j3rovinti^/«® NOTEERT EVEN? FILD FOP Tovertwijo en de ZeeuwJ attektei Koudekerke heeft voor 1951 een tekort van f 25.000. Voor het eerst bijzondere uitkering nodig. Vrijdag 20 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 De Nationale Reserve oefent met het Rode Kruis. „Slag om Kapelie" op 21 October a.». Op Vrijdag 27 October as. houdt het Verband Goes van de Nationale Reserve weer een grote Oefening samen met de *Jtode Kruis colonnes uit Goes. Deze oefening vindt plaats te Kapelle en het Rode Kruis zal, evenals de vorige oefening in groot verband bij het viaduct te Kloetinge, weer voor verzorging en vervoer van de gewonden zorg dragen. Een zelfde oefening «taat op 18 November te Zierikzee op het programma, waarbij dan het Ro de Kruis te Zierikzee wordt in geschakeld. Dit belooft een grote oefening te worden, waaraan vrij willigers uit Schouwen-Duiveland, Zuid-Beveland en wellicht ook Middelburg en Vlissingen, mee zullen werken. VAKEXAMEN DETAILHANDEL IN AABr APPELEN, GROEN TEN EN FRUIT. In 's-Hertogenbosch slaagden voor bovengenoemd examen de dames M. Bossehaart te Oost- Souburg en P. J. Stroo te Mid delburg en de heren A. Bos- ichaart, M. Bossehaart, F. C. Heyman, M. de Rijke, allen te Vlissingen; M. J. van de Hiele te Middelburg; M. J. Voshol, A Wanjon te Oost-Souburg, J. van Frayenhoven te Zaamslag. In Haarlem slaagden de heren J. Jansen en A. Tilroe te Middel burg; A Polderman te Vlissingen en J. de Kroo te Koudekerke. De nieuwe cursus, die onder leiding staat van de heren W, Verstraate en M. Wattel zal bin nenkort weer aanvangen. MIDDELBURG. Feestavond Buurtvereniging. De "buurtvereniging „Langevie- lePottenmarkt" organiseerde 'n feestavond in het Schuttershof. De voorzitter, de heer L. M. Naaktgeboren, richtte een speci aal woord van welkom tot het #re-Iid, de heer J. Ph. Koene. Diverse nummers werden uitge voerd door verschillende leden der vereniging. De avond werd besloten met de opvoering van het toneelspel „Nooit Gedacht" van de heer A. D. Grlms, ten tonele ge braent door het Souburgse To- needgezelschap „De Deckere- straat". In de pauze werd een kleine verloting gehouden van door de buurtbewoners bijeen gebrachte geschenken. Leen proces-verbaal. Meldden wij gisteren, dat pro- jec-verbaal tegen een voerman was opgemaakt, omdat hij een .wagen met bieten het trekken door een paard, dat gewond was, thans vernemen wij, dat door de veearts een nader onderzoek naar de verwondingen van het dier is ingesteld, waarbij bleek, dat de verwondingen niet van die aard waren, dat het paard niet mocht Werken. Het proces-verbaal, dat door de politie in samenwerking met de inspecteur van de afdeling Zeeland Noord van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren was opgemaakt, is vernietigd. GOES. Vergadering Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Woensdagavond Weid de afde ling Goes van de Ned. Vereniging van Chr. Kantoor- en Handelsbe dienden haar eerste ledenverga dering in het winterseizoen onder voorzitterschap van de heer Jb. Kloosterman Jzn. Het hoofdbe stuurslid de heer A. Borstlap uit Amsterdam sprak over „Uw ver antwoordelijkheid in Onderneming en Bedrijfstak", dit naar aanlei ding van de publiekrechterlijke Bedrijfsorganisatie. Hij bracht de vraagstukken in verband met de positie van de werknemers. De taak van de Chr. vakbeweging zal zijn de opvoeding, scholing en voorlichting, gericht op het rijp maken van haar leden om de ko mende nieuwe verantwoordelijk heid te kunnen dragen. Een ge animeerde bespreking volgde hier op. Nadat de heer Borstlap de vergadering met dankgebed had beëindigd, had nog een bespreking plaats met de bedrijfsgroep Bank personeel over het verloop en de toepassing van de C.A.O. Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde. De afdeling Goes van de Ned. Christen-Vrouwenbond heeft Woensdagavond in de „Prins van Oranje" een ledenvergadering ge houden, waarin de heer J. van Moosel uit Middelburg een uit voerige causerie hield over „Va- cantie houden en feestvieren van de rijpere jeugd". De heer van Moosel zette uiteen aan welke normen vacantiehouden en feest vieren van de jeugd behoort te voldoen en wees er op, dat de ouders tot taak hebben, een en ander zodanig te leiden, dat ook op het gebied van ontspanning de jeugd bind en Christus blijkt te zijn. Spr, gaf richtlijnen aan en kreeg in de discussie gelegenheid nog dieper in te gaan op enkele punten. Voor de lezing werd ge sproken over de komende land dag en bondsvergadering, welke te Utrecht zal plaats vinden. KLOETINGE. Ongeval. De heer L. van de Berge, die Woensdagavond met zijn motor- bakfiets over de Tervatenseweg reed, geraakte door een verkeerde manoeuvre met het stuur in de nabijgelegen sloot. De bakfiets liep lichte schade op en v. d. B. kwam met de schrik vrij. WEMELDINGE. A.O.O. A. W. Wiskerke kwam thuis. Woensdag repatrieerde met het passagiersschip „Chitral" uit In donesië na ongeveer 6-jarig ver blijf de Adj. Onderofficier A W. Heden, Vrijdag 20 October. KRABBENDIJKE: S u., ope ning Koelhuis. OOSTBURG: Café de Vuijst, 2 u. Chr. Emigratie Cen trale. TERNEUZEN: „Pro Rege", 7.30 uur Chr. Emigratie Centrale. Zaterdag 21 October. MIDDELBURG; Bogardzaal, 2.30 u. Gefef. Bond van Drankbestrijders vergadert. „De Vergenoeging", 3 uur, Proefles „Spreken in het openbaar". GOES; „Prins van Oranje", 2 u. Algemene Verg. Prov. Zeeuwse Vereniging tot be strijding der t.b.c. „Centraal", 3 uur, Rode Kruis. Zaal Krijger: Ring Zeeland Bond van Chr. Zangver enigingen. Zaal Bustraan, 2 u., Ned. Chr. Landarbeidersbond. „Terminus", 7.30 u., Proef les „Spreken ln het open baar". Maandag 22 October. GOES; „Prins van Oranje", 8 uur, Ledenvergadering Rode Kruis, afd. Zuid-Beve land (West). Wiskerke. De buurtbewoners hadden de vlaggen uitgestoken, en een erepoort met het bekende „Welkom Thuis" opgericht. SINT LAURENS. Zangdlenst. Woensdagavond werd ln de Geref. Kerk. een zangdienst ge houden. Na opening door ds Boon vertelde de heer I. van Noppen te Middelburg één en ander over de psalmberijming in het algemeen en die van Hasper in het bijzonder. De heer van Noppen wees op het noodzake lijke van deze berijming, aange zien ze meer dan de oude aan sluit bij de grondtekst en de nieuwe bijbelvertaling. Gezamenlijk werden verschil lende psalmen onder zijn leiding gezongen. ARNF.MITDEN. Ongeval. De heer L. van Belzen heeft bij het voetballen een been ge broken. Hij is ter behandeling op genomen in het gasthuis te Mid delburg. BRUINISSE. Ongeval. Een veewagen van de firma Meerdink uit Zierikzee reed op de hoek KadewegOude Dijk, In de sloot. Een kalf verdronk, en kele andere kregen lichte kwet suren. Een kraanwagen van de firma Anker uit Zierikzee haalde alles weer op het droge. De auto was slechts licht beschadigd, ook de chauffeur kwam met de schrik vrij. OUD-VOSSEMEEB. Verbetering veerdienst. De veerdienst over de Een dracht van Oud-Vossemeer op Nieuw-Vossemeer wordt verbe terd. Thans worden de voetgan gers per roeiboot overgezet, doch in