provincie**® FILO FOP Provinciale begroting voor 1951 verschenen en de Waterstaat en verkeer eisen veel geld. Herstel van Zeeuwse monumenten. Dinsdag 31 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Ged. Staten van Zeeland hebben thans de Frov. Staten de pro vinciale begroting voor 1951 doen toekomen, nadat lij reeds enige dagen geleden de begeleidende brief het licht deden lien. De begroting is sluitend, met een totaal aan voordelige en na delige saldi van f 2.367.000,terwijl een bedrag van f 50.034,50 als onvoorzien op de begroting kon worden geplaatst. De gewone dienst beloopt een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 4.395.497, Aan inkomsten op het hoofd stuk algemeen bestuur wordt ge raamd f 48.000,en aan uitgaven 1466.526,een nadelig slot dus Van f 418.526,Het hoofdstuk burgerlijke dienst en kasmiddelen geeft aan inkomsten, uitgaven en nadelig slot resp. f 142.975, 1152.000,en f9.025,Het,na delig slot van het hoofdstuk open bare orde, veiligheid, zedelijkheid en volksgezondheid is begroot op f 100.858,—, n.l. inkomsten f642 en uitgaven f 101.500, Het hoofdstuk waterstaat en verkeer vertoont verreweg de poogste bedragen. Een nadelig saldo van niet minder dan 11.429.929,wordt hier geraamd, n.l. aan inkomsten f 1.174.115, en aan uitgaven f 2.604.044, ECONOMISCHE AANGE LEGENHEDEN ETC. Voor economische aangelegen- reden is een verliespost van 172.287,50 geraamd, n.l. een uit gave van f 173.052,50 tegen een Ontvangst van f 765,Het hoofd stuk arbeid, maatschappelijke Steun en voorzorg zal waarschijn Jijk een bedrag van f 108.380, Vragen, n.l. aan inkomsten f 557.000,— tegenover f 665.380, uitgaven. De inkomsten op het hoofdstuk volksontwikkeling en Opvoeding, erediensten worden op hihil geraamd en de uitgaven, te Vens nadelig slot, op f 77.960, 0e inkomsten aan dekkingsmid- flelen van algemene aard tenslotte worden begroot op f 2.472.000, 0n de uitgaven op f 105.000,een Voordelig slot dus<yan f 2.367.000. De eindcijfers van de kapitaal- dienst zijn f 14.786.586,36 aan in komsten en aan uitgaven. Deze Cijfers luiden voor de reserve kas- en verrekendienst f 38.185.413,33. Gemeenteraad Biggekerke. Begroting 1951 goedgekeurd. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad o.l.v. de burge meester, de heer J. L. Dregmans. ■pr werd o.m. besloten tot erken- fiing van de 2e 5 procents loons verhoging aan het gemeenteper. goneel, terwijl het voorstel om op- Êieuw lid te worden van de Prov, -randweerbond z.h.s. werd aan vaard. Vervolgens werd de be groting voor 1951 besproken. In |en algemene beschouwing bracht de heer P. Polderman B. en W. flank en hij was van oordeel, dat floor hen een voorzichtig finan cieel beleid wordt gevoerd. Hij zei Verder, dat de voorgenomen wer ken konden worden uitgevoerd en flit stemde hem tot dankbaarheid Pank bracht spr. ook aan het gemeentepersoneel. De voorzitter dankte de heer Polderman en verzekerde de raad, dat van de weg, die B. en W. thans bewandelen niet zal wor den afgeweken. Bij de verdere behandeling vroeg de heer D. P. van Splunder Of de nieuwe verkeersregeling Voor de gemeente kosten met zich brengt. De burgemeester zei, dat flit zeker het geval zal zijn, nu een aantal borden veranderd. Bij de post, die uitgetrokken is voor fle T.B.C.