleg. Toch waren ook de onderhandelingen van de ministers van Defensie van het Atlan tisch Pact te Washington van het hoogste belang. Helaas waren de resultaten voor de opbouw der gemeenschappelijke verdediging zeer schamel. Men kon nog niet tot een definitief besluit komen tot vorming van een gemeenschappelijke strijdmacht en zodoende bleef ook de benoeming van Eisenhower tot opperbevelhebber op het laatste ogenblik nog in de pen. De oorzaak van deze mislukking vormde het Franse plan om de West-Duitsers regi- mentsgewijze, en niet zoals andere mogend heden wilden divisiegewijs, in te schakelen bij de "'st-Europese verdediging. Zoals be kend op ot dit plan voort uit de angst der Fransen vo een nieuw Duits leger. Wel is thans bekend geworden, dat de Fransen ook de soldaten der andere nationaliteiten op de zelfde wijze onder willen brengen in het te scheppen West-Europese leger, doch voor lopig zouden de Duitsers dan toch een uit zonderingspositie innemen. De Duitsers hadden al eerder tegen dit wantrouwen van Franse zijde geprotesteerd. Als wij de Fransen vertrouwen, moeten zij ons ook vertrouwen, meende Adenauer, die blijkbaar wat vergeetachtig is wat betreft het gebeurde in 1914 en 1940. En de socialis tische leider Schumacher meende zelfs, dat Duitsland vanwege de hoge bezettingskosten en de grote verwoestingen verlichting moest krijgen bij de financiering van de gemeen schappelijke verdediging! Een soort beloning achteraf dus op zijn misdadige oorlog tegen de rest van Europa! Van enig besef van zijn onmetelijke schuld is blijkbaar in Duitsland nog geen sprake. Het Duitse bezwaar, dat het Franse plan onpractisch was, werd echter blijkbaar op de conferentie te Washington gedeeld, zodat het gehele vraagstuk van de Europese verdedi ging opn' uw bezien zal moeten worden. Een pijnlijke vertraging, al liet de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, zich dan ook desondanks nog optimistisch uit over de verdere organisatie van de Noord-Atlantische verdediging. De Chinese inval in Tibet trok, zoals ge zegd, de juist weer vooral op Europa ge vestigde aandacht, opnieuw naar de gebeur tenissen in Azië. Naar het waarom van de Chinese invasie in dit 'arme en ontoeganke lijke bergland blijft het gissen. India, dat nu China tot buur krijgt, voelt zich er in elk geval blijkbaar door bedreigd. Het liet ten minste zijn. vriendelijke houding tegenover Peking eindelijk varen en dreigde, dat het zij steun aan Rood-China voor lidmaatschap van de Verenigde Naties zou intrekken. Het schijnt echter, dat China toch al niet meer zo erg gebrand is op dat lidmaatschap. Zijn deelneming aan de strijd van de Noord- Koreanen tegen het leger van de Verenigde Naties zal althans zijn kansen op toelating wel niet verbeteren. Deze deelneming moet overigens als een der onheilspellendste be richten van de afgelopen dagen worden be schouwd, al blijft het waarschijnlijk, dat zij beperkt zal blijven tot de verdediging van voor China gewichtige energie-installaties in de grensrivier tussen Noord-Korea en Mandsjoerije. Terwijl het vasteland van West-Europa zich aan de kluisters, waarmee de onderlinge handel gebonden is, tracht te bevrijden, gaat Engeland voort op de weg naar de almach tige staat, die straks wellicht alleen in be schavingspeil nog van de Sowjet-Unie zal ver schillen. Een totalitaire staat van ander type, Spanje, werd weer tot het diplomatieke ver keer toegelaten, waarvan het sinds 1946 was uitgesloten. Krampachtig zoekt het verdeelde Westen onderwijl door een waarschijnlijk geheel buiten de grote politieke tegenstellingen staande aanslag op Truman Woensdag bijna van een van zijn beste leiders beroofd naar bondgenoten van twijfelachtige waarde. Besluiteloos staat het, verteerd van angst, doch zonder God, tegenover het doelbewuste Sowjet-monster. Zal het nog tijdig kracht tot verweer ontvangen? ano. 15.30 Voor de vrouw. 