Mmmime I 0rovinti^7«//s' SANATOGEN Margery Lovell ADAM SON Onenigheid bij Beroeps- goederenvervoer. SLECHT „GENEES-VLEES'^ ZEGGEN SOMMIGE MENSEN... Tevéél moeite. Vrijdag 6 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagina 2 Twee organisaties van beroeps- «oederenvervoerders, de N.O.B.- Wegtransport en de N.V.T.O. heb ben zich uit protest tegen een ministeriëel besluit uit de „Be- d :«groep Wegvervoer" terugge trokken. De „Bedrijfsgroep Weg vervoer" ls het overkoepelend or gaan van alle organisaties van ondernemers op het gebied van personen- en goederenvervoer langs de weg. Ook zijn in deze or- Sanisatie vertegenwoordigers van e drie grote werknemers organi saties opgenomen. Deze bedrijfs groep is een voorloper van een be drijfschap binnen het raam van de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Het ministe rieel besluit, waartegen de N.O.B. Wegtransport en de N.V.T.O. pro testeren, is dat waarbij de minis ter een bestuurszetel toestaat aan de beide confessionele beroeps- goederenvervoerdersorganisaties langs de weg. Met ingang van 1 October was aan de Prot. Chris telijke en aan de R.K. organisa tie voorlopig tot 1 Januari 1951 sen bestuurszetel toegestaan. Nadien zou de gehele bestuurs vorm van de bedrijfsgroep op de helling worden gezet. Tot dusver was de verdeling van (Ingez. mededeling, advert.) NIEUWE ELEGANTE VOOR DAMES EN MEISJES ïtïïsSÜM iiii'is!l DAMES WINTERMANTELS Grote keuze uit de nieuwste modellen vanal 59.73 JAPONNEN in wol en zijde, pracht sor tering in geheel nieuwe modellen en kleuren vanaf 34.75 Egyptisch katoenen REGENMANTELS geheel dubbel 59.75 Op de afdeling MEISJESKLEDING een grote sortering meisjes- mantels, meisjesjurken, over- gooiers, regenmantels enz. tegen scherp concurrerende prijzen. Het kopen bij ESDERS biedt da volgende voordelen eigen fabrikaat aparte modellen en van eik model tlechts enkele stuks onberispelijke pasvorm en degelijke aftcerking prettige en vakkundige bediening door tijdige Inkoop nog teer voordelige prijsen bestuurszetels van deze bedrijfs groep als volgt: N.O B 5, N.V.T.O. 4, Bond van bedrijfsautohouders (B.B.N. met beroeps en personenvervoerders) Federatie Ned. organisaties var. personenvervoerders (F.N.O.P. in clusief confessionele verenigin gen) 3 en de drie werknemers or ganisaties uit N.V.V., K.A.B. en C.N.V. ie^er 2. Door voorlopig toetreden van de twee confessio nele organisaties van goederen vervoer ders kwam het aantal be stuursleden op 22. De werknemers wensen hun zeteltal in de toe komst met tien te zien uitge breid, waardoor de bedrijfsgroep 32 bestuurders zou gaan tellen. In Januari 1951 zal op grond van het aantal contribuerende le den' een herverdeling van be stuurszetels in de bedrijfsgroep plaats hebben. Naar schatting van deskundigen is op het ogen blik 35 tot 40 procent van de be roepsvervoerders in Nederland niet georganiseerd. Aansluiting bij een der bestaande vrije orga nisaties zal voorschrift worden, in dien een publiekrechtelijke be drijfsorganisaties wordt gevormd Over het uittreden van de N.O B. en N.V.T.O. zei de voorzitter van de B.B.N., het tweede Kamer lid Tj. Krol: „De verantwoorde lijke minister heeft een beslissing ten aanzien van de confessionele organisaties genomen. Ik kan mij met deze voorlopige toelating verenigen. Ik acht deze „demon stratieve staking" van N.V.T.O. en N.O.B. volkomen onjuist en weinig bevorderlijk voor toekom stige samenwerking". „Zijn N.V.T.O. en N.O.B. nog zulke vreemdelingen in Jeruzalem, dat zij de verschillende geestelijke stromingen in ons maatschappe lijk verkeer ontkennen?" aldus de heer Krol. Speciale M.T.S.