de toekomst zal dit dan met een motorbootje geschieden. Het andere verkeer wordt met een gierpont overgezet. AXEL. Propaganda-avond voor geheel onthouding. In de Chr. Bewaarschool in de ds Jan Soharpstraat werd onder auspiciën van de Nat. Chr. Ge heel-onthouders Vereniging, een propaganda-avond belegd, welke vrij goed bezocht was. Getoond werd de boeiende Zweedse geluidsfilm: „De kinde ren van de grote Fjeld", naar het bekende boek van Laura Fitting hof. De heer Van Veen uit Utrecht, propagandist van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereniging, wees in een korte rede op het toenemen de alcoholisme ln ons land en op de daaraan verbonden gevaren. Des namiddags waren kinder voorstellingen gegeven. OOSTBURG. Ongelukkige vaL De melkhandelaar B. alhier kon met zijn bakfiets de bocht van de straat niet halen en kwam te vallen. De geneesheer constateer de een heupbreuk, zodat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. De heer H. E. J. Rijkborst, on derwijzer aan de o.I. school te Souburg, is benoemd tot hoofd der o.I. school te 's-Gravendeel. PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ZONDAG 22 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Axel; 10 ds Pennings, 2.30 c Starrenburg. Aardenburg; 10 e.. 3 Ds Blom. St. Anna ter Muiden; 11 ds Schrale. Breskens: 10 i 6.30 ds v. Beusekom (H. A... Cadzand: 6 ds ten Cate. Groede: 10 ds Boere. Hoofdplaat: 3 ds Winckel. St. Kruis: 8.45 Ds Blom Nieuwvliet: ds Doorn. Oostburg: 10 ds Fournier. Retranchement: 10 ds ten Cate. Sluis: 9.30 Schrale. Waterlandkerkje; 10 Bergsma. IJzendijke: 9 ds Doorn. Zuidzande: 10 ds Kuylman. Geref. Kerken. Axel; 10 en 3 ds Couvée. Schoondijke9.30 en 2.30 ds Tie- mens, legerpred. te Haarlem. Geref. Kerken (art. SI). Axel; 10 leesd., 4.30 ds Zemel. Geref. Gemeenten, Axel: 10 en 2.30 leesd. EMIGRATIE NAAR AÜSTBALIë EN CANADA (Vervolg van pag. 1) den. Het woningprobleem is hier echter van nog groter omvang dan in Nederland. Als men er 1 jaar is kan men reeds gedeeltelijk delen in de goede sociale voor zieningen. Een feit is echter, dat de Nederlander zich gemakke lijker aan zal passen bij een Cana dees dan bij een vooral op gemak en genot gestelde Australiër. De heer de Bruin kreeg vanzelf sprekend een lawine van vragen te verwerken, maar met de er varing van een vakman sloeg hij zich er door heen. Hij merkte o.m. nog op, dat een bootreis naar Australië minstens f 1000.kost, doch dat de regering (in aanmer king genomen de financiële om standigheden en de noodzaak van emigratie), financiële steun ver leent. Gisteravond sprak de heer de Bruin in het veilinggebouw te Middelburg, hedenmiddag te Oost burg en hedenavond te Temeuzen. Tweede Kamer aanvaardt aanbevelingen van Straatsburg. Nadat minister Stikker ge antwoord had op de beschou wingen van de leden inzake de aanbevelingen van de Europese Raadgevende .Vergadering heeft de Tweede Kamer een motie aangenomen, waarin de minister verzocht werd deze aanbevelin gen in het Comité van Ministers van Buitenlandse Zaken te ver dedigen. Moorman stelde conditie voor aanblijven. Vice-admiraal H. C. W. Moor man zal aanblijven als staats secretaris van Marine en wan neer mr W. H. Fockema Andreae zjjn taak heeft neergelegd voor lopig ook de functie van staats secretris van Oorlog op zich nemen. Naar de Tel. verneemt heeft de heer Moorman als voorwaarde voor zijn aanblij ven gesteld, dat het volledige aanbouwprogramma van de vloot gehandhaafd zou blijven en is deze voorwaarde door de ministerraad ingewilligd. 