-KORT FIFO FOP Tovertwijg en de NOTEERT EVEN? Lezers grijpen naar de pen Grote scoringscijfers beslisten de wedstrijden Haandag 23 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Ir G. de Bakker gepromoveerd VrQdag J.l. la ta Wagenlngen gepromoveerd tot doctor ir G. de Bakker op een proefschrift, geti teld: „De bodemgesteldheid van Énkele Zuldbevelandse polders en hun geschiktheid voor de fruit teelt". Dr lr de Bakker, die van No vember 1941 tot 1 Mei 1942 op trad als adjunct-RQkstulnbouw- ftonsulent voor Zeeland en West- prabant en daarna tot 1 Januari 1948 de functie van Rykstuin- bouwconsulent bekleedde, werd per 1 Januari 1948 benoemd tot Inspecteur van het Tuinbouwkun dig Onderzoek aan de Landbouw hogeschool te Wagenlngen. Ge durende zyn Zeeuwse tijd was lr de Bakker ook hoofd van de we tenschappelijke afdeling van de Rijksdienst voor Landbouwherstel te Goes. Als promotor van lr de Bakker trad Vrijdag op prof. dr C. H, Edelman en als paranimfen fun- eeerden lr S.Herweijer, directeur an de Rijksdienst voor Land bouwherstel en lr C. v. d. Berg te Goes van de landbouwkundige Éfdeling van de Ned. Centrale Or ganisatie voor Toegepast Natuur wetenschappelijk Onderzoek te Groningen. Het proefschrift bevat resulta ten van onderzoekingen ln het wa terschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" (Yersekse Moer en een deel van Biezellnge) Relgersbergpolder, Strodorpepol- der en Kruinlngerpolder. KEKKCONCERT TE BRUINISSE. Ten bate van de .wederopbouw van kerk en pastorie der Ned. Hervormde Gemeente zal op Za terdag 28 October een Kerkcon- cert gegeven worden ln de Geref. Kerk te Brulnlsse. De medewerkenden zijn Mevr. J van Splunter-Wesdorp, Den Haag, mej. Nel Wesdorp, Den Haag, de heer Sam Schijve, Den Haag en de heer Joh. van Dom melen, Klundevt, allen leerlingen van het conservatorium ln Den Haag. Uitgevoerd worden werken van Bach, Handel, Dvorak, Mendels sohn, Gullmant, Boëtmann enz. OVEZANDE. De land bouw huishoudschool. Binnenkort zal worden overge gaan tot aanbesteding van de bouw van een nieuwe landbouw- hulshoudschool. In afwijking van het oorspronkelijke ontwerp zul len nu ln plaats van drie, vier lokalen worden gebouwd, zodat wordt gerekend op een ruime toe loop van leerlingen op deze school. Benoeming. Dhr W. Rijk, alhier, thans on derwijzer te Goes, is met Ingang van 1 Jan. a.s. als zodanig be noemd te Eindhoven. WOLPHAARTSDIJK. Vergadering A.R. Kiesvereniging. Donderdag vergaderde de A.R. kiesvereniging o.l.v. de heer M. v. d. Vrede. Na de verslagen van Kieskring centrale en Prov. Comité, die wer den uitgebracht door de heren D, Sandee en G. Heynsdijk, sprak men over de contributieverhoging. Getracht zal worden hiertoe te geraken. De heer N. de Kam leverde een politiek overzicht, waarop goede bespreking volgde. De heer F. Caan eindigde met dankzegging. 's-HEER ARENDSKERKE. Aanbesteding. Vrijdagmorgen heeft Inschrij ving plaats gehad ten gemeente- huize van de stratenaanleg en ri olering in het uitbreidingsplan 's-Heer Arendskerke (dorp). Ingeschreven werd als volgt: Fa A. Otte en Zn, te Nleuwdorp f 7155.Fa Bos en van Door dek, Helnkenszand f 8040.Fa C. Wlskerke en Zn, Nleuwdorp f 8720.Fa Jasper en Verlaat en Zoon, Middelburg f 8973. Aannemingsbedrijf „Zeeland" te Middelburg f 9999.Fa Duijn- houwer, Goes f 10.400.Gebr. Knuist, Goes f 10.400.Joh. Moerland, St. Annaland f 10.400. A. Sponsele en J. Lucasse, Kloos- terzande en Hontentsse f 11.178. J v. d. Meulen Bosma, te Goes f 22.750.