Onze grote collectie Verlichtings-artikelen 5 PROCENT KORTING 0 0 RADIO VAN DEN BROEK - GOES FILO FOP Tovertwijg maakten het nodig onze winkelruimte te vergroten. Vanaf a.s. Zaterdag geven wij als extra reclame op alle artikelen behalve Radio's en Stofzuigers GEMEENTERADEN en de KREOFLAVON Men verkoudheid^ /kreoflavon^ Kloetinge en Wemeldinge zullen op moeten passen Krabbendijke en Nieuwdorp zullen hun huid duur verkopen. Vrijdag 6 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 3 SEROOSKERKE (W.). Begroting voor 1951 vastgesteld. Dinsdagavond vergaderde de raad. Wethouder Allaart was af wezig. Het meerderheidsvoorstel van B. en W. om voor de R.K. H.B.S. te Goes bij bezoek van •en leerling uit deze gemeente •en «ubsidie te verlenen werd verworpen. Wethouder Goed- bloed wenste dit verzoek eerst nader te bezien, wanneer een leer ling uit de gemeente deze school metterdaad bezoekt, met welk •tandpunt de heer Cornelisse in- •temae. Bij stemming bleek, dat •lie ieden met deze handelwijze instemden. Met algemene stemmen werd besloten een obligatie van f 100. aan te kopen ter herkrijging van een kapitaal van f 2300.waar mee destyds de begraafplaats werd uitgebreid. De leden der eommissie Woonruimtewet 1947 werden herbenoemd. Voorts werd de begroting voor 1951 be handeld en z.h.s. vastgesteld. De gewone dienst sluit met een on voorzien van f 2362.76, terwijl de uitgaven en inkomsten worden geraamd op f 91.922.64. Op de kapitaaldienst worden de uitga ven en inkomsten geraamd op f 143.811.38. De kostende prijs per leerling voor de bijzondere scho len werd vastgesteld op f 22. WES. x AVAPELLE. Recreatieoord aan de kreek Erica. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad o.l.v. burgemees ter Tydeman. Een verzoek om by te dragen in een eventueel te kort van de in 1953 te Middel burg te houden Zeeuwse tentoon stelling werd afgewezen. Tegen •nkele leveranciers van de fa. Everts en Kosters zal gepro cedeerd worden. Uit de uiteenzetting van de burgemeester bleek, dat het ge schil in feite gaat tussen de be slagleggers op de boedel van Everts en Kosters en de Staven- burgse bank. Ook zal geproce deerd worden tegen 2 huursta- kers, indien deze niet gaan beta len. Eerst waren er 11 huursta- Goede inzet van Z.V. U,-seizoen te Middelburg. Alien, die Woensdagavond het concert van het beroemde Belgi- ?che Piano-duo Janine Reding en lenry Piette in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg heb ben bijgewoond, zullen het met ons eens zyn, dat de Z.V.U. met trots op deze inzet van haar win- terprogramma kan terugzien. De „aaneengesmede" opstelling van de 2 concertvleugels was als het ware de voorbode van het tot in de kleinste finesses verzorgde samenspel van twee kunstenaars, die op hun instrumenten een „twee-eenheid" vormden, zoals We nog zelden hebben gehoord. We hebben grote bewondering ■•kregen voor zulk een geraffi neerd samenspel, dat zowel wat Wchniek als voordracht betreft, was, als „twee zielen, één ge nade". Het programma opende met •en ouverture in D van J. S, Bach, dat, hoewel het naar onze smaak, wel iets te romantisch voorgedragen werd, direct gele «enheid gaf, met het samenvoe len van beide kunstenaars ken nis te maken. Wat een prachtige orescendo's en decrescendo's! De eerste «onate in Bes van Ciementi bracht ons zijn sona- tinesse sonaten in aangename herinnering. Een sonate in F. van Bach's oudste