jDrovinti§j^y/«f wsmkmm\0 FILO FOP Alle leiders behouden hun kroon Zeeuw-ó albehJUi Lezers grijpen naar de pen en de C. C. SLUYTER Jrfaandag JO October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 i Ere-comité veetentoonstelling te Goes. Het ere-comlté voor de op 21 November a.s. te Goes te houden veetentoonstelling bestaat uit de volgende heren: C. van Baak, di recteur openbaar slachthuis; J. M. Bommel van Vloten, rentmees ter; B. Burger, gemeente-secreta ris; A. Bu(]s, wethouder; J. Don- ner, voorzitter van de Midden standsver. „Handelsbelangen"; Ir j J. D. Dorst, secr. van de Stich ting voos de Landbouw; Ir C. W. Geuze, voorzitter Z.L.M.; J. M. JCIompe, voorzitter Kring W. Z.- Beveland van de Z.L.M.; D. W. Lindenbergh, prov. Voedselcom- mlssaris; J. J. van Melle, wethou der; A. Minderhout, directeur van „de Wllhelmlnapolder"; Joh. Pi laar, oud-notaris en rentmeester; C de Putter, voorzitter vein de C.B.T.B.; J. H. Roose, wethouder «n voorzitter Middenstandsver. „de Hanze"; P. Scheele-de Putter voorzitter Kring O. Z. Beveland Z.L.M.; Jac. Snoodjjk, voorzitter van de Chr. Middenstandsver., Mart. Steyn-Goense, voorzitter Kring Zuid-Beveland van de L.T.B. en A. Vermaire, voorzitter contact-commissie van de drie Goese Mlddenstandsverg. Bijeenkomst van Zeeuwse slechthorende jongeren te Goes. Zaterdag 18 November, 's mid dags om 3 uur, zal ln de openbare U.L.O.-school ln de Voorstad te Goes een bijeenkomst gehouden worden van slechthorende jonge ren van 14 tot 28 Jaar. Belang stellenden zijn ook welkom. De landelijke jeugdleider van de Slecht Horenden Jeugd Organisa tie, de heer J. v. d. Schaaf, zal een Inleiding houden over het Jeugdwerk voor slechthorenden, Daarna zal een jeugdgroep voor Goes en omgeving worden opge richt. Nadere Inlichtingen over lid maatschap enz. worden gaarne verstrekt door mej. C. Meeuwse, Wijngaardstraat 47 te Goes en de heer M. van Antwerpen, Lange Oostweg No. 2, Ovezande. Opening chr. lagere land bouwschool te Middelburg op 27 November. De officiële opening van de Chr. lagere landbouwschool van de Z.L.M. is thans vastgesteld op Maandag 27 November a.s. Oor spronkelijk zou deze op 8 Novem ber plaats vinden. Ned. Herv. Kerk te Veere wordt morgen in gebruik genomen. Morgenavond zal de geheel ge restaureerde Ned. Herv. Kerk te Veere officieel weer ln gebruik worden genomen. De hiertoe be legde samenkomst begint om 7 uur. Transportcolonnes in Noord West-Walcheren. Te Oostkapelle is een bespre king gehouden tussen de artsen uit Domburg en Oostkapelle, ver tegenwoordigers van de E.H.B.O te Oostkapelle en van de afdeling Walcheren Noord-West van het Ned. Rode Kruis, teneinde te ko ttien tot de oprichting van één of meer transportcolonnes. De afdeling Walcheren N.-West van het Rode Kruis omvat de gemeen ten Aagtekerke, Domburg, Grijps kerke, Meliskerke en Oostkapelle. In principe werd besloten maat regelen te nemen, die zullen lei den tot het oprichten van colon nes. Binnenkort zal een circulaire met nadere bijzonderheden huis aan huis worden rondgebracht. De bevrijding van Vlissingen Het ligt in de bedoeling Vrijdag 3 November op de landingsplaats aan de Marinehaven, tijdens een plechtigheid, de bevrijding van Vlissingen te herdenken. De Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" heeft de organisa tie in handen. De herdenkings plechtigheid begint Vrijdagavond om 8 uur. Politierechter Middelburg (Vervolg van pag 2.) vechtpartij, waarbij niet met mes sen, maar met vuilnisemmers ge werkt werd. Toen belden op 21 Aug. J.l. hun vuilnisemmer naar de vuilniswagen brachten, vroeg L. aan V., of diens onbetaalde re keningen ook ln de emmer zaten. Dit liet deze