—. Het werk ls gegund aan de laag ste Inschrijver, fa A. Otte en Zn te Nieuwdorp. Morgen vergadert de Raad. Morgen, 's middags 2.30 uur, vergadert de raad van 's-Heer Arendskerke. Op de agenda staat vermeld: Ingekomen stukken en mededelingen: een voorstel tot 't garanderen aan de N.V. Water biding Mij. „Zuid Beveland" tot een bedrag van f 110.per Jaar aan opbrengst watergelden gedu rende 10 jaar voor de aanleg van waterleidingbuizen ln het uitbrei dingsplan 's-Heer Arendskerke dorp. Voorts een bespreking over woningbouw. de wagen gelicht. Er was weinig schade. XOORDGOUWE. Opening Bazar. In aanwezigheid van verschil lende autoriteiten, de directeuren van de Muziek- en Zan^erenlgln- gen »"on Amore" en „Soll Deo Gloria" en van een talrijk publiek en andere genodigden, heeft de ere-voorzltter van het Bazar-Co- mité, burgemeester Cornells van Maanen, de bazar ten bate van deze vereniging geopend. Hij hoopte, dat een „klinkend bedrag" zou mogen binnenkomen, nodig voor de aanschaf van ver schillende blaasinstrumenten voor „Con Amore" en een orgeltje voor „Soll Deo Gloria". BRUINÏSSE. Lekkage op zee. Het motorschip 1SPES, schip per Stavast uit Amsterdam, met een lading steen op weg van Bel glë naar Apeldoorn, kreeg ln de Wemeldingse vallei lekkage. Deze lekkage kon ln de Vlucht haven te Brulnlsse met eigen middelen worden hersteld, waarna de reis werd voortgezet. De Kerkbouw. Door Dr Gravemeijer en Mr ter Linde, resp. voorzitter en secre taris van de Commissie voor de Wederopbouw ln de Ned. Herv, Kerk, zijn te Dordrecht bespre kingen gevoerd in het kader van het z.g. Adoptie-plan. De gemeen te Dordrecht ls aangewezen om Brulnlsse te adopteren, d.w.z. het kerkelijk Dordrecht moet mede werken om de bouw van een nieu we Ned. Herv. Kerk te Brulnlsse mogelijk te maken. AXEL. Hervormde Gezinszorg. Vanwege de Classlcale Commis sie van Gezinszorg van de Herv. Kerken ln Oost Zeeuwsch-Vlaan- ceren werd Donderdagavond ln de Chr. Bewaarschool in de Ds Jan Scharpstraat te Axel een streek- jeugd-samenkomst gehouden, waarbij de heer Van Vliet, jeugd leider en directeur van het Vor mingscentrum „Hedenesse" Cadzand een causerie hield over „Passen wij bij elkaar?" Ook ds P. J. Pennlngs, Wika M. C. Lub bers en de Herv. sociale werkster te Axel, mej. Van Dalen, waren tegenwoordig. Ds Pennings sprak een inlel dend woord en zei, dat veel wordt gesproken over het verval van de jeugd, maar vroeg zich af of de ouderen hiervan niet grotendeels de schuld zijn. Voor een talrijk gehoor van jonge mensen vanaf 16 jaar hield de heer Van Vliet daarna zijn voor ae jongeren leerzame causerie met een voorlichtende tendenz, waarna een discussie volgde. Plan-West groeit. Deze week ls men begonnen met de bouw van 40 simplex en 10 duplexwonlngen in Plan West, De woningen worden gebouwd aan de Bernhardstraat, Irene straat, Wilhelmlnastraat en Bea- trlxstraat. De nieuwe woningen aan de Bernhardstraat, Bylocqnestraat en Singelweg zijn uitgegeven en nagenoeg alle reeds bewoond. EXTRA KERKDIENST. YersekeGeref. Gemeente Woensdagavond half acht ds de Wit te Middelburg. Tot hoofd der Chr. Ulo-school te Axel is benoemd de heer B. Teunlssen, onderwijzer aan de Chr. Ulo-school te Hoogezand Sappemeer. De collecte voor de mil. fond sen heeft te Wemeldinge f 127.45 opgebracht. Wachtmeester J. Baas slaagde te Amersfoort voor het politie- diploma met aantekeningen. Kerk en Zending WAARDE. Brand weoropfenlng. Dezer dagen vond een oefening plaats van de vrijwillige brand weer van Kruiningen en Waarde bij Mariaoord te Hansweert. Na alarmering was het corps uit Waarde binnen de kortst mo gelijke tijd aanwezig. Kruiningen was reeds bezig met de oefening. Na de demonstratie sprak bur gemeester Vogelaar het corps uit Waarde waarderend toe. Hij sprak de hoop uit op een voortreffelijke samenwerking en voortdurend contact. ZIERIKZEE. Goed afgelopen. Vrijdag reed door het onklaar geraken van één der leidsels, een bestelwagen der R.T.M. met een voorwiel in een kelder aan de Oude Haven. Met een kraan wagen van de fa. Anker werd Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bennebroek, H. S. J. Kalf te Amsterdam-West; te Breda (vac. J. C. H. Jörg), J. J Stoutjesdijk te Zevenhuizen (Z.