zoon, Wilh. Friedemann, toonde het grote stijlverschil tus sen vader en zoon. De bekende variaties op een thema van Haydn van Joh. Brahms gaf het duo gelegenheid him technisch kunnen te tonen. Na de pauze moesten we even wennen aan het rhythme en de klanken van een Rhapsodie van Marcel Poot, een stuk dat spe ciaal voor het concerterende duo was geschreven. De door Saint Saens gecompo neerde variaties over een thema van Beethoven waren als slot van dit concert bedoeld. Na dat echter aan mevr. Reding bloemen waren aangeboden kre gen we nog twee toegiften, waar van vooral de bewerking van Bach's „Jesu, joy of men's desi ring' velen ontroerde. Jammer was, dat voor de pauze het pedaal van een der vleugels niet geruisloos werkte en één der pianostoelen nogal „kraakte". Terecht werd vóór het concert, door de voorzitter van de Z.V.U. opgemerkt, dat het concertbezoek wel wat te wensen overlaat en drong aan op aller medewerking, opdat da Z.V.U. haar prachtig wark kan blijven voortzetten. J. K. kers doch het grootste gedeelte van hen zag het verkeerde van hun handelwijze in. Met 4 tegen 3 stemmen werd het voorstel aangenomen. Tegen waren de he ren Minderhoud, van Rooyen en Westerbeke. Een verzoek van de heer v. d. Heuvel te Rotterdam om by de kreek Erica een drie tal bunkers aan te mogen kopen en daar een recreatieoord met volledige drankvergunning te mogen stichten, werd daarna be handeld. Nadat de heer Cijsouw had gewezen op het gevaar van Zondagsontheiliging werd over het voorstel gestemd. Voor waren de heren Gabriëlse, Minderhoud, van Rooyen en Westerbeke. Te gen de heren Cysouw, Lievense en Wouters. NOORDGOUWE. Spoedeisende raads vergadering. In de dezer dagen gehouden spoedeisende raadsvergadering onder voorzitterschap van burge meester Cornelis, waarbij de he ren L. J. van Gastel Jzn en A. C. Visser, beiden met kennisgeving afwezig waren, werd besloten zioh garant te verklaren voor de rente en de aflossing van de door het algemeen bestuur van het ziekenhuis „Echouwen-Duiveland" bij de Rotterdamse Bank N.V. te Zierikzee aan te gane kasgeld lening per 1 October 1950, groot f 50.000, zulks op voorstel van B. en W. B. en W. stelden verder voor aan de 17 andere gemeenten op dit eiland te verzoeken zich ten behoeve der gemeente Noord- gouwe garant te verklaren voor een evenredig deel. Hiertoe werd besloten. SCHEEPSTIJDINGEN HAVEN VAN VLISSINGEN. T« Vlissiagen aangekomen 5 October: VIGO van Antwerpen. ANATOOP van Antwerpen. CAEN van Calais. Van Vlissingen vertrokken 5 October: ANATOOP naar Plymouth. CAEN naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 4 October: BEVERWIJK van Sfax. TACONA van Zweden. NIJENBURGH van Stockholm. 5 October: ALAMAK van Rotterdam. NASSAUHAVEN van Rotterdam. VIR GO van Stettin. SOMMELSDIJK van Londen. Gepasseerd van Antwerpen 4 October: SICA naar Denemarken. HERA naar Amsterdam. DELFT naar Rotterdam. JACOBA CATHARINA naar Algiers. SCHAKEN. Simultaanwedstryd te Goes. Woensdagavond speelden de heren J. J. v. d. Ende, kampioen van Zeeland en A. J. C. Nord- lohne, kampioen van Goes, in hotel „Centraal" te Goes met le den van de „Goese Schaakvereni ging" en enige belangstellenden, een simultaanwedstrijd schaken. Beide heren speelden aan 14 borden. De uitslag was: de heer van de Ende gewonnen 8 partijen, verlo ren 4 en wel van de heren A. C, Reusen, R. van Hemert en M. C, Stouthamer te Goes en K. Beeke te 