laatste zich niet zeg gen en hrj ging L. met de i ullnls emmer te lijf. De Politierechter Was van mening, dat de V. zich moet leren beheersen en nij ver oordeelde hem tot f 20 boete subs. 10 dagen. Het feit, dat J. v. D., landarbei der te Zierikzee, in een café al daar de winkelier R. W. D. v. d. E. met een bierflesje op het hoofd sloeg kwam hem op twee weken gevangenisstraf te staan. M. K„ echtgenote van A. L. te Zierikzee, mishandelde een 15-a- rlg meisje en kreeg f15 i-oete of 10 dagen. A. P. de V., los werkman te St. Maartensdyk, kreeg voor mishan deling van J. de W. f15 of 10 dagen. Het ls zo laugzamerheld ge woonte, dat op de zittingen ook twisten van lnwonenden worden berecht. Zo verscheen M. E. V., echtgenote van W. H. te Goes, dié blijkbaar niet te best met haar schoonouders, met wie zij samen het gebruik van de keuken heeft, kon vinden. Zij kreeg n.I. ruzie over li i gebruik van de kraan en bewerkte 't hoofd van de schoon- •a met een fluitketel. Met f 10 L -e of 5 dagen liep het af. Wie zijn vrouw mishandelt, weet by voorbaat de gevolgen. P. van G. te Retranchement bekocht dit feit met f 20 boete of 10 dagen hechtenis. MIDDELBURG. Wie mist een koffiebon! Op het bureau van politie kun nen Zaterdagavond de volgende gevonden voorwerpen worden af gehaald: diverse hulssleutels, kin- derportemonnale, ceintuur, wol len das, glacé handschoen, dames flets, hondenhalsband, ring met sleuteltjes, kinderwant, manchet knoop, pakje fotohoekjes, bruine herenhandschoen, herenrijwiel. Bjj particulieren kunnen worden teruggehaaldpasser, Jongens muts, vulpen, witte hond, roeiboot vulpen ln étui, kinderschoentje, glacé herenhandschoen, kinder portemonnale m. lnh., ketting, zw, vulpen met glazen pen, knipmes, koffiebon 485, damesshawl, twee bankbiljetten, autocrlck, poesje, dozyn hoekijzers, rozenkrans, bus machineolie, sigarenaansteker, padvinderspet, autowieldop, br. klnderport., broche, polsmoffen, snoer witte kralen, een paar glacé dameshandschoenen, licht bruine kinderportm., herenhandschoen, llpssleutel 13.083, sigarenaanste ker, rode zakdoek, zilveren hals ketting, zilveren oorbel, broche, bl. babywantje, witte kat. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie maakt bekend, dat in het tijdvak van 18 t/m 25 October 1950, de volgende voorwerpen aan zijn bu reau als gevonden zijn gedepo neerd: Autosleutel, enige hulssleutels, zakmes, 2 pakjes sigarettenpapier, Insigne N.V.V., rijwlelpomp, fa- milieregister, speldjes „Veilig Ver keer", wollen kinderwantje, vrij vervoerbiljet „Stoomtram Wal cheren' en dat inlichtingen zijn te oekomen van de adressen alwaar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: autoped, tol, vulpotlood sigarenaansteker, diverse sleutels, actetas, colbertjasje, speelgoed wagentje, bril, hanger met collier, getypt papier met vragen, kin dersokjes, schoudertasje, tafel kleed, schoolétul, doosje met si garen, vulpen, sierspeld, mantel ceintuur, kinderkousje, dames handschoon, rubberkabel, koperen kettinkje, sigarenkoker, rozen krans ln étui, rijwlelta3 Inhouden de klnderbrll, handschoen en grij ze mantelceintuur. WOLPHAARTSDIJK. Jaarvergadering Geref. Vrouwenvereniging, Donderdag j.l. hield de Geref. Vrouwenver. „Monica" haar vier de jaarvergadering o.l.v. mevr. de Bruin. Na de jaarverslagen volg de een Inleiding van mej. Nagel kerke over Esther, waarop een mooie bespreking volgde. Zeer interessant was een stuk kerkgeschiedenis over eigen kerk van mevr. J. Katsman-Nagelker- ke, waarin over de eerste vier predikanten, Gardenier, Middel, Elfeers en Aalders werd verteld. Mevr. v. Heijnlngen leverde een mooie bijdrage. Dit alles werd af gewisseld met zang en gelukwen sen van afgevaardigden. De heer De Bruin sprak een slotwoord en eindigde met dank gebed. YERSEKE. Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van mevr. Bo gaards vergaderde de afd. Verse ke van de Ned. Chr. Vrouwen bond. Als spreker trad op de heer Hoogerhelde van Wemeldlnge, met het onderwerp: „Beroepskeu ze". De vergadering was goed be zocht. OVEZANDE. Ongeval. Vrijdag c.a. vier uur had een aanrijding plaats tussen een luxe auto en een rijwiel. De jeugdige wielrijder J. v. d. Velde reed, zonder goed op te let ten, schuin de straat over en hij kwam in botsing met een luxe auto, waardoor hij tegen de straat werd gegooid. Bij onderzoek bleek hij een hersenschudding te heb ben opgelopen. De materiele scha de was gering. SOUBURG. Opening nieuwe zaak. Souburg ls weer een nieuw za- kenpand rijker geworden. Zater dagmorgen ls het sigarenmaga zijn van mevr. W. A. Barentsen- Suurmond ln de Kanaalstraat weer geopend. Het geheel ls naai de eisen des tijds Ingericht en het maakt een prettige Indruk. AAGTEKERKE. Weg naar Oostkapelle. Door de werkzaamheden, die aan de Domburgse Watergang worden verricht l.v.m. de herver kaveling, ls thans een deel van de weg Aagtekerke-Oostkapelle veranderd ln watergang, zodai nu gebruik gemaakt moet worden van de pas aangelegde nieuwe weg ln die richting, hetgeen voor sommige bewoners niet aange naam zal zijn SINT ANNALAND. Per vliegtuig naar Indonesië, De heer D. van Beek, tot voor kort onderwijzer aan de schooi met de Bijbel te Sint AnneJan.l die onlangs benoemd is aa:i de Zendingsschool te Biak (Nieuw- Guinea), hoopt Donderdag 2 No vember a.s. per vliegtuig daar heen te vertrekken. Woensdag om 7.30 uur zal ln het Verenigingsgebouw te Hoede- kenskerke de film „Een leven staat op het spel" worden ver toond vanwege de Chr. Ver. tpt verpleging van lijders aan vallen de ziekte te Haarlem en Heem stede. Door het gemeentebestuur van Oostkapelle is een rijdbare lijk baar aangeschaft, die bij begrafe nissen kosteloos beschikbaar wordt gesteld. De laatste zwemmers. Hoewel men de laatste dagen meer geneigd is in z'n winterjas te kruipen, dan een duik te ne men in het zilte nat, is het toch nog niet zolang geleden, dat de laatste zwemmers van dit se zoen zich aandienden. Het ioas geen wakkere jongeman oj jongedame, zoals die zich altijd aan het begin van het seizoen verdienstelijk maken door als eerste zwemster of zwemmer van het seizoen uit de bus te ko men. Neen, ditmaal waren iiet drie jonge kereltjes van om streeks 5, 6 en 7 jaar. Op een van de zonnige dagen, die aan de voorbije zomer herinnerden wilden deze drie in Middelburg woonachtige kinderen een duik nemen in het kanaal-water by de Punt. Nu spelen er vaak kinderen aan de waterkant b de Punt, zodat men nog niet d.i reet in de gaten had, wat er gaande was. Plotseling ontdekte een der omwonenden de onder nemende jongelui, wier leven op dat moment, zonder dat ze het zelf wisten, op het spel stond, want sedert er gebaggerd is, loopt de oever steil af. De mannek.es vertoonden zich even later met verschrikte gezichten op de straat waar het publiek ontdekte, dat ze voor hun voor genomen bad zich van al hun kleren hadden ontdaan. Na de kleren te hebben gehaald heeft men de kinderen ijlings naar huts gebracht, maar wat daar wel gezwaaid heeft kon men ons niet precies vertellen; een ver moeden hebben we overigens wel. GEMEENTERAAD. 