-cursus voor gedemobiliseerden. In de periode van 7 Juli tot 25 Augustus j.l. werd voor gedemo biliseerde militairen met eind examen 5-jarige H.B.S. B of Gymnasium B de gelegenheid opengesteld, een rpeciale M.T.S. cursus te volgen. Hiervoor heb ben zich 111 gegadigden gemeld, Bij het psycho-technisch onder zoek te Ede vielen 41 candidaten af. Daar de cursus die te Rotter dam wordt gehouden slechts be rekend was op 30 a 32 leerlin gen, zijn de overige gedemobili seerden by andere Middelbaar Technische Scholen onderge bracht, en wel 16 te Amsterdam, de overigen in Arnhem, Eindho ven, Enschedé, Dordrecht, Gro ningen, Heerlen, Leeuwarden en Vlissingen. De duur van deze opleiding is bepaald op 2 jaar. tANGE NOORDSTR. 10-12 MIDDELBURG Eerste vrijwilligers voor Ambon hebben zich gemeld Na kennis genomen te hebben van het telegram van dr Drees aan Moh. Natsir acht de stich ting „Door de eeuwen trouw" het thans noodzakelijk openbaar te maken, dat zich inmiddels vrijwilligers voor Ambon hebben aangemeld. Het bestuur van de stichting meent deze en verdere aanmeldingen te moeten re gistreren. Het secretariaat is ge vestigd Floralaan 148 te Eind hoven. Buitenkansje voor IJsselmeer- vissers. De IJselmeervissers hebben dit najaar een buitenkansje. Zij halen aalvangsten binnen zoals de laat ste jaren niet zijn voorgekomen, Verscheidene schepen kwamen te Makkum binnen met vangsten, variërend van 5000 tot 12000 pond van eenmaal lichten. In de beste fuiken werd meer dan 1500 pond per fuik gevangen. Enkele sche pen moesten tweemaal per dag de reis naar Kornwerderzand, waar dicht bij de spuisluizen de beste vangplaatsen zijn, maken omdat ze in eenmaal de vangst in de beunen van hun kotters me konden bergen. Voor de vissers komt deze mee valler buitengewoon goed geleg m daar de vangsten de vorige herfs zeer slecht waren, waar een slechte winter op volgde en een zomer waarin bijna niets we gevangen. De prijzen zijn uitstekend en variëren voor de gewone paling van 94 tot 97 cent per pond en voor de dikke aal van f 1.50 tot f 1.56. Door een val in een wasketel met bleekwater is gisteren het éénjarige dochtertje van de fam. Vergroen te Rotterdam verdron ken. Weg ZierikzeeRenesse wordt hersteld. De provinciale weg Zierikzee— Renesse is in de laatste maanden van de oorlog zwaar beschadigd door de inundatie van Schouwen. Na het droogvallen bleek op sommige plaatsen de berm met de halve wegverharding in de daarnaast gelegen watergang ge zakt te zijn. In de laatste jaren is deze weg in een zo goed mogelijk berijd bare toestand gehouden. Een der ergste gedeelten, tussen Prommelsluis en Moorjaans- hoofd, zal thans binnenkort gron dig worden herzien, zo ver neemt de A.N.ff.B. Noordgouwse molen bewaard voor ondergang. Dank zij het initiatief van de heer J. G. van Maanen, comman dant van de plaatselijke brand weer te Noordgouwe, is het be houd van het exterieur van de .Noordgouwse Molen" voor de ondergang gespaard gebleven. Aan de Molen zal een zekere be stemming worden gegeven, het geen aan 't uitwendig onderhoud van de molen ten goede zal komen. „Colombie" maakt proefvaart, Het Franse stoomschip „Co lombie" van de Compagnie Gene rale Transatlantique, heeft Woensdag Vlissingen voor een officiële proeftocht verlaten, na door de N.V. Kon. Mij „De Schel de" te zijn vernieuwd. De „Colombie", die 13.394 