FILO FOP Tovertwijg 'ABd'MMF MET VEERTIG GULDEN OP ZAK van Noordzee tot Middellandse Zee. Regen toen we gingen Regen toen we kwamen. Onjuiste bevolkingspolitiek in Nederland* Gezien werkgelegenheid in de toekomst, en de Langdurige raadsvergadering te Zierikzee Burgerlijke Stand Donderdag 5 October 1950 PROTESTANTS CHRISTELIJK DAGBLAD Pagfna 4 EEN MOOIE VACANTIE Dreigende luchten, donkere wolken, druilende regen! Zo zei Hol land ons vaarwel op de morgen van de 11e Juli toen we vertrokken naarja, misschien wel de Rlvièra. En met ditzelfde weer ver welkomde Holland ons, toen we na 4 weken weer voet op Brabants bodem zetten. Maar daartussen lag een heerlijke, zonnige tjjd van zwerven en genieten, een tijd om nooit te vergeten! Op, naar onbekende landen en volken. Met dit doel voor ogen staan we 's morgens voor de Sta- tionsbrug in Middelburg op onze eerste „lift" te wachten. Na 2 uur wachten opent dan een vrachtauto de grote rij van lift- auto's. En als dan eenmaal de km.-palen voorbij schieten, lijkt het of de reis niet meer te stui ten is: In één run doen we Ber gen op Zoom, Antwerpen, Brus sel, Mons. En na drie dagen Parijs, de lichtstad! Dwars door Parijs. Vanaf de Sacré-Coeur over zien we de verlichte stad, nog diezelfde avond wandelen we over de Place de la Concorde en 's nachts slenteren we door de Hallen, waar vanaf middernacht tot in de vroege morgenuren steeds de grootste bedrijvigheid heerst. Groenten, fruit, vlees, vis, wild, gevogelte, alles wat Parijs consumeert, behalve de dranken, ook bloemen, worden uit alle delen van het land hier heen vervoerd, vandaar dat men deze hallen wel de „Buik van Parijs" heeft genoemd. Een ge zellige, typisch Franse drukte is het daar! Maar onze tocht gaat verder en we komen 's morgens in Fon- tainebleau. Doodmoe en verreisd zoeken we onze jeugdherberg op. Toch brengen we nog diezelfde middag een bezoek aan het be roemde paleis met zijn twee om hoog slingerende stenen trappen, die de hoofdingang vormen. Naar het Zuiden. De volgende morgen gaan we al vroeg op weg, want de Zuid kust ligt nog vele honderden ki lometers verder. Van Fontaine- bleau naar Auxerre. Bij Auxerre krijgen we een lift, die ons 700 km. verder brengt, tot dicht by Avignon. Het is intussen al Za terdagavond als we daar aanko men. De eerste week zit er op en we kunnen tevreden zijn. De jeugdherberg hier biedt ons een uitstekende pleister plaats. Avignon is een erg oude ves tingstad waarvan de muren en poorten tot op heden nog geheel intact zijn. We bewonderen hier het historische paleis van de Paus, gelegen aan de rechter oever van de Rhone, waar de Heilige Vader indertijd door de Franse koning was gedwongen te vertoeven. 's Avonds wordt het paleis in een zee van licht gezet, evenals de afgebrokkelde brug, die eer tijds vanaf het Palels over de Rhftne voerde. Om van Avignon in Cannes te komen, hebben we twee dagen jiodig. Bjj Frégus bereiken we de kust en vandaar gaat het langs de zonnige rode rotsen, donker groene palmen en de diepblauwe Middellandse Zee naar Cannes Een prachtige tocht is dat! Zo zijn we precies in een week dwars door Frankrijk getrokken We blyven. Dat we hier enkele dagen blij ven, valt te begrijpen. De 8 grote. Amerikaanse legertenten, die de jeugdherberg vormen, zullen zo lang ons „thuis" zijn. 