's-HEER ABTSKERKE. Beplanting van de Vate en het Dorpsplein. Woensdagavond kwam de raad bijeen. Op een verzoek van de Ka tholieke Paedagoglsche Beroeps keuzebureaux om subsidie werd afwijzend beschikt. Op voorstel van B. en W. werd besloten de zijkanten van de Vate en het Dorpsplein met wilde fo- zen en andere heesters te beplan ten. Vervolgens werd de gemeente begroting 1951 aangeboden. D® gewone dienst sluit met een be drag van f 19.777.06 met een post onvoorzien van f 1.377.0. F1000 ls gereserveerd voor restauratie van de toren, terwijl f 1400 ls overge bracht naar de algemene reserve. Bij de rondvraag Informeerde de heer van 't Westeinde naar de restauratie van de toren. De voor zitter antwordde, dat de aanvraag om subsidie aan de minister van O., K. en W. ls verzonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude, S. Gerssen, cand.-hulppred. te Putten; te Hulst, J. Homan te Huizinge; te Sneek, F. de Graaff te Well en Ammerzoden en A. J, van Oost te Vriezenveen; te Vriezenveen (3e pred.pl.), K, Luyendijk te Neerbosch. In uw blad van Donderdag j.l staat een mededeling, dat niet onweersproken mag blijven. In het verslag van de afdeling Wal cheren van de Ver. van Chr. on derwijzers lees ik n.I.: Er zal o.a. gesproken worden over het salarisbeleid. Zoals de ontknikking nu gaat, wordt er onrecht gedaan. Een onderwij zer kan pas het volle salaris krijgen, als hij de akten Frans, Duits en Engels heeft." Ik g$ nu niet breedvoerig in op de boute uitspraak over het onrecht, stel daar slechts tegen over, dat een eenstemmig ad vies door de commissie Wesse lings is uitgebracht, d.w.z. dat olie vertegenwoordigers van alle onderwijzersorganisaties zicli met de nieuwe regeling acaoord verklaarden, en dat klaarblijke lijk 3 feiten vergeten worden, als men de uitslag zo beoor deelt, n.I.: a. De salarissen van onder wijzers zonder hoofdakte met minder dan 12 (dus jonger dan 33 jaar) en van hen met H.A. beneden 8 dienstjaren kwamén niet in discussie, omdat die reeds volledig ontknikt waren van het begin af. b. De salarissen van onderwij zers zonder akten waren in 1943 reeds grotendeels ontknikt, slechts enkele aktenbezitters deelden toen daarin, juist oude ren met grote gezinnen ontvin gen niets, vandaar de ontevre denheid tot in de Tweede Kamer toe. c. Bij de nieuwe salarisrege ling in 1946 was voor alle onder wijzers reeds het bezit van 2 akten verrekend, ongeacht of men die bezat of niet: vandaar dat de aktenbeloning toen werd afgeschaft. Hierover echter niet meer thans. Maar pertinent onwaar is de mededeling over hen, die „pas het volle salaris krijgen" enz. Het resultaat der commissie Wesselings is n.I. dit: a. ALLE hoofden en onderwij zers, die 1 Januari 1948 50 jaar of ouder waren, krijgen de vol ledige ontknikking (dus ook zonder dat ze enige bijakte heb ben, ja zelfs zonder hoofdakte!) b. Eveneens delen daarin al len, die ten minste één (dus geen drie!) acten bezitten, uit een ruime keus lagere en middelbare acten, naar ieders aanleg. Ove rigens spreek ik geen oordeel uit over de ontknikking in deze regelen, die alleen willen die nen, om een onjuiste voorstelling van de zaken te rectificeren! Goes. H. C. VAN DONK. 60. Nadat de burgemeester zo haastig de herberg verlaten had toen de schout hem kwam roepen, vulde het vertrek zich met een geroezemoes van stemmen. Voor de goocheltoeren van Filo hadden de mensen nu geen belangstelling meer. Filo zelf dacht er trouwens niet aan nog met goochelen door te gaan, want hij was veel te nieuwsgierig. Hij zou wel eens het fijne van deze zaak willen weten. Wat 'n rare diefstal was dat! Waar om stal die dief nu juist de hangklok van de burgemeester? Er zouden in diens huis toch wel kostbaarder dingen zijn? Onze vriend daalde van de tafel, waarop hij had staan gooche len en ging bij de toonbank staan, waar enige lieden en de waard het geval stonden te bespreken. „Is die klok van de burgemeester zo kostbaar?" vroeg Filo