-H.); te Klundert, G. Willem sen te Hierden; te IJsbrechtum (toez.), P. Simoons te Broek in Waterland; te Rumpt, H. Kre mer, cand. te Vroomshoop; te Loenen a. d. Vecht, J. J. de Heer te Benthuizen; te Rotterdam- Vreewijk (vac. W. Kool), J. A. Tammens te Varsseveld; te Noordeloos, J. Arendsen te Blauwkapel. K.N.A.C. GEEFT BOEKJE UIT MET VERKEERSREGELS. Nauwelijks is in het Staatsblad het nieuwe Wegenverkeersregle ment bekend gemaakt, of de K.N.A.C. doet ons reeds een exemplaar van haar nieuwe uit gave van de bekende Populaire Wegeode toekomen. Op duide lijke en voor de leek bevattelijke wijze zijn hierin alle nieuwe verkeersvoorschriften opgeno men, die in het begin van 1951 in werking zullen treden. Door middel van tekeningen en gees tige plaatjes worden de ver keersproblemen tevens zo moge lijk nog verduidelijkt. Ook aiie verkeersborden, waaronder dus tevens de nieuwe, zijn in het handige boekje opgenomen, dat tegen een luttel bedrag op aan vrage bij de K.N.A.C. verkrijg baar is. We willen, nu we het toch over verkeersregels hebben, niet nalaten melding te maken van het foldertje, dat het Belgische ministerie ten behoeve van de voetgangers uitgeeft. Er staan 16 raadgevingen voor voetgangers in. Eén ervan luidt: loopt niet op het voetpad!! Gymnasiumafd. Chr. Lyceum voor Zeeland erkend. Naar wij vernemen heeft het moderamen van de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorber. Hoger Onderwijs voor Zeeland van de minister van O., K. en W. de mon delinge toezegging ontvangen, dat thans ook de gymnasiumafdeling van het Chr. Lyceum voor Zee land wordt erkend. Daarmede heeft nu de gehele school, zowel de H.B.S. als de gymnasiumafde ling volledige erkenning ontvan gen. Het bestuur heeft voorts weer enkele leraren benoemd. Tot leraar godsdienstonderwijs, uit sluitend voor de klassen te Mid delburg, werd benoemd ds L. v. Dijl, Ned. Herv. pred. te Kou- dekerke; tot tijd. leraar Frans, de heer N. Heukels te Ouderkerk de Amstel, gepens. leraar ener chr. kweekschool te A'dam en hoofdbestuurslid der Unie „Een school met de Bijbel". Ring Zeeland van Chr. Zang verenigingen. Concours in 1951 te Oostkapelle. In de Zaterdag j.l. te Goes in zaal Krijger gehouden algemene vergadering van de Ring Zeeland van Ohr. Zangverenigingen, sprak de voorzitter, de heer J. J. v. d Velden, na de opening enige woor den ter gedachtenis aan wijlen de heer L. Francke te Domburg. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gewaagden van de gunstige omstandigheden, waarin de Ring verkeert, zowel als van de minder rooskleurige financiële aangelegenheden. O.m. werd besloten op Hemel vaartsdag 1951 in Oostkapelle het concours te organiseren, het in- leggeld voor deelname daaraan iets hoger te stellen en de Ring- contributie te verhogen. De heren Goedhart en Wolzak werden als bestuursleden herko zen. In de muziekcommissie werd in de plaats van de heer Wolzak, die daarvoor heeft bedankt, de heer Adr. Kousemaker benoemd, De benoeming der juryleden voor het a.s. concours werd, na dat er namen genoemd waren, aan het bestuur overgelaten. De heer Le Feber eindigde met dank zegging. Geref. drankbestrijders te Middelburg bijeen. Zaterdagmiddag vergaderde in de Bogardzaal te Middelburg de Zeeuwse Bond van afdelingen der Geref. Ver. voor Drankbestrijding in Nederland. De voorzitter, de heer M. de Borst te Goes, sprak na de opening een bezielend woord, erop wijzend, dat men niet moet versagen, al is het getal klein. Toen