's-H. Hendrikskinderen; remise met de heren dr A. Looyen en H. Sinke te Goes. De uitslag voor de heer Nord- lohne was: gewonnen 8 partijen, verloren 4 en wel van de heren J. Meijers en W. van Dullemen Jr te Goes en A. Walrecht, en A. Smallegange te Biezelinge. Ver der remise met de heer L. P. Pie- terse te Wolphaartsdijk en een afgebroken partij met de heer J, van Zweeden te Goes. PASSAGIERS- EN TROEPEN TRANSPORTSCHEPEN OP INDONESIË SKAUGUM 4 te Djakarta. CHITRAL 4 van Aden naar Rotterdam. GENERAL C. C. BALLOU 4 bij Lissabon naar Rotterdam. GENERAL S. D. STURGIS pass. 4 Malta naar Amsterdam. SIBA- JAK en ZUIDERKRUIS pass. 4 Kp. Tenez naar Rotterdam. Met de „Koningin Juliana' naar Zeeuwse tentoonstelling te Gent, Naar wy vernemen is men er in geslaagd de grote ferryboot „Koningin Juliana" te charteren voor een vaart naar Gent, in verband met de daar te houden tentoonstelling „Zie Zeeland". Aangezien op Zaterdag 14 Octo ber a.s. de Walcherse ringrijders naar Gent gaan, heeft men deze datum ook aangehouden voor de trip van de „Koningin Juliana". De boot kan minstens 1500 passagiers meenemen en de prijs i3 uiterst laag gehouden, n.l. f2.50 per persoon en voor grote groepen zal men f 1.50 per per soon rekenen. De eerste inschrij ving kwam van de R.H.B.S. te Vlissingen, waarvan niet min der dan 300 leerlingen mee naar Gent gaan. In verband met het schutten van de „Kon. Juliana" te Terneuzen moet reeds vroeg worden vertrokken en de boot vaart dan ook al om kwart voor zes uit Vlissingen, zodat om zeven uur de sluizen in Terneu zen kunnen worden gepasseerd. De aankomst te Gent zal tus sen 9 en 9.30 uur liggen. Extra trams zullen gereed staan om de passagiers van de boot naar het tentoonstellingsterrein te vervoeren. De ferryboot moet vanwege het gety weer om vyf uur uit Gent vertrekken en men zal zodoende omstreeks half negen in Vlissingen arriveren. Aan boord van de „Kon. Juliana" zal een uitgebreid buffet aan wezig zijn. Verder vernemen we nog, dat by voldoende deelname het vervoer per bus naar Vlissingen kan worden georganiseerd. Per advertentie zal men nadere mededelingen doen over kaart verkoop e.d. VEERE. Vismijn van 5 Oct. Aanvoer: 932 kg. exportgarna len 54—57, 330 kg. schar 23—47, 519 kg. bot 16—28, 235 kg. wij ting 16—26, 26 kg. tong 85— 1.25, 133 kg. rog 1617, 9 kg. kabeljauw 49—61. Het vuilverwerkingsvraagstuk op Walcheren. In de vergadering van Burge meesters en Secretarissen van Walcheren, die gistermiddag werd gehouden, is uitvoerig ge sproken over het probleem van de huisvuilverwerking op Wal cheren. In deze bijeenkomst waren aanwezig de heer M. A. van. Popering, wethouder van Open bare Werken en Volkshuisves ting te Vlissingen, en de heer C. Ouwehand, directeur van Ge meentewerken in deze gemeente. Deze laatste heeft op popu laire wijze een uiteenzetting ge geven hoe Vlissingen het vuil verwerkingsvraagstuk denkt op te lossen en welke mogelijk heden er door samenwerking met Vlissingen, voor het Wal cherse platteland liggen. Er is uit de vergadering een commissie gevormd, die aan de Vlissingse commissie, belast met de oplossing van het vraagstuk, zal worden toegevoegd en waar in zitting hebben een vertegen woordiger van het gemeente bestuur van Middelburg, een vertegenwoordiger van de afd, Zeeland van Ned. Gemeenten, de burgemeester van Zoutelande en de gemeente-secretaris van Domburg. Donderdag a.s. zullen de bur gemeesters en secretarissen van Walcheren een bezoek brengen aan de tentoonstelling „Zie Zee land" te Gent. V eilingsberichten GOES. Veiling van Donderdag 5 October. Peren voor export: Doyenné du Comice 81108, Le gipont 4447, Br. Alex. Lucas 55.1058.90, Zwijndr. Wijnpeer 3538, Nouveau Poiteau 12.90 16, Ponspeer 1416, St.