Irovintfejï/aw FIL0 FOP Tovertwijg Hm*- le PRIJS Erven Gabriëlse Herenmode-artikelen Vlissingen krijgt nieuwe marechausseekazerne. en de NOTEERT EVEN? hoest KERK EN ZENDING. GEMEENTERADEN H.H. Landbouwers! Fa. TANGE, Souburg Moiorcursus Openbare verkoping. Bakkerscursus Ambachtsschool Goes. Woensdag 11 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 Ring Walcheren van C. j. M. V. heeft nieuwe voorzitter. Maandagavond vergaderde in het C.J.M.V.-gebouvv de ring Wal cheren van het C.J.M.V. In de plaats van ds H. J. J. Keyzer, die het beroep naar Maasland heeft aangenomen, werd de 2e voorzitter ds J. van Winterswijk te Grüpskerke bij acclamatie ge kozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van ds F. H. A. v. d. Wind te Serooskerke als lid van de Prov. Commissie werd voorzien door de benoeming van de heer C. Minderhoud te West- kapelle. Besloten werd om de eerste pingbijeenkomst in dit seizoen in Middelburg te houden op 11 No vember. Op Zondag 19 November zal in de Ned. Herv. Kerk te St. Laurens de wereldbondsgebeds dienst worden gehouden, in sa menwerking met de ring Walche ren van de C.J.V.F. Tenslotte zal op 9 en 10 December a.s. te-Sou burg een week-end worden ge houden, waartoe ook worden uit genodigd de ring West-Zeeuwsch- Vlaanderen en de afd. Kamper land. Tijdens dit week-end zal aandacht worden besteed aan sport en spel in de afdelingen, terwijl daarnaast het jongens werk zal worden besproken. Op 20 en 21 Januari a.s. zullen vertegenwoordigers van de afde lingen Westkapelle, Middelburg en Vlissingen de kernconferentie op de Ernst Sillemhoeve bezoe ken, ten einde namens de ring Walcheren deel te nemen aan de besprekingen van het Bondsbe- stuur betreffende het eeuwfeest en de grote ledenwerfactie, die hieraan voorafgaat. GOES. Werkvergadering „De Jonge Kerk". In de diaconiekamer - werd Maandagavond een werkvergade ring gehoudën van „De Jonge Kerk". Op deze vergadering wa ren aanwezig het bestuur, de wijk- hoofden en de blokhoofden. De vergadering stond onder leiding van de vroegere voorzitter, de heer L. Pieterse. Besproken werd het programma van het komende winterseizoen. In het bijzonder werd de nadruk gelegd op het be lang van de bijbelkringen. Het Ideaal is dat deze op de duur zo zullen zijn, dat de behoefte aan grote vergaderingen verdwijnt. De lekespelgroep zal doorgaan met haar werk. Het ligt in de bedoe ling om met Kerstmis het stuk „De ster van Bethlehem" op te voeren. WAARDE. Ned. Herv. Kerk tijdeljjk buiten gebruik. Zondag was voorlopig de laat ste kerkdienst in de Ned. Herv. kerk. Het interieur der kerk moet geschilderd en opgeknapt worden. Er mag nu gebruik worden ge maakt van het kerkgebouw der Geref. Gemeente. De diensten zijn dan om 10.45 en 3.30 uur. Het be drag voor het karwei is bijna ge heel uit vrijwillige "bijdragen bij een gebracht. KAPELLE. Grote belangstelling voor Moedercursus. In het nieuwe wijkgebouw is de Moedercursus begonnen met vijftig deelneemsters. De voor zitter van de Ver. „Wijkverple ging", de heer C. Traas, sprak een welkomstwoord. Het wijkge bouw, dat aan de eisen des tijds voldoet, is bijzonder geschikt om nog meer cursussen te geven. WEMELDINGE. Vergadering Plattelandsvrouwen. Een dezer dagen hield de afd. „Wemeldinge" van de Bond van Plattelandsvrouwen te Wemel dinge haar najaarsvergadering onder leiding van mevr. Linden- berghTollenaar. Mevr. Gle- rumStevense