Fop. „Kostbaar? Hm, misschien, ik weet 'tniet", zei één van de mannen. „Het was wel 'n mooie, oude klok", zei 'n ander, „maar ik begrijp niet waarom iemand zo'n ding uit een huis steelt. Er zijn zoveel mensen ln deze streek met zulke fraaie klokken." „Juist, zo is het", zei de waard, „ik heb er óók een, een prachtige klok, meneer, en ik ben doodsbenauwd, dat ze die óók komen stelen. In de dorpen in de omgeving zijn ook al verschil lende klokken gestolen en nu zijn wij aan de beurt, hier in Blydebuurt, let maar 'ns op! Er schijnt 'n dief rond te waren, die het uitsluitend op klokken gemunt heeft. U begrijpt niet wat het voor gekkigheid is!" Toen alle gasten vertrokken waren, bracht de waard onze vriend naar boven om hem zijn kamer te wijzen. „Kijk meneer", zei hij toen ze in een gang liepen, „daar hangt nu mijn klok. Een mooie klok, nietwaar? Ik hoop maar dat ik eerstdaags geen bezoek van dieven krijg; ik slaap zo vast, zie je, dan hoor ik niet. Kijk, meneer, hier is je kamer. Je zult wel moe zijn van al dat gegoochel, niet? Nu, meneer, slaap lekker hoor en tot morgen!" Met deze woorden liet hij Filo Fop alleen, om zelf ook naar bed te gaan. Zijn s'aap zou echter van korte duur zijn Zaterdagmi ddagvoetbal. ARENDSKERKE II VERLIEST EERSTE WEDSTRIJD EN VEERE II BEHAALT EERSTE PUNT. Koning Voetbal liet zich door de donkere wolken, gepaard met hevige slagregens, niet van de wjjs brengen en verplichtte de voet baller» de strjjd om de kroon voort te zetten. Er werden slechts een S-tal wedstrijden wegens de weersomstandigheden afgelast. Grote verrassingen, die men dan juist kan verwachten, bleven echter uit, al lieten enkelen een lelijke steek vallen. Ie KLASSE. Colpl. Boys Iwerd toegebracht. De thuis-club Arnemuiden I 12; Kapelle I Kloetinge I afgelast; V.C.K. I Nieuwdorp I 05; Krabhendijke I-Rillandia I 10; Wemeldinge IWolfaartsdijk I 33, Dat Arnemuiden de punten mee zou nemen hadden wij ver wacht, doch de schamele over winning bewijst toch duidelijk, dat de Boys van Colijnsplaat op eigen terrein niet onderschat mogen worden. Nieuwdorp zorg de voor duidelijker cijfers en blijft de leider zwaar belagen. Krabhendijke wenst ook weer een woordje mee te spreken en al was de overwinning niet groot, de punten zijn voor de plaats in het klassement het be langrijkste. Het sprong dan ook van de 9e naar de 7e plaats. Wemeldinge schijnt weer op zijn retour te zijn en liet dan ook tegen Wolfaartsdijk een punt glippen dat het overigens zeer goed kan gebruiken. 2e KLASSE A. Bevelanders I Veere I 52; Kats ISeroos- kerke I 13; Mevo INleuw- land I afgelast; S.V.D. I—Wis- senkerke I 47. Serooskerke heeft zich door de snelle opkomst van Kats niet laten Intimideren en blijft on geslagen de leiders-plaats bezet ten. Door de overwinning op Veere hebben de Bevelanders een sprong van de 7e naar de 5e plaats in het klassement ge maakt, terwijl ook Wissenkerke zijn stand weer verbeterde door Driewegen te verslaan. Deze laatste is nu weer verder af gegleden en bezet thans de 6e plaats. 2e KLASSE B. Veere II— Colpl. Boys n 11; Kloetinge nBevelanders II 121; Mevo nKrabhendijke II 13. Kloetinge heeft de rij van grote overwinningen voortgezet met een duidelijke overwinning op de jongens van Kamperland. Het behoudt daardoor niet al leen de leidersplaats, maar ver kreeg daardoor een doelgemid- delde van niet minder dan 51 vóór en slechts 6 tegen, wat tot dusver het hoogste is dat bereikt werd. De reserves van Veere slaagden er inderdaad in de be ruchte nul weg te werken al kon den zij het niet verder dan 1 punt brengen. Krabhendijke II stuurde zijn gasten met een nederlaag naar huis, waardoor Mevo weer de hekkensluiters plaats heeft ingenomen. 