-Remy 1718, Br. Superfin 46, alles per 100 kg. Verpakt fruit: Cox's Orange Pippin 3646, Sterappels 26 28, Glorie van Holland 2126, Laxton Superbe 26, alles per 100 kg. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin 1041, Sterappels 7 27, Notarisappel 820, Glorie van Holland 721, Goudreinet- ten 937, Bramley Seedling 8 14, Jonathan 716, Zure Belle fleur 812, Allington Pippin 7 23, Laxton Superbe 821, Goudreinetten (val) 7.9011.30, Sterappel (val) 8, Kroetappels 4.80, Doyenné du Comice 8—61, Legipont 1031, Br. Alex. Lucas 521, Br. Clairgeau 819, Zwijndr. Wijnpeer 819, Nou veau Poiteau 39, St.-Remy 8 15, Pondspeer 913, Gieser Wildeman 721, Conference 12 29, Kroetperen 17, Druiven 6175, Frambozen 61, Dubb. Princessebonen 1634.20, alles per 100 kg. Noten 1.203.30 per 100 stuks. BERGEN OP ZOOM. Veiling van 4 Oct. Bloemkool A 2735 51—55—24; idem B 19—11—23— 273538; Staakprincessen 55 66717584; Stamboon dubb. princessen 2329394564; Snijbonen 748747; Sla per 10 stuks 384157; Spruiten 51— 555863; Rode kool 51014; Witte kool 89—12; Bospeen 9 1011812; Breukpeen 10 kg 55140; Savoye kool 67—5 11; Andijvie 1011; Kroten 76 10; Tomaten 323436; Spi nazie 29; Druiven 6668; Appe len: G. v. Kroon 2730; Sterap pelen 2631; Cox Orange 2735. MIDDELBURG. Eiermarkt van 5 Oct. Sortering X: minimumprijs voor pluimveehouders f 2,53 per kg; Vuilschaligen 2 cent minder per ei; Winkelprijs per 100 stuks: 22.voor klasse 0; 21.klasse I; 20,klasse II; 19.klasse III; 18,50 klasse IV; 17.50 klasse V; 16.50 klasse VL 40. „Kom binnen, vriend Filo", sprak de grijsaard, minzaam als altijd, „treed binnen in dit nederig huis!" Welkom, driewerf welkom! Edoch! Je kijkt niet zeer blijmoedig, beste vriend. Hm. Vanwaar zulke moedeloze blikken? Hapert er iets? Vertel het gerust aan je oude leermeester, hy zal je met raad en daad ter zijde staan! Hm. Is er soms iets met je tovertwijg? Is ze zoek geraakt, ofwellichtgestolen?" „Nee, nee", zei Filo, „o ja, toch, ze is wel 'n keer gestolen, maar ik heb haar weer terug gekregen, nee, daar gaat het niet om, het is nu veel erger, het is verschrikkelijk, de tovertwijg.... de tovertwijg is nu hele maalhelemaal verdord!" „Wat?! Wat hoor ik?" riep Perplexos.uit, „de tovertwijg verdord!!! Maar dat'kan alleen als je met je toverkunst verdriet veroorzaakt hebt! Dat heb ik je toch niet geleerd? Ik heb je er toch voor gewaarschuwd! Foei! Schande! Driewerf schande!!! Hoe heb je het kunnen doen? Foei!" Zoals je ziet, was Perplexos heel kwaad, maar dat duurde ge lukkig niet lang. „Hm", kuchte hij, „ik moet me eigenlijk niet zo kwaad maken, dat deugt niet, neemaar is het niet te be grijpen? Hm. Vertel nu maar eens hoe dat gekomen is, Filo". Filo vertelde alles van zijn laatste tovertoer, van de hertog die zijn zetel niet meer los kon laten, van de boodschap van Graaf Arnold van Lachendaal en van de soldaten die niets konden be ginnen met al die borden, lepels en pannen in hun handen! Be droefd hoorde de tovenaar alles aan.