16.45 „Musicalender". 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Regerlngsuitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair com mentaar. 18.30 Dansorkest. 19.00 „Discogram". 19.30 Muzikale cau serie. 19.45 Regerlngsuitz. 20.00 Nieuws. 20.05 Avro-allerlei. 20.10 „Radioscoop". 22.25 Fluitrecital en voordracht. 23.00 Nieuws. 23.15 Boksrep. 23.3024.00 Gram. Aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer M. J. A. Bil te Yerseke. Aan de Eerste Ned. Academie voor Para-medische beroepen slaagde voor het diploma dokters assistente (met lof) mej. J. Hille- brand te St Laurens. (Ingez. mededeling, advert.) STROOP WORDT NIET HARD! en bespaart dure koffie! Op- en ondergang van Zon en Maan Maandag: Zon op 7.43 u., onder 17.04 u.; Maan op 2.43 u., onder 15.34 u. Hoogwater op Maandag 6 Nov.: Vlissingen: 11.02 u. 1.47 m., 23.35 u. 1.79 m.; Terneuzen: 11.31 u. 1.66 m., u. m.; Wemel- dinge: 002 u. 1.47 m., 12.37 u. 1.29 m.; Zierikzee: 12.17 u. 1.08 m., u. m. Advertentiën OP 8 NOVEMBER TE GOES. Wie genegen is op 8 No vember één of meer studen ten des avonds een maaltijd aan te bieden, gelieve dit alsnog op te geven aan on derstaande adressen in Goes: Ds H. M. Strating, Wilhel- minastraat 8, Tel. 2745; A. de Roo, Kreukelmarkt 2, Tel. 2268; B. Burger, Rave lijn de Groene Jager 2, TeL 2192; W. J. J. M. Vroome, Leliestraat 104, Tel. 2632; Mevr. J. M. Scherphuis Voogd, J. A. v. d. Goeskade 75, Tel. 2142; A. M. Kool wijk, Jac. Klaaijsenstraat 14, Tel. 2435. van uw wekker. Wij heb ben een wekker, die U rustig en aangenaam wekt: De prijs valt u mee, als u deze in de etalage ziet DE RINGENSMID N. TH. DE JONG Graveur - Juwelier - Horloger St Pieterstraat 11, Middelburg Telefoon K 1180-3344 £en u-ati is kenbaar aan de perfecte uitvoering Speciaal in Optielc bouwjaar 1948 v. d. Vliet Bak Jacob Valckestraat 5 GOES - Telef. 2404 Fa. A. J. D. ANDRIESSEN Zn, Juweliers sinds 1848, Edelsmeden JUWELEN GOUDEN- EN ZILVEREN SIERADEN TAFELZILVER KELTUM-, ZILFA PLEET GROTE MARKT 2J TEL. 264 - BERGEN OP ZOOM SIMON DE WIT N.V. heeft in haar filiaal te Goes, Lange Kerkstraat 8, plaats voor een Voor een goedwillende jongen bestaat de gelegenheid het kruideniersvak grondig te Ieren..Zij, die interesse hebben en meer willen weten over werk en toekomst mogelijkheden, worden verzocht te schrijven naar SIMON DE WIT N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. verkrijgbaar bij alle Verenigingen „PRO JUVENTUTE" Ten bate van bet bedreigde kind indien niet in uw omgeving verkrijgbaar volgt franco toetendlng per post na ont vangst van f 2.50 p.ex. op Postgiro 517400 (of per postwissel) Kalenderactie „Pro Juventuto" Grote Markt 27 Haarlem Nog steeds uit voorraad of op korte termijn leverbaar Fordson Major Tractor 30 pk f 4800 Ford Dearborn Tractor 25 pk f 5150 Ford Diesel Tractor 45 pk f 8500 Meerprijs voor rupsinstallatie op Fordson Major en Ford Diesel Tractor f 3250 Uitstelbare antislip-wielen f 74Q WERKTUIGEN, zoalsploegen, cultivators, eggen, maaibalken, wiedmachines en vele anderen, eveneens uit voorraad leverbaar En U weet het, de service is best! Official Districts Ford Tractor Dealer v. Zeeland GOES, Tel. 2267 BIJZONDERE AANBIEDINGI! Motorrijwiel GILLET, 250 c.c., model Super- comfort 1949, in staat van nieuw, onder volle garantie en tegen speciale prijs (compleet met duo, JAWA, 250 c.c., in goede staat. SOLEX-fiets, jaar oud, tegen speciale prijs. Rijwiel- en Motorhandel D. P. Mannaert Axelsestraat 16, Telefoon 2220, TERNEUZEN. Plaatst Uw familieberichten en advertenties in ons lagblad. Het wordt door geheel onze provincie gelezen.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 4