br. ton meet, werd in 1931 op een Franse werf gebouwd en deed tij dens de oorlog dienst als troepen transport- en hospitaalschip. Het is ingericht voor 584 passagiers en een bemanning van 296 kop pen. Winterdienstregeling van de N.V. Stoomtram Walcheren. Met ingang van Zondag zal ook voor de busdiensten op Walche ren een nieuwe dienstregeling gel den. In de diensten komen weinig veranderingen voor. Hier en daar wijken de tijden enigszins af van de zomerdienstregeling. De voor naamste verbeteringen, die zijn ingevoerd, betekenen vooral voor Meliskerke en Aagtekerke een grote vooruitgang. Beide gemeen ten zün nu n.l. opgenomen in de ringlijn MiddelburgWestkapelle Domburg. De aparte dienst op Meliskerke komt dus m.i.v. Zon dag te vervallen. Een andere ver betering is, dat de bussen, zodra de nieuwe stationsbrug gereed is, dus eind deze of begin volgende maand de bussen voor de dorpen zullen vertrekken vanaf het sta tion te Middelburg. Plein 1940, waarvan tot op heden werd ver trokken, wordt dus een gewone stopplaats, die in de route is op genomen. Een verandering, waarmee men ook rekening moet houden is, dat de busdienst GoesMiddelburg enigszins is gewijzigd voor wat betreft de vertrektijden uit Goes. De bussen vertrekken, uitgezon derd om 8 uur 's morgens 5 min. na ieder heel uur van het station te Goes. In Middelburg blijven de vertrektijden op de hele uren vastgesteld en de avonduren waar deze zomer een dienst uitviel, wordt geheel hersteld. De bus diensten naar Grijpskerke en Rit- them zijn deels gewijzigd, daar de dienst, die omstreeks het mid daguur wordt onderhouden met genoemde plaatsen verschilt van de zomerdienstregeling. Boven dien vertrekken deze middagbus sen 's Zaterdags later. MIDDELBURG. Winkelactie zette goed in. 't Is haast spreekwoordelijk ge worden, dat de winkelacties, die de laatste jaren door de Nieuwe Burg- en Langeviele-Potten- markt winkeliers worden geor ganiseerd, met slecht weer te kampen hebben. Dit maal is het echter anders, want zowel Woensdag als gisteren was het weer goed. Dit had tengevolge dat de publieke belangstelling groot was en vooral in de avond uren was het een grote drukte in de binnenstad. De midden standers, die kosten, noch moeite spaarden, hebben aantrekkelijke étalages ontworpen. In de avond uren bieden zowel de Langeviele als de Nieuwe Burg een feeërieke aanblik, daar men de straten van een fraaie verlichting heeft voor. zien. Op de Burg doet de gevel verlichting het uitstekend en in de Langeviele is een verlichting boven de straat aangebracht. Wanneer het weer tot Zaterdag goed blijft, zal deze winkelactie zeker ten volle slagen. Ir G. de Regt voor de radio. Gistermiddag heeft ir G. de Regt, ingenieur van de P.Z.E.M. voor de AVRO-microfoon een causerie gehouden, waarin hjj sprak over de betekenis van de sterkstroomkabels, die door de Ooster- zowel als door de Wes- terschelde zjjn gelegd. Spr. gaf een overzicht van het leggen der kabels na de bevrijding door de beide Scheldearmen. VLISSINGEN. Tafeltennissers organiseren zich. Enkele weken geleden kwamen de Zeeuwse tafeltennisclubs bij een om een provinciaal bestuur te benoemen. Thans heeft dit nieuw benoemde bestuur de tafeltennisclubs opnieuw bijeen geroepen op een vergadering, welke Zaterdagmiddag om 3 uur in de zaal van Kievit te Vlissin gen wordt gehouden. Het voor naamste punt van de agenda is een voorstel tot het oprichten van een afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafeltennis Bond. De voorzitter en enkele be stuursleden van deze bond zul len de vergadering bijwonnen. GOES. A.R. Kiesvereniging vergaderde. Woensdagavond hield de A.R, kiesvereniging te Goes een goed- bezochte vergadering, die ook door meerdere gasten werd bij gewoond. Nadat de huishoude lijke zaken waren afgehandeld, kwam aan de orde het onder werp: „Steun Wettig Gezag" Majoor P. de Kam te Grijps kerke gaf hierover een histori sche en principiële beschouwing, waarin hij tot de conclusie kwam, dat ook al zijn er zekere be zwaren tegen het optreden van de huidige regering, het toch de roeping is van de A.R., dit instituut krachtig te steunen en daardoor mee te werken aan de handhaving van onze volks vrijheden. De heer C. van Muiswinkel gaf uiting aan de bezwaren, die gezien de gebeurtenissen van de laatste tjjd, bestaan en ver tolkte de mening van hen, die van gedachte zijn, dat er geen voldoende waarborgen zijn, dat de regering haar gezag in 3e goede richting zal handhavenen die vrezen, dat de Nat Reserve op critieke ogenblikken niet op de juiste wijze zal worden in gezet. Er volgde een drukke bespre king, die de inleiders de ge legenheid gaf hun standpunt nader toe te lichten. O.a. werd opgemerkt, dat. er voor moet worden gewaakt, dat optreden tegen de regering tenslotte geen revolutionnair karakter krijgt. De voorstellen van het Centr. Comité inzake verhoging van de contributie werden goedgekeurd. HEINKENSZAND. Ned. Herv. Kerk wordt in gebruik genomen. Zondag a.s. zal de Ned. Herv. Kerk, na een tijd van 8 maan den niet gebruikt te zijn wegens restauratiewerk, weer voor de eredienst in gebruik worden ge nomen. Het interieur van de kerk is veel verbeterd, de man nenbanken hebben een groene kleur gekregen. Het orgel is lichtgroen, de ornamenten goud en de balustrade donkergroen, met gouden buizen afgezet, rus tend op pilaren, die marmer- kleurig geschilderd zijn. De mooie antieke preekstoel is gebleven zoals zij was, even:!.; de antieke zijkant van de oud erlingenbank De stoelen in het middenschip zijn gerestaureerd en iets donker der gevernist als voorheen. Deze stoelen zijn als nieuw geplaatst in 1898. In de vergadering van Kerkvoogden en Notabelen werd in dat jaar besloten f 800 op de begroting te plaatsen voor aan koop van nieuwe stoelen. Een fa briek uit Rotterdam gaf offene voor 2 model stoelen, het ene a f 4,40 per stuk en het andere a f 2,80 per stuk. Heel het college was van oordeel, dat de stoelen van f 4,40 veel beter waren dan de goedkopere. Maar er was maar f 300 met veel moeite bij elkaar gebracht. Toen besloot de voorzitter, mr v. d. Bilt, de duur dere stoelen te kopen. Hij zou dan de rest, f 250, er zelf bij leg gen. De Ned. Herv. Kerk te Hein- kenszand dateert van 1848 en is in de plaats gekomen van de oude St. Blasiuskerk, een kerk van voor de hervorming. In 1578 werd ds v. Oost haar eerste hervormde predikant, ds Renting is de 35ste predikant. De entré onder de toren is ook geheel opgeknapt, de oudste mu ren zijn met hardboordplaten be timmerd en geschilderd. De toren behoort hier niet zo als op veel plaatsen aan de bur gerlijke gemeente, maar ook aar, de kerkvoogdij. De portalen, waarin aan weers zijden een graftombe, rechts van de heer de Perponcher en links van de heer Hurgronje, zijn prachtig opgeknapt. De algemene indruk is, dat de Hervormde Gemeente trots mag zijn op deze mooie gerestaureer de kerk. LEWEDORP. Begrafenis J. v. d. Dries. Donderdagmorgen werd op (Ingez. mededeling, advert.) Haal