-bestryding, vroeg de heer Polderman of dit betekende, dat men hieraan ging deelnemen. Hij vond een en ander nuttig, doch kon zich indenken, dat er zijn, die principiële bezwaren heb ben. De voorzitter deelde echter mede, dat een voorstel tot deel name de raad nog moet bereiken 6n dat leder geheel vrijwillig zich kan laten doorlichten. De heer Van Splunder vroeg hoe het stond met het beplanten van het kampeerterrein bij de duinen. Aangezien het kampeer terrein in het streekplan meer landinwaarts is gelegen zal er van beplanting van het door spr. be doelde terrein als kampeerterrein geen sprake kunnen zijn. N.a.v. de op de begroting voorkomende post „wederopbouw schoolge bouw", merkte de heer J. Meyers op, dat het financieel voor de ge- fneente veel voordeliger zou zijn öls beide scholen werden samen- fevoegd. Hij had gehoord dat het estuur van de Herv. school een 6amenspreking had verzocht met het bestuur der Geref. schoolver eniging, doch dit was zonder op gave van redenen door laatstge noemde schoolvereniging gewei gerd. De heer Van Splunder was het jnet de heer Meyers eens, dat één school een goedkopere oplossing bieden. Ook de heer P. Schout betreurde het, dat de gevraagde samenspreking niet had plaats gevonden. De wethouder de heer Joh. Kodde wilde er in openbare Vergadering niet te veel van zeg gen, doch ook hij betreurde de inhoud van het genoemde briefje waarin de samenspreking van de hand werd gewezen. De voorzitter was verheugd, dat deze zaak in het openbaar was aangesneden en zou het ook toe juichen als de scholen werden samengevoegd. - Hij wees er op, dat hier echter sprake is van een plaatselijk „zeer". Het Herv. schoolbestuur, aldus de heer Dregmans, is echter geheel vrij een nieuwe school te laten bou wen. Bij de post schoolgeld vroeg de heer Polderman of deze nog wij ziging zou ondergaan i.v.m. de aanhangige wetsontwerpen. De voorzitter deelde mede, dat de schoolgelden vermoedelijk zullen worden gehalveerd. Voorts werd nog een verordening vastgesteld waardoor het de exploitant van de patates-friteszaak mogelijk wordt ook na sluitingstijd der winkels te verkopen. CALAMITEUZE POLDERS. Uit de begroting van de gewone dienst blijkt o.m., dat da uitkering van het Rijk in het aandeel der Provincie in het tekort van de calamiteuze polders wordt ge raamd voor 1951 op f140.000, Het aandeel der Provincie in de opbrengst der motorrijtuigenbe lasting voor het provinciaal we genfonds is geraamd op f704.000 en voor het tertiair wegenfonds op f176.000,Het aandeel van derden in de verplegingskosten van behoeftige geesteszieken is begroot op f 557.000,en de uit gaven l.v.m. deze zieken op f 629.590,Aan inkomsten als uitkering uit het provinciefonds is geraamd een bedrag van f 1.654.000,—. Van de uitgaven noemen wjj de volgende: een bedrag van f 322.000 voor salarissen, lonen, vergoedin gen, sociale lasten e.d. voor het personeel der prov. griffie en f 262.000,voor het personeel van de prov. waterstaat, voor bijdra gen aan „Het Groene Kruis", „Het wit-Gele Kruis" en „Het Oranje- Groene Kruis" resp. f 3.900, f 1.250,— en f 1.000,—. HERSTELWERKEN. De provinciale tegemoetkoming aan calamiteuze polders is voor 1951 begroot op f 350.000,Naast buitengewone werken tot herstel en uitbreiding van steenglooiing is voor de polder Hoofdplaat en Thomaes f90.000,— geraamd voor herstel van de dijkval van 1940, voor Nieuw Neuzen f125.000, voor het verhogen van een gedeel te van de zeedijk, voor Ser Lip pens f55.000,voor aanleg vernieuwing van steenglooiing aan de polders Nieuw Othene en Een- dragt, voor Oud-en-Jong-Breskens f 28.0000,Voor vernieuwing van strandhoofdbezettingen en rond f 537.000,voor mogelijk uit te voeren onderzeese werken. Uit de begroting blijkt voorts, dat het subsidie aan „Het Vrije van Sluis' van f25.000,Is vervallen. Voor aanleg en onderhoud van rijwiel paden Is f1000,uitgetrokken. STEIGERDAM WOLPHAARTSDIJK. De afschrijving op de kosten van verbetering van de steigers te Kortgene en Wolphaartsdljk is verdubbeld en gebracht op f 20.000,-. Een bedrag van f 9.700 is uitgetrokken voor verbetering van de weg Veerdam Wolphaarts