25 jaar bij de P.T.T. Gisteren was het 25 jaar gele den, dat mej. E. M. Westplate te Wolphaartsdijk in dienst trad van het Staatsbedrijf der P.T.T. Gedurende een groot aantal ja ren heeft zij als telefoniste het Zeeuwse publiek vele diensten be wezen. Tegenwoordig is mej. Westplate werkzaam bij de ad ministratie van de Telefoondienst te Goes. Ter gelegenheid van haar jubi leum ontving zij o.a. een gratifica tie van de dienst en een fraaie schemerlamp van het personeel der Telefooncentrale. VLISSINGEN. A.R.-Klesvereniging vergaderde. Woensdagavond vergaderde in de consistorie der Geref. Kerk de A.R. Kiesvereniging onder voor zitterschap van de heer Ligterin- gen. Na opening en lezing der no tulen werden talrijke ingekomen stukken behandeld. Vooral het plan van het Centraal Comité tot uitgave van een Contactblad, dat aan alle leden zal worden toege zonden, gaf nogal wat stof tot be spreking, ook om de meerdere kosten, daaraan verbonden. Toch achtte de penningmeester het mogelijk, dat in verband hiermede voorlopig -iet tot contributiever hoging behoefde te worden over gegaan. Hierna volgde rondvraag en sluiting. V eilingsberichten GOES. 19/10. Peren voor export Doyenne du Comise 81100; Br Alex. Lucas 55.1057.90; Zwijndr. Wijnpeer 48.20; Comtesse de Pa ris 5055.50; Pondsperen 1920; St. Remy 23.5023.60; Gieser Wildeman 2731; Verpakt fruit: Cox Oranje Pippin 4362; Ster appels 2432; Glorie van Holland 2231; Laxton Superbe. 3139; Allington Pippin 2233, alles per 100 kg. Gewone veiling: Doyenne du Comise 1668; Br. Alex Lucas 1030; Zwijndr. Wijnpeer 618; Comtesse de Paris 8—20; Nou veau Poiteau 312; Br. Clairgeau 2130; Kleiperen 520; Gieser Wildeman 1030; St. Remy 10 18; Brederode 723; Pondsperen 816; Kroetperen 0.506.50; Cox Oranje Pippin 1254; Sterappels 729; Goudreinetten 1039;Zure Bellefleur 627; Jonathan 1044 Laxton Superbe 727; Golden Delicious 618; Lemoenappels 918; Princesse Noble 10—30; Glorie van Holland 827; Goud reinetten (val) 711.50; Jona than (val) 8-10; Sterappels (val) 6; Kroetappels 4.506.50; Dubb. Princessebonen 1534, alles per 100 kg. Noten (dubbele) 3.90 per 100 stuks. MIDDELBURG. Eierveiling van 19 October. Minimumprijs voor pluimveehouders f2,58 per kg.; Vuilschaligen 2 cent minder per ei; Winkelprijs per 100 stuks: f23,50 voor klasse 0; f22,50 voor klasse I; f21,50 voor klasse II; f20.50 voor klasse III; f 19 voor klasse IV: f 17 voor klasse V; f 15 voor klasse VI. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 18 Oct.: Bloemkool A 21 20—23—13—48, id. B 13—15—8 - 20, Snijbonen 137125, Staak- princessen 7280, Stamboon dubbele Princessen 222455 61, Savoyekool 56, Andijvie 5—615, Rodekool 5—67, Wit- tekool 5—710—12, Spruiten 35364250, Spinazie 21£3 2435, Tomaten 17—2130 35, Bospeen 9—14, Witlof 47—64 6836, Druiven 7580, Cox Oranje 32, Goudreinetten 25, Sterappelen 151624. VISMIJN VEERE. 19 10. Aanvoer: 1318 kg. export garnalen 1.191.30; 172 kg. schar 32—34; 130 kg. bot 25—37; 8 kg. tong 1.081.32; 144 kg. wijting 16—31; 104 kg. rog. 16—18; 1 kg. kreeft 1.70. 