'Wanneer toe hier in gebrekkig Frans een gesprek willen begin nen, klinkt het al dadelijk: Zeg praat maar Hollands, hoor! Het wemelt hier in de jeugd herberg van Hollanders.Ook ontmoeten we veel Engelsen en Scandinaviërs. Cannes is een zonnige stad en wel de gezelligste badplaats aan de Franse Zuidkust, die geheel ingesteld is op de vele toeristen, die hier hun vacantie doorbren gen. De volgende plaats is Nice, met z'n kunstig aangelegde par ken en uitgestrekte boulevards, met de vele luxueuze hotels waarvoor glimmende „Kaisers' geparkeerd staan. Bjj avond zweven de rhythmi- sche klanken van 'n dansorkestje over de boulevard. Er wordt ge lachen en gedanst, ondanks de bittere strjjd ln Korea, ondanks de ellende, die er elders ln de wereld heerst. Frankrijk is zwak, zowel mo reel als economisch en militair. In politiek opzicht is het een tweederangs mogendheid gewor den. Maar wat doet er toe, zegt onze chauffeur: „Het eten is goed, de wijn is weer best en we hebben veel vrijheid! Wat wens je nog meer! De Alpen. Van Nice gaan we via de „Route de Napoleon" (de weg. waarlangs de beroemde keizer na de ontsnapping van Elba ze gevierend naar Parijs optrok) dwars door de Franse Alpen. Berg Dp, berg af en steeds maar „kehren". Tegen de avond komen we in Castellane, een schilderachtig dorpje in het dal van de Ver don. Zwaar hangt hier de geur van de „Lavendel", een plant met een tros van blauwe bloempjes, waaruit de welriekende laven del-olie wordt geperst. Een be langrijk bestaansmiddel van deze overigens arme streek. In Grenoble voelen we ons, wanneer we met een kabel baantje naar een bergtop gaan, *chte alpentouristen. Van hier af lien we in de verte de grijze con touren van de Mont-Btenc. Naar Zwitserland. De volgende dag varen we op het meer van Annecy in een „pa daio" en weer een dag later ko men we in Genève aan. Nu is de overgang van Frankrijk naar Zwitserland wel erg groot. Alles is hier veel zindelijker. 't Lijkt of alles beter georganiseerd is. We lopen al dadelijk twee Hollanders tegen 't lijf, die ons wat wegwijs maken in deze mooie stad. In de stad van Calvijn moeten we natuurlijk 't monument voor de Reformatie zien. En 't is alsof we in die dagen zijn terugge keerd: gebeurtenissen uit die tijd, zoals bijv. de afzwering van f i- lips zien we af ge beeld. De voor mannen van de Reformatie, waarvan hier de standbeelden staan, gaan weer voor ons leven. Naar Bazel. En weer gaan we voort: Langs de oever van het meer tot Lau sanne en vandaar via Bern naar Basel. Ondanks regen en kou behoudt Zwitserland voor ons zijn eigen bekoring, door de vriendelijke nette huisjes, met de typische overhangende daken en de bergen op de achtergrond, waar de wolken schijnen tegen op te kruipen. 'tls weer heel wat gemakke lijker voor ons, dat we in een Duits sprekend gebied komen, want deze taal ligt ons toch al tijd nog beter dan 't Frans. Zwitserland is een goed land, maar erg duur voor trekkers met weinig geld op zak. In Straatsburg. Door één van de wijnstreken van Frankrijk komen we Zater dags in Straatsburg aan. En 's Maandags zal de Raad van Europa beginnen! Alles staat dan EEN KWARTJE IS TE WEINIG. DE TIJD, dat men met een kwartje de wereld rond trekt is voorbij. Wie het niet ge looft moet het zelf maar eens proberen. Met veertig gulden, op zak doet men meer, al is het te weinig om de aardbol rond te reizen. Toch hebben twee leerlingen van de Chr. Kweekschool te Middelburg er heel wat voor gezien. Ze kwamen zelfs tot aan de Mid dellandse Zee. Hun verhaal kunt u hiernaast lezen. ook in 't teken van de „Verenigd Europa"-beweging. De z.g. Euro pese vlag wappert van bijna elk huis. 's Zondags maken we 'n Duitse dienst mee in de „Evangelische Kirche". En weer trof het ons, dat er zo weinig jonge mensen naar de kerk komen. 