dijkRijksweg, f 13.000,voor verbreding van de Steigerdam al daar en 122.000 voor verbetering van bochten enz. van de weg naar de Steigerdam. Aangezien er momenteel minder paspoorten worden afgegeven en het voornemen bestaat de num merbewljzen centraal te doen afgeven, zijn de inkomsten terza ke van leges f 12.000,— lager ge raamd, n.l. op f 34.000, Tenslotte vermeldt de begroting dat er per 31 December 1949 in Zeelande 268.609 mensen woon den en dat de oppervlakte van het Zeeuwse grondgebied is 183.390 ha (zonder water) en 273.274 (met water). Stichting voor de Landbouw protesteert tegen gerst-inname regeling. In de laatstgehouden Bestuurs vergadering van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland is weer breedvoerig gesproken over de inname-regeling van gerst van de oogst 1951. De mening, dat deze regeling onaanvaardbaar is, werd ge handhaafd. Via de samenstellen de organisaties zullen de be zwaren nog eens te bestemder plaatse naar voren worden ge bracht Voor de landbouw is het niet te aanvaarden dat ten aanzien van producten prijsdrukkend wordt opgetreden terwijl dit voor andere producten buiten de agrarische sector, die eveneens in eerste levensbehoefte voor zien, b.v. de textielindustrie, niet het geval is, waarvan de prijzen reeds hoog zyn gestegen zonder dat werd ingegrepen. Onaanvaardbaar werd het te vens geacht, dat een product, in dit geval gerst, beneden de kostprijs zoals deze door het Landbouw Economisch Instituut is berekend, verplicht moet worden ingeleverd. Tegen de in tensieve controle op de bedrij ven die de gerstinnameregeling noodzakelijk maakt en die in ab normale tijden acceptabel is, had het Bestuur zeer grote be zwaren. Indien de Regering meer tarwe wenst, had zij overeenkomstig het voorstel van de Stichting voor de Landbouw de tarwe- prijs tot f25 per 100 kg. moe ten verhogen, waarbij een in- nameregeling als thans is opge legd en die veel kosten voor de Overheid en onaangenaamheden voor de telers medebrengt, ach terwege had kunnen blijven. Op een verzoek van de Stich ting werd door het ministerie van Financiën medegedeeld, dat per 1 Januari 1951 de veergel den van het veer te Veere zul len worden verlaagd. Ged. Staten werd geadviseerd de rails van de spoorlijnen GoesWolfaartsdijkseveer en GoesWemeldinge niet te laten herleggen. Uitvoering mannenkoor te Vlissingen. Naast de gemengde koren en oratoriumverenigtngen nemen de mannenkoren wel een heel aparte plaats in, in het muziekleven. Een lied gezongen door een koor van mannenstemmen heeft altijd een geheel andere kleur, hetgeen ons direct opviel bij de eerste nummers die het Vlissings man nenkoor „Door oefening uitspan ning" in het Concertgebouw te Vlisingen ten gehore bracht. Ver schillende nummers, zowel in de Nederlandse als in de Duitse en Latijnse taal, werden capella uitgevoerd. Het soldatenkoor uit „Faust" en het Pelgrimskoor uit „Tannhauser" werden met bege leiding van een klein blaasorkest uitgevoerd en brachten daardoor een aardige afwisseling in het ge heel. Jammer dat enkele blazers er zo „in" waren, dat ze vergaten in een betrekkelijk kleine ruimte en met een klein koor te concer teren. Verder werkten aan dit con cert mede, mej. Geertruida Spee, die enkele altsolo's ten gehore bracht en mej. Annie Meyer, die de pianobegeleiding bij de solo's van enkele hoornummers verzorg de. Vooral de begeleiding van de liederen van Cath. van Rennes en de wals van Strausz viel de zeer slechte kwaliteit van de piano op. We zouden de directie van het Concertgebouw dringend willen adviseren, als het maar enigszins mogelijk is, voor een beter instru ment te zorgen, meer een concert zaal waardig. Tenslotte iets over het koor zelf. Er werd