52. Even stonden de kerels als aan de grond genageld, toen zij daar een troep soldaten snel naderbij zagen komen. Even maar, want meteen ontstond er een onbeschrijfelijk tumult. Als zij maar wapens gehad hadden! Ha, dan hadden ze er om ge lachen, om zo'n stelletje soldaten! Maar hun zwaarden en messen lagen in het vuur en ze waren zó gloeiend, dat geen mens, zelfs geen ruige rover, ze aan kon pakken. Sommigen trachtten het vuur te blussen en anderen probeerden de wapens met takken en stokken uit de vlammen te wippen, alsof dat allemaal nog enig nut had! De meesten liepen radeloos heen en weer, schel dend en jammerend. De hoofdman raasde en tierde het hardst en gaf iedereen de schuld. „Sapperdepitten, wat zijn jullie voor suffe kerels om al die wapens in het vuur te gooien?? Wat kunnen we nu beginnen?? We worden in de pan gehakt, dat worden we!" „Er zijn toch nog dikke takken en tentstokken!" riep een ander, „laten we ze daarmee te lijf gaan!" „Doe niet zo gek, vent!" kreeg hij ten antwoord, „wou jij met stokken vechten tegen de soldaten van de hertog? Vluchten moeten we, vluchten!! Anders gaan we er allemaal aan! Vooruit mannen, zet het op een lopen!" Nu, het werd wel tijd, want de mannen van de hertog waren al dichtbij. De hele roversbende nam de vlucht! Tijd om d« wapens met reeds verzamelde buit mee te nemen, hadden zij niet! Wat liepen die kerels! De angst dreef ze vooruit; misschien konden ze ginds in het bos, aan hun achtervolgers ontkomen. Maar neen; Tot hun ontzetting zagen zij vóór zich een tweed# troep soldaten opdoemen! VEERSE GEMEENSCHAPSZIN. Boer Jas Volkers van Veere had een pechdag. Hij ging naar zijn weiland in de Kattenpol- dereen dartele koe was oorzaak, dat Jas Volkers een en kel brak. Dat gebeurde op een Zondag morgen. Niemand was er te zien in de buurt en er zat niets an ders op dan door de modder naar huis te kruipen. Jas moest naar het ziekenhuis, waar hij liefderijk wordt ver pleegd. Maar er teas veel werk te doen op de boerderij. De bieten moes ten naar de Loskaai, een stun land moest omgeploegd worden en op een ander stuk moest tarwe worden gezaaid. Daar zat Jas wel een beetje mee in. Maar trouwe Veerenaren na men ongevraagd het initiatief. Ze hadden van het ongeluk ge hoord.... en er werd aange pakt. Wie er present maren? Och. zij deden het vrijwillig en zou den liever onbekend blijven. Maar Veere is klein en het werd bekend. En daarom geven wij ze een plaats op de eretribune. Jas lag in het ziekenhuis, maar Stoel, de gepensioneerde politie agent, buurman Gideonse, Nies Verstraten uit Veere en Hendrik Vos uit Middelburg zorgen be langeloos voor het werk. Een eresaluut! Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krimpen a. cl. Lek, H. G. Abma te Ratterdam- Delfshaven; te Elburg, J. F. Doornenbal te Oene. Aangenomen naar Winsum (Gr.), P. N. Vellekoop te Terwis- pel. Bedankt voor Makkinga-Elslo. P. N. Vellekoop te Terwispel; voor de Meern, P. Six Dijkstra te Vriezenveen. Geref. Kerken. Bedankt voor Dokkum, A. J. R. Brussaard te Bruchterveld. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Haren, C. Trimp, cand. te Amstelveen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Barendrecht, J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.) en M. S. Roos, cand, te Naarden. Beroepen te Arnhem, C. v. d. Weele te Harderwijk. Ev. Lutb. Kerk. Drietal te Apeldoorn-Does- burg, M. J. Heijbroek te Heer len, G. J. Duijvendak te A'dam en J. H. Smit Duyzentkunst te Leiden. Sportnieuws KORFBAL. Programma voor Zaterdag a.s. De competities van de Zeeuwse Korfbal Bond lopen ten einde. Voor Zaterdag zijn maar weinig wedstrijden vastgesteld. Ie kl.: B.K.C.Swift; Scampolo Seolto; TogoVolharding. Swift zal zich in Breskens wel niet laten verrassen, terwijl de beide andere thuis spelende ploe gen wel zullen winnen. 2e kl.A: S.S.S.Madjoe. 