dr Kuyper voor 70 jaar de V.U. opende, was hij tot blozens toe verlegen over het kleine getal. In het geloof de taak aanvaard is er de belofte van de zegen Gods. Drankbestrijding is positief werk verrichten. Het is de ere Gods bevorderen in de strijd tegen de zonde en de ver storing van de werken des duivels De secretaris, de heer P. Boon Sr., deed enige verblijdende me dedelingen over de resultaten van een actie door en namens de Bond en bracht verslag uit van de al gemene vergadering in Utrecht, De voorzitter deelde mede, dat het Kerstnummer van het maand blad speciaal gewijd zal zijn aan de actie onder de vrouwen. Besloten werd te trachten dit nummer op ruime schaal te ver spreiden door verkoop tegen ge ringe prijs. Er zal worden voortgegaan met het oprichten van afdelingen of het vestigen van correspondent schappen op vele plaatsen in Zee land. De heer J. Boone te Middelburg eindigde met dankgebed. Voordracht voor Kring- commissaris Rode Kruis in Zeeland. Daar de zittingsperiode van de heer G. Sissingh, arts te Vlissin gen, als Kringcommissaris voor Zeeland van het Rode Kruis ten einde loopt, heeft het bestuur van de afd. Zeeland een voordracht opgemaakt, welke via het hoofd bestuur naar de Kroon gezonden wordt, die uiteindelijk de nieuwe functionaris benoemt. In alphabe- tische volgorde luidt de voor dracht: de heer A. J. van Heel, voorz. afd. Z. Beveland-West te Goes; Mr J. A. Heijse, wnd. Kringcommissaris te Middelburg en arts G. Sissingh, Kringcom missaris te Vlissingen, met een aanbeveling voor laatstgenoemde. C.B.P.B.-vergadering te Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de C.B.P.B. in „de Landbouw" te Goes o.l.v. Mej. T. Geelhoed. Mevr. A. A. Molde Vries sprak over „Hoe besteden wij onze vrije tijd?". Gods Woord vraagt van ons, dat wij onze talenten ten volle tot ontplooiing brengen, in ons werk en in onze vrije tijd, al dus spr. Vreugde in ons werk is noodzakelijk, is Bijbels. Hierna behandelde zij tal van mogelijkheden van vrije tijdsbe steding, mede t.o.v. zieken. Zij wekte op tot een enthousiast verenigingsleven. Een leerzame bespreking volgde. Mej. J. Bottie leverde een geestige bijdrage. Na het noteren van enkele re cepten en rondvraag werd deze goed bezochte vergadering met gezang en gebed besloten. ONGEVAL TE KAPELLE. Zaterdagmiddag ca. half een is de berijder van een bromfiets, K. L. te Kapelle, aldaar op de scheiding Noordstraathoofd straat Biezelinge, door een auto bus van de A.M.Z. aangereden. Hij liep een hoofdwond op, maar kon, na verbonden te zijn, huis waarts keren. Bromfiets en bus liepen schade op. Te Wemeldinge zal een winkel week gehouden worden van 25 Nov. t/m 6 Dec. Opgave tot deel name tot uiterlijk i Nov. bij de heer J. A. Weststrate. ■a, 54. De angstige nacht was voorbij, de zon stond weer blij aan de hemel en de rovers waren veilig opgesloten in de weinig gebruikte kerkers van Heer Jan's kasteel. Allen ln het kasteel hadden door de ramen getuurd om te zien hoe het afliep; wat waren ze blij toen zij zagen, dat de rovers zo gemakkelijk gevangen werden! De hertog had zich nu weer naar de grote zaal begeven, samen met zijn wijze raadslieden en Filo Fop. O, wat was Filo opgelucht! Hij had niet durven dromen, dat alles nog zó goed zou aflopen! Het duurde niet lang of generaal Hakdrop kwam zich melden. „Saluut, hoogedele hertog, wij hebben de rovers verrast, op gejaagd, omsingeld, gevangengenomen en naar Uw kasteel ge voerd, waar zij thans veilig achter slot en grendel zitten. Wat zy bij zich hadden aan geroofde goederen, hebben wij mee genomen en eveneens in Uw kasteel opgeborgen. Ik heb -enige mannen achtergelaten om het door de rovers aangelegde vuur te blussen en er de wapens uit te