bracht verslag uit van de Prov. Voorjaarsver gadering te Tholen. Als afge vaardigden naar de Provinciale Najaarsvergadering te Goes en naar de Algemene Najaarsver gadering te Utrecht werden respectievelijk gekozen de da mes Dominicus en Beenhakker Zuidweg. Met het door het be stuur voorgestelde winterpro- gramma ging de vergadering ac- coord. Besproken werd nog de te Goes te houden Kledingten- toonstelling, waarna mej. Domi nicus een beschrijving gaf van haar bezoek aan Denemarken. Terug uit Indonesië. Zaterdag arriveerden uit Indo nesië de militairen W. Nieuw- dorp en J. M. de Schipper Cz. De buurtbewoners hadden de vlaggen uitgestoken en een erepoort opge richt. NEEÜWDOBP. „Vrederust" vergaderde. De afdeling van „Vrederust" hield, o.l.v. de heer W. Vreke, een vergadering, om te komen tot het verkiezen van een geheel nieuw bestuur, daar de oude bestuursle den, deels door overlijden en deels door ouderdom, aan de vereniging ontvallen zijn. De heer F. Boon, hoofdverpleger van „Vrederust", sprak over de verpleging van geestes- en zenuwzieken, waarna tot bestuursleden werden gekozen de heren W. Vreke, A. Witte, A. Walhout en M. Blankenburg. Dit aantal zal nog worden uitgebreid met twee leden der Herv. kerk. De winkelweek. De winkeliersvereniging organi seert een winkelweek van 6 tot 14 October. Het dorp en de haven weg zijn des avonds fraai verlicht en verschillende winkeliers heb ben veel werk van hun étalages gemaakt. BIEZELIN GE. Terug uit Indonesië. Zaterdag repatriëerden met de „Gen. Ballou" de soldaten W. T. in 't Anker uit de Kleinenhoek en F. Kloosterman uit de Hoofd straat. De buurt had de vlag uit gestoken, en de woning van Kloosterman was feestelijk ver licht. Des avonds bracht het tam boers- en pijpercorps „Jonge Kracht" een serenade. DOMBURG. Voor herbouw van de muziektent werd f 5600.bijeengebracht. De bazar voor de muziekver. „Apollo" is schitterend geslaagd. De opbrengst bedraagt ruim f 3500.bruto. Het totale bedrag dat thans voor de herbouw van de verwoeste muziektent bijeenge bracht is, steeg hierdoor tot ruim f 5600.bruto. De voorzitter van „Apollo", de heer W. Brand, dankte op de laat ste avond van de bazar allen die de actie voor de tent gesteund hebben. Hij was er van overtuigd dat na aftrek van de onkosten en rekening houdende met de nog uit te keren schadevergoeding genoej geld bijeen gebracht is om de her bouw te kunnen financieren. ST. ANNALAND. Biggenmarkt. Zaterdag werd de jaarlijkse biggenmarkt gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Er was een flinke aanvoer, terwijl de prijzen aan de lage kant waren. Zij variëerden van f20.tot f 50.en de handel was vlot, zo dat de handelaren, ondanks de lage prijzen, toch nog een goede dag hadden. BRUINISSE. Met huls naar Australië. De heer W. van Horssen, die dit voorjaar vanuit Venezuela, waar hij sedert 1946 bij de B.P.M. had gewerkt, hierheen kwam, is thans van plan opnieuw te enn- greren en wel naar Australië, Vermeldenswaard is daarbij ze ker, dat de heer van Horssen thans bezig is zelf zijn huis te vervaardigen, dat geheel in kleine stukjes, die in elkaar pas sen, wordt klaar gemaakt. Dit houten huis wordt 6 x 9 M. groot. Naar do Wadden. Opnieuw vertrokken Maandag morgen twee mosselvaartuigen, n.l. Bru 22 en Bru 30, gechar terd door mosselkwekers van Bruinisse, die op het Friese Wad consumptiemosselen vissen, om deze