2e KLASSE C. Arnemuiden n—V.C.K. n 7—2; R.C.S. I— 's-H. Arendskerke II 32; Se rooskerke IIMeeuwen I 82; Nieuwdorp IINieuwland II 4—2. verbeterde hierdoor zijn stand met 2 plaatsen, terwijl de lei ders-plaats onveranderd bleef, Arnemuiden, dat ook nog maar één nederlaag heeft moeten in casseren, blijft echter kort vol gen en versterkte zijn positie weer door de overwinning op de reserves van Koudekerke. Ook Nieuwdorp wenst een plaats in de kop-groep te behouden, al is deze, met 6 verlies-punten, voor de beide anderen niet be paald gevaarlijk. Serooskerke liet zijn kans tegen de Meeuwen, dat met nul punten in deze klasse de onderste plaats bezet houdt, niet voorbijgaan en maak te er dan ook flinke cijfers van. 2e KLASSE D. Ter. Boys I Hoek I 1—3; Spul I—A.Z.V.V. 92; Zaamslag IDo Beren I af gelast. In deze klasse hebben nu alle verenigingen elkander één keer ontmoet en is of zal a.s. Zaterdag de 2e helft van de competitie hier reeds beginnen, Spui heeft zijn eerste overwinning op de jongens van Axel nog eens duidelijk beves tigd met een klinkende overwin ning en blijft daardoor de 4e plaats bezetten. Het deed het be ter dan Tern. Boys, welke een lelijke steek lieten vallen door een onverwachte nederlaag, en ver loor daarmee 2 belangrijke pun ten. Het zette daardoor echter Driewegen, dat een middag rust hield, vaster in het zadel. 2e KLASSE E. Hoek n—Kloe tinge III niet doorgegaan; De Beren IIZaamslag II 27; Driewegen IIZaamslag lil 14—0. De jongens van Kloetinge heb ben in letterlijke zin de boot ge mist en zullen nu moeten afwach ten of het Z.V.B. bestuur hier voor een 2-tal winstpunten in mindering zal brengen. De kroon dragers van Driewegen deden die titel eer aan door de hekkenslui ters met korfbalcijfers nog vaster op de onderste plaats te nagelen. Het 2e elftal van Zaamslag deed het beter en namen de punten van hun Zuid-Bevelandse reis mee naar Vlaanderen-land. Burgerlijke Stand In Souburg zorgde men voor de verrassing waar de kroon drager zijn eerste nederlaag Wysjinsky belooft gegevens over Russische legers. Wanneer ge het beginsel wilt aanvaarden van vermindering van de bewapening met een derde door de grote vijf, beloof ik u plechtig, dat ge volledige en geverifieerde inlichtingen zult krijgen over onze gewapen de machten en alle gelegenheid om die inlichtingen van a tot z na te gaan", aldus heeft Wysjins ky verklaard in de politieke commissie van de Ver. Staten. Ambon' in twee dagen niet beschoten. Het Bureau Zuid Molukken deelt mede, dat zij het volgende tele gram van haar regering te Ambon heeft ontvangen: „Nadat de stad Ambon vijf dagen lang tweemaal per dag door een korvet der Re publiek Indonesië werd beschoten, is de vijfde dag dit korvet onvoor zichtig geworden en zo dicht bij de kust gekomen dat wy haar een voltreffer konden geven. Resul taat; Sinds twee dagen de stad niet beschoten en geen korvet de Ambon-baai binnengevaren". Bedankt voor de Geref. Kerk te Oostkapelle; P. v. d. Schaaf, res.-veldpred. te Epe (Gld.). KRUÏNINGEN. Geboren: Fran- ciscus H. A. M., z. v. C. B. van der Borgt en D Durinck; Mag- dalena C., d. v. M. van de Pas en A. J. Rijk. Gehuwd: M. Wiskerke, 28 j. en M. Boone, 29 j. Overleden: J. Blok, 82 j. WEMELDINGE. Gehuwd; G. D. de Bruijne, 25 j. en J. Kodde, 24 j. te St. Annaland. Overleden: B. P. Hannewijk, echtg. van H. Brik, 57 j. WESTKAPELLE. Geboren: Lourina, d. v. J. Minderhoud en J. van Sluis; Adriana P., d. v M. Gabriëlse en G. Tanker. Gehuwd: J. Maas, 25 j. en A J. van Rooyen, 23 j. Overleden: M. Minderhoud, 74 j., wed. van J. Cysouw; K. Ja- cobse, 71 j., wed. van A. Hui- bregtse. ZIERIKZEE. Geboren: Leen- der M., z. v. J. H. Fokkelman en A. M. Berrevoets; Marius C.r z. v. J. Klippel en A. Kouwen- berg te 's-Gravenhage. Gehuwd: J. A. Geluk, 28 j. en M. L. W. Schell, 29 j.; J. C. Bo- lier, 32 j. en M. J. Borremans. 