- „Hm. Ik sta er perplex van", zei hij toen, terwijl hy zijn kristallen bol te voorschijn haalde. „Zie toe, Filo Fop", sprak hij, „klinkklare kanteklaria kantaloepia kristallakoeska, laat mij zien hoe thans de toestand op het kasteel van Heer Jan van Goedeluimsland Is!" Aandachtig tuurden beiden in de bol enoh, wat schrokken zij toen! Kerk en Zending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Meern (toez.), P. Six Dijkstra te Vriezenveen; te Ridderkerk, J. J. de Heer te Benthuizen. Bedankt voor Voorthuizen, Jac. Vermaas te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Deventer (vac. J. J. Beukenkamp), P. Riemersma te Haarlemmermeer-Vijfhuizen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Bedankt voor Oldenzaal, J. J. v. d Hoek te Den Ham (Ov.). Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Aalsmeer, S. v. d. Molen te Leeuwarden. Promotie. Naar wij vernemen .is ds J. G. Fernhout, emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk van Ban doeng, thans hulpprediker te Vreeland, voornemens op Vrijdag 13 October a.s. aan de Vrije Uni versiteit te promoveren tot doc tor in de godgeleerdheid op een dissertatie getiteld: Psychothe rapeutische zielszorg. Des middags zal dan dr R. Schippers, gereformeerd predi kant te Watergraafsmeer, zijn inauguratie houden als gewoon hoogleraar in de godgeleerdheid. (Ingez. mededeling, advertentie.) Oorzaak van veelvuldig voorkomende verkoudheid. Dank zij de nieuwste vin ding worde U snel en ze ker van deze hinderlijke kwaal bevrijd. helpt binnen 3 dagen. BUISJE a 20 TABLETTEN 75 CENT PREDIKBEURTEN ZONDAG 8 OCTOBER 1950. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg: 10.30 ds Blom. Axel: 10 ds Pop, Driewegen, 2.30 ds Pennings. St. Anna ter Muiden 11 ds Schrale. Biervliet: 10 ds Wiebosch. Breskens: 10 en 6.30 ds v. Beusekom. Cadzand: 9.30 ds ten Cate. Groede: 10 ds Boere. Hoofdplaat: 10 ds Wlnckel, St. Kruis: 8.45 ds Blom. Niëuwvlieti 2 ds Winckel. Oostburg: 10 ds Fournler. Retranchement: 11 ds ten Cate. Schoondijke: 10 en 7 ds Schopenhauer. Sluis: 9.30 ds Schrale. Waterlandkerkje: 10 ds Bergsma. IJzendijke: 10 ds Doorn. Zuidzande: 10 ds Kuijlman. Geref. Kerken. Axel: 10 en 3 ds Couvée. Schoondijke 9.30 en 2.30 cand. Rienks, Amsterdam. Geref. Gemeentè. Axel: 10 en 2.30 leesd. Geref. Kerken (art. 31). Axel: 10 en 3 ds Zemel (H.A). (Ingez. mededeling, advert.) I RAT noch MUIS ontsnapt f^ODOfl i het onweerstaanbai^- ZATERD AGMIDD AG V OETB AL. Er is een bekend spreekwoord dat zegt: „Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens" en dat vaak gebruikt kan worden. Ook in het leven van de. voetballer, omdat ook daar het klokje b(j thuis wedstrijden vaak beter tikt dan elders. Vooral by een van regen doordrenkt speelveld, en daar heeft men de laatste tjjd nogal eens moeite mee gehad, levert een eigen veld grote voordelen op omdat men dit goed kent, terwijl de bezoekers voor de meest onaange name verrassingen komen t« staan. Vele elftallen hebben dat vaak, hetzij ten voordele, hetzij 'n hun nadeel ondervonden, zodat bij slecht weer niet steeds de uitslag genomen moet worden om de ver houdingen te berekenen. Wij zullen hopen, dat Zaterdag de spelers elkander op een droog veld zullen ontmoeten en daarom voor deze onaangename verrassingen gespaard zullen blijven. Waterstanden Keulen 158 (—0.05)Ruhrort W (—0.04) Lobith 966 (—0.08); Nijmegen 749 (-O.09) Arnhem 754 (-0.09); Eefde 281 (-0.11): Deventer 190 (—0.11); Borgharen 3972 (-0.01); Belfeld 1083 (plus 0.08); Grave 402 (plus 