's Maandagsmiddags om 4 uur zal de plechtige opening van het nieuwe gebouw en tevens van de vergadering van de Raad van Europa plaats vinden. Lang van te voren staan we al op een gunstige plaats, te midden van journalisten en pers fotografen voor een dichte haag van mensen, deze gebeurtenis af te wachten. Bij de aankomst van Churchill en Spaak gaat er een gejuich op. Fotografen schieten naar voren en ook onze „Box" bewijst goede diensten. Na de openingsrede van Spaak worden langzaam de vlaggen van de deelnemende landen ge hesen: De tweede vergadering van de Raad van Europa kan een aanvang nemen. Voor ons betekent dit afscheid van Strassbourg. Het gaat nu in snel tempo op huis aan: Nancy, Metz, Namen, Brussel, Antwer pen. Van Antwerpen naar Bergen op Zoom ondervinden we op nieuw de Franse gastvrijheid. Een Frans zakenman, die op weg is naar Amsterdam, neemt ons mee en zet ons weer op Neder landse bodem. Merci beaucoup, monsieur!! K. R. en C. J. (Van onze Utrechtse correspondent.) Op de eerste studieconferentie ln de reeks die het Christelijk Nationaal Vakverbond voor dit winterseizoen heeft geprojecteerd, sprak Dinsdag te Utrecht dr H. Thierry, docent aan de kader- school van het C.N.V., over het vraagstuk der werkgelegenheid. In zijn zeer uitvoerig betoog ging spreker uit van de eenvou dige stelling, dat werkgelegenheid een kwestie van vraag en aan bod is Werkloosheid komt voor wanneer vraag en aanbod niet in evenwicht zjjn. Vervolgens vroeg dr Thierry aandacht voor de ver schillende soorten van werkloosheid en noemde hU de daarbij pas sende bestrijdingsmiddelen. Daarna gaï hij een beschouwing over het ontstaan van het aan bod van arbeidskrachten. Wan neer het aanbod te'"groot is, zal een evenwichtsverstoring optre den. Zo kan men dus het geboor te-overschot beschouwen als een oorzaak van de werkloosheid. Nederland is het dichtstbevolk te land, van Europa. Zonder na dere toelichting is het duidelijk, dat er iets moet gebeuren om in de komende jaren in dit overvolle land een periode van werkloos heid en de daaraan verbonden el lende te ontgaan. Een goed mid del is de emigratie. Maar tot he den heeft dat middel nauwelijks geholpen, want het aantal weg trekkende landgenoten blijft nog een eind onder het getal der ge boorten. Wat dan? Want er moet toch iets gedaan worden om vermeer dering van onze bevolking tegen te gaan. Dr Thierry vroeg zich af of de bevolkingspolitiek in Neder land wel juist is. Werkt de ver mindering van loon- en inkom stenbelasting bij huwelijk en de toekenning van kinderbijslag niet min of meer stimulerend voor de gezinsvermeerdering? Officieel - men kan dat in de wetten nagaan zit achter de kinderbijslag niet de bedoeling om de bevolking te vermeerderen. Maar of dit de be doeling is of niet: feitelijk zijn wij in een noodtoestand geraakt o.a. door de bevolkingsaanwas. Onge wild oefent de staat met haar maatregelen inzake de kinderbij slag e.d. invloed op de toeneming van het aantal geboorten. Is men hier niet principieel op een ver keerde weg? Geboortebeperking. Hoewel dr Thierry zijn uitspra ken voorzichtigheidshalve in vra gende vorm deed, was het niette min te verwachten, dat dit punt in de discussie uitvoerig ter spra ke zou komen. Problemen, die rechtstreeks of zijdelings betrek king hebben op de geboortebeper king, houden nu eenmaal veel mensen bezig. De heer J. H. van Eybergen, voorzitter van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, had op een reis door Amerika gemerkt, dat In de Verenigde Staten sprake is van een bevolkingspolitiek welke juist lijnrecht staat tegenover de gedragslijn welke in Nederland wordt gevolgd. In dat land zijn de kosten rondom bevalling en sraamverpleging zo hoog, dat zij eigenlijk remmend werken op de gezinsvermeerdering. In antwoord hierop verklaarde dr Thierry zich tegenstander van elke staatsinvloed op gezinsvor ming en -vermeerdering. De over heid mag niet een automatische rem aanbrengen. Maar zij is even min gerechtigd, aldus dr Thierry, Je bevolking aan te moedigen. En de vraag blijft of dat in Neder land niet enigermate