provincie^/»© ^ifORT FILO FOP Tovertwijg en de Belgisch-Luxemburgse Boomplantdag op Walcheren. KORTE BERICHTEN Kerk en Zending Wat brengt de Radio? Dinsdag 17 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina Werkvergadering C.J.V.F. te Goes, Zaterdag werd in de Prins van Oranje een werkvergadering van de Prov. Commissie der C.J.V.F. gehouden. Deze vergadering werd des ochtends door mevr. Van Oeve- renJulius geopend. De zang werd geleld door mej. W. A. ten Kate die tevens het onderwerp behandelde: „Welk programma is geschikt voor mijn club?" Des middags werd na de sa menzang o.l.v. van mej. Ten Kate •en bespreking gehouden over samenwerking met de C.J.M.V. Gepoogd wordt een week-end te organiseren. Mej. W. H. Buys be sprak: het spel, het behoorlijk vertellen van verhalen en spreek woorden. Ook het voordragen was een punt van de agenda. Mej. Buys sloot de bijeenkomst met gebed. FRAAIE BLOEMENTENTOON STELLING TE KAPELLE. Vrijdag en Zaterdag werd in de O.L. school te Kapelle, na tien jaar weer een bloemententoon- stelling gehouden door de Flora- liavereniging van de O.L. school, liet hoofd der school, de heer C. L. Du'nlnck opende deze tentoon stelling. Hij wees op de grote waarde van dergelijke tentoon stellingen, die beogen het kind meer liefde aan te kweken voor de hl.tiiien en planten. Hij her dacht de heer Wisse de grote sti mulator van Floralia. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Van Suyle- kom. Deze juichte het initiatief toe en zegde namens het gemeen tebestuur ter ondersteuning een bijd-age toe. De prijzen zijn: Coleus le prijs Corn op t Hof; Bladbegonia's le prijs Marietje Schipper; Kleine begonia's le prijs Janneke Kru- ger- Bolbegonia's le prijs Mattie Ganseman; Vlijtig Lies je 1# prijs Jan Schipper; Fuchsia's le prijs Adr. Dommisse; Geraniums le prijs Dien Kant. Voorts was aanwezig een prach tige gesorteerde zending dahlia's van de heer H. Slabbekoorn. MIDDELBURG. „Excelsior" bestond 30 jaar. Zaterdag heeft de Muziekver «niging „Excelsior" onder grote belangstelling het 30-jarig be- Btaan gevierd. Tot hen, die *hun gelukwensen kwamen aanbie den, behoorden ook de burge meester mr dr N. Bolkestein en de gemeente-secretaris de heer J. Ph. Koene. De oude getrou wen dt oprichters werden hartelijk gehuldigd en ook de Voorzitter en dirigent van het corps de heer Laroes werd veel lof toegezwaaid. Hem werd een dirigeerstok aangeboden. Voorts werd het corps door de heer Chr. Bank namens leden en donateurs een nieuwe vlag aangeboden. Een groot aantal afgevaardig den van zusterverenigingen en andere organisaties voerden tij dens de receptie het woord. Ver sterkt met de Harmonie „Voor waarts" uit Koudekerke en voor afgegaan door de signaalafdeling van „Achilles" maakte het jubi lerende corps nog een mars door de stad. 's Avonds werd een feestavond gehouden in het Schuttershof, waarbij o.m. ook de burgemees ter aanwezig was. VLISSINGEN. Dame struikelt over kabeldraad. Gistermorgen is een dame op de Nieuwendijk gestruikeld -over een kabeldraad, die over de grond was gespannen bij het verplaatsen van een heimachine, die gebruikt wordt bü de werk zaamheden aan de Vissershaven. De dame werd aan het gezicht gewond en een café binnen gebracht. Nadat zij was verbon den kon zij naar huis worden vervoerd. De politie onderzoekt Inhoeverre hier niet de nodige voorzorgsmaatregelen in acht zijn genomen. KAPELLE. Vergadering N.C.V.B. Da afdeling Kapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mevrouw Ze ge rsKielen. Ds v. d. Berg, geestelijk verzor ger van „Vrederust", vertelde over het leven en het werk der Stich ting. Tevens nam hij met licht' beelden zijn toehoorders mee over de terreinen en een der pavil joenen, zodat