0.03); Lith 0.05 (-0.12). le klasse. Krabbendijke I Wemeldinge I; Arnemuiden I Wolphaartsdijk I; V.C.K. IKa- pelle I; Nieuwdorp I—Kloetinge I; Rillandia I—Colijnspl. Boys I. le klasse. Zowel Wemeldinge als Kloetinge zullen de eventuele puntjes resp. op Krabbendijke en Nieuwdorp niet cadeau krijgen. Krabbendijke heeft wel veel van zijn krachten verloren, maar ook Wemeldinge heeft zijn glorietijd gehad en zal dus niet al te zelf verzekerd deze wedstrijd, welke het nog niet gewonnen heeft, mo gen beginnen. Ook Kloetinge zal alle zeilen bij moeten zetten om zijn leidersplaats te behouden en zal bij Nieuwdorp niet steeds bui ten gevaar verkeren. De kans om de punten te verdienen is voor Arnemuiden veel groter in de wedstrijd tegen Wolphaartsdijk, terwijl het eigen veld aan Rillan dia misschien een kleine overwin ning kan helpen op de Colijnspl. Boys. V.C.K., gastheer van Ka pelle, zou de eer weieens aan de gasten moeten kunnen afstaan. De stand in deze klasse is thans Kloetinge 4 4* 0 0 8 Arnemuiden 4 4 0 0 8 Nieuwdorp 4 3 0 1 6 KapeUe 2 10 12 Wemeldinge 4 2 115 Colijnspl. Boys 4 112 3 ilphaartsdijk 3 0 12 1 V.C.K, 4 10 3 2 Krabbendijke 3 0 0 3 0 Rillandia 4 0 13 1 2e klasse A. Bevelanders I— Mevo I; Veera I—Serooskerke I; S.V.D. INieuwland I; Wissen kerke I—Kats I. 2e klasse A. Da overwinning van Mevo op Kats geeft de indruk dat deze ploeg de tijd van ver kenningen voorbij acht en dat het thans het sein tot de aanval heeft gegeven. Er is dan ook een kans, dat de Bevelanders hiervan het 2e slachtoffer zullen worden, terwijl Serooskerke zijn leiders plaats op Veere wel niet zal wen sen te verspelen. S.V.D. zal aan Nieuwland de illusie van een over winning wel ontnemen, terwijl een overwinning van Wissenkerke, weliswaar op zijn retour, niet uit gesloten is tegen Kats. De stand is hier Kats Bevelanders 2 2 4 2 Serooskerke 4 7 S.V.D. 3 4 's H. H. Kinderen 4 4 Veere 3 3 Mevo 4 3 Wissenkerke 4 3 Nieuwland 4 3 2e klasse B. Colijnspl. Boys II De Bevelanders H; Kapelle H Krabbendijke II; Wolphaartsdijk IIMevo II; Wemeldinge II Rillandia II. 2e klasse B. In Colijnsplaat zal de ontmoeting van de Bevelanders wel spannend worden, te meer daar de laatsten nog geen enkele wedstrijd hebben gewonnen en er wel op uit zullen zijn ook eens een puntje binnen te slepen. In Kapelle zullen de reserves van Krabbendijke moeten laten zien, dat zij inderdaad op hun retour zijn. Wolphaartsdijk zal het niet gemakkelijk krijgen tegen de jongens van Zierikzee, evenmin als Wemeldinge tegen Rillandia. Beiden hebben zij dan de puntjes nog niet binnen, 2e klasse C. 's H. A. Kerke II V.S.C. I; Nieuwland II—Se rooskerke II; R.C.S. I—V.C.K. H; Meeuwen INieuwdorp II. 2e klasse C. 's H. A. Kerke zal zich door V.S.C. wel niet van de eerste plaats laten dringen. In Nieuwland en Souburg zou het veldvoordeel weieens van Invloed kunnen zijn, terwijl Nieuwdorp, dat bij de Meeuwen op bezoek gaat, een kans op een overwinning maakt. 2e klasse D. Driewegen I— A.Z.V.V. I; Zaamslag I—Spui I; Tern. Boys IBeren I. 2e klasse D. Driewegen zal niet toestaan dat het door A.Z.V.V. van zijn leidersplaats gezet zal worden. In Zaamslag zal moeten blijken in hoeverre de nederlaag van Spui I, tegen de Terneuzense Boys, een lesje voor hen geweest is en kunnen dan ook een kans maken, evenals de Boys van Ter neuzen tegen de Beren. Deze laat sten hebben weliswaar nog geen enkel puntje binnen kunnen sle pen maar verdienen toch een pluimpje omdat zij de reizen naar Z.