2e kl. Bi EltoEendracht. Se kl. Ai TopStormvogels 2. Adspiranten: V.K.V.Togo. Verder vindt te Middelburg een ontmoeting plaats tussen de beide tweede afdelingskampioenen Swift II en Zeelandia. Het hardere wer ken van Zeelandia zou de door slag wel eens kunnen geven. Daar de reserves van Swift niet mogen medespelen in de promo tie-competitie, zal deze eer te beurt vallen aan No. 2 in de twee de kl, A, n.l. S.S.S. THOLEN. Dammen, Dinsdagavond hield de Tftoolse Damclub haar eerste wedstrijd voor de onderlinge competitie. De uitslagen luiden: M. de Heer J. P. Blaas 02; D. de Vos M. Schot 20; C. J. de Korte M. C. Meerman (afgebroken); J. LabanP. Nieuwenhuijzen 11. Officiële Publicatiën HINDERWET. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat het verzoek van C. Joziasse en Zn. q.q. Boddaert en Co om in per ceel Kousteensedijk 810, kadastraal be kend in sectie C, no. 2342 een ijzergie terij te mogen uitbreiden door lien is in gewilligd. Waterstanden Keulen 109 (—3); Ruhrort —9& (—5); Lobith 906 (—2Nijmegen 685 (—3); Arnhem 706 (—2); Eefde 2229 (—4); De renter 145 (—4)Borgharen 3950 (plus 10); Belfeld (ben.) 1079 (-5); Grave 465 (plus 2); Vreeswijk 0.48^(—16); Lith 0.15 (-5).. Woensdagmiddag 25 October zal de gemeenteraad van Kou dekerke bijeenkomen en onder meer de begroting voor 1951 behandelen. In de toelichting op de begroting schrijven B. en W. dat de gewone uitgaven de ge raamde inkomsten met rond f 25.000.overtreffen. Kon in voorgaande jaren de begroting sluitend worden gemaakt door het inbrengen' van vrij aanzien lijke batige saldi van vorige jaren, thans kan dit niet. Van het vorige dienstjaar rest nog f 10.000.zodat er nog een te kort zou zijn van f 15.000.als dit bedrag overgeschreven zou worden naar 1951, doch Ged. Staten zien dit niet als de juiste weg. De gemeente zal dan ook genoodzaakt zijn financiële steun te vragen van het Rijk, door toekenning van een bijzondere uitkering. Het is bekend, zo delen B. en W. verder mede, dat de gemeen ten, die tot heden geen bijzon dere uitkering ontvingen en thans de gewone dienst van de begroting niet sluitend kunnen krijgen, alsnog een bijzondere uitkering kunnen ontvangen. Hoopgevend is, dat voor 1951 geraamd mag worden het be drag, dat als raming van de op brengst der ondernemingsbelas ting voor 1950 is opgegeven. Het scheen raadzaam ook in Wat brengt de Radio? Zaterdag 21 October 1950 HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.4o Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 Lichte muziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 An gelus. 12.03 Orgel. 12.30 Mede delingen. 12.33 Amusements-ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Pianospel. 13.40 Septet. 14.00 A Capeila koor. 14.20 En gelse les. 14.40 Politie-orkest. 15.15 Kroniek. 15.45 Kamerorkest en soliste.. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Binnenl. overzicht. 18.25 Gram. 18.30 Reg. Uitz.. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Piano. 19.43 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverz. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone map. 20.12 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.45 „Wat zou u doen?". 21.55 Populair concert. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.22 Gram. HILV. II (298 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „On der ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.50 Gram. VPRO 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de arbeiders. 11.00 Cello en piano. 