een duidelijk over zicht werd gegeven wat een Stichting van christelijke barm hartigheid vermag. Het was een mooie avond. De collecte voor de Stichting „Vrederust" bracht op t 43. De Suriname-expeditie. Vrijdagavond hield drs P. H. Creutzberg te Voorburg voor het Nutsdepartement te Kapelle in het gebouw Obadja een voor dracht met filmvoorstelling over de Suriname-expeditie 1948- '49. De film die vertoond werd was getiteld „Waks Boen" (Goede reh) AU interessante bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat aan deze expeditie twee inwoners van Kapelit hebben deelgenomen t w de heren A. G. Bakker en C. m! Yzerman. heinkenszand. Examen E.H.B.O. In de afgelopen maanden is door dokter Staverman en zuster Da Wolf een cursus gegeven voor E.H.B.O. Deze cursus is thans geëindigd en de examens zijn af genomen. Da volgende candidaten be haalden een diploma: de dames: M. v. d. Dries; A. Franse; L. Funk-Dietvorst; Adr. Hoondertj Jac. v. Iwaarden; Cath. v. Iwaar- denj Hel. v. Iwaarden; P. Kuzee; Jao. Lammers; Jac. Rottier; J. Ld. Schoor-Hannewük; Th. de et; Adr. Zuidweg; en de heren: C. van Baalenj J. Hannewijkj J, v. d. Schoor. Afgewezen werd P. Hoondert. Aanwezig was burgemeester B. Funk, die de geslaagden felici teerde, waarna mevrouw Funk, namens de leerlingen dokter Sta verman en zuster De Wolf be dankte voor de prettige wijze, waarop zij de lessen hebben ge geven. Zij bood hen ieder een boekwerk aan. KOUDEKERKE. Jaarvergadering Schaakvereniging. Vrijdag werd de vierde jaar vergadering gehouden van de Schaakvereniging „Koudekerke" o.l.v. de heer Chr. Schipper. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit. Er was een flink batig saldo. De aftredende penningmeester, de heer L. Jakobse, werd herko zen. Er zal naar gestreefd worden het ledental uit te breiden, om te komen tot een tweede tiental. Na dit officiële gedeelte werd in vier groepen een gongwedstrijd gespeeld. De eerste prijswinnaars waren de heren M. v. d. Heijden, A. Marinusse, H. Schipper en J. Sleutel. ARNEMUIDEN. Openluchtsamenkomst. In het kader van de Zaaiweek op Walcheren werd dezer dagen een openluchtsamenkomst ge houden op het marktplein te Ar- nemuiden. Het woord werd gevoerd door ir P. Ph. Steneker van Souburg en ds Pontier van Domburg. SOUBURG. Zaaiweek geëindigd. De zaaiweek, die van 815 October duurde, is Zaterdag avond besloten met een straat- prediking waarbij Ir P .Ph. Ste neker en de heer J. v. d. Putte het woord voerden. De avond daarvoor had in d.e Geref. Kerk een samenkomst plaats welke zeer druk bezocht was en waarin voorgingen ds A. Elshout van Koudekerke en ds J. v. d. Berg van Souburg. Me dewerking werd verleend door Mandoline-kwartet, Evangelisa tie- en kinderkoor uit Vlissingen en het Evangelisatiekoor van Souburg. v OOSTKAPELLE. Uitreiking Oorlogsherinneringskruis. Aan de volgende personen is dezer dagen een onderscheiding uitgereikt: Aan J. C. B. de Bruijne en W. J. van Citters het Oorlogs herinneringskruis Nederland Mei 1940. De eretekenen voor Orde en Vrede ontvingen: W. Schoe O. en V. 1946'47'48; C. Rison O. en V. 1947; W. Schoe K.T.L. 1940'45, S. Corbijn, M. Jobse Jasp.z., A. Spruijt, W. Spruijt, J. de Visser Jr, Jac. Wattel Iz., allen O. en V. 1946'47. ZIERIKZEE. Orgelconcert. In de Grote Kerk werd Vrij dagavond door de predikant van de Protestantse gemeente te Rheims (Frankrijk) ten bate en ter verbetering van het orgel van de kerk van Rheims een or gelconcert gegeven. Deze Protes tantse gemeente telt 2.000 leden waarvan plm. 300 geregeld de diensten bijwonen. In de grote Kathedraal te Rheims worden elk jaar 5 or gelconcerten gegeven, waarmee getracht wordt de boodschap van Christus tot het volk te brngen. De bedoeling van ds Valloton