goed rhythmisch gezongen en er waren gelukkig mer was, dat de zuiverheid In toonhoogte en uitspraak nogal eens te wensen overliet. Zing voortaan wat zachter heren! ook bij sterke gedeelten en u zult be merken, dat het gemakkelijker is zacht en zuiver te zingen dan sterk en op de juiste toonhoogte, Over het algemeen was deze uit voering heel wat beter dan vorig jaar. De animo is er. Aanpakken dus! Voor het concert werden de heren W. Fagel en J. van Zalen gehuldigd in verband met hun 25-jarig lidmaatschap. J. K. Opening koelhuis te Scherpenisse, Dinsdag 7 November a.s. zal te Scherpenisse het nieuwe koel huis officieel worden geopend. Deze opening zal geschieden door de Commissaris der Konin gin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C, de Casembroot. Het nieuwe koelhuis zal koelruimte hebben voor ongeveer 1.120.000 kg. VLISSINGEN. De pry/.eiu-ommlssie. In verband met de j.l. inge voerde nieuwe prijsbepalingsvoor schriften, verzocht de plaatselijke prijzencommissie ons, de aandacht op deze commissie te willen ves tigen. Wanneer men klachten over te hoge prijzen heeft, dan kan men die doorgeven aan de leden der commissie, hier genoemd: A. R. Konig, Koudekerkseweg 2ben.; P. J. F. Wanst, Bloemen- laan 77; Mevr. E. Schout-Goote, Badhuisstraat 106; E. L. de la Houssaye, Breitnerlaan 18; A. de Bart, Bermweg 26; J. Snoodijk, Spuistraat 54bov. KOUDEKERKE. Afloop verkoping. Ten overstaan van notaris B, A. van Verre te Middelburg, werd verkocht een huis met tuin en schuurtje en stenen varkenshok aan de Biggekerksestraat B 3 te Koudekerke, groot 1 A 35 cA. Koper werd de heer A. Louws te Meliskerke voor f2550. HEINKENSZAND. Vergadering Zondagschool „Maranatha". Vorige week kwam de Zon dagsschool „Maranatha" in ver gadering bijeen onder voorzit terschap van de heer J. Houte kamer. Besloten werd met een viertal lijsten de gemeente af te gaan voor de Kerstcollecte. Deze collecte is bedoeld om de kin deren van de Zondagsschool met Kerstmis te tracteren en een ca deautje aan te bieden. Vergadering van de N.C.L.B. Vorige week vergaderde de afdeling van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond onder leiding van haar voorzitter de heer G. Ge leedst. Deze opende met het voorlezen van Ps. 90 en gebed. Deze avond was bijzonder door dat de heer C. Musse 25 jaar lid was van de vereniging. Hem werd uit naam van de Bond door de voorzitter de gouden in signe aangeboden. Jammer ge noeg kon de heer Musse het zelf niet in ontvangst nemen, omdat hy in het ziekenhuis ligt. Zijn echtgenote nam het in dank aan. Door de plaatselijke vereni ging werd de heer Musse een bouquet bloemen aangeboden. Na de pauze werd de a.s. pro- paganda-avond te Lewedorp be sproken en verder werd orgel spel ten gehore gebrach doe mej. L. Almekinders. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS EN TROEPENTRANS PORTSCHEPEN OP INDONESIË. ASTURIAS: pas. 29 Elbacape naar Amsterdam. EMPIRE Brent: pas. 29 Straat Soenda naar Rotterdam. KOTA INTEN: pas. 29 Minicoy naar Rotter dam. OTRANTO; pas. 28 Tunis naar Rotterdam. WILLEM RUYS: 30 van Cowes9 naar Rotterdam. AMARAPOO- RA: pas. 28 Perim naar Rotterdam. CASTEL BIANCO: pas. 29 Malta naar KOTA BAROE: 29 5 w Amsterdam. KOTA BAROE: 29 van geen dominerende stemmen. Jam- Djeddak naar Djakarta. Al. Th 61. Filo Fop hoorde de waard de trap afgaan en daarna hoorde hij alleen nog héél zachtjes het tikken van de klok op de gang. „Hoe laat Is het nu?" dacht hij. „Ik moet het toch weten, want ik heb naai. die klok gekeken toen ik er zojuist langs kwam. O wach 'ns, ik geloof dat het bijna twaalf uur was. Tjonge, dan is het erg laat geworden! Gauw slapen!" Binnen enkele ogenblikken had Filo zyn nachtkleren