12.05 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Hawai- ian-muziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Amateursuitzending. 14.30 Metro- pole orkest. 15.00 Boekbespreking 15.15 Voor de jeugd. 15.45 Cau serie. 16.00 Gram. 16.30 Sport. 16.45 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Gram. 18.40 Gemengd koor. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 „Hein Festijn". 20.10 Vara-varia. 20.15 Gev. progr. 21.15 Tiroolse muziek. 21.45 Socialistisch commenjaar. 22.00 Sextet. 22.25 „De commis saris vertelt verder22.45 De fluisterende harmonica. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel. 23.30—24.00 Gram. SCHEEPSTIJDINGEN PASSAGIERS- EN TROEPEN- SCHEPEN OP INDONESIË. GROOTE BEER pass. 18 St John's Eilanden naar Amsterdam; OTRANTE, 18 800 mijl O.-Z.-O. Guardafui naar Rot terdam; NEW AUSTRALIA, 19 van Port Said; ATLANTIS, 18 ran Colombo naar Amsterdam; KOTA BAROE, 18 vau Genau naar Port Said; SKANGUM, 18 te Suez naar Rotterdam. HAVEN VAN VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen 18 SWANTI- NA van Antwerpen; HELIOS van Rot terdam; KOLLUM van Antwerpen; 19 DELFTZIJL van Antwerpen. Vltssing.n vertrokken 19: HELIOS naar Duinkerken; KOLLUM naar Ein den. Gepasseerd naar Antwerpen 18: HOOG KERK van Hamburg; BLIJDENDIJK van New York; BREEHELLE van Hamburg; SUMATRA van Gent; 19 PR. FREDERIK HENDRIK van Hamburg; NIJENBURG van Stockholm; CASSA- NA van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 18; DEL- THA naar Stfood; 19 MAGNA PETE naar RotterdamOLWE naar Kaïlston. 1951 de outillage van de brand weer te verbeteren en tot her stel van de straten over te gaan. Daar in 1950 niet alle voor genomen werken weer uitge voerd kunnen worden en ver wacht kan worden, dat eind 1950 nog een deel van het voor deze werken beschikbaar gestelde be drag aanwezig zal zijn, zal dit gebruikt* worden voor de in 1951 uit te voeren werken. Ver wacht kan worden, dat na de uitvoering van de plannen alle wegen in een goede staat van onderhoud zullen zijn. Maandag 23 October zal een voorlopig# bespreking plaats hebben over de begroting waar in B. en W. verdere inlichtingen zullen verstrekken. Advertentiën Heden overleed tot myn diepe droefheid, mijn geliefde Moeder ELIZABETH TA VENIER, geb. DE PLAA, in de ouderdom van 83 jaar. J. TA VENIER. Oostkapelle, 18 October 1950. „Duinbeek". De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 23 October 1950, om 12 u. Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig, geduldig gedra gen Ijjden, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoe der, Zuster, Behuwd zuster en Tante ANTHOMIA VERMERRIS, Wed. van A. Harinck, in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: L. HARINCK. Goes, 18 October 1950 M. A. de Ruyterlaan 33 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 21 October a.s., des namiddags om 2 uur, op de Algemene Begraafplaats te Goes. Voor al de vriendschap ons [bewezen, Voor alles wat men aan ons [zond, Zij vriendelijk onze dank in [dezen, Bij 't Veertigjarig [Echtverbond. P. LOUWERSE. J. LOUWERSE— JANSE. Oostkapelle, October 1950. Familieberichten uit andere bladen: Overleden: L. van Aken, 55 j. te Vlissingen. Hierby betuigen wij onze hartelijke dank voor de vel# bewijzen van deelneming, ons betoond bij het over lijden van onze geliefd# Moeder, Groot- en Over grootmoeder JACOM1NA JOHANNA BLIEK—VERSCHIERE. Familie BLIEK. Vrouwenpolder, „Oranjezon" Notaris R. BATTEN te Mid delburg is voornemens op Donderdag 2 November 1950 des avonds 8 uur, in het Notarishuis aan de Koe poortstraat te Middelburg publiek te verkopen: In de gemeente St.