-Vlaanderen over hebben voor de sport waar zij van houden. 2e klasse E. Kloetinge III Zaamslag II; Spui IIDriewegen II; De Beren II—Tern. Boys II; Hoek IIZaamslag III. 2e klasse E. Hoewel Zaamslag II een flinke overwinning op de Beren ^eha^lde, zal het wel be merken? dat dit In Kloetinge niet zo vlot zal gaan. Driewegen zal het tegen de reserves van Spui wel kunnen uithouden, evenals Hoek tegen Zaamslag III. De Be ren zullen geen gemakkelijke gas ten krijgen van Terneuzen, maar kunnen misschien wel hun eerste puntjes binnenhalen. KORFBAL. Programma voor Zaterdag a.s, le kl.: B.K.C.Seolto; Swift Togo; TjobaScampolo; Volhar dingVios. Nu Seolto zo goed op dreef is gekomen, zou het in Breskens nog wel eens voor een verrassing kunen zorgen. Togo is gewend tegen Swift met goed spel voor de dag te komen, in Middelburg is dus een goede partij te ver wachten, met de beste kansen voor Swift. Tjoba hééft de beste kansen tegen Scampolo. Van de strijd in Ierseke is niets te voor spellen. 2e kl. A: Stormvogels IMad- joe I; VopoV.K.V. 2e kl. B: EltoZeelandia; Togo IIOlympia. 3e kl. A: Madjoe IITop; Atlas —Stormvogels II. De strijd in Vlissingen tussen Top en Madjoe II zal beslissend zijn voor de bovenste plaats in deze afd. Het terreinvoordeel kon wel eens de beslissing brengen. 3e kl. B; Scampolo IISwift III (terrein Tjoba); Vopo II Tjoba II. De wedstrijd tussen Scampolo II en Swift III zal de a.s. kam pioen wel aanwijzen. Adspiranten: V.K.V.Togo; Swift AScampolo; Swift B De Poel. Abusievelijk was vermeld, dat de Poel-adspiranten reeds kam pioen zouden zyn. Uit hun laat ste wedstrijd tegen Swift B moe ten zy nog 1 punt halen, wat ze dan ook wel zullen doen. Wat brengt de Radio? Zaterdag 7 October 1950. HILV. I (402 M.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.35 Gram 10.00 Voor de kinde ren. 10.15 Metropole-orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.30 Mede delingen. 12.33 Gram, 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements-orkest. 14.00 Tenor en orgel. 14.20 Engelse les. 14.40 Accordeon-orkest. 15.00 Kroniek. 15.35 Dameskoor. 16.00 Gram. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd 18.00 Lichte muziek. 18.15 Cau serie. 18.25 Gram. 18.48 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Gr. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd progr. 21.45 Puzzle. 21.55 Popu lair concert. 22.30 Gram., gods dienstige causerie, avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.20 Maastrichts stedelijk orkest en soliste. HILV. IX (298 M.) VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „On der ons gezegd". 8.23 Gram. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.30 Piano-concert. 12.00 Dans muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Hawaiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.45 Pianoduo. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Politiekapel. 15.15 Boekbespreking. 15.30 Gev. progr. 16.30 Causerie. 16.45 Ka merorkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Cau serie. 19.40 Causerie. 19.55 Cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 „Hein Festijn". 20.10 Vara-varia. 20.15 Gev. progr. 2115 Zwitserse mu ziek 21.48 Socialistisch commen taar. 22.00 Sextet. 22.15 „De com missaris Vertelt". 22.45 Orgel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 3