halen, die zij er in gegooid! hadden!" „Bravo, generaal!" riep Heer Jan uit, „driewerf bravo! Nu zyn we gelukkig van de schavuiten verlost! Die roverhoofd man moet morgen voor het gerecht verschijnen!" „Leve Heer Jan, leve het hertogdom!" galmde de generaal en alle aanwezigen riepen het hem na. „En leve Filo Fop!" riep de hertog toenJ, „als hy niet zo slim was geweest„Hoera!" juichen alle aanwezigen, „leve Filo Fopl" onze vriend werd er warempel verlegen van. Toen trad Heer Jan naar voren en gaf bevel om zijn herauten uit te laten rijden om aan alle Goedeluimslanders het vreugde volle nieuws te verkondigen Heden, Maandag 23 October. GOES. Prins van Oranje 8 u. Vergadering Roode Kruis, afd. Z.-Beveland West. Dinsdag 24 October. MIDDELBURG. Schuttershof 7.30 u. „Peer Gynt". GOES. Prins van Oranje: Be sturendag C.J.V.F. Prins van Oranje 10 u. Verg. Veilingvereniging „Zuid-Be veland". Ambachtsschool 4 u. Opening Bakkerscursus. Woensdag, 24 October. MIDDELBURG. C.J.M.V.-geb. 7.30 Tuinbouw- en Plant kunde. GEMEENTERAAD. HAAMSTEDE. Gemeente zal aannemer beboeten. Donderdag vergaderde de raad N.a.v. een vraag over de weeg brug op de haven Burghsluis van de heer J. C. de Bruine, sprak burgemeester Roëll er zijn dank over uit, dat het particulier initia tief deze brug met een weegver mogen van 30.000 kg heeft doen bouwen. Op voorstel van Ged. Staten werd de bouwverordening gewij zigd. De toegestane hoogte der vertrekken mag nu 2,60 meter zijn. Aan het Ned. Herv. Kerkkoor en de Zondagschoolvereniging werd toegestaan de O.L. school te gebruiken, zo lang de consis torie der Ned. Herv. Kerk ver bouwd werdt. B. en W. stelden voor een boe te te eisen wegens de te late op levering der Zuidstraat door de firma v. d. Berg van Dongen. In zake het straatwerk willen B. en W. niet beboeten, omdat hier overmacht aanwezig was. De op ruimingswerkzaamheden echter werden na herhaalde waarschu wing veel te laat uitgevoerd. De raad kon zich hiermede ver enigen en keurde een boete van f 25 goed. Het schijven der Z.L.M. inzake de oprichting van een landbouw- huishoudcursus te Haamstede werd uitvoerig toegelicht. De be doeling is, dat het prot.-chr. ka rakter tot uiting komt door de benoeming van een commissie van toezicht uit leden der protestant se kerken. De heer Van Waveren was van mening, dat samenwerking met een neutrale organisatie moet uit lopen op een fiasco. Een derge lijke school of cursus is op haar plaats maar dan niet als een com promis. Ook de heer J. C. de Bruine kon deze gang van zaken niet bewon deren. De heer Slager meende, dat de Z.L.M. te vroeg is met deze aan- missie uit de kerkeraden en de Z.L.M. hebben overeenstemming L.M. hebben overeenstemming bereikt, maar de behandeling in de raad moet worden uitgesteld tot de ontwerp statuten bespro ken zijn in de kerkeraden. Nadat wethouder Den Boer er zijn spijt over uitgesproken had, dat in dit mooie plan nog stag natie kwam, sprak de raad zich uit, dat huishoudonderwijs in de Westhoek op zijn plaats is, maar dat hij geen besluiten kan nemen, voordat de kerkeraden zich heb ben uitgesproken. De wijzigingen tot heffing van leges ter secretarie ontmoetten geen bezwaar. In het vervolg kost het trouwen op Maandag niets, op Dinsdag f5, op Woensdag en op Donderdag f 10, op Vrijdag f 15 en op Zaterdag f25. Na toelichting besloot de raad de bouw van de nieuwe semi-perma- nente o.l. school te gunnen aan de laagste inschrijver, de heer Prinse. Het gebouw is op f 75.000 ge raamd, waarvoor een geldlening zal worden gesloten, evenals voor de verbetering Zuidstraat en An- kerweg, waarvoor c.a. f13340 no dig is. Een verzoek van Noordgouwe inzake mede-garantstelling geld lening Ziekenhuis Noordgouwe werd goedgekeurd. Voorgelezen