mosselen van het Noorden naar Yerseke te brengen, van waar ze via het Aan- en Ver koopkantoor te Bergen op Zoom naar België en Frankrijk worden geëxporteerd. Enkele andere schepen varen, wanneer daartoe de gelegenheid bestaat, in de particuliere beurtvaart. BIERVLIET. Blijde thuiskomst. De soldaten R. C. Ongenae en S. J. de Ruysscher keerden na een verblijf van 254 jaar in In donesië behouden te Biervliet terug. De Kon. Harmonie bracht hen een serenade. AXEL. Bevestiging Wika Lubbers. In de geheel gevulde Ned. Herv. kerk te Axel werd Zondag mej. M. C. Lubbers door ds Pop uit Driebergen bevestigd als werkster in kerkelijke arbeid voor de clas sis IJzendijke der Ned. Herv, Kerk. De predikant had tot tekst 2 Cor. 4 1. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe Wika de steun en sympathie der gemeenten zal heb ben bij haar moeilijke arbeid. De gemeente zong de nieuwe func- tionaresse Ps. 134 3 toe. Laagste inschrijver rekende £236.500.—. bestaan uit een hoofdgebouw met daarachter een aanbouw, waarin enkele cellen komen. Het hoofdgebouw heeft een sousterrain, waarin de kachel voor de centrale verwarming komt, een fietsenstalling, berg ruimte enz. Hierboven, op de eer ste verdieping dus, zal het dag verblijf komen alsmede een kan toor voor de commandant. Op de tweede verdieping worden slaap vertrekken ondergebracht en een douchecel. Eventueel kan de zol der ook nog dienst doen als slaap- ruimte. De vijf woningen welke aan de Ribesstraat gebouwd worden zijn voor de gehuwde leden van de marechaussee. De huizen bestaan uit: twee kamers met een keuken beneden en drie slaapkamers bo ven. Een tuin met schuurtje com pleteert de woningen. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk wor den begonnen. Te Bergen op Zoom is door de eerst-aanwezend ingenieur der Genie aldaar dezer dagen aanbe steed liet bouwen van een mare chausséekazerne met vijf wonin gen te Vlissingen. Deze nieuwe kazerne voor de brigade van de Kon. Mareciiaussée te Vlissingen zal komen te staan op de hoek van de Boterbloemlaan en de Ri besstraat; de vjjf woningen komen aan de Ribesstraat. Er waren 20 inschrijvers voor de aanbesteding. De laagste was de firma A. E. Torremans te Til burg, die een bedrag van f 236.500 rekende en de hoogste de Amster damse Ballastmij. te Rotterdam met f 263.950.Het gebouw zal 20 meter lang en 734 m. diep wor den. Het is ontworpen door de architect E. F. Groosman, van wie ook het ontwerp van de kazerne In de Noordstraat te Middelburg 1*. De nieuwe kazerne te Vlissin gen, die in de plaats komt van de vroegere aan de Bloemenlaan, zal Gereformeerde vrouwen bijeen. (Vervolg van pag. 1) Ds Lammens gaf een beschou wing over de opvattingen die men in de loop der eeuwen t.a.v. het menselijk karakter ge huldigd heeft. Door de oude Grie ken werd de mening verkondigd, dat de mensen in een viertal ka rakters verdeeld konden worden. Later levende wijsgeren hebben begrepen, dat dit geen indeling naar karakter, doch naar tempe rament moest zijn. Maar ook zij kwamen tot een beperkt aantal „typen". Thans geeft men liever een beschrijving van iedere ka rakter apart, omdat er zoveel ty pen zijn als er mensen leven. De karakterlogie, die ds Lam mens gaf, was de „aanloop" om aan te tonen, dat ondanks de enorme veelvormigheid er toch is de eenheid in Jezus. Levensver nieuwing door het volgen van Je zus betekent niet, dat wij plotse ling