33 j.; J. Brokke, 28 j. en J. van As, 30 j. Overleden: J. Merle, 20 j., z. v. J. Merle en J. K. Bakker; A. J. de Looze, 65- j.; J. A. Zeven boom, 73 j., wednr. van W. L. de Vrieze. TERNEUZEN. Geboren: Petrus P. G. J., z. v. C. de Koning en P. R. Cornelis; Freddy, z. v. W F. de Ridder en K. Eekman; Jo zef P. M., z. v. J. Gelderland en G. R. Hiel; Adriaan, z. v. J. J. Jansen en A. de Putter. Gehuwd; B. B. de Smet, 34 j. en B. A. Cleemputte, 29 j.; D. J. Holtrop, 26 j. te Haarlem en S. J. Wiskerke, 28 j.; P. de Blaeij, 33 j. te Kampen en J. H. H. Bal- fóort, 25 j. Ongeluk op de Nieuwlandseweg. Op de Nieuwlandseweg bij Middelburg is Zaterdagavond een vrachtauto op een licht motorrijwiel gereden, dat werd bestuurd door de heer E. uit Kapelle. Het is nog niet bekend, of de heer E. reed of met zijn motor stil stond. Wel staat vast, dat het voertuig niet of zeer slecht was verlicht. Dit was dan ook de oorzaak, dat de bestuur der van de vrachtauto het niet zag en erop botste. Met een hersenschudding is de heer E. naar het ziekenhuis gebracht. Zijn motorrijwiel werd zwaar beschadigd De schade aan de vrachtauto was gering. Wat brengt de Radio? Acht sleepboten zijn er Zater dagavond in geslaagd het Pana mese schip „Alcantara", dat op de Schelde was vastgelopen, vlot te brengen. Het schip zal zijn lading lossen en vervolgens in de Antwerpse haven in droog dok gaan. Sportnieuws Jiu Jltsu-examen. Aan de SportschoolFelix Jan- sens, Bergen op Zoom, afd. Goes, slaagden te Waarde voor de 2e graad Jiu Jitsu, de heren M. J. Krynsen en A. C. Sonke, belden te Waarde. Voor de le graad, de heren A, de Jager, S. de Goffau, M. van Houte, allen te Waarde en A. Sentse en C. Krlekaard, Krab hendijke. V eilingsberichten MIDDELBURG. Veiling van 27 October. Laxton's Superbe 12 29, Goudreinet 1236, Alling- ton Pippin 1327, M. Queen 28 27, Gl. v. Holland 2127, Cox's Orange Pippin 3141, Jonathan 1436, Sterappels 1132, Bel lefleurs 1119, Groninger Kroon 1820, Appels val 417, Jacq, Lebel 12, Jodenpeer 1722, Zw, Wijnpeer 2529, St. Remy 18— 19, Beurré Alex. Lucas 29, Mis pels 3133, Druiven Alicant 65 89, Tomaten 1643, alles per kg.; Aardappels: Meerlanders grote 7,40, Bintjes 7,80, Koopm Blauwe 9,259,80 per 100 kg. Andijvie 511, Bloemkool A 12 —52, id. B 9—19, id. C 8—15, Stokprinces 3967, Dubb. Prin- cessen 2070, Savoyekool 12 16, Rodekool 510, Wittekool 4 6, Boerekool 812, Prei 817, Snijbonen 871,01, Bospeen 5 23, Boskroot 48, Kroten (kg.) 69, Spinazie 2630, Veldsla 2840, Spruiten 1262, Sla 2 10, Breekpeen 5,50—7, Witlof 3362, Uien 46, Koolrapen 12—13. GOES. Veiling van 27 October. Blauwe Druiven 6688, Fram bozen 62 per 100 kg.; Bloemkool A 3740, id. B 26—31, id. C 816, Kropsla 24, Knolselderij 17, Komkommers 7, alles per 100 stuks; Selderij 67, Bospeen 10 per 100 bos; Dubb. Prin- cessebonen 1559, Prei 1213, Spinazie 38, Waspeen 7, Wijn peen 3,504, Spruiten 2743, Witlof 38, Uien 78, Andijvie 8, Wittekool 46, Groene- kool 611, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 27 October. Saint Remy 1020. Pondspeer 1119, Gieser Wil deman 1035, Kleipeer 1426, Winterlouwtje 1125, Brede- rode 1629, Souvenir de Va- cheur 1618, Winterbergamot- ten 18, Comtesse de Paris 10 46, Beurré Alex. Lucas 1558, Nouv. Poiteau 1112, Winter- suikerij 1019, Jodenpeer 818, Doyenné du Cornice 4446, Jo sephine de Malines 1923. Zwijndrechtse Wijnpeer 1123. Jonathan 1246, Goudreinette 1251, Cox's Orange Pippin 18 55, Glorie van Holland 17 27, Zure Bellefleur 1028, Zoete