geschiedt. Verschillende aanwezigen kwa men met de tekst: „Weest vruchtbaar en vermenigvuldigt en vervult de aarde". Moeten wij nu, zo vroegen zij, keus maken tus sen dit gebod van God of het ma terialisme dat alleen het stoffelijk welzijn van de mens beoogt? De heer Thierry verwierp deze situatietekening. Het is niet zo, dat men keus moet maken tussen Gods gebod en het materialisme. In christelijke kringen wordt vaak gedacht, dat leven naar Gods Woord betekent: zoveel mo gelijk kinderen. Wanneer u en ik als leidraad de Heilige Schrift ne men, zei hij, dan is de gezinsver meerdering een kwestie van bid dend overleg van man en vrouw met hun God. Daarna maakt men uit of men een groot of een klein gezin moet vormen. De tekst „Weest vruchtbaar en vermenig vuldigt" staat in Gods Woord, maar niemand weet wat de gren zen hiervan zijn. Ik kan mij voorstellen, aldus dr Thierry, dat een bepaald gezin uit louter geestelijke overwegingen besluit tot een zekere beperking van kindertal. Evenals een ander gezin tot een tegengesteld besluit kan komen. Wij moeten in dit op zicht reëel worden. De gezinsver meerdering is een zaak tussen man, vrouw en God. De Bijbel geeft ons geen voorschrift; anders zou hier van een probleem trou wens geen sprake zijn. In elk ge val geloven wij, dat de staat niets van doen heeft met gezinsver meerdering. Uiteraard was het zojuist ver melde vraagstuk niet het enige wat aan de orde kwam in dr Thierry's referaat. Naar de leider der conferentie, de heer F. P. Fuykschot, 2e voorzitter van het C.N.V., opmerkte, was de titel: „Werkgelegenheid" een vlag, die een haast onmetelijke lading dek te. Bij elk der aangeroerde pun ten is de vakbeweging ten nauw ste betrokken; zij kan er derhalve niet genoeg studie van maken. KORTE BERICHTEN De laatste dagen zijn in de Noordzee verschillende drijvende mijnen waargenomen, die door de stroom zijn losgeslagen. Uit een huis ln Zuid-Engeland zijn drie schilderijen ter waarde van 100.000 a 150.000 gulden ge stolen, waaronder een zelfpor tret van Rembrandt. De Franse president Vincent Anriol zal in April met zijn echt genote een bezoek brengen aan Canada en de V. S. De E.C.A. heeft aan 7 West- Europese landen toewijzingen ver strekt van in totaal 21.202.000 dollar. Nederland krijgt hiervan 7.620.000 oor de aankoop van broodgranen. 39. Iedereen in de zaal luisterde in spanning naar wat Filo zei en het gezicht van de hertog klaarde weer 'n beetje op. „Meen je dat, Filo?" vroeg hij, „zou je werkelijk nog kunnen helpen in deze jammerlijke toestand? Toe, denk eens diep na, het welzijn van alle rechtgeaarde Goedeluimlanders is er mee gemoeid!" „Ja, heer Jan", antwoordde Filo, „ik geloof dat ik er nog iets aan doen kan. Misschien kan ik tóch deze nare betovering nog verbreken, maar danoh, dan moet ik héél erg vlug zijn, dan moet ik gayw weg! Geeft U mij alstublieft dadelijk een paard, Heer Jan, het snelste paard dat U bezit, dan kan ik de zaak mis schien nog redden!" Nu, de hertog vroeg zich verder niet af wat Filo dan wel van plan was te doen, nee, hij riep om de stalmeester en die gaf hij bevel ijlings het beste en snelste paard van stal te halen. „Maar pas op dat je het dier of het tuig niet beetpakt, hoor", riep hij de man nog na, toen deze heen snelde om het bevel uit te voeren „want dan kun je het niet meer loslaten!" Het viel niet mee oni het paard op die manier uit de stal te krijgen, maar het lukte toch. Filo Fop aarzelde geen ogenblik, sprong fluks in het zadel en reed in vliegende vaart weg Het was inmiddels avond geworden en Filo reed de hele nacht door, op weg naar Perplexos. Immers, de oude tovenaar was de enige die nog uitkomst kon brengen! Het was alweer dag toen Filo het Wilde Woud bereikte