gezondheid in huis, een reserve nan gezondheid, waaruit gij putten kunt na dagen van inspan ning oi zorgen, om Uw vermoeide lichaam en zenuwgestel weer snel te versterken en te herstellen. Het Zenuwsterkende Voedsel FEUILLETON. door EMILY S. HOLT. 18) o— De zwarte poort viel weer dicht, en de oude man ging Ri chard langzaam voor door de ga- welfde gang naar het huis; waar deze hem nog verder völgde langs de brede trap. De oude man liet c'bezoeker in een met eikenhout beschoten vertrek, waar hij het smeulende haard vuur wat opporde, en verliet daarop de kamer. Aan de deur van de aangrenzende kamer hoorde Richard hem zachtjes fluisteren: „Juffrouw Alice, juffrouw Alice!" Er volgde enige beweging in de kamer, en toen vernam 'di ehard de bekende stem van Alice Jordan. „Stil Christopher", zei za zachtjes; „de kleine jongen slaapt eindelijk. Wat wou je?" „Er is een bode van Lowell Tower, die milady graag even zou willen spreken." Toen zij deze woorden hoorde, kwam Alice direct naar de ka mer, waar Richard zat te wach ten. „O, meneer Pynson", zei ze. „is u daar? Wat zal Milady blij zijn, u te zien maar u komt op een ongelegen uur." „Hoe dat zo?" vroeg Richard, haastig. „Milady blijft vannacht waken bij de jongeheer, die erg ziek is, doodziek. Milady heeft hem in slaap gezongen. Zij hield een ogenblik geleden op met zingen, daarom denk ik, dat het kind slaapt." „Wat scheelt het?" vroeg Ri chard. „Milady denkt, dat hij kou ge vat heeft." „Is Lady Marnell zelf gezond? „Ik ben bang, dat zij niet veel beter is dan het kind. Ze is de laatste tijd in grote zorg en droefheid geweest. Het is dus geen wonder, dat ze ziek is. Het gerucht gaat, dat zij van ketterij beschuldigd wordt, en daarenbo ven is Milord erg boos op haai; maar God weet het, en Hij is machtig, haar te bewaren. U zal zelf ook wel zien, hoe slecht zij er uitziet, als zij bij u komt: want dat doet zij zeker, als ik haar vertel, wie er is". Daarop ging Alice weer terug naar de aangrenzende kamer, en een paar minuten lang hoorde Richard niets meer. Toen ging de deur weer open, en trad een dame het vertrek binnen. Was dat Margery Lovell, die daar met wankelende schreden naar hem toekwam, met dat bleke gelaat en die holle ogen? De glimlach, waarmee zij hem welkom heette, was echter Mar gery Lovells eigen glimlach. Zij stak hem haar beide handen toe, maar de glimlach verdween meteen weer en deed er haar op nieuw uitgeput en dodelijk ver moeid uitzien. „Wat ben ik blij je te zien, Ri chard", zei ze. „Je komt dus rechtstreeks van Lovell Tower? Maken vader en moeder het goed? Hoe gaat het met juffrouw Katharina en Cicel en de andere meisjes? En Lyard en Beaude- sert? (Dat waren haar paard en waakhond.) Hoe maken al mijn oude vrienden het Sir Ralph Marston en Broeder Carew? „Je doet zoveel vragen tege lijk", zei Richard. „Ik kan ze on mogelijk in één adem beant woorden; maar je moeder maakt het goed en stuurt haar harte lijke groeten." „En vader? O, Richard! Hoe is het met vader?" Zij ging zitten en verborg haar gezicht in haar handen, en schreide; want hoe wel Richard geen antwoord in woorden gegeven had, had zijn gezicht haar genoeg gezegd. Sir Geoffrey Lovell was overleden. Na enige ogenblikken keek Mar gery weer op. Zij zag er nog ble ker en meer vermoeid uit dan te voren, en vroeg naar de bijzon derheden betreffende zijn dood. Richard vertelde haar daarop, dat Sir Geoffrey maar drie da gen ziek was geweest; dat zq dadelijk om Broeder Carew ge stuurd hadden, die