werd een verzoek van de N.T.O. afd. Westelijk Schouwen, betref fende verbetering van de West straat-Noordstraat. De kosten der bestrating (f9 a f 10 per vierk. m.) zijn zo hoog, dat B. en W. nog niet met een voorstel tot al gehele vernieuwing kunnen ko men. De diepste kuilen zullen nu in eigen beheer opgehaald wor den. Verder wil men de proeven met een nieuw, belangrijk goed koper procédé even afwachten. Bij de rondvraag kwam o.a. ter sprake het werk der commissie tot wering van het schoolverzuim. Het bleek, dat sinds 2 jaar deze Niet in orde. Ik snap tegenwoordig niet veel meer van het Nederlandse recht. Pas las ik in de krant (18/10) dat alle artikelen geprijsd moe ten zijn en dat er weer een leger tje C.C.D.-ers op de been is om daar nauwlettend op toe te zien. En dat is maar goed ook, want daar had me nu zo'n snode mid denstander een aangesneden stuk je leverworst in zijn etalage niet geprijsd. De politierechter ver oordeelde hem tot f 40 boete. Flink zo, nu kan ten minste iedereen in 't vervolg van buiten af lezen, wat de leverworst kost. Ik onderschat dat geweldige landsbelang niet. 'n Paar dagen later (20/10), lees ik in diezelfde courant, dat een „vader" uit Vlissingen zijn 7-jarig zoontje tot bekennen van zijn kattekwaad had gedwongen door met een brandend eindje si garet op de blote borst van de jengenVoor deze concentra tiekampmethode kreeg de man óók f40 boete. Ik ben geen rechtsgeleerde, maar dat ook hier weer iets niet in orde is, staat voor mij toch wel vast!! R. Leestafel De Bijbelse Geschiedenis in de omlijsting van de historie van het Oosten, door Derk Johan Baarslag Dzn. Uitgave Bosch en Keuning, Baarn. Van dit belangrijke werk ver scheen het vierde deel met als ondertitel: „Wereldveroveraars en Wysheidzoekers". Zoals 'deze titel uitwijst, wordt in dit deel gehandeld over de grootmachten die tijdens de ondergang van Juda en daarna de wereld beheersten, de ontwikkeling van het Joden dom en verschillende profetische boeken. En tenslotte over wat hier genoemd wordt de Joodse litteratuur: de boeken Job, Spreu ken, Prediker, het Hooglied, de Spreuken van Jezus, de zoon van Sirach en het tweede deel van Joël. Men kan dit werk, waarvan nog twee delen moeten volgen eik deel telt plm. 600 bladzij den niet lezen zonder een ge voel van diepe bewondering voor de auteur. Aan het schrijven moet wel een zeer omvangrijke en diepgaande studie zijn voorafge gaan, waarbij nog komt, dat de bewerking van deze tweede druk, of beter gezegd, de algehele om werking van de eerste druk, ge deeltelijk plaats vond gedurende de laatste oorlog, waarbij 't zelfs zeer veel moeite heeft gekost het manuscript ongeschonden te be waren. Behalve voor de ongewone werkkracht van de auteur en zijn veelomvattende kennis, hebben wij ook bewondering voor de zelf verzekerdheid waarmee hij op treedt. Over allerlei ingewikkelde kwesties, waarbij de „meesters' soms nog wikken, spreekt Baar slag zonder enige aarzeling het beslissende woord. Oudheidken ners, taalgeleerden en theologen van formaat, steekt hij in zijn zak. Dit is vooral opvallend bij de behandeling van verschillende profetieën en van Bijbelboeken als Job en Prediker. Het maant tot enige voorzichtigheid -bij het ge bruik van deze studie. Overigens alle lof. Hier valt veel te leren. ZATERDAGMIDD AGCOMPETITIE. Beren II behaalden de eerste overwinning. De verrassing, welke de 7e competitie-Zaterdag heeft opgeleverd, ls ongetwijfeld het grote aantal scoringscijfers. Tot dusver ont liepen vele verenigingen elkander niet veel. Zaterdag hebben ver schillende verenigingen getoond, dat zij elftallen bezitten, voor wie het niet moeilijk Is het doel van hun tegenstander te vinden. Het snel opgeklommen Kats heeft het zijn gastheren in Drie wegen inderdaad niet gemakke lijk gemaakt en behaalde niet alleen de overwinning, maar versterkte ook zijn 2e plaats in het algemeen klassement, in te genstelling tot zijn rivalen, wel ke naar de 4e plaats vervielen. 