is nu als het orgel in de Prot. Kerk te Rheims is ge repareerd eveneens 2 5 con certen te geven. Het programma dat ds Valloton ten gehore bracht bestond uit een zestal werken, waarin vertolkt moest worden een eredienst gedragen door orgelmuziek. Het eerste no. was een „Messa, du premier ton" van André Rai- son uit de 16e eeuw, de orga nist van de abdij van de Konin gin Venoveva. Bij het tweede gedeelte werd de Franse muziek verlaten en werd overgegaan naar de Duitse met een preludium, fuga en cia- conna in C groot van Buxtehude. Het derde gedeelte bevatte een koraalvoorspel eveneens van Buxtehude over „Herr Christ, der enig Gottes Sohn" waarin vertolkt werd de duisternis der wereld en de heerlijkheid en liefde van de Goddelijke wijs heid. Vervolgens werden een ko raalvoorspel van J. G. Walther over „Lobe den Herren" uitge voerd en drie koraalvoorspelen van J. S. Bach. Tot slot volgde nog een ver tolking van een fantasie en fuga in C klein van J. S. Bach, waar na ds Valloton nog het koraal deed horen over „Jesu meine Freude". Ds Pijnacker Hordijk, die bij de verschillende stukken een toelichting gaf, eindigde deze samenkomst vol kunstgenot met gebed. AXEL. Lezing over emigratie. In de bovenzaal van „Het Centrum" hield de Axelse afde ling der Zeeuwse Volksuniver siteit een lezing over emigratie mogelijkheden. Voor een talrijk gehoor werd hier het woord gevoerd door de heer T. Cnossen. Deze wees uit voerig op de noodzaak van emi gratie. In 1951 vertrekken er 40.000 personen naar het buiten land, hetgeen wel een duidelijke taal spreekt. Het blijkt, dat emigratie geen gevolg van een optel- of reken som is. Met 4800 emigranten per jaar uit de landbouw naar Canada vloeit het surplus weg. Door de spreker werden in het kort de emigratie-mogeijjk- Beplanting van Toorenvliedt en Nollebos. Zaterdag 4 November a.s. zal op Walcheren wederom een boom plantdag worden gehouden, waar op een aanvang wordt gemaakt met de beplanting, van het nieuwe Middelburgse recreatie-oord Too renvliedt en het „Nollebos" te Vlissinr Het zal dit keer een Belgisch Luxemburgse Boomplantdag zijn, omdat de schenkingen, welke de Stichting „Nieuw Walcheren" van Belgische en Luxemburgse zijde ontvangen heeft, deze dag hun bestemming zullen krijgen. Verscheidene autoriteiten uit beide landen zijn voor deze sym bolische plantdag uitgenodigd. Het is de bedoeling, dat 's voormid dags in het Gothische stadhuis te Middelburg zij ontvangen worden door het gemeentebestuur. Daar na vindt een lunch plaats. Na de beplanting op Toorenvliedt vindt een ontvangst plaats ten stad- huize van Vlissingen door het ge meentebestuur, waarna beplan ting van het Nollebos geschiedt. De dag wordt besloten met een maaltijd te Vlissingen. heden geschetst naar Australië en Canada. De heer Cnossen had Canada bezocht en kon vele interessante gegevens daarover verstrekken. Individuele onaangename erva ringen zijn geen maatstaf voor de toestanden in Canada. De heer P. J. Olyslager, die de heer Cnossen inleidde, sprak ook het slotwoord. Vele vragen wer den door de heer Cnossen beant woord. BERGEN OP ZOOM. Vergadering „Vrederust". e De afdeling „Vrederust" van de Vakgroep Volksgezondheid hield in het ontspanningslokaal van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom een ledenverga dering. Aan zuster v. d. Broecke werd met een toepasselijk woord het gouden insigne uitgereikt, daar zij meer dan 25 jaar iid is van de afdeling en van de Bond. Een boekwerk werd aan de vrienden Hoilestelle en Fossen uitgereikt voor hun activiteit bij het winnen van leden. Aan zuster J. Besseling werd ook een cadeau aangeboden als 200ste lid. In de komende winter zal men met vereende krachten trachten het ledental verder