en het kostte hem heel wat moeite de weg naar Perplexos' huis terug te vinden. Eindelijk, eindelijk, toen de avond weer naderde, bereikte hij de eenzame woning. De oude mail was verrast toen hij onze vriend zo plotseling terug zag, maar hij merkte direct dat er iets niet in orde was.... Restauratie havendijken aan de orde. Dinsdagmiddag vergaderde de raad van Zierikzee. Was het om dat de vergadering des middags gehouden werd en de raadsleden geen haast hadden dat zij er de tjjd voor namen om eens breed voerig over verschillende proble men te spreken? De vergadering duurde ruim 4 uur, terwyl de raad daarna nog in geheime vergade ring ging. Alleen de heer Limlers was afwezig. Naar aanleiding van een vraag van de heer Hoek betreffende de notulen werd geantwoord dat Zierikzee geen toewijzing voor zgn. goedkope woningen van het plan Bouma zal verkrijgen. Thans onderhandelen B. en W, met de N.V. „Zeelandia" om via de industriële sector bouwvolume te verwerven. DE COMMISSIE VAN FABRICAGE. Bij de ingekomen stukken wa ren verschillende goedkeuringen op vroeger genomen raadsbeslui ten. Een schrijven van de heer Krijger uit de Lange Nobelstraat om schadevergoeding daar hij als verhuurder van een huis was ge passeerd door de ambtenaar van sociale zaken. Na enige discussie werd dit stuk door B. en W. te ruggenomen voor nader onder zoek. Van de Commissaris der Konin gin was een schrijven ontvangen, waarin werd dank gebracht voor de hartelijke ontvangst tijdens het Koninklijk bezoek. Naar aanleiding van een mede deling -van de burgemeester dat binnenkort de aanbesteding zal plaats hebben van de verbetering van de Karnemelksvaart ontke tende de heer Groenendijk een discussie over de werkzaamheden van de raadscommissie van fa bricage. Deze wordt z.i. veel te veel gepasseerd. Uit -het debat bleek dat het betoog van de heer Groenendijk weerklank vond. In het vervolg meer rekening zal worden gehouden met de mening van de commissie. Van de bond van architecten was een schrijven binnengekomen om meer werkzaamheden op te dragen aan de zelfstandige archi tecten. De heer Groenendijk wees er op dat dit zou kunnen leiden tot ontlasting van de centrale dienst, waardoor deze meer tijd zou hebben voor controle in Zie rikzee, wat z.i. heel nodig is. Goedkeuring was ontvangen voor de bouw van 6 woningen voor f 52.600. Hierop vroeg de heer Hoek de bouw van een du- plexwoning waarvan sprake is ge weest, doch die thans is afge voerd. Uit de toelichting van wet houder Gerritsen bleek dat, dit komt door de verbouwing van de heer Snoek. CENTRALE SLACHTPLAATS. Ingekomen was een schrijven van de Inspecteur van de Volks gezondheid te Breda, dat de slachtlokalen niet aan de eisen voldoen. Het idee om een centrale slachtplaats te stichten onder vindt sterke tegenstand van de heer Simmers. Deze betoogde dat wanneer de buitengemeenten hier buiten blijven dit onredelijke las ten zou betekenen voor de Zierik- zeese slagers. De heer v. d. Doel vroeg naar de financiële conse quenties voor de gemeente en voor de slagers. Wethouder Ger ritsen stelde de volksgezondheid op de voorgrond en was daarom voor de bouw van een centrale slachtplaats. De heer Goudswaard drong erop aan, dat overleg zou worden gepleegd met de slagers. De heer Simmers drong erop aan dat de buitengemeenten zouden worden overreed tot medewer king. Tenslotte nam de raad het besluit een rapport uit te laten brengen over de consequenties, die zouden voortvloeien uit de bouw van een centrale slacht plaats. Alleen de heer Simmers was tegen. Een garantie voor een lening van f 50.000 en een kasgeldlening van f 30.000 ten behoeve van het ziekenhuis te Noordgouwe werd gegeven. De ambtenaren in dienst van de gemeente zullen volgens