in alles één gaan worden, doch het adelt het hart. Zoveel mensen, zoveel typen van levens vernieuwing zijn er in de ge meente. Dit is de zondeval, aldus ds Lammens, dat de differentiaties een tegenstelling vormen. De grootheid van de Schepper komt uit in de veelvormigheid. Spr. waarschuwde tegen het gevaar dat hij weer ziet opkomen in het wantrouwen jegens elkaar en drong er op aan dat men elkan der moet waarderen hóe verschil lend men ook van karakter is, anders is het niet te verwonderen, dat men een basis krijgt voor 'n scheuring. Ook na dit onderwerp volgde een zeer geanimeerde discussie. Vooraf verwelkomde de presiden te nog dr Stam, die er in een kor te toespraak ook op aandrong waardering voor elkanders ka rakter te hebben. De dag werd besloten met een klankbeeld, opgenomen op de draad, dat weergaf het vereni gingsleven vanaf de oprichting, en samengesteld was met mede werking van de vereniging te Goes. Met een hierop aansluitend slotwoord eindigde mej. De Witte de rijke en vooral des middags drukbezochte dag. Aanbesteding bouw marechaussee-kazerne te Vlissingen. Aanbesteed is de bouw van een nieuwe marechaussee-kazerne te Vlissingen met vijf daarbij beho rende woningen. Het aantal in schrijvingen bedroeg 29. De laag ste inschrijver was de firma E. Torremans uit Tilburg met f 236.500 en de hoogste inschrij ver de N.V. Amsterdamse Ballast Mij te Rotterdam met f 263.950. Middelburgse handelaren op de bon. De Middelburgse gemeente politie is de laatste weken over gegaan tot het opmaken van 24 processen-verbaal tegen handela ren, die niet in het bezit waren van gemerkte gewichten. Het is n.l. zo, dat de gewichten de laat ste drie maanden van het jaar moeten zijn voorzien van het merkteken S. Er wordt streng gecontroleerd of dit ook werke lijk het geval Is. Voor het examen vakbekwaam heid herenkapper slaagde te Bre da de heer C. Korstanje te Goes. V eilingsberichten ROTTERDAM. Veemarkt van 10 October. Aanvoer in totaal 5528. Vette koeien en ossen 800. Gebruiksvee 1948. Vette kalve ren 90. Graskalveren 487. Nuch tere kalveren 596. Varkens 171. Biggen 572. Paarden 121. Veu lens 8. Schapen of lammeren 631. Bokken of geiten 104. Prijzen: Vette koeien 2,65, 2,S0, 2,35, 2,55, 2,05, 2,35; Vette kalve ren 3,00, 3,40, 2,70, 2,90, 2,00, 2,40; Graskalveren 300, 200, 150; Nuchtere kalveren 60, 55, 50; Biggen 45, 40, 30; Slachtpaarden 1,80, 1,70, 1,60; Schapen 110, 75, 60; Kalfkoeien 985, 855, 760; Melkkoeien 985, 855, 760; Vare koeien 625, 550, 500; Vaarzen 665, 600, 525; Pinken 500, 400, 350. GOES. Eiermarkt van 10 Oct. Grote kipeieren 14; vuilschalige 12; kleine eieren 9. GOES. Veiling van 10 October. Peren voor export: Doyenné du Cornice 73108; Legipont 42; Beurré Alex. Lucas 57,7060,35; Zwijndrechtse Wijnpeer 39,90 40,85; Nouveau Poiteau 20,20 22,30; Saint Remy 1919,10; Pondspeer 16,1016,60; Verpakt fruit: Cox Orange Pippin 3054; Sterappels 1932; Glorie van Holland 2631; Ellisons Orange 3640; Laxton Superbe 2531; Gewone veiling: Doyenné du Co rnice 1856; Legipont 1224; Beurré Alex. LuCas 722; Zwijn drechtse Wijnpeer 716; Comtes- se de Paris 1338; Nouveau Poi teau 49; Conférence 1327; St Remy 716; Pondspeer 10 13; Gieser Wildeman 826; Kroetperen 0,5010; Cox Orange Pippin 1043; Sterappels 727; Notarisappel 416; Glorie van Holland 1122; Goudreinetten 1034; Laxton Superbe 923; Zure Bellefleur 413; Jonathan 924; Gron. Kroon 