op te voeren. Van de heer Imanse werd af scheid genomen daar deze de dienst heeft verlaten wegens pen sionnering. Betreurd werd, dat Rooms- Katholieke zusters op de Inrich tingen moeten werken, en men doet een beroep op allen, om fa milieleden en kennissen op te wekken om dit euvel te voorko men, want zodoende ontstaan er minder gewenste toestanden. De voorzitter wekt tenslotte allen op om met Ijver de propa ganda ter hand te nemen en 3 November de vergadering zeker te bezoeken daar dan onze voor zitter, de heer Kapinga komt spreken. Benoemd tot onderwijzer aan de Prinses Marijke school U.L.O. Rotterdam, de heer R. Quist IJz. te Tliolen. De collecte voor het werk onder de Prot.-Chr. militairen heeft te Oostkapelle opgebracht 37.98. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het can- didaatsexamen geneeskunde IX de heer F. W. Eckenhausen te Brou wershaven. Vandaag zal de gemeenteraad van 'a-Gravenpolder in openbare vergadering bijeenkomen. -» Dezer dagen werd te Heinkens zand de propagandawagen van de T.B.C. officieel geopend door burgemeester Funk en de beide wethouders. Vanavond om 8 uur hoopt de muziekvereniging „Euphonia" van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom in het ontspan- ningslokaal haar eerste winter- uitvoering te geven. In Heinkenszand hebben 13 personen zich opgegeven als deel nemer aan de cursus voor da vrij willige brandweer die deze winter gehouden zal worden. Jubileum bij „Het Hoogeland". Vrjjdag 20 October a.s. hoopt de heer A. Hofstede, de bekende hoofdvertegenwoordiger van de Vereniging „Het Hoogeland", de dag te herdenken, dat hij vóór 30 jaren, in dienst trad bij deze vereniging. Als leider van de afdeling Pro paganda is hij er in geslaagd „Ons 3-Cents-Fonds" op te voe ren tot een grote landelijke or ganisatie, waarvan thans ruim 1000 afdelingen bestaan met meer dan 7000 collectanten en ruim 87000 leden. CHURCHILL VOL VERTROUWEN. Het congres van de Britse con servatieve partij is geëindigd. Churchill toonde zich vol vertrou wen in een conservatieve over winning b(j de komende verkie zingen. Hij beloofde ln dit geval opheffing van de wet tot nationa lisatie van de Ijzer- en staal industrie. KUNST IN HET KORT. Mevr. Joh. Bordewtjk-Koepman te Den Haag heeft een Kerstlied gecomponeerd voor mannenkoor k capella op de tekst van „Naar Bethlehem" van Bertus Aafjes. Ta Den Haag Is opgericht de stichting „De Negen Muzen", die tot doel heeft kunstenaars ln mo reel en materieel opzicht te steunen. Gr Tc 49. Rrrrrt,boem!! Bijna op hetzelfde moment was onze held op het kasteel van Heer Jan. Hij verscheen op de binnen plaats, gezeten op zijn steigerend paard, tot grote schrik van de mensen, die daar rondliepen, terwijl de rovers bij hun kampvuur nog met open monden staarden naar de plek, waar zij Filo Fop zojuist plotseling zagen verdwijnen. Ja, als dat geen tovenaar wasl Filo sprong van zijn paard en zonder acht te slaan op de ont steltenis van de lieden op het burchtplein, rende hij een, twee, drie het kasteel binnen, een gang links, een gang rechts, dan de trappen op en zo rechtdoor naar de grote Beheerzaal, waar de hertog nu zeker wel te vinden zou zijq! Ja hoor! Zodra hij de zaal inliep zag hij hem al, in gezelschap van zijn wijze raads lieden en generaal Hakdrop, allen met bezorgde trekken op hun gezicht. „Heer Jan!" riep Filo. „Heer Jan! Neem me niet kwalijk, maar„Wat?! Hoe!" kreet de hertog. „FiloFilo Fop! Hoe kom jjj het kasteel binnen? Ziet U dat, heren? Wel alle kanten kragen, het is mij een raadsel! Kun je soms weer toveren? En kijk eens, Filo, wij kunnen allemaal onze handen weer ge woon gebruiken, de betovering is verbroken; daar heb jij zeker voor gezorgd, niet?" „Ik zal U later wel