de re geringsvoorschriften een salaris verhoging van 5 procent krijgen. Op voorstel van de heer Gerrit sen zal machtiging gevraagd wor den om ook de salarissen boven f 3600 met 5 procent te verhogen. De stortplaats voor vuil zal omrasterd worden. WONINGCOMMISSIE HERBENOEMD. De heer Hoek stelde voor de helft van de ziekenfondspremie van het gemeen tepersoneel voor rekening van de gemeente te nemen. Hierover zal de cen- tfale regeling voor heel Neder land worden afgewacht. Tot leden van de woningcommissie werden herbenoemd de heren J. Catshoek, A. Groenendijk, M. J. Padmos, C. Hoek, D. Quant, Joh. Krakeel en J. v. d. Gaast. Tot lid van de bioscoop-commissie werd be noemd de heer J. G. L. Simmers. In verband met de verplichte keu ring van huisslachtingen werden tot hulpkeurmeesters benoemd de heren J. L. Dekker te Noord- gouwe en L. C. Evertse te Renes- se. Een gift van mevrouw J. C. Caland-Moesman te Enschede, 'n portret van haar man, de ontwer per van de Nieuwe Waterweg, die eens hoofdingenieur in Zie rikzee was, werd aanvaard. Vijf woningen aan de Pieterse- liestraat werden aangekocht van de heer Jac. Kloote, voor' in totaal f 2250 ten behoeve van de, wo- ningwetbouw. B. en W. hadden voorgesteld de zgn. Godskamers terug te kopen van de Ned. H£rv. Diaconie, daar deze niet meer in staat is deze te onderhouden. Namens de Dia conie legde de heer Van Duin een verklaring af waarin hij zeide dat de Diaconie had besloten de huis jes gratis aan de gemeente aan te bieden onder voorwaarde dat de gemeente een strook grond van 119 M3 achter de huisjes, die de Diaconie enkele jaren geleden had aangekocht voor de koop som, n.l. f 447,06 overnam. Deze kwestie zal na nader beraad door B. en W. in de raad terugkeren. DE WETHOUDERS SALARISSEN. Niet accoord ging de raad met het voorstel van Ged. Staten om de wethouderssalarissen te stellen op f 650. Unaniem was men van mening dat hiermee de waarde ring voor het werk der wethou ders te weinig werd beloond. Men hield vast aan het bedrag van f 1300, waartoe reeds eerder was besloten. Na enige discussie be sloot de raad de naam van de Achterweg te wijzigen ln Steil- tjesstraat. Het gedeelte van de nieuwe weg naar Haamstede van af de Hydrofoor-installatie werd Nieuwe Kooiweg genoemd. Het pand Schuttershofstraat C 447 werd onbewoonbaar ver klaard. Naar aanleiding van een op merking van de heer Hoek deze oude huizen niet voor pakhuizen te bestemmen, deelde de voorzit ter mede, dat de vrijkomende ruimte hoofdzakelijk wordt be stemd voor nieuwbouw. Een voorstel om de Caubrug voor het verkeer af te sluiten in verband met de slechte toestand waarin deze verkeert, werd ver worpen. De subsidiëring van de R.K. H.B.S. te Goes werd aangehouden. Aan de heer A. van Zalk te Apel doorn zal de pachtsom van f 75 worden terugbetaald omdat tij dens de kermis zijn attractie van wege de ambtenaar van het O.M. te Middelburg werd gesloten. Een geheel nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het ziekenhuis te Noordgouwe werd vastgesteld. Een voorstel van wethouder Ger ritsen om deze goedkeuring af hankelijk te stellen van de goed keuring door de andere gemeen ten, werd verworpen. „KUNST EN EER". Medewerking werd verleend aan de geldlening van f 10.000 ten bate van „Kunst en Eer" voor de aankoop van nieuwe in strumenten. Besloten werd de mogelijk heid te onderzoeken de subsidie aar. „Kunst en Eer" van f 500 te verhogen tot f 750. Daarvoor in de plaats zou „Kunst en Eer" dan gratis moeten meewerken aan de Zierikzeese Oranjevereni ging en ook bij het brengen van serenades minder kosten in reke ning mogen brengen. Voor de electrische verlichting van de mu ziektent werd een bedrag van f 463,50 gevoteerd. RONDVRAAG. In de rondvraag