voor dokter gestudeerd had, en dat deze on middellijk gezegd had, dat Mar gery onmogelijk tijdig genoeg aanwezig zou kunnen zijn, om haar vader nog in leven te vin den. Haar moeder maakte het goed, wat haar gezondheid betrof, maar miste haar vroegere opge wektheid, wat niet te verwonde ren was, daar zij het verlies van haar man diep scheen te voelen. Broeder Andrew zou als huis kapelaan bij haar blijven. Hij, Richard, zou weer naar zijn va der teruggaan, totdat hij weer eens de een of andere dappere daad of als een speciale gunst tot ridder geslagen zou worden; maar hij wilde er nog maar niet met haar moeder over spreken, zolang hij zag, dat hij haar van dienst kon zijn; want hij wist, dat zij hem als een aangenomen zoon beschouwde en dat nog meer sedert Margery's vertrek. (Wordt vervolgd.) het kerkhof bij de R.K. kerk het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de 13-jarige J. v. d. Dries, die op zo tragische wijze om het leven xwam door een botsing met een dieseltrein. Na afloop werd door de heer C. J. Buurman, directeur der Ambachtsschool te Goes namens personeel en leerlingen een krans gelegd. Ook vele leerlin gen waren aanwezig. KOUDEKERKE. Jaarvergadering V.C.K. Dinsdagavond had in het café Centraal de jaarvergadering plaats van V.C.K. Tot secretaris werd benoemd de heer Bosselaar. De financiële toestand is gezond, doch de vervoerskosten voor de wedstrijden schept vele zorgen. ARNEMUIDEN. Klompenmakerij tn bedrijf. Zaterdag werd in tegenwoor digheid van wethouder Polderdijk, de heer Huijssen, secretaris der gemeente, de heer Voogd, archi tect en enkele belangstellenden, officieel de nieuw opgerichte klompenmakerij van de heer A. W. de Klerk aan de Molenweg geopend. De opening werd verricht door de burgemeester van Arnemuiden de heer J. Langebeeke, die een toespraak hield en daarna de ma chines inschakelde en het bedrijf voor geopend verklaarde. Verder spraken nog de heer Voogd en de heer De Klerk, die de burgemeester een paar beschil derde klompjes aanbood. 9 SOUBURG. V aardigheidsproeven. Op 22 en 29 September werden door de Gymnastiekvereniging „Astrow" de vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. afgelegd. Hieraan waren de jaarlijkse wedstrijden verbonden. Voor de vaardigheidsproeven slaagden: meisjes: S. de Kam, G. Back, W. Boer, V. Kerkhove, J. Naaktgeboren, J. Wielemaker, R. v. d. Meer, I. Leynse, F. Leynse, L. Joosse, P. Arendse, W. Tien pond, F. Kastelyn, A. Wielemaker N. Visser, N. Ulrink, R. Hollestel- le, A. la Soe, R. Arendse, C. Gil lessen, A. Aaerssens, afgewezen 7. Jongens: J. de Rijke, S. Cal- jouw, afgewezen 5. Dames 2e graad: J. Reyerse, J. Riekwel, mevr. v. d. Mark, C. Kaat, mevr. de Vos. Dames 3e graad: J. Tirrenk, J. Kesteloo, P. Passenler, A. Bras ser, L. Grave, mevr. Scholte, N. Joziasse, M. v. Wallenburg, J. van Eenennaam, C. Wine, N. Schroe- vers, W. Florisse en S. Mellenaar, afgewezen 5. Heren le graad: P. Looise. Heren 2e graad: P. Steketee, J. Gillessen, J. Hendrikse, W. Vos. Heren 3e graad: N. Louwerse, J. Duine, geen enkele heer werd afgewezen. Bij de dames afdeling werd het clubkampioenschap 1950 behaald door mej. Reyerse met 8414 punt. Zij kreeg de wisselbeker, die be schikbaar gesteld was door de oud-voorzitter, de heer Oster- thun. Bij de heren behaalde de heer P. Looise dit kampioenschap met 9014 punt. Hij ontving de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de vereniging. ST. MAARTENSDIJK. Bietenwagen raakte los. Donderdagmorgen is in de Kaaistraat een bietenwagen los geraakt. Het geval deed zich voor, toen de heer P. Geluk, de eige naar van de wagen, de Kaaistraat opreed. De verbindingsbout brak en daardoor reed de wagen van zelf naar beneden. Een grote win- .kelruit en een stuk muur van de firma Wielaard van Gorsel werd vernield. De schade was groot. THOLEN. Dam- en Schaakclub. De Thoolsè Dam- en Schaak club hield Dinsdagavond j.l. in haar clublokaal haar jaarlijkse bijeenkomst onder leiding van de heer M. C. Meerman. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het feit, dat de club op 15 September j.l. 1214 jaar bestond. De jaarverslagen van de secre taris en penningmeester werden goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was van f 32.53. Het aantal leden bedroeg 19. Men wil trach ten nieuwe leden te werven, voor al onder de jongeren. De voorzitter, de heer M. C. Meerman en het bestuurslid, de heer C. J. Beaudoux werden bij acclamatie herkozen. Hierna deelde de voorzitter de uitslag mede van de damcompetitie. waarin de heer P. Nieuwenhuij- zen No. 1 is geworden met 21 punten. No. 2 was de heer C. J. de Korte met 17 punten en No, 3 de heer M. Schot met 16 punten. Met een toepasselijk woord reik te de voorzitter de prijzen uit be staande uit een wisselbeker, een medaille en als 3e prijs 'n Bonds- insigne. De prijzen voor de schakers en de junioren worden later bekend gemaakt. Men besloot deze winter weer een onderlinge damcompetitie te organiseren en dan voor het schaken en dammen op 17 Oct. te beginnen. BERGEN OP ZOOM. A.R. kiesvereniging vergaderde. Woensdagavond vergaderde ds A.R. kiesvereniging onder lei ding van haar voorzitter de heer J. J. Boon. Tot afgevaardigde naar de bui tengewone deputatenvergadering op 26 October a.s. werd de heer G. Prins aangewezen. De heer J. Caljouw deelde mede, dat,,nu er geen „Arjos" meer bestaat op vergaderingen van de Jeugdvereniging door de leden van de Kiesvereniging een politiek onderwerp zal worden ingeleid. De heer G. Prins bracht een breedvoerig verslag uit van de gehouden Kieskringvergaderin gen. Als bestuurslid werd herko zen de heer C. A. Borsje en ge kozen in de vacature J. Caljouw, die zich niet meer beschikbaar stelde, de heer A. v. d. Meijden. De heer G. Endhoven leverde een politiek overzicht, waarop een drukke bespreking volgde. Politie voetbalde. Dinsdagmiddag speelde het elf tal van de gemeentepolitie een competitiewedstrijd in district Zuid van de afd. D van de Ned. Politie Sport Bond tegen het elftal van het district Bergen op Zoom van de Kon. Mare chaussee. De rust ging in met een 31 voorsprong voor de marechaussee. V. d. Linden had tweemaal gescoord, Vollaart éénma„l, terwijl bij de politie van Gorkum de eer had gered. Na de rust werd nog viermaal het politiedoel doorboord. De wedstrijd eindigde met een 71 overwinning voor de Kon. Ma rechaussee. (Ingez. mededeling, advert.) als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op Infectie ts dan natuurlijk veel en veel groter). Maar als U Akkert Kloosterbalsem gebruikt bestaat er geen 1 langzame en moeilijke genezing meer. Een wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat Is Akkert Kloosteibalaeni al 3 geslachten lang. Niet zonder reden zegt men dan ook algemeen: „Akkert .Kloosterbalsem geen goud zo goed" vim GOD IS GROOT. De mensen hebben het ver ge bracht. Zó ver, dat zij vaak menen het wel zonaer God te kunnen stel- len. Er is dan ook al menigmaal een onafhankelijkheidsverkla