aan en was h(j klaar om in bed te stappen. Net was hij daarmee bezig, toen de klok op de gang begon te slaan. „Tjonge, wat 'n mooi geluld', dacht hij en hij telde: „één, twee, drie, vier. vyf, zes, zeven, acht, negen, tien, elf, twaalf!???, dertien!! Hè? Dertien slagen? Dat kan toch niet? Die klok is vast stuk! Maar..,, nee, ik heb nog nooit gehoord, dat 'n klok dertien slagen gaf, zelfs al was ze stuk. Vreemd! Ach wat, ik heb me natuurlijk verteld! Hahaha, zo slaperig ben ik, ik droom al terwijl ik m'n ogen nog open heb!" Toen Filo onder de dekens lag, moest hij toch nog steeds denken aan da vreemde gebeurtenissen van deze avond. Gek toch, dat iemand overal klokken steelt. Wat heeft ie daar nu aan. Wat zou de dief met al die klokken doen? Als het zo door gaat heeft eerstdaags niemand klokken meer en danweten de zzzmensenzzz niet meer zzzz hoe laat het iszzz haha.... dertien zzzzslagen-zzzz zzzz Al denkende was onze vriend in slaap geraakt, maar hü zou niet lang van zijn rust genieten. Na 'n paar uurtjes schoot hy plotseling wakker. „Hé, ik dacht dat ik geluid hoorde! Het is toch nog lang geen ochtend? Ik dacht, dat ik iemand hoorde lopen!" Filo luisterde nog eens scherp enwaarachtig, hij hoorde weer geluid: snelle voetstappen op de gang! Hier was iets niet in de haak! Met één sprong was Filo uit bed en hij rende naar de deur..,. Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorthuizen (vac I. Schippers), W. Vroegindewey te Huizen (N.H.). Aangenomen naar Huizum (evangelisatie Pniël), G. Pettinga te Oostermeer. Aangenomen de benoeming tot bijzonder hulpprediker te Oos terwijk (N.H.), W. G. G. van Voorthuyzen te Zeist. Geref. Kerken. Beroepen te Eindhoven (vac. C. Gilhuis), W. van Boeijen te Katwijk aan Zee; door de Free Presbyterian Church in Austra lie (met standplaats Melbourne en Sidney), J. F. H. v. d. Bom te Groningen en S. Hoekstra te Rotterdam-Charlois. Geref. Kerken (art. 81 K.O.). Beroepen te Zaamslag, A. I, Krijtenburg te Bilthoven; te Duurswoude, L. Moes te Blokzijl: te Murmerwoude, C. Trimp. cand. te Amstelveen. Aangenomen naar Rodeschool, H. Venema te Maastricht. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Baarn, J. G. van Minnen te Huizen (N.H.) en M C Roos. cand. te Naarden; te Scheveningen, M. P. Roos,, cand, te Naarden en M. Baan te Dordrecht. Giften en legaten. Wijlen de heer W. Verburg te Hoenkoop heeft aan de Ned. Herv, Gem. en de Geref. Kerk, beide te Oudewater elk f3500 gelegateerd te verdelen tussen kerk en diaco nie. De heer T. Slingerland te Hoenkoop heeft aan de Ned. Herv, Gem. van Oudewater flOOO gele gateerd te verdelen tussen kerk en diaconie. Wijlen mevrouw R. te Rotterdam heeft aan de diaconie der Geref. Kerk aldaar een schen king gedaan, groot f5000. Voorts ontving deze kerk twee giften elk van f 1000 voor onderscheiden kerkelijke doeleinden. EXTRA KERKDIENST. Goes: Geref, Gemeente: Heden avond half acht ds Heerschap te Wageningen. Oud-Gereformeerde Gemeente. Brulnlsse: 9.30, 2 en 5.30 dhr IJsselstein (verbeterde opgave) Dr Arends voor de tweede maa kampioen van Scheldegouwen, Toen Zaterdagavond begonnen werd met de beide laatste proe ven voor het kampioenschap, wa ren er nog vier gegadigden voor de titel. Het waren dr J. C. Arends (Hansweert), I. W. de Jonge (Souburg), M. G. van Oos ten (Goes) en R. v. d. Velde (Middelburg). Ongetwijfeld was dr Arends de man met de beste papieren en doordat zowel van Oosten als van de Velde verstek lieten gaan, bleef nog slechts de Jonge als concurrent over. Dr Arends toonde echter ook in deze beide proeven zijn superioriteit, waardoor hij zijn voorsprong nog vergrootte en onbedreigd voor de tweede achtereenvolgende maal de titel