wees de heer Goudswaard op de noodzaak van geregeld onderhoud van de Ha vendijken. De heer v. d. Doel vroeg aan dacht voor het onderhoud van locale dingen door de Centrale Dienst. De heer Groenendijk stelde en kele verkeersproblemen betref fende de verbinding via Goes aan de orde. Doordat de autobusdienst Katse VeerGoes na aankomst van de laatste boot zonder publi catie was gestaakt ondervonden verschillende mensen moeilijkhe den. De heer Van Leeuwe vroeg meer raadsvergaderingen, daar de agenda overladen was. Na sluiting van de openbare vergadering ging de raad in ge heime zitting. Hier zou worden behandeld het herstel van de Oost- en Westhavendijk, het ver eenvoudigde plan tot verbouwing van de O.L. school A, de onder handse aanbesteding van het her stel van 300 meter kademuur aan de Nieuwe Haven en de vaststel ling van een uitbreidingsplan. (Infiez. mededeling, advertentie.) Opnieuw hebt U kou gevat en hoest Udagen- lang. Grijp tijdig in. Bronchitis dreigtI Neem heden nog akkers abdijsiroop I die weldra Uw hoest zal stillen en Uw -.keet en luchtpijpen zuiveren van prik- f. kelend slijm en ziektekiemen. Morgen preeds zijt U zoveel beter! Tegen p Kou, Hoest, Bronchitis en Griep: K.iw-yjw.'iwxsrzwm Wat brengt de Rtidio? WEMELDINGE, Ondertrouwd: A. Vleugel, 38 j. en J. C. Visser, 36 j.; J. Snoek, 23 j. en J. Antho- nise, 25 j. KRUININGEN. Ondertrouwd: J. Blok, 32 j„ te Waarde en M. E. Barbier, 27 j. Geboren: Franclna, d. v. M. Hoogerhelde en J. Sinke. RILLAND-BATH. Geboren: Maatje, d. v. A. Kant en F. van Koeveringe; Antonia C., d. v. P. Jogchems en J. M. Doggen; Jo hanna A., d. v. Q. Pieper en M J. Boone; Elderina C., d. v. C. den Engelse en E. C. Hol; Eleo- nora, d. v. H. P. de Munck en T. J. Goedhart; Pieternella, d. v. M. J. Steketee en C. I. van Zwe den; Johannes S. A., z. v. F. C. A. Borremans en J. E. Kalle. Overleden: J. J. Oranje, 56 J., echtg. van A. J. van Hoorn. 's-H. ARENDSKERKE. Gebo ren: Gerard, z. v. G. de Hamer en M. Verhage; Jan, z. v. A. Blankenburgh en F. M. Diele- man; Johannes R. M., z. v. A. van Tilburg en A. Rijk; Tannetje J„ d. v. P. van Sabben en J. West dorp; Cornells, z. v. J. Beenhak ker en L. C. do Braai. Overleden: P. J. Rouw, 67 j., echtg. van S. Philipse; P. van 't Westeinde, 81 j., ongeh.; J. de Ruiter, 81 j., echtg. van P. van Weele. AAGTEKERKE. Geboren: Christiaan, z. v. P. J. Louws en W. Bakker; Martinis, z. v. P. Louws en W. Melse. ~- Ondertrouwd: A. Wisse, 23 j. te Domburg en L. de Visser, 21 j. Gehuwd: J. Maljaars, 27 j. en C. M. de Visser, 24 j. BIGGEKERKE. Bevallen: S. P. Goedbloed—de Bruijne, z. VROUWENPOLDER. Geboren: Maatje, d. v. S. Osté en M. Meijers. Gehuwd: C. van der Sluijs, 61 j. en J. v. d. Werff, 58 j. Overleden: Chr. Schoede Kam, 80 j.; J. J. BliekVer- schiere, 82 j.; A. VersluijsLou- werse, 75 j. ZIERIKZEE. GeborenJohan- nis A., z. v. W. Bil en N. W. van der Wekken; Dlngeman, z. v. J. Quant en M. van Burg; Willem A„ z. v. C. L. Meerdlnk en L. Boojj. Gehuwd: J. Kloet, 25 j. en A. J. van Oijen, 30 J. RITTHEM. Ondertrouwd: J. Nieuwenhuijze, 26 j. en L. Kop- pejan, 27 j. Overleden: P. Ovaa, 1 j., z. v. I. Ovaa en M. Cevaal. TERNEUZEN. Geboren: Dlna C., d. v. C. van Fraassen en C. A. van der Weele; Marina E. M., d. v. M Duinkerke en C. Wilhel mus; Elizabeth M. L., d. v. D. G. Strjjdonck en A. M. Ploegaert. Overleden: F. Wille, 77 j„ eeht- g. v. P. de Caluwa. BERGEN OP ZOOM. Geboren: Antonius, z. v. G .GroffcnGer ritsen; Maria, d. v. A. de Kort-- Dries; Leonardus, z. v. P. Diet- vorst v. d. Berg; Charles, z. v. C. de WeertDeelen; Pieternel la, d. v. A. LuisterburgLancel; Teunis, z. v. T. v. Slootenv. Doorne; Franciscus, z. v. P. RaatsVerbiest; Gerardus, z. v. L. Toussav. d. Reijt; Emma, d.^V.