8—25; Tuin- zoet 1829; Goudreinetten (val) 711,50; Sterappels (val) 49; Kroetappels 7,107,20; Druiven 5981; Dubb. Princessebonen 17 48, alles per 100 kg; Noten 1,40 1,80 per 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 10 October. Peren: Doyenné du Cornice 87,20108; Nouveau Poi teau 18,10; Beurré Alex. Lucas 35,1054; Bramen 90; Uien: mid del 6.30—6,60; bonken 5,40—6; drielingen 8,50, alles per 100 kg. De aanvoer van uien was 15.000 kilogram. VEERE. Vismijn van 10 Oct.: Aanvoer: 1159 kg garnalen 62 1,11 (export); 168 kg schar 35 49; 340 kg bot 3154; 12 kg tong 981,25; 573 kg wijting 1638; 68 kg rog 1620; 2 kg schol 28; 22 kg ongesorteerde vis 35. Hl 44. Het was reeds avond geworden toen Filo Fop de oude tovermeester verliet. Ondanks de duisternis reed hij in volle galop in de richting van het kasteel van Heer Jan. „Tjonge", dacht h(j bij zich zelf, „het is een goed paard dat Heer Jan rnjj gegeven heeft. Dat is nog eens opschieten! Ik denk dat ik over een paar uurtjes al aardig in de buurt van het kasteel kom. Ja, maar dan moet ik oppassen! Ik kan het kasteel niet binnenkomen, want ze laten de poort natuurlijk potdicht. Trouwens, die rovers zullen mij heus niet zo maar mijn gang laten gaan; kun je be grijpen! Ik moet nog maar eens goed nadenken hoe ik Heer Jan het beste kan helpen. Terwijl Filo daarmee bezig was, zaten, dicht bü het kasteel, een stuk of wat rovers rond het vuur. Brrr, wat een woeste kerels! Het waren de voornaamste van de troep en zij waren bezig krijgsraad te houden. „Mannen!" riep er één, „daar is wat te halen! Kijk eens wat 'n kasteel! Sapperdepitten! Ik heb zin om die hertog een klap op z'n haardos te geven! Gooit-ie-medaar die poort vlak voor m'n neus dicht! Bijna op m'n tenen!" „Ja", riep een ander, „gouden florijnen en dukaten, die liggen daar bij hopen! Ha! dat kasteeltje slaan we even tot puin; we pellen die schatkamer eventjes open en klaar is kees!" Toen nam de hoofd man het woord: „Ho!! Basta! Basta, zeg ik!! Hou je mond dicht, driedubbeldoordravende dolkoppen! Luister! We moeten wachten tot de zon weer opgaat, want in het donker kunnen we niet genoeg zien. Morgen vroeg zullen we dat wrakke bouwseltje wel eens eventjesZo gingen de rekels nog een hele poos door, ja, zij bleven wel uren aan het praten en schreeuwen. Toen in eensWat hoorden zij daar? Heden, Woensdag 11 October. GOES Schuttershof 8 uur. Wetenschappelijke Belangen, lezing H. J. Stuvel. MIDDELBURG. Bogardzaal 8 uur. „De macht van het kleine". Concertzaal 8 uur. Herv. Jeugdraad (Jac. van Elsacker) Donderdag 12 October. GOES. Prins van Oranje, 8 Chr. Besturenbond. Vrjjdag 13 October. MIDDELBURG. Benthem Jutting 8 uur. Lezing over jonge dichters. WESTKAPELLE. 7.30 uur. Cantine Zwitsers kamp, feestavond C.J.M.V. (Ingez. mededeling, advert.) Bedenk, dat uit een onverzorgde kinder- hoest een zwakke borst overblijft. Be- -strijd kinderhoest met PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË CHESHIRE pass. 9 Burlings naar Ara- sterdam. GENERAL S. D. STURGIS pass. 9 Guernsey naar Amsterdam. ORANJE pass. 9 Kp. Degata naar Dja karta. SKAUGUM 360 mijl Z.O. Dondra- head naar Rotterdam. De heer J. Barentsen, ambte naar op de gemeente-secretarie te Souburg is in gelijke betrekking benoemd te Vlissingen. Maandag 16 October half acht vergadert de raad van St. Laurens. -• P. Cijsouw, volontair ter ge meente-secretarie te Meliskerke, is benoemd tot tijdelijk ambte naar ter secretarie te Krabben- djjke. Zaterdagmiddag keerde sergt. majoor P, Elenbaas na ongeveer 2 jaar in Indonesië te hebben ver toefd tferug in het ouderlijke huis te Hoedekensberke. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Vreeswijk, J. Enkelaar te Jaarsveld; naar Puttershoek, A. H. C. Jacobs, le- gerpred. te Bodegraven. Bedankt voor Beverwijk (4e pr.pl.), J. Kwast te Hendrik-Ido- Ambacht; voor Andijk, P. N Vellekoop te Terwispel; voor Nijkerk, H. G. Abma te Rotter- dam-Delfshaven. Geref. Kerken. Beroepen te Drachten (vac. P. J. O. de Bruijne), G. van An- del te Dieren. Geref. Kerken (Art. 31 K.Ori Beroepen te Haulerwijk, L. Moes te Blokzijl; te Niezijl-Kom- merzijl en te Noordbergum, C. Trimp, cand. te Amstelveen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Middelburg, A. C. Noort te Nieuwe-Pekela en P. de Smit te Zeist. Beroepen te Naarden, M. C. Roos, thans lerend ouderling al daar. Aangenomen naar Aalsmeer, S. v. d. Molen te Leeuwarden; naar 's-Gravenhage-Oost, G. H. Polman, oud-miss. pred. op Ce lebes. Bedankt voor Artesia (Cali- fornië), C. Smits te Driebergen; voor Zwijndrecht, J. G. van Minnen te Huizen. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's-Gravenhage, F. J. Dieleman te Borssele en W. de Wit te Middelburg. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk stel len zich beroepbaar J. A. Heblij, Walkantsweg 16, Zeist en H. Hu- ting, Zach. Jansestraat 23 te Am sterdam. In de Chr. Geref. Kerken is, na afgelegd examen, beroepbaar verklaard de heer M. C. Roos, thans lerend ouderling te Naar den. Bondsdag Ned. Herv. Mannenbond Zaterdag 21 October a.s. om 10 uur zal de Bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Mannenverenigin- gen op G.G. worden gehouden te Utrecht in het Jaarbeursgebouw. De tweede voorzitter, ds A. Vroegindewey, Ned. Herv. pred. te Veenendaal, zal spreken over „Nochtans". Des middags zal ds H. Jonker, Ned. Herv. pred. te Amsterdam, YERSEKE. Er komt een nieuw badhuis. De raad kwam Zaterdagmid dag in spoedeisende vergadering bijeen. Reeds lang was de raad van mening, dat een badhuis ge wenst was. Particulier initiatief liet de gemeente op 't laatste ogenblik in de steek wegens hoge bouwkosten. Daar de bouw van het wijkgebouw van 't Groene Kruis veel stagnatie ondervindt is men nu voorne mens om vanwege 't Groene Kruis een badhuis te bouwen. Het Rijk geeft subsidie en B. en W. waren van mening, dat een gemeentelijk subsidie eveneens gewenst is. Zij stellen voor zich garant te stellen voor ca. f 1200 per jaar. Indien men een uitgaaf voorziet van f 5000 en men schat 25.000 bezoekers (tegen f 0,15 of f 0,20 per bad), dan kan de ex ploitatie sluitend zijn. De ge meente zal nooit meer moeten bijbetalen dan 7 pet. van de bouwsom van f 16.000 of 314 pet. rente en 3 pet. aflossing. Op voorstel van de heer Sinke gaf de burgemeester een uitvoe rige toelichting. De heer Koppe was voorstan der van een badhuis, al prefe reerde hij particulier initiatief. De proefbegroting was hem ech ter veel te idealistisch, nóch de onderhoudskosten, nóch de ver warming, nóch de begrote 25.000 baden per jaar konden hem be koren. De heer Buteijn vroeg, of het badhuis des Zondags gesloten zal zijn. Natuurlijk, aldus de voorzitter. Het voorstel werd m.a.s. aan genomen. De heren Koppe, Dominicus en Koster onderzochten de geloofs