Ermgaard 16, Campagne- zoet 13, Dubb. Bellefleur 1224, Baumann Reinette 1518, Ster appel 922, Bramley's Seed ling 1117, Golden Delicious 10 23, Present v. Engeland 12 19, Ellison's Orange 31, Princesse Noble 28, Rembour Mortier 10 15, Court Pendu 1015, Lanes Prince Albert 1016, alles per kg.; Druiven 4896, Mispels 8-- 22 per kg.; Noten 0,85 per 100 stuks; Andijvie 58, Uien 5, Spruitkool 1437, Savoyekool 1,514, Rodekool 5,511, Breek peen 77,5, Dubb. Princ. z. dr. 2746, Uien 5, alles per kg.; Boskroten 11, Bospeen 8,5, beide per bos; Kropsla 3 per stuk. VEERE. Vismijn van 27 Octo ber. 1126 kg. export garnalen 901,27; 6 kg. bot 18; 9 kg. schar 30; 27 kg. tong 1,06—1,18; 9 kg. rog 20; 12 Vt kg. kabeljauw 29—99. Dinsdag 31 October 1950 HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen» gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichte muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Me dedelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Zang en or gel. 14.20 Operette. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zle- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 18.15 Maandoverzicht. 18.25 Gram. 18.30 Plano. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actua liteiten. 19.23 Lichte muziek. 19.43 Gram. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewon® man. 20.12 Trio. 20.45 Voorberei ding. 21.00 Resldentle-orkestj koor en solist. 22.35 Actualiteiten 22.42 Gram. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILV, II (298 M.) AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. VPRO 7.50 Dagope ning. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.18 Gram. 9.30 Metropole-orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 So praan en plano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel, en viool. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.000 Gr. 13.00 Nws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Finan cieel weekoverzicht. 13.30 Pro menade-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. 15.40 „Onze Amerikaanse buren". 15.55 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 16.50 Kin derkoor. 17.15 Gram. 17.45 Reg. Uitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.80 Lichte muziek. 19.00 „Paris vous parie". 19.05 Musette-orkest 19.30 Strijkorkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.30 AVRO- alerlei. 21.35 Gram. 22.00 „Goede moed". 22.15 Planoconcert. 22.48 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Advertentiën Getrouwd: F. J. REPKO en T. VAN BOVEN, die, mede namens weder zijdse Ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onder vonden. Krabhendijke, October 1950 Heden werd geheel onverwachts van onze zijde weggenomen, on ze innig geliefde Vrouw en Moeder ADRIANA MALJAARS- PROVOOST. Sterke de Heere ons in dit zo zwaar verlies. J. MALJAARS en Kinderen. Middelburg, 27 Oct. '50 Seisweg 119. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag a.s. te 11.45 uur, op de Algemene Begraaf plaats. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling, ondervonden na het overlijden van onze gelief de Vader, de heer C. AARNOUTSE. Uit aller naam: Familie AARNOUTSE. Middelburg, Lambrechtstraat 12. Door deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen op ons 40-jarig huwelijksfeest. J. STROO. P. STROO—BLOK. Grijpskerke, 28 Oct. 1950. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijn 90ste geboortedag ontvan gen, betuig ik mijn harte lijke dank. P. VOGELAAR Sr. Anna Jacoba, 26 Oct. '50. ARTS, VLISSINGEN. Deze week avondspreekuur op Maandag, Dinsdag en Donderdag. Woensdag en Vrijdag niet.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3