vertellen hoe dat ge gaan is", antwoordde Filo nog hijgend, „maar nu moet er snel gehandeld worden!" „Inderdaad, beste vriend", sprak de hertog, „inderdaad, maar weet je wel hoe gróót het getal der rover» is?" Weer kwam de zorgelijke trek op de gezichten van de hog» heren. „Het zal moeilijk zijn ze te verslaan!" meende generaal Hakdrop. „Nee, het is helemaal niet moeilijk!" riep Filo uit, „heus niet, als we maar vlug zijn! Luistert!" Opening van landbouwscholen te Middelburg. Naar wij vernemen zal de Chr. Lagere Landbouwschool der Z.L.M. aan de Koudekerkseweg te Middelburg op Maandag 6 No vember a.s. officieel worden ge opend. Zoals wij reeds eerder heb ben gemeld zal op 9 November a.s. de Chr. Landbouwwinter- school der C.B.T.B., die op de bui tenplaats „Toorenvllet" is geves tigd, officieel worden geopend. AANRIJDING TE VLISSINGEN. Gistermiddag zijn bij de Keer sluis, op de hoek Vlissingseweg Veri. P. Krugerstraat, twee vrachtauto's op elkaar gereden, die uit tegengestelde richting kwamen. Er waren geen gewon den. Eén der auto's liep flinke materiële schade op. GOES. Ds Jellema van Kloctinge sprak over „De Mariaverering". Gisteravond had de Organisatie voor Hervormden „In dienst der kerk" in samenwerking met „De Jonge Kerk" te Goes in de „Prins van Oranje" een vergadering be legd, die onder leiding stond van de heer Joh. Duvekot, voorz. van de Organisatie voor Hervormden. Deze opende de bijeenkomst met het lezen van een Schriftgedeelte en het doen zingen van Gez. 96 1 en 2. Hierna sprak hij een kort ope ningswoord, waarna Ds Jellema sprak over het onderwerp „De Mariaverering". De dagsluiting werd gehouden door Wika Veen- hoven, de plaats van de voorzit ter van „De Jonge Kerk", de heer H. Stolk, die wegens ongesteld heid was verhinderd. Wij hopen morgen op de rede van ds Jellema terug te komen. BRUINISSE. Bouwactiviteit. Ondanks het feit, dat in 1950 voor Bruinisse geen bouvolume beschikbaar was, kon toch Maan dag aan twee verschillende bouw- objecten worden begonnen, n.l. met de egalisering van het ter rein voor de bouw van een nieu we pastorie voor de Hervormde Kerk aan de Oudestraat en op het Proefbedrijf Scheldemonden met de bouw van een luchtge- koelde aardappelbewaarpiaats. De bouw van woonhuis en schuur op dat bedrijf zal over enkele weken opnieuw worden aanbesteed. In de Australische staat Victo- rit zijn 3.500 leden van het rij dende spoorwegpersoneel in sta king gegaan, waardoor de treinen in de gehele staat stil staan. In India is de textielstaking, waarbij 220.000 arbeiders betrok ken waren, is ten einde. Zij heeft 63 dagen geduurd en had tot doel de verkrijging van een loontoe- slag. Te Amman is officieel bekend gemaakt, dat er een nieuwe re gering is gevormd, waarin Said Pasja Moefti minister-president is. De Belgische regering heeft besloten ter ondersteuning van de actie der Ver. Naties in Korea een derde DC-4 toestel ter be schikking te stellen van 't lucht vervoer tussen de Verenigde Sta ten en het strijdtoneel. Gisteren onderging het inter continentale radio-telexverkeer met New York een belangrijke uitbreding, waardoor de Neder landse telex-abonné's met aange slotenen in Washington doorver bonden kunnen worden. Met Ingang van Maandag is de avondklok van 01.00 tot 05.00 weer van kracht voor geheel W. Java. Hiertoe is overgegaan in verband met de toenemende on veiligheid. Te Djakarta is de avondklok nog niet opgeheven ge weest. Zestig millioen plattelandsbe woners van Amerika zijn thans aangesloten bij de zgn. „reizende bibliotheken", die het hen moge lijk maken op de hoogte te blij ven van de sociale- en econo mische problemen in de wereld. De emigratie naar Nieuw Zeeland. Overeenkomst tussen regeringen. Te Wellington