brieven van het raadslid Groot- jans en adviseerden tot toelating. KATTENDIJKE. De raad van Kattendyke heeft besloten met Kapelle en Kloetinge gezamenljjk een vuilnisauto aan te schaffen en te exploiteren. In een volgende vergadering zal een verordening op de heffing van reinigingsrechten worden vastge steld. De verordening op het aan leggen van en het bevaren van het Goese Sas en de haven van Goes werd gewijzigd, evenals de ver ordening op de keuringsdienst van vee en vlees. Voor de school- artsendienst in Oost Zuid-Beve land werd de gemeenschappelijke regeling accoord verklaard. Tot leden van de woonruimte commissie werden gekozen de he ren J. van Sabben, N. J. Meyer, J. Smit, J. van Leeuwen en J. Bu teijn. Als gemachtigde voor Kat- tendijke bij de N.V. Waterleiding Mfj Zuid-Beveland werd aangewe zen de heer A. Schipper, die de benoeming heeft aangenomen. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Jan netje S., d. v. S. Louwerse en A. van E ijzeren; Nicolette E., d. v. N. Bolkestein en E. Pull. Ondertrouwd: C. H. van der Burg, 22 j. te Rotterdam en C L. Handel, 27 j. Gehuwd; L. A. van der Meer, 36 j. en A. W. Roskam, 32 j.; I. J. van Sluijs, 57 j. en M. Crucq, 39 j. Overleden: A. Ch. B. Kramer, 78 j., wed. van H. J. v. d. Ven; A. Kasse, 21 j. te Veere; W. J. van der Veen, 7 mnd.; W. J Beurskens, 87 j., geh. met E. M. van Roo; F. de Jong, 81 j., geh. met B. C. Robben; J. C. Moijers, 85 j., wed. van L. J. Varik; P. C. Meijler, 62 j., geh. met W. D. Filius; P. J. C. Ultoe, 70 j., geh. met L. M. Preuniger. GOES. Geboren: Wilhelmina E., d. v. H. Ferdinandusse en D. M. Boogert te Yerseke; Jacobus L. G., z. v. G. Krekelberg en C. S. A. Remijn; Geertruida en Maatje, tweeling van H. Oostdijk en S. van Velzen. Ondertrouwd: G. A. M. Jlop- mans, 27 j. en A. C. Rijk, 25 j.; J. Sonke, 24 j. te Kloetinge en F. A. Rosier; J. F. Onderdijk, 20 j. te Wemeldinge en S. de Witte, 21 j. Gehuwd: H. L. Verhaar, 24 j. te Amsterdam en H. G. Valk, 25 j.; G. Th. Rothuizen, 24 j. te Den Helder ,en L. M. de Roo, 20 j.; P. van Hese, 40 j. en L. D. Rijn berg, 31 j.; A. Stam, 24 j. te Slie- drecht.en M. L. Hillebrand, 21 j.; C. M. Faasse, 22 j. te Borssele en A. van Haaften, 22 j. Overleden: Z. G. de Kok, 3 m.; P. C. de Jonge, 63 j., echtgen. van C. Kok te Rilland Bath. spreken over „De Ned. Herv. Kerk In de branding" en ds W. de Bruijn van IJsselmuiden over „Voorwerpelüke-onderwerpelijke prediking". Ds P. Bouw te Ridderkerk zal een slotwoord spreken. Ds P. G. de Vey Mesdagh. Ds P. G. de Vey Mesdagh, Ned. Herv. predikant te Rotter dam, die op 14 November a.s 65 jaar hoopt te worden zal op 1 Jan. met emeritaat gaan. Ds de Vey Mesdagh zal zich metter woon te Ede vestigen, waar hij voorganger wordt van de Her vormde evangelisatie. Sportnieuws le KLASSE! Swift—Togo 7—0; TjobaScampolo 2—2; Volhar- hardingDios 22. 2e KLASSE Ai Stormvogels Madjoe 4—3; Vopo—V.K.V. 6—2. 2e KLASSE B: EltoZeelandia 34. 8e KLASSE A: Madjoe II— T.O.P. 6—1. 3e KLASSE B: Scampolo II- Swift III 1—1; Vopo II—Tjoba II 1—2. ADSPIBANTEN: Swift A— Scampolo 41; Swift Bde Poel 2—3. Hierdoor is het adspiranten- twaalftal van de Poel kampioen, Wat brengt de Radio? Donderdag 12 October 1950. HILVERSUM I (402 M K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram, 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 Gram. 9.40 Schoolradio. N.C.R.V. 