veroverde. Hij komt hier door definitief in het bezit van de wisselbeker. Begonnen werd met een motor- technische proef. Een 35-tal vra gen, samengesteld door de heer de Bruyn, commandant van de Verkeersgroep Middelburg van de Rijkspolitie, moesten schriftelijk worden beantwoord. Hier ver richtte de heer N. M. Hoencamp een mooie prestatie, want slechts één vraag werd door hem niet volledig genoeg beantwoord. Hü kwam dus als winnaar uit de bus, echter onmiddellijk gevolgd door dr Arends. De uitslag was: 1 N. M. Hoencamp (Middelburg) 34%; 2 dr J. C. Arends (Hans- weert) 30V>; 3 J. van Loo (Mid delburg) 29%; 4 J. Parent (Sou burg) 29; 5 R. Duunk (Middel burg) 28u/i2; 6- A. Gooyen(Goes) 28?/,; 7 M. Neels (Kattendijke) 27*/»; 8 I. W. de Jonge (Souburg) 203/»; 9 Heynsdijk (Goes) 147,; 10 J. Kivits (Goes) 127,. Onmiddellijk na afloop van deze motortechnische proef werd ge start voor de avond-oriënterings- rit. De opgave bleek niet al te moeilijk en de drie deelnemende automobilisten kwamen allen aan de finish te Vlissingen zonder strafpunten. Hierdoor was het noodzakelijk om de speling van twee minuten terug te brengen tot een minuut, waardoor tenslot te de heer Adriaanse uit Goes nog zonder strafpunten bleek te zyn en winnaar werd. Tweede werd de heer Allewijn (Goes) en derde de heer L. de Nooyer (Middel burg). Bij de motorrijders kwamen dr Arends en J. Parent ieder met 3 strafpunten aan de finish. Het te- Provinciale bijdragen gevraagd. Ged. Staten hebben de Prov. Staten enige voorstellen doen toekomen tot het verlenen van bijdragen ln de herstelkosten van monumenten van geschiedenis en kunst. In de eerste plaats ontvingen zij een viertal verzoeken om ver hoging van reeds eerder toegezeg de bijdragen. Voorgesteld wordt al deze verzoeken in te willigen Het betreft allereerst de Ned Herv. Kerk te Rgnesse. Wegens tegenvallers moest de oorspron kelijke begroting van f 93.288,— verhoogd worden met f41.116, Ht Rijk betaalt daarvan 60 en voor de Provincie blijft over f2.056,—. Het tweede verzoek betreft de Campveerse Toren, waarvoor een aanvullende begroting ad f 6.200 moest worden opgemaakt. Hier dient de verhoogde provinciale bijdrage f310,te bedragen. De restauratie van de pomp op het dorpsplein te Nisse zal niet f895 maar f 1.719,11 kosten. De bijdra rugbrengen van de tijdspeling bleek hier geen oplossing te bren gen, zodat tenslotte beide als eerste werden geklasseerd. Het laat zich aanzien, dat de heer Pa rent, die nog maar enkele ritten heeft meegedaan, maar daarin opmerkelijke resultaten boekte, het komende seizoen een ernstige candidaat voor de titel zal wor den. De uitslag was: 1 dr J. C. Arends (Hansweert) en J. Parent (Souburg) 3; 2. J Kivits (Goes) 9; 3 I. W. de Jonge (Sbuburg) 40; 4 A. Gooyen (Goes) 72; 5 F. Castenmiiler (Middel burg) 93. De eindstand voor het kampi oenschap Is nu: 1 dr J. C. Arends 4%; 2 I. W. de Jonge (Souburg) 26; 3 A. Gooyen 29%; M. Neels 31, Geen mossels geëxporteerd. De maand October Is voor de mosselhandel altijd een tijd van hoogconjunctuur. En dat in een week In October geen Zeeuwse mosselen werden geëxporteerd is waarschijnlijk nog nooit voorge komen. Dit was nu in de week van 23 tot 28 Oct. het geval. De export van Zeeuwse mosselen stond volkomen stop. Door de mosselkwekers uit Bruinisse, die op de Waddenzee naar consumptiemosselen vissen, werden op de verwaterplaatsen te Yerseke plm. 1850 tonnen mosselen afgeleverd. Radio-uitzending over Yerseke Een reporter van de Belgische radioomroep de heer Hubert van de Vijver, zal (onvoorziene om standigheden voorbehouden) van avond rond 21.45 een reportage uitzenden over de oestercultuur te Yerseke op een golflengte van 324 meter. De Amerikaanse