-Laurens: No. 1. EEN HUIS met erf en tuin, genaamd „Rust Bui ten", aan de Noordweg 61, groot 14 A. 30 c.A. Ver huurd voor ƒ50.p. m. In de gemeente Middelburg: No. 2.EEN HUIS met erf en tuin, aan de Noordweg 48, groot 1 A. 2 c.A. Verhuurd voor 30.per maand. No. 3. EEN HUIS en erf, aan de Zandstr. 10, gr. 58 c.A. Dadelijk te aanvaarden. No. 4. EEN HUIS en erf, aan de Spanjaardstraat 60, groot 57 c.A. Beneden verhuurd voor 3.p. w. Boven dadelijk te aan vaarden. No. 5. Een perceel GROND aan de Karelsgang, groot 1 A. Dadelijk te aan vaarden. No.. 6. Een perceel GROND aan de Karelsgang, naast No. 5, groot 85 c.A. Dade lijk te aanvaarden. No. 7. Een perceel GROND aan de Karelsgang, groot 62 c.A. Dadelijk te aan vaarden. No. 8. Een perceel GROND aan de Karelsgang, naast no. 7, groot 63 c.A. Dade lijk te aanvaarden. No. 9. Een perceel GROND aan het Oud-Arnemuids- voetpad, groot 18 c.A. Da delijk te aanvaarden. Bezichtiging daags vóór en op de verkoopdag, telken» van 1012 en van 24 uur, op vertoon van een toe gangsbewijs met nadere in lichtingen, verkrijgbaar ten kantore van voornoemde Notaris BATTEN, PiJpstr. 1. GOE5 I TELEFOON IA*T KLOKSTBAAT #1 Sta straks niet in de kou Heren Borstrokken wol gevoerd f5.90 f6.29 Heren Pantalons wol gevoerd f5.85 f6.19 Jaeger Pantalons krimpvrij f4.95 Amsterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op Donderdag; 19 October; medegedeeld door de Incasso-Bank N.V.» Gobi Amsterdamsche Bank N.V. Grootboek Obligatiën Kon. Boot 136 136 Nederland 1948 99 99* Kon. Paketvaart 126 125* 162* Dito 1947 97* 97* Ned. Sch. Unie 162* Dito 1937 96* 95* 96* v. Ommeren's Schv. 180 181 Dollarlening 1947 95* Rott. Lloyd 148 148 Invest. Certif. 97* 97* Stv, Mij Nederland 176 175 Nederl. 1962-64 ex 98* H.V.A. 119 118* Dito cum 98* 98* Java Cult. 62 61 Nederland N.W.S. 79* 79* N.LS.U. 95 93* Spaarcertificaten 100* Vorstenlanden 30* 29* Indië 1937A 95 95* Deli Bat. Mij 117 116* Grootboek 1946 Deli Mij 116* 115* Cult. Handel en Ind. Bank 54 54* Senembah 106 Nat. Handelsbank 86 86)4 Muller en Co 160* 160 Ned. Handel Mij 148)4 149* Amsterd. Bank 164* 164* 45* A.K.U. 175* 173* Escoiupto Bank 46)4 Berghs en Jurgens 328* 328* Holl. Bank Unie 244 v. Berkel's -Patent 117*» 117* Gert. Javasche Bank 90 95 Calvé Delft 133)4 131* Herstelbatik Pr. 96* 96* Centrale Suiker 175* 175* Ned. Bk v. Zui-Afrika 198 Fokker 130 132 R'damsche Bank 170* 170* Gelder Zonen 169 170 Surinaamse Bank Kon. Hoogovens 140 139* Twentsche Bank 169)4 Lever Bros en Unil. 224* 223* Am. Smelting 68* Ned. Fond 304 305 Anaconda Copper 37* 38 Ned. Kabelfabr. 270 266 Bethl. Steel 45* 46 Philips Gloeil. 233* 230* Chrysler 85 J)ito, 6% cum. pref, wd. 165* 166 General Motors 106 106* Wilton 159 159 Intern. Nickel 36* 36* Billiton le rubr. 314 318 Kennecott 69* 69* Dito 2e rubr. 223 225 Rep. Steel 4374 44 Dordtsclie Petr. 269 268* Stand. Brands 574 124$ Dito, pref. 278* 281 U.S. Steel 124 Kon. Olie 291* 292* Cities Service 89* 89 Dito, onderaand. 287* 289 North Am. 17 18 Moeara Enim 495 Cont. Oil 79* A'dam Rubber 131 130) i Midcont. Qil 52 52 Bandar Rubber 125 126 Philips Oil 78* 78* Deli Bat. Rubber 115* Shell Union 55)4 56* Kendeng Lemboe 108* 108 Tidewater 34 33* Oost Java Rubber 44 Baltimore 15* 7)2 17)4 De Oostkust Miss K. Texas Serbadjadi 44* New York Centr. HolL Am. lijn 173* I'ensylvania 21* 21 Java China Jap lijn Canadian Fac. 21*

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3