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. K.R.O. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gram. 13.35 Pianorecital. N.C.R.V. 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 So praan en piano. 16.00 Bijbelle zing. 16.45 Vocaal ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Amu sementsmuziek. 18.25 Gram. 18.30 Causerie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Vragenbeantwoor- ding. 19.30 Gram. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gev. progr. 22.15 Buitenlands over zicht. 22.35 Kerkkoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.). A.V.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Gram. V.P.R.O. 7.50 Dagopening. A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Dansorkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.45 Voor de jeugd. 12.00 Lunchcon cert. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest-con cert. 13.45 U kunt het .geloven of niet. 13.50 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Zang en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gev. progr. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Tafeltennissers. 18.20 Sport. 18.30 Voor de strijd krachten. 19.00 Theaterorkest. 19.25 Zang en piano. 19.45 Cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Radio philh. orkest en pianoduo. 22.15 Hoor spel. 22.15 „Let op de bel". 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram. Advertcntiën Divans f68.- 178.- Dressoirs f88.- Theenteubeien (34.50 Eiken linnenkasten f 195.- Eiken ledikanten f 84.- Zware kwaliteit spiraalmatrassen (34.- Grote keuze spiegels Uittrektafels f 37.- Lange Noordstr. 41-43 MIDDELBURG Laat Uw inundatie-grond deze herfst nog bewerken met tractor-ploeg, voorzien van ondergrond-woelers. Bij ondiep-ploegen woelen tot 35 cm. diep. Prijzen zijn geen bezwaar. Voor geen inundatie-grond ploegen op wintervoor. Wij staan voor U gereed. Aanbevelend, LOONWERKERSBEDRIJF Ook dit jaar wonnen wij voor de tweede achtereen volgende maal de door het Gemeentebestuur van Mid delburg beschikbaar gestel de zilveren wisselbeker voor de best verzorgde etalage gedurende de vacantiemaan- den JuliAugustus. Zeker is dit op de eerste plaats te danken aan de meest exclusieve en aparte welke wij geregeld kunnen voorleggen. Graag adviseren wij ook U bij Uw aankopen van Herenmodeartikelen, want* Voor heren met smaak, Is Peca de zaak! HEREN-MODEHUIS Langcdelft 59 - Middelburg. georganiseerd door de C.J.B.T.B. te Middelburg. Deelnemers kunnen zich op geven vóór 18 October by G. KOOLE, Abeelse weg 44, Souburg. Zeer goed e leraar Notaris J. L. VAN DER 'HARST te Middelburg zal op Donderdag 19 Oct. '50, in het Notarishuis te Mid delburg, om 8 uur, publiek verkopen: 1. HET HUIS met tuin, aan de Koepoortstraat te Mid delburg, nummer 15, groot 2 Aren. Huur: 26.p. m. Las ten 104.66 per jaar. 2. HET PAKHUIS aan de Penninghoek te Middel burg, nummer 10, groot 74 Centiaren. Onverhuurd. Lasten 8.64 per jaar. Bezichtiging: Woensdag 18 en Donderdag 19 October a.s., van 1012 en van 2 4 uur. AVONDCURSUS ter oplei ding voor Gezel Brood bakken met aanvullend on derwijs in banketbakken. Leeftijd minstens 16 jaar. Aanmeldingen bij de Direc teur der school. AANKOMENDE GEVRAAGD, goed kunnende rekenen. Magazijn SIERKUNST, L. Delft 111, Middelburg. KABOUTERS: Dinsdags, Donderdags en Zaterdags

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3