's-H. H.Kinderen voelde er niets voor de 3e plaats af te staan en maakte Nieuwland hiervan het slachtoffer. Zowel Wissekerke als Mevo slaagden er niet in el- kaars doel te doorboren en deel den de puntjes dan ook broe derlijk. De grote verrassing kwam "wit Serooskerke. Daar lie pen de Bevelanders hun gasthe ren een halt toe in de rij der overwinningen en namen zelfs één der punten mee naar Kam perland. Serooskerke blijft ech ter, ook na deze tegenvaller, de leiding behouden met 4 punten voorsprong op Kats. BEKER-COMPETITIE K.N.V.B. Colpl. Boys INieuwdorp 1—4; Rillandia IVOBBA I 7—1; Wemeldinge IV.C.K. I 10. In de eerste wedstrijden van de beker-competitie van de K.N. V.B. is reeds een 3-tal verenigin gen uitgeschakeld. Col.pl. Boys was niet opgewassen tegen Nieuw dorp, terwijl Rillandia de jongens van Breda met een flinke neder laag huiswaarts zond. Wemeldin ge slaagde erin zijn macht over V.C.K, te bevestigen al was de overwinning niet groot en ont nam deze laatste de kans om nog verder mee te spelen. COMPETITIE Z.V.B. 2e Klasse A. S.V.D. IKats I 13; Nieuwland I's-H. H. Kin deren I 34; Serooskerke I Bevelanders I 11; Wissekerke IMevo I 00. Wat brengt de Radio? Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Geboren: Tho mas E. en Willem G„ tweeling v. T. E. Versloot en N. S. C. Naelje. Guldo F. C. M„ z. v. E. H. M. Ver- straeten en M. Th. Rubens. Hen drik A., z. v. H. de Bruijne en A. P. C. van Tiggele. Maria*G. T„ a. V. E. P. M. Fassaert en J. M. Meerschaert, te Vogelwaarde. Jannlgje C. P., d. v. C. van Stra ten en A. de Groot. Eddy C. O. V., z. v. A. A. D'hert en H. J. Z. Lauret te Philippine. Gehuwd: H. Doornberg, 20 j„ te Roozendaal en A. C. Otto, 18 j. J. Scheele, 26 j. en T. B. Rottier, 25 j. Overleden: E. R. Begijn, 63 j., te Sas van Gent, echtg. v. A. Maesschalck. J. M. Ferket, 23 j„ te St. Jansteen, d. v. F. Ferket en M. L. Cammaert. KRUININGEN. Ondertrouwd: N. J. de Kunder, 28 j. en J. Bom 27 j„ te Waarde. W. H. J. Kroo- nen, 19 j. te Dordrecht en J. Bran denburg, 16 j. Gehuwd C. J. van Paasschen, 25 j. en C. G. Zeevaart, 22 j. ZIERIKZEE. Geboren: Felix E., z. v. C. Kloet en N. W. FlohlI. en Gehuwd: A. Verton, 27 j niet bijeen kwam. Aangedrongen I M. C. de Vlieger, 21 j, I. Bout, werd op vergaderen en onderzoek. I 26 j. en C. Schot, 20 j. Dinsdag 24 October. HILVERSUM I (402 m.): 7.00 Nieuws. 7.15 Septet. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kin deren. 10.15 Lichte muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements orkest en solist. 14.00 Zang en piano. 14.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Missie. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Amusementsmu ziek. 18.15 Gram. 18.30 R.V.U. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit ls le ven". 19.23 Gram. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Kamerkoor, orkest en solisten. 20.25 „Onze krijgsmacht". 21.15 Voor dracht. 21.25 Clavecimbel-reeital. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Kamer orkest en solist. 22.45 Avondge bed. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). AV RO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram. 9.30 Amuse mentsmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Sopraan en pi ano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Mede delingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Financi eel weekoverzicht. 13.30 Dansov- kest. 14.00 Voor de vrouw. 14.3u Opera. 15.50 Causerie. 