is een emigra tie-overeenkomst getekend tus sen Nederland en Nieuw-Zee- land. Ter bevordering van de uit voering van deze overeenkomst zal de regering van Nieuw- Zeeland te Den Haag een emi gratiekantoor vestigen. Geduren de het eerste jaar kunnen uit Nederland 1200 ongehuwde man nen en 800 ongehuwde vrouwen tussen 18 en 35 jaar in Nleuw- Zeeland worden toegelaten. Chr. Landbouwhuishoudschool te Middelburg geopend. (Vervolg van pag. 1). Ver. van Chr. Onderwijzers en door de directeur van gemeente werken de heer Matthijssen. Hierna dankte mej. Veldkamp voor de grote belangstelling en de goede wensen. Nadat men de Avondzang had gezongen, sloot ds H. Veldkamp de bijeenkomst met gebed. Kandeel en kip. Nadat het gezelschap zich van de Schouwburg naar het Noord- bolwerk had begeven en de school daar in letterlijke zin was ge opend door de burgemeester, wer den soesjes aangeboden, als ver rassing waren in enkele van deze door de leerlingen vervaardigde, lekkernijen, briefjes verborgen, die recht gaven op een geschenk. De burgemeester was wel zeer ge lukkig, want hij viste reeds uit ■het eerste soesje een briefje, waaruit bleek, dat hij met een ge braden kip naar huis kon gaan. De belangstelling voor de bezich tiging van dit buitengewoon fraai ingerichte en gelegen schoolge bouw was groot. BIJZONDERE KERKDIENSTEN Geref. Gemeente Goes, Woens dag 18 Oct. 7.30 ds Dieleman. VISMIJN VEERE. 16/10. Aanvoer: 1985 kg. export garnalen 9399; 259 kg. schar 36—42; 269 kg. bot 2946; 8 kg. tong 1.221.38; 292 kg. wijting 16—21; 65 kg. rog 16—18; 18 kg. ongesorteerde vis 31. MIDDELBURG. 16/10. Groen ten: Andijvie 58; Bloemkool A 1848; idem B 18—34; idem C 8 16; Dubb. Princ. 15—52; Snij bonen 201.13; Stokprincessen 3369; Pronkbonen 3035; Sa- voijekool 511; Rodekool 510; Wittekool 46; Prei 1215; Spi nazie 1236; Boskroot 67; Bos peen 822; Sla stuks 28; Sla kg. 2829; Veldsla 1136; Poste lein 2331; Spruiten 1239; Uien 50; Komkommens A 78; idem B 7; Witlof 52—74. Fruit Cox Oranje 3045; Jonathan 23 35; Goudreinet 2135; Glorie van Holland 1024; Appels val 914; Zoete Appels 1020; Net- meloen 11—28; Alicant 5583; Winterlouwtjes 1415; Doyenne du Cornice 62; Kraaipeer 1617; Conference 50; Peren val 69; Annanasmeloen 614; Tomaten 1224; Aardappels: Meerlandere 6.40; B. Eigenheimers 6.606.80 Bintjes 8.70; Koopmansblauwe 7.40—8.50. KAPELLE. 16/10. Grote- en Exportveiling. Peren: Saint Remy I 22; Pondspeer I 20; Jodenpeer I 19.60, idem II 9.50; Nouveau Poiteau I 16.0018.30; Zwijn- drechtse Wijnpeer I 39.90, idem II 13.90; Beurré Alexandre Lucas I 50, Valperen 6.307.80; Appels: Sterappel I 20.3022.60; Goud- reinette I 2429; Cox Orange Pippin I 33.8047.80; Glorie van Holland I 2124; Jonathan I 43.80; Valappels 8.2010.05; Zure Kroetappels 8.40; Bramen 100 110, alles per 100 kg. Kleine vei ling: Peren: Zwijndreehtse Wijn peer 618; Comtesse de Paris 917; Conference 925; Nou veau Poiteau 711; Doyenne du Comice 1440; Saint Remy 3 17; Jodenpeer 712; Gieser Wil deman 732; Wintersuikerij 8 15; Beurré Alexandre Lucas 9 23; le Curé 1320: Appels: Goud- reinette 923; Sterappel 822; Cox Orange Pippin 1230; Rem- bour Mortier 1012; Zure Belle fleur 526; Jonathan 1121; Ermgaard 919; Groninger Kroon 823; Court Pendu 12; Glorie van Holland 14—19; Diver sen: Bramen 67; Druiven 4975, alles per kg. Groenten: Rode kool 56; Savoye kool 716; Prei 10 11; Tomaten 3644; Spruitkool 30; Dubb. Princ. z. dr. 29—45, al les. per kg. Bloemkool .938 per stuk. GOES. «A/eiling van 16 Oct.: Blauwe wuiven 5771 per 103 kg.; Bloemkool A. 33—41, id. B 19—28, id. C 8—13, Kropsla 8— 10, alles per 100 stuks; Groene- kool 511, Rodekool 58, Wit tekool 9-10, Uien 35, Prei 10, Andijvie 57, Tomaten 31, Pos telein 2931, Waspeen 810, Dubb. Princessebonen 1548, Stokprincessebonen 53, Pronkbo nen 42, Stoofsla 2529, alles per 100 kg.; Kroten 1011, Wortelen 15, alles per 100 bos. ROTTERDAM. Graanmarkt van 16 Oct. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe zonder vochtgehalte met iets minder kooplust van de vlakmolenaars 23,50—23,75; doorsnee kwaliteit op vochtcon- ditie 22,5023,60; zomergerst kalm 2829: haver met meer vraag 2527: rogge eveneens goed gevraagd 25—26,50; peul vruchten: groene erwten Iets be ter 3540,50; schokkers kalm 3742,50; bruine bonen 6063. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meerkerk, G. Wil- lemsen te Hierden; te Kielwinde- weer (toez.), V. E. Schaefer, v.h. pred. prot. kerk in Indië. Aangenomen naar Mensinge- weer, W. Vos, cand. te Gronin gen. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam (Z.)J. Plomp te Leiden en in de vac. 6e pred.plaats dr W. H. van Zuylen te Wetsinge-Sauwerd; te Tweede Exloërmond, H. J. Bouwhuis, cand. te Den Ham; te Schoon- dijke, Th. Rienks, cand. te Am sterdam. Aangenomen naar Grijpskeck (Gron.), A. A. v. d. Hoorn te Gramsbergen. Bedankt voor Oude en Nieuwe Wetering, H. Hazenberg te Sid- deburen; voor Kommerzijl, Th. P. Potma te Suawoude; voor Zwartsluis, A. J. Stolte te Al- blasserdam. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterbeek, D. Driessen te Vlaardingen; te Mid delburg, P. de Smit te Zeist. Bedankt voor 's-Gravenmoer, W. de Graaf te Dedemsvaart. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Capelle a. d. IJs- sel, J. J. Verleur te Lisse: te Garrelsweer, C. Trimp, cand. te Amstelveen; te IJsselmonde-Bol- nes-Slikkerveer, R. te Velde te Zalk en Veecaten. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leerdam, F. J. Dieleman te Borssele. Rapport over ScheldeRijn kanaal verschijnt binnenkort. De Belgisch-Nederlandse c. m- missie voor de waterverbindin gen en havenvraagstukken is op het Belgische ministerie van buitenlandse zaken onder voor zitterschap van de voorzitter der Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers, Frans van Cau- welaert, bijeen geweest. De com missie heeft enkele technische vraagstukken onderzocht betref fende de waterverbindingen met Nederland en vooral dat betref fende het Schelde-Rljn- kanaal. Hoewel men in Belgische ge- interesseerde kringen van oor deel Is, dat de werkzaamheden traag verlopen, blijft men niette min optimistisch. Binnenkort zal de commissie rapport moeten uitbrengen, waarop mogelijk drukke diplomatieke onderhan delingen zullen volgen. „De Gazet van Antwerpen" merkt op, dat verwacht wordt, dat de Belgische regering een kordate houding zal aannemen t.a.v. de bezwaren, die van Ne derlandse zijde worden geop perd. 700 technische studenten te Madrid hebben gisteren een sta king van alle 15.000 studenten In Spanje uitgeroepen n.a.v. een de creet van de regering, waarbij een katholiek technische college te Madrid wordt toegestaan graden te verlenen naar eigen normen. De Amerikaanse minister van marine, Matthews, heeft voor d« televisie verklaard, dat men op het punt stond het vraagstuk van de verdediging tegen onderzeeër» tot een definitieve oplossing t« brengen. De heer J. G. Larive in Djakar ta-centrum, is Zaterdagnacht door inbrekers doodgeschoten, toen hij een inbreker betrapte op het ste len van een radio. Te Hoorn speelde Zaterdag do 4-jarige Lieuwe Kalter op het trottoir, toen hij onverwachts do straat overstak en door een auto overreden en gedood werd. Woensdag 18 October 1950. HILVERSUM I (402 m.) N.C.R.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Ge wijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.19 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.39 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hoorspel. 