ambassadeur te Moskou, admiraal Kirk, is van een 14-daags bezoek aan West- Europa te Moskou teruggekeerd. V eilingsberichten GOES. Velling van Maandag 30 October. Groenten: Bloemkool A 27—36; Idem B 16—19; idem C 813; Kropsla 5,508; Knolsel derij 6, alles per 100 stuks; Groe ne kool 912; Rode kool 610; Witte kool 4—6; Andy vie 57; Uien 6; Prei 15—17; Wijnpeen 4,505; Waspeen 7; Veldsla 31; Herfstrapen 15; Spinazie 31; Spruiten 19—41; Witlof 33—34; Aardappelen 8, alles per 100 kg. burg) 9;. Nagekomen Advertentie Heden werd geheel on verwachts van onze zijde weggenomen, on ze innig geliefde Vrouw, en Moeder ADRIAN A MALJAARS- PROVOOST, op de bloeiende leeftijd van 32 jaar. J. MALJAARS en Kinderen. Sterke de Heere ons in dit zo zwaar verlies. Middelburg, 27 October 1950. Seisweg 119. De teraardebestelling zal plaats hebben heden Dinsdag te 12.45 uur, op de Algemene Be graafplaats. ge van de Provincie dient nu ver hoogd te worden met f 82,Het vierde verzoek ging over de res tauratie van het Kuipersgildehuis, die f 774.92 meer kostte dan was gedacht. De meerdere bijdrage der Provincie Is f77, NIEUWE AANVRAGEN. Voorts is er weer een aantal nieuwe aanvragen om subsidie ontvangen. In de eerste plaats van het gemeentebestuur van Groede voor herstel van de toren. Zoals men weet, brandde de to renspits in de nacht van 7 op 8 November 1949 geheel af tenge volge van blikseminslag. De her stelkosten daarvan konden wor den betaald door een uitkering van de brandverzekering en een bijdrage uit de gemeentekas. De voor deze werkzaamheden aange brachte steigers maakten het mo gelijk een uitgebreid onderzoek In te stellen naar de toestand, waar in de pomp van de toren zich be vond. Het bleek, dat het toren lichaam uitermate slecht was. Over grote oppervlakten van de muren zat het metselwerk tot een diepte van een halve tot een hele steen los, zodat grote stukken met de hand konden worden ver wijderd. Deze onhoudbare toe stand maakte onmiddellijk ingrij pen noodzakelijk. De begroting wees een eindcijfer aan van f 35.541,Het Rijk draagt ca, 65 bij en het aandeel der Pro vincie zal f 3.277,bedragen. POORTJE TE VLISSINGEN. In de tweede plaats wordt voor gesteld f 170,uit te keren in de herstelkosten van het poortje van het Cornelia Quack's hofje in de Korte Zelke te Vlissingen. Aange zien nog geen voldoende gegevens zijn verkregen over de restaura tiekosten van de Ned. "Herv. Kerk te Noordgouwe en van de toren te Oostkapelle, wordt voorgesteld de verzoeken om bijdragen hierin voorlopig aan te houden. Tenslotte wordt voorgesteld, aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente te Zierikzee een bijdrage toe te kennen van f433 in de kosten van herstel van het orgel der Ned. Herv. Kerk. De totale herstelkosten belopen een bedrag van f 11.789,49. Wat brengt de Radio? Woensdag 1 November. HILVERS. I (402 m.): NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.15 Hoor spel. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Volksmelo dieën. 13.00 Nieuws, 13.15 Metro poleorkest en solist. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Amuse mentsorkest. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.45 Regerings uitzending. 18.00 Harmoniecon cert. 18.30 Radio Volksuniversi teit. 19.00 Nieuws. 19.15 Dis cussieclub. 19.30 Gram. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Ned. Herv. kerkdienst. 21.30 Gemengd koor. 22.00 Causerie. 22.10 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERS. II (298 m.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. en jubileumtoespraak. 8.25 Orgel en zang. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 Voor d« vrouw. 11.00 Aanbieding van een jubileum-geschenk. 