-J. ZandeeTusveld; Chris- tianus, z. v. A. Tempelaars Hopmans. Ondertrouwd: A. Cremer, 24 j. en M. Smout, 22 j.; J. Rutten, 23 j. en C. Becht, 20 j.; M. Bo- vee, 42 j. en C. Franken, 28 j.; J. Schot, 22 j. en C. de Crom, 17 j.; C. Besters, 21 j. en E. Tal boom, 19 j.; G. Elzakkers, 23 j. en E. Roorda, 21 j. Gehuwd: J. Bergmans, 19 j. en G. Hendrickx, 19 j.; J- Brou wer, 29 j. en C. Verraes, 22 j.; A. Buijs, 24 j. en J. v. Geel, 22 j.; D v. Oorschot, 26 j. en C. Ver duit, 21 j.; L. Geers, 24 j. en M. Laenen, 23 j.; J- Stuijts, 23 j. en I. de Laet, 22 j.; A. Timmers, 26 j. en S. Lauret, 20 j.; A. Band riet, 24 j. en C. Piasmans, 25 j.; J, v. Turnhout, 36 j. en M. Tim mermans, 26 j. Overleden: J. Kroon, 75 j., echtgenoot van E. Waaijen. Vrijdag 6 October 1950. HILVERSUM I (402 M.). N.C.R.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Gew. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Voor de zieken. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Tenor en piano. 11.30 Amusementsmuziek. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinemuziek. 13.45 Gram, 14.40 Voordracht. 15.00 Militaire kapel. 15.20 Gram. 15.40 Voordracht. 16.00 Vocaal ensemble. 16.30 Twee piano's. 17.00 „Dat wil ik horen", 17 30 Vocaal kwartet. 17.45 Friese uit zending. 18.00 Gram. 18.15 Cau serie. 18.30 Gram. 18.45 Geeste lijke liederen. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitz. 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak" 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solist. 20.55 Causerie. 21.10 Gram. 2125 Utrechts stedelijk orkest en koor. 22.00 Causerie. 22.15 Piano recital. 2.30 Boekbespreking. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM il (298 M.). V.A.R.A. 7.00 Nieuws. 7.15 Och- tendgyrnn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 8.50 Vcor de vrouw. 9.00 Gram. V P.K.O 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan en pia no. 11.05 Radiofeuilleton. 11.25 Orgel en zang. A.V.R.O. Politie- orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sportpraatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Kwartet. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Disco- causerie. 15.50 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Klein koor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Felicitaties. 19.30 Causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king. 20.10 Vrouwenkoor. 20.35 Causerie. 21.00 Verzoekprogr. 21.30 Aetherforum. 22.00 Buiten lands overzicht. 22.15 Dansor- kest. 22.40 Causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 Causerie. 23.3024.00 Gram.-- Sportnieuws Belg won wegwedstrijd voor amateurs te Hulst. De Belg Goddaert heeft de te Hulst gehouden wielerwedstrijd over 108 km voor amateurs ge wonnen met grote voorsprong op de tweede aankomende, Brinkman uit Maasland. De uitslag luidt: 1. M. Goddaert, Kieldrecht, (B.). in 3 uur 18 min.;2. Brinkman, Maasland; 3. Witteveen, Amster dam; 4. Mangelaars, Hoogerheidei 5. J. Dekkers, Eindhoven; 6. Ge luk, Rotterdam; 7. A. Voorting, Haarlem; 8. C. Ingels, St Nico- laas (B.)9. Oosthoek, 's-Heeren- hoek. SCHAKEN. Kapelle promoveert naar de le klasse. Voor de promotie naar de le klasse Z.S.B. werd de wedstrijd Sluisse TorenKapelle gespeeld, welke met 82 door Kapelle werd gewonnen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: P. J. Risseeuwdr Faen- Schaeffer 'A'AA. Cappon A. Walrecht 0—1; D. M. Vermet G. Heijboer 1—0; G. J. van OorschotM. Heijboer 01; L. VerheijeA. Smallegange 01) Fl. de Putter—J. Bakker 0—li J. LuteijnH. J. Blok 01; J. de GrooteJ. Cabboort 01; P. DierkxJ. Lavooij 'AlANiet opgek.Niet bekend 01. .Totaaluitslag 2—8 in het voor deel van Kapelle.

Zeeuwsch Dagblad | 1950 | | pagina 4