12.00 Amusements muziek. 12.30 Mededelingen, 12.33 Dubbelkwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Dubbelkwartet. 13.35 Pianorecital. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Matro- zenkoor. 16.15 Bijbelvertelling. 16.30 Gram. 16.40 Accordeon, muziek. 17.00 Hoorspel. 17.30 Volksmelodieën. 17.45 Regerings uitzending. 18.00 Fanfare-orkest, 18.30 Mandolinemuziek. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Phll, orkest en solist. 21.10 „Heden daagse zendingsvragen". 21.3(0 Salonorkest. 22.05 Causerie. 22.14 Orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sextet. 23.45 24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.16 Och tendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Onder ons gezegd'.. 8.23 Gram. 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram. V.P.R.O. 10.00 Schoolradio. V.A.R.A. 10.20 Voor de vrouw 11.00 Gram. 12.00 Or gel en zang. 12.30 Mededelingen, 12.33 Voor het platteland. 12.88 Pianoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonmuziek. 13.50 Gram. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd, 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voof de jeugd. 17.30 Metropole-orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Kwar tet. 19.00 Causerie. 19.15 Gram. V.P.R.O. 19.40 Voor de jeugd. V.A.R.A. 20.00 Nieuws. 20.05 Po litiek commentaar 20.15 Opera. 21.10 „Miranda". 22.25 Lichte muziek. 22.45 Populair-weten- schappelijke causerie. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Aansterdamsche Effectenbeurs. Slotkoersen op 16 Oct. medegedeeld door de Incasso-Bank N.V., Goes Amsterdamscke Bank N.V. Grootboek-Obligatiën Nederland 1948 99 Nederland 1947 9714 Nederland 1937 97% Dollarlening 1947 95% Invest. Certif. 97% Nederl. 1962-64 ex. 98% Dito cum 98% Nederland N.W.S. 79% Spaarcertificaten 100% Indië 1937 A 95% Grootboek 1946 Cult. Handel en Ind. Bank 55% Nat. Handelsbank 85% Ned. Handel Mij 148 A.K.U, 172% Berghs Jurgens 324 V. Berkei's Patent 116% Calvé Delft 134 Centrale Suiker Fokker 126 Gelder Zonen 169 Kon. Hoogovens 140 Lever Bros Unll. 224 Ned. Ford 310 Ned. Kabelfabr. 277% Philips' Gloeil. 231% Dito, 6 pet cum. pref. wd. 165% Wilton 158% Billiton I rubr. 314 Dito II rubr. 226 Dordtsche Petr. 271% Dito, pref. 280% Kon. Olie 293% Dito, onderaand. 288% Moeara Enim 492 dam Rubber 133% Bandar Rubber Deli Bat. Rubber 118 Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust 102 Serbadjadl 46 Holl, Am. lijn 172 99% 97% 97% 96% 97% 98% 98% 79% 100% 95% 54% 85% 148 172% 325 117%- 133% 176% 128 170 140% 224% 313 275 232% 166 159 315 228 268% 279% 290% 285% 495 132% 127% 117% 109% 43% 101% 172% Java China Jap.lijn Kon. Boot 136% 136% Kon. Paketvrt. 129 128% Ned. Sch. Unie 164% 164% V. Ommeren's Sv. 180 181 Rott. Lloyd 146% 147 Stv. Mij. Ned. 176% 177% H.V.A. 122% 121 Java Cultuur 62% 62% N.I.S.U. 96 96% Vorstenlanden 30% 30 Deli Bat. Mij. 118% 120% Deli Mij 118% 117 Senembah 111% 111 Muller Co. 161% 160% Amsterd. Bank 165 165 Escompto Bank 45% 47 Holl. Bank Unie 242 243 Cert. Javasche Bank 92 90% Herstelb. Pr. 96% Ned. B. v. Z. Afr. 198 198 R'damsche Bank 170% 170% Surinaamsche Bank Twentsche Bank 169% - Am. Smelting 67 66% Anaconda Copper 37% 36% Bethl. Steel 45% 45% Chrysler 85 General Motors 109 160% Intern. Nickel 36% 36% Kennecott 69% 69% Rep. Steel 43% 43exdiv. Stand. Brands 57/s 5% U. S. Steel 123% 122% Cities Service 89 88 North Am. 18% 18%exdiv. Cont. Oil 80% 79% Midcont. Oil 53% 52% Philips Oil 78% 79 Shell Union 55% 55% Tidewater 34 33% Baltimore 16% 15% Miss K. Taxa» 8 7% New York Centr, 17% 17% Pennsylvania 21% 21% Canadian Paoi 21% 21%

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3