11.20 Gram. 12.15 Licht orkest. 12.30 Mede delingen. 12.33 Voor het platte land. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuw* 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.18 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuw* 18.15 Vara-varia. 18.20 Reportage, 18.30 Koor. 18.50 Causerie. 19.05 Viool en piano. 19.20 Klankbeeld. 20.00 Nieuws. 20.05 Jublleumtoe- spraak. 20.30 Socialistisch caba ret. 21.00 Hoorspel. 22.00 Prome nade orkest en klein koor. 22.45 Actualiteiten. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram. Waterstanden Keulen 68 (—0.01). Rubrort —138 0.06), Lobith 857 (0), Nijmegen 637 0.02), Arnhem 664 (—0.01), Vreeswijk v. (-0.06), Eefde 188 (-0.01), Deventer H (—0.05), Borgharen 3951 (plus 0.12), Be feld 1078 (-0.03), Grave 462 (-Ó.02), LH 001 (-0.12). Advertentiën De Heer en Mevrouw OVERTVELD—MOLHOEK geven met vreugde kennis van de geboorte van een dochter. Dordrecht, 27 Oct. 1950. Hallincqlaan 2. PAULUS JOHANNES RODENBURG en JOHANNA RAMONDT, hebben de eer kennis te ge ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaatsvin den op Zondag 5 November 1950 des voormiddags 10 uur ln de Chr. Ref. Cnurch te Bloomfield, Ontario, Cana da, door ae Weleerwaarde Heer Ds G. André. R.R. 6, Picton. R.R. 2, Bloomfield. 20 October 1950. Correspondentie-adres: p/a Jao. Ramondt, R.R. 2, Bloomfield, Ontario, Canada Heden behaagde het da Heere van onze zijde weg te nemen, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader FRANCOIS HOOGERHEIDE, in de ouderdom van 70 jaar en acht maanden. Sterke de Heere ons in deze zware beproe ving. Oostdijk: Wed. M. S. HOOGER HEIDE—MIERAS. M. LOBBEZOO— HOOGERHEIDE. J. LOBBEZOO en Kinderen. M. HOOGERHEIDE. J. HOOGERHEIDE— SINKE en Kinderen. Krabbendijke: J. VAN VELZEN— HOOGERHEIDE. P. VAN VELZEN en Kinderen. Oostdijk, 28 Oct. 1950. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 30 October 195# medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiên Nederland 1948 Nederland 1947 Nederland 1937 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Nederl. 1962-64 ex. Spaarcertificatcn Nederland N.W.S. Dito cum. Indië 1937 A Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. A. K. U. Berghs Jurgens v. Berkelis Patent Calvé Delft Centrale Suiker Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Lever Bros Unilever Ned. Ford Ned. Kabelfabriek Philips' Gloeilampen Dito 6 pet cum. pref. wd. Wilton Biliton Ie rubr, Biliton He rupbr. Dordtscbe Petr. Dito pref. Kon. Olie Dito Onderaand. Moeara Enim Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kcndcng Lembcte Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Japanlij» 9SH 97H 9(?A m 97'A 974 1004 79H 974 95 177 329 117/ 1314 174 12 8*4 177/ 140)£ 2234 302/ex 272 231 Va 165 162/ 267y2 281 287$ 492 131J4 129*4 115'/* 106J4 434 100 174*4 U7*4 97/ 96/ 96*4 974 974 1004 794 974 95 52 87/ 351 178 329 116 131*4 173/ 128 175 141*4 223 504 272 2314 166 163/ 323*4 226/ 268*4 280*4 29P4 2874 492 1284 1264 97 44/ 174 i Kon. Boot Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie v. Ommeren's Scheepy. Rott. Lloyd Stoomv. Mij. Ned. H. V. A. Java Cult. N. I. S. U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij. Deli Mij. Senembah Muller Co. Amsterd. Bank Escc/mpto Bank Holl. Bank Unie Cert. Javasche Bank Herstelbank Pr. Ned. Bank v. Z.-Afrika Rotterdamse Bank Surinaamse Bank Twentse Bank Am. Smelting Anaconda Copper. Bethl. Steel Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel Cities Servies North Am. Cont. Oil Midcont. Oil Shell Union Philips Oil Tidewater Baltimore Miss K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 20*4

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3