16.05 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram. 17.45 Regerlngsuitz. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.30 Kwintet. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Zuid- Amerikaans orkest. 19.25 Fanfare orkest, 19.50 „Luchtmacht Neder land". 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Gev. progr. 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Opera-frag menten. 22.00 Causerie. 22.15 Or gel. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Nagekomen Advertentie Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde Man, Vader, Behuwd- Groot- en Overgroot vader, de Heer JACOB BLOK Dzn. in de ouderdom van 82 jaar en 11 maanden. Kruiningen: Wed. J. BLOK—BLOK. 's-Gravenhage: D. BLOK. A. BLOK— en kinderen en klein kind. Kruiningen: H. J. BLOK. Zaamslag: A. J. TRIMPE—BLOK. H. D. TRIMPE. Kruiningen, 21 October 1950. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dinsdag 24 October 1950 om 12 uur. 2e KLASSE B. Bevelanders IIMevo II 7O; Kloetlnge IIWemeldinge Et 191; Veere IIKrabbendyke II 1—2; Rillandia II—Kapelle II niet gespeeld; Wolf aartsdijk II— Colpl. Boys II afgelast. De reserves van de Bevelan ders hebben hun vrienden uit Zie- rikzee warm onthaald en slaag den erin hun tweede overwin ning te boeken. Kloetinge kende met de jongens van Wemeldinge geen medelijden en verplichtte de scheidsrechter om papier en potlood te gebruiken. Krabben- dijke deed het wat minder, maar slaagde er toch ook in de punt jes uit Veere mee te nemen. De andere wedstrijden werden af gelast. 2e KLASSE O. Arnemulden IIMeeuwen I 40; 's H. A. Kerke IINieuw land II 131; Nleuwdorp II- Serooskerke II 21; V.S.C.I— V.C.K. n afgelast. 's-Heer Arendskerke heeft zijn superioriteit aan Nieuwland dui delijk gedemonstreerd en maakte er dan ook grote cijfers van. Ar- nemuiden liet zijn kans tegen de Meeuwen niet voorbijgaan en verbeterde zijn plaats aanmerke lijk, evenals Nieuwdorp, dat door zijn overwinning op de reserves van Serooskerke van de 6e naar de 3e plaats steeg. In Vrouwen polder schitterde de scheids rechter maar weer eens door af wezigheid ten koste van de jon gens van Koudekerke, welke deze reis bij de onvoorziene uit gaven zullen moeten boeken. 2e KLASSE D. Driewegen IBeren I 6Oj Hoek ISpul I 02; Tern. Boys I—A.Z.V.V. I 12—0. De Beren werden het slachtof fer van een Driewegen, dat zijn leidersplaats aan niemand wenst af te staan, terwijl ook de Tern. Boys aan de jongens van Axel niet de minste schijn van kans gaven. Heeft Hoek een steekje laten vallen of is het Spui, dat zijn verloren krachten aan het terugwinnen is? In ieder geval is deze laatste er het beste mee ge weest en steeg van de 5e naar de 4e plaats. 2e KLASSE E. Beren IIZaamslag III 82| Spul IIKloetlnge III 82j Zaamslag IITern. Boys II 80. Na 5 nederlagen moedig te hebben geïncasseerd zijn de Beren er nu in geslaagd de eer te red den door de overwinning op Zaam slag III. Kloetinge was niet zo gelukkig en moest dan ook met een behoorlijke nederlaag de reis over de Schelde aanvaarden. Het tweede elftal van Zaamslag zorg de voor een tegenvaller door op eigen terrein van de reserves van Tern. Boys te verliezen. Het had die puntjes best kunnen gebrui ken en moet dan nu ook met een plaatsje lager op de ranglijst te vreden zijn. LUIT.-GENEBAAL BUURMAN VAN VREEDEN. De benoeming is te verwach ten m.i.v. 1 November a.s. van luitenant-generaal D. C. Buur man van Vreeden tot comman dant, groep West, tevens bevel hebber in de eerste militaire af deling, i.v.m. het feit, dat de hui dige commandant, generaal-ma- joor J. H. Jager, m.i.v. genoemde datum de pensioengerechtigde leeftijd zal hebben bereikt.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3