ring de lucht in geslingerd. „Laat ons de banden verscheuren en de touwen van ons werpen." De zichzelf souverein wanende mens mag echter nóg zoveel ver klaren, telkens weer blijkt, dat hij een afhankelijk schepsel is, die leeft en zich beweegt bij de gratie Gods. De mens kan veel, maar als aardbevingen of cyclonen de aarde teisteren, dan staat hij machteloos. Toen onlangs aan de regen periode maar geen einde scheen te komen en het met onze voed selvoorziening door mislukking van de aardappeloogst dreigde vast te lopen, was er niemand die daartegen iets kon doen. De mens kan als het er op aankomt alleen maar registreren; tot dirigeren is hij niet in staat. Om de eenvoudige reden, dut het de almachtige God is, die re geert en die beschikt over regen en droogte. Hij is het, die de hemelen met wolken bedektdie voor de aarde regen bereidt, die het gras doet uitspruiten. Hij is het, aan Wie wij het dan ken als straks de voorraadschu ren worden gevuld en als ook zij die op eigen kracht vertrouwen en zijn goedheid niet erkennen, van zijne gaven mogen genie ten. De mensen hebben het ver ge bracht. Maar God alleen is groot! (Wat ik in een vorige flits op merkte over de gebeurtenissen op Ambon is tot op zekere hoogte door de feiten achter haald. De regering heeft bij monde van minister Drees uiting gegeven aan haar grote bezorgd heid over het optreden van da Indische regering. Ik constateer dit met genoegen.) In Waarde heeft de collecte voor de Nederlandse Blindenin- rlchting f 49,34 opgebracht. De collecte voor de Stichting „Christelijke Blindenhulp" bracht te Lewedorp op f 10,53. Tot tijdelijk pontonknecht bij de Prov. Bootdiensten in Zeeland is benoemd de heer Jac. Looij te Hoedelienskerke. In de plaats van de heer J. J. Dorst, die als secretaris-penning- meester van het Groene Kruis afd. Oosterland bedankte, is be noemd de heer Jac. v. d. Maas Gzn. Tot opvolgster van Zuster Bloemsma is als wijkverpleegster te Oosterland benoemd Zuster M. G. Reinders uit Dieren. Tot hoofd der Herv. Kleuter school te Rllland-Bath is benoemd mej. W. C. J. Geldof te Krabben- dijke en tot helpster mej. H. J. Windhorst te Rilland-Bath. Voor het candidaatsexamen tropische landbouw slaagde te Wageningen J. A. de Box te Zie rikzee, voor het Ingenieursexamen tropische landbouw slaagde F. J. E. van Dierendonk te Vlissingen, en voor het candidaatsexamen tropische bosbouw slaagde D. A. Stellingwerf te Terneuzen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school A te Terneuzen ls benoemd mevrouw C. PauwelsWeezepoel te Sluis kil. Tengevolge van een mijnont- ploffing in het gebied van Ostra- va bij Praag, zijn 36 mijnwerkers gedood of gewond. Rode haan kraaide toen de brandweer uit was. In Oosterhout heeft de brandweer de traditie om elk jaar een feestavond te orga niseren. Dit jaar voor het eerst werd besloten inplaats van een feestavond een reit naar Antwerpen te organise ren. Het bleek echter, dat de rode haan nog niet was inge steld op deze nieuwe traditie. Hij had n.l. geen verlof geno men en op de dag dat de brandweer van huis was kraaide hij op een landbouw- schuur. De snel ontboden reserve-brandweer kon niet tijdig redding brengen. En kel de kalveren konden wor den gered en een grote partij ongedorst graan en hooi ging verloren. De juiste schade is nog niet te schatten. (Ingez. mededeling advert.) Uitsluitend «arkritabaax bij apothekers. drogisten eo da teatiialhraneh*

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 2